*LMT'in nnuiKcn talaartjes ••jazzfestival beter erekend op grote aantallen bezoekers AMM 1 V: Jog een inbraak Texelpop 1984 ilieuwe kotter (oor Vonk vangelisatiefilm Vlaggen gestolen Onder invloed Nog plaatsen vrij Overstekende fietser Vaste data RODE KRUIS VAKANTIES IETS VOOR FAMILIEBERICHTEN SDAG 1 MEI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 3 an de van akenis lenta! gelijk de vijfde Jazzfestival Oude Stijl dat 15, 16 en 17 juni het straatbeeld van i' voeiBurg zal beheersen, is beter aangepast aan de grote drommen mensen, keus de verschillende optredens plegen af te lopen. Daarmee wordt tege- dentcBtgekomen aan de kritiek tijdens vooral het laatste festival, dat er veel Ier ge |'s te vol waren. Grote attracties dit jaar zijn vooral The New Orleans i elk; icopators en de van eerdere festivals bekende La Vida Jazz Band. Dit Ie tste orkest zal ook weer een bijdrage leveren aan een kerkdienst zondag- d rgen. Ook het zeer vakkundig blazende ,,TESO windkracht 11" ontbreek op de rol. als aarm rhan: in verandering met voorgaande ja- is het beter bezetten van de zater- danlniddag, die nu als volwaardig festi- oemc lagdeel meedoet, wel ,ero. )e prijsuitreiking van de catamaranra- j vvs' I161 Rondje om Texel wordt in de mid- op het strand gehouden. Dat bete dat de grote zaal van de Lindeboom ;hikbaar is voor het jazzfestival. Dat ;n aanmerkelijke ontlasting van de ire zeven zalen. ji Nachtbar Casino speelt een groep lis aangepast aan de stemmige om- ling: Crooks", een gezelschap dat 6 met soul- en folkinvloeden ten ge- fe brengt. pafé In den Grooten Slock heeft weer maar dit keer niet van Jaap Dek- J Henk Peppings Boogie Set neemt ■klus over met boogie, ragtime en on- lvalste rock 'n roll, onder meer a la |ry ,,the killer" Lee Lewis. inde uitbouw van de Karseboom weer ■oude bekenden Jan de Bas, Co van Calcer, Dé Kaart, Maarten Assink en last, maar zeker niet leastL Dirk Reme- link, die uitstekende muziek van Cool tot Swing ten gehore brengen onder de naam TESO windkracht 11. Keur In De Lindeboom een nog grotere keur van artiesten dan voorheen. In de grote zaal zal vrijdagavond het proesten en schallen van de Frank Grasso Big Band zangeres Floor van Zutphen bege leiden, terwijl in de voorzaal voor één avond de One Evening Jazz Band haar vocaliste Big Mamma muzikaal on dersteunt. Op zaterdag in de voorzaal de New Dixie Dawn. De grote zaal wordt dan bezet door de New Orleans Syncopators. Het 11 mei te openen café De Pilaar in de Kantoorstraat heeft beide avonden het huisorkest van de Helderse Jazzclub, de ,,Sea Side Jazzband". Op Texel is dit orkest vooral bekend door de gastoptre- Zo zag het optreden van de La Vida Jazz Band tijdens de N. H. kerkdienst er vorig jaar uit. dens van de ook nu weer niet ontbreken de Jook Nauta op trombone. Het Tesselaartje herbergt beide avon den de Boogie Woogie virtuoos André ,,left hand" Valkering. Taveerne De Twaalf Balcken heeft vrij dagavond de oude bekende Masquerade op het programma staan. Deze groep heeft haar soul/funk-repertoire aange vuld met Latin en reggea-invloeden. Za terdagavond speelt de North Sea Jazz band, een nieuwe maar volgens insiders uitstekende band, haar uit dixie, mainstream en swing opgebouwde muziek. Ditzelfde orkest speelt vrijdagavond in De Zwaan, waar zaterdagavond de La Vide Jazz Band de herinnering aan eer dere optredens in dit etablissement warm zal houden. De heren van dit orkest laten zondag morgen in de katholieke kerk van Den Burg horen dat een stem niet speciaal door vele jaren van slavernij gebarsten hoeft te zijn