FILM invoudige overwinning ior Texel c Gamma 2 en KSMT in bekerfinale ,,La Béte" gongar iml ld Voetbaluitslagen xelse Boys ed op dreef De Koog/Z won Eerste wedstrijden wielervereniging Jan de Wit winnaar krokusrit Seizoenstart van Texla prima Graftdijk wint van De Koog AAF jpAG 27 MAART 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 i bus stom :ht o; eze sht s er1 nagenoeg oppermachtig Texel heeft in 't Veld een wel heel gemakke- jverwinning behaald op een zwak spelend VZV. Dat het slechts bij een tege bleef kwam omdat Texel weigerde om het veel betere spel om te doelpunten. De eerste helft is VZV nauwelijks op de helft van Texel est. heer en meester en wist door verzorgde combinaties VZV heie terug te dringen. De eerste waar- 1 dewingen van Texel kwamen van de - Uriot en Henk Groen die hun scho- zijr Bt over en naast het VZV doel za- hulp erdwijnen. In de 18e minuut mocht Schermer een vrije trap nemen. Hij te de bal op Louis Uriot die op zijn Piet Monster aanspeelde. Enigs- uwdEnet geluk rommelde Monster door ÉV verdediging en met een droog plofte de bal achter de VZV kee- 1-1. •Iaas|k na dit doelpunt was VZV niet bij te iets terug te doen. Onzorgvuldig -\ van VZV leverde Texel s balbezit op en de doelrijpe kan- ileven dan ook niet uit. Martin Land 3 een half uur spelen dichtbij een maar zag zijn fraaie kopbal op de •landen en ook schoten van andere spelers misten de nodige precisie et karwei voor rust al af te maken. van rust kreeg VZV zijn enige om op gelijke hoogte te komen, Charles lepenburg voor kwam door snel uitlopen deze gelijkmaker. Risico's De tweede helft nam VZV meer risi co's met als gevolg een zee van ruimte voor de Texel spitsen. Tot tweemaal toe mocht een Texel speler alleen op de VZV doelman afgaan, maar eerst was het Louis Uriot die faalde in de afwerking en even later deed Piet Monster hetzelfde, ook hij wist de VZV keeper niet te passeren. Halverwege de tweede helft had Texel het even moeilijk. Doordat VZV een aan tal hoekschoppen mocht nemen, ont stonden er voor het Texel doel enkele pa niekerige situaties die mede dankzij kee per lepenburg geen reusltaat voor VZV opleverden. Zonder verder nog in moeilijkheden te komen wist Texel het verdere verloop van de wedstrijd onder controle te hou den en zodoende een eenvoudige zege binnen te slepen. Een overwinning die beslist hoger had kunnen uitvallen wan neer wat koelbloediger met de kansen was omgesprongen. Omgedraaid Na rust een voor de wind spelend ZDH en de rollen leken omgedraaid want ZDH had op dat moment de wedstrijd in handen. Doch de spitsen van ZDH wisten de kansen die zich voordeden niet te benutten. Bram Brouwer had de mooiste kans maar werd door keeper Slagte net buiten het strafschopgebied opgevangen". De daarna genomen vri je trap leverde ook geen doelpunt op. Petten kwam op 2—0 door een doelpunt van Jan Ruiter en daarna zelfs op 3 0 door een vrije trap genomen door Ben Blonk. Afgekeurd In eerste instantie werd deze goal goedgekeurd door de scheidsrechter, maar op appelleren van grensrechter Zijm werd deze afgekeurd omdat bij bui tenspel geconstateerd had. Daarna hiel den de beide ploegen het voor gezien. Zowel voor Petten als ZDH staan er voor het komende weekend zware tegenstan ders op het programma. Zaterdag 24 maart 1984: KNVB, afd. Noordholland: SVO/Z-HSV 5-1 De Koog/Z-BKC 4-3 N.Niedorp-Cocksdorp/Z 2—0 SVO/Z 2-HCSC 4 4-2 Junioren: Oosterend A1-Geelzwart A1 8 1 Texel A2-Vios W A2 3-1 Wiron B1-Oosterend B1 1—1 Zeemacht B1-Texel B1 1—0 Helder B3-Tex.Boys B1 0-3 Wiron C1-Texel C1 1-2 Oosterend