exei bezorgde WGW enauwde middag FILM ren Oosterend degradeert id pspanning tot in laatste seconde (oog-Oosthuizen 0-2 H-Ayildiz Sport 5-0 Wieringerwaard-vrouwen wonnen toernooi Voetbaluitslagen Inschrijving verplicht voor deelnemers paasviswedstrijd Texelse Boys won van Dirkshorn (3—1) Wedvluchten voor duiven weer begonnen Tevoko mannen promoveren „Blow Up" oangar aoiQ OOOOOOOOQOQQ G 17 APR pAG 17 APRIL 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 itgesloter de Oosti publiek /ens Jer-stüve sl-WGW had een ontknoping die zelfs Hitchcock niet had kunnen be- /inkeliers en een Jit die n, Met nog zeven minuten te spelen stond WGW op een 3—1 voor- k igen het leek dus onvermijdelijk dat de ploeg uit Den Helder kampioen nx (orden. Vijf minuten voor tijd bracht Piet Monster Texel wat dichterbij, e,ke gulóiWGW kon de bloemen (met nog enkele minuten te spelen) toch wel bestee: de dag balen. Grote sensatie echter in de allerlaatste seconde van de irt geplal (rijd toen Louis Uriot met een kopbal de voor Texel verdiende gelijkma- die kaar et aantekenen: 3—3. 'Iderman rrtier ans oom in Paal Jwde lat het maakt. constjde al een toegi 'erd ee "naakt. in andert aansl ibout it Ni t dus erender;ite teleurstelling echter bij WGW uit Kee ueen half uur lang moest wachten uitslag van VZV-SRC. Bij winst RCzou WGW geen kampioen zijn. stak echter WGW de helpende toe door met 1—0 te winnen, dus kampioen van de vierde klas- £n zeer terechte kampioen die te- èxel echter wel enkele benauwde blikken meemaakte. Ruim 400 men- iaren naar het Texel veld gekomen hebben genoten van een enerve- partij voetbal. Texel was beslist an plan om WGW ook maar iets te doen. Vooral de eerste helft WGW zijn handen dichtknijpen i!Texel weinig geluk had. Want een voorsprong bij rust zou voor iede- normaal geweest zijn. WGW is een dat de bal rustig kan rondspelen en rust kan opbrengen om op het moment fouten van de tegenstan- ïvonde 2.00 ut der tt ina|s jn de uitwedstrijd heeft De ook thuis met 2 0 verloren van eigen |Ujzen. In de eerste helft was Oost- wel iets meer in de aanval, maar De Koog toch ook enkele goede nd da figskansen. Een schot van Cor Kuip af op de lat en Wally van Beek heen alleen voor de keeper maar deze niet verschalken. Oosthuizen heen ook enkele keren gevaarlijk keeper Bonne, maar steeds zat hij ed tussen. Na een half uur scoorde Swinkels voor Oosthuizen na een ervan de Koger defensie. Enkele mi- voor rust kwam De Koog goed na een overtreding van keeper Theo [(ire ten opzichte van de spits van vaihuizen. Scheidsrechter W. Wannet te echter geen penalty toe te ken- In de tweede helft was het alles De ;raan5wat de klok sloeg. Oosthuizen kon wer aanvallend vrijwel niets tegenover de tl gevo genl 'en ken. erd npe; gd. 3ns r he aid: jns in. De Koog kreeg in deze tweede legio kansen om de gelijkmaker te uceren. De beste kansen waren Hans Polderman, Willem Oosterha- en Cees van Beek. Ger Bongers en Kuip zagen hun schoten via de lat gaan. Na een half uur in de tweede kreeg keeper Bonne zijn eerste it te verwerken. Na een snelle uitval Herman van der Wal niets anders dan proberen met een sliding de bbeifoor de tegenstander weg te glijden, da: door kwam deze ten val en de lidsrechter kende geen twijfel: pe- Deze werd door J. Wouda uitste- I benut: 0-2. Dit bleek achteraf de pée doelpoging van Oosthuizen in de- weede helft. De Koog bleef aanval Een beter resultaat zat er wel in. keeper J. Borst geblesseerd uitviel tijn plaats ingenomen werd door de s M. Swinkels rook De Koog hele- ®°il zijn kans. Er werd in het laatste irtier dan ook veelvuldig geschoten, ir de meeste schoten ontbrak het zuiverheid. Gescoord werd daardoor waardoor De Koog erg ongelukkig oor. Jndelijk heeft ZDH weer een zege be- d na vier nederlagen op een