e> Ondernemers in Oostereropsp richten vereniging op Gamma 2 aan leiding om promotie Handgranaat gevonden Haar-Studio Binnenburg vrijdag geopend Monique Kalk tweede plaats West-Nederland Sluitingstijd Koog VERVOLG VAN PA( CNV-avond IH Huib Eelman was de sterkste Eduard Dijker tweede in Zwaagdijk SV De Koog Nellie en Marius Witte kampioenen badminton PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 APr^G 17 A De winkeliers en andere nering doenden in Oosterend hebben zich sinds kort georganiseerd in een Oosterender Ondernemersvereni ging. De nieuwe vereniging telt 28 leden wat betekent dat bijna alle za ken zich hebben aangesloten. Doel van de vereniging is het stimule ren van de bedrijvigheid in het dorp, on der andere door het vasthouden en uit breiden van het lokale en toeristische klantenbestand. Het is een reactie op de zuigkracht van Den Burg, een verschijn sel dat ook in andere dorpen wordt gevoeld. De vereniging tracht zijn doel niet al leen te bereiken door zegeltjesacties e.d. maar bijv. ook door het voeren van actie om in Oosterend de woningbouw te be vorderen. Service Verder zullen gezamenlijke service activiteiten worden ontplooid. Zo is de bedoeling een gratis folder uit te geven waarmee de toeristen worden geïnfor meerd over alles wat er in en bij Ooster end te doen en te koop is. Het organise ren van toeristische markten e.d. staat voorlopig niet op het programma. Men wil de bestaande rommeltjesmarkten die een belangrijke inkomstenbron zijn voor het plaatselijk verenigingsleven niet in de wielen rijden. Andere toeristische activi teiten zijn echter niet uitgesloter Volgende week zullen de Oosti ondernemers zich in een grote ge; lijke advertentie aan het publiek teren. Daarbij wordt tevens ge,v maakt van de „Strender-stüva el-WGW waaraan door negen winkeliers deelgenomen. Deze geven een.igen het gel (,,Strender Stüver") uit die m; lorden vijf cent kan krijgen bij elke guló men aan boodschappen besteei zegels worden op een kaart geplat plaats voor 200 stuks) en die kaar et aante recht op f 12,50, een winst dus var Het bestuur van de Oosterender nemersvereniging bestaat uit Kee i mer (voorzitter). Kees Polderman WGW k de dag I trijd toe re teleur een hal uitslag ningmeester), Genia Purmer (s; iRC zou ris), Gé Koot (commissarissen). en Frans Ka Een inwoner van Den Hoorn vo terdag in de omgeving van Paal handgranaat. Hij waarschuwde dr ^ondernemere-aktiviteitënl De kersverse kapsalonhoudster Anja Zijm is blijkbaar niet bijgelovig. Zij opende vrijdag de dertiende on der ruime belangstelling haar zaak Haar-Studio Binnenburg" aan de gelijknamige straat in Den Burg. Anja werkt samen met haar zus Jea- nette en leerlinge Cindy Combé. Hoewel zij wel eens eerder de mogelijkheid van het openen van een eigen zaak overwo gen had, nam dat idee pas vaste vorm aan toen de voormalige wolwinkel van 't Swarte Schaep aan de Binnenburg te huur kwam. Tot dat moment werkten de zussen Zijm bij Cocky's Kapsalon in De Koog. De 45 vierkante meter winkelruimte hoefde nauwelijks verbouwd te worden. Alle werkzaamheden die toch nodig wa ren, werden in eigen beheer uitgevoerd. De kapsalon is geheel in de tinten wit en grijs geschilderd. Zowel dames als heren kunnen zich in de Haar-Studio laten behandelen, ledereen kan komen wanneer het uitkomt, er wordt niet met afspraken gewerkt. Voor lopig is de zaak op maandag