gmondia maakte gelijk i laatste minuut I ixels glorie is niet meer Weer Boys-zege Tevoko overwint Seahawks 11 KGB en SV0/Z even sterk el publiek bij l/C uitvoering De Koog wint van Apollo JU sh Btófcag J daaafl'.M ««Tak iffflaa Oosterend opnieuw in slotfase onderuit Tafeltennistoernooi in Oosterend Promotiewedstrijd zaalvoetbal 3 APRIL 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 oor een forse slordigheid in de Texel-verdediging wist Egmondia in de minuut van de match een gelijkmaker te forceren. Zo wisselend als weer zondag was (zon afgewisseld met hagel) zo onstabiel speelde s|, Hoogtepunten werden steeds ingeruild voor missers en vooral de op- yvvan aanvallen was slordig. Egmondia speelde bij vlagen zeer fel en liet foxel-spelers dan alle hoeken van het veld zien. De 3 3 uitslag was dan terecht. jel was in de beginfase van de strijd nogal afwezig. Het resultaat binnen een minuut een 1 —0 achter- De laatste man van Egmondia it van Texel vanaf eigen helft aan ilo beginnen zonder dat hem een id in de weg werd gelegd. Hij ite deze solo bekwaam af door met harde schuiver keeper Ipenburg sloos te laten: 0—1. Texel bleef de te minuten maar wat aan klungelen, ge combinatie kwam niet uit de omdat die te onzorgvuldig werd >zet. suis Uriot probeerde het met enkele eten, maar ook deze misten de nodi- lecisie. Na 20 minuten spelen kwam londia zelfs op een 2—0 voorsprong. Texel-verdediging zette de bui- pelval niet goed open, waardoor de tsbuiten van Egmondia ongehinderd al voor kon trekken op zijn linksbui- die zijn schot op de doellijn gekeerd door Nico Schermer. Hij tikte de bal er met zijn arm over de lat. De toe- ode penalty werd goed benut: ndelijk schrok Texel wakker. Binnen minuten wist men op gelijke hoogte imen met Egmondia. Eerst werd een trap van Gert Pansier door Louis schitterend ingekopt: 1—2. Nog vijf minuten later was het Nico mer die vanaf 30 meter met een istische boogbal de voor zijn doel nde Egmondia-keeper verrastte: tweede helft was Texel agressiever, dm Land, die de geblesserde Henk isn was komen vervangen, bracht de rechterkant wat meer vaart in het l-spel maar trapte ook regelmatig Piet Monster kopte uit een voorzet Land net over de kruising, oos Tjepkema kreeg een enorme maar wist de op de doellijn staande ondia-verdediger niét te passeren choot tegen hem op. Hoekschop et nog 15 minuten te spelen mocht tin Land een hoekschop nemen. Ter- Louis Uriot en Gert Pansier in de de Egmondia-verdediging bezig viel de bal voor de voeten van Rob der Stap die zich geen moment be lt en hard in de hoek schoot: 3—2. imondia ging fel aanvallen. Een kop- hun aanvoerder belandde tegen ;ruising van het Texel-doel. ch moest een fout in de Texel- er aan te pas komen om Eg- idia op gelijke hoogte te brengen. laterdagavond waren er stoelen ort bij de uitvoering van de gym- eling van SVC in het Eierlandsche Ruim tweehonderd mensen en en stonden in de zaal waarvan groot deel benut moest worden podium. )e kleuters deden een pittig nummer besloten met een gezellig dansje irbij het publiek klapte. Ie jongens en meisjes van de eerste tweede klas deden steeds een reo-oefening' op de gelijke brug en de ringen. Ie meisjes van klas 3 tot en met 6 lie- 4 korte dansjes zien. De ploeg deed leuk maar het was goed te zien dat sdansen erg vermoeiend is. Het ste dansje ging wat moeizaam. Ie meisjes van het voortgezet onder toonden een tiental korte oefenin- op de brug ongelijk. Door de be- :ptheid van dit nummer was het zeker vervelend om naar te kijken. De uwen van de jazzafdeling lieten twee iverende nummers zien en werden uond met een daverend applaus. ia de pauze begonnen de meisjes van 3 tot en met 6 met kast en lange Springen. Het was een grote groep, ar ze hielden goed tempo en ook de «rking van de oefeningen was rede- goed. Daarna kwam het kleine extra- uingsgroepje met oefeningen op balk lange mat. Vervolgens kwamen we- om de meisjes van het voortgezet on wijs. Ditmaal met trampoline sprin- Het tempo lag zeer hoog en daar- raakte men af