I van 0—2 naar 3—2 Topido verslaat favoriet Gamma 2 Texel junioren A2 kampioen 02220-2066 „Staying Alive" H wint atste match Cocksdorpers winnen Duinker-trofee Eilandcompetitie volleybal U succesvol Knollendam te sterk voor De Koog 1—3 Uitstekend resultaat voor Marieke v.d. Blaak Bij brand en spoedeisende ambulance: van Alkema, TEXELSE COURANT PAGINA 7 8 MEI 1984 maat aan. Koorn faalde niet. Hij schoot hard raak: 1—2. Vlak hierna scoorde Kolping Boys bij na weer, maar de ingeschoten bal werd door Charles lepenburg met de voet ge keerd. Met nog tien minuten te spelen soleerde Rob van de Stap het straf schopgebied van Kolping Boys binnen en werd toen van achter aangetikt door een verdediger. De terecht toegekende penalty werd door Louis Uriot benut. Goaltjësdief Met nog een minuut te spelen kwam er eindelijk gerechtigheid voor de ploeg die de hele middag op winst had gespeeld. Van links werd de bal schitte rend voorgetrokken door Louis Uriot. Goaltjesdief Piet Monster wurmde zich voor een Kolping Boys verdediger en scoorde zijn 18e doelpunt: 3-2. Een terechte overwinning van Texel dat het publiek een leuke partij voetbal voorschotelde en dit seizoen slechts één thuiswedstrijd verloor. iterin "i maai emer iek de scho; en latei kreeg aar a ruit eidsre dit n n Oosi egenst de K\ •han i de tv had g iterin I de korfbalcijfers 8 3 heeft Ide competitie op eigen veld af- oten met een overwinning op Sluis. Het zag er de eerste niet naar uit dat het zo zou aflo- ivvant de bezoekers hadden aan- E slijk ttiet 1—3 de leiding. Na de sloeg ZDH hard terug. IH startte goed en na twee minuten 5t Bram Brouwer in handen van de ran. ZDH nam de leiding, maar had /ver mf8 hU'P n°dig van Jan Beekhuizen keep5 ^'u's' rï'e z'in e'9en keeper pas- 'scooi 1-0. Die voorsprong was van duur want een minuut later gaf Al le Keyser met een mooie kopbal keeper Goof Schutten het n ken. t daarna had Bram Brouwer pech; en fraaie pass van Gerard Timmer- trof zijn schot de paal. Na 25 minu- ntstond een misverstand in de ZDH ■diging en die werd gretig benut Allen de Keyser; 1—2. Even later j Paul Voorthuizen geheel vrij en hij ongehinderd nummer drie in de touwen jagen. Hoop orde rust bracht Ruud Wilner hoop ZDH harten. Door een wirwar ,van rs schoot "hij de Zwaluwen in'dé tand 2-3, Na de thee bleek ZDH oren met veel aanvallen in het e spel. Henk de Ruyter gaf het goe- lorbeeld door een vrije trap van gro- stand hoog in het doel te schieten; Doelman Louw Mosk (invaller) I handen vol werk aan ZDH. Eerst de dorgebroken Marcel Witte nog opt maar even later gaf Bram Brou- ZDH de leiding; 4—3. Een minuut was het dezelfde speler die de I op 5 3 bracht. ZDH had de sk te pakken. Jan de Wit ging goed op een vrije trap en tikte het leer in net; 6-3. Eric Bakker, goed naar 3n gekomen, rondde zijn aanval zelf iaf-' 7 3 en Bram Brouwer verricht er minuten voor het einde zijn hat en bracht ZDH op een 8-3 zege. Rob Eelman. Jacco van Trigt, Koen Zijm, Hon Graaf en R°Ö cball chte pu >ete igen er acmer ae oeKers die in de afgelopen jaren vergaard werden V.l.n.r.: staand Arjan van der Knaap, Marcel Bakken Jasper Joosten Jan Beerlmg. Zittend Ruud Beerling, Ronald van de Wetering, Jacob van Heer waarden, Rob de Zeij, Erwin Zoetelief. et afgelopen weekend sloot GVT drietal competities af met wis- ind succes. In de sporthal van ia Paulowna behaalden