gesloten, terwijl van dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur de deur los is. Za terdags wordt om 16.00 uur gesloten. Voor de tweede keer in haar loop baan heeft de Texelse turnster Monique Kalk zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen. Zaterdag behaalde ze in Den Helder tijdens de voorwedstrijden om dit kampioenschap de tweede plaats achter Marjon Hendrikx uit Utrecht. Deze voorwedstrijden (de provincies Noord- en Zuidholland en Utrecht) zijn noodzakelijk om later een selecte groep turnsters te laten deelnemen aan het kampioenschap van Nederland. Moni que had zich voor deze voorwedstrijden geplaatst dc^or eerder dit seizoen al eerste te worden bij de kring Hollands Noorderkwartier en twee weken geleden in Volendam door het behalen van het kampioenschap van Noordholland. Monique begon zaterdag met een sterke brugoefening die haar 8.35 pun ten opleverde. Ze kwam hiermee meteen op de tweede plaats in een veld van 28 deelneemsters. Toen leek het mis te gaan, bij het paardspringen kon zij niet het juiste aanloopritme vinden, wat re sulteerde in twee matige sprongen, waarvan de beste nog 7.85 punten ople verde. Zij moest op dit onderdeel vijftien meisjes voor laten gaan. Het voordeel van deze tegenvaller was wel dat hier mee ook de zenuwen van haar afvielen. Moeiteloos begon zij daardoor aan de laatste twee onderdelen. Op de balk wa ren geen fouten van betekenis te consta teren en ze behaalde daardoor de hoogste score op dit onderdeel, nl. 8.15 punten. Bij de vrije oefening wist ze zelfs een score van 8.20 punten binnen te halen. Met een totaal van 32.55 punten kwam ze hiermee op de tweede plaats. Eerste werd Marion Hendrikx van D.O.O. uit Utrecht (33.90) en derde werd Edith Keesman van O.K.K. uit Den Helder, een clubgenote van Monique. Beide meisjes worden getraind door de Texelaar Gerrit Verhoeven. Met dit resultaat zullen bei de meisjes op 16 juni uitkomen voor het Nederlands kampioenschap dat gehou den zal worden in het Zuid Limburgse Bocholtz. stak ec toe do fdus kaï en zeer ecl blikken r isren na hebber partij Uï plar i iai luijiai iaat. mij vvaaisoi iu vvue U; tie, die ervoor zal zorgen dat heti it Texel voorspr oormaa dat de I In de afgelopen week const ierust de de politie twee maal een schrijding van de toege sluitingstijd. In een café in De Koog bevonde |j vrijdagochtend omstreeks 2.00 ui ongeveer 50 mensen. Onder toenals ii van een 18-jarige Texelaar werd ee0Ok t sefeest gehouden. Tegen de eigen iujzen. wordt proces verbaal opgemaakt n we| Dat gebeurt ook bij een anderf.Qe K houder op Texel, die de avond da ngskar sief onschadelijk wordt gemaakt. mome omstreeks 1.30 uur nog een man in zijn zaak had af o heen deze r heen keepe tuï iwinki van voo huizei ite ec In de men bijzonder oog voor de wet genheidsaspecten van het waar veel Texelaars, vooral in de ti voor Onderzoek der Zee en aansln aan de naburige leerlingenbouvna eei Vooral van het bezoék aan het Nl( |e ,*®r dér'ieidihg van beheerder E. was het gezelschap onder de Men had er geen idee van dat zichl op het eiland bevond. Uiteraan)wat aanvi D legic sche sector, emplooi hebben gevo ^ere Ook de voormalige leerlingenl plaats aan de Stolpweg in Den werd in het voorbijgaan bekeken Bij de rondrit over Texel werd meer het bungalow- en kamp© trum De Sluftervallei bezichtigd, gatieleider Andeweg vertelde ons loop zeer tevreden te zijn