ro' Oosterend wint in Heerhugowaard Texelse Boys won in laatste minuut C Texel en Helder deelden punten 0 pli Selectiewedstrijd voor landskampioenschap Grote nederlaag S.V. De Koog ZDH verloor weer Theo Franchimon snel in Schenkeldijkloop Texelse Boys C1 kampioen Weer ruime winst voor De Koog/Z Uitslagen zaalvoetbal Geslaagd Marinezwembad gesloten Regiovergadering KNVB in Boys kantine PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 10 APRi AG 10 P Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen Waard '75 uit Heerhugowaard met 2—1 gewonnen. Een nogal verrassende overwinning omdat de door blessu res gehavende ploeg van trainer Bep Vonk tegen het op de ranglijst hoogge plaatste Waard 75 eigenlijk kansloos leek. Niets was echter minder waar. Al voor rust leidden de Oosterenders met 2—0 via goals van Dennis Vonk en Piet Koning. Waard 75 kon daar pas ver in de tweede helft een treffer tegeno ver stellen. Ondanks een verwoed slotoffensief van de ploeg uit Heerhugo waard liet Oosterend zich niet meer verrassen. Oosterend startte met een nogal de fensieve instelling in de verwachting dat Waard vooral in de beginfase fanatiek van start zou gaan. De ploeg bouwde dan ook een veldoverwicht op maar was niet in staat echt gevaarlijk te worden voor het Oosterend doel. Dat kon ook bijna niet anders omdat de Oosterend defensie een uitstekende indruk maakte. Vooral Piet Koning en Biem Trap speel den een sterke partij. Naarmate de Oosterenders in de gaten kregen dat Waard lang niet zo sterk speelde als ver wacht, ontplooiden de Texelaars meer aanvallende initiatieven. Dat leverde vrij wel onmiddellijk kansen op. De vooral in de loopduels sterke Dennis Vonk en Ge rard Legierse bleken een sterke combina tie in de Oosterender aanval. Na ongveer twintig minuten nam SVO de leiding. Furieus Na een pass in de diepte was Dennis Vonk de Waard verdedigers te snel af en alleen voor de Waard-doelman maakte Vonk geen fout. Met een fraaie lob pas seerde hij de ver uit zijn doel gekomen keeper. Toen moesten de Gortbuukers door een diep dal. Waard viel furieus aan en er volgde een bombardement van schoten op het Oosterend doel. Ooste rend doelman Rob Vonk tikte een hard schot maar net over de lat, Piet Koning redde op de doellijn en diverse schoten van Waard-zijde gingen naast. Opnieuw ontworstelden de Oosterenders zich echter aan de aanvalsdriften van de Waard-ploeg. Via goed opgezette aan vallen moest Waard in verdedigend op zicht voortdurend op zijn tellen passen. Vlak voor rust vergrootte SVO zijn voor sprong. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied was de inleiding tot de tweede goal. Bep Vonk speelde de bal „breed" op Piet Koning, die met een keihard schot in de bovenhoek de Waard-doelman kansloos liet. Registers open Na rust gokten de Heerhugowaarders volkomen op de aanval. De ploeg bouw de een groot veldoverzicht op, mede doordat de jeugdige invallers Dennis Vonk en Erwin Koning toch enigszins de tol moesten betalen voor hun inspannin gen in de eerste helft. Ook „old timer" Klaas de Vries moest alle registers open trekken om zich staande te houden in het Waard geweld. Toch slaagde de thuisploeg er ook nu niet in echt goede kansen te creeëren. Het bleef bij hoge ballen voor het Oosterend doel en daar was SVO de Waard spelers duidelijk de baas. Door de aanvallende instelling van de Waard ploeg kregen de Oosterenders zelfs nog kansen om naar een grotere voorsprong uit te lopen. De ruimte die de