ttlr „Politieke openbaarheid is kwestie van vertrouwen" Veel twijfels over schuld aan ongeva Texelse Courant links of rechts? Aanlijnplicht nu definitief Gesprek over concurrentie „De Bolder" Plankiers voor rolstoelen op Noordhollandse stranden Auto uit het verkeer Texelaars voor de Gevraagd om vrijspraak Palmpasen in Oudeschild Vernielingen Fissier pannendemonstr BAKKER'S IJZERHAND PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 6 APRi „Openbaarheid van bestuurlijk handelen stel ik zeer op prijs. Maar ik vind dat meer in de openbaarheid moet komen wat mijn mening is. Dat is name lijk de mening van velen". Dat was het laatste woord dat het raadslid Ger- brand Poster sprak in het politiek café, dinsdagavond in Taveerne De Twaalf Balcken. Het VVD-raadslid kreeg van gespreksleider Niek van der Heijden het laatste woord in de discussie over openbaarheid omdat Poster vindt dat de pers niet altijd juist met de politieke feiten omspringt. ,,Ze rukken iets uit hun verband, geven het overdreven weer. Een kleine linkse minderheid krijgt daarbij te veel aandacht", zei Poster aan het begin van het gesprek, waarna een levendige discussie volgde doorspekt met zowèl kritiek als pluimen aan het adres van deze krant. Niek van der Heijden legde aan het begin van de discussie uit dat een gesprek over openbaarheid van bestuur zinvol is omdat er de laatste tijd vaker besloten wordt vergaderd door leden van de gemeenteraad. Die aktuele ont wikkeling was met een groot vraagteken („Is dat wel een goede zaak") critisch aan de orde gesteld door de CDA-er Ate Rienstra. Dit raadslid verklaarde dinsda gavond dat bij twee recente „besloten" onderwerpen openbaar behandeling nie mand schade zou hebben berokkend. Dat betrof de discussie over de nota rol lend materieel die wegens de emotie daarover bij sommige raadsleden achter gesloten deuran was behandeld en een gesprek over het al of niet extra subsidië ren van het zomerrecreatiewerk. Het laatste gesprek was volgens Rienstra vooral informerend geweest. In twee an dere gevallen (discussie over alcoholge bruik onder jongeren en verkeersbeleid politie) vond Rienstra het terecht dat er zonder publiek en pers werd vergaderd. Krasse uitspraak Gerbrand Poster vond het soms nood zakelijk om achter gesloten deuren te praten, zeker als de burger in zijn belang kan worden geschaad. Hij zei niet aitijd gelukkig te zijn met de verslagen in de Texelse Courant omdat sommige zaken 'overtrokken' worden weergegeven. Re dacteur Harry de Graaf antwoordde dat de wens naar besloten vergaderen vaak wordt ingegeven door faalangst. De raadsleden zijn onzeker over een bepaald onderwerp, weten nog niet wat ze moe ten en stemmen en willen voor een groot publiek liever niet als twijfelaars overkomen. De Graaf .vond het geen - schande als een raadslid op een besluit terug komt of na meer informatie zijn,of haar mening verandert. Ate Rienstra was het ten dele met de journalist eens en gaf toe dat een raadslid, vaak tijdens commissievergaderingen nog geen vaststaande mening over een voorstel heeft. „Een krasse uitspraak wil dan nog wel eens als kop boven een artikel ver schijnen en de raadsleden durven dan niet meer op die uitspraak terug te ko men", aldus Rienstra die aan de andere kant had gemerkt dat sommige volksver tegenwoordigers, juist omdat de pers er bij zit, vooraf krasse uitspraken beden ken of opschrijven en voorlezen „om zich zo in de krant te praten". „Ze willen opvallen maar dan heeft de aanwezig heid van de pers helaas wèl invloed op de meningsvorming". Uitglijer Mr. J. K. Feikema legde uit waarom de wet Openbaarheid van Bestuur enige ja ren geleden was aangenomen; de bestuurshandelingen begrijpelijk laten zijn voor de burger met uitzondering van zaken waar de privacy van de burger kan worden geschaad. Gerbrand Poster vond het begrijpelik dat er over her rol lend materieel besloten was vergaderd omdat het een „geladen onderwerp" was. „Het was misschien achteraf niet nodig maar het was een voorstel van het college. Wij wisten niet wat er ging ko men", aldus Poster die zei het geen pro bleem te vinden