rijtje. In idt eerste helft tegen de technisch goed tellende Turkse ploeg uit Alkmaar zag ;ta er niet uit dat het zo'n grote over- ining zou worden, er ontstonden eior de rust weinig kansen. In het ZDH hel verving Hans Zijm goed Goof i/ahutten. In de tweede helft een beter ;rlilend ZDH. De hele tweede helft wa- n.h de Zwaluwen in de aanval, er kwa- Jefen vele kansen. Na tien minuten spe- eifi opende Bram Brouwer de score, in^rna weigerde ZDH de zege veilig te 'opllen. Ruud Wilner schoot tegen de d Er werd leuk gecombineerd maar de jverker was zoek. Uit de schaarse aan- niHen maakten de bezoekers bijna nog ■ij lijk, maar de paal kwam Hans Zijm te jijlp. Jan de Wit zag eindelijk zijn kans rj schoot raak: 2—0. Er werd een speler vin de bezoekers van het veld gestuurd ijegens natrappen. Op rechts was de ikomende Marcel Witte een doorlo- i ind gevaar, hij verscheen voor het doel aaar gaf de bal door naar de beter •ipande Bram Brouwer en het was 3—0. cprard Timmermans maakte er 4—0 |n. De doorgebroken Marcel Witte »erd onderuit gehaald, maar De Ruyter ihoot de strafschop op de vuisten van la doelman. Een mooie lob van Marcel fitte werd door de doelman nog net l/er de lat getikt. Vlak voor het einde ihoot Gerard Timmermans nummer vijf het Alkmaarse net; een verdiende 0 zege. der af te straffen. Aangezien trainer Ger- rit Asselman de ploeg uit Den Helder goed kent, was Texel gewaarschuwd voor WGW. Texel liet WGW rustig de bal rond tikken, maar hield de dekking ach terin gesloten zodat de spitsen van' WGW moeilijk aangespeeld konden worden. Met snelle aanvallen zette Texel de achterhoede van WGW onder druk. Na een kwartier spelen een aanval over links. Nicol Schermer speelde zich knap vrij en schoot steenhard tegen de paal. Aanvoerder Gerrie Plooy gaf WGW een enorme ruggesteun toen hij in de twin tigste minuut met een schot vanaf 25 meter, keeper Charles lepenburg volle dig verraste: 0—1. Geen verdiende voorsprong voor WGW omdat de ploeg geen schijn van kans had in de eerste helft om Texel ook maar enigszins in gevaar te brengen. Texel zou echter nog tweemaal de paal raken. Eerst raakte Rob van de Stap na een knappe solo de kruising en even later kopte Piet Monster tegen de paal en kon keeper Kessing de bal nog net op de doellijn te pakken krijgen. De tweede helft was nauwelijks enkele minuten oud toen Martin Land uit een goede combinatie net naast schoot. Door het aandringen van Texel kregen met name de snelle spitsen van WGW (Gauke van Vliet en Gerrie Plooy) meer Het zondagteam van voetbalclub Oosterend is gedegradeerd door met 2—0 thuis te verliezen van Nieuwe Niedorp. Gezegd moet worden dat de Oosterenders er alles aan hebben gedaan om de naderende degradatie uit te stellen. Zo werd vorige week verdiend gewonnen van het hoogge- klasseerde Waard '75. Nu kreeg kop loper Niedorp de zege beslist niet cadeau. Onder leiding van de uitstekend flui tende scheidsrechter P. Kroon ontstond een boeiende wedstrijd met kansen voor beide doelen. Nieuwe Niedorp nam hal verwege de eerste helft een 1—0 voor sprong via een doelpunt van R. Caspers. Na rust was SVO echter veel sterker. Het scoren van doelpunten was echter ook nu weer het probleem van de Oosteren ders. Door het nemen van grote risico's in verdedigend opzicht was het vlak voor tijd Niedorp-aanvaller Goed die een ge flatteerde 2—0 stand realiseerde. De de gradatie van Oosterend was een feit en Nieuwe Niedorp heeft uitstekende kan sen op het kampioenschap in de tweede klasse. Voorzichtig Beide ploegen gingen uiterst voor zichtig van start. Oösterend probeerde vanuit een verdedigende positie met counters succes te boeken. Nieuwe Nie dorp had echter, blijkbaar geschrokken door de nederlaag van medekoploper Waard '75, ook gekozen voor een uiterst