en toe elkaar bij het ten op de mat. Een groep vrouwen een uitgebreide aerobic-dance de- nstratie zien. Naarmate de de- nstratie vorderde kregen ze luider ap- Ze deden ongeveer 25 minuten stant oefeningen en door de variatie mede door het gelijktijdig uitvoeren het onderhoudend, avond werd besloten door de jon- isgroep, die zogenaamd een nieuwe njuf zouden krijgen. Deze 'sexy' be- Klappen Kon het eerste team nog sportief uit de voeten, bij de kleedkamers speelden zich andere taferelen af waar het publiek meer aandacht voor had. Strubbelingen tussen scheidsrechter, grensrechter en spelers van een ander elftal zorgden voor enkele klappen. Onder toeziend oog van het S.V. Texel-bestuur was deze aggres- sie echter snel aan banden gelegd. Met nog een minuut te spelen ver- zuimdq Nico Schermer de bal resoluut weg te werken. Hij verspeelde hem aan zijn directe tegenstander, die het leer te rugtrok op een middenvelder en deze kon gemakkelijk de gelijkmaker laten aantekenen. Een doelpunt dat erg ge makkelijk werd weggegeven. Al na drie minuten spelen kreeg de Boys een geweldige opsteker. Petten mocht al direkt na het beginsignaal de eerste hoekschop nemen die echter niets opleverde. Een verre bal uit de Boys-middenlinie dreigde over de ach terlijn bij het Petten-doel te verdwijnen. Jaap van Kranenburg, deze wedstrijd weer goed op dreef en een grote last post voor zijn tegenstanders, wist de bal echter nog te achterhalen. Zijn uitste kende trekbal werd door Dirk Roeper, die als een duivel uit een doosje voor het Petten-doel opdook, ineens op zijn slof genomen waardoor de Petten-keeper volkomen kansloos gepasseerd werd. Binnen een kwartier werd door een tweede doelpunt de basis gelegd voor deze voor de Boys belangrijke overwin ning. Gerard Boogaard onderschepte een Petten-aanval en plaatste de bal di rekt over de ver opgedrongen Petten- achterhoede. Jos Wessels klopte zijn di- rekte tegenstander op snelheid, zag dat de keeper aarzelde met verder uitlopen en met een prima lob deponeerde hij de bal in het verlaten Petten-doel: 2 0. In de thuiswedstrijd tegen Apollo '68 uit Hensbroek heeft De Koog na een 0 0 ruststand een 2—1 overwin ning behaald. Zoals gewoonlijk had De Koog ook de ze keer in de eerste helft het beste van het spel. Vooral via de vele hoekschop pen en vrije trappen stichtte de Koger voorhoede gevaar in de Apollo- verdediging. Tot treffers leidde dit echter niet. Apollo was in deze eerste helft niet echt gevaarlijk mede door het goede keeperswerk van Theo Bonne. In de tweede helft had De Koog aanvankelijk een licht overwicht, hetgeen na 20 mi nuten leidde tot de openingstreffer door Willem Oosterhaven, die na een snel ge nomen vrije trap van Gerrie Grootjen via Hans Polderman aangespeeld werd en vanaf 20 meter de keeper kansloos liet: 1-0. Overmacht De Koog trok zich niet terug en pro beerde Apollo onder druk te houden. Tien minuten na het openingsdoelpunt kwam De Koog op 2—0 door Cees van Beek, die een voorzet van Ger Bongers onhoudbaar inkopte. Hierna kreeg De Koog het pas moeilijker, vooral omdat Apollo alles op de aanval gooide. De Ko ger defensie kwam in de problemen we gens overmacht van de tegenpartij. De linksbuiten van Apoillo was dicht bij een treffer, maar zijn harde schot belandde in het zijnet. Tien minuten voor het einde kwam dan toch de verwachte tegentref fer. Een hoge voorzet vanaf de linker vleugel werd ingekopt door T. Mak over de uitlopende keeper Theo Bonne. Kort hierna onderbrak de goedleidende scheidsrechter Roest de wedstrijd 5 mi nuten wegens de slechte weersomstan digheden. In de resterende 7 minuten had De Koger verdediging het nog wel moeilijk maar stond geen treffers meer toe. doelde juf was er de oorzaak van dat de jongens en hun leider Peter Vos hele rare sprongen maakten. Het publiek waar deerde dit laatste onderdeel luidkeels. Na afloop werd een verloting gehouden. Texelse Boys heeft met duidelijke cijfers Petten naar het tweede plan op de ranglijst verwezen. In het veld waren de teams aan elkaar