Oosterend aanvallers bij tijd en wijle kregen betekende een voortdurend ge vaar voor de Waard ploeg. De Oosteren- Kuyper beste Texelse visser Rein Kuyper heeft de vijfde plaats behaald bij de selectiewedtrijd voor het Nederlands kampioenschap sportvissen. Aan de wedstrijd deden 11 Texelaars mee. Kuyper ving 490 cm vis. Eerste in deze wedstrijd werd R. de Jong uit Den Helder met 743 cm vis. Tweede was W. Heinen uit Zaandam met 715 cm en derde Luchies uit Me- demblik met 516 cm vis. De overige vangsten van de Texelse deelnemers wa ren als volgt: Wim Verhagen 368 cm, Cor Huisman 365 cm, Theo Buren 295 cm, Paul Verhagen 251 cm, Dirk Roeper 228 cm, Jan Heethuis 208 cm, Frans Bos 186 cm, M. Stevens 180 cm, M. van der Zwaag 150 cm en Ton Mays 103 cm. De wedstrijd uit de serie om het kam pioenschap die zondag werd gevist aan de IJsdijk, bracht 14 senioren en 6 jeugd leden op de dijk. Er werd begonnen met zeer weinig water, maar aan het einde van de wedstrijd vielen de vangsten mee. Totaal 49 vissen (1150 cm). Afde ling jeugd: 1. Martin van der Zwaag 72 cm, 2. Alexander Duinker 56 cm, 3. Jan Nico van der Ploeg 31 cm. Afdeling senioren: 1. Ton Mays 175 cm, 2. Frans Bos 144 cm, 3. Jan Heethuis 122 cm. Internationaal De volgende wedstrijd is de internati onale paaszeeviswedstrijd op tweede paasdag in Oudeschild. Voor deze wedstrijd dienen de leden zich voor 18 april op te geven. De kosten voor niet- leden zijn 715 en voor leden fl50. Jeugdleden van de visclub betalen f5 (inclusief 50 pieren). De aanvang van de wedstrijd is 9.15 uur. Opgave bij het bestuur. ders misten echter de koelbloedigheid om de wedstrijd al in een eerder stadium naar zich toe te trekken. Vaak werd veel te haastig geschoten of werden mee op gekomen medespelers onterecht over het hoofd gezien. Rommelig Ongeveer twintig minuten voor tijd was het Waard dat de achterstand ver kleinde. Een schot van buiten de rand van het strafschopgebied verdween via de binnenkant van de paal in het Ooste rend doel. De slotfase van de wedstrijd kreeg daardoor een uiterst rommelig ka rakter. Waard probeerde kost wat kost een gelijkspel te forceren en Oosterend streed met veel karakter voor de beide punten. Dit lukte uiteindelijk en gezien het spelbeeld gedurende de hele wedstrijd hadden de Oosterenders ook het meeste recht op de punten. De lei ding van de match was in handen van scheidsrechter L. Schmits die een uit stekende indruk maakte. Tegen het sterke Beemster heeft het zondagteam van De Koog een enigszins geflatteerde 8—0 neder laag geleden. Door deze overwin ning heeft Beemster nu de kop ge nomen in de derde klasse A omdat Graftdijk een punt liet liggen. De Koog bood in de eerste helft goed tegenstand. De ploeg dacht na een kwartier de leiding te nemen via een subtiele boogbal van Wally van Beek. De scheidsrechter keurde deze treffer echter af omdat Maarten Koorn zich in buitenspelpositie bevond. Enkele minu ten later kwam Hans Polderman in goe de scoringspositie. Via de voet van de keeper ging zijn schot maar net naast. Hierna pas kwam Beemster enigszins op toeren. Na 25 minuten werd het 1 —0 na een goede actie van de rechtsbuiten. Tien minuten later werd het via een vrij wel identieke situatie 2—0. Voor de rust werd het nog 3 0 door de linksbuiten die te veel ruimte kreeg en gemakkelijk kon scoren. Gedaan In de tweede helft begon De Koog weer goed. Het duurde 20 minuten voor keeper Bonne voor de vierde keer gepas seerd werd. Hierna was het werkelijk