de meis tot 13 jaar een tweede plaats en meisjes tot 16 jaar de vierde its in de finale. De jongens van ïl waren helemaal op dreef want visten met knap werk de eerste hts te behalen, icn jongste meisjesploeg van GVT ide tot op de balk een goede t strijd en maakte een kans op de te plaats. Bij de balk was het jammer een aantal meisjes de spanning niet maal meer kon verdragen waardoor eel evenwichtsverstoringen waren, eindigde met 2.75 punten achter sterke DOS uit Den Oever. tf'agen balk, brug, vrije oef., sprong) nieta Mulder 6.65, 5.85, 6.10, 6.45- ier Witte 5.05, 6.05, 5.90, 6.25; Irene te 7.30, 6.50, 5.90, 7.80; Ingrid Brou- 5.65, 6.10, 6.40, 6.80; Mariëlle Vonk ,6.40, 7.25, 7.55; Martine Brugge- 5.75, 6.50, 6.35, 6.70. oudste meisjes hadden een zware tl voor de boeg. Sterke tegenstan- als OKK uit Den Helder en de Halter Alkmaar deden een lage klassering loeden. Vooral door goed turnwerk Ie balk en brug bleef GVT toch in de i om de derde plaats. Bij dé uitslag k hoe dichtbij GVT bij De Halter was leven. GVT verloor met 0.05 punten 'ep hierdoor de derde plaats mis. lagen: balk, brug, vr. oef., sprong) ica v.d. Wetering 6.85, 5.95, 7.10, Tascha Witte 6.40, 6.95, 7.0o' Danny Witte 6.50, 6.05, 6.30, Yvonne Daalder 6.75, 6.75, 7.55, Gemma Praamstra 6.60, 6.90, 7.50, Miriam Raven 6.75, 7.00, In een machtige finale om de P. L. Duinker beker heeft het Cocksdorp- se Kikkert/Topido (KSMT) voor een daverende verrassing gezorgd door de favoriet Gamma 2 met 3 1 te ver slaan. Dat Gamma 2 (hoofdklasse) de grote favoriet was in deze finale was te merken aan de publieke be langstelling. De thuisblijvers hebben ongelijk gehad, niet vanwege het mooie spel maar wel door het mis sen van veel spanning en sensatie. Gamma 2 begon aanvallend en de spelers van KSMT werden resoluut in de verdediging gedrongen. Toch werd al snel het gebrek<(wat vorige week in de promotiewedstrijd tegen Crawford 2 uit Alkmaar ook al bleek) duidelijk, want Gamma 2 had zeer veel moeite met het uiteen rafelen van de Cocksdorpse de fensie en kwam.men door de verdedi ging heen van KSMT dan vond men een uitstekende keeper. KSMT moest het vooral hebben van snelle utvallen. Een van die uitvallen werd in de negende mi nuut bekroond met het openingsdoel punt van KSMT, gescoord door Guus Buys. Deze verrassende voorsprong van KSMT gaf nog een feller aanvallend Gamma te zien. Maar aanvallend bleek Gamma volharden in het schieten van te grote afstand wat weinig succes leek op te leveren, al stond de paal twee keer in de weg. Het duurde tot de 20e minuut voordat Gamma 2 via Dirk Barends de gelijkmaker kon aantekenen. KSMT leek wat aangeslagen een een tweede Gam ma treffer hing in de lucht. Toch was het weer KSMT dat vijf minuten na de gelijk maker opnieuw de leiding nam uit een goed opgezette aanval via Ruud Westdorp. Grimmig De wedstrijd werd grimmiger en scheidsrechter Le Noble die de match overigens goed leidde, had handen vol werk om alles in sportieve banen te hou den. Met nog zes minuten te spelen zet te Gamma 2 aan voor een slotoffensief om de verrassende achterstand onge daan te maken. Aan dit streven werd snel een eind gemaakt toen een Gamma speler voor vijf minuten naar de kant moest en Gamma met drie veldspelers de laatste minuten diende uit te spelen. Toch zette Gamma alles op alles. Dat be tekende dat zelfs Gamma keeper lepen