Paardenvrienden wijzen opheffing van de hand \foor Hemelvaartsdag en het a.s. weekend DE COCK EN DE MOORD IN SEANCE 3E 31 mei t/m 3 juni 1984 rtsen Kerkdiensten iroene Kruis 'andartsen ipotheék Gezinsverzorging Alcohol en drugs. Dierenartsen Moodslachtingen Brand/ambulance Rijkspolitie Kustwacht Eierland Fusie met Blijde Rijders op dood spoor? „WAT IK ZEGGEN WOU..' Modderpoel O MEI >ot(e), 3 J on er, de 3urg- I NS DAG 30 MEI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 384 in zaterdagmorgen 2 juni 9.00 uur maandagmorgen 4 juni 8.00 uur lokter A. Waverijn, Kogerstraat ia, Den Burg, tel. (02220) 2016. sluitend voor spoedgevallen jn 31 mei (Hemelvaartsdag) 9.00 jr tot zaterdag 2 juni 9.00 uur lokter R. Coutinho, Schilderend Den Burg, telefoon (02220) Ie praktijk en apotheek van de dok- n Siebinga en Van den Bent zijn en met 12 juni wegens vakantie ÖöSesloten. mei, Hemelvaartsdag, en vrijdag juni M. Th. Groothuis-Zijlstra, Ma- J eist ra at 8, Den Burg, tel. (02220) 396. en zaterdag 2 juni tot maandag- ilddag 4 juni 13.30 uur r, H. J. Nolting-Hilgers, Bern- ardlaan 71, Den Burg, tel. (02220) C 12°' elefonisch bereikbaar donderdag, f lijdag, zaterdag en zondag van i,00-14.00 en 18.30-19.30 uur. litleen van verplegingsartikelen informatie: laandag t/m woensdag 16.30 - 1.30 uur. Lidmaatschapskaart mee- iiengen. 31 mei (Hemelvaartsdag) en ijdag 1 juni is het magazijn oor uitgifte goederen gesloten. ior spoedgevallen, zie tijden van weekenddienst. ior zeer spoedeisende tandheel- ;undige hulp kan men donderdag, iterdag en zondag om 18.00 uur cies terecht in het tandheelkun- lig centrum in het Groene Kruisge- iuw, Witte Kruislaan 19. Veverstraat 95, telefoon (02220) !I12. Open van maandag t/m /oensdag en vrijdag van 8.30-18.00 jur. Donderdag en zondag van 11.00-12.30 uur-en van 16.00-17.00 lur; zaterdag van 11.00-12.30 uur en n 15.00-17.00 uur. luiten die tijd alleen voor spoed- isende gevallen. jSpreekuur: elke werkdag van J9.00-10.00 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, Julianastraat 3a, Den Burg, telefoon (02220) 4152. Dit weekend (ook donderdag) kan (tussen 17.00 en 19.00 uur gebeld /orden met mevr. N. Schuijl, tele foon (02225) 446. Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak: tele foon (02226) 413. Zelfhulpgroep voor partners van verslaafden: overdag (02226) 413 of 593, vragen naar Lies of Carla; 's avonds (02223) 821 (Lies) Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen op werkdagen (02220) 2182 (slacht plaats); na werktijden en in het weekend (02220) 3541 via TEM- centrale. Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 02220- 2066. Bij geen gehoor 02230- 22222. Voor niet spoedeisend ambulancevervoer: 02230-12888, bij geen gehoor 02230-22222. Het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie is op werk dagen geopend van 8.00 tot 18.00 uur en in het weekend van 9.00 - 18.00 uur. Telefonisch te bereiken, dag en nacht, via tel. (02220) 2644. Het bureau te De Koog is elke dinsdag- en donderdagmiddag open van 16.00 - 18.00 uur. Hemelvaartsdag, 31 mei 1984 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Blaauw gezamenlijke dienst in de Herv. kerk Den Hoorn 9.30 uur ds. Wisman De Koog 9.30 uur ds. Verbeek De Waal dienst in De Koog Oosterend dienst in Oudeschild Oudeschild 9.30 uur ds. De Jong De Cocksdorp dienst in Oudeschild GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.30 uur ds. R. J. Blaauw gezamenlijke dienst in de Ned. Herv. kerk Oosterend 10.00 uur ds. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 16.00 uur ds. A. B. v.d. Heiden. BAPTISTENGEMEENTE Openluchtevangelisatiedienst om 15.00 uur Randweg (barbecue plaats) in de Dennen, m.m.v. de Gospelgroep Exodus uit Den Hel der en diverse sprekers. