Hoornder theaterdag trok veel publiek AGENDA Ruim vijf mille voor dorpshuis Route Noordhollands wielerkampioenschap Lichte aanrijding Vest gestolen Kwaliteit zwemwater bij Texel uitstekend Fout geregistreerd M Vaste data Brandje snel geblust Vlag gestolen Niet juli maar jun Inbraak in politiebureau FAMILIEBERICHTE PAGINA 2 TEXELSE COURANT WOENSDAG 30 MEI Den Hoorn heeft zich zaterdag van haar beste theaterkant laten zien met een manifestatie die niet alleen gevarieerd was maar waar ook uit bleek dat de grote aandacht in dit dorp voor spelen op de planken vruchten afwerpt. Naast de Vriendenkring en de revuegroep bleken de twee jeugdgroepen ook al het nodige talent in huis te hebben. In het verleden is al geconstateerd dat deze aandacht resulteert in geleidelijke doorstroming van jongere spelers naar de oudere gezelschappen. Het probleem van spelerstekort kent men in Den Hoorn dan ook niet. Naast het vriendelijke theatergeweld was er zater dagmiddag en -avond veel in het dorp te beleven en het publiek vermaakte zich opperbest rond en met de tientallen attracties op de feestmarkt. Het spookhuis in een woonhuis was zeer geliefd en de kans is groot dat dit thril- lerpand deze zomer ook dienst zal doen voor toeristen. Ruim driehonderd mensen griezelden zaterdag dat het een lieve lust was. Daan Welboren en Daan Schilling zingen ,.De 's Middags was het drukker in het dorp dan 's avonds. Vooral tussen half drie en half vijf zag het in de Herenstraat zwart van de mensen, mede omdat het weer toen opklaarde. De belangstelling 's avonds viel echter ook niet tegen. Voor de veiling en prominentenshow waren een paar honderd mensen in het dorp. De opbrengst van het feest is ruim vijfduizend gulden en ook dat bedrag (nog niet alle exacte kosten zijn bekend) stemt de organisatie tevreden. Organisa tor Cor van Heerwaarden meent dat de keuze voor voornamelijk theater en to neel toch voor een selectie in publiek zorgt. Daarom zijn we niet ontevreden. We hadden geen idee of deze opzet aan zou slaan.", aldus Van Heerwaarden. De opbrengst van de dag is voor dorpshuis De Waldhoorn, ter verbetering van de toneelaccommodatie. De bedoeling is ruimere kleedkamers met douches te maken en daarvoor is ook een subsidie aanvraag ingediend. Als die aanvraag wordt afgewezen zijn de totale kosten van de verbouwing ongeveer ƒ10.000,— en zullen er deze zomer nog meer acties volgen.Naast het spookhuis willen de toneelgroepen op de Hoornder donder dag dan ook het rad van avontuur ex ploiteren. Zaterdagavond stond het rad stil en er zijn nog veel prijzen over. Het toneelspektakel ging zaterdag middag van start met de revuegroep Op de Bonnefooi die op een grote wagen met lichtjes een potpourri bracht van ou de en nieuwe successen. Het program ma op de podiumwagen werd kundig aan elkaar gepraat door J. van Wolferen. De Herenstraat was versierd met grote vlaggen die bij de eerste blik de indruk gaven dat alle Hoornders het wasgoed buiten hadden hangen. In de straat stonden tientallen attracties, waaronder een eenvoudige kop van jut die veel be langstelling trok. Schaker Joop Rom- mets speelde driftig simultaan. De jeugdclub De Duveltjes had het dorps huis geclaimd voor het geven van twee voorstellingen die enkele malen werden herhaald. Er was bijzonder veel be langstelling voor deze shows en het goe de doel werd onder de aandacht ge bracht door een rondgang met de pet voor de voorstelling. Musicals De voorstelling ,,Het schoolfeest" be trof een zelfgemaakte show met zang, dans en playback over een feest dat on taardt in modern vermaak onder toe ziend oog van een ouderwetse juf. Die juf werd schitterend gespeeld en