C1-JVC Cl 2-3 Tex.Boys C1-Texel C3 4—1 Cocksdorp C1-HCSC C3 1 —0 De Koog C1-ZAP C2 0-6 Texel C2-WGW C4 2-4 WGW C7-Tex.Boys C3 3—3 Texel C4-SRC C4 0-10 Vrouwen: Oosterend-ZAP 1—0 Meisjes junioren: B: W.meer-De Koog 10—0 rage fin; lid,et zo'n beste wedstrijd maar een verdiende overwinning r de Boys op een tegenvallend taa jleroord. De Boys begonnen de vanlstrijd (misschien ook onder Z01van de hoge klassering) onze- en zonder overtuiging. Omdat Kreileroord, in vergelijking met fedstrijd die deze ploegen eerder n elkaar speelden (door de Boys 2-1 verloren), niet goed uit de kwam had dit voor de Boys nadelige gevolgen. izett Hard werken eerste goede scoringskans was e Boys toen verdediger John Boo- na tien minuten spelen mee kte naar voren, goed reageerde op litstekende dieptepass van Paul de i, Hij tilde de bal net over het doel. feileroord aanval kreeg tegen de Is beter ingespeelde Boys. achter egeen kans om het doel van keeper Stolk echt in gevaar te brengen. de andere kant moest de Kreileroord idiging dikwijls de aanvalsacties Boys hardhandig onderbeken iratijrdoor de Boys van de goed leidende idsrechter Schaap verschillende sp trappen kreeg te nemen. Aanvanke- in hadden deze echter niet het ge- e ijste rendement. Na 25 minuten spe- werd zo'n vrije trap Kreileroord toch dlottig. Bert Witte deed niet voor ee ini onder en plaatste de bal onhoud- in de bovenhoek (1—0). Vlak voor rustsignaal had het 2—0 moeten Paul de Grave was, nu op rechts, een fraaie actie met de bal aan de tot de achterlijn doorgedrongen, afgemeten voorzet op Paul van rwaarden leverde echter niets op ee lat deze, in navolging van John Boo- voet verkeerd tegen de bal ste zodat deze ook nu weer over loei ging. de tweede helft had Jaap van Kra- burg de plaats ingenomen van de t-geblesseerde Paul van Heerwaar- Hij liet direct zien dat hij er zin in Na een kwartier spelen wist Kra- burg door zijn agressief en beweeg- optreden een Kreileroord verdediger doelman de bal te ontfutselen arna hij geen moeite meer had om de in het lege doel te schuiven; 2—0. hierna zag de mooi spelende Alfred tker zijn harde werken bijna beloond hij van afstand de onzeker optre de Kreileroord doelman passeerde ar waarbij de bal net langs de verkeer- "i kant van de paal rolde. Kreileroord st|tnu wat meer 'n de aanval te komen, ;r'P echt in de problemen kwamen de tysniet, al moest keeper Stolk nu wel Jzijn vertrouwde wijze een paar keer frigerend optreden, uitvallen van de Boys leverden veel ir gevaar op. Zo had Jos Wessels r3-0 moeten zorgen maar hij is dit pen aan zijn rol als goaltjesdief nog kyjjtoegekomenAlfred Bakker zag zijn r pde spel ook niet beloond toen hij de ,a'l van de achterlijn naar Wessels voor tik, omdat deze de bal vlak voor het f niet onder controle kon krijgen en rï'3st schoot. Tien minuten voor tijd 1 het alles beslissende derde doel- 'ter echter toch en weer stond Alfred jker aan de basis. Vlak over de mid- 'iijn wist hij de bal tussen twee tegen- jnders te bemachtigen. Opgerukt tot Voor het vijandige doel zag hij de meegekomen Van Kranenburg in gunstiger positie en stelde deze in gelegenheid zijn tweede doelpunt te 3[en. Door deze overwinning en het jijkespel (1—1) van Callantsoog tegen "fcel hebben de Boys nu alleen de lei- in deze afdeling. Gamma 2 en KSMT hebben zich door winst op respectievelijk Texelse Boys 2 en Oosterend 4 gekwalifi ceerd voor de bekerfinale van de re serveteams. In de derde klasse ver stevigde Texelse Boys 4 zijn leidende positie door van de nummer twee, Nissan 4, met 3—0 te winnen. In de tweede klasse