jest van de gym" Oosterend etbaluitslagen Weer verlies voor ZDH (3—0) SVC verliest van Berdos Wielervereniging naar Amsterdam Texels kampioenschap badminton Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Eindstanden hoofdklasse Veldvoetbal verrijkt met vrouwelijke arbiters ^ondernemers-aktiviteitenj Redelijke vangst bij PH Hotel Fitnesscentrum verkocht Winkel Timmer kreeg nieuw interieur Nederlandse les voor buitenlandse Texelaars Schuttevaer-race: Honderd kilometer wielrennen op Texel Burgerlijke stand RIL; 3' HAG 3 APRIL 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 honderd belangstellenden zaterdagmiddag in dorps- je Bijenkorf" genoten van tgebreide jeugduitvoering van fitter G. de Jong opende om jr en de kleuters lieten een aantal jtjes zien in een circuitvorm. presenteerden zes- en zevenjari ge volksdansen. Dezelfde groep ^rvolgens oefeningen op brug ge- de lange mat. Duidelijk was te &t de meisjes beter waren op de ,de jongens dat op de gelijke brug •vvaren. lieten de meisjes van klas 5 en wataerobic-dance is. Een trampo- ■nonstratie werd getoond door en negenjarige meisjes met een eenvoudige sprongen en de salto 0. Een vrije oefening van Margret en Liane Vonk ging vooraf aan het nngen door de meisjes van klas 5 |g neen goed hoog tempo werden er êental sprongen redelijk goed oerd. de pauze trad de jazzgroep op met olijke, ontspannen show. De extra gsgroep liet op de lange mat enke- j| iitjes van lenigheid en kracht zien. eisjes van klas 3 en 4 dansten en en ook de zaal deed aardig mee. eisjes van het voortgezet onderwijs gen ook trampoline en naast een rechtstandige sprongen lieten ze jzien. Een indrukwekkend spring er met een goede kwaliteit, één-na-laatste nummer kwam er i-gym". Een nieuwe ontwikkeling in mnastiekwereld, waarvan gymlei- 'eter Vos het publiek alvast een roefje gaf. Zes meisjes deden een oefeningen het tweetallen en richt houden was hier erg belang-, iboral de handstand op eikaars oogstte bewondering in deze cir- htige act. slotnummer was kast- ^olinespringen. Knipperende lich- I n „vreemde" muziek zorgden er- dat het steeds misging met de oe- jen. Uiteindelijk sprongen de jon de kast ondersteboven en toen de „geest van de gym" daaruit >g. Deze „geest" riep voorzitter Ie Jong bij zich en zei dat hij boos omdat Ger de Jong binnenkort af- voorzitter. Daarom had de erdag 31 maart 1984: VB afd. Noordholland: 5VO/Z ;dorp/Z-Berdos 2-2 0-2 Al-Oosterend A1 4—1 A3-Texel A2 0-5 B1-JVC B1 5-0 oys B1-ZAP B3 11-0 C1-Watervogels C1 6—0 C1-Tex.Boys C1 2-2 Tex. Boys kampioen C3-Cocksdorp C1 4—0 - loys C2-WGW C5 4-3 rvogels C2-Texel C2 0—3 C4-Tex.Boys C3 1—2 elo C1-Texel C4 12-0 ipillen: D1-Oosterend D1 D2-Tex.Boys D1 E3-Texel D3 ioys E1-Texel E2 sdorp ETTexel E1 F: I F1-Oosterend F1 ouwen: Boys-Reiger Boys eisjes junioren: éx. Boys-W. meer los W-Tex.Boys 1-1 4-1 5-0 5-0 0-2 2-5 1-0 )ndag 1 april 1984: NVB vierde klasse: -Egmondia 3 3 NVB afd Noordholland: terend-Duinranders 0—1 (oog-Apollo 2—1 Boys-Petten 5—1 Callantsoog 0—3 agdijk 2-Texel 2 0—0 3-Kaagvogels 2 door scheidsrech ter gestaakt bij stand 2—1 terend 2-Succes 3 2—6 2-JVC 3 2-1 4-Tex.Boys 2 2—1 4-Texel 4 2-2 il 5-Zeemacht 4 2—2 il 6-WGW 8 1-2 2-De Koog 2 9-0 ces A1-Texel A1 Boys ATVesdo A1 rouwen: ningo's-De Koog 0-2 3-8 „geest" het springnummer laten misluk ken. De Jong kreeg bloemen en als er net zo'n goede voorzitter terug zou ko men, dan zou ook de geest niet lastig meer zijn. Onder luid applaus bedankte dè voorzitter alle