>etbalvooruitzichten Jozef- en Thijsseschool voetbalkampioen ven Provinciën kampioen [de klasse zaalvoetbal Voetbalprogramma Sportvissen tegen ,,De Karper" Geen zwemmen „Zeemacht" «r Uitslagen eilandcompetitie vollebal Jeugdhonkballers goed van start )AG 4 MEI 1984 MEI v. TEXELSE COURANT PAGINA 9 75 'Texel eerste speelt de laatste thuis- rijd van dit seizoen tegen Kolping een voor Texel altijd lastige tegen- ir, die met een 4-4-2 opstelling vol op de counter speelt, zodat de te- ander moet komen. Hopelijk lukt eindelijk eens om de Ouddorpers :en nederlaag naar huis te sturen, veede gaat, vrij van degradatiezor- naar Alcm. Victrix 2. Met de vorm laatste wedtrijden moet een ge- >l mogelijk zijn. Het vierde moet kunnen winnen van het onder- aande BKC 4. Het zesde speelt tegen JVC 5 en zal de punten wel nhalen. ntvangt SRC A2, bij winst is het ioenschap een feit. C1 gaat bij ioen ZAP C1 een te zware opgave noet. C3 krijgt het uit bij WGW C3 moeilijk. (else Boys ag a.s. 14.00 uur Texelse Boys te- Sint Boys. De laatste competitie- trijd van dit seizoen met als inzet ampioenschap van de afdeling 3B. se Boys heeft de beste papieren ze twee punten voorsprong heb- ip hun tegenstanders maar het is te achten dat Sint Boys alles in het zal stellen om, door een overwin- een beslissingswedstrijd te be- stelligen. Mocht het zover komen leeft de verliezer nog een kans op lotie naar de tweede klas in de na- petitie met de winnaars van de peri- tel van de afdelingen 3A en 3C, !se Boys heeft genoeg aan een ge- om kampioen te worden maar BOys moet minstens gelijk spelen eker te zijn van de nacompetitie. Bij door de laatste is de kans groot lallantsoog tweede wordt voor de detitel en dan de nacompetitie mag Voor de verschillende teams een nend slot van de competitie waarbij enuwen wel een woordje zullen spreken. indienst: Paul van Heerwaarden en Wessels. zijn verder alle Boys elftallen vrij. fag drie wedstrijden. De A-junioren naar Den Helder voor de wedstrijd n HCSC A2 (boot 13.05 uur); op ei- terrein speelt C3 tegen BKC C3 en de meisjes B-junioren gaan naar De Cocksdorp. Deze drie wedstrijden begin nen alle om 14.30 uur. S.V. Oosterend De laatste thuiswedstrijd van het eerste aanstaande zaterdag tegen KW kan een leuk duel opleveren waarbij geen grote belangen meer op het spel staan, omdat beide elftallen zullen eindigen in de mid denmoot. De A-junioren spelen ook thuis en ontvangen Watervogels A1. In een veel te harde wedstrijd werd de uit wedstrijd verloren, maar nu bestaat de kans op revanche. De vrouwen hebben minimaal nog twee uitwedstrijden te gaan, namelijk zaterdag naar Wieringer- waard en dinsdag naar De Koog. Door veel te veel onnodige afzeggingen is het kampioenschap inmiddels verkeken, maar hopelijk kunnen deze laatste wedstrijden nog met enig succes wor den afgesloten. De meisjes gaan naar Den Helder en spelen tegen het sterke WGW. Zondag speelt alleen het tweede dat dank zij diverse A-junioren de laatste tijd redelijke resultaten boekt. De kans bestaat nu zelfs dat van het bezoekende Watervogels 3 gewonnen kan worden. Vrijdagavond wordt rra de training een clubavond gehouden waar op informele wijze afscheid kan worden genomen van trainer Bep Vonk die, zoals bekend, vol gend seizoen ZDH gaat trainen. Z.D.H. ZDH speelt haar laatste competitie wedstrijd en ontvangt Oudesluis. Na een schitterende eerste competitiehelft zakte ZDH erg terug. Mogelijk kan ZDH voor eigen publiek het seizoen besluiten met een overwinning. De laatste thuis wedstrijd tegen. Winkel leek het er ook