blijven Oosterend 4, Citroën en A O 2000 de ranglijst aanvoeren. In de hoofdklasse viel de winst van Gamma 1 met 18—1 op Nissan 2 wel erg groot uit. Nissan 1 dat met 6—2 van A O 2000 won is nu bijna verzekerd van de tweede plaats. Dat Gamma 2 zich plaatste voor de re servébekerfinale was geen verrassing. Dat KSMT de finale zou halen was wel verrassend. Oosterend 4 werd door een zeer verdedigend spelend KSMT verras send met 2—1 verslagen. Voor KSMT scoorden G. Buys en J. Stoop terwijl Oosterend daar maar één treffer van Rob Vonk tegenover kon stellen. Gamma 2 won met 5—0 van Texelse Boys dat sportief ten onder ging tegen een beter Gamma 2. Bij de junioren plaatsten zich voor de laatste vier Alkema, dat het Ca feetje terugwees. Oosterend 1 dat met 3 0 van Vissers Bouwbedrijf won, Oosterend 2 dat Ratronics versloeg en tweede klasser Gamma dat eerste klas- ser Zegel Modes versloeg. Een terechte winst voor Gamma dat technisch beter speelde en dus zeer verdiend met 3 2 won. Aanstaande woensdag worden de halve finales voor de Nissan trofee De laatste thuiswedstrijd van dit seizoen won De Koog/Z van BKC, een ploeg waar tegen de Kogers het meestal moeilijk hebben. De wedstrijd ging aanvankelijk aardig gelijk op en verscheidene malen ont stonden gevaarlijke situaties voor beide doelen. Het was de Koog die het eerste wist te scoren door Dirk Barends. Niet zo heel lang daarna werd het echter weer gelijk. De bal werd na een afgesla gen aanval ruim buiten het Koger straf schopgebied door de voorstopper van BKC opgepikt, en met een enorm schot met de krachtige wind mee, verdween de bal precies in de rechterbovenhoek. Een schitterend doelpunt. Vooral De Koog kreeg daarna de beste kansen en het was linksbuiten Sieme Rijk die de thuisclub met een gaaf doel punt weer op voorsprong bracht. Nog meer kansen ontstonden en als de kop bal van de heel actieve en goed spelende Nanning Kikkert niet van de lijn gehaald was, had De Koog met en ruimere voor sprong dan 2—1 kunnen gaan rusten. Na de thee, met de harde wind in de rug, begon De Koog goed met een schot van Robert Kikkert op de lat. Succes bleef daarna echter uit en langzamerhand ver loor De Koog de greep op de wedstrijd. Toch werd het 3—1 omdat Richard Daal der een strafschop wist te benutten. Toen verslapte De Koog teveel en de ver dediging ging het veel te gemakkelijk opnemen. BKC kon daardoor vrij ge makkelijk tweemaal achtereen scoren zodat de stand weer gelijk werd. Nadat ook Harry Veldman op de lat geschoten had, kwam een minuut of tien voor het einde De Koog definitief op voorsprong. Nanning Kikkert kopte een strakke cor ner van Barends perfect in: 4 3. Het - schaarse publiek had geen goede, maar wel een spannende wedstrijd gezien. gespeeld. Voor de Bertus Heerschap tro fee wist KSMT Gamma 2, dat voor het eerst in de zaal speelde, met 5—1 te verslaan. In de hoofdklasse won Texelse Boys met 5—2 van Oosterend. Voor de Boys scoorden A. W. F. Witte twee keer en A. J. Witte drie keer, terwijl voor Oosterend Simon Brand twee keer tegen scoorde. Mantje versloeg Oosterend 2 met 5—2 zodat Mantje nu weer één punt boven Nissan 2 staat dat met maar liefst 18—1 een pak slaag van Gamma 1 kreeg. Dub beldik versloeg Question met 3—1. Gamma 2 keek binnen vijf minuten te gen een 2—0 achterstand aan tegen ZDH, dat verlost van alle druk beter be gint te spelen. Toch won uiteindelijk Gamma 2 verdiend deze wedstrijd met 5—4, al kostte het moeite. Nissan 1 leek simpel op weg om A O 2000 terug te wijzen tot zeven minuten voor tijd een Nissan speler het veld werd