leden en de leiders Pe ter Vos en Klarina de Ridder. ZDH is helemaal van slag. Na een prima eerste competitiehelft waarin er volop kampioenskansen waren, zijn de Zwaluwen de laatste vier wedstrijden ven streek. Het begon allemaal bij Winkel met een onver wachte 2—0 nederlaag. Vervolgens de Boys, Petten en zondag verliet Callantsoog met een 3—0 zege het ZDH-terrein. Callantsoog heeft nog volop kans op de eerste plaats en trof zondag een zwaar gehavend ZDH aan. De bezoekers namen direkt het spel in handen en ga ven de ZDH-achterhoede volop werk. Na 10 minuten nam Callantsoog de lei ding. Op rechts stond Frank Staadema helemaal vrij. Hij kreeg de bal aan gespeeld en keihard verdween het leer in het doel: 0—1. ZDH probeerde wat terug te doen maar slaagde er niet in de goede Callantsoog-doelman Siebe Hielkema het moeilijk te maken. Toen iedereen dacht dat de ruststand bereikt was, tikte Jan Kotland zijn ploeg naar 0—2. Na de rust zakte ook het spelpeil van de bezoekers. Toch was het Vincent Vos, die een ZDH-misverstand afstrafte en de stand op 0 3 bracht. De laatste 15 mi- nuren moest ZDH met 10 man verder spelen daar de twee wissels al gebruikt waren en één speler geblesseerd uitviel. Een verplaatsing in de ZDH-ploeg be tekende dat de thuisclub met 10 man zeer gevaarlijk werd. De doelman van de bezoekers redde met veel geluk enkele malen op de doellijn. Geen winst dus voor de Hoornders maar wel een sportie ve wedstrijd met het nodige kijkgenot. Zaterdag speelden de SVC- mannen voor de laatste keer thuis tegen Berdos. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd, waar in geen enkele kans werd weggege ven, zodat de ruststand 0—0 bleef. De tweede helft begon met een te gendoelpunt. Keeper Stolk kreeg de bal niet klemvast en de wegspringende bal kwam voor de voeten van een Berdos- speler, die rustig intikte. Nog geen vijf minuten later kon een verdediger een bal niet goed wegkrijgen en ook hiervan profiteerde Berdos: 0—2. De Cocksdor- pers zijn de resterende tijd verwoed aan het aanvallen geweest. Ze kregen ettelij ke kansen om te scoren, maar de bal kwam niet in het doel van de tegenpartij. De eindstand bleef 0 2 in het voordeel van Berdos. Wielervereniging Texel is zondag met 5 jeugdlicentiehouders naar de eerste jeugdwielerwedstrijden van het seizoen 1984 geweest bij Olym- pia in Amsterdam. Bij de categorie 13-jarigen reden twee renners van Texel. Deze renners wisten na een mooie strijd in de voorste gelede ren goed te presteren, n.l. Tijmen Wit vierde, Jacco Vinke zevende. Bij de categorie 14-jarigen (58 deelne mers) reden drie renners van Texel. Deze drie renners wisten van begin af aan goed in het peloton mee te komen. Na 30 km eindigde de wedstrijd in een mas sale eindsprint, waarin Bas Vaars naar een zevende plaats sprintte. De andere twee waren jammer genoeg bij een val partij in de sprint betrokken. De Badmintonclub Texel organi seert op zondag 15 april de Texelse kampioenschappen badminton in het dames- en heren enkelspel in sporthal Ons Genoegen. Leden, maar vooral niet-leden, zijn van har te welkom om aan dit evenement deel te nemen. Er wordt in drie klassen gespeeld: een A-, B- en C-klasse. De A- en B-klasse zijn voor de gevorderde spelers of recrean ten. De C-klasse is voor hen die minder dan een jaar badminton beoefenen. De aanvang is 10.00 uur. Het inschrijf geld bedraagt f7,50. Mensen die zich op willen geven kunnen dit doen tot en met vrijdag 13 april bij Margriet Reij, telefoon (02220) 