op maar een 3 0 voorsprong werd on nodig uit handen gegeven: 3 3. De match is tevend het afscheid van trainer Hermens die tijdens de competitie de vertrekkende Piet van Vliet kwam ver vangen. De volgende competitie gaat Bep Vonk ZDH trainen. ZDH 2 gaat naar Helder 3, wederom een zware opgave. Door hun promotie kwam ZDH 2 in een afdeling met alle maal derde elftallen van grote verenigin gen waar spelers die uit het eerste weg vallen naar het derde gaan. Dat beteken de wekelijks grote nederlagen met twee overwinningen als competitieresultaat. S.V. De Koog Zaterdag spelen alleen de B-junioren. Ze spelen hun laatste uitwedstrijd tegen JVC B2. Dit moet De Koog kunnen win nen. Vertrek uit De Koog om 12.30 uur. Het eerste speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Knollendam. De Koog heeft nog wat goed te maken na de wedstrijd daar. Het tweede speelt om 12.30 uur thuis tegen Watervogels 6. Gezien de laatste resultaten mogen we ook nu op een overwinning rekenen. De vrouwen spelen dinsdag om 19.00 uur de laatste wedstrijd, die beslissend kan zijn voor het kampioenschap. Alleen bij winst zijn de Koger vrouwen zeker van de titel. Een gelijkspel brengt zelfs promotie in ge vaar, daar Oosterend en Wieringerwaard dan gelijk kunnen eindigen. Zondag spe len de vrouwen een toernooi in Voor schoten, waar ze vorig jaar de eerste plaats behaalden. Vertrek uit De Koog om 8.30 uur (boot 9.05 uur). let junioren zaalvoetbalteam Ze- Provinciën mag zich met nog wedstrijden te spelen al kampi- noemen van de derde klasse. foensdagmiddag overhandigde VB rayoncomissielid Jan Raven de ipioensbeker aan het succesvolle Ti dat het hele seizoen uitstekend ft gedraaid. De kampioenswedstrijd en een meisjesteam van Texelse Boys ik achteraf nog het zwaarst, want de uwen speelden de gedoodverfde ipioenen danig parten, lit team van Zeven Provinciën nam het tweede seizoen deel aan de npetitie zaalvoetbal, lp de foto: achterste rij v.l.n.r. coach man Boekei, Alwin Rootlieb, Dirk lo Krijnen, Arjan Kikkert, Gert-Jan iin en Bernard Bruin. Voorste rij r. Robbert Grisnigt, Joop Boekei, arten Roeper, Dennis Penha en Ruud kens. Zaterdag 5 mei 1984: KNVB afdeling Noordholland: SVO/Z-KVV, 14.30 uur Junioren: Oosterend A1-Watervogels A1, 14.30 uur Texel A2-SRC A3, 14.30 uur HCSC A2-Tex. Boys A1, 14.30 uur JVC B1-De Koog B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP C1-Texel C1, 14.30 uur (veftrek"bööt"'13:05'OCTr) Tex/ Böys C3-BKC C3, 14.30 uur WGW C3-Texel C3, 14.30 uur Dames: Wieringerwaard-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Meisjes: A: Cocksdorp-Tex. Boys, 14.30 uur B: WGW-Oosterend, 14.30 uur Pupillen: Afdeling D: Texel D1-Texelse Boys D1, 12.30 uur Oosterend D1-ZDH D1, 13.00 uur Texel D2-Oosterend D2, 13.30 uur Afdeling E: Texel E2-Texel E1, 12.30 uur Texel E3-Oosterend E1, 13.30 uur Texel D3-ZDH E1, 14.30 ur Tex. Boys E1-Cocksdorp El14.30 uur Afdeling F, terrein SV Texel: Tex. Boys F1-Oosterend F1, 11.50 uur Oosterend F1-Texel F1, 11.30 uur Texel F1-Texelse Boys F1, 12.10 uur Zondag 6 mei 1984: 4de klasse A KNVB: Texel-Kolping Boys, 14.00 uur KNVB afdeling Noordholland: De Koog-Knollendam, 14.30 uur Texelse Boys-Sint Boys, 14.00 uur ZDH-Oudesluis, 14.30 uur Alcm. Victrix 2-Texel 2, 12.00 uur Oosterend 2-Watervogels 3, 12.30 uur Helder 3-ZDH 2, 14.30 uur Texel 4-BKC 4, 14.30 uur Texel 6-JVC 5, 12.00 uur De Koog 2-Watervogels 6, 12.00 uur Dinsdag 8 mei 1984: Dames: De Koog-Oosterend, 19.00 uur Woensdag 9 mei 1984 Meisjes A: De Kaög^Cocksdorp, 19.00 uur Samen reizen: Zaterdag 