ge daan met de afweer van De Koog. Voor al omdat het middenveld het verdedi gend werk vergat kwam de verdediging zwaar onder druk te staan. De laatste 20 minuten speelde De Koog met tien man omdat Gerrie Grootjen geblesseerd uit gevallen was. Een op een paar plaatsen gewij zigd ZDH heeft wederom een neder laag moeten incasseren. Dit keer bleven de punten in Dirkshorn. H^t werd 2 1. ZDH weet op dit moment niet te sco ren. Ook nu niet, want alle drie de goals werden gescoord door Dirkshorn zelf. In de 23e minuut van de wedstrijd schoot Willy Entes een dieptepass onder keeper Goof Schutten door; 1—0. Vlak voor rust was er toch nog een kans voor ZDH maar een speler van Dirkshorn wist de hard genomen vrije trap van Henk de Ruyter van de doellijn te halen. Na rust hetzelfde beeld. De altijd met inzet spelende Bram Brouwer kon ook nu niet door de Dirkshornverdediging heenkomen. Wat hem niet lukte, lukte Willy Entes wel, want hij wist voor de tweede keer te scoren door een corner in te koppen. Vijf minuten later werd de stand 2—1, want een vrije trap, genomen door Henk de Ruyter, die zijn plaats als laatste man gewisseld had met Richard de Gier, werd door Bloothoofd van Dirkshorn verkeerd beoordeeld en in eigen doel geschoten. Vechten ZDH liet de moed niet zakken en vocht door. De ploeg kwam heel dicht bij een gelijkspel. Een fraai genomen corner werd door Gerard Timmerman ra kelings over gekopt. Zes minuten voor tijd bleek dat keeper Goof Schutten het veld moest verlaten. Een rugblessure die zich in eerste instantie ernstig liet aan zien, viel achteraf gelukkig mee, zodat hij de wedstrijd toch nog uit kon spelen. Gerard Timmerman werd 15 minuten voor tijd gewisseld voor Henk Kikkert. Deze wissel resulteerde echter niet in doelpunten. Hardloper Theo Franchimon heeft een vierde plaats behaald in de Schenkeldijk loop die in Dordrecht werd gehouden. Er verschenen voor de afstanden 5Vz, 10 en 22 kilometer 300 lopers aan de start, waarvan 200 voor de langste afstand. Franchimon liep de 22 kilometer over een verhard heuvelachtig parcours met vooral wind tegen in 77 minuten. De eerst binnenkomende volbracht deze loop in 73 minuten en 58 seconden. Nog voor de competitie is afgesloten mag het juniorenelftal C1 van Texelse Boys zich kampioen noemen. Zaterdag werd het team in de bloemetjes gezet omdat men vijf punten voorsprong had op de nummer twee. Welke uitslag dan ook kan geen verandering meer brengen in de eerste plaats voor deze ploeg. Een ploeg die het goed doet op de vel den want vorig jaar werd men als C2 ook kampioen. Zaterdag won men met 6—3 van HCSC C3 en dat bracht het doel- puntensaldo op 82 goals voor en 17 tegen. Op de foto v.l.n.r. (achterste rij) Je roen van Hoof, coach Jan Maas, Ro mein Dros, Jacob van Heerwaarden, Pim van Heerwaarden, Ronald Witte en Frans Witte, teamleider. Voorste rij v.l.n.r. Ron Buijsman, Paul Witte, Ro nald Timmer, Richard Maas, Marcel Wit te, Michel Kuip en Mark Cosslett. Ruud van de Wetering ontbreekt. De Koger zaterdag voorhoede is weer aardig op schot. Ditmaal moest Nieuwe Niedorp op eigen veld een 5—1 nederlaag incasseren. Daarmee scoorden de Kogers in de laatste drie wedstrijden maar liefst 15 doelpunten. Toch komt deze „eindsprint" te laat om nog boven de grote middenmoot uit te komen. De Koog begon sterk tegen het vrij zwakke Nieuwe Niedorp. Edgard Kikkert die door afwezigheid van enkele spelers als linksback begon kreeg na een minuut of vijf op het middenveld