L/y/R \-en R rovinciaal kampioenschap talvoetbaljunioren B Ons Genoegen 0/Z verslaat ploper Nipte tapzege voor Wil van Hintum in hotel „De van 16.00 - Lindeboom" 22.30 uur. Kantoormachines, -artikelen, -meubelen It tbal En Passant degradeert Fietsendieven gepakt Kijkavond met demonstratie voor Lions-veiling DAG 10 API) Ug 10 APRIL 1984 TEXELSE COURANT pagina 7 door deze bleef daarna 'an de B chter dat arde was het Boys doe' Vyj 3erthouder Noordhollands kampioenschap voor B-junioren wordt 20 sporthal Ons Genoegen c jld. De rayopncommissie Texel is 3 en inconse; jeslaaQ^ een bijzonder sterk deel- ïog een i niet aan de kerfinale bij de standaardteams in "netingen ijks toereiken "3 vangen. valewone competitie hebben zich en A O 2000 geplaatst. En als finalist voor de Bertus Heerschap het consoli: plaatst® zich het damesteam van lr greep in ele winst, te naar hei ie s aan de i een vrije t aatst zich rp voor het Hielkemai id ert Witte zijn voorli 1 het net te iteraard bij rrainer De 1 aan wam n jongens 9 niet kt» erwinning de positie 3 vier wee Jar een eve iodetitel is 'ijke obstt naar Texel te krijgen. Voor bfnaar. het eerst in de historie van het zaalvoetbal zal er een Noordhol- i kampioenschap op Texel plaatsvin voor B-junioren selecties, dus spelers in de leeftijdsgroep van tot zestien jaar. Het is in Noord- alweer drie jaar geleden dat er ampioenschap voor deze leeftijds- werd georganiseerd. Het werd gedaan door het rayon Westfries- onder de naam Toekomst toer- Nadat binnen het rayon West- friesland problemen ontstonden tussen de KNVB en de NZVB raakte de organi satie in het, slop. West Friesland beloof de indertijd weer een toernooi te organi seren. Dat duurde echter te lang naar de zin van de andere Noordhollandse rayons. Naast de Texelse selectie zullen ook nog de selecties van West Friesland, Den Helder, Schagen en de afdelings selecties van Amsterdam en Haarlem deelnemen. Dat zijn alle rayons en afde lingen waar B-junioren spelen. Tech nisch staat dit voetbal op zeer hoog ni veau terwijl het nog niet is bedorven door allerlei taktische toestanden. Dat komt het kijkspel ten goede. Donderdag komt de Texelse B-junioren selectie als laatste oefenwedstrijd voor dit toernooi in actie tegen de Helderse B-junioren selectie. Beker Gamma is via een 7—1 overwinning op Dubbeldik bekerfinalist bij de stan daardteams geworden. A O 2000 plaatste zich ten koste van Question. Woensdag is de finale, aanvang 20.30 uur. Daarvoor spelen de damesteams van Texelse Boys, KSMT en Rentenaar een halve competitie met wedstrijdjes van 25 minuten om uit te maken wie zich de eerste winnaar mag noemen van de Bertus Heerschap-trofee. Ook op woensdag wordt de eerste bekerfinale voor de junioren gespeeld. Voor deze fi nale (18.15 uur) hebben zich Alkema en Oosterend geplaatst. Nissan stelde een wisseltrofee beschikbaar. In de Texelse zaalvoetbalcompetitie weinig verrassende uitslagen, alleen de 1—0 winst van De Koog op Nissan 4. Door het verlies van Nissan 4 kan het kampioenschap in de derde klasse Texel se Boys 4 eigenlijk niet meer ontgaan. Bij de junioren wel een zeer verrassende uitslag. Texelse Boys wist Ratronics een nederlaag toe te brengen. Voor de Boys scoorde W. Baretta de enige en winnen de treffer. Ratronics kreeg wel veel kan sen maar wist niet tot scoren te komen. Vrijdag om 19.25 uur speelt Gamma 2 zijn tweede promotiewedstrijd. De eerste wedstrijd van Gamma tegen Nusa Ina 2 die in de Zaanstreek werd gespeeld eindigde in een 2—2 gelijkspel. Een uit stekende prestatie. De tweede tegen stander is het uit West Friesland af komstige Macro Kleding 2. Als Gamma 2 deze wedstrijd succesvol mocht afslui ten dan heeft Gamma de promotiekan sen volledig in eigen hand. Het team van de Karseboom dat de eerste prijs bij de paren in de tapwedstrijd behaalde. Links W. Snijder, rechts F. Pieterse. erdag was het in de kleedka- al te merken dat SVO uiterst otiveerd koploper Vrone in de e klasse tegemoet zou treden, was de uit-nederlaag (1—4) nog vergeten. Het publiek heeft deze een wedstrijd kunnen zien e moeite waard was. Voor SVO rde Rien Brouwer één maal en Brouwer twee maal en voor i scoorde alleen Kuyper één t duel begon fel en het spelbeeld de mooie situaties aan beide kan- beide achterhoedes hadden hun len vol. Met name Joost Brouwer, ivaller opgeroepen, was in de begin- sterk aan de bal, soms wel eens wat etig. Toen na tien minuten de bal bij Trap terecht kwam, speelde deze tegenstander uit. Hij zag dat Rien ;iwer de ruimte in sprintte. Met een van zeker 30 meter bereikte de bal naat de voet van Brouwer en deze lot in één keer de bal via onderkant het doel; 1—0. SVO had grip op en Vrone was even aangesla- maar na vijf minuten kwam een on- ikkig moment. De bal werd door een denvelder van Vrone op het doel ge- olen en was ogenschijnlijk goed dbaar. De regen had het doelgebied gemaakt en keeper Marco 'er kreeg de vettig geworden bal niet 2 sr controle; 1 1. Er werd om elke <j geknokt. De scheidrechter wist ech- 5 het belang van deze wedstrijd goed [axeren en hij floot prima. Tot aan de kwamen voor beide doelen kansen, ar deze werden niet afgerond. Mooi la de rust bleven aan beide kanten oie acties te zien. Er werd breed peeld en men gebruikte het hele Vrone leek in eerste instantie het st tot scoren te komen, maar Marco 'er die zich om het eerste doelpunt ead had gemaakt was heer en ester in zijn doelgebied, de achterhoede ondernam Piet Gris- een solo-actie maar jammer genoeg hij de bal vlakbij het doel niet goed r raken. Arco Eelman passeerde eemaal de verdediging maar zijn scho- misten zuiverheid. Vrone speelde technisch een prima partij maar de snelle eerste helft en een snelle start de tweede gingen meespreken. De meloze inzet die het gehele team van '0 opbracht gaf de doorslag. Joost ouwer kwam op rechts tussen twee one spelers als winnaar tevoorschijn zag op de linkerkant Dirk Trap vrij ian zodat het spel verlegd werd. Hier- d 6f)or ontstond ruimte in de verdediging in Vrone. Dirk Trap zag Gep Brouwer lan en op maat over een verdediger :en kreeg Gep de bal mee. Hij haalde 'ihard uit en het was 2—1. Toen kwam fase waarin SVO het net dicht moest ouden want Vrone ging alles of niets )elen. De kansen voor Vrone kwamen in de lopende band. Kees Bremer mag >t matchredder benoemd worden. Tot riemaal toe haalde hij de bal van de lijn. eze speler maakte, voor het eerst weer iksback spelend, een zeer goede in- 'uk. Hij groeide tot grote vorm. en kwartier voor tijd werd junior Leen- ert Eelman die goed werk had verricht irvangen door Theo Legierse. Deze fris het veld gekomen speler begon door |e bal wat langer in eigen bezit te hou- len de Vrone aanvallen wat te tempe- Legierse zag op een gegeven mo- le'nt in het hart van de verdediging van 'rone Rien Brouwer staan en gaf een tass. Brouwer kwam met de bal tot voor ojie keeper. Hij gaf de bal beheerst opzij lan zijn mee opgekomen broer Gep. De le scoorde beheerst 3—1. Gep Brouwer reeg nog een kans maar zijn schot ;wam op de paal; ,wbelvet erij Het bondsteam van schaakclub En Passant is er zaterdagmiddag in Schagen niet in geslaagd de barrage tegen „Schaakmat" te winnen. De degradatie naar de derde klasse was een feit, nadat de match met 5—3 voor En Passant verloren ging. Met deze degradatie bereikt En Passant een dieptepunt in zijn optreden in de competitie van de Noordhollandse schaakbond. Het vorig seizoen speelde En Pas sant nog in de eerste klasse, de club viel terug naar de tweede klasse omdat de helft van het eerste achttal spelers om uiteenlopende redenen de club verlie ten. De bondswedstrijden van dit sei zoen brachten vele teleurstellingen voor En Passant. De match van zaterdag vormde daar geen uitzondering op, te meer daar eenJeder het er wel over eens is dat Schaakmat zeker geen sterker team dan En Passant achter de borden heeft. Jaap Dros nam het op tegen de ge routineerde W. Kaam, een schaker die ooit deel uitmaakte van de provinciale selectie. Zij speelden al vaker tegen el kaar