Lions-veiling zette ongeveer f80.000— o 02220-201 Herhaalt historie zich voor Texelse Boys? Verlies voor Gamma 2 De Koog/Z wint van ongeslagen kampioen Uitslag sjoelen Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Standen zaalvoetbal Schade Bij brand en spoedeisend) ambulance: kreeg omde ■Burgerhoutstraat Feikem TEXELSE COURANT Acht jaar na het memorabele kampioenschap van Texelse Boys op het Watervogels-terrein, kan de historie zich herhalen. De tegenstander heette destijds Sint Boys, tijdens die gedenkwaardige beslissingswedstrijd op 9 mei 1976, een bloedhete zondagmiddag. Volgende week krijgt de competitie in de derde klasse B weer een geweldige apothese, met de allesbeslissende topper Texelse Boys-Sint Boys. Het uitgangspunt voor Texelse Boys is een stuk gunstiger dan voor Sint Boys, want die laatste club moet winnen om een beslissingswedstrijd af te dwingen. Bij winst of gelijkspel is Texelse Boys ver zekerd van het kampioenschap en de daarop volgende promotie naar de twee de klasse. Dit alles is het gevolg van de dit week einde gespeelde wedstrijden Sint Boys- ZDH (2—0) en Ayyildiz Spor-Texelse Boys, dat verdiend door de eilandbewo ners met 1—2 werd gewonnen. Aanvankelijk zag het er voor de Boys niet best uit. Toen de wedstrijd nog slechts 10 minuten oud was, verspeelde Gerard Boogaard achterin de bal op on gelukkige wijze. Dit buitenkansje werd uitstekend benut door Ayyildiz-spits L. Ol, die een leep boogballetje van bui tenspeler A. Ügürk met een simpele voetbeweging achter de kansloze doel man Frans Stolk wist te plaatsen. Dit speelde zich allemaal af in een fase waarin Ayyildiz Spor duidelijk het betere van het spel had. Het gehandicapte Boys-team (Pieter Duin en Alfred Bakker zaten nog steeds geblesseerd aan de kant) vocht zich echter uit deze moeilijke periode terug. Op de individuele klasse en beweeglijkheid van het geheel uit Turkse spelers bestaande Ayyildiz had men namelijk in het eerste gedeelte van de wedstrijd weinig grip. Naarmate de strijd vorderde kregen de Boys wat meer vat op het spel van de tegenstander, werd er wat korter gedekt en kwamen er dan ook prompt enkele uitstekend opge zette aanvallen tot stand. Wessels malen geprobeerd te hebben zijn me- despitsen Jaap van Kranenburg en Frank de Grave te bedienen, was hij het uiteindelijk zelf die de gelijkmaker liet noteren. Een lange rush, niet geheel van geluk ontdaan, bekroonde Wessels met een fraai schot in de korte hoek. Dit tot grote vreugde van de meegereisde Boys supporters, zo'n dertig in getal, die zich nu ook wat meer begonnen te roeren. In de tweede helft was al snel duidelijk dat de Boys de zaken nu aardig onder controle kregen. De verdediging, onder leiding van Bert Witte voor deze gele genheid, speelde een prima tweede helft. Hoewel John Boogaard een bij zonder moeilijk middag had, wist hij het rendement dat zijn direkte tegenstander uit zijn akties wilde halen, tot nul te re duceren. Ook de mandekkers Paul Witte en Gerard Boogaard kweten zich voor treffelijk van hun taak. Ontregeld De aanvallen van Ayyildiz werden door het hard werkende middenveld met Dirk Roeper, Paul de Grave en Paul van Heerwaarden (op een voor hem vreem de plaats) vroegtijdig ontregeld, zodat de Boys wat zorgvuldiger ten aanval konden trekken. Echte grote kansen de den zich echter nog niet voor. Toen Kees van Heerwaarde vervol gens halverwege de tweede helft het veld in kwam, werd er meerdere malen een knappe aanval opgezet. 