om bezield gospels en spiri tuals te brengen. Een weekend jazzfesti val op Texel is daarvoor voldoende, zo bleek vorig jaar in de N.H. kerk. Clowns Het kinderprogramma wordt zaterdag middag bij mooi weer op de Groene- plaats gehouden, anders in de Linde boom. In het van 15.00 tot 17.00 uur du rende programma zullen Frits and his Jazz Clowns en een kinderbigband uit Heiloo afwisselend de aandacht van het jonge publiek in beslag nemen. Ook zijn er deze middag diverse street- parades en een wedstrijd wie de langste adem heeft. Tijdens het festival spelen twee orkesten op de TESO-boten. Het koffieconcert van zondagochtend is dit jaar in Café De Zwaan. lebleken is dat in het paasweekend is lebroken in een zomerwoning aan het interglop, waarbij etenswaren en Ink werd ontvreemd. De politie ver- ledt dat de inbraak is gepleegd door Jelfde mensen die onder andere inbra- i een snackbar aan de Nikadel. Ie eerstvolgende nieuwe kotter die de Texelse Noordzeevloot wordt toe- r0f/ivoegd wordt de TX 2 die bij Maaskant Stellendam wordt gebouwd in op- acht van C. Vonk uit Oosterend. Het hip wordt 40.80 meter lang, 8 meter eed en 4.70 meter diep en krijgt een ac eutz motor met een vermogen van Ï65 pk. De nieuwe TX 2 zal zowel voor vangst van tong en schol als van ha- ig geschikt zijn. Verwacht wordt dat kotter begin september in gebruik zal orden genomen. ibi Dinsdag 8 mei wordt in het lienstencentrum De Buureton aan Molenstraat te Den Burg om 145 uur de evangelisatiefilm 'lucht uit het duister" vertoond. Het is een verslag van de belevenissen in het jonge meisje Susan, die met lar vriend in de drugswereld verzeild lakt. Via dubieuze relaties valt Susan in le handen van de onderwereld. Ter nau- ivernood weet ze daaruit te ontsnappen in komt dan in contacten met mensen die haar met Gods Woord kunnen lelpen. Er wordt gratis koffie geschonken. Na afloop van de voorstelling wordt een col lecte gehouden. In de nacht van zaterdag op zondag werd een viertal vlaggen gestolen van het terrein van garage Grisnigt aan de Bernhardlaan. Zaterdagmiddag werd van een gepar keerde auto op de Bosrandweg de voor ruit vernield, vermoedelijk met een windbuks. Vrijdag 6 juli wordt voor de vijfde keer het Texelpop-festival gehouden in de Wezentuin. Texelse groepen die willen meedoen kunnen zich vanaf vandaag telefonisch aanmelden bij Ben Haak, telefoon (02220) 4954. Opgave is mogelijk tot uit erlijk 7 mei, maar het wordt door de or ganisatie op prijs gesteld als groepen zo snel mogelijk reageren. Voor nadere in formatie omtrent dit festival kan men ook bovenstaand nummér bellen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd op de Pontweg een 42-jarige Texel se automobilist aangehouden. Bij de blaasproef bleek dat hij had gedronken, wat aanleiding was voor een bloedproef en het opmaken van proces verbaal. Dezelfde nacht hield de politie een 24-jarige automobilist uit llpendam aan, die niet over een kentekenbewijs bleek te beschikken. Het kentekenbewijs was eerder door de Amsterdamse politie in gevorderd omdat de auto (een „Bug gy") technische mankementen vertoon de en hangende nader onderzoek dus niet meer op de weg mocht. Dé auto werd nu in beslag genomen. Er kunnen nog enkele mensen mee met het bejaardenreisje naar Haarzuilen. Wie belangstelling heeft, kan kontakt opnemen met mevrouw J. Wassenaar- Wilmink, telefoon 2181 of zich donder dagmiddag vervoegen in ,,De Buure ton" in de Molenstraat. De ophaalroute voor het reisje is als volgt: Elemert (vertrek 7.20 uur), Emma- laan, Wilhelminalaan, Kogerstraat, Bea- trixlaan, Garage