over he1 loop van het bezoek. „We hebbel^001" informatie opgedaan en zullen dat ker wat mee kunnen doen", aldi districtsbestuurder. Han; en Ci Kuip aan kre it te Herr door eidsri Dc be p e dc weei Eer kei :ijn s M irtiei d zui> ild r eer: ilen De opmerking van CNV-voorzitte der Meulen over het aanbieden van of opleiding aan jongeren die lange^ een jaar werkloos zijn, had te makei het vorige week gepresenteerde so j| zjj economisch beleidsplan van het De kern van dat plan wordt gev door deze suggestie voor het opl( van langdurige werkloosheid ond jeugd. Om het plan te kunnen uitv óor. zullen de afspraken met de werkgev de Stichting van de Arbeid moeten den verlengd en versterkt. Verder CNV niet tevreden over de herbezel van vrijkomende arbeidsplaatsen. V ind gevers zullen moeten meewerken een beleid dat tot meer werk leidt CNV is dan bereid om de tweede tei van de arbeidstijdverkorting te sta namelijk opnieuw 5%. Een duidelijke herbezetting is dan e£>r d van het allergrootste belang en hip' zal in het overleg dan ook het zwa|hut punt liggen. Voor het scholingsweripler der de jongeren moet geld komen.j) d< geld dat beschikbaar komt door depn overheidswege afgekondigde lasted o lichting voor het bedrijfsleven kanarie heel of gedeeltelijk voor dit doel wopei gebruikt. Het gaat om 1,8 miljard |- E den. Minister Ruding heeft deze )vei gestie niet verworpen en liet de ml'er lijkheid open om dit geld voor bestrijfijk van jeugdwerkloosheid te gebrui'P- Een ander punt van discussie is dat rise sen die twee jaar werkloos zijn een vin keursbehandeling moeten krijgen bijeg* licitaties. In zijn feestredevoering ging Van )nc Meulen onder meer in op doel en kaaa ter van zijn vakverbond. Hij benadrfla dat het CNV niet gelooft in de oncPtc brugbaarheid van tegenstellingen. |n. vanuit klassenstrijd maar uit het geer< samen verantwoordelijk te zijn, wilih< CNV door overleg zijn doel bereik c ,,We geloven in samenwerking fit gesprek, al sluiten we actie en zelfs ke de actie niet uit. Acties horen echter ïh tot het handelsmerk van het CNV." Zeven ProvrTex.Boys 3 2— 1 Tex.Boys 1-Gamma 0—4 Vrouwen: KSMT-Tex.Boys 1—2 Standaard beker: Gamma-A O 2000 7—1 Finale Nissan trofee: Alkema-Oosterend 7 0 Bertus Heerschap trofee: Tex. Boys-Rentenaar 2—3 KSMT-Rentenaar 2—0 Tex.Boys-KSMT 3—3 Programma: Alkema was bijna constant voor het doel van Zeeaas Veldman te vinden in de finale van de juniorencompetitie. Het vierde doelpunt wordt gescoord. Woensdag 18 april: 17.15 u. Nissan-Oosterend 2 17.45 u. Zegel Modes-Alkema 18.15 u. Gamma-Rentenaar 18.55 u. ZDH 2-Rab 19.35 u. Jelleboog-Texel 20.15 u. Question 2-Mantje 2 20.55 u. Oosterend 6-KSMT 2 21.35 u. Rab 2-Nissan 4 22.15 u. De Mok-Nissan 3 Zaaldienst: Texelse Boys Donderdag 19 april: 17.15 u. Cafeetje-ZDH 17.45 u Oosterend 1-Pakhuus 18.15 u. Nissan-Oosterend 18.55 u. Nioz 2-A O 2000 2 19.35 u. Gempo-PH 2 20.15 u. Oosterend 4-Tex.Boys 3 20.55 u. Gamma 5-De Muy 21.35 u. Oosterend 5-Ver.Schilders 2 22.15 u. Nioz 1-Question 3 Zaaldienst: Texel Vrijdag 20 april: 17.15 u. Gamma 2-Tex.Boys 1 17.45 u. Vissers BouwbedrrRatronics 18.15 u. Gamma 1-Graaf Spuiterij 18.45 u. Gamma 4-Gamma 3 19.25 u. Texel-Waterland 20.15 u. KSMT-Tex.Boys 2 20.55 u. Tex.Boys 4-Texel 2 21.35 u. ZDH 3-Oosterend 7 22.15 u. PH 1-Oosterend 3 Zaaldienst: Dubbeldik De 26-jarige Huib Eelman uit Ooster end werd zondagmiddag winnaar