5 minuten later stonden de Boys op een 1—2 voor sprong, toeval of niet. Een hoge voorzet werd door de ver mee opgekomen Bert Witte in eerste instantie slecht ingekopt, waarna hij het van een Ayyildiz- verdediger nog eens mocht proberen. Witte wist nu wel zijn haardos met suc ces tegen het leder te plaatsen. De bal plofte onbereikbaar voor de keeper in de linkerbenedenhoek van het doel: 1—2. Het laatste kwartier kenmerkte zich door geïrriterd optreden van de tegen stander en het uitstekende optreden van de scheidsrechter hiertegen. Fraai spel was niet meer belangrijk voor de Boys, de zege moest veilig gesteld worden. Dat was geen probleem, Texelse Boys had de zege weer in de tas. Zwaar be vochten, maar wel verdiend. ZDH wist geen puntje van Sint Boys te pakken, dus moeten de Boys dat vol gende week zelf doen. Voor het eerst heeft Gamma 2 in de promotiewedstrijden een nederlaag geleden. Het uit Alkmaar afkomstige Crawford 2 bleek te sterk te zijn voor de Texelaars en won met 3—0. In de eerste klasse verspeelden ZDH 2 en Gamma 3 twee punten dus Oosterend 3 dat wel won komt nu steviger in het zadel voor het kampioenschap. In de tweede klasse verspeelde Oosterend 4 ook twee punten en Citroën deed goede zaken door van A O 2000 te winnen. Het was met name linkerspits Jos Wessels, die een van zijn betere wedstrijden van dit seizoen speelde. Hard werkend en goed geconcentreerd spelend, was hij vooral tegen het eind van de eerste helft een plaag voor de Alkmaars/Turkse defensie. Na enkele De laatste wedstrijd in dit seizoen moest De Koog/Z in Hoorn tegen Al ways Forward spelen. Een ploeg die al ruim een maand kampioen is en die nog geen enkel verliespunt had. Uiteraard wilde de Hoornder ploeg dolgraag ook haar laatste wedstrijd winnen. De Koog echter was niet van plan daaraan mee te werken. En dat lukte wonderwel. Met 5—4 werd Always Forward vlak voor de officië le kampioensreceptie toch nog op een nederlaag getracteerd. Met vier gave treffers viel vooral spits Richard Daalder op, maar de overwin ning was toch te danken aan de enorme inzet van het hele elftal. Al in de eerste minuten bleek dat Always Forward snel wilde doordrukken. Hun eerste aanval kon nog net gestopt worden. Uit één van de volgende Hoornse aanvallen be machtigde Harry Veldman de bal en hij speelde de zich in het strafschopgebied vrij lopende Richard Daalder direkt aan. Die aarzelde geen moment en schoot hard in: 0—1. Energiek trok Always For ward weer ten aanval, maar de ploeg was te gretig en strandde nogal eens op de buitenspelval. Een tiental minuten la ter sloeg De Koog weer toe. Richard Daalder wist zich in het strafschopge bied vrij te spelen en passeerde de kee per van dichtbij: 0—2. Daarna brak een Hoornse periode aan. Keeper Nico Stoop verrichtte bergen uitstekend werk en had geluk toen een lage schuiver via zijn vuist en de paal het doel weer uit- ketste. Het sterke opdringen werd de thuisclub noodlottig. Edgard Kikkert schoof de bal tussen de verdediger en de ver uitgelopen keeper door in het Hoorn se doel: 0 3. Pas in de laatste minuut van de eerste helft slaagde eindelijk ook de kampioen erin te scoren zodat met 1—3 gerust werd. Het sterke Hoornder offensief dat me teen na de thee verwacht werd kwam niet. Weer wist Richard Daalder met een prachtige actie in één van de eerste mi nuten te scoren: 1—4. De thuisclub schrok daar zo van dat De Koog daarna geruime tijd vrij gemakkelijk haar voor sprong kon verdedigen. Toch kroop Al ways Forward weer wat dichterbij door een goed benutte penalty: 2—4. Weer drong de Hoornder ploeg sterk aan, maar weer maakte Daalder handig ge bruik van de daardoor ontstane ruimte: 2—5. De getergde kampioen ging daar op met man en macht in de aanval. Voorlopig echter gaf de achterste lijn van De Koog geen krimp en vooral Nan- ning Kikkert speelde sterk en ruimde veel op. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd knabbelde de thuisclub iets van de achterstand af door met een uit stekende kopbal 3—5 te scoren. Toen vlak daarna De Koog z'n tweede penalty tegen kreeg door tiands op de doellijn kwam de overwinning nog bijna in ge vaar. Verder dan 4—5 kwam Always For ward echter niet meer. Gamma 2 was bij winst afgelopen vrijdag bijna zeker geweest van pro motie. Bij een gelijkspel had Gamma 2 de zaken ook nog onder controle gehad. Het verlies tegen Crawford betekent echter niet dat Gamma 2 uitgeschakeld is, want de Texelse reserve-kampioen moet mog twee wedstrijden spelen tegen tegenstan ders die beide al zijn uitgeschakeld. Degene die alle thuiswedstrijden van Gamma 2 heeft gezien, zal toch verbaasd zijn geweest hoe het team deze wedstrijd afwerkte. Bij eerdere thuiswedstrijden koos Gamma een verdedigende taktiek met snelle uit vallen. De ploeg wist dat Crawford in eerdere promotiewedstrijden ook deze taktiek speelde. Het wekte daarom des te meer verbazing dat Gamma zich liet verleiden tot een speltype dat Crawford in de kaart speelde. Wat al snel bleek toen Char les Ipenburg goed reageerde op een gevaarlijke counter van Crawford. De Alkmaarders kwamen niet op de helft van Gamma bij Texels balbezit, terwijl Gamma trachtte door vroeg te storen op de helft van Crawford de wedstrijd onder controle te krij gen. En toen bleek dat Gamma 2 veel moeite had in het creëren van kansen. De ploeg moest het hebben van schoten op het doel zoals Dirk Barends te pas en te onpas trachtte te doen. Voorzichtig De Gamma aanvallers, met name Pe ter de Vries en Paul van Exel konden te gen dit team weinig gevaar stichtten. Al moet gezegd worden dat Peter de Vries in het begin een strafschop werd ont houden toen hij in het strafschopgebied werd aangetikt. In de veertiende minuut kreeg Crawford de beste kans op voor sprong. Twee keer kon Crawford van dichtbij op het doel schieten naar Ipen burg redde goed en de derde keer ging de bal over. Crawford speelde voorzich tig, de aanvallen van deze ploeg duurden erg lang, maar het team bleef steeds aan de bal. Aad Blom kreeg een minuut of zeven voor het einde van de eerste helft twee minuten straftijd. Blom werd aan getikt door een tegenstander en kwam ten val. De zwak leidende scheidsrechter Van Rootselaar wenste echter niet in te gaan op het appèl van Gamma voor een vrije schop en deed deze overtreding af met de term uitlokken. De daarop vol gende reactie van Blom kostte twee mi nuten straftijd. Een cruciaal ogenblik want in de tijd dat Gamma met een man minder was, scoorde Crawford 1—0 en twee minuten daarna werd het 2—0 doordat een bal van de achterlijn „zo maar" het Gamma doel trof, op een ogenblik dat iedereen een voorzet verwachtte. Geen geluk In het begin van de tweede helft stond de doelpaal voor Gamma de aansluiten de treffer in de weg. Nadat Werner van de Meer op het doel schoot en de Craw ford keeper de bal in het veld sloeg, kreeg Dirk Barends de bal voor de voe ten; zijn schot had alleen het al eerder vermelde resultaat. Gamma 2 kreeg daarna weer een goede mogelijkheid om dichterbij te komen toen een Crawford speler twee minuten straftijd kreeg. Al leen het overleg en de rust bij Gamma was volledig zoek, want in plaats van de zaak uit proberen te spelen, schoot men veelvuldig op het doel met geen resul taat. En het was Crawford die de betere kansen kreeg. Weer kreeg een Alkmaar der twee minuten straftijd en nu had Gamma het hoofd er beter bij. De Texe laars combineerden nu beter en kregen ook kansen maar men had geen geluk. Later kreeg Gamma de kans om dichter bij te komen, nadat de Alkmaarse keeper ook voor twee minuten naar de bank was gezonden. Ook dit leverde niets op dan wat chaotische toestanden voor