uitgestuurd. Toch speelde Nissan geroutineerd de resterende tijd uit en won verdiend met 6-2. In de tweede klassse had van het lei dende trio alleen A O 2000 2 een zware wedstrijd. De Muy gaf goef tegenstand maar zag de wedstrijd in een 5 4 over winning voor A O 2000 2 eindigen. Oosterend 4 en Citroën wonnen hun wedstrijden simpel. Oosterend 4 met 9—1 van Nioz 2 en Citroën met 9—0 van Gamma 5. Question 3 haalde de vierde overwinning op rij door PH Hotel 2 met 3—2 terug te wijzen. Gempo versloeg Texelse Boys 2 met 2—0. KSMT, goed op dreef, pakte Nioz in met 9—2 waarin Guus Buys met zes treffers een groot aandeel had. In de derde klasse staat Texelse Boys 4 nu zeven punten voor op naaste concurrent door Nissan 4 met 3 0 te verslaan. Texel 2 wist een 2 0 zege te behalen op Rab 2. De Koog haal de fors uit door tegen Verenigde Schil ders 2 met maar liefst zeven keer te sco ren. KSMT won met 2—0 van ZDH 3. Uitslagen: Hoofdklasse: B: WGW-Cocksdorp C: Wiron-Oosterend Zondag 25 maart 1984: KNVB vierde klasse: VZV-Texel KNVB, afd. Noordholland: Graftdijk-De Koog Petten-ZDH Tex.Boys-Kreileroord Texel 2-KGB 2 W.waard 2-Texel 3 Oosterend 2-BKC 3 Texel 4-Wiron 4 Tex.Boys 2-WGW 6 Callantsoog 3-Texel 5 Texel 6-HRC 12 De Koog 2-JVC 5 Junioren: Texel A1-Zeemacht A1 Petten A1-Tex.Boys A1 3-1 7-0 Tex. Boys-Oosterend Mantje-Oosterend 2 Question-Dubbeldik Nissan-A+O 2000 Nissan 2-Gamma Gamma 2-ZDH Tweede klasse: Gamma 5-Citroën Gempo-Tex.Boys 2 De Muy-A O 2000 2 Nioz 2-Oosterend 4 Question 3-PH Hotel 2 Nioz-KSMT Derde klasse: TExel 2-Rab 2 Nissan 4-Tex.Boys 4 De Koog-Ver.Schilders 2 KSMT 2-ZDH 3 Junioren: Oosterend 3-SOS ZDH-NIssan B. Heerschap trofee: Gamma 2-KSMT Reserve beker: Oosterend 4-KSMT Gamma 2-Tex.Boys 2 Nissan trofee: Oosterend 2-Ratronics 5-2 5-2 1-3 6-2 1-18 5-4 0-9 0-2 4-5 1-9 3-2 2-9 3-0 0-3 7-1 2-0 2-10 2-2 1-5 1-2 5-0 4-2 4-0 3-0 3-0 0-2 4-0 3—1 1-1 3-2 6-4 8-0 2-7 9-1 9-2 Zegel Modes-Gamma 2—3 Vissers Bouwbedn-Oosterend 0 3 Cafeetje-Alkema 1—5 Programma: Woensdag 28 maart: 17.15 u. Alkema-Gamma 17.45 u. Oosterend 2-Oosterend 1 18.15 u. Tex.Boys 2-Gamma 1 18.55 u. Nioz 1-Citroën 19.35 u. De Mok-Jelleboog 20.15 u. Oosterend 1-Dubbeldik 21.10 u. Question-Oosterend 2 22.00 u, Tex.Boys-Mantje Zaaldienst: Nissan Donderdag 29 maart: 17.15 u. Vissers BouwbedrA/er.Schilders 17.45 u. Tex.Boys 1-Graaf Spuiterij 18.15 u. Nissan 1-Gamma 2 18.55 u. Ver. Schilders 2-Ver.Schilders 1 19.35 u. Question 2-ZDH 2 20.15 u. Mantje 2-Rab 20.55 u. Oosterend 7-Oosterend 6 21.35 u. De Koog-Oosterend 5 22.15 u. Tex.Boys 3-Tex.Boys 2 Zaaldienst: Nioz Vrijdag 30 maart: 17.15 u. Gamma 1-Gamma 2 17.45 u. Tex.Boys 2-Ratronics 18.15 u. Oosterend 3-Gamma 3 18.55 u. Nissan 3-Texel 19.35 u. Nissan 2-A O 2000 20.25 u. ZDH-Gamma 1 21.15 u. Nissan 1-Gamma 2 22.10 u. Gamma 4-PH Hotel Zaaldienst: Texelse Boys. Wielervereniging Texel heeft zondag de eerste wielerwedstrijd gehouden on der goede omstandigheden op het par cours Zuid Haffel. Bij de jeugd tot 12 jaar waren zes deelnemers die twee ronden reden. De sprint werd gewonnen door Stefan Kikkert met Marco van der Knaap als goede tweede, Bas Graaf derde en Udo Visser vierde. Bij de groep 13 jaar en ouder waar Auke Brouwer met zijn wielervrienden in re den, kwamen 27 renners aan de start. Deze renners reden 16 ronden. Tot hal verwege de wedstrijd bleef een grote groep goed bij elkaar. Na verscheidene lekke banden, bleef uiteindelijk een groep van tien renners over, waarvan vier ronden voor het einde twee renners wisten te ontsnappen. Evert Koopman wist de sprint te winnen van Guus