EXEL SUCCESVOL IN WADDENTOERNOOI Driekamp van ZPC TX '71 Texel wint ZDH-toernooi A-juniorentoernooi in Oosterend Picknickrit Blijde Rijders Sportvissen Gamma-toernooi belooft spanning Zeilwedstrijden maar geen wind dag j.l, 3l en o, idperk, :omerse werpei aanva S 30 mJdAG 30 MEI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 15 Onder redelijk gunstige weers omstandigheden vond afgelopen weekend de zwemdriekamp van TX '71 plaats. De Texelse club had als gasten ZZG uit het Drentse Gieten en de zwemclub uit het Gelderse Brummen. In totaal 120 mensen die allen bij gastgezinnen waren ondergebracht. Zaterdagmiddag waren er vanaf 15.00 uur polo- en zwem wedstrijden in zwembad Molenkoog. Na de eerste dag had ZZG uit Gieten de lei ding in de competitie, 's Avonds was er een speurtocht door het centrum van Den Burg, daarna hield men een play- backwedstrijd tussen de drie verenigin gen. Dat er heel wat verborgen talenten naar Texel waren gekomen werd al heel snel duidelijk. Tot slot was er die avond een disco. Dit alles vond plaats bij de fa milie Graaf, tegenover het zwembad. Zondag waren er vanaf 9.00 uur weer polo- en zwemwedstrijden. Er werd over het algemeen goed gezwommen en fel gestreden. Ook de waterpolowedstrij- den waren zeer de moeite waard om naar te kijken. TX '71 deed zijn uiterste best, maar het lukte niet om ZZG van de eerste plaats te verstoten. Ook bij het waterpolo waren Brummen en Gieten de meerderen van TX '71. Dat het plezier echter voorop stond bij deze driekamp was gedurende het hele weekend duide lijk merkbaar. De uitslag van het zwem men was: 1. ZZG 777 punten, 2. Texel 728 punten, 3. Brummen 395 punten. Uitslag Waterpolo: Mannen: 1. Brummen, 2. ZZD, 3. Texel. Vrouwen: 1, ZZG, 2. Brummen, 3. Texel. Het vierde team van Texel won zondag het veldvoetbaltoernooi van Zwaluwen Den Hoorn. De thuisclub eindigde met het tweede team zelf op de laatste plaats. Oudesluis werd tweede, Texelse Boys derde en De Meer (Hoofddorp) vierde. De standen van de toernooiwedstrijden waren als volgt: ZDH 2-Tex.Boys 2 1—1 Oudesluis 2-De Meer 2 2—0 Texel 4-Tex.Boys 2 1—1 Oudesluis 2-ZDH 2 1—1 De Meer 2-Texel 4 1—1 Oudesluis 2-Tex.Boys 2 3—2 ZDH 2-Texel 4 0-2 De Meer 2-Tex.Boys 2 1 —2 Oudesluis 2-Texel 4 0 1 ZDH 2-De Meer 2 1—2 Tweede toernooi ZDH is nog niet uitgespeeld want zon dag wordt een toernooi gehouden voor eerste teams. Deelnemers zijn ZDH, Oosterend, De Meer, Oudesluis en Antil- lias. na afloop van de wedstrijden wordt in de kantine een gezellige avond gehou den waar men tevens afscheid kan ne men van trainer Hermes. Het wedstrijd programma is als volgt: 9.45 u. ZDH-Oosterend 10.30 u. Oudesluis-De Meer 11.15 u. ZDH-Antilias 12.00 u. Oudesluis-Oosterend -12.45 u. De Meer-Antillias 13.30 u. ZDH-Oudesluis 14,15 u. De Meer-Oosterend 15.00 u. Oudesluis-Antillias 15.45 u. ZDH-De Meer 16.30 u. Oosterend-Antillias Op Hemelvaartsdag organiseert SV Oosterend een sterk bezet voet baltoernooi voor A1 juniorenteams (16-18 jaar). Deelnemende verenigin gen zijn Grasshoppers uit Hoog woud, het Alkmaarse Huiswaard, Callantsoog, Wieringermeer, Wiron uit Den Oever, LRC uit het Zuidhol landse Leerdam, terwijl Texel wordt vertegenwoordigd door SV Texel en Oosterend. Er wordt gestreden om de wisselbeker die beschikbaar is gesteld door camping De Bremakker. Het is dan ook de bedoe ling dat dit toernooi een jaarlijks terugke rend evenement wordt. Het toernooi start om 11.00 uur met o.a. de wedstrijd LRC tegen Oosterend. De laatste wedstrijden zullen om circa kwart voor vier aanvangen, waarna de prijsuitrei king zal plaatsvinden. Zoals bij alle wedstrijden van SVO is de entree gratis. Op Hemelvaartsdag (morgen) houden de Blijde Rijders een picknickrit. Het startpunt is het parkeerterrein naast ga rage Grisnigt aan de Bernhardlaan. Er wordt gestart om 11.30 uur. ledereen is