/ielerbaan gaat juli open Tevoko buitentoernooi met record aantal deelnemers ,,Bad Boys" kunst, op zo'n licht fietsje! Wandeltocht rond Texel op 9 juni Schaken in paviljoen Voetbaltoernooi S.V. De Koog sm- en polodriekamp Ulolenkoog ïtsdriedaagse upïllentoernooi V. Texel Voetbaltoernooi ZDH Wedstrijden Texelse Boys Fietstocht Gyvo Zwembad gesloten Zeilwedstrijd bij De Cocksdorp Marathon van paardenvrienden Rommeltjesmarkt zwembad Noordzeecup wedstrijden Muziek bij het spel Wielerevenementen om witte leiderstrui Waterpolo voor veteranen Speel-o-theek gesloten TEXELSE COURANT Voor de veertiende keer wordt dit jaar de wandelronde om Texel ge houden en wel op zaterdag 9 juni. De start is tussen 6.30 en 7.00 uur, wat betekent dat deelnemers van het vasteland met de boot van 6.35 uur uit Den Helder kunnen vertrekken. Zoals gewoonlijk is het start- en fi- nishpunt het Teso-wachtlokaal bij het haven restaurant op 't Horntje. De organisatie van de wandeltocht berust opnieuw bij de wandelsportvere niging Het Gouden Boltje. De deelne mers wandelaars mogen niet harder dan 7% km en niet langzamer dan 5 km per uur lopen. Bij de vuurtoren en in Oude- schild zijn verplichte rustpauzes. Gedu rende de hele tocht is Rode Kruis- personeel beschikbaar voor hulp en ver zorging. Bagage kan men kwijt in een der volgauto's. Deelnemers moeten bij inschrijving een bewijs van medische keuring overleggen dat hoogstens drie jaar oud mag zijn. Tevens moeten ze op geven hoe vaak ze al hebben meegelo pen in verband met de herinnering die na afloop wordt uitgereikt. Vóórinschrij ving is mogelijk tot en met 2 juni door overmaking van f9— op postgironum mer 5470345 ten name van Het Gouden Boltje, Zeebries 19 te Den Burg. Inschrij ving aan de start kost ƒ12,50. Leden van de Noordhollandse wandelsportbond en de aangesloten bonden krijgen ƒ1,50 korting. De minimum leeftijd om aan de tocht te mogen deelnemen is 16 jaar. Het eerste daarop volgende evenement van het Gouden Boltje is de Avondvier daagse van 18 tot en met 21 juni. In het strandpaviljoen van Gerard Zoete lief aan het strandslag Paal 21 bij De Koog wordt tot eind juni elke maandaga vond geschaakt. Op initiatief van schaakclub En Passant kunnen Texelaars en toeristen hier vanaf 20.00 uur terecht voor een partijtje schaak aan zee. Deel name is gratis en als men zelf in het bezit is van een schaakbord (en klok) wordt men verzocht deze mee te nemen. Zaterdag houdt S.V. De Koog een toernooi voor zaterdagteams. Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 u. De Koog-BKC 10.45 u. Oosterend-Schagen 11.30 u. De Koog-Dirkshorn 12.15 u. Egmondia-Oosterend 13.00 u. Dirkshorn-BKC 13.45 u. Egmondia-Schagen 14.30 u. nr. 2 poule A-nr. 3 poule B 15.15 u. nr. 2 poule A-nr.2 poule B 16.00 u. nr. 1 poule A-nr. 1 poule B Alle wedstrijden duren twee keer twintig minuten. Zondag is er een toernooi voor C- en B-junioren. Het toernooi voor de C- junioren begint om 9.00 uur en duurt tot 13.30 uur. Om 13.30 uur beginnen de B- junioren. De finale hiervan is om 17.30 uur. vriendin van Mick, maar dat is hem niet genoeg. Wanneer hij voor deze ver krachting is ingerekend en toevallig in dezelfde gevangenis en zelfs in hetzelfde cellenblok als Mick belandt, denkt hij slechts aan de grote eindafrekening. De makers