Bom- hof die tweede werd. De sprint van het peloton werd gewonnen door Jan Buis, gevolgd door Bas Vaars en Simon Appel. Woensdag 28 maart start de voorjaars-competitie voor alle catego- riëeen; start A- en B-jeugd 18.30 uur en de A-, B- en C-poule starten om 19.00 uur. De door de MAB club Texel georgani seerde krokusrit is een overwinning ge worden voor Jan de Wit met 37 straf- punten. Rituitzetters Dirk en Atty Westerlaken hadden een goede rit op papier weten te zetten. Er verschenen 19 auto's en 1 bromfietser om 2 uur aan de start. Om ongeveer 4 uur kon voorzitter Peter Daalder de uitslag in hotel De Lin deboom bekend maken. De uitslag luidt als volgt: 1. Jan de Wit 37 strafp., 2. Jaap Keyser 50 strafp., 3. Annie Dogger 64 strafp., 4. Paul van Heerwaarden 75 strafp., 5. Nan Westerlaken. De volgende puzzelrit is de tulpenrit op zondagmiddag 29 april. DVC 2-TexB oys 1 2 Cocksdorp-Wieringerwaard 7 0 In de oefenwedstrijd tegen Sea gulls hebben de beide Texelse honk balteams een goede indruk achter gelaten. De senioren versloegen de één klasse hoger spelende Seagulls 1 met 1—5, terwijl de jeugd slechts met 13—4 verloor van het tweede se niorenteam van Seagulls. Texla senioren startte de eerste inning energiek met een harde 2-honkslag van Co Vermuë die na goed lopen scoorde. Ook Gijs Afman deed wat van hem ver wacht werd en scoorde na een 1-honkslag en wat veldfoutjes. Seagulls kon in de gelijkmakende slagbeurt niet tegenscoren; het koppel Huitema- Schneider had de zaken onder controle, terwijl de veldspeler Fred Winkel op het eerste honk op maat bedienden. In de tweede inning scoorde Gerrit Terpstra zelfs 0 3 op een honkslag van Andrew Cosslett. Opoffering In de vierde en laatste inning werd pas weer gescoord. Saco van der Bijl en ger rit Terpstra kwamen op de honken. De invallende jeugdspeler Simon Lap en Maarten Hengst slaagden er beide in om door middel van een opofferingsslag Sa- co en Gerrit te laten scoren. Seagulls wist in de laatste slagbeurt één maal te scoren. De winnende pitcher van Texla was Piet Schneider met de volgende cij fers: 6 maal 3-slag, geen 4-wijd, 2 honkslagen tegen, het veld maakte vier fouten. Seagulls: 5 maal 3-slag, 1 maal 4-wijd, 5 honkslagen tegen, het veld maakte 7 fouten. Bij de junioren kwamen in de eersste inning Simon Lap en Pepijn Wittop Ko ning op de honken. Door goed honklo- pen wist Simon het eerste punt te sco ren. Seagulls kwam aanvankelijk moei zaam op gang. De eerste twee spelers gingen uit door goed pitchen van Han de Graaf en goed veldwerk. Een klein foutje bij de vijfde slagman leverde niet Tegen de nummer twee op de ranglijst, Graftdijk, heeft De Koog een geflatteerde 4—0 nederlaag ge leden. Tot acht minuten voor tijd was de stand 1—0 en creeerde De Koog mogelijkheden genoeg om de gelijkmaker te produceren. Het tweede doelpunt van Graftdijk dat in zeer duidelijke buitenspelpositie ge scoord werd, betekende de genade klap voor De Koog. In de eerste helft van deze spannende wedstrijd ontstonden aan beide zijden goede scoringskansen. Bij Graftdijk kwam het gevaar vooral van de snelle midvoor Theo Groot. John List die in zijn nieuwe rol als voorstopper uitste kend fungeert gaf echter enige ruimte. Keeper Theo Bonne speelde een goede wedstrijd en had een keer geluk toen een inzet op de paal belandde. De Koog schiep zich in deze eerste helft ook legio kansen door de beweeglijkheid in de Ko ger voorhoede en de stuwende kracht van het middenveld dat erg veel inzet toonde. Goede scoringskansen waren er vooral voor Maarten Koorn, Cees en Wally van