de bal en kon tot in het strafschopgebied doorgaan om in de uiterste rechterbovenhoek te scoren. De thuisclub probeerde daarna de bakens te verzetten en kreeg enkele goede kansen, ook omdat bij de gele genheidachterhoede de buitenspelval soms niet goed werkte. Goed keepers werk voorkwam echter erger. Omdat De Koog in die eerste helft de kansen die het kreeg wèl benutte, was het bij de rust door (twee maal) Richard Daalder al 0-3. De tweede helft begon met een meer aandringend Nieuwe Niedorp dat vooral door ongeconcentreerd spel voor De Koog een reeks goede kansen schiep en dat pech had bij een schot op de paal. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het uiteindelijk 1—3 werd. Verder liet De Koog het niet komen. De vooruitzichten voor de Niedorpers werden nihil toen in valler Vincent van den Broek bij een cor ner schitterend in de bovenhoek kopte en 1—4 aantekende. Vlak voor tijd liep Richard Daalder zich goed vrij en hij had geen moeite met het maken van zijn der de doelpunt. Met lood in de schoenen vertrok ken de Boys zondag richting Cal- lantsoog. Blessures van gewaar deerde krachten als Pieter Duin, Ge rard Boogaard en Bert Witte, die overigens alle drie wel meespeel den, hadden het zelfvertrouwen da nig aangetast. De Boys begonnen dan ook erg onzeker wat resulteerde in een snel opgelopen achterstand. Uiteindelijk kon het Boysteam toch de volle winst pakken. Reeds na vier minuten had doelman Frans Stolk het nakijken. Frank Sjaade- ma besloot een lange rush met een vlammend schot in de linker beneden hoek dat als een granaat insloeg. De grote schare meegereisde Boys suppor ters zag het nu donker in voor de eigen ploeg maar Callantsoog kon niet door drukken. Dat gaf de Boys de gelegen heid zich langzaam maar zeker onder de druk uit te werken. Met razendsnelle uit vallen doken Texelaars steeds meer op in het strafschopgebied van de tegenstan der. Jaap van Kranenburg kon echter doelman Hielkema die zich in deze fase van de strijd nog als een betrouwbare sluitpost ontpopte, niet verschalken. De theepauze brak dan ook aan met een 1—0 achterstand voor de Boys. De tweede helft was nog geen vier mi nuten oud toen de Boys de balans weer in evenwicht brachten. Na een uitste- kendë onderschepping van Pieter Duin belandde de bal bij Jaap van Kranen burg. Deze lanceerde zijn linkerspits maar het leer leek een prooi te worden voor de ver uit zijn doel gekomen Cal lantsoog keeper. In verwarring gebracht door de toesnellende Jos Wessels raakte hij de bal echter zo slecht dat deze pan klaar voor de voeten van deze Boys spe ler kwam te liggen. Wessels maakte, hoewel de hoek moeilijk was, dankbaar van dit buitenkansje gebruik. Callant soog, aangeslagen door deze t wachte tegenvaller, bleef daarna tijd in de greep van de Bo\s thuisploeg besefte echter dat ee lijkspel van geen waarde was en langzaam maar zeker het Boys doei onder druk. Wi, Scheidsrechter D. Berthouderd De hele wedstrijd al warrig en inconse; jeslaagd leidde, kende Callantsoog een reeks trappen toe die echter niet aan d besteed waren. De afmetingen vö|ewone vangnet waren nauwelijks toereiker en de afzwaaiers op te vangen. Ti !fina'is1 Boys beperkte zich tot het consoli: P'; van het gelijke spel maar greep in b| inaar. retijd onverwacht de hele winst, ir het e Terwijl iedereen snakte naar het ie zaalv kampio voc spelers en tot: Noord I jtbal vc sp signaal kregen de Boys aan de van het trafschopgebied een vrije nemen. Jos Wessels