van de film hebben zich grondig verdiept in de gang van zaken in een jeugdgevangenis, omdat ze een zo getrouw mogelijk beeld wilden geven van de sfeer binnen zo'n besloten man nengemeenschap. Gedetineerden die al langer ingesloten zijn, krijgen soms de supervisie over nieuwelingen, wat tot af schuwelijke staaltjes van machtsvertoon kan leiden. De meeste bewakers zijn bruut en hard maar een enkeling toont begrip. Bij de opnames is van een heel nieuw soort camera gebruik gemaakt, waardoor de mogelijkheden om vooral snelle acties op te nemen, oneindig veel groter werden. Ook de kleur heeft in de ze film een speciale functie. In scenes met veel actie en dreiging zijn geel en rood de overheersende tinten, in de sce nes binnen de gevangenismuren over heerst het koele grijsblauw: emotieloos en afwerend. De hoofdrol wordt vertolkt door Mick O'Brien en de regie was in handen van Richard Rosenthal. ,,Bad Boys" is te ^ien van donderdag tot en met maandag, toegang 16 jaar. zwembad Molenkoog wordt za- agmiddag en zondagmorgen de itionele zwem- en polodriekamp ouden tussen TX '71, een zwem- uit Gieten en een afvaardiging de zwem- en polovereniging mmen. 3130 zwemmers arriveren zaterdag- jen om tien uur bij zwembad Molen- |en kunnen dan eerst kennis maken de gastgezinnen. Om 15.00 uur It gestart met een polowedstrijd mannen tussen Texel en Gieten, rna de competitiewedstrijden tussen clubs van start gaan. De middag dt afgesloten met een polowedstrijd vrouwen: TX '71 tegen Brummen. rde gasten is er zaterdagavond een tavond met play-backshow en disco, dagmorgen start het wedstrijdpro- nma om negen uur en om 15.00 uur 3prijsuitreiking. Publiek is tijdens de Istrijden van harte welkom. e jaarlijkse fietsdriedaagse wordt dit gehouden op maandag 4, dinsdag voensdag 6 juni. De uitloopdag is derdag 7 juni. Dit jaar wordt gestart 3f de nieuwe wielerbaan nabij de ibalvelden van de Texelse Boys, waar de inschrijving zal plaatsvinden, ivang 18.30 uur. Inschrijfgeld be- 3gt tot 15 jaar ƒ2,50, voor ouderen 50. In verband met de gestegen ten van medailles worden deze bin- iéén maand nadien thuisbezorgd, zo de wielervereniging precies weet veel er besteld moeten worden. De ilnemerskaarten moeten dus goed vaard worden, voorzien van naam en es. Voorverkoop op zaterdag 2 juni 14.00 uur bij de openingsfeesten van wielervereniging, in de Texelse Boys itine. la twee succesvolle toernooidagen in afgelopen weekend is er zaterdag 26 1 een groot pupillentoernooi. Door standigheden zijn de tijden van de dstrijden enigszins gewijzigd. Het dstrijdprogramma is als volgt: d A: 3 u. Actief E3-Texel E2 >3 u. Actief E1-Cocksdorp E1 16 u. Actief D1-ZDH D1 46 u. Actief D3-Tex.Boys D1 16 u. Actief E1-Texel E3 39 u. Actief E3-Tex.Boys E2 02 u. ZDH Dl -Texel D1 32 u. Tex.Boys D1-Texel D3 13.02 u. Actief D1-Texel D1 13.32 u. Tex.Boys E2-ZDH E1 13.55 u. Actief E1-Actief E2 14.18 u. Actief E3-ZDH E1 - 14.41 u. Texel E3-Actief E2 15.04 u. Actief D3-Texel D3 15.34 u. Cocksdorp E1-Texel E3 15.57 u. Texel E2-Tex.Boys E2 Veld B: 9.30 u. Tex.Boys E1-Tex.Boys E2 9.53 u. Texel El-Texel E3 10.16 u. Actief D2-Texel D1 10.46 u. Texel D2-Texel D3 11.16 u. Gocksdorp E1-Actief E2 11.39 u. Texel E2-ZDH E1 12.02 u. Actief D1 -Actief D2 12.32 u. Actief D3-Texel D2 13.02 u. Actief