MANTJE SCHOENEN B.V. KongaROGS osterend 3 en oys 4 kampioen Texel veteranen winnen Van Sambeek toernooi dealer: Lamsvleestocht geteisterd door slecht weer Succes voor André en Marjan Brouwer Sportvissers hadden slecht weer lima" deed het goed |en Callantsoog Derde ronde van De Waal was spannend Schoolvoetbaltoernooi kleine scholen Honkballers verslaan Rangers maximale veiligheid door lichtgevende protectieband unieke, biodynamische A K-frame constructie voor uitgebalanceeri loopcomfort uitneembare binnenzool slijtvaste,schokabsorberende zool jê en natuurlijk....met het bekende shoes*, opbergzakje with •pockets;.. V*. HOGERSTRAAT 1 - 5, DEN BURG schoppen de beslissing brengen. Na een lange serie kwam SV Texel als winnaar uit de bus. Nadat eerder Oosterend en Texelse Boys elk al eerder twee maal de wissel beker hadden veroverd en Cocksdorp eenmaal kwam nu ook de naam van SV Texel op de bokaal worden geschreven. De familie Van Sambeek was weer aan wezig om de aftrap te doen en om de prijzen uit te reiken. De wedstrijd om de derde en vierde plaats tussen ZDH en Tex.Boys eindigde ook in een 0 0 gelijkspel. Hier waren de Boys de betere strafschopnemers zodat ze derde werden. In de strijd om de vijf de en zesde plaats behaalde Cocksdorp een 1—0 overwinning op De Koog. Vrouwen Bij de vrouwen werd zeer verrassend het team van JVC winnaar. In de laatste ronde moesten ze de strijd aanbinden te gen een zeer sterk team uit Deurne, „Racing Girls". In deze spannende finale gaven beide teams elkaar niets toe en door een 0 0 gelijkspel konden de vrou wen van JVC, die een punt meer hadden vergaard dan hun tegenstanders, terecht de eerste prijs in ontvangst nemen. HOSV werd derde, Vios/W vierde en de gastvrouwen vijfde. Bij de zaterdag gehouden jeugdtoer- nooien waren de resultaten als volgt: Meisjes B: 1. Flamingo's, 2. Winkel, 3. W.meer, 4. Tex.Boys Meisjes C: 1. DWB, 2. Tex.Boys, 3. W.meer, 4. Marken. Jongens C-jun.: 1. DWB C2, 2. Winkel C3, 3. W.meer C4, 4. Tex.Boys C3. Harde wind en regen hebben zondag de ,,Lamsvlees"surftocht 't Horntje- Dijkmanshuizen tot een barre strijd te gen de elementen gemaakt. Acht van de negentien deelnemers moesten het te gen de straffe noordoostelijke wind, de regen en de hoge golven opgeven en werden door een der drie volgboten op gepikt. Door die volgboten en de op de wal meerijdende auto's hebben de sur fers overigens geen enkel gevaar gelo pen. De omstandigheden in aanmerking nemend verliep de tocht prima en elf surfers die de finish bereikten lieten zich de koffie en soep in de (nog steeds te kleine) clubkar goed smaken. Uitslag: A-poule: 1. Hans Bakker, 2. Kees Bakker, 3. Mare van Rijsselberghe, 4. André v.d. Berg, 5. Nanco Eelman, 6. Rob de Veij, 7. Gerard Roeper, 8. Piet Wim Roeper. B-poule: 1. Gerrit Spanhaak, 2. Bob de Wit, 3. Jan van der Vis. Ook de veteranen Jan van der Vis en Gerrit Spanhaak volbrachten de tocht. De prijzen werden beschikbaar gesteld door het Texels lamsvleesbedrijf. Tijdens een bosloop in de Wieringer- meer behaalden André en Marjan Brou wer een eerste