het vijandelijke doel. Crawford kwam erg ge lukkig op 3—0 nadat een uitgebroken speler tegen de ver uitgelopen Charles Ipenburg opschoot, maar de bal het doel in caramboleerde. In de laatste drie mi nuten kreeg Gamma nog twee penalties te nemen. Beiden werden gemist, de poging van Paul van Exel belandde op de paal en het schot van Dirk Barends werd uitstekend gestopt. Ledenlijst Belangrijk voor Gamma 2 is nu hoe men de laatste twee wedstrijden door komt en hoe de overige tegenstanders tegen elkaar spelen. In ieder geval is ge bleken dat de promotiewedstrijden erg leuk zijn om naar te kijken. Iedere Texel se vertegenwoordiger verdient meer aanhang dan nu het geval was. In de eerste klasse van het Texelse zaalvoetbal lijkt nu een voorlopige beslissing gevallen te zijn. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft Oosterend 3 nu drie punten voorsprong op de volgers ZDH 2 en Gamma 3. Want hoewel Oosterend 3 een moeilijke overwinning op Mantje 2 met 4—3 behaalde, verloren ZDH 2 en Gamma 3. ZDH 2 van de Texel veteranen. Een einduitslag die nogal omstreden tot stand kwam. Enkele mi nuten voor het einde stond het 3—3. Een inzet van de Veteranen belandde op de lijn (of er over). Dat was ook het ge val toen vlak daarna hetzelfde gebeurde. De scheidsrechter besloot toen het doel punt toe te kennen. Vanaf de tribune ge zien leek hij gelijk te hebben. Gamma 3 verloor duidelijk van Rab. De gehele wedstrijd kon Gamma 3 niet imponeren. Het was dan ook zeer verdiend dat Rab won. In de tweede klasse verloor Ooster-end 4 twee punten aan de Muy. Doordat Citroën won van A O 2000 begint in deze klasse de titelstrijd opnieuw. De inschrijfperiode voor het volgend seizoen is gesloten. Voor het seizoen 1984-1985 hebben zich tweeënvijftig teams ingeschreven, terwijl er voor één envijftig plaats is. Ook kunnen de vereni gingen die niet op de laatste rayonverga dering aanwezig waren (dat waren er ve le) de ledenlijsten afhalen bij de secreta ris van het rayon Texel: Jan Willem Boon. De door de gymnastiekvereniging Ou- deschild georganiseerde sjoelwedstrij den in dorpshuis 't Skiltje zijn geani meerd verlopen, al had de belangstelling nog wel wat beter kunnen zijn. Bij de jeugd (tot 12 jaar) werd Ronald Timmer met 123 punten winnaar, tweede werd met 120 punten Arnold Krijnen en derde met 112 punten Carlo Timmer. Uitslag ouderen: 1. Willem van Sperlo (127 p.); 2. Geeske Rauwenhorst (124 p.); 3. Mar tha Kreeft (124 p.); 4. Yvonne'Bruining (122 p.) en 5. Nico Stoter (121 p.). De veiling in volle gang; overzicht van het gebouw. Promotiewedstrijden: Gamma 2-Crawford 2 Gamma-FC Citadel Eerste klasse: Texel-ZDH 2 Rab-Gamma 3 Nissan 3-Question 2 De Mok-PH Hotel Oosterend 3-Mantje 2 Tweede klasse: Question 3-Gempo A O 2000 2-Citroën De Muy-Oosterend 4 Texelse Boys 2-Nioz 2 Nioz-Texelse Boys 3 KSMT-PH Hotel 2 Derde klasse: Texel 2-ZDH 3 Rab 2-De Koog Nissan 4-De Koog 6 Ver. Schilders 2-Texelse Boys 4 KSMT 2-Oosterend 5 Ver. Schilders-Oosterend 7 Junioren: Graaf Spuiterij-Ratronics Texelse Boys-Texelse Boys 2 Vissers bouwbedrijf-Gamma Gamma 2-Ver. Schilders ZDH 2-SOS 4-3 4-0 3-3 5-5 4-3 2-0 2-4 2-0 2-0 1-2 3-2 4-0 2-1 3-3 3-5 1-1 3-2 1-6 2-0 2-2 3-2 1-4 „We hadden dit jaar minder handelaars. Bovendien had een aantal men sen niet in de gaten dat donderdag niets meer ingebracht kon worden, in te genstelling tot vorig jaar. Daarom waren er nu maar 943 nummers, zo'n hon derd minder dan vorig jaar. Toch was de omzet, 80.000 gulden, even hoog als vorig jaar en is de opbrengst nog wat hoger". Aan het woord is Joop Groen van de Lions-club Texel. De belangstelling van het publiek voor de vei ling was groot. De opbrengst is iets meer dan 14.000,—. Die