plaatst zich de bal en liet deze scherp voor het langs draaien. Doelman Hielkema: a'w£ opnieuw mis waarna Bert Witte scrimmage van spelers zijn voor) tegen de bal plaatste om het nette bollen. Grote vreugde uiteraard bij wat de Boys aanhing. Trainer De zag dit alles glimlachend aan wam mooier kado hadden zijn jongens op zijn 50ste verjaardag niet aanbieden. Door deze overwinning ben de Boys hun leidende positie sterkt. Er zijn echter nog vier wee den te gaan en de weg naar een evt eel kampioenschap of periodetitel is lang en niet van moeilijke obsti gevrijwaard. ;ampio« werd gedaar onder Nad; Evenals vorige week tegen Egmondia moest Texel ook nu tegen Helder in de slotfase de zege uit handen geven. Drie minuten voor tijd kon Helder nog langszij komen. Dit gebeurde op vrijwel identieke wijze als bij Egmondia, namelijk door onnodig balverlies. G. J. J. Weijers slaagde in Utrecht voor het diploma Financieringen. Het examen werd afgenomen door de Stich ting Examens Assurantiebedrijf. Dit komt omdat er bij Texel enkele spelers rondlopen die het nodig vinden om hun superioriteit te tonen door on nodig met de bal te gaan lopen en die dan tegenstanders gaan passeren op momenten dat het niet kan. Met als ge volg gevaarlijke situaties voor het Texel doel. Texel - Helder was met name voor trainer Gerrit Asselman een enigszins curieuze wedstrijd. Aan het eind van het seizoen gaat hij Texel verlaten om volgend jaar Helder te gaan trainen. Aangezien Hel der nog degradatieproblemen kende, was Asselman waarschijnlijk na afloop de enige Texelaar die tevreden was met het gelijke spel, waardoor zijn toekomsti ge ploeg weer iets ruimer afstand nam van de onderste plaats. De wedstrijd was nauwelijks een paar minuten oud toen voor beide doelen al scoringskansen aanwezig waren. Me teen na de aftrap werd Paul van Exel op links goed vrijgespeeld en verscheen al leen voor Helder keeper Bos, maar Van Exel treuzelde te lang met inschieten waardoor zijn schot door een Helder speler geblokkeerd kon worden. Aan de andere kant verspeelde Nicol Schermer, deze middag erg nonchalant spelend, de bal en kon de Texel verdedi ging met moeite spits Buis van scoren afhouden. Te veel brengen Texel was de gehele eerste helft de be tere ploeg, maar door de bal te veel te willen brengen naar een medespeler in plaats van hem aan te spelen, kreeg Hel der steeds opnieuw de gelegenheid zich op tijd te organiseren. Louis Uriot pro beerde het nog wel met afstandschoten maar ook deze gingen net naast of over. Toch lukte het Texel om na 25 minuten spelen op voorsprong te komen. De in leiding was een schitterende combinatie waar de gehele rechterkant van de ploeg een aandeel in had. Martin Land, Rob van de Stap en Gert Pansier bouwden een snelle aanval op. Gert Pansier werd de diepte ingestuurd en gooide de op maat aangespeelde bal ineens voor het Helder doel waar Piet Monster klaarstond om deze combinatie met het hoofd af te ronden; 0—1. Een aanval uit het boekje. Antwoord Een paar minuten later had Helder het antwoord klaar. Rechterspits Buis brak over rechts uit en trok de bal hard voor, waar de geheel vrijstaande linkermid denvelder klaar stond om hard in te schieten; 1—1. Vijf minuten later leidde een mis verstand tussen Nicol Schermer en Charles lepenburg bijna tot een doel punt. Klaas Dirk Koorn kon de bal nog net van de doellijn trappen. Na de rust heeft Texel 30 minuten lang het spel kunnen controleren. Na 20 mi nuten spelen wist men opnieuw