van de voorronde van de wedstrijd om de sterkste man van Texel. Eelman bleek de sterkste bij het bankdrukken, kniebui- gen, accu tillen en boomstam stoten. Alleen bij het onderdeel ,,ln één minuut zo ver mogelijk fietsen" (op een home trainer) moest hij in Tijs Witte zijn meer dere erkennen. Zowel Eelman als Witte zijn dus kanshebbers voor de titel „Sterkste man van Texel", waarvan de finale wordt gehouden op 29 juli in De Koog. De voorronde, georganiseerd door het Fitnesscentrum Texel, werd gehouden in disco dancing Quistion, was een span nende belevenis voor de ca. 300 bezoe kers, die ondanks het fraaie weer naar de zaal waren gekomen. De titelhouder van de afgelopen jaren Rene Giljou had zich niet laten inschrij ven. Er hoeft niet aan te worden getwij feld dat hij anders met de eer was gaan strijken; Giljou vond echter dat anderen een kans moesten hebben wat ook de spanning en daardoor de aantrekkelijk heid van het evenement ten goede zou komen. Derde werd Guus Hoep, vierde Ruud Meedendorp en vijfde Cor Gmelich. Als gastheer was aanwezig de „sterkste man van de wereld" Cees de Vreugd uit Katwijk aan Zee. Hij demonstreerde met loodzware gewichten zeer sterke staal tjes, met als spectaculair hoogtepunt het dubbel vouwen van een degelijke da mesfiets. Het Fitnesscentrum verzorgde verder een demonstratie aerobic dancing en een spectaculaire show kick boksen door Willem van Tatenhove en Mare Weisman. De traditionale paasloop van Zwaag dijk bracht vooral wedstrijdlopers aan de start. Een stevige wind drukte de tijden enigszins, maar voor de rest waren de omstandigheden uitstekend. Over de zes kilometer liep Texelaar Eduard Dijker naar een tweede plaats in 21.59 minu ten. Maarten Dijker werd 15e in 24.32 minuten. Theo Franchimon bracht het er nu ook heel goed af met een derde plaats op de 11 kilometer in 35.58 minu ten. Dat was drie seconden achter Eric Bakker, de bekende atleet van Hera. De winnaar finishte in 35.18. minuten. Op Texel is de eerstvolgende wedstrijd de koninginneloop op 30 april. Daarna, op 12 mei zullen Texelse lopers van de partij zijn in de marathon van Amsterdam. Uitslagen: Heren A: 1. Marius Witte, 2. Jeroen Robbers, 3. Hans van Slooten, 4. Hans Witkamp, 5. Ruud de Vries, 6. Jan Zoetelief. Heren B: 1. Sjerry van de Gaast, 2. Jan Reij, 3. Nico Rodewijk Dames A: 1. Nellie Witte, 2. Margriet Reij, 3. Bettina Rab. Dames B: 1. Agnes Blom, 2. Piëta Bakker, 3. Marga Geus. Gamma 2 dat afgelopen vrijdag met 2—1 won van Macro Kleding, heeft zich bovenaan de promotie klasse voor reserveteams genesteld. Gamma 1 speelde 3—3 gelijk tegen de Schagense kampioen FC de Klok. In het Texelse zaalvoetbalgebeuren was het meest opvallend dat KSMT als eerste de Bertus Heerschap tro fee voor zich opeiste. De Nissan junioren-trofee ging naar Alkema dat Oosterend met 7 0 gedecideerd versloeg. Gamma behaalde de dub bel door in de finale voor standaard teams A+O 2000 met 7—1 terug te wijzen. Bij insiders leefde de verwachting dat Gamma 2 afgelopen vrijdag één der sterkste zoniet de sterkste tegenstander zou krijgen. Het uit West Friesland af komstige Macro Kleding 2 stelde ïn feite teleur. Al moet wel vermeld worden dat Gamma 2 heel sterk speelde. Al in de eerste minuut van de wedstrijd kwam Gamma 2 op een 1—0 voorsprong, doordat Peter de Vries geheel vrijstaand een voorzet van Paul van Exel achter de Westfriese keeper