Volgende week elangrijk besluit" mogelijk Texel-aanvallen niet afgerond Denderende zege Tevo ko - v ro u we n iethouder Zegers over Irene/Gollards Bergen passeert SVO/Z 'Brouwer 1810' wint zaalvoetbaltoernooi na strafschoppen SVC verslaat Grasshoppers Verlies tegen Kolping Boys Schietoefening rim functioneren' PAG 20 MAART 1984TEXELSE COURANT Aan het Brouwertoernooi van af gelopen zaterdag, dat werd georga niseerd door Oosterend 3, namen 5 teams uit de eerste klasse en 1 team uit de hoofdklasse deel. De eerste plaats ging naar het team van de toernooisponsor: Brouwer 1810. Voor een toernooi werd er opvallend geconcentreerd en fanatiek gespeeld. In de voorrondes werd Oosterend 3 in pou le B winnaar en Brouwer 1810 in poule A. Tweede en derde in poule B werden respectievelijk Gamma 3 en Question 2. In poule A werden dat Oosterend 2 en ZDH 2. Hieruit volgde dat ZDH 2 en Question 2 om de 5e en 6e plaats speel den, Oosterend 2 en Gamma 3 om de 3e en 4e plaats en in de finale Brouwer 1810 en Oosterend 3. ZDH 2 had het nadeel 2 wedstrijden achter elkaar te spelen. Doordat zij net een zware wedstrijd tegen Brouwer 1810 gespeeld hadden, had Question 2 weinig moeite met dit team en Question won dan ook gemakkelijk. Oosterend 2 tegen Gamma 3 gaf een sterker Oosterend 2 te zien maar dit team wist niet van zijn kansen gebruik te maken. Gamma 3 bleek slimmer, benut te zijn kansen wel en won met 2-0. De finale tussen Oosterend 3 en Brou wer 1810 gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Beide teams, in elk team 2 van de gebroeders Brouwer, gaven elkaar geen duimbreed toe. De wedstrijd eindigde onbeslist. Strafschoppen moesten de uitslag geven. Elk team moest 5 penal ty's nemen. Maar ook die strafschoppen gaven een onbeslist. Na om en om de strafschoppen te hebben genomen, bleek Brouwer 1810 de sterkste zenuwen te hebben. Uitslag: 1. Brouwer 1810; 2. Óoste rend 3; 3. Gamma 3; 4. Oosterend 2; 5. Question 2; 6. ZDH 2. De leiding van deze wedstrijden was in de handen van de goed fluitende scheidsrechters Ineke Bakker en Henk van Tatenhoven. Terwijl de Tevoko vrouwen aan een klein feestje begonnen, reisde het team van koploper Volendam ontgoocheld terug. De verrassende zege van de Texelse vrouwen plaatste het Volendammer team nogal hard met beide benen op de grond. De wedstrijd, die voor Tevoko met een bijna desastreuse 0-10 achterstand be gon, kende in de eerste set reeds een verrassende wending. Het onverslaan baar geachte team uit Volendam bleek fouten te kunnen maken en moest nog hard vechten voor een 10-15 setzege. Gebaseerd op een hard werkende veld- verdediging ontplooiden de Texelse vrouwen stevig aanvallend spel met als uitblinkende afmaaktster Rita Dogger. De hevige tegenstand irriteerde Volen dam, dat steeds vaker de scheidsrechter tevergeefs te hulp riep en zichzelf meer en meer uit de wedstrijd praatte. Met een ongekende vocale ondersteuning vanaf de tribune kon Tevoko niet meer stuk. Via tweemaal 15-7 werd gedeci deerd een einde gemaakt aan het on geslagen record van de koploper. De 3—2 zege en het vertoonde spel bieden hoopvolle kansen voor een hogere klas sering voor het Tevoko team, dat vrijwel ieder jaar een sterke eindsprint kent. Bevredigend Mannen 1 haalde een bevredigende 1—3 overwinning weg uit Bovenkarspel tegen Simokos 2. Zeemacht legde het tweede geen strobreed in de weg op weg naar een simpele 3 0 zege. A.s. zaterdag speelt Tevoko 2 de wedstrijd van de waarheid tegen herfstkampioen