D2-ZDH D1 13.32 u. Actief E3-Tex.Boys E1 13.55 u. Cocksdorp E1-Texel E1 14.18 u. Texel E2-Tex.Boys E1 14.41 u. Actief E1-Texel E1 15.04 u. Tex.Boys D1-Texel D2 15.34 u. Texel El-Actief E2 15.57 u. Tex.Boys E1-ZDH E1 Zondag wordt in Den Hoorn een veld- voetbaltoernooi gehouden. Programma: 9.45 u. ZDH 2-Tex.Boys 2 10.30 u. Oudesluis 2-De Meer 2 11.15 u. Texel 4-Tex.Boys 2 12.00 u. Oudesluis 2-ZDH 2 12.45 u. De Meer 2-Texel 4 13.30 u. Oudesluis 2-Tex.Boys 2 14.15 u. ZDH 2-Texel 4 15.00 u. De Meer 2-Tex.Boys 2 15.45 u. Oudesluis 2-Texel 4 16.30 u. ZDH 2-De Meer 2 Zaterdag gaan de meisjes B- en C- junioren met de boot van 9.05 uur naar een toernooi in Wieringermeer. De jon gens D, E en F gaan naar het toernooi van sv Texel. Zondag speelt Boys 2 mee in een toernooi van ZDH. Dinsdag 29 mei houdt de gymnastiek- en volleybalclub van De Koog de jaarlijk se fietstocht. Gestart wordt om 8.45 uur aan de Nikadel. Route en doel van de tocht zijn een verrassing. Deelgenomen kan worden door leden en belangstellen den. Wie mee wil moet zich wel tevoren opgeven via telefoon 02228-693 of 724. Zwembad Molenkoog is dit weekend enige tijd dicht in verband met de zwem- driekamp van TX '71. Het bad sluit zater dagmiddag om 14.45 uur en gaat zon dagmiddag om 12.30 uur weer open. Zondag houdt de Cocksdorper Kustzeilvereniging de eqrste serie van drie catamaranwedstrijden mee tellend voor het clubkampioen schap. De tweede en derde serie zul len op 15 juli en 19 augustus gezeild worden. De briefing is om 10.00 uur bij het clubgebouw waarna er om 10.30 uur zal worden gestart. Er wordt gezeild vol gens de Texel Yardstick 1984. Inschrij ving is mogelijk voor de briefing in het clubgebouw. Het inschrijfgeld voor het gehele kampioenschap bedraagt (inclu sief soep en koffie) ƒ10,— voor éénmans boten en f25— voor tweemans boten. Aan het eind van de wedstrijd zal er een dagprijs worden uitgereikt aan de win naar „overall". De door het slechte weer van zondag uitgestelde marathon van de vrienden van het paard zal nu a.s. zondag worden verreden. Degene die afgelopen zondag verhinderd waren kunnen zich alsnog tot zaterdag 12.00 uur opgeven bij J. de Wit-Roeper, Den Hoorn, tel. 02226-357. De start is bij D. Witte, Elizabethhoeve. Men krijgt bericht over de starttijd. 's Avonds volgt de prijsuitreiking in hotel Den Burg. Zaterdag 2 juni houdt zwemclub TX '71 een rommeltjesmarkt op de Groene- plaats. De club heeft de afgelopen win ter enorm veel spullen verzameld. De rommeltjesmarkt is van 9.30 tot 14.30 uur en de opbrengst is voor de clubkas. De Windsurfclub Texel en de Kust zeilvereniging Westerslag organise ren samen bij Paal 17 drie surf- wedstrijden om de Noordzeecup 1984. De wedstrijddata zijn 31 mei (hemel vaartsdag, 10 juni (pinksterzondag) en zondag 8 juli. Er kan dan vanaf 11.00 uur worden ingeschreven bij het clubhuis van de Kustzeilvereniging Westerslag bij paal 17. De start van deze long-distance wedstrijden is om 12.00 uur. Om in aan merking te komen voor de Noordzeecup 1984 (overall klassement) dient men twee wedstrijden mee te surfen. Het in schrijfgeld bedraagt per wedstrijd voor leden van de organiserende verenigin gen f5— en voor niet-leden ƒ10,— per persoon. De Noordzeecup-commissie bepaalt vlak voor de start van de wedstrijd