erenigde Schilders verven de 1, 2, 3-boot TEXEL TOERIST Lv/R g mjel--ö1euï Jeugdtoernooien SV Texel Kwart Triathlon '84 èxel Dl kampioen inooiweekend ;else Boys Vergadering SV Texel ZDH zaalvoetbaltoernooi KZV Westerslag naar Vlieland Gamma 2 moet met 8 0 winnen Vogelwandeltocht op Hemelvaartsdag Wielerronde De Waal Zon, maan en hoog water Laatste toernooi badmintonclub Pupillendag in Den Helder Geen doorgang Advertenties DAG 18 MEI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 11 loem is, ook in verhouding tot de breedte, een lang schip maar het steekt niet dieper dan een fors zeiljacht. De maten zijn 89,95 x bij een holte van 3,80 meter en een diepgang van maximaal 1,70 meter. Er kunnen 70 passagiers worden vervoerd waavan 64 rolstoe- ediegerigen. De staf en bemanning is nog groter: 75 personen. ferenigde Schildercoöperatie e order om het Zonnebloem- j verven binnen weten te ha- 90 meter lange vaartuig is bij gebracht door de 1, 2, 3-loterij Stichting De Zonnebloem sa- iet de KRO geruime tijd heeft den met wekelijks trekkingen door Rudi Carrel gepresen- showprogramma ,,De 1, 2, Het totale schip dat ge wordt bij Damen (Bergum) [mstreeks 17 miljoen gulden, nigde Schilders wilden niet ior hoeveel het schilderwerk genomen, maar het gaat om exelse bedrijf heeft inmiddels in sbouwkringen enige faam ver door het verven van nieuwe kot oor dé verfleverancier Internatio- it (Nederland) B,V. werd Verenig- lilders geattendeerd op de in- ng. Dat was in een vrij laat stadi- )amen wilde dan ook binnen drie ia het eerste contact prijsopgave, lukte, na de nodige andelingen. De prijs werd direct akkoord bevonden maar de werf wilde eerst besprekingen voeren met de bedrijven waarmee ge woonlijk wordt samengewerkt, voordat het definitieve ,,ja" afkwam. Het mag opmerkelijk worden ge noemd dat een Texels bedrijf steeds meer activiteiten aan de overkant gaat ontplooien, waarbij ,,overkantse" werk gelegenheid voor Texelaars wordt ge schapen. Vier schilders zullen de hele winter continu aan het werk zijn in Ber gum, terwijl afhankelijk van de behoefte veel meer mensen tijdelijk ingezet kun nen worden. Dat betekent minder schil ders 's winters in de ww. In de zomer moeten extra mensen worden aangeno men om de bestaande orderportefeuille op tijd afgewerkt te krijgen. Gritstralen Een soort werk waarmee de Verenigde Schilders zich nog niet zo lang bezig houden zal in Bergum op grotere schaal aangepakt worden: gritstralen. Dat is het schoonmaken van te verven metaal met een straal cokesstof. Het bedrijf is daarmee begonnen bij ple ziervaartuigen. Voor Scheepswerf Visser in Den Helder werd vervolgens een keer een oude kotter gestraald met gehuurde apparatuur. Dat bleek goed te bevallen, waarna dergelijk werk meer werd aange nomen. Het enige probleem dat bij de ,,Zonnebloem" optreedt is het stralen van de binnenkant van de waterdichte compartimenten helemaal onderin het schip. Die ruimtes kunnen bereikt wor den door mangaten, waarna gewerkt moet worden in een ruimte van 1,20 me ter hoog. Bovendien kan het grit dat er ingespoten wordt er niet direct meer uit. Daar is echter een oplossing voor ge vonden, er wordt een soort enorme stof zuiger gehuurd die 2500 kilo grit kan op zuigen. Voor het stralen van het hele schip is naar verwachting 170 ton grit nodig. Intensief Niet alleen door de grootte vergt het schilderen van dit schip meer arbeid dan bijvoorbeeld een kotter. Bij een kotter wordt schloorrubberverf gebruikt, die