Kaczor en tenslotte naar de boot van 8.05 uur. Een 14-jarige jongen uit Son werd vrij dagmiddag om half twee op de Grens- weg aangereden toen hij onverwacht de Grensweg overstak, komende uit de uit rit van „Dennenoord". Een uit de rich ting van de Rozendijk komende 17-jarige Texelse bromfietser kon hem niet meer ontwijken. De gevolgen waren niet ernstig. Een 32-jarige inwoner van IJmuiden was zaterdagmiddag zo onverstandig om zijn verrekijker even achter te laten op de Stenenplaats. Toen hij het ding weer wilde ophalen, bleek het te zijn verdwenen. Dezelfde dag hield de politie op de Hoornderweg een bromfiets van een 32-jarige Texelaar aan die een verzeke ringsplaatje uit 1979 voerde. De brom mer was dus niet verzekerd. Een onbekende heeft één der ramen vernield van de Maris Stella kleuter school aan de Gasthuisstraat. Het moet na dinsdag zijn gebeurd. iüm;k Woensdag 2 mei Om 13.30 uur begint op het Texelse Boys-veld het schoolvoetbaltoernooi. voor de 'grote' scholen. Van 13.30 tot 15.30 uur wordt in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp de kin- derkledingmarkt van peuterspeelzaal De Kokkeltjes gehouden. Als er voldoende boekingen zijn vertrekt om 7.30 uur een bus van de Elemert naar de Keukenhof. Het reisje wordt georga niseerd door de Overkoepeling van Vrou wenorganisaties. Inlichtingen bij me vrouw J. Hopman-Bakker, Ongeren 7, telefoon (02220) 2523. Donderdag 3 mei De Baptistengemeente houd in de Doopsgezinde kerk een zendingsavond van 19.30 tot 21.00 uur met G. Castle als spreker, leder is welkom. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruis- gebouw, kamer A1, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Te vens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kot- terstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze- gers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van La- re houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrij dags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmer kingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Hollebol aan de Burgwal. Het Natuurrecreatiecentrum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4 voor volwassenen en 72,50 voor kinderen. De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en elke vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur geopend in de voorspeelzaal van het dorpshuis aan de Wilhelminalaan. De Openbare Bibltiotheek aan de Drij- verstaat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tij den: Maandag 10.00 tot 12.00 uur; dins dag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstamputatie Den Helder en omstreken. Wie be langstelling heeft voor individuele of groepsgesprekken kan contact opnemen met de kruisvereniging Den Helder, Ant woordnummer 10, 1780 AM Den Helder, telefoon 02230-14375. Iedere eerste dinsdag van de maand, kunnen leden van de diabetesvereniging spuiten en testmateriaal kopen bij de zusters J. B. Mannessen en J. Hol, Schoorwal 45, Den Burg (tel. 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 uur. Bewijs van lidmaatschap meebrengen. In dringende gevallen kan telefonisch een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dins dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15.30 uur voor mensen die al langer lid zijn. Nieuwe leden zijn welkom van 15.30 tot 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Holle- bol aan de Burgwal in Den Burg. De Texelse AA-groep (Anonieme Al coholisten) komt elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De Schakel bij de Hervormde kerk in Den Burg. le