of deze wel of niet doorgaat i.v.m. eventuele weersomstandigheden. Het dertiende Tevoko buitentoernooi dat zaterdag en zondag op de speel weide aan de Ploeglanderweg wordt gehouden heeft een record aantal deel nemers. Vorig jaar schreven 120 teams in voor twee dagen (zonnig) volleybal en dit jaar zijn dat er 130. Dat betekent dat er ongeveer 1300 volleyballers uit binnen- en buitenland gaan strijden om de diverse bekers of glas-in-lood miniaturen en de veertig vrijwilligers van volleybalvereniging Tevoko zullen de handen vol hebben om alles in organisatorisch goede banen te leiden. De organisatie heeft echter in het verleden bewezen dat het mogelijk is een dergelijke impossant toernooi op een relatief zeer kleine oppervlakte tot een goed einde te brengen. Honderdertig teams is wel het absolute maximum wat speelruimte betreft. Elke meter speelweide moet worden benut en een opslag vanuit de wasruimte van het toiletgebouwtje zal dit weekend dan ook weer een vertrouwd beeld zijn op de speel weide. De onzekere factor blijft uiteraard het weer. Vorig jaar leek het er nog even op dat de wedstrijden in zalen gespeeld zouden moeten worden. Net na het startsig naal aan de Ploeglanderweg brak de zon echter door en die bleef schijnen. Alle sportzalen in Den Burg en het Eierlandsche Huis zijn weer geclaimd voor als het regent. Winst Het toernooi begint zaterdagmorgen om 10.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Zondag worden geen wedstrijden gespeeld via het gebruikelijke setsysteem maar spelen alle ploegen wedstrijden van twee keer achttien minuten. Nieuw is dat de Nioz-huisband tijdens het spel een fikse muzikale noot zal kraken. De muziekgroep speelt beide da gen op de speelweide. Het buitentoernooi staat bekend als een gezellig, sportief en vaak zonnig festijn maar uiteraard is het toernooi ook een financiële noodzaak voor Tevoko. Vorig jaar had de consumptiesector een recordopbrengst en hield de vereni ging ƒ9000— over voor de clubkas. Alle kans dat dit bedrag bij goed weer en meer deelnemers dan vorig jaar wordt overschreden. Zondag wordt ook om tien uur gestart en om ongeveer 16.00 uur is de prijsuitreiking. Een volleybaltoernooi met opslag vanuit een wasruimte. terdag 2 juli kan Wielervereniging Texel eindelijk beschikken over een ei- «ielerparcours. Op die dag gaat de 1100 meter lange baan rond de voet- Iden van Texelse Boys officieel open. Dat gebeurt met een wiélerronde prominente Texelaars. De hele dag zullen er wedstrijden op de baan len gehouden maar daar laat de wielerclub het niet bij. 's Middags It het Open Kampioenschap van Noordholland verreden en dan maakt (weer) gebruik van Texelse wegennet. openingsprogramma gaat van start met een rondgang van .een drumband na de prominenten het stalen ros zullen bestijgen om te kijken wie het sterkste de pedalen. Deze race begint om 10.30 uur. kwartier later strijden oud-renners van de wielervereniging tegen jeugdleden Ie club de en de openingsraces worden besloten met een receptie in de kantine 'exelse Boys van 11.15 tot 11.45 uur. laatstgenoemd tijdstip start een jeugdwedstrijd voor renners van 12 tot 14 jaar, ilgd door een dikke banden race waaraan iedereen kan meedoen. De dikke ban- ijders verschijnen om 12.20 uur aan de start. Een hoogtepunt van