Nieuwediep. Met steun van het publiek moet het tweede zijn promotiekansen in ,,Ons Genoegen" in eigen hand kunnen houden. Vrouwen 2 blijft de hindernissen op weg naar een ongeslagen kampioen schap soepel nemen. WSOV 3 was ook geen tegenstander die de Texelse vrou wen tot grote inspanning dwong: 3 0. Enthousiast Volgens goed gebruik won het derde van het vierde, dat alleen in de eerste set aan een overwinning mocht ruiken (17-15, 15-13, 15-3). De adspïranten jon gens pakten bijna hun eerste zege. Te gen HCSCX ging de spannende derde set net met 14-16 verloren. De meisjes van het tweede verloren terecht van het iets enthousiastere Juvoc: 1—2. Ver na sluitingstijd wist Smash '68 na de gebruikelijke vijf sets toch de meeste punten te pakken. Met de overwinning op Braaf Seahawks 2 worden de op kop staande teams van Tevoko -2 en 3 van een lastige concurrent ontdaan. SVC heeft de slordig gespeelde wedstrijd van vorige week helemaal goedgemaakt. Het team van Grass hoppers was weliswaar sterk, maar door een hard werkend SVC kon het toch bedwongen worden. Kort na het begin wist Grasshoppers wel op een voorsprong te komen. Een misverstand tussen een verdediger en keeper Stolk werd door de spits van Bergen heeft zaterdag de kansen die het kreeg tegen SVO/Z benut. Voor de rust werd het 1—1; Gep Brouwer scoorde voor SVO een schitterend doelpunt. Bakker (2x) en Terweijden (1x) scoorden voor Bergen, dat SVO/Z voor deze over winning van de vierde plaats op de ranglijst verdrong. De wedstrijd was van belang voor bei de ploegen i.v.m. aansluiting met de top. Bergen stond op een vijfde plaats. De teams gaven in de eerste helft elkaar weinig toe. Kees Bremer was voor SVO in de eerste minuten dicht bij een doel punt maar hij kreeg de bal niet helemaal onder controle en schoot keihard tegen de keeper. SVO had in de eerste twintig minuten het betere van het spel maar benutte de kansen niet. Bergen brak na 15 minuten door en uit een scrimmage schoot de laatste man van Bergen de bal keihard in de verdediging. Piet Grisnigt, die deze middag één van de betere was kreeg de bal tegen zijn hand maar de scheidsrechter zag geen opzet en liet doorspelen. Bergen, nog protesterend, lette niet op het spel en de bal kwam bij Rien Brouwer. Deze dreef de bal op tot voor de laatste man van Bergen. De goed mee op gekomen Gep Brouwer kreeg het leer van zijn broer mee en haal- Grasshoppers benut: 0—1. >De SVC-ers zagen in dat er hard gewerkt moest wor den. Een half uur lang creëerden ze de ene kans na de andere. De keeper van Grasshoppers stond echter zijn mannet je. Pas 5 minuten voor de rust kon SVC gelijk maken. Maarten Boon wist met een mooie omhaal de bal in de touwen te werken. Na de rust had SVC de wind tegen, maar ondervond daar weinig hin der van. Al na enkele minuten wist Jan Willem Reuvers door te breken en had de mogelijkheid tot scoren. Hij werd echter neergelegd, waardoor SVC een strafschop te nemen kreeg. Hein Paul Siebenga wist deze te benutten. Grass hoppers moest nu wel komen en dat de den ze dan ook. Toch wisten de SVC-ers met gevaarlijke counters uit te breken Vaak werden ze dan door overtredingen tot staan gebracht. Een kwartier voor tijd kreeg SVC weer een vrije schop te nemen op ca 40 meter van het doel. Hein Paul Siebenga wist de bal in één keer in de bovenhoek van het doel te werken. Dat betekende een duidelijk overwinning voor een hard werkend SVC. Rob Spek heeft de ploeg verlaten, maar het verlies wordt blijkbaar