defensieve instelling. Voortdurend wa ren er vier tot vijf verdedigers achterin te vinden, zodat de Oosterend spitsen bij zonder weinig kansen kregen. Gesteund door het windvoordeel waren de kansen voor Nieuwe Niedorp veel talrijker en ook gevaarlijker. Halverwege de eerste helft namen de bezoekers dan ook een Het „Viscenter Waddenzee" toer nooi, georganiseerd door de z.v.v. Bouwmarkt Gamma Texel is door de vrouwen van Wieringerwaard gewonnen. Door het beter dan Texelse Boys ne men van strafschoppen werd dit resul taat bereikt. De Boys leidde twee minu ten voor tijd nog met 2—0. Door een blessure bij de Boys kon Wieringerwaard tien seconden voor het einde van de fi nale nog naast dit team komen. Derde werd Old Stars '77 uit Den Helder door in de strijd om de derde en vierde plaats de Gamma 1 vrouwen te verslaan. Op de vijfde plaats belandde het team van Oosterend/Rentenaar door met 1—0 te winnen van Nissan. Het (jonge) Gamma 2 team proefde voor het eerst in het bestaan (ong. 4 weken) het zoet van de overwinning door in de plaatsings wedstrijd om de zevende en achtste plaats de kersverse Texelse bekerhouder KSMT te verslaan met 1—0 door een doelpunt van Mirjam Raven. ruimte en daar profiteerden ze goed van. Plooy zag eerst nog zijn lobje over kee per lepenburg net voor langs gaan. Na een kwartier spelen bediende Plooy de snelle Van Vliet die met een harde schui ver 0—2 liet aantekenen. WGW leek de wedstrijd helemaal te gaan beheersen. Bij Texel werd de geblesseerd geraakte Henk Groen vervangen door Wilke Was senaar. Piet Monster bracht Texel uit een corner weer iets dichterbij: 1—2. Tien minuten voor tijd leek WGW de wedstrijd definitief te beslissen. Weer liet de snelle Van Vliet de Texel verdedi ging zijn hielen zien en liet keeper lepen burg kansloos: 1—3. De laatste vijf mi nuten van de wedstrijd waren sensatio neel. WGW was al met zijn gedachten bij het kampioenschap toen Wilke Was senaar Piet Monster met een schitteren de pass bereikte en deze scoorde kop pend zijn zeventiende seizoendoelpunt; 2—3. Toen sloeg de paniek toe bij WGW. Texel gooide alles op de aanval. Martin Land schoot hard in maar keeper Kessing tikte de bal uit de kruising. Toen de scheidsrechter de laatste minuut aan gaf en WGW de bloemen al had klaarstaan, kwam de ontknoping die ge heel paste in deze boeiende wedstrijd. Martin Land mocht de laatste hoek schop nemen. Alle Texel spelers stonden voor het WGW doel en de goed geno men hoekschop werd door Louis Uriot ingekopt; 3—3. Deze stand was dus niet genoeg voor WGW dat echter een half uur later alsnog de bloemen in ont vangst mocht nemen, toen de andere uitslag bekend was. Texel had zijn spor tieve plicht gedaan door WGW een be nauwde middag te bezorgen en het pu bliek een boeiende voetbalmiddag. Zaterdag 14 april 1984: KNVB afd. Noordholland: DZS-SVO/Z 1 _o Alcm. Victrix 2-SVO/Z 2 6-3 Junioren: Dirkshorn A1-Texel A2 Texel B1-Wiron B1 Oosterend B1-JVC B1 De Koog B1-Zeemacht B2 SRC C1-Oosterend C1 JVC C2-Tex.Boys C1 Texel C3-Helder C3 Tex.Boys C2-De Koog C1 WGW C8-Tex.Boys C3 Schagen C4-Texel C4 Pupillen: Afd. D. Texel D1-ZDH D1 Oosterend D1-Texel D2 Afd. E:., Texel E2-Texel D3 ZDH E1-Texel E1 Oosterend F1-Tex. Boys F1 Oosterend F1-Texel F1 Texel F1-Tex.Boys F1 Vrouwen: Winkel 3-Oosterend Meisjes junioren: B: WGW-Tex.Boys 7-1 1-9 2-2 2-3 3-0 7-0 5-2 3-1 12-1 9-0 2-6 5-2 1-0 0-6 0-14 Zondag 15 april 1984: Vierde klasse KNVB: Texel-WGW 3-3 KNVB afd. Noordholland: Oosterend-N. Niedorp 0—2 De Koog-Oosthuizen 0—2 Tex.Boys-Dirkshorn 3 1 ZDH-Alkm. Ayildiz Sp. 5-0 ZAP 2-Texel 2 0-2 Texel 3-VZV 2 3-3 Oosterend 2-SRC 3 1—2 ZDH 2-Watervogels 3 0 5 Helder 8-De Koog 2 0—9 Tex.Boys 3-Watervogels 5 2—4 Junioren: JVC A1-Texel A1 1-4 Tex.Boys A1-Schagen A2 1—14 voorsprong. Een goed