om een „uitglijer" te maken in de krant. Een kopje koffie met appeltaart; Een feest voor uw gehele familie; Een etentje voor het gezin; Een glas wijn bij het open haardvuur; Een party voor 12 personen; Een receptie voor 200 personen; Een intiem diner voor twee personen; Oma's 80ste verjaardag; Party-service bij U thuis. Een prima idee voor uw feestje, party of diner en altijd op maat naar uw portemonnee. Bel Uw Gastheer Jan C. Stolk, (02226) 310. HAVENRESTAURANT TEXEL het restaurant waar altijd alles vers is. Ex-wethouder Fridt Blanken zei dat in regel alle politieke vergaderingen open baar moeten zijn met de eerder genoem de privacy-uitzonderingen, maar hij had na twaalf jaar raadswerk gemerkt dat het meestal niet de beste raadsleden zijn die zich beklagen over de pers. Blanken zei dat de betreffende journa listen verslagen maakten die de toets van linkse en rechtse kritiek konden doorstaan. „Natuurlijk was het lang niet altijd wat ik wilde lezen, maar daarom zit de pers ook niet in het raadhuis". Harry de Graaf had vaker gemerkt dat „als het bericht slecht is, men de boodschapper doodt". Hij vond ook dat men de redac teuren zou moeten betrekken bij beslo ten vergaderingen. „Daar kan over ge praat worden. Wij begrijpen dan ten minste hoe de discussie zich ontwikkelt en worden later niet geconfronteerd met (weer openbare) besluiten die we niet kunnen plaatsen. Probeer eens om de pers in vertrouwen te nemen". Fouten Poster was daar voor, maar vond het een kwestie van wederzijds vertrouwen. Vertrouwen dat hij nog niet had. „Ik ken de pers langzamerhand. Ik heb er niet zoveel vetrouwen in". De Texelse Cou rant bericht volgens dit raadslid te een zijdig, te links. Rienstra zei dat hij on derscheid kon maken in wie het schrijft. „De hoofdredacteur is meer objectief dan zijn onderdanen". Fridt Blanken was het niet eens met Gerbrand Poster. In „zijn eigen" linkse kringen wordt deze krant vaak ervaren als te rechts. Harry de Graaf beaamde dat laatste. Recentelijk had hij een dis cussie gevoerd met Pakt-mensen over' die mening. ,,Ze vonden de krant-r&chts, omdat er veel over Teso en ondernemers werd geschreven. Ik heb toen maar een aantal voorbeelden genoemd die door hen als links werden omschreven in de hoop dat het elkaar zou opheffen". De Graaf wilde niet ontkennen dat een jour nalist fouten maakt. „Maar als dat ge beurt gaat dat even vaak ten koste van links als van rechts". Minderheid Gerbrand Poster zei dat het PSP- raadslid Peter Bakker opvallend vaak in de krantenkolommen aan het wpord is in vergelijking met collega-raadsleden. Ge zien de kleine groep kiezers die hij verte genwoordigt zou dat niet juist zijn. Harry de Graaf achtte het onmogelijk de aan hang van een raadslid als criterium te la ten gelden bij het bepalen van de mate van aandacht in de krant. Alles wat nieuws is, wordt vermeld, ongeacht van wie het komt en hoeveel kiezers zo'n per soon steunen. Heel vaak komt het voor dat de partijen die de meerderheid vor men in de huidige gemeenteraad het eens zijn. Drie of vier raadsleden van die partijen vertellen dan hetzelfde. Het zou voor de lezers erg vervelend zijn als dat allemaal precies werd weergegeven. De oppositie krijgt als gevolg daarvan naar verhouding méér regels, maar die oppo sitie laat dan ook een ander geluid horen en dat andere geluid heeft nieuwswaar de ook al ben je het er niet mee eens. De Graaf voegde daaraan toe dat („hoewel heel gevaarlijk") raadsleden die pas in de raad zitten worden gehol pen in het weergeven van hun stand punten omdat ze zich soms erg ongeluk kig uitdrukken. „Soms wordt iets be weerd dat die man niet bedoeld kan heb ben en vraag je later wat hij wèl bedoel de. Niet iedereen is verbaal begaafd. Dat is ook niet erg. Wij doen ons best in de krant te krijgen wat bedoeld wordt". Fridt Blanken zei dat Cor Dros („die je niet kunt verdenken van linkse sympa- tieën") altijd veel aandacht in de krant heeft gekregen en dat vond hij terecht. „Die man werkt met grote inzet en komt met originele ideeën. Dat is vaak nieuws. Niet het aantal kiezers maar de kwaliteit van je