de al opgebrachte lagen opnieuw oplost. Dat betekent dat er niet geschuurd hoeft te worden. Een dergelijk verfsysteem heeft echter ook de onhebbelijkheid om bij langdurig contact ook kunststof en kleding op te lossen. Lang tegen een ge verfd deel van een kotter aanleunen is af te raden. Op een schip als de Zonne bloem moet dat natuurlijk wel kunnen zodat daar een sompleet synthetisch systeem gebruikt zal worden. Dat bete kent echter: veel lagen en tussen die la gen schuren. Daar komt bij dat dit schip er werkelijk piekfijn uit moet komen te zien. De werf heeft, juist wegens de ma nier waarop het geld voor de Zonneblo- me bij elkaar kwam, bepaald dat alles eerste kwaliteit moet zijn en dat het schip de eerste jaren onderhoudsvrij moet zijn. Dat houdt ook in dat voordat de betim mering wordt aangebracht eerst het hele binnenwerk moet worden geverfd. Bij kotters worden de ruimtes achter be schietingen gewoonlijk volgspoten met tectyl. Loods De Zonnebloem wordt een groot schip. Dat brengt een probleem met zich mee. Het stralen van schepen in de open lucht is vrijwel overal, en dus ook in Ber gum, verboden. Een loods of overdekte ruimte waar het schip in past is echter niet zo snel voorhanden. Voor het stra len wordt nu een loods gebouwd waarin telkens één segment van het schip gestraald en van de eerste verflaag voor zien kan worden. Z'on segment is een compleet scheepsdeel van tien tot vijf tien meter lang. Het voorbehandelde segment gaat dan naar de helling, waar het aan een eerder afgewerkt deel van het schip wordt gelast. Die lasnaden worden dan nog eens apart met va- cuümstraalapparatuur bewerkt. Dat is apparatuur waarmee een klein oppervlak behandeld kan worden terwijl het grit gelijk weer afgevoerd wordt. Het al ge verfde werk blijft dan netjes. Voor de watertanks aan boord gelden ook speciale eisen. Normaal worden die aan de binnenkant met een laagje cen- ment afgewerkt maar nu moet er een epoxy-verfsysteem op komen. Die tanks zijn dezelfde waterdichte compartimen ten die al eerder genoemd werden, daar zal om bij te werken kunstlucht in moe ten komen maar epoxy in een stoffige ruimte geeft explosiegevaar. De oplos sing voor dit probleem is echter ook nabij. Omstreeks de bouwvakvakantie van dit jaar neemt het werk op de werf een aanvang, in de tweede week van au gustus kan begonnen worden met stra len. De tweede week van januari is de tewaterlating en 1 april 1985 moet het schip klaar zijn. Dat betekent een hoog bouwtempo. Bij de Verenigde Schilders is men bijzon der blij met de order, ook omdat er voor het bedrijf veel positieve publiciteit aan vastzit. Het feit dat men het zeer beken de Zonnebloemschip heeft geschilderd kon wel eens gunstig werken bij het ver werven van nieuwe opdrachten. D1 jeugdteam van SV Texel is ioen geworden in de eigen iloeg moest tot en met de laatste ■strijden voor de titel want men gelijk met Oosterend en de laatste trijd van het seizoen, tegen SVO, t dan ook de beslissing brengen. Texel presenteerde een nipte 1—2 over winning en bracht SVO op de tweede plaats; Op de foto de kampioenen staan de v.l.n.r. C. Betsema (leider), Marco van der Knaap, Arnout de Graaf, John Nieboer, Mark Beuving, Alwin Rootlieb, Johan Gieles en Etiene van Bennekom. Zittend v.l.n.r. Dennis Penha, Jan Wil lem Kraay, Olivier de Koning, Barry Bet sema en Pieter Dogger. Niet aanwezig was de speler Jeroen Takes. velden van Texelse Boys aan de Iderweg in Den Burg zullen zowel als zondag het