plaats. Goede weers omstandigheden en een prachtig par cours door het bos droegen bij aan uit stekende tijden. André deed mee op de 8 km. Zijn tijd van 25.29 min. is uitste kend te noemen, aangenomen dat de af stand precies 8 km is. Het record bij de Texelse strandlopen van 8 km ligt rond de 26.30 min. Bij de jeugd tot 16 jaar wist Marjan Brouwer ook een eerste plaats te beha len. Haar tijd van 17.25 min. laat ook zien, dat er een stijgende lijn in haar prestaties zit. Nu Theo Franchimon en André Brou wer beurtelings successen boeken en Joost Brouwer zijn zoveelste come-back heeft aangekondigd, zal dat een extra spanningselement betekenen bij de aan staande cross- en strandlopen. 22mJsdAG 22 MEI 1984 TEXELSE COURANT week is Oosterend 3 door j-2 zege op ZDH 2 kampioen orden in de eerste klasse. Texel- oys 4 dat met 4—0 van Ooster won is onbereikbaar gewor- voor de concurrenten in de der- lasse en is dus ook kampioen, ma 2 speelde de laatste promo- edstrijd tegen Marmag 2 en ver met 3—2. uitslag Oosterend 3 tegen ZDH 2 rêrmoeden dat Oosterend 3 vrij ge- E M slijk won. Oosterend 3 nam wel AI nelle voorsprong en liep zelfs naar uit maar ZDH gaf zich niet zo ge- »lijk gewonnen. Een sterk aandrin- rZDH trachtte een aansluitende r te forceren. Met enkele snelle Iers haalde Oosterend 3 de volle het kampioenschap naar zich èxelse Boys 4 werd kampioen in de klasse met acht punten voor op Verenigde Schilders en met rie wedstrijden te spelen. De Boys ;t meer in te halen. Gamma 2 dat itste promotiewedstrijd speelde 8 0 moeten winnen om te >n promoveren naar de reserve af- ihoofdklasse. Tegenstander was het uit Den Helder afkomstige ig 2. De eerste scoringskans in de- Istrijd was voor marmag nadat op «en van Sijme Starink een Mar- ipeler op de paal schoot. Even later Eric Kossen een levensgrote kans. jfensie van marmag oogde niet en in dat beeld was het ook ge- dat Gamma op 1—0 kwam door blunder in de Marmag-defensie, Eric Kossen wel scoorde. Toch iamma 2 weinig gebruik maken van lunders in de Marmag verdediging #am niet tot verdere scoringsmoge- den. Marmag kreeg nog een penal- nemen nadat Dirk Barends in de ging, waarna Gamma keeper Iepen- hands maakte. De toegekende ichop werd echter niet benut want belandde op de lat. Marmag ;te toch gelijk; een lage schuiver veen onder lepenburg door in het Marmag kreeg in feite in deze fase de wedstrijd de beste kansen want r schoot men weer op de paal. Goed gedaan tweede helft trachtte Gamma afstandsschoten tot meer succes te Wat resulteerde in twee goede elijkheden voor Werner van der en Peter de Vries. In de negende mt van de tweede helft was het nag dat een knap doelpunt scoorde op voorsprong kwam. Aad Bloem nt Gamma op 2—2. Ex-Nissan spe- ijme Starink scoorde vlak voor tijd innende treffer voor Marmag. Gam ma 2 heeft het uitstekend gedaan in de ze promotiewedstrijden. Tot aan de laatste wedstrijd toe bleef men in de race voor een promotieplaats. Maar er mag wel gezegd worden dat een 8—0 winst eigenlijk niet mogelijk was. Gamma 2 kwam zo ver in deze race door een spel