genomen corner werd door Caspers knap afgerond, al moet gezegd worden dat de hele Ooste rend defensie vrij apatisch stond toe te kijken. Na deze openingstreffer toonde de Oosterend ploeg karakter door via kei hard werken te vechten voor de gelijk maker. Nieuwe Niedorp ging steeds ver- dedigender spelen, maar deed dit zeer precies zodat SVO bijzonder weinig kan sen kreeg. De rust ging dan ook in met een verdiende 1—0 voorsprong voor Nieuwe Niedorp. Wind Na de rust was het opnieuw Ooster end dat domineerde. De Oosterenders hadden nu het windvoordeel aan hun zij de en Nieuwe Niedorp kreeg het steeds moeilijker. Vooral via corners en vrije schoppen onstonden gevaarlijke situa ties voor het Niedorp doel. De Oosteren ders sprongen echter bijzonder onzorg vuldig met hun kansen om, werd wel een serieuze doelpoging ondernomen dan stond voortdurend doelman Ver donk paraat om via goed keepwerk een treffer te voorkomen. Zo stopte de Nieu we Niedorp keeper halverwege de twee de helft een gevaarlijk afstandschot van Frits Bakker. Ook maakte de Niedorp- doelman een sterke indruk met hoge ballen in het strafschopgebied. Praktisch iedere'voorzet werd door Verdonk on schadelijk gemaakt, zodat de toch wel verdiende gelijkmaker uitbleef. In de slotfase van de wedstrijd nam SVO steeds meer risico's. Oosterend verdedi ger Piet Koning liet zich steeds meer in aanvallend opzicht kennen al betekende dit wel dat opeens Nieuwe Niedorp weer kansen kreeg. In de laatste minuten greep Niedorp zijn kans door via P. Goed een 2—0 voorsprong te nemen. Na een goed opgezette aanval werd de SVO de fensie volledig uitgespeeld en Goed scoorde beheerst. De paassportviswedstrijd die tweede paasdag, aanvang 9.15 uur, wordt ge houden aan de dijk van Oudeschild vergt veel organisatie. In verband daarmee is het beslist noodzakelijk dat deelnemers zich tevoren laten inschrijven. Dat kan tot en met 18 april bij het bestuur van de organiserende sportvissersclub Texel, te lefoon 02220-3986 of 3875 of op het adres Wagemakerstraat 3. Dat men weet op hoeveel deelnemers kan worden ge rekend is ook belangrijk voor het geza menlijk (door de leden) steken van pie ren op zaterdag 21 april. Aan de paas- wedstrijd kan elke sportvisser meedoen, men behoeft dus geen lid te zijn. Het in schrijfgeld bedraagt voor niet-leden f 15—, senior-leden ƒ7,50 en jeugdleden f5— De paaswedstrijd begint om 9.15 uur als de bus van de boot is aangeko men en de vissers zich hebben opgesteld. De Boys hebben weer een lastige klip omzeild door Dirkshorn met 3—1 te verslaan. Ze slagen er steeds weer in om, terwijl de tegenstan ders het meest in balbezit zijn, kan sen te creëeren en deze ook te be nutten. Evenals in de thuiswedstrijd tegen Petten hadden ze ook nu al na vier minuten een goed ruggesteunt- je door een doelpunt van Paul van Heerwaarden en na een kwartier voetballen een 2—0 voorsprong door Jaap van Kranenburg. De Boys startte deze wedstrijd zonder rechterspits Alfred Bakker die zich tij dens de training zodanig blesseerde dat hij voorlopig is uitgeschakeld. In het be gin van de tweede helft moest ook laatste man Pieter Duin die zich al vroeg in de eerste helft blesseerde worden ver vangen. Bert Witte moest toen de orga nisatie van de verdediging op zich ne men en Frank de Grave werd op het middenveld ingezet. Direct na het be- ginsignaal liet Dirkshorn zien dat het niet voor niets op de vierde plaats staat en toog met goed samenspel op het Boys doel af. Keeper Frans Stolk moest dan ook direct in actie komen maar liet zich niet verrassen. Het was vooral voor Dirkshorn een volslagen verrassing dat het na vier minuten spelen al tegen een 1—0 achterstand moest aankijken. Paul de Grave onderschepte de bal na een afgeslagen Boysaanval en loste di rect een goed gericht