Is Texel niet schoon genoeg? A41MA Renovatie ijsbaan weer twijfelachtig door te lage raming kosten Openstelling dijkweg vertraagd door vernieling ,WAT IK ZEGGEN WOU.: Niets nieuws Felicitatie Eéndagsbestuur verzorgde Gilde-avond Verzekeringsplaatjes gestolen Snelheidscontroles Klachten in commissie FET Doorrijder namjï|" gewonde mee J( Tekort Vliegveld relatief klein Kilo marihuana aangetroffen ZDH onderuit tegen Pe Diefstal in jachthaven Auto uit verkeer Uitvoering GV? PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 MAAN [n/W ;n verantwoordelijkheid van de De Prediker was een wijs mens en die zei: ,,Er is niets of het was er alreeds, er is niets nieuws onder de zon". Momenteel is er een Texelaar die propa geert: ,,Geen man, geen vrouw en geen cent voor de bewapening", een kreet die in de Franse tijd gold en ook opgang deed voor de laatste wereldoorlog. Op 10 mei 1940 's morgens om ±6.00 uur was er een Texelaar, een trouwe gebro ken geweerdrager. De Messerschmits 109 kwamen uit het oosten aanrazen en vernietigden wat ze meenden wat nodig was, al was het niet nodig. Geachte ad verteerder, u mag drie keer raden wat de kromme spuitdrager riep, nl. „Waar blij ven onze vliegtuigen nou?" Blijkbaar had hij toch de neiging voor zijn kromme spuit te richten. Ik kan u verzekeren dat een mens z'n adem stokt als men van z'n vrijheid wordt beroofd. Toch ben ik blij voor u dat u dergelijke advertenties kunt plaatsen in vrijheid. Maar beseft u wel dat u dat kunt dank zij onze bevrij ders en dank zij de mensen uit het verzet die dat met de wapenen hebben be vochten of u daar nu aan wilt of niet. Roep en schreeuw niet te hard, want u weet niet waar u nog eens voor komt te staan. F. Oosterhof, Oosterend. Het lijkt me nu de tijd om Vlaming en allen, die zich hebben ingespannen voor het behoud van het paviljoen bij paal 9 geluk te wensen met het tot nu toe be haalde resultaat. Moge eind goed al goed zijn. W. M. Swellengrebel, Fonteinsweg 5, Den Hoorn. Het ééndagsbestuur verzorgde vorige week voor het r.k. vrouwengilde een avond onder het motto „Ken uw ei land". Het was dan ook een zeer „Texels" programma dat werd aangebo den. Voor de pauze trad Klaas Bonne uit De Koog op met twee vertellingen in Texels dialect en na de pauze werden dia's vertoond: van de dames van het Tanzaniacomité bij het inpakken van de goederen die regelmatig worden verzon- den en van verschillende mooie plekjes op Texel. Tenslotte was e^ een dia-quiz waarbij het erom ging de 18 plastieken te herkennen die bij diverse scholen en an dere openbare gebouwen op Texel staan. Mevrouw Swarthof won met 17 goede antwoorden de eerste prijs. Het ééndagsbestuur bestond uit de dames J. Witte, M. Witte-Vollebrecht, J. Smit- Zijlstra, K. Kuip-de Jong en B. Keesom- Karsten. Helemaal onervaren in dergelij ke zaken waren zijn niet want ze hebben allemaal vroeger in het „echte" bestuur gezeten. Bij de politie is het afgelopen weekend twee keer aangifte gedaan van gestolen verzekeringsplaatjes van bromfietsen. Omdat de kans bestaat dat deze plaatjes oneerlijk gebruikt zullen worden, volgen hier de nummers: TVW 716 en TVW 673. WGE0DGEN EN VOOR EIGEN RISICO TOEGANG VOOR VOETGANGERS FH FIETSERS Het door de gemeenteraad beschikbaar gestelde krediet van f40.000— om de ijsbaan in Den Burg op te knappen en waterdicht te maken blijkt bij lange na niet voldoende om dit werk verantwoord uit te voeren. Bij de aanbeste ding van het werk bleek dat de laagste inschrijver veel meer geld vroeg. Er zal ongeveer f48.000- nodig zijn omdat het college eist dat het werk met „natuurlijk materiaal" wordt uitgevoerd. Als de waterkerende kleikade wordt vervangen door een plastic wand kan de ijsbaan opgeknapt worden voor f44.000- De kostenraming voor het werk is gemaakt in 1978 en daarna niet meer aangepast aan trendmatige verhogingen. Dit werd donderdaga vond meegedeeld