raadswerk is belangrijk". De voormalige wethouder zei de discus sie over het stichten ven een school voor buitengewoon onderwijs indertijd ook „bewust" publiekelijk te hebben ge voerd. „Ik ben toen wel geschrokken van de stront die over me heenkwam, maar ik zou het precies hetzelfde doen als ik dit probleem weer als wethouder moest behandelen". Gerecht Het politieke café werd dinsdagavond geopend met een gesprek over persoon lijke openbaarheid, toegesplitst op de politieverslaggeving en de rubriek „Texe laars voor de balie". tijdens rechtszaken een hoog goed om dat het „essentieel is voor een eerlijke, controleerbare rechtspraak". Dat neemt niet weg dat publicatie van rechtszaken voor de betrokken verdachten (en hun familie) zeer vervelend kan zijn. „Eerst word je door de rechter gestraft en later door de publicatie in de krant" was een gehoorde mening en Feikema wilde dat niet ontkennen, al ontstaat de pijn in re gel tijdens de publicatie en ebt die daar na snel weg. „De volgende dag is er weer ander nieuws", aldus de advocaat, die openbaarheid van de rechtspraak ook belangrijk vond wegens de preven tieve werking die er van uitgaat. De bur ger weet door de verslagen uit de rechts zaal wat voor straffen er worden uitge deeld en dikwijls maakt de nuchtere mel ding van een overtreding of een recht bankverslag ook een einde aan de rod dels die over de gebeurtenis de ronde doen. Het feit dat Texel een kleine ge meenschap is waar voorzichtig om gesprongen moet worden met open baarheid van verdachten werd algemeen beaamd maar volgens Ron Amesz, ver slaggever van de Helderse Courant, moet een redacteur vaak „indianenver halen" weerspreken. „Ik vermeld de ini tialen van daders of verdachten niet in het politienieuws maar in regel hoor ik de namen wel voluit op straat". Mr. Feikema had moeite met het feit dat de pers de informatie bij de politie haalt. „De betrokken verdachte kan het niet weerleggen". Amesz vond het juist daarom goed dat rechtbankenzittingen openbaar zijn omdat dan de gevolgen en beweegredenen van overtredingen aan het licht komen. Een vertegenwoordiger van de plaatselijke politie kon dinsdaga vond niet aanwezig zijn en dat was jam mer want nu lag de nadruk in de discus sie vooral op de bescherming van de ver dachte en niet van het slachtoffer. Wie, wat, waar Groepscommandant P. Scheuneman had vooraf telefonisch verklaard dat het politienieuws openbaar moet zijn, uitge zonderd zedendelicten. Scheuneman waakt er voor dat de verdachte of het slachtoffer aan de pers bekend wordt gemaakt en poogt door het zelf voorle- 'zen uit' het' pötitïefaftport ,pn,gewenste -details uit de'-krant'1 te' tftöüdëh. ,',De groepscommandant streeft naar een fei telijke verslaggeving. Hij vindt het erg belangrijk hoe iets in de krant komt", al dus Niek van der Heijden, die de verkla ring van Scheuneman voorlas. Pierenstekers Uitvoerig werd gepraat over de in vloed van de pers op het handelen in een openbare rechtszitting. Feikema beweer de dat hij soms omstandigheden van een verdachte niet kon noemen in een openbare zitting, terwijl het wel essen tieel kan zijn voor de verdediging. „De verdachte zegt dan dat hij dat niet naar voren wil laten brengen omdat het in de krant komt. Ik moet me aan die wens houden", aldus Feikema. Hij vond het jammer dat de actievoerende pierenste kers de publiciteit hadden gezocht in hun strijd tegen Natuurmonumenten. Mr. J. K. Feikema vond openbaarheid Het college van B. en W. wil defini tief een aanlijnplicht voor honden in practisch het hele duin- en Slufter- gebied in de algemene politieveror dening opnemen. Deze verplichting moet gelden van 1 maart tot 1 september. In 1983 is hier een proef mee genomen en die is goed afgelopen. Van Staatsbosbeheerzijde werd te kennen gegeven dat daar geen moeilijkheden meer zijn geweest. De groepscommandant van de Rijkspolitie kon een dergelijk geluid ook laten horen. De beslissing om de regeling definitief te maken hoeft niet in de raad genomen te worden. Evenals in de oude APV is in de nieuwe ontwerpverordening de be voegdheid tot het vaststellen van een