op voorsprong te komen. Het was Louis Uriot die uit een goed doorgekopte cor- Eerste klasse: Gamma 3- Mantje 2 Jelleboog-PH HOtel Question 2-Rab Tweede klasse: Citroën-Gempo KSMT-Nioz 2 Tex.Boys 2-Oosterend 4 Question 3-De Muy Derde klasse: Ver.Schilders-Rab 2 De Koog-Nissan 4 Oosterend 5-Oosterend 6 Oosterend 7-Texel 2 Tex.Boys 4-ZDH 3 Ver.Schilders 2-KSMT 2 B. Heerschap trofee: Rentenaar-Oosterend Junioren: Ratronics-Tex. Boys Oosterend 2-Oosterend NMS-ZDH 2 SOS-Tex.Boys 3 Oosterend 3-Zeven Prov. Tex.Boys 4-ZDH 2 Cafeetje-Nissan Alkema-Pakhuus Zegel Modes-ZDH Standaard beker: Dubbeldik-Gamma A O 2000-Question Programma: Woensdag 11 april: 17.15 u. Tex.Boys 2-Vissers Bouwbei 17.45 u. Gamma 2 -Graaf Spuiterij 18.15 u. Alkema-Oosterend 18.45 u. Tex.Boys-KSMT 19.05 u. KSMT-Rentenaar 19.25 u. Rentenar-Tex.Boys 19.50 u. De Muy-Tex.Boys 3 20.30 u. Gamma-A O 2000 21.20 u. Veteranen selectie-Rab 22.05 u. Texel-De Mok Zaaldienst: Oosterend. terdac sal t« otivee ie kla was verge jag e lemc irde I Broi ie sc ner met een volley Texel op 1 —2 zette. Een schot van Nicol Schermer kon even later met moeite door keeper Fred Bos uit de kruising getikt worden. Alles of niets Het laatste kwartier ging Helder alles of niets spelen. Texel kwam in de ver drukking maar het was de sterk keepen de Charles lepenburg die met enkele schitterende reddingen de voorsprong vast wist te houden. Op dat moment waren er bij Texel al enkele spelers die verzuimden met resoluut ingrijpen de voorsprong vast te houden. Het gevolg was onnodig balverlies en een onnodige gelijkmaker enkele minuten voor tijd; 2-2. Zondag speelt Texel thuis tegen WGW, de koploper uit de vierde klasse. Bij winst óf gelijkspel is WGW kampioen maar aangezien Texel in dit soort wedstrijden nogal eens groeit naar grote hoogten zullen de ongetwijfeld honder den (WGW neemt 300 supporters mee) toeschouwers een spannende wedstrijd kunnen zien. De Texelaars die regelmatig gebruik maken van het marinezwembad in Den Helder dienen er rekening mee te hou den dat dit zwembad vrijdag 13, zater dag 14 en zondag 15 april is gesloten. Zaterdag 28 april houdt de KNVB de halfjaarlijkse regiovergadering in de kan- tine van Texelse Boys. Veldvoetbalvere- i"3nCy rQIT nigingen zijn verplicht met een afvaardi ging op deze bijeenkomst te verschijnen (bij verzuim ƒ15,— boete) maar de verga dering is ook toegankelijk voor individu ele KNVB leden; zaalvoetbalverenigin gen, etc. De regiovergadering begint 's morgens om 10.30 uur. jt dui de nr bi len v ivalle sterk etig. Trap tege uwer van naat jot ii he spel ma jkkig den\ iten dba; ter ver f er c geki het axer kw ir d 10 Donderdag 12 april 17.15 u. Tex.Boys-Gamma 17.45 u. Ver.Schilders-Ratronics 18.15 u. Gamma 4-Oosterend 3 19.35 u. B-jun. selectie-Den Helder 20.15 u. Gempo-A O 2000 2 20.55 u. Ver.Schilders 2-Oosterend 6 21.35 u. De Koog-ZDH 3 j>n 22.15 u. Gamma 5-Question 3 Zaaldienst: Rab Vrijdag 13 april: 17.15 u. Zeven ProvrTex.Boys 3 17.45 u. Cafeetje-Zegel Modes 18.15 u. Pakhuus-Oosterend 2 18.45 u. KSMT-Tex.Boys 1 19.25 u. Gamma 2-Macro Kleding 2 20.15 u. KSMT-Citroën 20.55 u. KSMT 2-Rab 2 21.35 u. Nissan 4-Ver. Schilders 22.15 u. ZDH 2-Nissan 3 Zaaldienst: Question. Woensdag 11 april van 15.30 tot 17.J1 uur organiseert de Nederlands Hervorir1 de jeugdclub van Den Burg een fani>< fair in De Schakel. De opbrengst is vof' de lagere school in het dorp Akoon P; Indonesië. F1

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6