ver schot dat vlak onder de lat dreigde doel te treffen. Dirkshorn doelman J. Hellinga werkte de bal nog wel uit zijn doel maar sloeg de bal voor de vrijstaande Paul van Heer waarden die toen geen moeite had deze in het doel te lopen. Dirkshorn wist voorlopig het initiatief te houden maar slaagde er niet in het de Boys achterhoe de erg lastig te maken. De Dirkshorn achterhoede had meer moeite met de aanvalsacties van de Boys. Nadat eerst Pieter Duin met een verrassend afstand schot maar net naast had geschoten, hadden de Boys na een kwartier spelen toch succes. Via een verdediger beland de de bal na een schotpoging van Paul van Heerwaarden bij Jaap van Kranen burg die toen de Dirkshorn keeper zeer beheerst passeerde (0—2). De laatste minuten van de eerste helft hadden de Boys hun tegenstanders goed onder druk staan. Dat resulteerde in een paar uitstekende scoringskansen, waarvan er zeker één benut had moeten worden. Paul van Heerwaarden speelde zich met een fraaie beweging vrij maar, met alleen nog de Dirkshorn doelman voor zich, slaagde hij er niet in deze kans te benut ten. Een goed genomen vrije trap door Bert Witte werd door de snel voor het doel opduikende Jos Wessels met het hoofd op een haar na gemist waardoor Dirkshorn ook nu aan een grotere ach terstand ontkwam. In de tweede helft had Dirkshorn windvoordeel en probeer de daar zo snel mogelijk profijt van te trekken. De Boys moesten dan ook, vooral gedurende de eerste 20 minuten alle zeilen bijzetten om tegendoelpunten te voorkomen. De achterhoede slaagde er echter ook nu weer in weinig sco ringskansen weg te geven. Bovendien was keeper Stolk weer een betrouwbaar sluitstuk en belandde vele afstandscho ten over of naast het doel. De Boys werkten zich onder de ergste druk uit zonder echter tot erg serieuze aanvals- daden te komen. Toch brachten de Boys als eersten verandering in de stand. On danks het vele werk dat hij al verzet had, had Paul de Grave met nog een paar mi nuten te spelen nog genoeg energie over om door goed te storen een Dirkshorn verdediger de bal te ontfutselen. Terwijl iedereen een voorzet verwachtte, maak te hij het karwei zelf af door uit een moeilijke hoek de Dirkshorn keeper voor de derde keer het nakijken te geven. Vlak voor het eindsignaal slaagde A. Bloothoofd er in voor Dirkshorn de eer te redden. Ook naaste concurrenten. Sint Boys en Callantsoog, behaalden de volle winst, dus blijft de strijd om de eerste plaats tussen de drie bovenste nog volledig open. Met een vlucht vanuit Roosendaal zijn de wedvluchten voor postduiven weer begonnen. De Texelse duiven maakten de 173 km lange vlucht na om acht uur te zijn gelost bij een zuidelijke wind. De beste Texelse duif maakte een snelheid van 90 km per uur. De uitslag: KI. Brui ning 1-10; G. van Lingen 2-4-11; Sj. Feenstra 3-5-9; H. Hoogerheide 6-8; A. Ellen 12. Zaterdag a.s. wordt ingekorfd in Roosendaal. In navolging van de vrouwen wist het tweede mannenteam van Tevoko zaterdag het kampioenschap van de tweede klasse te behalen. De beslis singswedstrijd tegen Nieuwediep werd een enerverende partij, die meer dan twee uur in beslag nam. In de vijfde set nam Tevoko de winnen de punten voor zijn rekening. Dit kampioenschap betekent dat het Texelse team volgend jaar in de eerste klasse zal uitkomen. Ondanks de blessure van de op de bank zittende hoofdblokkeerder Ad Wit te startte Tevoko overtuigend. Met een matige blokkering konden de Texelaars een voorsprong nemen, die zelfs bij het wegvallen van verdediger Adrie Koop- mans behouden kon blijven. In de twee de set raakte Nieuwediep beter op dreef en vond met vooral tactische aanvallen de zwakke punten in de Tevoko afweer. Het setverlies gaf Tevoko nieuwe impul sen. Spelverdelers Andrew Albers en André van der