T een inkomenspolitiek lor middel van ilastingheffing Forse boete voor overtreding jachtwet Wmm mancipatie ook oor mannen AN B0 De Cocksdorp vergadert Aanrijding Verkeerscontrole Geen bezwaar .WAT IK ZEGGEN WOU.: Matig tevreden Texelaars voor de Aanrijding met letsel te laat gemeld Rommeltjesmarkt zwemclub ,,The curse of the Pink Panther" Mooie schaakzege van Paul Eelman Klaverjasclub Den Burg Deelname zwemclub aan jeugdmarathon Computerreeks ^AG 16 MAART 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 9 [college is niet van plan „inko- ipolitiek" te voeren door middel jwijtschelding van gemeentelij- ilastingen. Er bestaat de moge- lid tot heffing naar inkomen hondenbelasting, rioolgeld, rei- gsrecht, baatbelasting en on- ind goed belasting maar burge- k ter en wethouders voelen er 1 voor nieuwe regels in de plaat- e belastingwetgeving op te ne- waardoor echte minima niets of jer hoeven te betalen. j vragen van belasting naar inko- js onlangs actueel geworden door- e directeur der rijksbelastingen zijn 1 bekend maakte over de mogelijk- van kwijtschelding van onroerend [belasting. Een overigens nog zeer beleid dat in grote lijnen uitgaat jet standpunt dat degenen die de |se eenmalige uitkering ontvangen rder geen vermogen hebben ,,in Jpe in aanmerking kunnen komen" kwijtschelding. in ambtelijk rapport wordt uitvoe- de doeken gedaan dat de ge- ilijke mogelijkheden voor kwijt- of gedifferentieerde tarieven ct zijn, althans als men er van uit- dat het een belangrijk financieel iel op moet leveren voor de minst irachtigen. Algemene bepalingen 'rijstellingen of reductie voor alle entelijke belastingen zijn eigenlijk logelijk. Als men iets wil doen zal ielasting incidenteel bekeken moe orden. foor bestaat het artikel 17 van de in- ringswet dat luidt: „Indien de be- ^gschuldige niet in staat is anders j net buitengewoon bezwaar de be- ^igte betalen, kan deze door de ge- teraad geheel of gedeeltelijk wor- afgeschreven." De raad kan dus sen of kwijtschelding van belasting pa plaatsvinden met uitzondering van ligingsrechten en de baatbelasting "V B en W zijn gedelegeerd. ?f Huitema ...mannen-emancipatie. „Het is blijkbaar moeilijk om het tje met emancipatiesubsidie op 'xel leeg te krijgen en daarom wil benadrukken dat emancipatie ook i zaak voor mannen is. Misschien het nuttig om naast een VOS- rsus (Vrouwen Oriënteren zich in Samenleving) ook een MOS- Irsus te organiseren", was dinsda- vond het commentaar van Riet iitema (CDA) op het eva/uatierap- rt betreffende emancipatie- 'tiviteiten in de afgelopen drie jaar. het rapport staat dat deze activi sten teruglopen. De beschikbare psubsidie 7 mille) wordt bij tan 's na niet opgemaakt en dat komt 'oral omdat het Vrouwenhuis niet eer bestaat en de animo voor VOS- irsussen sterk afneemt. De cursus Vrouwen in de Overgang (VIDO) ikt wel veel belangstelling en ook ordt in het rapport geconcludeerd lf traditionele vrouwenorganisaties, els de plattelandsvrouwen, zich eds meer met emancipatie bezig uden. -t Huitema merkte op dat in het port ten onrechte was vermeld tde koffie-ochtenden van de over- peling van vrouwenorganisaties ■on bedoeld waren voor huursters. Die bijeenkomsten zijn or iedereen. Even leek het of deze 'sectie zonder slag of stoot in het port (bestemd voor het ministe- van WVC) kwam, maar toen bur- meester Engelvaart (in navolging 7 tweede kamervoorzitter Dolman) 'eg,,of er ook mannen het woord nsen te voeren over deze zaken", 'ek Dirk Terpstra niet zo gelukkig •f de wijziging. Onderzoek eerst 'er eens of die koffie-ochtenden 'if voor iedereen toegankelijk zijn. 