in de voorsteelling zaten tegenstellingen die een leuk beeld gaven van de verschillen tussen vroeger en nu. Zo zagen we drie jongetjes die schoolversjes van vroeger zongen, getooid in korte broeken en bre tels, en te maken kregen met spotterij van leeftijdgenoten in zwart leer met een knots van een cassetteradio. De ,,Beatboetiek" liet de strijd zien van de kleine ondernemer tegen specu lanten. Een popster brengt aan het einde van de musical redding door geld be schikbaar te stellen om de beatboetiek en de andere winkels die moesten wijken voor een supermarkt te kopen en het huidige personeel niet te ontslaan. Dit verhaal was niet zelfgeschreven en dat was te merken. Soms moesten de kin deren op de planken teksten uitkramen waar ze zelf de slappe lach van kregen. die ik heb bemind". Erg aardig was wel dat er echt werd ge zongen. Muzikale ondersteuning kreeg het feest 's middags van de DEK- drumband en 's avonds werd onder de luifel van de supermarkt Goënga een kort concert gegeven door fanfare KTF/DEK. Entertainer Een hartverwarmend hppgtep.unt yvas de prominentenactie tijdens de veiling. De bedragen die wérden gevraagd voor een optreden van een bekende Texelaar werden zonder veel moeite bijeen ge bracht en de toeschouwers begrepen dat de prominenten zich niet helemaal op hun gemak voelden in de rol van entertainer. De spits werd afgebeten door Riet Huitema en Bert Weijdt, die samen het van de familie Alberti bekende lied „Nie mand laat zijn eigen kind alleen" zon gen. Het duo Bert en Riet wist wel raad met de tekst en bij het laatste couplet zong het publiek uit volle borst mee. De vraagprijs voor het optreden was ƒ150,— en één rondgang met de pet was vol doende om het optreden te laten door gaan. Het publiek kreeg beslist waar voor haar geld want vooral Riet Huitema bleek over een uitstekende zangstem te beschikken. Wethouder Piet Zegers wil de honderd gulden hebben voor zijn voordracht in Texelse dialect ,,Ut vreëen gaan". In een mum van tijd was ƒ126,55 ingezameld. Hoewel Zegers vooraf meedeelde zeer zenuwachtig te zijn bleek hij als niet ge boren Texelaar aardig uit de voeten te kunnen met het Tessels. Een langdurig applaus was zijn beloning. Jan Wolkers had 's avonds om zeven uur laten weten toch maar niet mee te doen aan de pro minentenshow. De kans dat Wolkers op het laatste moment zou afhaken was door de organisatie goed ingeschat want men had rekening gehouden met een alternatief. Het publiek bleek niet rouwig om het wegblijven van de schrij ver en „meester" Van Wolferen vulde de tijd met een voordracht, waarvoor 77,— werd neergeteld. Spreeuwen Het klapstuk was het optreden voor ƒ250— van het Duo Daan (Schilling en Welboren). Niet in de laatste plaats we gens de conference die wethouder Schilling voor het zingen van het lied hield. Omstandig en met komische no ten legde Schilling uit dat hij er weer eens was „ingetuind" en dat het oefe nen van het lied „Alle vrouwen die ik heb bemind"- hem veel zorg had gege ven. „Op 't laatst zat ik op zolder te oe fenen en toen ik weer beneden kwam zei m'n vrouw, wat zitten er toch een spreeuwen op het dak", aldus Schilling. Alle excuses vooraf ten spijt gingen de raadsleden er hard tegenaan. Het twee tal zong niet alleen uit volle borst maar ook de podium-act mocht er zijn. Veel gebaren liepen synchroon met elkaar. Bij het laatste couplet verschenen twee da mes op het toneel om de zangers te knuffelen. Het publiek begreep de, ook voor Schilling en Welboren, onverwach te grap meteen: dit waren vrouwen die de artiesten hadden bemind. Het pu bliek vroeg om meer en de zangers her haalden gratis hun kassucces. Daan Welboren deelde