tijdens de vergadering van de welzijnssectie sport, recrea tie en lichamelijke opvoeding. IJsclub Den Burg zal pogen de benodigde acht mille „bij te passen". Vóór Pasen zal de veelbesproken dijkweg van de polder De Eendracht voor voetgangers en fietsers worden opengesteld. Het dijkgedeelte tus sen Utopia en de zanddijk (tussen Het Noorden en de Eendracht) mag aan beide kanten worden gebruikt, het stuk langs de Schorren mag al leen aan de landzijde worden ge bruikt en het laatste stuk ter hoogte van de rotganzenboerderij Zeeburg is alleen te berijden of te belopen aan de zeekant. Fietsers en wande laars moeten dus twee keer „over steken". Aldus ondervinden zowel het ganzenreservaat als de Schorren zo weinig mogelijk verstoring. Om de bezoekers in de genoemde ba nen te leiden, is gezorgd voor hekken en overgangen. Aan het begin en het eind van de route is de autoweg door een ij zeren hek afgesloten; ernaast bevindt zich een opening waar voetgangers en fietsers door kunnen. Vandalisme Alles zou op dit moment al klaar zijn geweest, als zich bij het werk geen ver traging had voorgedaan als gevolg van vernieling. Vorige week constateerde het waterschap dat onbekenden op twee plaatsen de in beton gegoten moe ren hadden vernield, waaraan de op de dijkglooiing te plaatsen hekken vastge maakt moeten worden. Alle 40 moeren werden er met een moker of ander zwaar voorwerp afgeslagen. Ook de sloten van de hekken aan beide zijden van de route werden vernield door er een spijker in te slaan. Het is duidelijk dat iemand welbe wust en systematisch aan het werk is geweest, mogelijk uit woede omdat de dijk niet voor alle verkeer toegankelijk wordt. In het verleden zij hier ook vernie lingen aangericht. Het waterschap heeft bij de politie aangifte gedaan. Fietsgoot De „oversteek" bij de zanddijk is een bestaande voorziening in de vorm van een weggedeelte dat in flauw talud de dijk kruist. De tweede overstap heeft een voorlopig karakter. Hier is een fiets goot gemaakt, die nogal steil is en daar om voor oudere mensen een beetje be zwaarlijk. Het waterschap zal hier een speciale fietsovergang met flauwe hel ling maken, maar daar is een groot be drag mee gemoeid. Het wachten is op subsidie. De overige voorzieningen kon den worden bekostigd uit de post van f20.000,— die het waterschap op de be groting heeft staan voor „recreatieve voorzieningen" langs de totale Texelse zeewering. De openstellingsregeling die straks in werking treedt is een compro mis. Tijdens de discussie van de afgelo pen jaren zijn stemmen opgegaan voor zowel totale openstelling voor alle ver keer als voor totale afsluiting. Staats bosbeheer en Natuurmonumenten zijn met het compromis akkoord gegaan; de werkgroep Landschapszorg niet. In De Koog werden afgelopen vrijdag elf automobilisten betrapt die in de Dorpsstraat te hard reden. Hun snelhe den varieerden van 68 tot 88 kilometer per uur. Diezelfde dag werd in Den Burg op het Schilderend ook gecontroleerd. Hier werden 7 overtredingen geconsta teerd met snelheden tussen de 66 en 84 km/u. Tevens werd in Den Burg een au to uit het verkeer genomen voor tech nisch onderzoek. De bestuurder, een 26-jarige Texelaar, werd tot stoppen ge bracht bij de snelheidscontrole. Toen bleek echter ook dat zijn uitlaat lek was en dat zijn voorschokbrekers niet meer functioneerden. Dinsdag 27 maart De Vrouwenbond FNV heeft in de brandweerkantine aan de R. P. Keij- serstraat een bijeenkomst, die wordt ver zorgd door de Texelse brandweer, aan vang 20.00 uur. Woensdag 28 maart Het bestuur van de Welzijnsstichting Texel heeft in het raadhuis een vergade ring, aanvang 19.30 uur. In De Waldhoorn te Den Hoorn hebben ouderen uit Den Hoorn en omgeving vanaf 16.00 uur een gezellige bijeenkomst. Met nadruk werd donderdagavond gezegd dat als het de ijsclub niet lukt het geld bij elkaar te krijgen de vereniging niets