'edvies van Engelvaart werd toch sloten het rapport goed te keuren, 'na onderzoek mocht blijken dat sf Huitema onjuiste informatie eft verstrekt wordt het rapport niet ftijzigd. Als men ervan uitgaat dat mensen die een extra rijksuitkering krijgen in aan merking zouden komen voor afschrijving van gemeentebelasting (een beleid dat in sommige gemeenten wordt gehan teerd) zoals de directeur van rijksbe lastingen dat doét, kost dit de gemeen tekas ruim 50 mille. Deze globale prog nose gaat uit van de berekening dat ruim 200 Texelaars een gehele of gedeeltelijke extra uitkering krijgen (in 1982 kregen 190 Texelaars de volle extra uitkering en 27 gedeeltelijk extra geldelijke steun). Ongeveer een kwart van deze groep heeft een hond, zo wordt verondersteld door de betrokken ambtenaren en een kwart is in het bezit van een eigen woning. Drie vierde gedeelte bewoont dus een huurwoning. 49 Personen zouden kwijt schelding van hondenbelasting en riool- geld kunnen krijgen, zestig ongehuwde personen en 138 gezinnen komen in aan merking voor afschrijving van reinigings rechten en de 49 woningbezitters met een eenmalige extra uitkering zouden in aanmerking kunnen komen voor kwijt schelding van onroerend goed belasting. 198 Texelaars zouden op grond van de rijksrichtlijnen de mogelijkheid hebben kwijtschelding te vragen van de gebrui kersheffing in de onroerend goed be lasting omdat zij een huurwoning hebben. Als de rijksbelastingdienst al deze aan vragen om kwijtschelding zou honoreren kost dat de gemeente ruim 26 mille. De andere helft heeft de gemeente zelf in de hand en, zoals gezegd, wil het college geen kwijtscheldingsregeling. Wel willen B en W gerichte voorlichting geven over de kwijtscheldingmogelijkheid van on roerend goed belasting, vooral omdat landelijk vertekende pjjubliciteit is ont staan over het „recht" van kwijtschelding. Geen recht Met name Konsumenten Kontakt en Konsumentenman hebben de richtlijnen van het rijk uit z'n verband gerukt en maken momenteel propaganda met de kreet dat 600.000 Nederlanders geen O.R. belasting hoeven te betalen. Met nadruk stelt het college dat het hier geen recht betreft. Integendeel. De be lastingschuld kan slechts onder zeer be- De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Algemene Bond van Ouderen heeft dinsdag 27 maart de jaarvergade ring in hotel De Hoop, aanvang 14.30 uur. Het programma na het huishoude lijk gedeelte wordt verzorgd door dokter R. R. Siebinga die een praatje houdt over „Gezondheid en ziekte van de ou dere mens" waarbij gelegenheid bestaat voor vragen stellen. De agenda voor de vergadering vermeldt verder onder meer de bestuursverkiezing, waarbij de aftre dende bestuursleden P. de Graaf en J. A. Brinks herkiesbaar zijn. Leden die de ver gadering bezoeken mogen introducees meenemen. op de T-kruising Waalderweg- Waalderstraat-Georgiëweg ontstond maandag een aanrijding met flinke scha de. Een 31-jarige Texelse automobilist reed, komende van Den Burg, achterop een stilstaande eveneens van Texel af komstige 36-jarige automobilist. Die stond te wachten op een auto die van rechts over de Georgiëweg naderde. Deze wagen had zijn richtingaanwijzer naar rechts aanstaan om naar Den Burg te rijden en de achterste bestuurder gaf gas om de Georgiëweg op te rijden. Daarbij veronderstelde hij dat de wagen voor hem ook wel zou rijden, maar dat was niet het geval. Vooral de schade aan de voorste auto was aanzienlijk. Bij een maandag gehouden verkeers controle werden twee automobilisten bekeurd wegens het niet voeren van een geldig deel drie. De politie deelt mee dat de actie waarbij vooral scherp op het aanwezig zijn van deel 3 1984 wordt ge let voortduurt. Bij dezelfde controle werd tegen een bestuurder proces ver baal opgemaakt omdat hij reed met een lekke veerdemper. Gedeputeerde Staten hebben verkla ringen van geen bezwaar afgegeven voor het inrichten van een gasopslagter- rein op de voormalige