2345 of bij Nellie Witte, telefoon (02220Z) 4239, of maandagavond 9 april in sporthal Ons Genoegen, waar tevens voor de meespelende niet-leden de mo gelijkheid bestaat om voor dit kam pioenschap wat conditie op te doen. Question-Oosterend 2 Mantje-Texelse Boys ZDH-Gamma Gamma 2-Nissan A+O 2000-Nissan 2 Oosterend-Dubbeldik Eerste klasse: De Mok-Jelleboog 6—0 Oosterend 3-Gamma 3 1 0 Nissan 3-Texel 0—2 Question 2-ZDH 2 2—3 Mantje 2-Rab 1 5 PH Hotel-Gamma 4 2—4 Tweede klasse: Nioz-Citroën 0—0 Texelse Boys 3-Texelse Boys 2 1—4 Derde klasse: Ver. Schilders-Ver. Schilders 2 1—2 De Koog-Oosterend 5 0—4 Oosterend 7-Oosterend 6 4—1 Junioren: Gamma 2-Gamma 1 1—3 Texelse Boys 2-Ratronics 0—8 Ver. Schilders-Vissers bouwbedrijf 0—3 Texelse Boys-Graaf Spuiterij 1—4 8-0 4-0 0-4 9-1 Nissan trofee: Alkema-Gamma Oosterend-Oosterend 2 B. Heerschaptrofee: Texelse Boys 2-Gamma Nissan-Gamma 2 Woensdag 4 april 1984: 17.15 u.: Tex. Boys 4-ZDH 2 (2x) 17.45 u.: Zegel Modes-ZDH 18.15 u.: Ratronics-Tex. Boys 1 18.45 u.: Rentenaar-Nissan 2 19.25 u.: Texel-West-Friesland 20.15 u.: Selectie B-junioren 20.55 u.: Citroën-Gempo 21.35 u.: Ver. Schilders 2-KSMT 2 22.15 u.: Question 3-De Muy Zaaldienst: OOsterend Donderdag 5 april 1984: 17.15 u.: Nissan-Cafeetje 17.45 u.: Alkema-Pakhuus 18.15 u.: Rab 2-Ver. Schilders 1 18.55 urrDe Koog-Nissan~4 19.35 u.: Tex. Boys 2-Oosterend 4 20.15 u.: Oosterend 7-Texel 2 20.55 u.: Tex. Boys 4-ZDH 3 21.35 u.: Oosterend 5-Oosterend 6 22.15 u.: Rab-Question 2 Zaaldienst: Gamma Vrijdag 6 april 1984: 17.15 u.: SOS-Tex. Boys 3 17.45 u.: Oosterend 3-Zeven Provinciën 18.15 u.: NMS-ZDH 2 18.45' u.: Oosterend 2-Oosterend 1 19.15 u.: Gamma 3-Mantje 2 19.55 u.: Nioz 2-KSMT 1 20.35 u.: Dubbeldik-Gamma 1 21.35 u.: A O 2000-Question 22.15 u.: Jelleboog-PH Zaaldienst: ZDH 1. Gamma 22 41 2. Nissan 22 32 3. Gamma 2 22 28 4. Oosterend 22 26 5. Texelse Boys 22 22 6. Dubbeldik 22 21 7. Question 22 21 8. A O 2000 22 20 9. Oosterend 2 22 16 10. Mantje 22 15 11. Nissan 2 22 14 12. ZDH 22 8 Het chronisch tekort aan scheids rechters bij het veldvoetbal is een beetje kleiner geworden doordat ze ven Texelaars donderdagavond slaagden voor het diploma scheids rechter A en B. Het slagen betekent tevens dat Texel voor het eerst te ma ken krijgt met KNVB-erkende vrou welijke arbiters, want vijf van de ze ven geslaagden zijn vrouwen. Voor het fluiten van pupilenwedstrij den heeft men geen diploma nodig en incidenteel kwam het dan ook wel voor dat een vrouw het zwarte pak aantrok om de wedstrijd tot een sportief einde te brengen. Voor junioren- en senioren wedstrijden verschijnen echter gediplo meerde krachten tussen de witte lijnen en het gebrek aan arbiters is op Texel vooral groot bij de lagere seniorenelftal len. De cursus werd gegeven door Peter van der Gracht en omvatte tien bijeen komsten met de nadruk op praktijkoefe ningen. De eerste les was het fluiten van een pupillenwedstrijd en vanuit die prak tijkervaring is men theoretisch aan de slag gegaan. Theorie die zowel de leek als de enthousiaste voetbalfan niet is meegevallen, „ledereen zegt dat zo'n cursus heel gemakkelijk is omdat je elk weekend langs de lijn staat maar dat is niet waar. Er zijn zoveel dingen die je moet weten en waar het publiek geen weet van heeft", aldus cursist Jan Ie No ble die al actief was in het fluiten van zaalvoetbalwedstrijden. Een deel van de cursisten heeft zich aangemeld uit een soort plichtsbesef voor de vereniging waar men bij betrok ken is. Een