van harte welkom. Bij twijfelachtig weer kan men bellen naar 02223-611 en vragen of de tocht doorgaat. De volgende wedstrijd voor de sport visclub is 31 mei aan de Afsluitdijk. De Texelse vissers vertrekken om 7.30 uur vanaf het Fanfaregebouw aan de Witte Kruislaan in Den Burg. De prijs (f27,80) is inclusief vervoer maar voor aas moe ten de deelnemers zelf zorgen. Texla egen wonn 7O De z.v.v. Bouwmarkt Gamma Texel organiseert ook dit jaar weer een zaalvoetbaltoernooi voor haar tweede, derde en vierde team. De organisatie heeft gemeend deze drie ploegen in één toernooi onder te kunnen brengen, daar de onderlinge krachtsverschillen klein zijn. Op Hemelvaartsdag (donderdag) zal het waarschijnlijk spannend worden in sporthal Ons Genoegen. Gamma is er namelijk in geslaagd een reserve- afdelingshoofdklasser te strikken om deel te nemen aan dit jaarlijkse toernooi. Swagerman 2 komt al enkele jaren uit in deze hoogste klasse van Noordholland voor reserveteams en moet dan ook als de grootste favoriet voor de eindzege worden bestempeld. Een ander team dat de oversteek naar Texel zal maken is het welbekende Marmag 2 uit Den Helder, dat twee weken geleden ook al het ei land bezocht. Verder nemen louter Texelse ploegen aan het evenement deel. Het meest in het oog springend van deze teams is de ploeg die aan het karwei begint onder de naam Texel '72. Spelers van het Texel 1 van 1972 zitten hierin, o.a. Aad Vaars, Hans Geus, Ge rard Diepenhuis, Jan Meedendorp, Bep Vonk, Thijs Molenaar en Aad Blom. Bij deze mannen, samen toch goed voor zo'n 250 jaar ervaring, mag de echte scherpte er misschien wat af zijn, gezien hun huidige activiteit kunnen zij toch ze ker nog hun tanden laten zien. Een com binatieteam van Oosterend en een ploeg die zal spelen onder de vlag van Mantje zullen het deelnemersveld completeren. Met Mantje Sport is trouwens gelijk de grootste sponsor van dit toernooi ge noemd. Gamma 2 zal dan ook in door dit bedrijf beschikbaar gesteld tenue optre den. De wedstrijdenreeks zal reeds om 8.45 uur aanvangen terwijl de finale zo rond kwart voor vijf is gepland. Zondagmorgen zag het er bij het strand van paal 33, waar de Cocksdorper Kunstzeilvereniging de eerste club wedstrijden hield, gezellig druk uit. De 18 deelnemers lieten zich niet door de re gen verstoren en met windkracht 4 en een voorspelling van 4 tot 6 was er geen reden tot ontevredenheid. De eerste wedstrijd verliep dan ook snel en was tot aan de finish spannend. Bij de tweede wedstrijd was het zelfs even droog ge worden en kwam de zon door maar he laas nam de windkracht af tot 2. Bij de start van de derde wedstrijd begon het te regenen en door het kenteren van het tij had menigeen nog hoop dat hierbij wat wind zou komen. Het startschot was nog maar net gegeven toen de wedstrijdleiding moest besluiten om de baan met meer dan de helft in te korten: de wind was helemaal weg. Geduld De serieuze kanshebbers voor de clubtitel lieten zich niet uit het veld slaan en kwamen met engelengeduld over de finish. Achter in het veld was men het beu en werd er naar hartelust gepeddeld en sommigen lieten zich door een passe rende vissersboot naar de wal slepen. De stemming onder de deelnemers was echter nog prima en de vereniging hoopt dat er op 15 juli en 19 augustus wat meer wind is, wanneer de tweede en derde se rie van het clubkampioenschap worden gehouden. Ie bal. Pas vorden imense in de keren en lef i gs lang d zelfs ig beg at de v. nodig Schn aok pr Jit doe jendee .o De v, k gezefc l-wijd het ti rd aai met <la i Lap, n Mi iede; :te m earn mg is van het gezicht van Evert Koopman af te lezen Deze plaat werd genomen vlak nadat hij ontsnapt was uit het peloton. Bij het overheerste de vraag of hij zijn voorsprond ruim 8 ronden zou kunnen volhouden. Dat lukte met behulp van zijn Texelseploegmakkers Texelse sporters