gewaagd en had Petten lange tijd het meeste initiatief. Het verschil zat hem in het beter scheppen en benutten van scoringskansen. De Boys speelde met drie spit sen die regelmatig van plaats wisselden waardoor de Petten-achterhoede niet altijd wist waar het meeste gevaar opdook. Ook halfspeler Dirk Roeper verscheen verschillende keren verrassend in de voorste linie en hij smaakte het genoegen het belangrijke eerste èn het vierde doelpunt op zijn naam te brengen. Nadat Dirk Roeper en Bert Witte door te gehaast schieten toch wel goede kan sen onbenut lieten leek de wedstrijd na een half uur al vrijwel beslist. Jaap van Kranenburg werd in kansrijke positie door een Petten-verdediger wegge duwd. De toegekende strafschop werd door Bert Witte goed benut waardoor de Boys toch wel verrassend op een ri ante 3—0 voorsprong kwam. Petten liet het er echter niet bij zitten en wist nog voor het rustsignaal tegen te scoren. Een uitstekende, van de keeper wegdraaiende, voorzet werd door Piet Glas onhoudbaar voor keeper Frans Stolk benut waardoor de vooruitzichten voor zijn team weer iets beter werden. l - i w z* i 4 i' - -• s eim l v' 'V: j -fa - De derde Texel-goal, gemaakt door Rob van der Stap. Op de foto boven weet Louis Uriot (nr. 2) een corner met zijn hoofd op te vangen en voor de voeten van Van der Stap te deponeren. Laatstgenoemde aarzelde geen moment en schoot het leer keihard in het Egmondia-doel (foto onder). Wind De verwachting was dat de Boys het in de tweede helft, met de straffe wind tegen, nog zeer moeilijk zouden krijgen. Petten zette dan ook direkt een stevig offensief in en hield de Boys zeker het eerste kwartier op eigen helft. Het lukte echter niet om goede scoringskansen te scheppen zodat voor de Boys het meeste gevaar kwam van de door de harde wind verrassende wendingen van de bal. Geleidelijk wist de Boys zich echter onder de druk uit te werken en met snel le counters verrassend gevaarlijk voor het Petten-Edoel te verschijnen. Na zo'n 25 minuten spelen werd het pleit vrijwel beslecht. Rechterspits Alfred Bakker wist op links de bal te bemachtigen. Zijn pass dwars door de Petten-verdediging werd door de snel sprintende Dirk Roe per goed opgevangen en met een vloei ende beweging liet deze de bal langs de verraste Petten-doelman via de paal in het doel belanden. Met nog 10 minuten te spelen was Jaap van Kranenburg de Petten-verdediging weer te snel af en deze wist niet anders te doen dan hem onreglementair af te stoppen. De vrije trap leverde indirect het vijfde doelpunt op. In plaats van direct op het doel te schieten werd nu geprobeerd op een an dere manier daar profijt uit te halen. Na een misleidende manoeuvre gaf Bert Witte een slim passje naar Jaap van Kra nenburg. Zijn scherpe voorzet werd dóór de Petten-doelman niet klemvast gepa reerd waardoor Alfred Bakker de kans kreeg de bal in het net te deponeren: 5—1. Zondag de uitwedstrijd tegen nr. twee op de ranglijst, Callantsoog, dat ook te gen ZDH geern steek liet vallen. Suppor ters die mee willen dienen zich zo snel mogelijk op te geven. De hooggespannen verwachtin gen van het Braaf Seahawks man- nenteam werden dit weekend door Tevoko 1 razendsnel teniet gedaan. De van een grote supportersafvaar diging voorziene Helderse ploeg straalde meer uit dan er in zat: bin nen 40 minuten was het 3—0 voor Te voko via de veelzeggende setstan den 15-6, 15-9 en 15-4. Mannen 1 speelde hiermee zijn laatste wedstrijd van dit seizoen. Na een sterke competitiestart volgde een langdurige depressie, die de laatste maanden werd overwonnen. Resultaat wordt waar schijnlijk een goede derde plaats in de sterke promotieklasse, waar eerste divi sie degradant Volendam waarschijnlijk de kampioenstitel haalt. Daarmee ver dwijnt de lastige concurrent, wat bij in standhouding van het huidige team vol gend jaar goede perspectieven biedt. Mannen 2 is met de laatste loodjes op weg naar het voorjaarskampioenschap bezig. Dat die zwaar wegen bewees de moeizame zege op het derde van Sea hawks. De aanval, die voor