verweten kan worden. „Als het wel lukt krijgen we een goede ijsbaan dank zij de ijsclub maar als het niet lukt moet de gemeente de hand in eigen boezem steken", aldus één der sectieleden. Desgevraagd deelde de voorzitter van de ijsclub, A. Jongejan, mee dat het bestuur donderdagavond had vergaderd over de problemen „maar dat men er nog niet uit is." „We doen wel moeite om het geld bij elkaar te krijgen maar we moeten eerst weer met de gemeente praten over eventuele consequenties van één en ander", aldus Jongejan, die hiermee onder andere doelde op het feit dat de huur van de baan, die wordt vast gesteld naar de verrichte investering niet te hoog mag uitvallen. Als de baan aan anderen verhuurd zou worden moet de ijsclub in feite ook 1/6 deel van die huur krijgen. Langzamerhand wordt de op knapbeurt van de baan een eindeloze af faire, vooral frustrerend voor de ijsclub omdat die aanvankelijk genoegen nam met een minder grondige aanpak. De gemeenteraad stond echter op het standpunt dat een totale renovatie de enig juiste oplossing was en nu lijkt het er op dat de club daaraan mee moet be talen. Naast hét eventueel meebetalen zal ook het indertijd gedane voorstel van de ijsclub om de baan zelf te egaliseren opnieuw door het college besproken worden. Ais de ijsclub dit werk zelf wil uitvoeren scheelt dat vijf a zesduizend gulden en hoeft er dus minder geld op tafel te komen. De sectie SRLO hoopte dat het college de eventuele zelfwerk zaamheid van de club zou waarderen waardoor renovatie met natuurlijk mate riaal toch mogelijk wordt. De college beslissing om de ijsbaan een paar meter op te schuiven is wel van de baan. Bur gemeester en wethouders zijn op dit besluit teruggekomen. Geen sportzaal? Sombere geluiden werden ook verno men over de realisering van een niqpwe sportzaal bij de lagere school in Oude- schild. De commissie nieuwe sportac commodatie Oudeschild heeft een plan gemaakt maar het exploitatietekort zal jaarlijks zeer fors zijn en de gemeente zal de investering zo goed als zeker geheel zelf moeten betalen. Toen de commissie van start ging met de plannenmakerij kon men uitgaan van een zesklassige Bruinvisschool, later werd dat een vijf- klassige school en de nieuwste progno se over het leerlingenaantal gaat uit van een vierklassige school. Het is niet al- „Gert Coevert heeft laatst in een interview in de krant gezegd dat het be langrijk is dat Texel het gastheerschap hoog houdt. Dat betekent voor mij ook dat het eiland schoon moet blijven, daar ontbreekt het nogal eens aan. Naast onze winkel is aan de Burgwal bijvoorbeeld een parkeerterreintje en dat houd ik nu uit arren moede zelf maar schoon. De veegwagen van de ge meente doet dat niet." Aldus Daan Welboren, Pakt-raadslid. Hij vertelde tijdens de rondvraag van de raadscommissievergadering voor finan cieel, economisch en technisch beleid donderdagavond dat hij niet tevreden is over de manier waarop de Texelse we gen worden schoongehouden. Hj kreeg bijval van Cor Dros (Texels Belang) die had gemerkt dat papiertjes en blikjes in de wegbermen soms wel een jaar bleven liggen. „In '71 en '72 maakten we zelf Texel schoon, dat ge beurde voor de pinkster en dan was het klaar." Dros doelde hiermee op de actie „Texel schoon" die twee jaar lang is ge houden. Voor die actie werd Texel in blokken verdeeld en vooral met behulp van de scholen werd het langs de wegen liggende vuil opgehaald. De kinderen deden uitstekend werk maar hadden er na twee jaar schoon genoeg van, zij vonden dat volwassenen hun eigen troep maar moesten opruimen. Het kwam toen zelfs voor dat Texelaars hun vuil aan de weg zetten als ze de kinderen aan zagen komen... Dros vond overigens dat het schoon houden van de bermen nu een taak van de kantonnier zou moeten zijn. Welbo ren pleitte ervoor dat mensen van ge meentewerken de bezem weer ter hand zouden nemen: „Dat moet toch