en Dros besloot de kennis van Kaam inzake een modern systeem te toetsen, wetende dat hij een voorliefde kostert voor oude, degelijke openingen. Kaam liet zich inderdaad verrassen maar verdedigde zich inventief. Dros wees een remisevoorstel van de hand en trachtte nog een beslissing te forceren. Met op vallend gemak pareerde Kaam echter al le dreigingen en hij behaalde gemakkelijk een puntendeling. Alles of niets Joop Rommets stond voor de zware taak op winst te spelen tegen H. de Groot, nadat duidelijk begon te worden dat En Passant punten te kort zou ko men. Maar Rommets stond zeker niet beter en een puntendeling lag voor de hand. Terecht besloot hij op alles of niets te spelen. Dat het tenslotte niets werd, kan Rommets niet worden verwéten. Ongetwijfeld zal Rinus Vittali het na een zet of twaalf te kwaad met zichzelf heb ben gehad. Door een elementaire blun der die voor een speier \/an zijn sterkte eigenlijk nauwelijks te begrijpen is, ver speelde hij een vol stuk. Hij vocht nog als een leeuw, maar J. Rijnveld dunde met prozaïsch tegenspel het aantal stuk ken verder uit, zodat zijn materiële voor sprong steeds zwaarder begon te we gen. Met de witte stukken offert Wim Hoekman tegenwoordig nog wel eens een pionnetje met het doel direct het ini tiatief te nemen. Hij deed dat ook tegen J. Ordelman, die weliswaar onder druk kwam te staan, maar toch een stevige stelling had. Ook Hoekman probeerde tot het bittere eind aanknopingspunten te vinden, maar zij waren er eenvoudig niet. Integendeel, toen tenslotte remise overeen werd gekomen stond Ordelman beter. Vuurwerk Ook H. Broekema maakte remise en wel tegen H. de Graaf. Het evenwicht in deze partij raakte nooit echt verbroken, al moest Broekema zeer voorzichtig spe len in een eindspel waarin hij het met een paard tegen een sterke loper moest opnemen. Weinig vuurwerk viel er ook te beleven in de partij van J. Hooijberg tegen J. Smit. Beide spelers vermeden grote complicaties en ruilden derhalve snel zoveel mogelijk af. Er ontstond toen een gelijkwaardig eindspel dat geen van beiden reeële kansen bood. Door een slechte behandeling van de opening raakte A. Terpstra een pion op achter. Niet al te lang daarna moest hij er nog één bij doen, zodat hem niets anders restte dan een wanhoopsaanval. Die zag er inderdaad wel gevaarlijk uit, maar K. Otto hield de vinger aan de pols, zette de tegenaanval in en won. Gelukkig kon het teleurgestelde En Passant-team toch nog met één fraaie overwinning naar huis gaan. J. Kroon werd door A. C. Bakker op instructieve wijze van het bord gezet. Bakker bereid de een koningsaanval voor door eerst een belangrijk overwicht in het centrum te creeëren. Daarna werd de stelling ge opend en met twee krachtige lopers be gon Bakker een onweerstaanbare aanval op de vijandelijke monarch. Met een zeer gering puntenverschil op de nummers twee en drie prolon geerde Wil van Hintum dit jaar zijn kampioenschap biertappen in de indivi duele competitie. Bij de teams veroverden W. Snijders en F. Pieterse de eerste plaats. Dat team kwam uit voor café De Karseboom, Van Hintum is eigenaar van Loodsmanswelvaren. Schaakmat-En Passant W. Kaam-J. Dros H. de Groot-J. Rommets J. Rijnveld-M. Vittali J. Ordelman-W. Hoekman H. de Graaf-H. Broekema K. Otto-A. Terpstra J. Smit-J. Hooijberg J. Kroon-A. C. Bakker Eindstand Bij de Rijkspolitie kwam nacht van donderdag op vrijdag om streeks half twee een melding bin nen dat twee jongelui vernielingen in de Binnenburg te Den Burg aan het aanrichten waren. Bij controle bleek het te gaan om een 20-jarige en een 17-jarige inwoner van Den Burg. De jongens hadden een fiets bij zich die ze net gestolen hadden. Bij het verhoor kwam naar voren dat de jongste ook actief was geweest bij het spuiten van teksten op diverse gebouwen. Vz - y2 1-0 1^0 Vz - Vz Vz - Vz 1-0 Vz - Vz 0-1 5-3 de Th. Witte van café De Zwaam bleef met 762 punten slechts twee punten achter bij Van Hintum, terwijl K. Fris (ca fé De Kuip) met 751 een goede derde plaat