een sterke zege op Adelborsten zorgde, liet het nu afweten, waardoor het tweede er niet in slaagde afstand te nemen. Braaf Sea hawks maakte teveel fouten om Tevoko echt in gevaar te brengen. Met nog 1 wedstrijd te gaan kunnen de mannen zich opmaken voor de beslissingsmatch tegen Nieuwediep, die bij winst promo tie naar de eerste klasse oplevert. Degradatie In Bovenkarspel verspeelde vrouwen 1 de kans op ongeschonden handhaving in de promotieklasse door met 3 1 van Simokos te verliezen. Alleen een misstap van HCSC kan de Texelse speelsters uit de degradatiezorgen hou den. Als Edam zich in de derde divisie weet te handhaven mag het team nog degradatie/promotie wedstrijden spelen, zo niet dan degradeert de ploeg rechtstreeks naar de eerste klasse. Tegelijkertijd is Tevoko 2 hard op weg naar die klasse. Met nog 1 wedstrijd te spelen kan het ongeslagen kampioen schap bijna niet meer stuk. Het team had met Noordkop 3 geen enkele moei te: 3 0. Promotiekansen liggen ook nog in het verschiet voor het derde vrouwenteam dat zaterdag met 3 0 WSOV 2 over won. Het team kan zich via promotie/de gradatie wedstrijden op 16 april ook een plaats in de eerste klasse verwerven. Het vierde moest na een uitstekende wedstrijd toch het onderspit delven te gen HCSC 3. Na 2 verloren sets kwamen de Texelse vrouwen sterk terug. Ze pak ten twee sets met goed aanvalsspel en een hoop inzet. In de vijfde set trok het Helderse team toch nog aan het langste eind: 15-5. Voor de grootste verrassing zorgde het tweede adspirantenteam. Tegen het eerste van Tevoko werd er niet alleen aan beide zijden echt gevolleybald maar het tweede wist ook nog met 2—0 en 2—1 de bijna volledige winst te pakken. Opnieuw heeft het zondagvoet balteam van Oosterend op het aller laatste moment met de kleinst mo gelijke nederlaag verloren. Dit keer was het Duinranders dat in blessure tijd alsnog met 1 0 van SVO wist te winnen. De Oosterenders die dach ten een zwaar bevochten punt te veroveren lieten zich verrassen door een doelpunt van Cees Hoogeboom. Een teleurstellende nederlaag omdat degradatie nu practisch onontkoom baar is. Duinranders dat zich ook in degradatienood bevindt kan na deze overwinning nog hoop koesteren. Onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter S. Kewabocassie ont spon zich een ietwat rommelige wedstrijd, wat gezien het belang voor beide teams niet zo verwonderlijk was. Oosterend ging bijzonder goed van start. Al in de eerste minuut kreeg Oosterend-aanvaller Frits Bakker een enorme kans om zijn ploeg aan een vroe ge voorsprong te helpen. Zijn schot ketste ongelukkigerwijs via het lichaam van de al uit positie gespeelde Duinranders-doelman, terug in het veld. Even later kwam Dennis Vonk enkele centimeters tekort om te scoren. Via zijn voet verdween de bal weer net naast het doel. na ongeveer een kwartier spelen was het opnieuw Frits Bakker die een goede schietkans kreeg. Ook dit schot verdween over het doel van de tegenstander. Hoge ballen Pas na dit openingsoffensief was Duinranders in staat wat terug te doen. KGB uit Bovenkarspel heeft SVO één punt afhandig gemaakt. Voor KGB is dit van belang om uit de de- gradatiegroep te blijven. Voor SVO scoorden Rien Brouwer en Theo Le- gierse, voor KGB Brinkman en Kaan. De beginfase startten beide ploegen aanvallend waardoor aan beide kanten kansen ontstonden. Toen Piet Daalder over de middenlijn zijn man wilde passe ren werd hij geblokkeerd. Dit leverde een vrije trap op, Jan Oosterhof liet de bal voor het doel langsdraaien, de keeper kon de bal niet aanraken en Rien Brou wer, die schuin achter de keeper stond, kopte de bal beheerst in het verlaten doel. Nu had SVO met fel spel het heft in eige handen kunnen houden maar de snelle goal bracht een energieke matheid over de hele ploeg. KGB voelde wat het kon terug doen. Marco Drijver zorgde er een paar maal voor in zijn doel schoten te keren. Maar toen de spits Brinkman in de cirkel voor het strafschopgebied rustig de bal kon kappen en uithalen was er voor keeper