tekort aan scheidsrechters komt uiteraard de competitie niet ten goede en daar zijn de verenigingen uit eindelijk de dupe van. In een paar geval len hebben de vrouwen de cursus ge volgd omdat hun kinderen bij een voet balclub spelen en ze daardoor toch elk weekend met voetbal bezig zijn. Verruwing De dames hebben geen vrees voor spelverruwing en een grote mond tegen de arbiter als zij de dienst uitmaken. „Het is gebleken dat de grootste rad draaiers met het minste sportieve vermo gen zo mak zijn als een lammetje als ze een vrouwelijke scheidsrechter tegeno ver zich vinden", aldus één der cursistes. Het is nog niet wetenschappelijk bewe zen of dit voortkomt uit een verborgen moedercomplex of dat de 'raddraaiers' de vrouwen niet als gelijkwaardig be schouwen en zich daarom koest hou den. Dat zijn zaken waar de KNVB zich niet mee bezig houdt. Op de foto v.l.n.r.: cursusleider Peter van der Gracht en de geslaagden Jan Ie Noble, Els Key, Ruud Meedendorp, Margriet van der Slikke- Beumkes, Jolanda Beumkes, Monique den Braven en Geertje den Braven- Kiewiet. Aan de viswedstrijd van zondag nabij het Prins Hendrik-hotel werd deelgenomen door 13 senioren en 6 jeugdleden. De vangsten waren re delijk gezien de weersomstandighe den: een harde noord-oosten wind op de dijk. Totaal werden 42 vissen gevangen met een lengte van 1033 cm. Bij de jeugd 6 vissen, totaal 158 cm. Eerste werd Alexandra Duinker (45 cm, 2 vis sen), 2de Jan Nico van der Ploeg (31 cm, 1 vis), 3de Martin van derZwaag (30 cm, 1 vis). De senioren vingen 36 vissen oftewel 875 cm. Hier werd eerste Aad Souwer (145 cm, 6 vissen), 2de Cor Huisman (123 cm, 5 vissen), 3de Wim Verhagen (115 cm, 4 vissen). De volgende wedstrijd om het kampi oenschap is op 8 april van 8.00 tot 10.00 uur aan de IJsdijk tegenover „Nieuw Buitenheim". Zaterdag 7 april gaan 12 vissers en 4 controleurs naar de Afsluitdijk voor de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. Vertrek 6.30 uur vanaf het Fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan. 23 april is de grote paaszeevis- wedstrijd van de Sportvissersclub Texel. Aan deze wedstrijd deden in 1982 104 vissers mee. Het Fitnesscentrum in de Julia- nastraat is door Renee Giljou ver kocht aan Marien van der Slikke uit Den Burg. Van der Slikke nam de in ventaris en het ledenbestand van het centrum over en momenteel wordt het voormalige architectenbureau verbouwd zodat meerdere ruimten beschikbaar komen voor training. Gillou heeft zijn zaak van de hand ge daan om minder gebonden te zijn. Als eigenaar moest hij zeven dagen in de week in het centrum zijn en de krap slui tende exploitatie gaf constant veel 'kop zorg'. Van der Slikke denkt met enige aanpassingen en uitbreiding van activi teiten van het fitnesscentrum een renda bel bedrijf te maken. „Rijk zal ik niet worden maar er is een boterham mee te verdienen". De trainers Renee Giljou en John Smit komen in dienst van het centrum en Ma rien zal zelf ook trainingen verzorgen. Hij is gediplomeerd trainer body-building. Het fitnesscentrum gaat vrijdagmid dag weer open en de body builders heb ben dan een aparte ruimte waar ook conditietraining wordt gegeven. In de grote zaal met spiegels kunnen dan ge lijktijdig cursussen aerobic-dancing wor den gegeven en over drie weken start een cursus zelfverdediging voor vrou wen onder leiding van een nieuwe gedi plomeerde kracht. In het centrum is een douche en een zonnebank. Door de rui mere trainingsmogelijkheid starten na de zomer