schoot. Gamma 2 kreeg nog enkele kansen via schoten van o.a. Dirk Barends en en Riewert Pol. Daarna leek Macro Kleding iets sterker te worden. Maar de aanvalsopzetten le verden weinig op. Langzaam spel en veel afstandschoten konden de Gamma ver dediging eigenlijk niet verontrusten. Het was weer Peter de Vries, Gamma's beste aanvaller, die 0 2 scoorde halverwege de eerste helft. Daarna bepaalde Gam ma 2 zich voornamelijk tot het verdedi gen van hun voorsprong loerend op een counter. Zoals gezegd, de Macro aanval len door onvermogen stichtten weinig gevaar. De druk op het Gamma doel leek dan ook meer dan het was. Mede omdat alle Gamma 2 spelers geconcentreerd speelden. De verdienste van Gamma 2 is hier ei genlijk mee verteld. Voor het publiek niet leuk, maar het verdient toch meer belangstelling dan er vrijdag was. Gam ma 2 won verdiend en leidt nu de pro motieklasse voor reserveteams. Gamma 1 behaalde een verdienstelijk gelijk spel tegen de Schager kampioen. Al kwam Gamma met 2—0 achter, de ploeg knok te zich terug naar 2—2. Weer was het de Klok die een voorsprong nam. En een halve minuut voor tijd hielp Louis Uriot Gamma aan de verdiende gelijkmaker. Ook Gamma is nog lang niet uitgescha keld voor een promotieplaats. Dit seizoen werd voor het eerst een da mescompetitie gespeeld. Gamma en Texelse Boys gaan in deze competitie aan de leiding. KSMT behoorde in deze competitie zeker niet tot de besten. Het was daarom ook dubbel verrassend dat KSMT de Bertus Heerschap trofee voor zich opeiste. Drie teams streden om de ze beker: Texelse Boys, dat Gamma uit de bekerwedtrijden wipte, Rentenaar en KSMT. KSMT legde in de eerste wedstrijd de basis voor de bekeroverwin ning. Texelse Boys werd op een 3 3 ge lijkspel gehouden. KSMT, dat ook nog Rentenaar versloeg met 2—0 kon toen de verdiende beker voor zich opeisen. Een fantastisch resultaat voor de Cocksdorpers. Jeugd Ook werd er dit seizoen een bekerfina le voor de jeugd gehouden. De num mers 1 en 2 van de junioren, Alkema en Oosterend, kwamen daarin uit. De zenu wen bij de jeugd waren groot en dat ver klaarde ook het rommelige begin van de wedstrijd. Nadat Ruud Beerling voor Al kema een penalty miste nam Jasper Joosten bij Alkema de zenuwen weg door 1—0 te scoren. Vrij vlot kwam Al kema op een 4 0 voorsprong waarmee de wedstrijd eigenlijk was gespeeld. Dat de eindstand uiteindelijk op 7—0 werd bepaald, was alleen maar voor de sta tistiek. De derde bekerfinale was tussen Gamma en A O 2000. A+O 2000 kwam vroeg in de wedstrijd op een 1—0 voor sprong. In feite was dat het laatste wa penfeit van A O 2000. Gamma won de ze wedstrijd zeer overtuigend met 7—1 en eiste naast het Texels zaalvoetbal kampioenschap ook nog de beker voor zich op. Eerste klasse In de eerste klasse wonnen beide kop lopers Oosterend 3 en ZDH 2 hun wedstrijden vrij simpel. Oosterend 3 met als uitblinker Joost Brouwer won eigen lijk vrij gemakkelijk dze wedstrijd. Al kwam Gamma 4 nog wel op 1 1, het bleek toch al gauw dat het jonge team te kort zou komen om Oosterend af te stoppen. Toch heeft Gamma 4 wel enke le spelers die met wat ervaring straks mee kunnen doen om de eerste plaatsen van de eerste klasse. ZDH 2 had geen enkele moeite met Nissan 3 en won met 9—0. In de tweede klasse won A O 2000 2 met 2—0 van Gempo en Citroen met veel moeite, van KSMT met 4^3. Oosterend 4 moest ook spelen, maar aangezien de