burg regelmatig voor het Cocksdorper doel was te vinden. Deze wijze van aan vallen speelde KSMT in de kaart en drie minuten voor tijd, bemachtigde Guus Buys de bal. Zijn schot belandde tegen de paal en de terugspringende bal werd door Marius Eelman beheerst in het Gamma doel geschoven. Gamma zette hierna nog wel aan maar in de rommeli ge eindfase was men toch zo aangesla gen dat een tweede treffer er niet meer inzat, zodat het Kikkert/Topido team na het eindsignaal de fel begeerde P. L. Duinker beker in ontvangst kon nemen. Die werd uitgereikt door de voorzitter van de rayoncommissie B. Heerschap. Junioren In de hoogste juniorenafdeling is afge lopen week door een overwinning op ZDH Alkema kampioen geworden. Al zag het er in het begin van het seizoen al naar uit dat het team van Alkema, dat gecoached wordt door J. Beerling, hoge ogen zou gooien voor het kampioen schap. Dat het echter zo gemakkelijk zou gaan had niemand verwacht, want met nog vier wedstrijden te spelen staat men al 10 punten voor op de naaste concurrent Oosterend. Terwijl men tot dusver slechts één tegenpunt heeft. Vol gend jaar zullen de spelers het in ieder geval moeilijker krijgen, als ze de stap naar de senioren wagen. Programma Komende vrijdag speelt Gamma 2 voor twee plaatsen in de reserve afdeling tegen reserve kampioen uit Schagen, Red Lions 2. Wil men de kleine kans op promotie behouden dan moet er gewon nen worden. Ook vrijdag ontvangt het reeds uitgeschakelde Gamma 1 de kam pioen van Zaanstreek, het bekende Nusa Ina. Een zeer attractieve ploeg die garant staat voor eén leuke partij zaalvoetbal. Programma: Woensdag 9 mei: 17.15 u. Nissan-Zegel Modes 17.45 u. Pakhuus-Cafeetje 18.15 u. De Muy-Gempo 18.55 u. Gamma 5-Nioz 1 19.35 u. A O 2000 2-Tex.Boys 2 20.15 u. PH 2-Citroën 20.55 u. KSMT 2-Nissan 4 21.35 u. De Mok-Mantje 2 22.15 u. Question 3-Nioz 2 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 10 mei: 17.15 u. Oosterend 1-Alkema 17.45 u. Graaf Spuiterij-Tex. Boys 18.15 u. Gamma 4-Texel 18.55 u. Oosterend 4-A O 2000 2 19.35 u. Ver. Schilders 1-ZDH 3 20.15 u. Oosterend 6-Rab 2 20.55 u. Oosterend 5-Tex.Boys 4 21.35 u. De Koog-Oosterend 7 22.15 u. Jelleboog-Rab -Zaaldienst: Nissan Vrijdag 11 mei: 17.15 u. Tex.Boys 2-Gamma 1 17.45 u. Vissers Bouwbedr.-Tex.Boys 1 18.15 u. ZDH-Oosterend 2 19.25 u. Texel 2-Ver.Schilders 2 20.15 u. Texel-Zaanstreek 20.55 u. Tex.Boys 3-KSMT 1 21.35 u. Question 2-Oosterend 3 22.15 u. PH-Nissan 3 Zaaldienst: A+O 2000 In de laatste thuiswedstrijd die door niet verschijnen van de scheidsrechter geleid werd door A. C. Eelman, heeft De Koog de punten moeten laten aan het bezoekende Knollendam. De Koog had in de eerste helft het beste van het spel en creëerde zich di verse goede kansen. Knollendam kon hier weinig tegenover stellen en kwam slechts één keer in goede scoringsposi- tie. Verdediger Jo Flens bracht echter redding op de doellijn. Voor de rust werd er echter niet gescoord. In de tweede helft kwam Knollendam beter in het rit me en het meeste gevaar kwam van aan voerder V. kramer die het middenveld domineerde. Bij Knollendam viel W. Zant geblesseerd uit bij een poging Willem Oosterhaven af te stoppen. Hierdoor liep hij een hersen schudding op. Het was de invaller voor^ hem Michel Koeman, die na een kwar-* tier Knollendam op 0—1 bracht. Jan van Beek beoordeelde een hoge bal verkeerd waardoor Koeman alleen op keeper Theo Bonne af kon gaan. Nadat Theo Bonne zijn schot in eerste instantie kon keren kon hij gemakkelijk scoren. Tien minuten later werd het 0 2 door V. Kramer die uit een hoekschop raak- schoot. Verdediger Roel Verra probeerde deze inzet op de lijn te keren, maar zag zijn bal via de paal in het doel verdwij nen; 0-2.