redelijk opgevangen door de andere medespe lers, die steeds beter gaan spelen. Eindstand 3—1 in het voordeel van SVC. de verschrikkelijk hard uit: in de uiterste hoek voor de keeper onbereikbaar werd het 0—1. Bergen kwam stevig terug en bij een uitval kon de linksbuiten voorzet ten. De spits probeerde de bal te onder scheppen, dit lukte half want de bal stuitte toen omhoog en Aart van de Brink kreeg hem zonder opzet tegen zijn arm. De scheidsrechter vond dit een pe nalty waard en Bakker schoot de bal hoogjn de kruising. Na de rust een gelijkopgaande strijd. SVO heeft in zijn voorhoede te weinig lengte. De meeste voorzetten werden door Bergen met gemak weggewerkt, kon men koppen dan had dit te weinig kracht. Langzaam kwam Bergen opzet ten. Uit een vrije trap die goed genomen werd kon Terweijde scoren, al was het met een buitenspelluchtje. De kansen voor SVO werden steeds minder en men vocht niet echt meer. Dirk Trap moest te veel meters overbrug gen omdat men te ver van elkaar af speelde en toen uit een nog dood mo ment Bergen opnieuw scoorde was de motivatie weg. Jan Oosterhof kopte uit een corner bijna raak maar de keeper was attent. Uit een vrije trap ontstond een fantastische mogelijkheid voor Rien Brouwer maar Brouwer reageerde niet attent en een Bergen-been blokkeerde de bal. Het borduurwerk van mevrouw Bothof dat door mevrouw Holleman werd aangeboden. Directrice mevrouw De Vries nam het in ontvangst testuur van Samen Eén, directrice en bewonerscommissie zittend rond het door de heer Krayma bespaalde orgel. estaatssecretaris is de plannen voor een gezamenlijke nieuwbouw van ie"en de „Golards" aan het bestuderen en het is mogelijk dat er de ko rfje week een belangrijke beslissing over de plannen tot gezamenlijke lde j vbouw genomen zal worden". Aldus wethouder P. A. Zegers in zijn feli- d cetoespraak tot bewoners, medewerkers en bestuur van het 75-jarige irgingstehuis Irene vrijdagmiddag in ,,De Lindeboom". Als geschenk iandigde de wethouder een 'herkenbaar' schilderij van de Texelse tenares Lenie van 't Noordende. aan het „Irene" gebeuren. Daarbij werd ook directrice mevrouw W. de Vries- Pantus niet vergeten. Een persoonlijk woord van erkentelijkheid had de nog zeer vitale mevrouw Westdorp voor voorzitter W. Eelman. ,,We hopen dat u het nog vele jaren volhoudt". Ook werd dank gebracht aan de heer Kikkert die voor de bewonerscommissie veel werk heeft verzet. Mevrouw Westdorp las een op rijm gestelde felicitatie van de bewo ners voor en overhandigde als voorlopig geschenk twee bakken met planten. Het definitieve cadeau is nog in de maak: een geborduurde weergave van het vroegere gesticht van weldadigheid. Mevrouw Westdorp blikte ook nog even in de geschiedenis van „Irene", waarbij bleek dat er ook wel mensen de leiding over „Irene" gehad hadden waarmee men minder gelukkig was. Het programma werd verder verzorgd door personeelsleden, die sketsjes opvoerden. Texel heeft zondag in Alkmaar een onnodige nederlaag geleden tegen Kol ping Boys. De gehele wedstrijd heeft Texel een veldoverwicht gehad, maar aangezien de ploeg slechts tot aan het strafschopgebied goed voetbalde en verzuimde om voor het doel van Kolping Boys gevaarlijk te worden, wist Texel dit overwicht niet om te zetten in doelpunten. Vooral de eerste helft kreeg het pu bliek een saaie wedstrijd voorgescho teld. Texel, gestart zonder Koos Tjepke- ma als voorstopper, maar met Paul van Exel in de achterhoede, had de gehele eerste helft het beste