voldoe ning geven als je weet dat ons eiland dan schoon aan de gasten gepresen teerd kan worden." Wethouder Klaas Barendregt nam het op voor gemeente werken: „Sinds de veegwagen er is, is Texel veel schoner dan voorheen. Dat ding heeft een geweldige capaciteit.' Waarop Welboren zei dat de instructie voor de mensen die deze machine bedie nen verscherpt moet worden. Opge merkt werd nog dat de toename van de hoeveelheid vuil ook een maatschappe lijk probleem is, een gevolg van de voort schrijdende wegwerpmaatschappij. Erfpacht Wethouder Barendregt heeft een zeer beknopt beleidsstuk het licht doen zien, de nog geen anderhalve pagina grote erfpachtnota. Dit stuk is het antwoord op de in februari '80 ingediende dis cussienota van Daan Welboren. Bij een erfpachtsysteem blijft alle grond van de gemeente, gebruikers be talen dan een soort huur, de canon. Voordeel daarvan is dat de waardever meerdering van de grond ten goede komt aan de gemeenschap, nadeel is de grotere schuldenlast. Bovendien willen particuliere en zakelijke grondgebruikers de grond vaak liever in eigendom heb ben. Waardevermeerdering van de grond wordt bij particulier eigendom ook door de gemeente afgeroomd, door middel van de onroerend goed be lasting. Daar komt nog bij dat het innen van erfpacht een apart administratief ap paraat zou vergen. Overigens bestaat de mogelijkheid van erfpacht wel op Texel. De commissie discussieerde kort maar principieel over de nota. Men kon zich over het algemeen wel vinden in het verkoop- en uitgiftebeleid dat de ge meente thans hanteert, maar diverse raadsleden drongen erop aan dat men sen wel gewezen worden op de moge lijkheid van erfpacht. Hogereind 4 De plannen voor renovatie van de wo- ning Hogereind 4 in De Waal bij het Agrarisch Museum zijn inmiddels rond. Met de bewoners, de familie Sweere, is overeenstemming bereikt, zo deelde ambtenaar Piet Witte van het grondbe drijf de commissie mee. Met het project zal bijna honderdveertigduizend gulden zijn gemoeid. Dat resulteert in een huur verhoging van bijna tweehonderd gul den, wat neerkomt op een verdubbeling. Met de advocat van Sweere (J. Feikema) zal worden overlegd over de uiteindelijke situering van de veel besproken garage. Het benodigde geld komt ten laste van het fonds „ontwikkeling en sanering". De commissie adviseerde positief. Dros plaatste als enige kanttekeningen dat bij een betere organisatie van het voorberei dende werk rond de verbouwing de pro blemen met Sweere vermeden hadden kunnen worden. Rondvraag In de rondvraag informeerden zowel Peter Bakker (PSP) als Ate Rienstra (CDA) naar de reden van de vele beslo ten vergaderingen van de laatste tijd. Ook de commissievergadering van don derdag had een besloten gedeelte, waa rin over de nota „rollend materieel" gesproken zou worden. Beide raadsle den vonden een rommelige discussie, zoals die al eeder over dit onderwerp was ontstaan, geen reden voor beslo tenheid. Toch viel uit het antwoord van Barendregt op te maken dat hier de voornaamste reden lag. Na eerst gesteld te hebben dat hij de pers niet met detail kwesties wilde vermoeien, lichtte hij toe dat de emotionele kanten van de discus sie reden zijn voor de besloten behandeling. Gerbrand Poster (VVD) wilde weten hoeveel parkeerplaatsen bij het nieuwe Agrarisch Museum zullen komen. Hij meende dat hier eventueel een oplos sing gevonden zou kunnen worden voor de parkeerproblemen die met name tij dens feestavonden in het dorpshuis van De Waal een rol spelen. Dros haalde aan dat een groot parkeerterein bij het mu seum al eens eerder ter sprake is ge weest maar dat de bevolking van De Waal die plannen afwees. Zowel Poster als Dros spraken hun te vredenheid uit over de manier waarop het groene weggetje bij De Waal is op geknapt. Dros vond dat het wel noodza kelijk is dat er een bord „doodlopende weg" geplaatst wordt: „Ik ben er