opbrengst (vorig jaar f14.000,— wordt onder meer veroorzaakt door di verse inbrengers die meedeelden het he le bedrag dat hun koopwaar op zou brengen af te staan voor het goede doel. Dat gold onder meer voor een kast die voor f800,— wegging. Het grootste ge deelte komt echter van de veilingop brengsten zelf en van de horeca-omzet. Het hoogste bedrag dat dit jaar werd geboden was voor een overnaadse spie- gelsloep met buitenboordmotor die voor f2900,— wegging. Goede tweede was de voormalige AOT-bus, die voor f2.600,— van eigenaar wisselde. beter dan voorgaande jaren. Een hoog percentage spullen werd verkocht: on geveer 85% Anti-conceptie De beide veilingmeesters J. C. Roeper en Gerard Zijm waren goed in vorm, hun koopgedrag-stimulerende opmerkingen gingen er bij het publiek in als koek. Het origineelste verkoopverhaal kwam toch wel op rekening van Zijm, die het uitlegde dat een zaKKenaicmsii geen 18de eeuws anti-conceptiem J was maar een apparaatje om pg6 diepvrieszakken goed mee af te sli i Over de besteding van de veilin brengst valt nog niet meer te mf/e dan in de vorige krant stond, de missie is nog bezig met zoeken naai goed doel. Mensen die suggesties ben kunnen die doorgeven aan Groen uit Den Burg of Jan De Koog, respectievelijk voorzitter van de betreffende com Het moet om een Texels doel iets dat de gemeenschap dient van de grond geholpen moet terwijl subsidie niet haalbaar is. Vooral kunstvoorwerpen bleken goed in de markt te liggen. Een paar etsen van Blok van der Velden gingen volgens insi ders zelfs voor ongeveer het dubbele van hun marktwaarde weg, maar ook andere prenten en schilderijen leverden goed geld op. Koelkasten en vrieskisten deden het ook goed. Oude kachels daarente gen gingen voor echte bodemprijzen weg, terwijl kleding helemaal niet te ver kopen bleek te zijn. Texelse Boys 3-NMS 0—3 Texelse Boys 4-Oosterend 3 11—0 Dames: Texelse Boys 2-Gamma 4—2 Donderdag 3 mei 1984 20.55 uur Gempo-Tex. Boys 3 21.35 uur Oosterend 4-Gamma 5 22.15 uur Gamma 3-De Mok (2x) Zaaldienst: Kikkert/Topido Vrijdag 4 mei 1984 17.15 uur Ratronics-Gamma 2 17.45 uur Ver. Schilders-Graaf Spuiterij 18.15 uur Oosterend 2-Zegel Modes 18.45 uur Question 2-Gamma 3 19.25 uur Gamma 2-KSMT 1 20.05 uur Finale res.beker (P. L. Duinker- trofee) 20.55 uur Nissan 3-Rab 21.35 uur Ver. Schilders 1-Texel 2 22.15 uur Prins Hendrik 1-Texel Zaaldienst: Mantje 1e klasse: 1. Oosterend 3 17 28 2. ZDH 2 17 25 3. Gamma 3 16 22 4. Texel 17 20 5. Question 2 17 18 6. Gamma 4 16 16 7. Rab 17 16 8. De Mok 16 14 9. Nissan 17 13 10. PH Polder 17 12 11. Mantje 2 17 12 12. Jelleboog 16 4 3. A O 2000 2 4. Texelse Boys 2 5. KSMT 6. PH Hotel 2 7. Gamma 5 8. Nioz 9. De Muy 10. Question 3 11. Gempo 12. Nioz 2 18b Fran( 13. Texelse Boys 3 18 pen do te Eindstand dames: juwer. 1. Gamma 18 Den E 2. Texelse Boys 18 spen d 3. Texelse Boys 2 18 reatiel 4. Oosterend 5. Nissan 6. Rentenaar 7. KSMT Gistermiddag tegen half zich een aanrijding voor op het Jan 27-jarige Amsterdamse kwam personenauto uit de Jan botste op de in de richting van derstraat rijdende auto van een Texelaar. Materiële schade gevolg. De organisatie toonde zich achteraf verheugd om de gezellige sfeer waarin de veiling is verlopen. Er waren geen handelaars die de biedingen frustreerden door uit te nemen en van diverse men sen kregen ze de reactie dat het veiling- bezoek zelfs als een dagje uit werd ervaren. De kwaliteit van de geboden waar was Spanning en aandacht bij de veilingmeesters en zijn assistenten. Af en toe kwam het voo mensen in de zaal die naar elkaar groetten, voor bieders werden aangezien. 2e klasse: 1. Citroën 2. Oosterend 4

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6