der met alcoholproblemen is vrijblijvend welkom voor een of meerdere gespreksbijeenkomsten De dam- en schaakclub En Passant komt elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur bijeen in hotel De Lindeboom. Sinds 30 april 1984 zijn wij de trotse en gelukkige ouders van onze dochter Wendy Theo en Tonneke van Leeuwen Molenstraat 57, 1791 DK Den Burg. We zijn dankbaar en blij dat we in goede gezondheid ons 25-jarig huwelijksfeest kunnen vieren. Op 5 mei heeft U de gelegenheid ons tussen 16.00 en 17.00 uur te feliciteren in het Haven restaurant. Fam. Stroo Koningsweg 78, 1794 HR Oosterend. Moegestreden is heengegaan mijn lieve vriendin Ank Beeldman op de nog jonge leeftijd van 37 jaar. Paul Kikkert 27 april 1984. De crematieplechtigheid zal in besloten familie kring plaatsvinden. In plaats van kaarten. Hiermede geven wij u kennis dat onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Leentje Kalf, echtgenote van Klaas van der Kooij, eerder gehuwd geweest met C. Kuiter, op de leeftijd van 74 jaar. K. van der Kooij P. Kuiter H. Kuiter-Vlas J. van der Kooij N. van der Kooij-Backer K. J. van der Kooij L. van der Kooij-Broekman en kleinkinderen Texel, 27 april 1984, Peperstraat 29, 1794 AJ Oosterend. De crematieplechtigheid heeft inmiddels plaats gehad in het crematorium Haringhuizerweg 3 te Schagen. Onze oprechte dank voor uw steun en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn vrouw en onze moeder en oma LIDA VAN DOK-SEELMEYER. Den Hoorn, Texel: Den Burg, Texel: Sultanate of Oman: Texel, mei 1984, Pontweg 55, Den Hoorn. J. van Dok sr. J. van Dok P. J. Westdorp L. Westdorp-van Dok André Marcèl Voor de vele blijken van belangstelling na het overlij den van onze vader, groot- en overgrootvader P. WIJNGAARDEN zeggen wij U hartelijk dank. In het bijzonder Directrice en Personeel van Huize Ire ne, Doktoren en Ds. Blaauw. Den Burg: fam. W. le Noble Zaandam: fam. W. Wijngaarden Mei 1984. Uit liefde werd geboren twee leventjes waarvan je weet, dat God het in stilte zo heel mooi groeien deed. Heel gelukkio*zijn wij met de geboorte van Cindy en Esther 3050 gram 2950 gram op 28 april 1984. Cock, Riny en Kees Brouwer Hoofdweg 94, 1795 JE De Cocksdorp, Texel. Mijn wiegje was allang gespreid en Rudy erop voorbereid. Niemand hield mij meer tegen om bij mijn broertje te wezen. Hilmar dochter en zusje van Piet, Lies en Rudy Hof Texel, 29 april 1984, Buytengors 39, 1791 WL Den Burg. Marco van der Vis en Marja Eelman leveren de vrijgezellentijd in op zaterdag 2 juni 1984 om 3 uur in het gemeente huis te Den Burg, Texel. Wij geven een receptie van 8.00 tot 9.30 uur in Hotel „De Lindeboom", Groene- plaats, Den Burg. Wij wonen: Weverstraat 4, Den Burg. Psst. heb je het al gehoord? Harry Veldman en Leontien Beukering gaan trouwen! „O ja, wanneer dan?" op 11 mei 1984 om kwart over twee in het gemeen tehuis van Den Burg. Hun receptie zal worden gehouden in Restaurant Loodsmansduin, Den Hoorn, van half vijf tot zes uur. Hun adres is: Wintergroen 26, 1796 BL De Koog, Texel. Zingt een nieuw lied voor God den Here, want Hij bracht wonderen tot stand. Ps. 98 1 (ber.) Blij en verwonderd berich ten wij u de geboorte van Christiaan Teunis Ton en Janneke Verbeek-van der Mast Albert Herenstraat 37, 1797 AG Den Hoorn, Texel, 30 april 1984. Janneke en Chris rusten van 13.00 tot 16.00 uur. ledereen bedankt voor het meeleven, de troost en de belangstelling, die we mochten ontvangen. Willem en Jeannette Zegers-Stapersma Texel, 1 mei 1984 L.S., Door middel van deze akte bevestigen wij de al gerui me tijd in