met de auto ingereden en aan het einde kon ik niet verder." Gerbrand Poster vroeg of er wat gedaan wordt aan de zeer slechte toestand van het wegdek van de Wilhelminalaan. Gemeentewerken-directeur Doppenberg meende te weten dat daarvoor in het ka der van het verbeteringsplan voor de rio lering van Den Burg een bedrag is uitgetrokken. leen bij die prognose gebleven, ook de onderwijsinspectie heeft voorgeschre ven dat de Bruinvisschool vierklassig moet worden. Dat betekent dat allerlei rijkssubsidies niet zullen worden uitge keerd omdat die regelingen uitgaan van scholen met vijf of zes klassen. Exacte cijfers over het verwachte exploitatiete kort zijn nog niet bekend maar in de sec tie werd meegedeeld dat men beslist niet optimistisch moest zijn over de haal baarheid van het plan. Vrolijker was de sportsectie over de mededeling dat eind deze week wordt gestart met de aanleg van de wielerbaan rondom de Boysvelden en dat de vrijwil ligers van de MAB-club druk bezig zijn met de aanleg van de motorcrossbaan in Eierland. Huursubsidie De zaalvoetbalrayoncommissie KNVB had een verzoek ingediend om „huur subsidie" te krijgen van de Wel zijnsstichting voor een jeugdcompetitie tijdens de winterstop in de sporthal. Als er buiten niet kan worden gevoetbald or ganiseert de rayoncommissie een binnen-competitie op zaterdagmorgen voor spelertjes van zeven tot en met twaalf jaar van tien of elf weken. Voor de sporthal betaalt men per keer het inci denteel tarief, oftewel de huur voor één malig gebruik. Huurders hebben slechts de keuze tussen incidenteel tarief of het veertig weken tarief, dat per uur aan zienlijk lager is omdat de verhuurder de garantie heeft dat de zaal lange tijd ver huurd is. De rayoncommissie wil graag voor het veertig weken tarief Ons Ge noegen huren omdat dit f350— scheelt. „Eigenlijk kunnen die voetbalverenigin gen het niet betalen en aangezien wet houder Zegers heeft gezegd dat hij voor al de sport voor de jeugd wil subsidiëren heeft de rayoncommissie gemeend dit verzoek te moeten doen", aldus sectie lied Willem Roeper die aan zijn pleidooi toevoegde dat de vraag toch moet wor den afgewezen „omdat je straks alle klei ne clubs op de stoep hebt staan met de vraag om lagere huur." De sectie SRLO sloot zich unaniem aan bij die laatste woorden. Het verzoek werd afgewezen. Informatie De vorige maand had de sectie zich zeer uitgebreid bezig gehouden met het vaststellen van taakomschrijvingen voor beheerders van de sporthal en even dreigde deze materie donderdag weer terug te komen. De taakomschrijvingen waren goedgekeurd door de betrokken werknemers en het bestuur van de Wel zijnsstichting had de taak de bijbehoren de salarisinschaling goed te keuren. Toen bleek één personeelslid niet geluk kig met zijn salariëring en besloot het bestuur (nadat de personeelscommissie het had laten afweten om het mening- verschil op te lossen) de zaak terug te sturen naar de sectie „omdat er informa tie was achtergehouden." Die informatie betrof dan het niet weten dat één van de personeelsleden niet gelukkig was met het salaris bij de taakomschrijving. Enke le sectieleden waren duidelijk verbolgen over de gang van zaken en verweten het bestuur van de Welzijnsstichting geen hoor en wederhoor toe te passen. „Een partij heeft men klakkeloos geloofd maar ons is niets gevraagd. Wij wisten dat één beheerder meer salaris wilde maar we hielden ons bezig met de taakom schrijving en daar was niets tegenin ge bracht", aldus André van der Vliet. C. Koorn vond met alle anderen niet dat er informatie was achtergehouden en voel de er niets voor „een zwaardere taakom schrijving te maken zodat die man meer salaris krijgt." Het bestuur van de Wel zijnsstichting krijgt een vermanend brief je van de sectie over de gang van zaken. Een 21-jarige Texelaar zondagmiddag indruk makeJJ twee meisjes die bij een bujT te op het