tegenstander niet opkwam ging deze wedstrijd niet door. In de der de klasse was een topper Nissan 4 tegen Verenigde Schilders. Nadat Nissan 4 een 2 0 voorsprong had genomen kwamen de Verenigde Schilders tot 2—2 terug. Uiteindelijk won Nissan 4 met 4 2 waarbij Rene Kossen drie Nissan treffers voor zijn rekening nam. ZDH 3 onder brak de Koger zegereeks door met 2—1 te winnen. Rab 2 moest een punt af staan aan KSMT 2. Bij de junioren ging deze week de grootste overwinning naar Vissers Bouwbedrijf die Texelse Boys 2 met 10—0 versloeg. Van deze tien tref fers nam Ruud van de Wetering er vijf voor zijn rekening. De Zeven Provinciën blijft aan de leiding in de junioren 3 klas se. Afgelopen week versloeg dit team Texelse Boys 3 met 2—1. Deze week Deze week kunnen de vrouwen van Gamma het kampioenschap van Texel voor zich opeisen. Dan moet er wel ge wonnen worden van Rentenaar. Vrijdag om 19.25 uur speelt Gamma zijn derde promotiewedstrijd tegen de Waterlandse kampioen de Smoeshaan. De Smoes- haan heeft vrijwel allemaal Volendam- se zaalvoetballers. Wat inhoudt dat het een bijzonder spannende wedstrijd zal worden. Het Volendamse zaalvoetbal staat er om bekend dat ,het technisch goed is, mogelijk het beste van Noord- Holland. Daar komt nog bij dat Gamma deze wedstrijd zal moeten winnen om de promotiekansen in eigen hand te hou den. Met steun van het Texelse publiek is winst mogelijk. Het vijfde doelpunt van Alkema. Dames C: 1. Margriet Wiegman, 2. Marjon Bakker, 3. Ireen. Uitslagen: Gamma-FC de Klok 3—3 Gamma 2-Macro Kleding 2 2—1 Eerste klasse: ZDH 2-Nissan 3 9-0 Texel-De Mok 1 —2 Gamma 4-Oosterend 3 1 —6 Tweede klasse: De Muy-Tex.Boys 3 8—3 Gempo-A O 2000 2 0-2 KSMT-Citroën 3-4 Question 3-Gamma 5 1—8 Derde klasse: Rab 2-KSMT 2 3-3 De Koog-ZDH 3 1-2 Ver.Schilders 2-Oosterend 6 1—3 Ver.Schilders-Nissan 4 2—4 Junioren: Gamma-Graaf Spuiterij 2—1 Vissers Bouwbedr.-Tex.Boys 2 10—0 Pakhuus-Oosterend 2 3—1 Ver.Schilders-Ratronics 1—4 Cafeetje-Zegel Modes Donderdag a.s. is er geen training voor B- en C-junioren. De vrouwen wor den vrijdag om 19.30 uur op het veld verwacht. Op geanimeerde wijze werd zon dag om het badmintonkampioen schap van Texel gestreden. Vooral bij de heren werden spannende duels uitgevochten, mede door een flink aantal deelnemers van buiten de club. Bij de heren A werd gestreden in drie poules, waarbij de eerste twee deelne mers overgingen naar de finales. Dit gaf al onverwachte resultaten want outsi ders als Hans van Slooten en Jeroen Robbers plaatsten zich bij de laatste zes. Ook Jan Zoetelief, Marius Witte, Ruud de Vries en Hans Witkamp drongen tot de finales door. Na de kruisfinales bleven Marius Witte, Hans van Sloten en Je roen Robbers over voor de eerste drie plaatsen. In een zeer spannende finale wist Marius Witte zijn titel te behouden, werd Jeroen Robbers tweede en Hans van Slooten derde. Om de plaatsen 4, 5 en 6 werden ook he vige duels uitgevochten door Hans Wit kamp, Ruud de Vries en Jan Zoetelief. Bij de dames A waren er minder verras sende uitslagen. Nellie Witte werd zoals verwacht eerste. Margriet Reij tweede en Bettina Rab derde. Dames B gaf ook een spannende finale te zien tussen Ag nes Blom en Piëta Bakker die door Ag nes Blom gewonnen werd. Bij de dames C zegevierde Margriet Wiegman en wer den Marjan en Ireen Bakker tweede ^n derde.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6