re geling aan B. en W. toegekend. Het college van B. en W. zal een gesprek beleggen met de Texelse meubelstoffeerders waar ook men sen van „De Bolder" en de rijkscon sulent sociale werkvoorziening bij aanwezig zullen zijn. Zoals enige tijd geleden bekend werd zijn de stoffeerders het niet eens met verkoopactiviteiten van meubelstoffen die „De Bolder" ontplooit. Zij vinden dat oneerlijke concurrentie en hebben dat per brief aan de rijksconsulent mee gedeeld. Deze heeft de gezamenlijke stoffeerders naar de gebruikelijke proce dure terugverwezen: overleg met het bestuur van de werkplaats. Wel is de consulent bereid een bemiddelende rol te spelen. „Dat heeft de standpunten verstard en de onderhandelingsmogelijkheden met Natuurmonumenten zijn daardoor nihil". Harry de Graaf bracht daartegen in dat de beweegreden van de pierenstekers toch naar voren zouden zijn gekomen tij dens de strafzittingen en dat de pie renstekers nu over het algemeen kunnen rekenen op de sympathie van de Texelse bevolking. Tolerant Dat lukt volgens Feikema meestal niet bij het behandelen van andere overtre dingen in de krant. „Dan heb je als ver dachte meestal geen sympathie van de bevolking maar als advocaat kun je de overtreding of het misdrijf wel begrijpe lijker maken voor rechter en publiek. Dat laatste kan voordelen hebben als de ver oordeelde na zijn straf weer terugkeert in de maatschappij". Het inzicht in de oor zaak van de dwaling zoals dikwijls in „Texelaars voor de balie" aan de orde komt verhoogde volgens De Graaf de to lerantie van de Texelaars ten opzichte van de verdachten. „De mensen zijn hier al heel tolerant. Je moet het wel heel bont maken wil je hier door de maatschappij worden uitgespuugd". De Graaf zei dat de samenleving in principe snel eigen recht wil spreken waardoor de indianenverhalen in de wereld komen. „In een rechtbankverslag moet daarom precies staart hoe een en ander in zijn werk is gegaan. Daardoor loopt de ge ruchtenstroom dood". De ene verdachte stelt dat meer op prijs dan de andere. De redacteuren van deze krant zijn zowel bedreigd als gepre zen door de mensen voor de balie omdat ze met pen en papier in de rechtszaal verschenen. Feikema vond dat er over leg met de pers moest zijn over het weg laten van opmerkingen in het artikel die wel in de rechtszaal waren gemaakt. Harry de Graaf: „U mag alles vragen maar of we aan het verzoek voldoen is een tweede. Dergelijke afspraken zijn ge vaarlijk omdat je er als journalist spijt van kunt krijgen. De advocaat dient het be lang van zijn cliënt maar er zijn ook an dere belangen in het spel". De pauzes tussen de gesprekken wer den gevuld met liederen van Wilhelmus Barnard en Niels Lely. De publieke belangstelling voor. dit politieke café was matig en de organisa toren zullen voor het volgende seizoen mogelijk moeten experimenteren met een andere opzet. Misschien lukt het om een organisatie op te zetten met verte genwoordigers uit alle politieke stromingen. Texels idee overgenomen Het van de heer G. J. de Haan af komstige idee cm een of meerdere Texelse stranden toegankelijk te ma ken voor rolstoelgebruikers door het leggen van oprolbare plankiers, zal vrijwel zeker op meerdere Noordhol landse stranden worden toegepast. Onder meer Castricum (waar er ƒ14.000,— voor is uitgetrokken) en Zandvoort hebben belangstelling ge toond en bestuderen momenteel een offerte die is uitgebracht door de B.V. Speelhout te Zaltbommel, een fabriek van buitenspeelwerk- tuigen. Speelhout wil de plankiers maken en denkt dat voor een aantrekkelijke prijs te kunnen doen bij een behoorlijk aantal opdrachten. Daarom zijn alle kustge- meenten aangeschreven. Het door Speelhout te leveren plankier kost onge veer ƒ110,— per strekkende meter, inclu sief btw. Het oorspronkelijke idee is overigens iets gewijzigd, want volgens het ont werp De Haan zouden de balkjes van het plankier onderling door een kabel ver bonden zijn, terwijl Speelhout de voor keur geeft aan een (roestvaste) ketting constructie, waarbij zich binnen elk balk je van geïmpregneerd hout één schakel bevindt wat neerkomt op een tussen