5 mei 1984: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog B1, Texel C1 en dames O'end. Bij afkeuring terrein bus afbestel len, telefoon (02240) 12421. Zondag 6 mei wordt aan de dijk van Oudeschild (tegenover dorpshuis 't Skiltje) door de sportvissersclub Texel een wedstrijd gehouden in het kader van de uitwisseling met de hengelsportvere niging ,,De Karper" uit Bergen. De be zoekers uit Bergen worden verwacht met de boot van 8.35 uur uit Den Helder. Ze worden door leden van de Texelse Club naar Oudeschild gebracht. Aan de wedstrijd zijn wat prijsjes verbonden. Daags tevoren moeten de pieren voor deze wedstrijd worden gespit. Om half drie zaterdagmiddag worden de leden dan ook verwacht bij het Fanfarege bouw in de Wittekruislaan, vanwaar ge zamenlijk wordt vertrokken. Dinsdag 8 mei is er in het overdekte bad van „Zeemacht" geen zwemmen. Het winnende team van de Thijsseschool. Staand, v.l.n.r.: Ruud Eerkens. Jan Jacob Keyser, Arnoud de Graaf, Marc Beuving, Barry Betsema, Dirk Keyser, Johan Gieles, meester J. Heethuis. Zittend: Gert-Jan Bruin, Stefan Bousma, Jeroen Takes, Sjoerd Postma, Pieter Dogger en Ettiëne van Bennekom. Liggend Jeffrey Androg. Door met 3—1 van de Oosterender school met de bijbel te winnen werd het jongensteam van de Thijsseschool woensdagmiddag voetbalkampioen bij de grote scholen. De kampioen van vorig jaar, de Jozefschool, kwam niet verder dan een derde plaats. Bij de meisjes onttroonde het team van de Jo zefschool de kampioen van vorig jaar, de School met de Bijbel uit Ooster end. Hier kon met recht gesproken worden van een nipte overwinning. De beide meisjesteams boekten namelijk eéri overwinning en twee gelijke spelen, waarvan één tegen elkaar. Penalty's moesten dus de uitslag brengen en toen bleek dat de zenuwen van de Burger meisjes dit jaar net een fractie sterker waren dan die van de Oosterender meisjes. De overwinning van de Thijsseschool bij de jongens was beter afgetekend. Hun laatste wedstrijd tegen Oosterend moest uitkomst brengen. De Gortbuukertjes slaagden erin met veel vechtlust ^e eer te redden, maar de jongens van de Thijsse school hadden duidelijk het spel in handen. Het zonnetje bescheen sportieve wedstrijden. Scheidsrechters Janneke Kampstra, Berend Smits, Joop Koning en Jan Raven ontmoetten geen problemen. De beide kampioensteams zullen 9 mei in Castricum uitkomen in de provinciale kampioenschappen, waar zij ongetwijfeld zullen proberen in de voetstappen van het Oosterender meisjesteam van vorig jaar te treden. Die ploeg werd toen kampioen. Mannen: LPG-Autocentrale 1 1 Drankencentrale-Systeem H. 2 0 Versluis H.-RSG 1 1 Teso-Time Out 0 2 V. Wijngaarden-Timmers bakk. 1—1 Smash-Krim 0—2 FDrankencentrale-Lichtboei 2 0 Auto Segerink-Amro 0—2 Pado-Westerlaken 1—1 Vrouwen: NCM-CVI 2-0 Goënga-Bruining 1—1 7 Provinciën-WGD 1 1 Casino-Koffieshop 0—2 Leijdekkers-Hema 0—2 Taxi Smidt-Zwaan 2 1—1 Smash 3-Retsina 2 0 Taveerne-Garage Kikkert 2—0 Lindeboom-Cafeetje 2—0 Ass. Bremer-VW Audi 1—1 Gyvo BA-Cocky's 2—0 v.?.,- mmmm WÊÊtmMSmmi Het tweede doelpunt van de Thijsseschool. Duidelijk is te zien hoe de snelle Jeffrey Androg twee Oosterend-verdedigers tè slim af is. De keeper kon de inleiding van de goal niet goed zien. Het juniorenteam van de HSV Tex- la is de honkbalcompetitie goed be gonnen. Beide wedstrijden van het afgelopen weekend werden in winst omgezet. Zaterdag werd het team van Rangers B. uit Schagen met 20—7 verslagen. Op koninginnedag werd in Purmerend Flying Petrels C. met 18 7 aan de kant