na het optreden mee dat hij als bestuurslid van de RST een goed woordje voor zijn dorp had gedaan en dit had geresulteerd in een gift van ƒ1000,— van de Recreatiestichting. Toen slagerij Goënga bekend maakte dat de opbrengst van de barbecue ook. naar het goede doel ging, kon de avond niet meer stuk, al was het gelukkig dat deze mede delingen werden gedaan na de veiling die wat stroef op gang kwam. Veiling Er werden 38 artikelen geveild door de veilingsmeesters Willem Bakker en Jaap Duinker. Tijdgebrek noopte beiden tot haastig handelen en dat is ongetwijfeld ten koste gegaan van enkele goederen die meer hadden kunnen opbrengen. Een grote zwart-wit tv ging weg voor drie tientjes en een origineel Verkade al bum van Jac. P. Thijsse bracht ƒ80,— op. Een antieke olielamp werd ingezet op ƒ100— maar kwam niet verder dan ƒ120,—. In totaal bracht de veiling ƒ1650,- op. Toneelvereniging De Vriendenkring speelde enkele malen de traditionele ee nakter „De Strooppot" en de voorstel ling om tien uur 's avonds, als afsluiting ten beeld uit de kindermusical ..Het schoolfeest. Een romantisch wagenspel door De Vriendenkring. van het feest op straat was het meest- sfeervol. Misschien is het mogelijk om deze voorstelling zomers vaker buiten voor toeristen te spelen (net als vroeger regelmatig gebeurde) en zo de vereni gingskas te spekken. Het is altijd leuk om straattoneel met beperkte techni sche middelen te bekijken. Tijdens de feestmarkt werd een prijs vraag gehouden die is gewonnen door Arie en Leny Kikkert uit Den Burg. Zij wonnen een weekendtrip naar Vlieland voor vier personen. A. Bruin, Klif 38 mag met nog drie anderen pannekoeken eten bij Klif 23 en Rogier Rood won de derde prijs: een Hoornder hart (dat za terdag eenstemmig klopte). Zoals al werd aangekondigd wordt zaterdag 2 juni op Texel het Noord hollands kampioenschap wielren nen voor niet-licentiehouders verre den. Tevens zullen er op de baan wedstrijden voor iedereen (dikke banden) gehouden worden. Opgave voor de dikke banden-race moet voor 11.45 uur plaatsvinden in de kantine van de Texelse Boys. Deze wedstrijden beginnen om 12.20 uur. Ter informatie van mensen die de ren ners van het kampioenschap langs wil len zien komen, volgt hieronder een be schrijving van de route en de tijden waarop de renners naar verwachting langs zullen komen. Neutrale ronde: Start Emmalaan 13.40 uur; Schilderend, Weverstraat, Parkstraat, Elemert, Em malaan, Schilderend. Vliegende start Schilderend: Schansweg 13.47; Redoute 13.50; Ou- deschild (bord) 13.51; Haven 13.52; Ha ven af, Barentszstraat 13.53; Laagwaal- derweg, Spangerweg 13.56; Molen buurt 14.00; Oosterenderweg 14.01; Ko ningsweg 14.04; Genteweg. splitsing Harkebuurt rechts aanhouden 14.05; Schorrenweg 14.05; Schorrenweg 14.06; Stuifweg 14.11; Oorsprongweg, Hoofdweg 14.15; Stengweg 14.19; De Cocksdorp (noord) 14.21; Volharding 14.22; Vuurtorenweg 14.25; Postweg, De Cocksdorp (zuid) 14.28; Oorsprong- weg (vluchtheuvel!!) 14.32; Hoofdweg 14.34; Muyweg 14.37; Postweg 14.41; Ruigendijk 14.43; Boodtlaan De Koog 14.47; Badweg 14.48; Ruijslaan 14.48; Randweg 14.53; Westerslag. Nattevlak- weg 14.57; Jan Ayeslag 15.00; Oudeweg 15.02; Westerweg 15.03; Kleiweg 15.04; Hoornderweg, Zuid-Haffel 15.06; Over steek Pontweg 15.10; Schansweg, Schil- derweg/Schilderend 15.12; Emmalaan Finish 15.15 uur. Donderdagnacht deed zich aan het Mienterglop een aanrijding voor waarbij alleen materiële schade ontstond. Een 21.