zagen dit weekend hun deelname aan het Wadden- oi 1984 beloond met een flinke rij prijzen. Dat is niet zo verwonderlijk, Texel heeft veruit het grootste inwoneraantal van de deelnemende ei- en kan dus uit een groter reservoir sporters putten. Het toernooi gehouden op Ameland en de organiserende voetbalvereniging Geel eft duidelijk eer ingelegd met haar werk. Het was jammer dat Geel it ook de voetbalbeker in eigen huis kon houden. Die werd weer te- haald door SV Oosterend, de ploeg die hem de eerste keer ook won. rtegenwoordigers van de vier deelnemende eilanden (Vlieland schit- loor afwezigheid) waren unaniem vol lof over de toernooiorganisatie opvang van de sporters. ig dicl ft m< Texla r en n scc ird in, <reeg Bezet, spel spele leek aan d me n eer irten >g mi n La; is dan ook denkbaar dat Schier- west Amelandia. Tussen de clubs ikoog waar het volgende toernooi bestaat een sportieve rivaliteit. De ,u jehouden, dezelfde opzet zal han- wedstrijd tussen deze twee trok veel pu- Dat betekent direct contact tus- betrokken sportverenigingen op Ierse eilanden. De gastverenigin- :o rgen geheel voor de eigen tak van voor de opvang van de spelers en contacten vooraf. De organise- instelling, dat was nu dus Geel aeft de supervisie en de toernooi- zorgt voor de centrale tningen. rigens werd tijdens een bijeen- van de diverse bestuurders op nd geconstateerd dat het toernooi hiermonnikoog noodzakelijk een halig karakter zal dragen. Er zijn 'Vdo'rz1ëhlncjefY: ê'rY 'vt/elfiftj' VërèVri- Zo werd bijvoorbeeld de vraag edstiok gebridged zou kunnen worden gt beantwoord: ,,We hadden één jsiaste bridger, maar die is overle- Jit de reacties van Amelander en bridgers viel op te maken dat de andere eilanden wellicht brid- ch zullen inspannen om hun sport veer in het Waddentoernooi opge- i te krijgen. kan ook voor andere sporten gel- ie weinig eisen aan de accommo- stellen. Een sporthal of -zaal ont- echter op het mini-eiland, zodat orten die daarop aangewezen zijn liet vertegenwoordigd kunnen zijn. iu echter goed kunnen dat bijvoor- wielrennen, bridgen en judo op manier toch mee zouden kunnen Afgesproken werd om in novem- eerste contacten te leggen voor lernooi. Istriji Ben Ve erste Br H b we 'ittof nksli kon ag. rde hon t ho ld w jks. wie neui Tf Voetbal het voetbal pakte SVO via drie 'inningen en een gelijkspel tegen teindelijke nummer twee Amelan- e eerste plaats. Geel Wit werd der- Je Monnik van Schiermonnikoog f. Dat betekent dat de beker weer Oosterend zal gaan. Die beker is gens alleen het afgelopen weekend op Ameland geweest. Vorig jaar Geel Wit hem maar de Oosteren- slaagden er pas bij dit toernooi in Ie trofee bij Geel Wit te bezorgen. JVit-voorzitter D. Kooiker merkte bij ijsuitreiking dan ook op dat het gra- nog wel even zou kunnen duren, it alleen de strijd tussen Geel Wit CO bleek stof tot praten te geven, and wordt door een dijk die dwars iet eiland loopt verdeeld in oost en Op oost speelt Geel Wit en op bliek en eindigde in een toepasselijk 0 0 gelijkspel. Geel Wit mag overigens hoop putten uit de verrichtingen van haar junioren: zij wonnen het B-junioren toernooi. De B-junioren is op Ameland de hoogste klasse, A-junioren zijn er niet. SV Texel werd tweede met een ach terstand van vier punten. De Monnik werd derde met een gelijk puntenaantal maar een beter doelsaldo als Amelandia. Het minivoetbaltoernooi bleek het minst aantrekkelijke deel van het Wad dentoernooi te zijn, waarvoor de Amelandia-organisatie overigens geen blaam treft. Hieraan namen uiteindelijk alleen Amelander en Texelse teams deel en de speltypes bleken op de beide ei landen nogal ver uit elkaar te liggen. Bo vendien kampten de Texelse ploegen met een spelerstekort, zodat conditie problemen een duidelijke rol gingen spe len. De vaak veel oudere Ameland- minivoetballers bleken hun grenzen