Beek. Toch kwam Graftdijk een kwartier voor de rust toch op 1—0 door spits Theo Groot die een strakke voorzet van de linkervleugel vallen inkopte. In de tweede helft had Graftdijk aan vallend meer kansen dan De Koog maar de verdediging hield uitstekend stand. Keeper Bonne had geluk bij een vrije trap die op de lat belandde en eenmaal bracht Jan van Beek redding op de doel lijn. De beste kans voor De Koog in deze tweede helft was voor Maarten Koorn die alleen op de uitkomende keeper af ging. Via de keeper belandde de bal voor de voeten van Cees van Beek die van grote afstand ineens uithaalde op het verlaten doel. Via een tegenstander ging deze inzet echter ver naast. In de slotfase viel de tweede treffer van Graftdijk welke in buitenspelpósitie ge scoord werd. Keeper Bonne was ver bui ten zijn strafschopgebied om de doorge broken rechtsbuiten af te stoppen. De tegenstander schoot de bal langs de keeper naar een medespeler die zich op dat moment vrij door doel bevond, zon der een verdediger voor zich. De scheidsrechter ging niet in op de pro testen van De Koog en kende deze tref fer toe. In de slotfase scoorde Graftdijk nog tweemaal maar dat was niet meer van belang omdat bij een 2 0 stand de strijd gestreden was. de verwachte derde nul op. Het gevolg was dat Seagulls loskwam en nog 6 maal scoorde; 6—1. In de tweede inning scoorde Wijnand Baretta voor Texla, waarna Seagulls tot 8—2 uitliep. Dë derde inning was voor Texla, Simön""Lap ën Martin Marinus brachten de stand op 8 4 na o.a. een schitterende 2-honkslag van Han de Graaf en een 1-honkslag van Maarten Hengst. De Texelse jeugd scoorde niet meer, terwijl Seagulls uiteindelijk weg liep tot 13—4. Dit Texelse spel was niet onver dienstelijk tegen de fysiek sterkere te genstander. Texla bracht drie werpers op de heuvel die samen tot de volgende cij fers kwamen: 2 maal 3-slag, 2 maal 4-wijd 10 honkslagen tegen, het veld maakte vijf fouten. Voor de 2 Seagulls werpers waren de cij fers: 9 maal 3-slag, 4 maal 4-wijd, 2 honkslagen tegen, het veld maakte drie fouten. ,,La Béte" was oorspronkelijk een van de episoden uit „Contes immoraux") (Inmorele vertellingen en binnenkort in Filmganger). Maar het verhaal van een meisje dat verkracht wordt door een ha rig beest en uiteindelijk over haar ver krachter triomfeert, stuitte op onoverko melijke bezwaren van de Franse censuur en regisseur Borowczyk besloot het fragment te houden om het later uit te werken tot een complete speelfilm. Hij construeerde daartoe een ingenieuze raamvertelling die het gebeuren in een ruimere samenhang plaatst. Ellen Waller oordeelde aldus: ,,Op het mijns inziens mislukte fallische object na is ,,La Béte" een fraaie en deels zeer erotische fanta sie, waarin Borowczyk erin is geslaagd zijn reeds gefilmde episode van een 18e eeuws markiezinnetje en het beest... als een droom in te bouwen in een speel film. Lucy, een rijke erfgename uit OÖÜUC OOOOOOOOOOOQ Amerika, wordt door een geldgierige markies gestrikt om zijn zoon te trou wen. Die zoon is een afstammeling van het 18de eeuws markiezinnetje en is ge tekend door haar familiegeheim met het beest! Het loopt noodlottig af voor de zoon, die - terwille van de erfenis - ge wassen, geschoren en gedoopt wordt en dan een deel van zijn animale uiterlijk is kwijtgeraakt, maar niet zijn aantrekke lijkheid voor het hunkerende bruidje. In deze film draagt Boro vrouwen en man nen een kil hart toe. ,,La Béte" is don derdag te zien in Filmganger, 20.00 uur, ook toegankelijk voor niet leden.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7