-jarige automobiliste uit België reed over het Mienterglop terwijl een 22-jarige inwoner uit Haarlem achteruit rijdend vanaf een uitrit de weg opdraai de. Een botsing was onvermijdelijk. De politie moest er aan te pas komen omdat betrokkenen het niet meer met elkaar eens konden worden en ruzie kregen. Donderdagmiddag zag een Texelaar een Duits meisje met een gebreid vest aan een klerenhanger en met het prijs kaartje aan het kledingstuk door Den Burg lopen. De oplettende man bracht het meisje naar het politiebureau. Daar blek het vest, ter waarde van ƒ189—, te zijn gestolen uit een winkel in Den Burg. Het zeewater bij Texel is bacteriolo gisch zeer zuiver. Er kan dan ook zonder gevaar voor de gezondheid in worden gezwommen. Dit blijkt ui monsters die Rijkswaterstaat in de periode mei- september jJ. heeft genomen bij Den Hoorn en De Koog. Het aantal coli- bacteriën per millimeter was daar 0.6 tot 1,7. Dat is uitstekend; twee keer zoveel colibacteriën per millimeter zou ook nog goed geweest zijn. Texel heeft het goede zwemwater te danken aan zijn noordelij ke ligging, ver van lozingspunten van af valwater. Zuidelijker gelegen plaatsen langs de Hollandse kust scoren minder goed, al is de kwaliteit ook daar meestal nog acceptabel. Colibacteriën zitten in de uitwerpselen van alle warmbloedige wezens. Het coligehalte is een graadme ter voor de kans op besmetting door an dere bacteriën en virussen die een ge vaar voor de gezondheid van zwemmers kunnen opleveren. Op het parkeerterrein bij paal 17 trof d'e politie vorige week een trailer met speedboot aan. Via het registratienum mer werd de eigenaar, een chirurg uit Bergen, opgespoord maar deze man bleek geen boot op Texel te hebben gestationeerd. Zijn schip ligt in Zwitser land en bij controle bleek dat te kloppen. Dat betekent dat er twee boten zijn met hetzelfde registratienummer wat kan duiden op valsheid in geschrifte. De ei genaar van de boot bij paal 17 heeft zich nog niet gemeld. Woensdag 30 mei Om 14.00 uur begint in De Lindeboom een kindermiddag met musicals van de Hoornder jeugd. Entree ƒ3,50. Op de velden van Texelse Boys wordt het schoolvoetbaltoernooi van de kleine re scholen gehouden. De finalewedstrij den beginnen om 17.45 uur. De Welzijnsstichting Texel heeft in het raadhuis een openbare bestuursvergade ring, aanvang 19.30 uur. Teso heeft een buitengewone vergade ring van aandeelhouders in het Haven restaurant van 't Horntje. Donderdag 31 mei Tussen 11.00 en 14.00 uur kan bij De Kaaps-nol in De Koog worden gestart voor de vogelwandeltocht van 't Gou den Boltje (5, 10, 20 en 30 km). Van 8.45 tot 16.45 uur wordt in Ons Ge noegen het Gamma zaalvoetbaltoernooi gehouden. De Windsurfclub houdt bij paal 17 een wedstrijd om de Noordzeecup, aanvang 12.00 uur. Inschrijven vanaf 11.00 uur. De Baptistengemeente houdt bij goed weer een evangelisatiebijeenkomst op de barbecueplaats aan de Randweg, aanvang 15.00 uur. leder is welkom. De Blijde Rijders houden vanaf 11.30 uur een picknickrit. Start op het parkeerter rein bij garage Grisnigt aan de Bernhardlaan. In Azië wordt een zomeravond klaverjas- drive gehouden, 20.00 uur. Jan en Peter Zwart geven in de Gerefor meerde kerk van Den Burg een orgelcon cert, aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. De afdeling Texel van de Stichting Ont- wikkelings Samenwerking geeft in d'Ou- we ULO een informatieavond over India; 20.00 uur. Zaterdag 2 juni Van 10.00 tot 17.00 uur wordt op de SV Texel velden het buitentoernooi zaal voetbal gehouden. Om 10.30 uur beginnen de festiviteiten ter gelegenheid van de opening van het nieuwe wielerparcours bij de Texelse Boys velden. Onder "andere het open kampioenschap van Noordholland voor recreatierenners (start om 14.30 uur.) Zwem- en poloverenging TX '71 houdt op de Groeneplaats rommeltjesmarkt van 9.30 tot 14.30 uur. Zondag 