- De Koog kreeg in deze twee de helft weinig scoringskansen. Willem Oosterhaven was het dichtst bij een tref fer maar zag zijn schot op de paal belan den. Een kwartier voor tijd werd het zelfs 0 3 voor Knollendam na een snelle uit val over de rechtervleugel en weer was het Michel Koeman die keeper Bonne passeerde. Tien minuten voor tijd kwam De Koog nog terug door Maarten Koorn die de keeper met een schuiver kansloos liet. De Koog bleef nog wel aandringen maar was niet echt meer gevaarlijk. Door deze overwinning blijft Knollendan in de race voor de periodetitel en heeft De Koog zich nog niet los weten te ma ken van de onderste plaats. De ponyclub De Kleppertjes heeft prima resultaten geboekt op de kringwedstrijd die zaterdag in Ven huizen werd gehouden. Vooral Ma rieke v.d. Blaak met haar pony Polly deed het prima. Ze behaalde het hoogste aantal punten van deze dag met dressuur en won daarmee de eerste prijs. Ook de volgende ponyruiters behaal den winstpunten. Magda de Boer met Goodwill 120 pun ten; Jacobien de Wit met Isabel 120 punten; Bea Timmer met Myra 121 pun ten; Carolien Agter met Tessa 120 pun ten; Andrea Keyzer met Duke 120 pun ten; Marit de Porto met Tornado 129 punten, 2e prijs; Frauwke de Weyer met Moonlight 122 punten, 4e prijs; Carina lepenburg met Paradise 124 punten, 4e prijs; Anneke Cleven met Loes 121 pun ten; Eliza Schuyl met Hans 121 punten; Marieke v.d. Blaak met-Polly 136-punten] 1e prijs. Verdere resultaten: Dedé Kikkert met Daan 111 punten; An- nemiek van IJsseldijk met Hypos 114 punten; Chloë Weel met Jonas 114 pun ten; Hannita de Wit met Tavaraz 108 punten; jeanette Welby met Jacko 105 punten; Thirza Weel met Jonas 102 pun ten; Irma de Boer met Ynske 113 punten; Tineke Kossen met Martin 115 punten; Simone Winter met Defrie 115 punten; Marieke Dros met Lucky 113 punten; An nie Dijkshoorn met Heidy 103 punten; Evelien Eelman met Lindy 106 punten; Corrien Duin met Sophia 113 punten. Inhaalavond 15 mei: Veld A mannen: 18.30 u. Lichtboei-Pado LPG 19.05 u. LPG-Systeem H Lichtboei 19.45 u. Pado-ZPC Systeem H 20.25 u. Drankencentrale-Pado ZPC 21.05 u. Reisburo-v.Wijng. Expert 21.45 u. Expert-Teso Reisburo 22.25 u. Molenkoog-Reisburo v.Wijng. Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. Vinke-Casino Koffieshop 19.05 u. Koffieshop-First Lady Vinke 19.45 u. Smash 2-Drog. MetsFirst Lady 20.25 u. SVC-Kuip Drog. Mets 21.05 u. Bruining-Deja Vu Kuip 21.45 u. Memo-Westerlaken Mengsmer. 22.25 u. Mengsmering-Amro Westerl. Veld C vrouwen: 18.30 u. Ass. Bremer-Gyvo Antiekh. 