vuilstortplaats Ro de Zee en het bouwen van 22 premie koopwiningen in De Mars door Drijver Bouw BV. paalde omstandigheden op nadrukkelijk verzoek van de belastingschuldige wor den afgeschreven. Op de beslissing is geen beroep mogelijk en de gemeente krijgt geen informatie wie wel of geen kwijtschelding heft gekregen. In het rapport staat ook de werkwijze in enkele andere gemeenten en een deel van hen hanteert net als Texel geen af- schrijvingsbeleid voor plaatselijke be lastingen. Den Helder geeft degenen die in aanmerking komen voor een eenmali ge uitkering vrijstelling tot het betalen van het reinigingsrecht. Door dit raads besluit zijn deze tarieven voor de overige belastingbetalers verhoogd. In Zijpe wordt ook ontheffing verleend van reini gingsrecht en hondenbelasting conform de richtlijnen van de rijksbelastingdienst en in Wieringen is een gedeeltelijke af schrijving mogelijk (de helft) op de woonforensenbelasting en het riool recht. Ook hier dienen de bijstandsricht lijnen als norm voor kwijtschelding. N VEfUNTWOOROELUKHED VI Hoewel ik deels mijn zin heb gekre gen, na acht jaar vechten tegen Uitwa- terende Sluizen, vind ik de uitspraak van de rechtbank toch zeer onbevredigend voor veel bedrijfjes. De rechters hebben alle aftaxaties van Uitwaterende Sluizen verworpen maar ze gingen wel akkoord met de methode van het „aftaxeren". Met andere woor den: als er één watermeter voor bedrijf én woning aanwezig is, móg op grond van het totale waterverbruik een redelij ke schatting gemaakt worden van het aandeel bedrijfswater. Volgens „de wet" mag de verontreinigingsheffing alleen op het waterverbruik worden gebaseerd, als er een watermeter in het bedrijf aan wezig is. Als de wetgever daarmee be doeld zou hebben dat een gecombineer de watermeter van huis en bedrijf daar ook goed voor is, had hij wel regels ge geven voor het doen van „aftaxerin- gen". Als was het alleen maar om de waanzinnige rekenregels die US nu zélf maar bedacht heeft en waardoor al tien jaar een indirecte kinderbelasting wordt geheven, te voorkomen! Neen, de wet gever zegt héél doelmatig dat er of een watermeter moet zijn of de heffing moet gebaseerd worden op het aantal manda gen dat het personeel heeft gewerkt. Nergens wordt gerept over een gecom bineerde watermeter met aftaxaties naar keuze en inzicht van de Uitwaterende Sluizen! Ook valt nergens iets te lezen over aftaxaties naar „redelijkheid", zoals de rechter die nü voorgeschreven heeft. Dat „aftaxeren naar redelijkheid" zou overigens ook weer een stroom nieuwe processen op gang brengen over plaat selijke droogtes, het waterverbruik van individuele babies, patiënten, kinder zwembaden, ligbaden, badgewoontes en wat dies meer zij. Over 1975 heb ik een proces van Gede puteerde Staten al op 27-11-79 gelijk ge kregen en US moest „gezien de dubieu ze aftaxaties" aanslaan op „mandagen- personeel"! Het beroep dat US bij de Raad van State aanspande heeft nu nog steeds niet tot een uitspraak geleid! In tussen wijzigde US wel zijn dagencor rectie waardoor die kinderbelasting nog eens verviervoudigde!! Hoewel ik het de rechter zéér nadrukkelijk heb gevraagd, heeft hij geen uitspraak gedaan over va naf welke datum alle gedupeerden te rugbetaald moeten worden. Mogelijk mocht hij dat niet in zo'n proces, maar wie mag dat dan wel?? US verhoogde „achteraf" mijn aanslag in drie jaar tijds (1975, 1976 en 1977) met 1000%. Als ik als hotelhouder iets der gelijks bij mijn gasten zou doen werd ik voor gek verklaard! Ik ben dan ook in 1978 daar al tegen in beroep gegaan. Wetten die dat zouden rechtvaardigen zou je alleen van een president Amin verwachten. Op dat bezwaar kreeg ik al leen maar te horen dat de aanslag in overeenstemming was met de voor schriften en dat hij dus