toneel zijn van ooien. Zaterdag is er een jeugd- ooi, zondag een heren- en da- Dernooi. Hierbij zullen de wedstrij- an de heren en dames elkaar afwis- De heren strijden om de Ab van leek bokaal. De programma's zien volgt uit: dtoernooi: A: u. Marken C-Tex. Boys C u. Winkel C3-W.meer C4 u. Winkel B-Tex.Boys B u. W.meer C-Marken C u. DWB C2-W.meer C4 u. W.meer B-Winkel B u. DWB C-Marken C u. DWB C2-Winkel C3 u. Flamingo's B-Winkel B b7 u. W.meer C-DWB C u. DWB C2-Tex.Boys C3 u. W.meer B-Flamingo's B u. DWB C-Tex.Boys C u. Tex.Boys C3-Winkel C3 13.25 u. Flamingo's B-Tex.Boys B 14.00 u. W.meer C-Tex.Boys C 14.35 u. W.meer C4-Tex.Boys C3 15.10 u. Tex.Boys B-W.meer B Heren: Veld A: 10.30 u. Cocksdorp-sv Texel 11.40 u. ZDH-Tex.Boys 12.50 u. Texel-Oosterend Kruisfinale A 14.00 u. nr. 1. poule A-nr. 2 poule B 3de en 4de plaats 15.10 u. Verl. A-verl. B 16.20 u. finale winnaar A-winnaar B Veld B: 10.30 u. ZDH-De Koog 11.40 u. Cocksdorp-Oosterend 12.50 u. De Koog-Tex.Boys Kruisfinale B 14.00 u. nr. 1 poule B-nr.2 poule A 5de en 6e plaats 15.10 u. 3de poule A-3de poule B Prijsuitreiking 17.00 uur. Dames: Veld A: 11.05 u. Tex.Boys-HOSV 12.15 u. Vios W-Racing Girls 13.25 u. Tex.Boys-JVC Ter afsluiting van de zeer succes volle competitie van de jeugd van sportvereniging Texel organiseert het jeugdbestuur een drietal toernooien. Aanstaande zaterdag spelende C- junioren met als deelnemende teams Hollandia T, Helder, JVC, Texelse Boys en uit Heerenveen de VV Nieuwe Schoot. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur en eindigen rond half vijf. Zondag 20 mei zijn de A- en B-junioren aan de beurt met als deelnemende teams Hollandia T, Nieuwe Schoot (Heerenveen) en Actief (Drente). Deze wedstrijden beginnen om 9.45 uur en eindigen om ongeveer half vijf. Zaterdag 26 mei is er een toernooi voor alle pupillen. De meeste deelnemers ko men van het eiland en uit Drente komt de vv Actief met zes teams naar Texel. De jaarvergadering van SV Texel stond vooral in het teken van de zee pre caire toestand van de financiën. Er wer den enige verstrekkende besluiten geno men inzake de contributies. Als bestuursleden werden gekozen of herko zen B. Bakker (voorzitter), C. Schermer (secretaris), J. W. van Zeijlen (penning meester), en de leden H. Snoek, R. Stam, C. de Lugt, L. Heerschap. De jeugdcommissie bestaat nu uit B. Heer schap (voorzitter), R. Dapper (secreta ris) en L. Geus, M. Bakker, E. Keij en D. Veltkamp. In de technische commissie werden ge kozen, wedstrijdsecretaris J. W. Hids- kes, W. J. M. Koorn, M; Brons, W. Was senaar sr. en R. Stam. De zaalvoetbalafdeling van ZDH orga niseert zaterdag 19 mei een toernooi in de sporthal Ons Genoegen. Het pro gramma is als volgt: 9.45 u. Ver.Schilders-De Koog vet. 10.10 u. Question-ZDH 2 10.35 u. Nissan 4-KSMT 2 11.00 u. Oosterend-ZDH 1 11.25 u. ZDH 3-Ver.Schilders 11.50 u. Du Passage-Question 12.15 u. Nissan 4-De Koog vet. 12.40 u. Oosterend-ZDH 2 13.05 u. KSMT 2-ZDH 3 13.30 u. ZDH 1-Du Passage 13.55 u. Ver.Schilders-Nissan 4 14.20 u. Question-Oosterend 14.45 u. De Koog vetrKSMT 2 15.10 u. ZDH 2-ZDH 1 15.35 u. ZDH 3-Nissan 4 16.00 u. Du Passage-Oosterend 16.25 u. KSMT 2-Ver.Schilders 16.50 u. ZDH 1-Question 17.15 u. De Koog vetrZDH 3 17.40 u. ZDH 2-Du Passage 14.35 u. HOSV-Vios W 15.45 u. JVC-Racing Girls Veld B: 11.05 u. JVC-Vios W 12.15 u. HOSV-JVC 13.25 u. Racing Girls-HOSV 14.35 u. Tex.Boys-Racing Girls 15.45 u. Tex.BOys-Vios W Prijsuitreiking 16.30 uur. Na het enorme