Vliet konden dankzij goe de passes hun aanvallers uitstekend lan ceren, terwijl de moeilijke opslag van Thijs Molenaar het de Nieuwediep ver dediging zeer lastig maakte. Via 2—15 werd het 1—2 voor de Texelaars die dat goede spel niet volhielden. Nieuwediep kon een grote voorsprong nemen die pas stokte bij 12—1. Met Gert Jan Moens in de hoofdrol werd punt voor punt terug gepakt en zat Nieuwediep in de proble men. Aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechter die totaal geen steun on dervond van zijn secondant hielpen Nieuwediep over de drempel.: 15—9. Furieus ging het Tevoko team er in de vijfde set op los. Bauk van de Werf scoorde op links een rij punten die Nieu wediep bij de veldwissel tegen een 1—8 achterstand deden opkijken. De gerouti neerde Helderse ploeg vocht terug, raak te hevig in conflict met de scheidsrech ter maar kwam bij 11—11 langszij. Terwijl de zenuwen door de keel gierden maak te Peter de Hoogh aan de Helderse illu sies een eind door effectieve smashes en met 12—15 kon het team van coach Wal ter Oskam een feestje gaan vieren. Verrassend versloeg het derde mannen- team het hoog aangeslagen Adel borsten. Met deze drie winstpunten op zak toog het team zaterdag naar Zee macht, de te kloppen ploeg. De daar op gelopen 3—1 nederlaag was een behoor lijke domper die als gevolg heeft dat het team moet wachten op de eventuele prestaties van mede degradatiekandidaten LOS en Onda. Vrouwen 4 mocht evenmin het zoet der overwinning smaken tegen Noordkop. Het team dreigt zonder zeges uit de tweede klasse te degeaderen die zij on geslagen halverwege het seizoen bereik te. Ook Smash '68 leed een nederlaag. WSOV 2 won met 3 2 van het team uit Oosterend. De jongens adspiranten ver loren in 't Trefpunt van zowel Juvoc 1 als Juvoc 2 terwijl het tweede meisjesteam na verlies tegen HCSC 1 met 2—0 won van HCSC 2. ,,Blow Up" was Michelangelo Antoni- oni's eerste film in de Engelse taal. Tij dens de opnamen ging het gerucht dat de Italiaanse meester bezig was aan een vlijmscherpe aanval op de leefhoofdig- heid van „swinging London" zoals de Britse hoofdstad toendertijd in de pop wereld werd aangeduid. Maar Antonioni was verstandiger; hij kwam niet met op pervlakkige kritiek op een aantal mode verschijnselen. Zijn film gaat in wezen over onze waarneming van de werkelij- heid en de bedriegelijkheid daarvan. En juist in „swinging London" werd „Blow Up" een groot succes. David Hennings speelt de rol van zijn le ven als de energieke modefotograaf die zijn normale werk indeelt bij het „onwer kelijke" en zijn documentaire foto's be schouwt als een weergave van de wer kelijkheid, Op een avond tijdens een wandeling door het park ontdekt hij een vrijend paartje en in die lyrische en ro mantische scene vermoedt hij een pas send slot voor een nieuw fotoboek van zijn hand. Al fotograferend wordt hij door het meisje ontdekt dat de film van hem opeist. Hij weigert en gaat naar zijn donkere kamer, waar hij ontdekt dat de scene in het park niet zo idyllisch was als hij op het eerste gezicht leek. Door het steeds uitvergrotén van bepaalde foto's uit de serie wordt het hem duidelijk dat er een moord is gepleegd; in de struiken is een man met een revolver te onder scheiden en er ligt iemand in het gras. De fotograaf gaat terug naar het park en vindt het lijk. Als hij weer in zijn studio komt blijken al zijn foto's verdwenen te zijn, op één na die door zijn onscherpte noot een bewijs kan zijn voor wat er in het park is gebeurd. „Blow up" geeft een moraliserend beeld van het toen jonge Londen (1966) met opmerkelijke kleuren en individueel ster ke scenes. De hoofdrollen worden ver tolkt door Vanessa Redgrave, David Hemmings, Jane Berkin en Sarah Miles.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7