Schilderend ston[ Hij reed in volle vaart rechtoP1,0 meisjes af maar had dezePver noeuvre blijkbaar zo slechtip^( hand, dat hij de meisjes e!n'n halte aanreed. Vervolgens verzocht hij de i jes met hem mee te gaan. Eér hen was in een tuin terecht men en moest door hem in define worden geholpen. Hij nam de jes mee naar het pand van zijn ders waar hij zelf eerste hulp leende. De politie was hem in Scl dels op het spoor gekomen en ite hem met de meisjes aan. Een di was nog niet gewaarschuwd wachtmeesters maakten dat zuim alsnog goed. Eén van de jes bleek inderdaad gewond te 3-1 De doorrijder moest twee blaas k n ondergaan. 3U;; Sic ke str Ki Is b Het tekort van het Texelse veld heeft de afgelopen tien ja; wel constant rond de zestigdi gulden geschommeld. Alleer was een uitschieter naar bover moest er bijna een ton bij. Eén en ander komt naar voren beantwoording van raadsvrage donderdag in de commissie fin; economisch en technisch beleid gegeven. Om tot een sluitend resultaat men zou een tariefsverhoging var veer 50% nodig zijn, maar dat zo. schijnlijk weer dalenden omzett'( gevolg hebben. Vergelijking met andere kleine velden toont dat alleen Midden-Z op vergelijkbare wijze draait, de ai vertonen soms 5 tot 10 keer zo g: korten. Vergeleken zijn Teuge, en Hoogeveen. De gemeente neemt 35% van het tekort voorh kening, de provincie betaalt 25% rijk de rest. b De politie heeft bij een T;. vrouw een zak met een kilo m ana aangetroffen. De vrouw klaarde dat zij het spul op het had gevonden. De softdrugs naar het gerechtelijk laboratird gestuurd voor onderzoek. De vrouw had wat van het spi kocht aan drie Duitse meisjes, in variërend van 14 tot 17. De maakten deel uit van een groep, ding merkte dat ze wat lacherig en kreeg te horen dat ze van vrouw wat spul te roken hadden: gen waar je van zou moeten lachir hadden eerst met de vrouw wat beerd maar merkten niets, kochten ze een beetje, zodat ze eens beter zouden kunnen probt meisjes verklaarden tegenover del- gedacht te hebben dat het om eetic soort ging. N Wederom heeft ZDH tweeko re punten verloren en kan het kampioenchap wel vete Deze keer was het VV Pette club van oud-trainer Hans Stee voor ZDH-verlies zorgde. de Een jachteigenaar uit Lelystad deed zaterdag aangifte bij de politie van vernieling en diefstal. Van zijn jacht bleken onderdelen vernield en gestolen te zijn. De schade bedroeg ongeveer 7640,—. Het schip lag in de jachthaven. Een politiepatrouille merkte donder dagavond omstreeks half tien een auto op die over de Georgiëweg reed met slecht werkende verlichting. Toen de wagen, bestuurd door een 23-jarige Texelse, tot stoppen was gemaand, bleek bij verdere controle dat de remmen ook niet naar behoren werkten. De wa gen is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Een soms te fel spelend Petten geen gras over groeien en het eers uur van de wedsrijd was zeker voordeel. De achterhoede en Schutten stonden onder druk ene lat kwam hen te hulp. Het was acht minuten voor rus" Ruud Wilner de bal tegen zijn han geschoten kreeg en scheidsrechte hiervoor een penalty gaf. Hans B nam deze strafschop maar Schutten wist het schot te stt Daarna volgde corner op corner was dezelfde Han Beynen die zijn toch op voorsprong bracht door m hard schot fraai in te schieten De jeugd van Gymnastiekv ging Oosterend zal 31 maart Bijenkorf laten zien wat ze wat In een van 14.00 tot 16.30 uurc de uitvoering komen alle lee' groepen van kleuter tot en m voortgezet onderwijs aan bod Het programma vermeldt nummers, waaronder volksd brug, lange mat, aeroboc dansen polinespringen, vrije oefening, akf nastiek en een verloting. De daaropvolgende week woensdagavond 4 april de jaarve ring van GVO gehouden. Een bela programma-onderdeel is het a' van Ger de Jong, die na 25 jaarv ter te zijn geweest uit het bestuur

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6