trainingen van yoga, karate en een uitbreiding van de huidige kick- bokstraining. Ook is het de bedoeling dat zich op de eerste verdieping een fysio-therapeut vestigt. Dat betreft een vriend van Marien van der Slikke. Door de verbouwing is de kantine afgeschei den van de trainingsruimten. Een ver bouwing voor een kleine sauna wordt wing is de deur tussen winkel en bakkerij naar de hoek verschoven waardoor een lang broodrek kon worden gemaakt waarop de twintig soorten brood en 30 soorten broodjes die Timmer zomer en winter uit voorraad levert zijn uit gestald. Een nieuwtje is de 'croissante- rie' waardoor het mogelijk is croissants, kwarkbroodjes, taugéflappen, saucijsen, pizza's, satébroodjes, etc., etc. vers- warm, zo vanuit de oven, te verkopen. Daartoe is een elektrische oven geïnstal leerd die zeer snel op temperatuur kan worden gebracht, zodat kleine aantallen van genoemde lekkernijen vlug kunnen worden bereid. De afvoer van de oven komt uit op straat. Verwacht wordt dat menige voorbijganger na het opsnuiven van de geur het water in de mond krijgt en naar binnen loopt om iets te kopen. Enigszins provisorisch is de laatste tijd in zowel Den Burg als in de vestiging van Timmer in De Koog met dit systeem ge werkt en het is gebleken een groot suc ces te zijn. De produkten die in de vitrines in de winkel liggen worden in goede conditie gehouden. Het probleem dat het glas van een gekoelde vitrine gauw beslaat waardoor de mensen niets meer van de inhoud zien, is opgelost door het glas te verwarmen, zoals dat ook gebeurt bij achterruiten van auto's. Het spreekt van zelf dat bij de vernieuwing van de winkel energiebesparende maatregelen zijn ge- De winkel van Timmers Bakkerij in de Hogerstraat te Den Burg heeft een ander interieur gekregen. Het plafond (oorspronkelijk drie meter) is aanzienlijk verlaagd, de indeling is gewijzigd, de toonbanken zijn ver vangen en er is een nieuwe vloer ge maakt. Eigenlijk is alleen de opper vlakte van de winkel hetzelfde ge bleven, maar door de lichte kleuren die in het nieuwe interieur zijn toe gepast lijkt de ruimte juist groter. Het is tien jaar geleden dat de winkel voor het laatst werd verbouwd. De nu doorgevoerde verandering is niet alleen een kwestie van gezicht. Bij de verbou- Het project 'lezen en schrijven', be ter bekend als het alfabetise ringsproject, is bezig met de opzet van een nieuwe cursus. Het is de be doeling dat op Texel levende buiten landers in deze lessen onze taal in woord en geschrift leren hanteren. Op Texel wonen onder andere mensen uit Marokko, Polen, Engeland, Duits land, Frankrijk en (Hong Kong) China. Inmiddels hebben zich vier mensen op gegeven. Als er zes of zeven aanmeldin gen zijn gaat de cursus in ieder geval door. De prijs zal voor vrijwel niemand een belemmering zijn: per cursusavond (eens per week) een rijksdaalder. De bij eenkomsten duren twee uur. Opgave is mogelijk bij G. Westerlaken of M. Uyt- tenboogaard, Hogereind 20, De Waal, telefoon (02220) 4203. Mensen die zich niet in het Neder lands, maar wel in het Engels of Duits kunnen uitdrukken kunnen dat nummer ook bellen. Als Nederlandssprekende Texelaars die dit stukje lezen in hun omgeving ken nissen hebben die voor deze lessen in aanmerking zouden komen verdient het aanbeveling hen over de cursus te vertel len. Het weekblad voor schippers 'Schuttevaer' organiseert dit jaar voor de tweede keer de Schuttevaer- ace. Dat is een zeilwedstrijd waarin onderdelen uit andere sporten zijn