stad en lande le vende geruchten.... Jazeker: Wij, Jacques Hin en Henny Witte gaan trouwen! Op vrijdag 11 mei a.s. om 13.30 uur vindt de huwe lijksvoltrekking plaats het gemeentehuis van Den Burg. Kerkelijke inzegening: 14.00 uur in de R.K. kerk. Johannes de Doper. Trouwreceptie: tussen 19.30 uur en 21.00 uur in „De Lindeboom", Groene plaats 14, Den Burg, Texel Op uw aanwezigheid daar stellen wij hoge prijs. Hoogachtend, Jacques en Henny Adres: Vloedlijn 44, 1791 HK Den Burg, TexeL Alle familie, vrienden en bekenden bedankt voor de cadeaus, bloemen en kaar ten, die wij op ons 25-jarig huwelijksfeest hebben ont vangen. Het was geweldig! Groetend, M. Hummel T. Hummel-Daalder en kinderen Te koop aardgas CV- ketel, 28.500 kilocalorieën. Tel. (02220) 4719. Te koop gevraagd da mesbrommer, i.g.st.v. Tel. (02220) 4678. Te koop aangeboden een in zeer goede staat zijnde antieke eethoek (ta fel 6 stoelen). Tel. 4461, na 18.00 uur. Zendingsavond. Don derdag 3 mei om 19.30 uur is er in de Doopsgezinde kerk een zendingsavond. Spreker deze avond is Gra ham Castle uit Engeland. Hij is een vertegenwoordi ger van de New Tribes Mis sion (Nieuwe stammen zending). Onderwerp: evangelieverkondiging on bereikte stammen, lede reen is hartelijk welkom. Organisatie Baptistenge meente Texel. Trevira zomerstof, licht, makkelijk wasbaar en zo droog, f8.90 p. meter, 't Swarte Schaep, Kogerstr. 4. Te koop 1 snorfiets f300,—. Versluis, tel. (02223) 608. Donderdagavond droeg Nelleke Rademaker, TV- presentatrice van de ru briek „Zeker weten" een jurk van deze stof. Nu al bij ons in de winkel, 't Swar te Schaep, Kogerstraat 4. André (Parijs) eindelijk op z'n eigen stekkie. Véél dank aan allen, die mij ge holpen hebben. Vooral fam. H. Ellen, Reiding, Lemstra, Druif, Lap, De Jong, Ruud en Roel en het Chr. Texels Mannenkoor. Naalrand 14, Den Hoorn, tel. 366. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 38, tel. (02220) 4314. Eef Bakker en Sisca van der Heide gaan trouwen op vrijdag 11 mei 1984 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Toekomstig adres: Postweg 67, Zuid-Eierland, 1795 JK De Cocksdorp. Waarom al dat gezoek, gepuzzel en geklaag?? Onze service is voor niets en wij helpen u graag!! Zonneschermenbedrijf De Lente, (02223) 446. Jan Waaijer, Peperstraat 25, Oosterend. Te huur woonruimte van 1 mei tot 1 november in Oost. Tel. (02220) 3210. Gevraagd jongens en /of meisjes van 15 jr. en ouder, voor de hele vrijdagmiddag en de zaterdag voor ver spreidingswerkzaamheden in Den Burg en Oude- schild. Hoog loon. Tel. (02228) 775. Knippen van stof gratis, 't Swarte Schaep, Ko gerstraat 4. Te koop 20 stuks nieuwe vierkante draadmanden stapelbaar, 50x50 cm., voor allerlei gebruik. (02220) 227. Wij komen bij U langs om onze produkten te to nen. Allerlei kleuren en soorten van de beste ma terialen. U mag ook bel len!! Jan Waaijer, (02223) 446, zonneschermen. Klaverjasdrive. Op de eerste woensdag van de maand (voorlopig laatste keer) dus woensdag 2 mei a.s. weer open klaverjas drive voor jong en oud in de Witte Burcht, aanvang 8.15 uur. Prachtige softkatoen voor naalden nr. 5, snel ge breid. Slechts voor f30 per trui. 't Swarte Schaep, Kogerstraat 4. Te koop 100 pakjes hooi. F. Barhorst, Gerrits- land, tel. 2607. Jongeman zoekt onge schoold werk, evt, partti me. Is bereid alles serieus aan te pakken. Brieven on der nr. 742 aan bur. Tex. Crt. Wie mist zijn zwart-witte kater. Tel. (02220) 4681. Te koop Mitsubishi Ce- leste, 1600 ST, 1976. Inl. Achterom2, Den Burg.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3