bezette. Bij de teams voerden Z. J. Vermuë en K. Dros taveerne De Twaalf Balcken met 1560 punten naar een tweede plaats, 16 punten achter het winnende team. De Smulpot werd door de dames R. Huizin- ga en B. de Ridder naar een derde plaats met 1530 punten getapt. Het grootste applaus was echter voor een deelnemer die gehuldigd werd om dat hij al 25 jaar meedeed: Gert Coevert. In een dankwoord pleitte Coevert er voor dat de organisatie van de tap wedstrijd maar weer samen moest gaan met de collegas uit Den Helder. Vóór hem had juryvoorzitter G. Visser al op gemerkt dat er weinig deelnemers wa ren: ongeveer 30 terwijl er normaal op Texel zo'n 40 zijn. Bij andere voorrondes voor de nationale tapwedstrijden zijn aantallen van 45 niet ongewoon. De achtkoppige jury was door het organise rende Centraal Brouwerij Kantoor sa mengesteld uit 2 brouwerij-deskundigen en 6 horeca-ondernemers, waarvan sommigen al 25 jaar deel van biertapju ry's uitmaken. Volgens diverse juryleden is het op Texel gehaalde niveau niet erg hoog. Speaker was D. de Vree die dit werk ook al 25 jaar doet. De Vree is radiojour nalist die al weer een aantal jaar in het KRO-programma „Misdaad, fantasie en realiteit' reconstructies van authentieke moordgevallen voor de Hilversum 2 mi crofoon brengt. Horecavoorzitter van de afdeling Texel, Mans Segers, weet in zijn toespraakje de geringe opkomst aan de examens van de SVH cursus waar po tentiële deelnemers aan meededen en aan de griep. De Lions-veiling, 27 en 28 april, wordt dit jaar voor het eerst vooraf gegaan door een avond waarop be langstellenden kunnen zien of de aangevoerde apparaten inderdaad werken. Met name voortelevisies en dergelijke kan dit belangrijk zijn. De mogelijkheid bestaat dat in het vei lingboekje wordt vermeld of een appa raat goed werkt. De inbrenger staat er dan garant voor dat dit inderdaad het geval is. De demonstratieavond wordt gehouden op donderdag 26 april van 20.00 tot 22.00 uur. De veiling wordt weer op dezelfde plaats als in voorgaande jaren gehou den: de schuur van Drijver Bouw BV aan het Wezenland. De eerste mogelijkheid om spullen in te brengen is zaterdag 21 april van 10.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 24 en woensdag 25 april is de schuur van 10.00 tot 18.00 uur geopend voor inbreng. Naast de genoemde donderdagavond kan de 'handel' bekeken worden op vrij dag van 10.00 tot 20.00 uur, waarna de eigenlijke veiling begint. Vrijdagavond moeten 400 kavels verwerkt worden. Za terdag van 10.00 tot 13.00 uur is het weer kijken, vervolgens gaan de volgen de 800 kavels onder de hamer. Vanaf 22.00 uur vrijdagavond ki/hnen de spul len ook opgehaald worden. Inbrengers wordt 5% in rekening ge bracht als hun kavels worden verkocht. Lukt dat niet, dan wordt 1% berekend met een minimum van 75,—. Kopers be talen bovenop het bedrag waarvoor zij iets kopen 10% veilingtoeslag. De opbrengst van de veiling is weer voor een goed en zinvol doel. Met het geld van vorig jaar werd onder meer een deel van de vakantie van spierdystrofie- patiënten op Texel betaald, de KNZHRM werd uitgerust met een alarmsysteem met 'piepers' en de organisatie is nog bezig met een doel in de derde wereld, dat echter ook-weer banden met Texel heeft. Bestemmingen op Texel die nuttig en zinvol zijn bleken moeilijk te vinden te zijn, zodat daarom buiten de grens werd gekeken. Er zijn al zo'n driehonderd kavels inge bracht, waaronder honderd stoelen die pas aan het eind van de veiling verkocht worden omdat ze tijdens de veiling het publiek een zetel bieden. Er zijn onder meer meubels, twee boten, surfplanken, landbouwwerktuigen, kleine en grote fietsen, video-apparatuur, een elektro nisch orgel, etsen, computerspellen en drie filmcamera's. Adv. I.M. no APRIL EFFICIENCY -BEURS bv/vh Langeveld en de Rooy parkstraat 10 den Burg-Texe! postbus 11 tel. 02220-2741 bv/vh Langeveld en de Rooy parkstraat 10 den Burg-Texel postbus 11 tel. 02220-2741

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7