van het spel. Technisch goed verzorgd voetbal en goed combinerend bouwde de ploeg een overwicht op, dat echter geen enkel resultaat opleverde. Te kort kracht Dit kwam vooral omdat Texel in de voorhoede kracht te kort kwam om het de agressief spelende achterhoede van Kolping Boys moeilijk te maken. Het ge volg was een wedstrijd die zich voorna melijk afspeelde op het middenveld. Werkelijk geen enkele kans wisten beide ploegen te creëren,' zodat het publiek een vervelende eerste helft voorgescho teld kreeg. De tweede helft was iets levendiger en Texel kreeg waarachtig enkele kansen. Rob v.d. Stap zag in de twintigste mi nuut een lob net voor het Kolping Boys- doel langs gaan. Voorsprong Kolping Boys had echter aan een kans genoe'g om op voorsprong te komen. In de vijfentwintigste minuut werd de bal uit een vrije trap voor het Texel-doel ge kopt en het was de attent reagerende Boys-rechtsbuiten die de bal inkopte: 1-0. Het antwoord van Texel was even later een kopbal van Piet Monster op de lat van het Kolping Boys-doel en een schot van Nico Schermer tegen de binnenkant paal. Trainer Asselman wisselde Gert Pansier om hem te beschermen voor een boeking, omdat hij het aan de stok kreeg met de scheidsrechter, voor Koos Tjep- kema, maar ook deze wissel bracht geen verandering in het Texel-spel. Benutten Ook de tweede kans die Kolping Boys kreeg was raak toen een paar minuten voor tijd uit een corner koppend 2 0 werd aangetekend, waardoor de Alk- maarders teveel kregen, maar wel aan toonden dat men alleen door kansen te benutten kan winnen en niet alleen door goed te voetballen, zoals Texel deed. Weldadigheid Het jubileumfeest was 's morgens om tien uur begonnen in de versierde eet zaal van „Irene" waar de bewoners, per soneel en het bestuur van de stichting Samen Eén bijeen waren. Voorzitter W. Eelman stelde in zijn openingswoord vast dat er de afgelopen 75 jaar heel veel ten gunste is veranderd wat de zorg voor bejaarden betreft en het aardige is dat de huidige bewoners van „Irene" dat hele proces hebben meegemaakt. Het is nog maar kort geleden dat het huisvesten van bejaarden een vorm van 'weldadig heid' was, een vorm van armenzorg. Nog korter is het geleden dat er blijkbaar van werd uitgegaan dat oudere mensen moesten worden 'opgeborgen' om ruim te te bieden aan jongeren. Tegenwoor dig streeft men er naar de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen als konsekwentie van de visie dat in een levende gemeenschap zowel oudere als jongere mensen naast elkaar moeten bestaan. Eelman ging ook nog even in op de jongste ontwikkelingen rond de bejaardenhuisvesting, de plannen om de „Gollard", „Irene" en het verpleeghuis in een nieuw complex samen te bren gen. „De eerste contacten daarover met de hogere overheid zijn hoopgevend". Orgel De stichting Samen Eén bood ter ge legenheid van het jubileum een cadeau aan, waar alle bewoners iets aan zouden hebben. De 91-jarige mevrouw P. Westdorp-van der Welle, voorzitster van de bewonerscommissie mocht het ge schenk onthullen. Het bleek een elektro nisch orgel te zijn (ter waarde van onge veer 74.500,— dat het bestuur had aan geschaft op advies van de heer P. Kray ma. De heer Krayma was zelf ook aan wezig en gaf_op.ht orgel.een kort cancert waarmee de kwaliteit van het instrument (en van de organist) overtuigend werd bewezen. Op het orgel werd ook de be geleiding verzorgd voor een 9 coupletten tellend gezang dat door de bestuursle den werd gebracht op de wijs