goed te kennen, zij speelden meer op in zicht dan op actie. Geel Wit veroverde dan ook de eerste plaats, Amelandia de tweede en pas op de derde plaats kwam een team van Question. Enthousiasme Groot was het enthousiasme waar mee de judojeugd van Ameland en die van Texel elkaar op de mat ontmoetten. De clubs bleken redelijk aan elkaar ge waagd te zijn. Texel maakte als geheel een wat sterkere indruk maar Ameland bleek in Chantal Brouwer en Margreet en Lemke van Campen zeer sterke judo ka's te bezitten. Hun techniek maakte indruk. Shima zit duidelijk in de lift. De Texelse judoclub toonde dat de wedstrijderva ring toeneemt. Bijvoorbeeld Jesse van de Meent en Sahin During zijn veelbelo vende judoka's. Ook de wielervereniging van Texel had veel jeugdleden meegenomen en ook hier waren inzet en enthousiasme groot. Net als bij judo ging de ontmoeting uit sluitend tussen Ameland en Texel. De Amelander vereniging greep het Wad dentoernooi aan voor het houden van de jaarlijkse ronde van Ballum. Bij de senio ren stelde Evert Koopman in de tweede van de tien ronden de verhoudingen dui delijk vast door te ontvluchten om gedu rende de rest van de wedstrijd, mede dankzij hard werken van de Texelaars in het peloton, niet meer ingehaald te wor den. Hij bouwde zijn voorsprong uit tot 'was het moeilijk te zien welk been bij welke judoka hoorde. Om dit probleem enigszins lossen draagt de ene een rode en de ander een witte band. Het gebaar van de scheidsrech te kent dat de houdgreep „zit". Burgemeester Lesterhuis van Ameland reikte wanneer de trofee gegraveèrd zal zijn. een minuut. Tweede werd de Amelander Theo de Haan. De twee Texelse dames die deelnamen, Marleen Terwindt en Germy Limpers, toonden, enigszins tot verbazing van de Amelanders goed mee te kunnen draaien bij de heren, zij bezet ten een zevende en achtste plaats. Bij de junioren werd het ereschavot uit eindelijk geheel door Texelaars bemand. Bas Vaars, Richard Koopman en Tieme de Wit werden eerste, tweede en derde. Toch mag de Amelander club ook tevre den zijn, gezien de inzet en verbetenheid waarmee sommigen van hun jonge le den bleven knokken. Helft Bijna de helft van de deelnemende Texelse paren bij bridge (6 van de 13) viel in de prijzen. De ongeveer veertig paren speelden in vier groepen. In één groep werden de plaatsen één en twee ingeno men door de Terschellinger echtparen Hoeksema en Lenz maar alle andere eerste plaatsen waren voor Texelse pa ren. Bij bridge zegt het aantal behaalde punten niet zoveel, maar de vergelijking van de paren die in één lijn spelen geeft aan hoe de sterkte van die paren is. Zij spelen allemaal dezelfde spellen en dan komt uit wie de beste combinatie van bieden en uitspelen bereikt. Dat wordt aangegeven met een percentage. Het team dat het hoogste percentage scoort wint. Vergelijking van de percentages geeft weer een beetje de mogelijkheid om paren uit verschillende lijnen met el kaar te vergelijken. De dames Zevenho ven en Van der Kerkhof scoorden 61,57% en wonnen daarmee het toer nooi. Het echtpaar Klip, ook van Texel, volgde op de voet van 61,31%. Een ver dienstelijke derde plaats was er voor het echtpaar Hoeksema van Terschelling met 59,52%. De Terschellinger bridgers vielen drie keer in de prijzen, evenals de Amelanders. Vooral de Amelander da mes Steenmeyer en Klok scoorden goed. Zij eindigden in hun lijn slechts twee punten (nog geen achter de nummers één. Visclub ,,De Vette Bot" organiseerde aan de waddendijk een viswedstrijd, waarbij het er aanvankelijk op leek dat er erg weinig gevangen zou worden. Na af loop bleek de Texelse visclub toch nog een vangstgemiddelde van 35,88 cm per persoon te scoren. Achttien Texelse vis sers waren op de dijk tussen Nes en Bu ren aanwezig. De vier deelnemers uit Terschelling vingen in het totaal 134 cm, zodat zij uitkwamen op een gemiddelde