techniek gebaseerd op verdedigen en scoren uit een counter. Maar op cruciale momenten zoals vrijdag en tegen Craw ford bleek toch dat wanneer Gamma 2 het spel moest maken de ploeg toch te kort kwam. Ook is gebleken dat de pro motiewedstrijden tot de hoogtepunten van het zaalvoetbalseizoen behoren. Oosterend 2 is kampioen in de eerste klasse. Welke drie teams degraderen is bij lange na nog niet bekend, al is Jelle- boog al gedegradeerd. PH Hotel is dui delijk in zware moeilijkheden terwijl Mantje De Mok en Nissan 3 onder el kaar gaan uitmaken wie als derde naar de tweede klasse degradeert. In de tweede klasse heeft Citroën nu de lei ding overgenomen van Oosterend 4 zo dat nu de beslissing gaat vallen wie zich kampioen én promovendus mag noemen. Uitslagen: Promotieklasse: Gamma 2-Marmag 2 2-3 Eerste klasse: Jelleboog-Question 2-10 De Mok-Gamma 3 2-2 Oosterend 3-ZDH 2 5-2 PH Hotel-Rab 1-6 Gamma 3-Texel vet. 3-1 Nissan 3-Gamma 4 2-2 Tweede klasse: KSMT-De Muy 5-1 Question 3-Citroën 1-8 Nioz-Tex.Boys 2 1-3 A O 2000 2-PH Hotel 2 3-1 Gempo-Gamma 5 4-2 Oosterend 4-Nioz 4-0 Nioz 2-Tex.Boys 3 2-2 Derde klasse: Rab 2-ZDH 3 3-1 Oosterend 6-Tex.Boys 4 0-4 Nissan 4-Ver.Schilders 2 4-4 Oosterend 7-KSMT 2 3-0 De Koog-Texel vet. 2 0-0 Oosterend 5-Ver.Schilders 2-1 Junioren: Alkema-Oosterend 2 7-1 Oosterend-Nissan 3-2 Pakhuus-ZDH 2-1 NMS-Tex.Boys 4 0-0 S OS-Zeven Prov. 3-1 ZDH 2-Oosterend 3 2-2 Oosterend 3-Tex.Boys 3 0-1 De zon liet bij het zaterdag gehou den jeugdtoernooi van de Texelse Boys verstek gaan, maar omdat het droog bleef, was het prima voetbal- weer. Zondag tijdens het veteranen- en het damestoernooi was de regen tot in de middaguren volop aanwe zig. Dat was vervelend voor de spe lers en het publiek. Maar toen de fi nales in zicht kwamen liet de zon zich weer zien, zodat de meegeko men supporters zich tijdens die wedstrijden weer langs het veld kon den begeven. Het krachtsverschil tussen de deelne mende veteranenteams was zondag zo klein zodat elke wedstrijd spannend was en de doelpunten duur. SV Texel werd in poule A eerste dankzij overwinningen met 1—0 op Oosterend en Cocksdorp. Op de tweede plaats eindigde Oosterend door een 3 0 overwinning op De Cocksdorp. Eerste in poule B werd ZDH door Texelse Boys met 2—0 te verslaan en een 1—1 gelijkspel tegen De Koog. Tweede werden de Boys dankzij een nip te 1—0 overwinning op De Koog. In de kruisfinale wisten SV Texel en Tex.Boys elk eenmaal te scoren zodat strafschop pen nodig waren om de finalist aan te wijzen. SV Texel benutte die strafschop pen het beste dus mocht voor de eerste plaats de strijd aanbinden met Ooster end dat in de andere kruisfinale met 1 0 van ZDH had gewonnen. Deze wedstrijd om de eerste en tweede plaats eindigde in een doelpuntloos ge lijkspel, dus moesten ook nu weer straf- kopgroep in stand bleef maar ook omdat het smalle parcours in het dorp de be trokkenheid bij de race vergrootte, niet in de laatste plaats door de genoemde spannende bocht bij de kerk. Inge Pool werd eerste bij de dames en Sylvia Looi tweede. De Texelse Marleen Terwindt