succes van de triathlon-estafette van vorig jaar heeft de organisatie (zwembad Mo lenkoog, zwemclub TX '71 en Wie lervereniging Texel) besloten om ook dit jaar enige varianten afgeleid van de originele triathlon te organiseren. Dit jaar staan op het programma de jeugd triathlon (500 meter zwemmen, vier kilometer hardlopen en 10 kilometer wielrennen) en de triathlon estafette waarbij uit drie sporters (1 zwemmer, 1 wielrenner, 1 hardloper) een team wordt gevormd. Nieuw is deze keer de kwart triathlon. Dit is een evenement waarbij één per soon de volgende afstanden moet afleg gen; 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer wielrennen en 10 kilometer hardlopen. Deze onderdelen moeten achter elkaar worden afgelegd. De locatie waar deze kwart triathlon plaats zal vinden is af hankelijk van de deelname. De bedoeling is om als centraal punt zwembad Molen koog aan te houden. Alleen wanneer bij grote deelname het organisatorisch on mogelijk is om dit alles in en rond het zwembad te organiseren wordt er uitge weken voor het onderdeel zwemmen naar buitenwater. Eisen Gezien het feit dat deelname aan een dergelijk evenement een enorme inspan ning van de deelnemers vergt, zullen er aan hen enkele eisen gesteld worden. Alleen dames en heren van 18 jaar en ouder kunnen aan deze kwart triathlon meedoen en elke deelnemer zal geruime tijd van te voren een doktersverklaring moeten overleggen. De wedstrijd moet gezien worden als een echt Texels ge beuren waar alleen Texelaars aan mee kunnen doen. Om een duidelijk inzicht te krijgen hoe veel personen gaan deelnemen zal als uiterste inschrijfdatum 1 juni worden vastgehouden. Inschrijfformulieren zijn vanaf zaterdag 19 mei af te halen aan de kassa van het zwembad tijdens de ope- - ningsuren. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ12,50. De datum is vastgesteld op 22 september. Iedere potentiële deelnemer heeft dan ruim de tijd om zich terdege voor te bereiden op deze kwart triathlon. Een gerichte training zal beslist noodza kelijk zijn om goed voorbereid aan de start te verschijnen. Inlichtingen bij Gert Pansier, zwembad Molenkoog. Als eerste evenement van het seizoen organiseert de KZV Westerslag zondag een tocht naar Vlieland. Zowel leden als niet-leden zijn van harte welkom. Er wordt in groepsverband naar Vlie land gevaren. Onderweg worden, mede uit veiligheidsoverwegingen, diverse stops ingelast om op elkaar te wachten. Bij Vlieland aangekomen wordt ter hoogte van het Posthuis halt gehouden en daar wordt een lunch genuttigd en ie dereen kan even uitrusten. Hierna wordt de terugtocht aangevangen. Onderweg wordt weer op elkaar gewacht, indien nodig. Afhankelijk van de weersomstan digheden is de verwachting dat iedereen om ongeveer 16.00 uur weer op het strand staat. Wil Gamma 2 promoveren naar de af delingshoofdklasse dan dient het vrijdag (vandaag) Marmag 2 uit Den Helder met 8—0 te verslaan. Een bijna onmogelijke taak maar er zijn in het verleden wel meer onmogelijke zaalvoetbalscores tot stand gekomen. Marmag 2 is uitgescha keld dus kan vrijuit spelen. Hemelvaartsdag, 31 mei, houdt Wan delvereniging „Het Gouden Boltje" de traditionele Vogelwandeltocht. De start is in de Kaapsnol in De Koog. Er wordt gewandeld over de afstanden 5, 10, 20 en 30 kilometer. De starttijd is van 11.00 tot 12.00 uur voor de 30 kilometer, voor de overige af standen kan worden gestart tussen 11.00 en 14.00 uur. Het startbureau wordt een half uur voor genoemde tijd