19.05 u. Smash 3- Antiekh.ass. Bremer 19.45 u. Ass. Bremer-Zwaan 2Smash 3 20.25 u. Nokanto-Zwaan 1 Taveerne -21..05' u. -Taveerne-Expert Zwaan 1 21.45 u. Lindeboom-Zwaan 1 Expert 22.25 u. Grooten Slock-Nokanto Lindeboom Deze avond is tevens de laatste gelegen heid om in te schrijven a /12,50 voor het afvaltoernooi van 21, 22 en 23 mei. Tony Manero, de Italiaanse achter buurtjongen uit Brooklyn die in de film ,,Saterday Night Fever" uit 1978 een danswedstrijd won en toen ging besef fen dat er meer moest zijn in het leven dan overdag in een verfwinkel werken en zaterdags naar de disco gaan, speelt in „Staying alive" opnieuw de hoofdrol. Tony Manero (John Travolta) woont in middels in Manhattan, komt als kelner en dansleraar aan de kost en probeert in tussen via eindeloze audities bij een Broadwayschow te komen. Hoewel To ny aan Jackie, die wel in de „chorusline" van een show danst en ook les geeft, een lieve vriendin heeft, wordt hij in één klap stapelverliefd op Laura wanneer hij haar de hoofdrol ziet dansen in de show waar ook Jackie in zit. Maar Laura is een harde, ambitieuze vrouw en na een paar gevoelige tikken op zijn neus beseft Tony, die in een vol gende show de hoofdrol deelt met Laura dat Jackie hem meer te bieden heeft. Dit is in het kort het verhaal van „Staying alive". De film is geregisseerd door Sylvester Stallone, een man van actie, wat hij wel bewees met zijn Rocky-films. Voor Stal lone is Staying alive de eerste film die hij wel geregisseerd heeft maar waar hij zelf niet in te zien is. Het geheel draait om dansen, om actie, om bloed, zweet en tranen. De gebeurtenis waar het hele verhaal naar toe werkt, is de finale, de show waarin Tony een ster zal blijken te zijn en wordt toegejuicht door een laai end enthousiast New Yorks publiek. Vooral uit die opzwepende dansscènes blijkt de dynamische regie van de man die ook de Rocky-films tot zulke succes sen maakte. Aan het eind van de film voelt het publiek zich net zo uitgeput en voldaan als de dansers en danseressen zelf. „Staying alive" is te zien van don derdag tot en met maandag, aanvang 20.00 uur Tnpnann allo loof^iHon heeft een zeer verdiende overwinning behaald op een negatief spe- Boys. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Aan dit duidelijk merkbaar want de spelers leefden zich uit in schitte- opgezette aanvallen en waren vooral technisch superieur aan Kolping De ploeg uit Oudorp speelde wel erg negatief en was er duidelijk op punten mee naar huis te nemen. oor hei e man ïaalde md doo: eper lieP aor: 2 ichts spelend met twee spitsen en c verdedigend probeerde men Texel coren af te houden. Dit lukte vooral irste helft goed. Texel was duidelijk :sest aanvallende ploeg die het pu liet genieten van een leuke frisse stevigjvoetbal. Goede aanvallen over de scheids jels brachten regelmatig scorings- ims we 3d voor het doel van Kolping Boys. iet ten; dat Texel de combinaties te lang jcht gos voerde en omdat men het allemaal ooi wilde doen bleven doelpunten ir uit. die het minst aanspraak maak- Djïp een doelpunt, Kolping Boys, rde echter wel. Een lob over de verdediging heen bracht de spits voor s. Zo KW tten jaties )eg sin i vlot do piping Boys alleen voor lepenburg en deze werd met een hard schot gepas seerd: 0—1. Man en macht Na rust hetzelfde beeld. Kolping Boys loerde op een snelle uitval en Texel viel met man en macht aan. De achterstand voor Texel werd nog groter toen de aan- voerder van Kolping Boys koppend scoorde: 0 2. Na een kwartier spelen in de tweede helft kreeg Texel eindelijk loon naar wer ken. Uit een goed opgezette aanval over rechts werd Henk Groen op de rand van het strafschopgebied goed aangespeeld. Groen wachtte totdat hij Klaas Dirk Koorn diep zag gaan en speelde hem op

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7