legde beslag op de derde plaats. Bij de heren kon Pink Tesse/aar de witte IBS- trui aantrekken, want hij passeerde als eerste na 52 kilometer de finishlijn. Texe laar Pau/van Arnhem werd zesde en Leen van Elk reed zich in achtste positie. Uitslagen heren: 1. Pink Tesse/aar, 2. Klaas Vriend, 3. Rob Pronk, 4. Dirk Sleutel, 5. Peter Potter, 6. Paul van Arn hem, 7. Leo Suiker, 8. Leen van Elk, 9. Gerrit van der Berg, 10. Jan Verschoor. Op de foto passeert het peloton de s- bocht in De Waal. Inzet: De eerste hulp bij de val van Jo/anda Tesse/aar. Aan de zondag bij de Ottersaat ge houden sportviswedstrijd werd door 13 senioren en vier jeugdvissers deelgeno men. Ze hadden bijzonder slecht weer. Gedurende ruim anderhalf uur van de wedstrijd regende het hevig. De vangsten waren echter goed; iedereen ving wel wat. Totaal werden 112 vissen op de kant gehaald met een gezamenlij ke lengte van ruim 25 meter. De jeugd ving 14 vissen ter lengte van totaal 3.05 meter. Eerste bij de jeugd werd Martin van der Zwaag (152 cm, 6 vissen); 2. Alexander Duinker (75 cm, 4 vissen); 3. Victor Maat (62 cm, 3 vissen). Eerste bij de senioren werd Map van der Zwaag (376 cm, 16 vissen); 2. Wim Verhagenn(262 cm, 10 vissen); 3. Paul Verhagen (252 cm, 11 vissen). De volgende wedstrijd van de sportvis sersclub wordt op Ameland gehouden in het kader van de sportuitwisseling. De genen die vrijdagmiddag vertrekken ver zamelen zich om 13.30 uur bij het fanfa regebouwtje aan de Witte Kruislaan; de genen die zaterdag gaan, reizen met de boot van 7.05 uur. In Den Helder stap pen ze in de bussen van de sportraad. Op 31 mei houdt hengelsportvereni ging De Snoek weer een grote wedstrijd op de Afsluitdijk. Tot 28 mei om 21.00 uur kan men zich daarvoor opgeven bij Paul Verhagen, Wagemakerstraat 3 in Den Burg, tel. 02220-3986. De kosten zijn 727,80 (drie vissers per auto, incl. aas). Als aas is zeepier of spiering toe gestaan. De eerstvolgende wedstrijd om het kampioenschap is zondag 3 juni om 8.00 uur bij de Krassekeet. ihet kader van de uitwisseling bracht Texelse judoclub „Shima" zondag 20 personen een bezoek aan de ju- lub van Callantsoog. In tegenstelling ile vorige ontmoeting, toen Callants- overwegend als sterkere uit de bus im, had nu Texel de beste resultaten. Ie categorie tot 27 kg bezetten de antsogers Rawdy van Bemmel en *ander Vermeulen resp. de eerste en ede plaats. In de categorie tot 30 kg. en dat Shanhin Düring (Texel) en er Duin (Texel). Categorie tot 33 kg: rfarjit Loning (Texel), 2. Edwin Pan- i(Callantsoog). Tot 35 kg.: 1, Kasper lelaar (Callantsoog) en Doenga Gro- ITexel). Tot 37 kg: 1. Alexander Jor- i (Callantsoog), 2. Bram Spitzer (el). Tot 40 kg.: 1. Jesse v.d. Meent (el), 2. Jochum Ramaker (Callants- Tot 45 kg.: 1. Menno Loning (el), 2. Bastiaan Mooij (Callantsoog). 