van het welbekende ,,'t Is uit het leven gegre pen" van de Farce Majeurgroep. In elk couplet werden de hoedanigheden van elk besturslid geëtaleerd. Over voorzitter Eelman werd bijvoorbeeld gezongen: „De voorzitter hij is, een man van weinig woorden, toch ging er vast iets mis, als we hem niet meer hoorden, zijn koppie dat is goed, dat kunnen we niet missen, Willem Eelman doet het goed, kan pijls nel wat beslissen". Waarna het refrein volgde: „Het bestuur wil u feliciteren, met het langdurig bestaan, daarbij wil het u tracteren, door zingend hier voor u te staan". Mevrouw Westdorp bracht dank voor het mooie cadeau en ook voor de wijze waarop „Samen Eén" leiding geeft aan Op 23 maart 1984 wordt te Breezand- dijk van 10.00 tot 19.00 uur met 155 mm geschut geschoten. wethouder ging in op de geschie- van het voormalige gesticht van jdigheid en noemde de diverse ie p-jieidsbemoeiingen in de loop der ja- beh; ,Soms speelden daarbij nobele mo- e ov i, soms ging het om wat meer bewegingen, zoals de huidige be gingen. De minister maakt nu de ting steeds moeilijker". Hoewel de mo iente de laatste tijd weinig met in|jjj e"te maken heeft zijn er toch ban- „De gemeente-arts is ook arts bij e" en andere personeelsleden van irzorgingshuis zijn feitelijk in dienst egemeente. Ook bij verbouwingen jn we met elkaar te maken. Er zijn vel eens perikelen geweest in het verleden, maar ook nog niet zo geleden. Tja, dat krijg je als de raad j'ug! ergens mee bemoeit, trouwens, bij bestuursorganen kan dit ook lomen". Zegers doelde hiermee op onsternatie die ontstond toen de 3rtie nummer 2 in plaats van nummer op de bestursvoordracht voor de ting Samen Eén benoemde. welzijnswethouder besloot zijn praak met het uitspreken van zijn ctvoor het personeel en hij wenste iwoners veel geluk en vooral veel igstelling van hun omgeving toe, it ze hebben belangstelling ver- jen ze hebben er behoefte aan", ïtun ...j Bewoners Mid foitmens de bewoners bood de env nge mevrouw J. C. Holleman-Bruin 3VT bestuur een geborduurd schilderij t ei fat door een bewoonster, mevrouw vedt othof-van Herpen, was vervaardigd; <eei «rouw Bothof kan op dit moment vee spreken, daarom bied ik u dit aan". ar plaats bij het spreekgestoelte sch .vervolgens, .ingenomen door .de an Mee van.de ANBO-afdelingDeru i g de heer S. de Waard. „Toen ik zo'n jaar geleden van De Cocksdorp Den Burg verhuisde gingen we nog dee sens een eindje fietsen. Dan kwa- tl we langs het gesticht van welda- ee- eid en dan hoopte ik altijd dat ik nooit zou inkomen. Er is natuurlijk n «idie tijd veel veranderd. Ook de AN- c' bevordert het zo lang mogelijk Handig blijven van bejaarden, wat letreft zijn de doelstellingen van on- Giond en die van „Irene" concurre- een lofzang op de goede wer- i3n de ANBO kwam De Waard tot 25. lotsom dat de bond en het verzor- stehuis toch veel gemeenschappe- ebben, beiden ijveren voor het be- van de bejaarden. rij sprekers werd gesloten door Fr. die namens het „Hollebolbe- de jubilerende instelling en haar oners feliciteerde. Hij ging in op de lendie zijn familie met „Irene" heeft moeder woont er) en wees de be- op het nieuwe dienstencentrum, april met een week van feestelijk- in gebruik genomen zal worden, slotwoord kwam van voorzitter I slman. Hij bedankte alle sprekers en 4;ootmet de opmerking: „Alleen als nstantïes goed blijven samenwerken we er voor zorgen dat de ouder nel jende mens maatschappelijk beter

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7