correct was! Mag en moet de gemiddelde Nederlandse burger er dan toch van uitgaan, dat een instantie na zo'n antwoord wél fout zit en moet die burger dan maar bezwaar schriften tegen de kinderbelasting van US blijven indienen? Met een meer alge mene uitspraak van de rechter zou die si tuatie zijn opgeheven! Nu wordt alleen maar een volkomen waanzinnige belo ning gegeven aan alle hebzuchtigen en/of stomme instanties, die door veel te late definitieve aanslagen en het zeer langdurig behandelen van bezwaar schriften en processen hun fouten tien jaar kunnen doen voortleven om dan maar voor 2 of 3 jaar van die 10 te hoe ven terug te betalen! (en natuurlijk nog zonder rente ook). Ik hoop dat er nog andere rechtsinstanties of kamerleden zijn die dit alles „niet pikken" in onze de mocratische rechtsstaat, die de zaak grondig zullen onderzoeken en die snel en rechtsbevredigend zullen laten aflo pen, voor alle door deze instantie tien jaar lang gedupeerden! Misschien vraagt u zich nu af waarom ik dan niet alsnog in cassatie ga, maar dat zou de datum van waaraf terugbetaald moet worden alléén nog maar weer verder doen op schuiven. Mogelijk tot een jaar, dat US allang weer nieuwe wetten had verkre gen. Zodat er dan totaal niets zou be hoeven te worden terugbetaald. Is het niet te dwaas om los te lopen dat deze belastingwetten zomaar ook gelden voor al die onwijze en pas ontstane instanties. R. Kamstra, De Koog. Dat het kantongerecht fors kan uithalen ondervond dinsdagmorgen een 32-jarige Texelaar die met zijn broer op 2 december 1982 aangehou den was voor illegaal jagen. De jon gere broer die in het bezit was van een verboden vuurwapen en daad werkelijk had geschoten blijkt ach teraf financieel beter af te zijn dan degene die de auto, van waaruit werd geschoten, bestuurde. De ver dachte kreeg in Den Helder een boe te van f390— voor drie overtredin gen terwijl zijn broer maandag in Alkmaar door de politierechter f300— hoorde vonnissen. De eis tegen de agrariër was f450,— en dat dit bedrag niet veel lager uitviel kan mogelijk geweten worden aan het feit dat deze Texelaar zelfstandig onder nemer is en niet, zoals zijn broer, geen werk heeft. De verdachte ontkende aanvankelijk voor de Helderse balie dat hij op 2 de cember 's nachts aan het jagen was. „We zijn op pad geweest maar er is niet gejaagd", aldus de Texelaar die enkele seconden later zijn overtredingen toch moest toegeven omdat politierechter Mr. Oud het proces verbaal voorlas. Zo als bekend waren de illegale jagers niet op heterdaad betrapt maar de politie vond later „stille getuigen", zoals een dode haas in een weiland en bloed- en haarsporen op de jas en de auto van de verdachte, alsmede getuigenverklarin gen van jachtopzichters. De rechter zei dat duidelijk sprake was van „samen en in vereniging opsporen van wild" en vroeg waarom de Texelaar niet meteen had toegegven. De verdachte antwoord- ded dat hij de wijze van politieoptreden niet had kunnen waarderen. „Ik werd 's morgens om half zes opgepakt en moest meteen mee naar het bureau.—Pas om half elf mocht ik weer naar huis om mijn koeien te melken, terwijl ik al uren eerder had gevraagd of ik weg mocht. Die grap van de politie betekende voor mij be drijfsschade." 