de dag wordt assieker Open Kampioenschap van Noordholland, een rit van 70 kilometer over Texel waaraan mannen en vrouwen van zestien jaar en ouder kunnen meedoen, start is om 13.15 uur en even na drieën worden de eerste renners terugver- it. Van 14.00 tot 15.00 uur wordt op het parcours een recreatieloop gehouden, vordt georganiseerd in samenwerking met Sportshop Texel, prijsuitreiking van de verreden wedstrijden en de recreatieloop is om 16.00 uur Texelse Boys-kantine. Alle wielerevenementen die in 1984 op Texel worden verreden wor den in klassementsverband gehou den. Dit klassement wordt opge bouwd door de eerste 15 aankomen de renners punten toe te delen van 1 tot en met 20. De eerste van dit klassement krijgt bij elke wielerronde een witte leiderstrui uit gereikt. Deze witte trui wordt geschon ken door het Installatie Bedrijf Schuyl uit Den Burg. Het klassement gaat over de volgende wedstrijden: 2 juni: Open Noordhollands kampioen schap voor recreatierenners. 23 juni: Ronde van Oosterend 4 augustus: Ronde van Zuidema, Cocksdorp 9 augustus: Ronde van Den Hoorn 18 augustus: Ronde van Den Burg 30 september: Grote tijdrit Oudeschild- Cocksdorp-Oudeschild, ±40 km. Texelaars die graag waterpolo willen spelen of de bekende Texelse „sterren" van weleer kunnen terecht op een speci ale waterpolotraining van zwemclub TX '71, elke woensdagavond van 20.30 tot 21.00 uur. De eerste training is op 30 mei. TX '71 zal pogen voor deze groep enkele wedstrijden te organiseren. De speel-o-theek in Den Burg is de volgende week voor het laatst open. Vrijdag 25 en woensdag 30 mei is de speel-o-theek alleen nog geopend voor het inleveren van speelgoed. Vanaf 30 mei is de speel-o-theek tot nader aan kondiging dicht. Voor het schoonma ken, controleren en uitzoeken van het speelgoed wil de speel-o-theek weer een beroep doen op vrijwilligers(sters). De genen die mee willen helpen kunnen zich volgende week opgeven in de speel- o-theek. dagavond werd het 1100 meter lange wielerparcours voor het eerste gebruikt. De jeugdige wielrenners op de foto moesten er wel even innen. De kanten van de baan zijn nog niet afgewerkt en hier en daar lag nog modder op het beton, waardoor er slipgevaar was. „Bad Boys", geen uitnodigende titel voor een film, helemaal niet in een tijd waarin je voortdurend leest en hoort over de stijgende jeugdcriminaliteit. Toch is „Bad Boys" ondanks het feit dat de titel de lading helemaal dekt, geen film om gedeprimeerd uit te komen. De hoofdpersoon, Mick O'Brien, blijkt in de loop van het verhaal verrassende kanten te hebben en beslist niet zo „bad" te zijn als het aanvankelijk leek. Mick en Paco wonen in Chicago. Beiden zijn ze leider van een kleine bende. Voor geweld dein zen ze niet terug en ze hebben dan ook al het nodige op hun strafblad. Mick heeft het voorzien op een voorraad drugs van Paco. Wanneer hij op een avond zijn slag wil slaan, ontaardt die confrontatie in een afschuwelijke schiet partij waarbij de vriend van Mick om komt. Mick weet aanvankelijk met zijn auto te ontsnappen maar rijdt daarbij de jongere broer van Paco dood. Hij wordt gearresteerd en naar een jeugdgevange nis overgebracht. Paco zint intussen op wraak. Hij vergrijpt zich eerst aan de

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 13