Drijver geen houden meer aan: 1—1. Tot aan de rust bleef men rommelig spelen. Coach Eelman was tij dens de thee niet best te spreken. KGB had evenals SVO een opdracht meegekregen voor de tweede helft en dit was te zien. Snelle counters en scho ten op beide doelen bracht veel spekta kel. Ren Brouwer brak soms door maar zijn schoten waren te onzuiver. In deze fase had SVO een licht overwicht. De achterhoede was niet geheel intact en over rechts brak KGB door waardoor een man meer situatie ontstond. De toch al snelle voorhoede van KGB rondde dit netjes af. Middenvelder Rijk stuurde spits Kaan de ruimte in en deze scoorde beheerst. SVO stond voor de zware taak om de stand weer gelijk te trekken. Leendert Eelman, voor de geblesseerd geraakte Piet Grisnigt in het veld gekomen, liet zien tegen zijn vaak fysiek sterkere te genstander prima uit de voeten te kun nen en langzaam werd de druk op het doel van KGB groter. De keeper van KGB deed soms vreemde dingen maar kon zijn doel schoonhouden. Uit zo'n si tuatie forceerde Leendert Eelman een corner en Dirk Trap zette zich achter de bal. Het werd een doelpunt uit het boek je: over de keeper naar de tweede paal, Legierse kwam fantastisch omhoog en kopte in: 2—2. Hierna werd de wedstrijd uitgespeeld met nog een paar kleine kansen voor beide ploegen maar beiden bleken tevreden met een doelpunt Met vooral hoge ballen voor het Oosterend-doel trachtte de bezoekers succes te boeken. De Oosterenddefen- sie, onder leiding van de opnieuw goed spelende Piet Koning, liet zich echter niet in verwarring brengen en Duinran ders kreeg nauwelijks doelrijpe kansen. Ook SVO kon in aanvallend opzicht ech ter niet meer zo domineren als in de be ginfase van de wedstrijd, vooral ook om dat aanvaller Frits Bakker tengevolge van een blesssure op halve kracht verder moest. De rust ging dan ook in met een terechte 0—0 stand. Wind De tweede helft gaf een veel beter Duinranders te zien. Gesteund door het windvoordeel slaagden de bezoekers er in Oosterend voortdurend op eigen helft terug te dringen. SVO moest zich beper ken tot schaarse uitvallen die niet van veel overtuiging blijk gaven. Vlak na de rust moest Frits Bakker toch geblesseerd uitvallen en zo verdween ook nog de ge vaarlijkste SVO-aanvaller uit de eerste li nies van de thuisploeg. Ondanks het veldoverwicht dat Duin randers inmiddels had opgebouwd bleef de Oosterend-defensie toch vrij gemak kelijk overeind. Duinranders sprong bo vendien zeer slordig om met de kansen die natuurlijk toch kwamen. Schoten verdwenen ver over of naast het doel. Was de richting wel juist dan stond Oosterend-doelman Rob Vonk voortdu rend paraat om afdoende in te grijpen. Naarmate de wedstrijd vorderde leek een puntendeling er dan ook dik in te zit ten. In de tijd die de scheidsrechter had bijgetrokken voor wat blessures greep Duinranders echter toch nog de volle winst. Cees Hoogeboom ontsnapte even aan de bewaking van de Oosterend-defensie en zijn inzet ver dween onhoudbaar voor doelman Vonk in het SVO-doel. Hoewel voor de Oos terenders natuurlijk sprake was van een teleurstellende nederlaag had Duinran ders gezien de krachtsverhouding toch wel de overwinning verdiend. Tafeltennisvereniging CAF organiseert zaterdag een instuiftoernooi in ,,De Bij enkorf" in Oosterend. Het toernooi be gint om 10.00 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 9.30 uur. Het inschrijfgeld be draagt f2— Men speelt zoveel mogelijk tegen tegenstanders van ongeveer gelij ke sterkte. Er zijn leuke en smakelijke prijzen te winnen, maar de sportiviteit zal de boventoon worden, ledereen is welkom. Telefonischge inlichtingen (02223) 432. Woensdag wordt in sporthal Ons Genoegen een belangrijke promotie wedstrijd zaalvoetbal gespeeld. Gamma treedt aan tegen het Hoorn- se Veerhuis, de sterkste ploeg uit de promotieafdeling en tevens kampi oen van West-Friesland. Het is de eerste wedstrijd in een reeks van zes. De match begint om 19.25 uur en de entree is f1

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5