's Middags was de Texe laar weer door de politie verhoord en pas hij het vierde verhoor had hij toegege ven. De verdachte: „Het hing me de keel uit en toen heb ik maar bekend." De officier van justitie zei in zijn requi sitoir dat wettig en overtuigend was be wezen dat de boer zonder jachtakte van uit een auto 's nachts aan het jagen was en dat levert volgens de jachtwet drie overtredingen op. Voor elke overtreding vroeg hij f150 of drie dagen hechtenis. De verdachte had één reactie op die eis. „Ik vind het vrij hoog". Rechter Oud vonniste driemaal f 130,— of drie dagen, wat de totale boete op f390— of 9 da gen bracht. Geen helm Een 26-jarige Texelaar kreeg f50,— boete omdat hij op 6 juli vorig jaar zon der helm op een Solex had gereden bij de haven in Oudeschild. De jongen had voor de balie niets tegen de dagvaarding in te brengen en verklaarde dat hij geen helm had gedragen omdat hij een klein stukje moest rijden en het mooi weer was. De Texelaar had de accept-giro van de politie niet betaald omdat hij op dat moment geen geld had. De jongen werkt momenteel als uitzendkracht in Rotterdam en verklaarde tegenover de rechtbank dat hij in de veronderstelling was dat hij voor het kantongerecht moest verschijnen. „Ik hoorde net dat dit niet verplicht is. Ik heb er echter een dag vrij voor genomen en ben vanmor gen vroeg uit Rotterdam vertrokken." De officier eiste een boete van f60,— of twee dagen hechtenis bij niet betalen. De rechter haalde daar een tientje af om dat de Texelaar een lange reis had gemaakt. Een aanrijding waarbij maandag een meisje vrij zwaar gewond raakte werd pas dinsdag bij de politie ge meld. Omdat bij de aanrijding geen materiële schade ontstond was dit formeel niet fout, maar het kan ver zekeringstechnisch wel problemen geven. Het slachtoffer, een 17-jarige Texelse, zat achterop een bromfiets die van de Marsweg de Waalderweg overstak. Zij meende dat de brom fiets niet meer voor een op de Waal derweg naderende auto langskon en sprong eraf. Dat leidde echter juist tot de aanrijding. Het meisje is per ambulance naar het Gemini zieken huis in Den Helder vervoerd met waarschijnlijk een bekkenfractuur en een gebroken been. Zwemclub TX 71 houdt in juni weer rommeltjesmarkt op de Groeneplaats en is nu al op zoek naar tweede hands spul len, zoals boeken, speelgoed, huishou delijke artikelen, etc. Wie goederen aan de zwemclub wil schenken kan terecht bij een groot aantal adressen. De spullen worden dan afgehaald. Voor Oudeschild en omgeving: fam. Blom, De Ruyterstraat 55, tel. 02220-3170. De Waal en omgeving: fam. Vis, Waalderweg 201, tel. 02220-2221 en in Den burg fam. Buren, Westerweg 4, tel. 02220-3875, fam. Veenstra, Tjak- kerstraat 7, tel. 02220-3573 of de fam. Van Hove, Wilsterstraat 23, tel. 02220-3321. rold Lloyd, blundert door waar Clouseau is geëindigd, maar stuit tenslotte toch op zijn Franse collega, zij het met een opmerkelijke gedaanteverwisseling Maar voor het zover is zijn er heel wat auto's in de prak gereden, mensen in zwembaden getuimeld en obers in de maling genomen. Stuntman Roy Alon die in de film per rolstoel van een rots in zee moet vallen vertelt: „Dat vallen op zich vind ik niet zo'n punt maar lig je eenmaal in het wa ter, moet je snel uit de voeten, want die stoel valt tenslotte gewoon achter je aan." Ook is Sleigh te zien als geveltoe rist door over een smalle richel langs de vierde verdieping van een gebouw in Ni ce te kruipen. Hij steeg op het Spaanse eiland Ibiza omhoog aan een parachute achter een motorboot en hij rekende af met een karatekoning Ed Parker. Al met al twee uur pure humor in een film die werd goedgekeurd voor alle leeftijden. Te zien van vrijdag tot en met maandag. Toen Peter Sellers in 1980 overleed, verloor regisseur Blake Edwards behalve een vriend en een diep bewonderde ac teur, ook de man die voor het succes van de Pink Panther-films zorgde. Sellers immers creeërde met zijn inspecteur Clouseau een personage dat bij miljoe nen mensen aan bleek te slaan. In de film „The curse of the Pink Panther" wordt Clouseau als vermist opgegeven en moet hij worden opgespoord door zijn Amerikaanse collega Clifton Sleigh van de New Yorkse politie. Sleigh blijkt, zij het op weer een heel andere manier ook een figuur te zijn die met de beste bedoelingen