opgenomen. De deelnemende jach ten doen onder andere de haven van Oudeschild aan. Direkt na aankomst moet een bemanningslid honderd kilometer fietsen. Zodra hij terug is vertrekt zijn schip weer. Deze bijzondere wielerwedstrijd wordt op Texel georganiseerd in samenwerking met toerclub Taxi 2000. De eerste sche pen worden donderdag 14 juni om streeks twee uur in de middag verwacht. Omdat de hele deelnemende vloot in één keer in de sluizen bij Kornwerder- zand geschut zal worden is het aanne melijk dat de jachten vrij snel na elkaar in Oudeschild zullen aankomen. De fietsroute loopt van de haven zo veel mogelijk langs de buitenkant van de dijk naar het Toren paviljoen bij de vuur toren. Vandaar gaat het langs het fietspad door de duinen en de dennen naar de veerhaven bij 't Horntje. Daar wordt weer de dijk opgezocht. Vervol gens via het Hogeberggebied en Spang richting Oost en vandaar weer via de buitenkant van de dijk naar de jachtha ven. Deze route is overigens nog niet de finitief, er is nog overleg met de autoriteiten. De race voert de deelnemers ook naar Vlieland, Terschelling en Harlingen, waar hardlooponderdelen, waaronder een ha've marathon, volbracht moeten worden. nomen: er is meer licht tegen veel lagere stroom kosten. Het winkelinterieur werd ontworpen door een specialist op dit gebied, de fir ma Koning uit Vijfhuizen. Gebruikelijk is dat deze onderneming ook voor de aan leg zorgt maar Timmer wilde het werk op Texel houden, wat bovendien goed koper was. Aan de verbouwing werd meegewerkt door Daalder uit De Cocksdorp, Installa tiebureau Schuijl (elektra), Fa. Z. Graaf (schilderwerk) en Fokko Mulder (tegels). De mensen van Timmer leverden zelf ook een belangrijk aandeel in de uitvoe ring van het karwei. Geboren: Johannes Gerardus, zoon van Johannes G, de Winter en Corinna G. A. van der Woude; Jacobus Cornelis, zoon van Cornelis J. F. Duin en Huberti- na W. M. Timmer; Renske Heieen, dochter van Luch P. Leeffers en Fancine W. Drost; Marjolijn, dochter van Paul Smidt en Everdina C. A. M. Jas; Rutger Cornelis, zoon van Cornelis P. G. Swart- hof en Marion van Hunnik; Martina Cor nelia Elisabeth, dochter van Carel C. H. Barhorst en Engelbertha G. M. Boo gaard; Mark, zoon van Marius Eelman en Adriaantje Troost; Rienke, dochter van Wilhelmus A. Braam en Jacoba C. J. Raatgers; Inge, dochter van Adri van der Ster en Elisabeth M. M. Witte; Geert, zoon van Adrianus W. F. van Es en Francina J. J. van der Wal; Suzanne Martha, dochter van Jan A. Lap en Neeltje M. Slot; Patricia, dochter van Cornelis J. Bruinsma en Henderika van Dijk; Vincent, zoon van Nicolaas H. de Graaf en Theodora M. P. Kager; Eddy, zoon van Johan J. Witte en Libberdina van der Star; Susanna Petronella, doch ter van Johannes P. de Ridder en Marij ke J. de Wal. Overleden: Cornelis H. Roeper, oud 82 jaar; Lammert de Waard, oud 86 jaar; Jan Kooger, oud 73 jaar; Willem van Lie- re, oud 76 jaar; Willem Renout, oud 81 jaar; Arie Dros, oud 70 jaar; Elisabeth de Ridder-Reineman, oud 62 jaar. Ondertrouwd:Hayo H. Veldman en Leontien B. M. Beukering; Hendrik Rump en Elisabeth van Beek; Robert D. Spek en Jenette Boon; Adriaan M. J. van Rijsselberge en Geertje van Boven; Everardus W. J. Roeper en Monique Bre mer; Everardus J. Bakker en Francisca van der Heide; Jan Lusthof en Dorina C. E. van der Molen; Nico van Egmond en Anita A. P. Witte; Peter Tromp en Elske Drenth; Roeloef Verra en Rosita B. van Beek.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7