50 kg.: 1. Yvo de Porto (Texel), 2. (Kalis (Texel). Zwaarder dan 50 kg.: (lark Riteco (Texel), 2. Eric Overweg llantsoog). Programma Woensdag 23 mei: 17.15 u. Tex.Boys 4-SOS 17.45 u. Ver.Schilders-Tex.Boys vanaf 18.15 uur Eilandcompetitie volleybal Donderdag 24 mei: 17.15 u. Gamma 1-Ratronics 17.45 u. Tex.Boys 1-Ver.Schilders 18.15 u. Tex.Boys 3-Gamma 5 18.55 u. A O 2000-Nioz 1 19.35 u. De Muy-PH 2 20.15 u. Gamma 4-Jelleboog 20.55 u. Question 2-De Mok 21.35 u. Oosterend 7-Tex.Boys 4 22.15 u. Question 3-Oosterend 4 Zaaldienst: KSMT Vrijdag 25 mei: 17.15 u. Gamma 2-Tex.Boys 2 17.45 u.Graaf SpA/issers Bouwbedr. 18.15 u. Ver.Schilders-De Koog 18.55 u. Citroën-Nioz 2 19.35 u. Tex.Boys 4-Oosterend 6 20.15 u. A O 2000 2-KSMT 20.55 u. PH 2-Gamma 5 21.35 u. Texel 2-Oosterend 5 22.15 u. Texel-Mantje 2 Zaaldienst: Nissan De derde wielerronde van De Waal, georganiseerd door de dorpscommissie De Waal en de Wielervereniging Texel trok een record aantal deelnemers wat betreft de koers voor heren en dames. 52 wielrenners verschenen rond half drie aan de start en dat waren er tien meer dan vorig jaar. Zes dames reden tien ron den: 26 kilometer. De animo voor de dik ke bandenrace viel wat tegen: zes deel nemers, waaronder de veteranen Rein Haarsma en Sijp van Egmond. Laatstge noemde werd derde, Chris Kuip werd tweede en Leen den Braven legde in de ze race beslag op de eerste plaats. Bij de wielerronde voor dames ging Jo/anda Tesse/aar onderuit in de derde ronde. Jo/anda reed aan kop van het da mespeloton maar ging te hard de sla lombocht in bij de N. H. kerk aan het Ho- gereind. Ze moest fors remmen en ze stuiterde met fiets en al tegen een boom. Behalve wat schrammen bleef de snelle wie/renster verder ongedeerd. De betreffende boom werd daarna meteen beveiligd met een strobaal. Voor het publiek was de wielerronde zeer spannend, niet alleen omdat de PAGINA 7 Woensdag is er het schoolvoetbal toernooi voor kleine scholen op de vel den van Texelse Boys. Woensdag 2 mei is door de grote Texelse lagere scholen gestreden om het Texelse kampoen schap. De winnaars van dat toernooi, Thijsseschool (jongens) en Jozefschool (meisjes) hebben Texel 9 mei vertegen woordigd op het Noordhollands kam pioenschap in Castricum. Beide teams werden in de voorrondes uitgeschakeld. Morgen zullen de kleine lagere scholen en de reserveteams van de grote scholen dus uit gaan maken wie in hun categorie kampioen van Texel zal worden. Deze kampioenen zullen niet afgevaardigd worden naar een regionaal toernooi maar dat maakt de spanning er niet min der om. Het belooft een boeiend toer nooi te worden. Al weken zijn leerlingen, leerkrachten en ouders bezig geweest met trainingen en oefenwedstrijden. Morgen zal blijken welke teams de kam pioensbeker mee naar hun school mo gen nemen. De concurrentie is groot en de kampioenen van vorig jaar, de Kom- passchool (jongens) en de Jacob Daal- derschool (meisjes), zullen het zeer moeilijk krijgen wat betreft het prolonge ren van hun titels. Vijftien teams nemen deel aan het toernooi en er worden 29 wedstrijden gespeeld. Programma Jongens: 13.15 u. Drijverschool-Thijsseschool 13.15 u. Kompasschool-Jozefschool 13.15 u. De Waal/O'end-O'end Bijbel 13.40 u. C'dorp-EierlrLubertischool 14.05 u. Drijverschool-Bruinvis' 14.05 u. Thijsseschool-Kompasschool 14.30 u. De Waal/O'end-Lubertischool 14.55 u. Drijverschool-Kompasschool 14.55 u. Jozefschool-Bruinvis 14.55 u. O'end Bijbel-C'dorp-Eierl. 