gezet. Deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de Rangers moest een eerste indruk geven over de kracht van het Texelse juniorenteam. De Texelaars zetten de wedstrijd snel naar hun hand. Onder aanvoering van de goed pitchen- de Han de Graaff werden de Rangers in de eerste inning met een blanco stand het veld weer ingestuurd. Openingsslag man Simon Lap bewees weer eens zijn snelheid door, nadat hij op de honken was gekomen, meteen het tweede en derde honk te stelen. Een daverende twee-honkslag van Han de Graaf bracht hem over de thuisplaat. Het was de inleiding van veel en goed slagwerk van Texla. In totaal werden er 13 honkslagen gemaakt. Ook Maarten Hengst produceerde een twee-honkslag, terwijl 'nieuwkomer' Marijn de Wolf de show stal door zelfs twee maal een twee-honkslag te slaan. Bovendien gooide hij vanaf de linksvelder positie een tegenstander over een afstand van zeker 50 meter op het eerste honk uit. Ook verdedigend klopte het aan Texla zijde. De spelers Martin Marinus (eerste honk), Wijnand Baretta i tweede honk) en Paul Schneider en Simon Lap (beide korte stop) hielden het infield goed dicht. De cijfers in deze wedstrijd waren: Texla A: 6 maal 3-slag; 6 maal 4-wijd; 5 veldfouten; 13 honkslagen en 1 vangbal. Rangers B: 3 maal 3-slag; 11 maal 4-wijd; 3 veldfouten; 3 honkslagen en 2 vangballen. Flying Petrels De overwinning van Texla op Flying Petrels was van een nog beter gehalte dan de eerste overwinning. Deze ploeg had duidelijk meer inhoud dan de Ran gers. Bovendien waren aan Texla zijde enige spelers niet helemaal fit. Reeds in de eerste inning trok Texla echter het initiatief naar zich toe. De startende Petrels-werper had weinig controle. Bovendien werd bijna alles wat ni^t wijd was door Texla het veld ingesla gen: 15 honkballen. De namen met een twee-honkslag waren deze keer: Simon Lap, Andrew Cosslett en de nieuwe spelers Yvo Zutp- hen en Erik Schneider (8 honkslagen uit 8 slagbeurten). Ondertussen hielden Paul Schneider en later Han de Graaff de Petrels slag- ploeg in bedwang, al werd tijdens een korte inzinking te veel 4-wijd gegooid. Het verschil tussen beide ploegen zat ook in de verdediging van het verreveld. Petrels liet daar steken vallen, terwijl bij Texla met name Andrew Cosslett diep in het rechtsveld twee goede vangballen maakte. Een ander voorbeeld is Pepijn Wittop Koning, ook een nieuwe speler, die moeiteloos op het derde honk mee draaide. De ploeg lijkt in de breedte ge groeid te zijn. De cijfers van deze wedstrijd zijn: Flying Petrels C: 3 maal 3-slag; 8 maal 4-wijd; 3 veldfouten; 3 honkslagen en 3 vangballen. Texela A: 4 maal 3-slag; 8 maal 4-wijd; 3 veldfouten; 15 honkslagen en 3 vangballen. Peanuts De nieuwe Peanut afdeling is inmid dels met succes van start gegaan. 22 en thousiaste lagere schoolkinderen heb ben reeds twjee keer hun uiterste best gedaan. Nieuwe spelers en speelsters zijn evenwel nog steeds van harte wel kom op de dinsdagmiddag om 16.00 uur op het oefenveld van de Texelse Boys aan de Haffelderweg. Trainers De bekende rayontrainers Jaap Muts en Cees Tishauser zijn bereid gevonden om als gasttrainers een vijftal trainingen te verzorgen. De eerste training is donderdag. Programma Donderdag 3 mei: terrein Haffelder weg: 19.00 uur training dames softbal; 19.00 uur training heren en junioren honkbal door Jaap Muts en Cees Tishauser. Zaterdag 5 mei: terrein Haffelderweg: 12.00 uur Texela junioren-Urbanus. Dinsdag 8 mei: terrein Haffelderweg: 16.00 uur Peanuts training en wedstrijd.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9