van 33,5 cm. De 12 leden van de Vette Bot bereikten een gemiddelde vangst van 29,83 cm. Beste Texelaar was Her man Boks die 112 centimeter vis wist te verschalken. Daar had hij wel zeven vis sen voor nodig. Dries Veltkamp bleef met vijf vissen net onder de meter: 98 centimeter. Derde werd de Terschellinger S. Ruyg met 91 centimeter, vierde de Texelaar Wim Verhagen met 82 cm en vijfde.de Amelander Jan Kienstra met 67 cm. De Amelander Frits Oud deed de naam van zijn club eer aan door de vetste bot te vangen: 33 centimeter. Zowel het tennis als het volleybal ken den geen Texelse deelname. Ook over het verloop van de toernooien in deze twee takken van sport waren de.deelne mers achteraf positief. Telegram Hoe de sfeer na de wedstrijden is ge weest werd nog het best gede monstreerd door de Amelander horeca- vereniging. Die stuurde de burgemeester van Ameland, J. H. Lesterhuis, tijdens de prijsuitreiking een telegram. De horeca-exploitanten vroegen in dat tele gram of het volgende Waddentoernooi weer op Ameland gehouden kan worden De prijsuitreiking was voor alle deelne mende sporten aan het eind van het toernooi in sportzaal ,,De Boeg" bij Bu ren. Dit bleek de meeste sporters beter eens met ze over gaan praten", aldus de voorzitter. Tijdens diezelfde bijeenkomst werd de organiserende vereniging uitgebreid be dankt voor de wijze waarop het trans port van de sportmensen was geregeld. Bij aankomst stonden bussen klaar en er waren mensen op het veerhaventerrein die ieder die liep te zoeken, aanspraken en de weg wezen. Tijdens het toernooi reden er constant twee busjes rond, die meestal op tijd, maar in ieder geval bin nen een kwartier nadat ze gebeld waren ter plekke waren. Dat was geen overbo dige luxe want soms moesten afstanden van meer dan tien kilometer overbrugd worden. Het eiland bleek goed in zijn sportvoorzieningen te zitten, voor het toernooi waren een sporthal, sportzaal, twee voetbalcomplexen en drie tennis- complexen beschikbaar. Geel Wit Geel Wit had de coördinatie van het toernooi gekregen omdat de club dit jaar haar vijftigste verjaardag viert. De vere- aan SVO-aanvoerder Jan Witte de grootste beker van het toernooi uit. Het is nog een open vraag te bevallen dan het houden van een prijsuitreiking voor elke sport apart, zo als dat voorheen gebeurde. De burge meester benadrukte in zijn toespraak dat de gemeentelijke samenwerking die er al is tussen de Waddeneilanden belangrijk is en dat het mede daarom goed is dat er ook samenwerking op sportgebied is. Tijdens het napraten over de gang van zaken eerder was overigens al door Geel Wit-voorzitter D. Kooiker geconstateerd dat Vlieland helemaal niet op was ko men dagen en Terschelling maar met 15 man. Weliswaar kon het Terschellinger voetbalteam door overmacht (competi tieverplichtingen) niet komen, maar Kooiker merkte op dat de opkomst van dat eiland dan nóg mager was. Texel en Ameland leverden beiden zo'n 180 spor ters en Schiermonnikoog een kleine 80 (I). „Terschelling en Vlieland dreigen uit de boot te vallen en daar moeten we niging heeft het hele jaar al feestelijkhe den. Er worden nog twee toernooien ge houden zodat zowel de vier senioren teams als de vier juniorenteams aan een toernooi me hebben kunnen doen. Geel Wit telt 200 leden. Een behoorlijk deel daarvan heeft zich laten inschakelen bij de organisatie van het Waddentoernooi. Zo was er in de kantine een „alarmcen trale" ingericht waarde heer P. Molenaar beschikbaar was om problemen van wel ke aard dan ook, op te lossen. Dat bleek in de praktijk uitstekend te voldoen. Het onderbengen van de sportmen sen was geen probleem. Ameland heeft ongeveer 80 kampeerboerderijen. Bo vendien maakten ongeveer vijftig men sen gebruik van hotels en was een gelijk aantal ondergebracht in caravans.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 15