ruimte van 2 centimeter. De andere schakel is in een groef in het hout ver zonken. De oprolbare plankiers kunnen in stukken van bijv. 10 meter worden ge leverd die snel onderling worden verbon den. Een soortgelijke constructie wordt wel toegepast bij hangbruggen boven speelvijvers. Of Texel de rolmat ook bij Speelhout zal bestellen staat nog allerminst vast. De gemeenteraad besloot onlangs om niet alleen een proef te doen met zo'n rolmat maar ook met betonnen platen. Het Texelse rolmatidee heeft de steun gehad van het provinciaal overlegorgaan Gehandicaptenbeleid Noordholland. Vanwege het ontbreken van een paar letters op het nummerbord hield de poli tie woensdagmorgen een 38-jarige Texe laar met zijn wagen aan. Bij controle bleek de auto vier gladde banden, een lekke uitlaat, slechte remmen en een ka potte schokdemper linksvoor te hebben. De wagen werd voor verder technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Dinsdagmorgen wijdde de meervoudige kamer van de rechtbank! maar veel tijd aan een ongeval dat zich 19 juli 1982 op het krui Slufterweg-Hoofdweg had voltrokken. Een 70-jarige man kwam bijd geluk om het leven en voor de meervoudige kamer stond de vraag ce in hoeverre de andere betrokkene, een 30-jarige Texelaar, door onop|6l heid veroorzaker was geweest van het ongeluk. De 30-jarige man werd verweten geen voorrang te hebben verleend aan de op de Hoofdweg rijdende en uit zuidelijke richting komende 70-jarige Texelaar. De ze aanklacht kwam echter op de tweede plaats, primair was ten laste gelegd dat het ongeluk was veroorzaakt door ono plettendheid, door de officier Mr. W. Jansen omschreven als 'grove schuld'. Eerder was de verdachte voor de balie verschenen maar de rechter oordeelde toen dat er een nader onderzoek moest komen naar de toedracht van het onge val en dat de meervoudige kamer als rechtslichaam van meerdere rechters be ter kon oordelen. Het nieuwe onderzoek behelsde on der andere een reconstructie van het ge beurde waarbij de rechter-commissaris zelf aanwezig was. De president van de rechtbank, Mr. K. P. Doedens, las het uitgebreide proces verbaal voor met de verklaring van de verdachte dat hij niet te hard had gereden op de Slufterweg en wegens het hoge riet langs de Hoofd weg een heel klein stukje de Hoofdweg moest oprijden om te kijken of er niets aan kwam. Hij keek eerst links en daarna rechts en op hetzelfde moment zag hij de auto van het slachtoffer. Volgens de verdachte reed het slachtoffer op de lin ker weghelft en heel hard. „Ik reed vijf a tien kilometer en zag opeens een flits", aldus de Texelaar, die aanvulde dat als de auto op de Hoofdweg rechts had ge reden hij hem duidelijk had kunnen zien. „Nu kreeg ik de tijd niet omdat de auto erg hard reed". Toeteren De officier had als bewijsmateriaal een getuigenverklaring van een Duitse toe rist die rijdende op de Slufterweg 'luid toeterend en met grote snelheid' was in gehaald door de verdachte, ongeveer zeshonderd meter voor de kruising. De Duitser had het ongeval echter niet zien gebeuren en kon ook niet verklaren of de .man met grqte snelheid pfjarigzaam rij dend de voorrangsweg was opgereden. De president van! de .Alkrhaërse fecht- bank wilde aannemen dat het slachtof fer geen veiligheidsgordel omhad tijdens het ongeval. Een neurologisch onder zoek had dat uitgewezen en die vraag was van belang omdat de 30-jarige Texe laar door de officier verantwoordelijk werd gesteld voor de dood van de eilandgenoot. De verdachte verklaarde niet hard te hebben gereden ter hoogte van de krui sing omdat de inrit van zijn erf enkele meters na de kruising kwam. „Ik kan toch niet met een grote snelheid mijn erf opdraaien. Voor die kruising stop ik al tijd". Het proces verbaal van de politie ging ervan uit dat de jongeman op de linkerhelft van de Hoofdweg reed toen hij botste met de andere auto. Dit was door de plaatselike politie vastgesteld aan de hand van remsporen en foto's van die sporen. De verdachte bestreed de uitleg van de politie. „Ik heb geen remsporen gemaakt, hoogstens in een reflex even op de rem getrapt" Niet zorgvuldig Raadsman