3 juni Van 10.00 tot 16.00 uur wordt in Ons Ge noegen het Texelse Boys zaalvoetbal toernooi gehouden. Van 8.00 tot 10.00 uur heeft de sportvis sersclub een wedstrijd bij de Krassekeet. De windsurfclub houdt een wedstrijd (Olympische baan) bij Dijkmanshuizen om 11.00 uur. Maandag 4 juni Vanaf 18.30 uur kan bij de kantine van Texelse Boys worden gestart voor de eerste dag van de avondfietsdriedaagse over 25 en 40 kilometer. (Kosten jeugd tot 14 jaar ƒ2,50). De Welfare-afdeling van het Rode heeft in het Rode Kruis-gebouwi gadering, aanvang 14.00 uur. de nwi Psychologe. Spreekuur volgen spraak: op woensdag van 14.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene gebouw, kamer A1, Witte Kruisla; fln Den Burg. Mevrouw drs. R. Postrr vens bereikbaar: tel. (02223) 234, terstraat 24, Oosterend. or di Spreekuren college van B en W: ^j, gemeester Engelvaart en wethoud;« gers maandag van 10.00 tot 11.05 wethouder Schilling woensdag van tot 9.30 uur en wethouder Baren in v vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Bij geestelijke nood kan men tere|mi mevrouw drs. R. Postma. Spreekt gens afspraak op woensdag van tot 17.00 uur, tel. 02220-4887, Gi Kruis-genouw, kamer A1, Witte laan 19 in Den Burg. In dringendei len ook in het weekend bereikbaarv lefoon 02223-234, Kotterstraat Oosterend (woning dokter Barnan U 'ijke der wi Elke maandagavond worden doo Klaverjasclub Den Burg zomeravon ves gehouden in Chinees restaurant aan de Groeneplaats in Den Burg, vang steeds om 20.00 uur. Het Agrarisch Museum in De Waali gelijks (behalve maandagochter zondag) open van 9.00 tot 12.00 van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendiem ke eerste zondag van de maant 14.00 tot 16.00 uur. Groepen kui voor bezoek buiten de genoemde ningstijden een afspraak maken via foon 02223-622 of 02223-909, In de cv-ruimte van hotel Den ontstond vrijdagavond rond hal brand. In de ruimte was papier opcla9 gen en de hond van de familie E had daarvan een nest gemaakt. D - was papier tegen de ketel terecht trei men en in brand geraakt. Nog voi de brandweer was gealarmeerd, kot vuur door mensen uit het gebouw den geblust. In de nacht van zaterdag op zo werd een vlag gestolen van de geve restaurant d'Gravemolen' in Den De reclamevlag van Oranjeboombi niet meer teruggevonden. In de vorige krant stond dat de nii wielerbaan zaterdag 2 juli wordt pend. Bedoeld was zaterdag 2 jun Een 15-jarige Texelse jongen n de vorige week een brommer ui opslagplaats van het politiebure De brommer was in april door de tie in beslag genomen en de jongen de het vervoermiddel blijkbaar t hebben. De diefstal werd donderdao gemerkt. De brommer was snel den en de dader werd dezelfde aangehouden. A( [ibi ei AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Na een langdurige ziekte, die zij moedig heef; gedragen, is twee jaar na haar man van om heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster tante Janna Catharina Blom^Jansen, op de leeftijd van 73 jaar. Marknesse N.O.P., 25 mei 1984. Texel: Fam. P. Jansen Canada: Fam. A. Jansen Texel: Fam. W. Stolk Texel: Fam. J. van Bennekon In plaats van kaarten. Hiermede geven wij kennis van het overlijdei van onze zuster en tante T. Boon-Kalis, weduwe van S. Boon, op de leeftijd van 84 jaar. Stolwijk: P. Kalis Amstelveen: H. Kloosterman-Kalis Den Burg: A. M. S. Weijdt-Kalis Den Helder: C. Slot-Kalis Texel, 27 mei 1983, De Zes 12, „Gollards Rustoord", Den Burg. De begrafenis heeft heden plaatsgevonden op de Oudeschilder begraafplaats. Correspondentie-adres: A. M. S. Weijdt-Kalis, Julianastraat 13, 1791 AK Den Burg.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2