15.45 u. Drijverschool-Jozefschool 15.45 u. De Waal/O'end-C'dorp-Eierl. 16.35 u. Thijsseschool-Jozefschool 16.35 u. Kompasschool-Bruinvis 16.35 u. O'end Bijbel-Lubertischool Kruisfinales 17.10 u. nr. 1 poule A-nr. 2 poule B 17.10 u. nr. 1 poule B-nr. 2 poule A 17.45 u. nummers 1 kruisfinales 17.45 u. 3 en 4 verl. kruisfinales Meisjes: 14.30 u. Lubertischool-Bruinvis 13.40 u. De Waal/O'end-C'dorp-Eierl. 14.30 u. Lubertischool-Thijsseschool 14.30 u. De Waal/O'end-Drijverschool 15.20 u. Bruinvis-Thijsseschool 15.20 u. C'dorp-EierlrDrijverschool Finales: 16.10 u. nr. 1 poule A-nr. 1 poule B 16.10 u. nr. 2 poule A-nr. 2 poule B 16.10 u. nr. 3 poule A-nr. 3 poule B Honkbalvereniging Texla heeft op nieuw twee punten aan het wedstrijdtotaal kunnen toevoegen. In Schagen werd het team van de Rangers in een regelmatige wedstrijd met 12—6 verslagen. Toch begon de wedstrijd ongunstig voor Texla. Kennelijk had men de tegen stander onderschat. De startende Rangers-werper had weinig moeite met de eerste drie Texelse slagmannen. Na een vangbal van de Rangers en twee maal 3-slag stonden de Texla-spelers al weer in het veld. Het antwoord was ma tig: twee maal 4-wijd en een 2-honkslag tegen werden bovendien gevolg door twee veldfouten van Texla. Stand 3 0 voor de Rangers. Vanaf dit moment ging het Texelse team echter steeds beter spelen. In de tweede inning deed Texla wat terug. Er werden drie honkslagen geplaatst terwijl de Rangers wat fouten maakten, zodat Texla drie maal scoorde. In de gelijkmakende slagbeurt wist Ran gers voor de laatste maal van een paar Texelse fouten te profiteren en scoorde twee keer. Stand 5 3 voor de Rangers. In de derde inning viel de beslissing. De Texla aanval rolde de Rangers verdedi ging op. Ook een werperswisseling kon de Rangers niet meer helpen. Texla scoorde negen keer door middel van zes honkslagen en vier maal 4-wijd. In de gelijkmakende slagbeurt bleek Rangers gedesillusioneerd. De Texla werper gooi de in de kortste keren twee maal 3-slag, terwijl de derde man uitging op een geslagen bal, die door de korte stop pri ma werd aangegooid op het eerste honk. Stand 12 5 voor Texla. In de resterende twee innings gebeurde er weinig opwindends. De beide verdedi gingen speelden attent de wedstrijd uit. De Rangers wisten nog eenmaal via 4-wijd te scoren. Opmerkelijk is dat Texla nu over twee werpers beschikt die zelf een wedstrijd kunnen uitspelen. Cijfers: Texla: 8 maal 3-slag; 4 maal 4-wijd; 5 veldfouten; 9 honkslagen en 2 vangballen. Rangers: 6 maal 3-slag; 6 maal 4-wijd; 5 veldfouten; 4 honkslagen en 4 vangballen. Programma Dinsdag: peanutbal vanaf 16.00 uur. Training en spel voor de lagere school jeugd. Terrein Texelse Boys. Donderdag: terrein Tex.Boys 18.30 u. honkbaltraining door gasttrai- ners Jaap Muts en Cees Tishauser. 19.00 u. Softbaltraining. Zaterdag 26 mei: 12.00 en 14.00 uur Texla-Herons, terrein Tex.Boys.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7