Mr. W. van Utenhove was niet te spreken over het proces verbaal van de politie. „De wachtmeesters zijn vreemd omgesprongen met deze stille getuigen", aldus de advocaat die geen wettig bewijsmiddel kon ontdekken in het politierapport. „Men heeft de spo ren vastgesteld aan de hand van de spoorbreedte van de banden. Ten eerste zijn er zoveel banden met dezelfde breedte en ten tweede staan er verklarin gen in het proces verbaal die nergens worden bewezen". Van Utenhove noem de het feit dat twee sporen waren om schreven als zijnde afkomstig van de achterbanden van de wagen van de ver- ds dachte. Die twee sporen liepen et een punt naar elkaar toe. Volgt raadsman konden dat niet de ach) len zijn geweest omdat de wagen verdachte na het ongeval aan zijde nog geheel intact was. was volgens de raadsman nieu dig te werk gegaan en het kon het zijn dat sporen van een anderen komstig waren. Van Utenhove beweerde i slachtoffer links had gereden grote snelheid tegen de auto vant dachte was gevlogen. De wage doorgeschoten had een halve si maakt en was bijna 50 meter verde sloot terecht gekomen. Ook de van de verdachte had een slag os gemaakt. „Ik zeg niet dat mijn juist is maar hij is net zo juist zing van de politie, oftewel de tot van de politie is voor mij van onw Deskund Ook had de politie gevraagd a; deskundige van TNO of de snelht 'e de auto was af te leiden uit de oi digheid en de-plaats van het wrak ongeluk. In het proces verbaal w >t meld dat dit volgens TNO niet m was en Van Utenhove noemde i gispb. „Men belt-een deskundi., legt de situatie even voor. Zo'n m. dan.toch' nooit een deskundig advlu ven. Die houdt zich op de vlakte", verdachte op de rechterhelft v Hoofdweg had gereden, had di'il van het slachtoffer volgens de raa ir meteen in de sloot moeten komfir De officier moest in zijn req beamen dat een deel van het onden rapport gebaseerd was op giss „Grove schuld kan door mij dan oi worden bewezen", aldus de officie voor het primair ten laste g vrijspraak vroeg aan de rechtbai was volgens hem bewezen dat dachte geen voorrang had verleer feit dat de neus van de wagen voorrangsweg stond toonde dit In eerdere uitspraken van hf rechtshof is naar voren gekomen o-I gehele kruispunt vrij moet zijn, dachte heeft de kruising niet vrijgfe en daarvoor vraag ik een geldboe ƒ250,— of vijf dagen hechtenis' de officier. Mr. Van Utenhove be dit laatste en vond dat de verdacht 'een klein stukje op de weg mocht c omdat hij had gezien dat er var geen verkeer kwam. „Hij kan toe verwachten dat van rechts een aut de verkeerde weghelft zou kome móest een stukje de weg op om het hoge riet te kunnen kijken". Dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild zal na afloop van de Palmpaasoptocht 15 april het toneel zijn van een Stuif-es-in. Kinderen van in en buiten het dorp mo gen daar laten zien waar ze goed in zijn of wat ze leuk vinden. Zowel deelname als toegang zijn gratis. De optocht be gint om 14.30 uur op het schoolplein van de ols De Bruinvis. Opgave kan bij M. Witte, De Ruyterstaat 44, Oudeschild, telefoon (02220) 2263. Eenzijdi De raadsman beweerde dat de niet objectief had gewerkt en dat h dérzoek daarom eenzijdig was get Men was er vanaf het eerste mi van uitgegaan dat de verdachte scl was en andere mogelijkheden ware bekeken. Volgens de advocaat zijn aanklachten niet wettig en overtu bewezen en hij vroeg de meervo kamer dan ook om vrijspraak met een verklaring dat de verdachte v< schuld is gevrijwaard. „Mijn cliënt na het ongeval koelbloedig en ef eerste hulp verleend aan het slach Het is geen moment bij hem opge) dat hij schuldig is. Hij wist wat hi en kan achteraf ook geen wroeginr ben. Hoe verschrikkelijk het ongev is". Uitspraak 17 april. De bewoner van een huis aan de Bernhardlaan deed begin van de week aangifte bij de politie van vernieling van één van zijn slaapkamerramen. In de ruit zaten twee ronde gaatjes, waarschijnlijk als gevolg van windbukskogeltjes. De schade bedraagt ongeveer ƒ130,—. zaterdag 7 april in de win Telefoon 02220-234 N WINKELVOLIDEE

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2