de ene ramp na de andere laat ontstaan. Maar er kan in elk geval worden gelachen. Deze Sleigh die het midden houdt tussen Superman en Ha- Paul Eelman zorgde maandag avond bij schaakclub En Passant voor een spectaculaire stunt door Jaap Dros in een moordende aanval onder de voet te lopen. Voor Dros begonnen de problemen toen hij een pionoffer bracht dat ver keerd uitpakte. Met een taktische fines se weerlegde de juist naar de hoofd groep gepromoveerde Eelman de partij- opzet van de clubkampioen, wiens ko ning geheel machteloos het open veld in werd gejaagd en daar hardhandig werd geëxecuteerd. Daarmee is de spanning in de race om de clubtitel weer terug want Dros' naaste concurrent Joop Rommets zette in een degelijk en taai duel Wim Hoekman aan de kant. Rinus Vittali maakte er een soort kof- fieshuisschaak van tegen Ferry van Ta- tenhove, die daar in eerste instantie goed antwoord op had maar later niet in staat bleek de door Vittali gegraven val kuilen te ontlopen. Ruig Zeer ruig ging het ook toe bij A. C. Bakker en Klaas Bruining. De heren ver rasten elkaar telkens met krankzinnige materiaaloffers en het mag een wonder heten dat zij nog een ongeveer gelijk to reneindspel op het bord kregen. Geheel in de sfeer van deze vreemde partij werd Bruining daarin pardoes mat gezet mid den op het bord. Nico van Heeringen bood hevig verzet tegen A. Terpstra jr., die naarmate de partij vorderde steeds meer grip op de stelling kreeg. In de afgebroken stand zal Van Heeringen alle zeilen bij moeten zet ten om zich staande te houden. Frank van Lare won in het middenspel tegen Erik Dros een pion en dat bleek genoeg om het volle pond binnen te halen. Uitslagen: A-groep: P. Eelman-J. Dros 1—0 M. Vittali-F. van Tatenhove 1—0 J. Rommets-W. Hoekman 1 —0 G. Zoetelief-H. Broekema afgebr. B-groep: W. Pranger-A. van Loon 1—0 E. Dros-F. van Lare 0—1 E. de Visser-M. Bremer 1—0 A. Terpstra jrrW. Albers 1—0" A. C. Bakker-K. Bruining 1—0 O. van Loo-M. Witte 0—1 A. Terpstra sn-N. van Heeringen afgebr. M. Visser-J. van Heerwaarden 1—0 De dames Vermuë en Timmermans werden eerste op de clubavond van de klaverjasclub met 7329 punten. Als tweede eindigden de dames Speets en De Porto met 7140 punten. Derde werd het koppel G. Linneman en J. Bakker met 7130 punten. Met 7076 punten werd het koppel C. Zijm en L. Koomen vierde. Echtpaar K. van der Veen scoorde 6933 punten en werd vijfde. Stand derde periode: G. Speets-E. de Porto 37270 12 Echtp. P. v. Heerwaarden 36433 11 F. v.d. Gracht-H. Snoek 36023 10 F. Hopman-P. Kooiman 35921 11 I. Slijderink-R. de Ruwe 35865 9 J. Zijm-P. Buysman 35610 15 G. Linneman-J. Bakker 35560 15 Echtp. K. v.d. Veen 34961 14 Th. Witte-J. Witte 34930 12 A. Bakker-G. Smit 34557 11 Totaalstand: Echtp. P. v.Heerwaarden 150397 45 Th. Witte-J. Witte 149515 51 F. Hopman-P. Kooiman 149007 50 Vermuë-Timmermans 144566 66 J. Zijm-P. Buysman 143418 43 G. Speets-E. de Porto 142867 38 H. Bakker-C. Vinke 142711 51 Echtp. J. Spaans 142633 48 A. Dijker-N. Koomen 142348 45 Mw. Huisman-L. Boersen 142257 33 Eep jeugdafvaardiging van de zwem club doet zaterdagavond mee aan een door de Helderse reddingsbrigade in zwembad De Schots georganiseerde jeugdmarathon. Aan de wedstrijd doen ongeveer tien verenigingen mee. Texelse deelnemers moeten zich zaterdag om 15.30 uur bij Molenkoog verzamelen. ZPC TX '71 houdt vrijdagavond haar jaarvergadering vanaf 19.30 uur in d'Ou- we ULO. Naast enkele bestuurswijzigin gen komt het activiteitenprogramma aan de orde. In het verslag dat in de vorige krant stond over de computerreeks die uitge verij Stark op de markt brengt is een sto rende fout geslopen: de hele serie kost niet ruim honderveertig maar ruim ne gentig gulden.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9