geopend en sluit om 18.00 uur. De voorinschrijving is vanaf vandaag en sluit op 26 mei. Na de ze datum wordt het inschrijfgeld ver hoogd met ƒ1,—. Inschrijfgeld voor per sonen tot en met 15 jaar ƒ2,50; 16 jaar en ouder f3— Voor leden geldt een reduc tie van respectievelijk ƒ0,50 en ƒ0,75. Voorinschrijving is mogelijk bij Ina Ger ritsen, Zeebries 19, Den Burg. Het eerstvolgende wandelevenement van „Het Gouden Boltje" is het Rondje om Texel op 9 juni. Ook hiervoor kan men inschrijven bij bovengenoemd adres. Zaterdag wordt (voor de derde keer) de wielerronde van De waal gehouden. De dikke bandenrace start om 13.15 uur en het criterium om 14.30 uur (dames én heren). De dames rijden tien ronden en de heren twintig. De startplaats is op het Hogereind ter hoogte van de woning van de familie D. Boot. Het parcours is gelijk aan dat van vorige jaren: Hoge reind, Polderweg, Laagwaalderweg, Hogereind. De fietsen voor de dikke bandenrace moeten uniform zijn en worden daarom beschikbaar gesteld door de firma Kik kert van de Badweg in De Koog. De wie lerronde van De Waal is dit jaar één van de zeven wielerevenementen die deze zomer op Texel worden gehouden en waaraan in klassementsverband kan worden deelgenomen. Aan het eind van het seizoen is er dus een totaalwinnaar. Er is ook een gele trui die voor het eerst bij de ronde van De Waal wordt uitgereikt. De zon komt 21 mei op om 5.37 uur en gaat onder om 21.36 uur. Maan: 22 mei L.K.; 30 mei N.M. Doodtij: 25 mei; springtij: 1 juni. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 18 mei 11.33 en 23.34 Zaterdag 19 mei 12.00 en 23.46 Zondag 20 mei 12.35 en Maandag 21 mei 0.02 en 13.14 Dinsdag 22 mei 0.31 en 13.56 Woensdag 23 mei 1.32 en 14.57 Donderdag 24 mei 2.53 en 16.06 Vrijdag 25 mei 4.21 en 17.17 Zaterdag 26 mei 5.43 en 18.24 De badmintonclub zal maandag 28 mei het seizoen afsluiten met een toer nooi dat door de leden zelf bepaald zal worden. Leden die zich nog niet opgege ven hebben kunnen dit doen tot en met zaterdag 26 mei met opgave van hun voorkeur: een mix, dubbel, enkel of teamtoernooi. De meeste stemmen gel den. Opgave bij Margriet Reij, tel. 0222CF2345of" Nel Witte, tel. 02220-4239. Maandag 21 mei is er geen badminton i.v.m. het volleybaltoernooi. Laatste trainingsavond van het seizoen is op maandag 4 juni. De afdeling jeugd regio Den Helder-noord organiseert zaterdag voor alle pupillen uit Den Helder en Texel een voetbaltoernooi. Dit toernooi wordt gespeeld in het ka der van het Polio-fonds. Gevoetbald wordt er op de velden van HRC, Helder en Watervogels. De wedstrijden voor de E-en de F-pupillen worden s morgens gespeeld zodat zij met de boot van 8.05 uur van het 't Horntje vertrekken. Terug met de boot van 13.35 uur. 's Middags spelen de D pupillen, vertrek 't Horntje 12.05 uur en terug met de boot van 17.35 uur. Op de Stolpweg bij Den Hoorn deed zich een aanrijding voor tussen een bromfietser en een personenauto. De uit Heemskerk afkomstige 19-jarige brom fietser reed op de Stolpweg, gevolgd door een Duitse automobilist (54). De bromfietser sloeg linksaf zonder de auto vrije doorgang te verlenen. Het bleek dat de bromfiets niet was verzekerd. Onze drukkers zijn volop in de weer met het Pinksternummer van de Texeltoerist. hiervoor kunnen nog t/m vrijdag 18 mei a.s. worden ingeleverd bij onze drukkerij. bv/vh Langeveld en de Rooy parkstraat 10 den Burg-Texel postbus 11 tel. 02220^2741

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 11