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg, woensdag 19.30 uur, Dameskoor Den Burg: donderdag 10.45 uur, Herenkoor, Kindernevendienst De Koog: 9.30 uur Oudeschild: 10.00 uur Woord- Gebedsdienst Den Hoorn: 10.00 uur Woord- Gebedsdienst Oosterend: 10.00 uur Woord- Gebedsdienst De Cocksdorp: 10.00 uur Woord- Communiedienst Zondag 3 juni 1984 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Verbeek Den Hoorn 9.30 uur ds. De Jong De Koog 9.30 uur ds. Wisman De Waal 11.00 uur ds. Wisman, Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout De Cocksdorp 11.00 uur ds. Verbeek GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. A. Koetsier 19.30 uur ds. A. Koetsier Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. J. Donker 19.30 uur ds. J. Donker GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 u. ds A. Elshout 16.00 uur ds. A. Elshout Dinsdag 5 juni 1984 Oosterend 19.00 uur ds. J. Driessen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.30 uur Dienst 16.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgez. kerk, Kogerstraat Den Burg 19.15 uur Voorganger Joh. Tensen ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Heren koor Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur, Dameskoor Oosterend: zondag 9.30 uur Eerste Communie Den Hoorn: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Zondag 10.30-11.20 uur Openbare lezing. Thema: „Juiste en on juiste jalouzie". 11.20-12.30 uur Wachttoren-studie: „De Voortreffelijke Herder en „deze kooi" van hem" BAHA'I Weverstraat 106, Den Burg Iedere woensdag bestuderen van en lezen uit de Baha'i Heilige Geschrif ten, van 20.00-22.00 uur. Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: Kustwacht Eier land, tel. (02222) 270. De leden van de vereniging voor vrienden van het paard hebben gisteravond het voorstel om hun ver eniging op te heffen en vervolgen een nieuwe paardensportvereniging op te richten samen met de Blijde Rijders met ruime meerderheid van stemmen van de hand gewezen. De kans dat de liefhebbers van de aan gespannen paardensport binnen af zienbare tijd weer in één vereniging zullen samenwerken is daarom erg klein geworden. Aanvankelijk zag het er gunstig uit omdat de besturen van beide thans con currerende vereniging het eens waren geworden en ook de leden van de Blijde Rijders zich hadden uitgesproken voor opheffing van de eigen club en het oprichten van een nieuwe organisatie. Te veel gevraagd Deze techniek om de fusie tot stand te brengen bleek van de meeste leden van de reeds 25 jaar bestaande Vereniging voor Vrienden van het Paard teveel ge vraagd, al mag worden aangenomen dat een deel van de tegenstand ook werd opgeroepen door de verwarring die tij dens de discussie ontstond en door de minder taktische wijze waarop het voor stel was verwoord. Er stond namelijk: opheffen of voortzetten van de vereni ging. Tenminste één der leden vond dat dit vraagstuk niet aan de orde moest worden gesteld zolang niet vast staat of de leden zich zouden kunnen vinden in statuten en huishoudelijk reglement van de nieuw op te richten paardensportve reniging. „Geen oude schoenen weg gooien voordat je nieuwe hebt". Voorzit ter J. J. Weel slaagde er niet in overtui gend duidelijk te maken dat de ophef fing niet doorgaat als de nieuwe vereni ging niet aanvaardbaar blijkt te zijn. Er was echter ook meer fundamentele weerstand te beluisteren die blijkbaar door velen werd gedeeld. Die weerstand werd onder andere verwoord door het adviserend bestuurslid Biesheuvel die van mening was dat opheffing van de Vereniging voor Vrienden van het Paard (die hijzelf had helpen oprichten) hele maal niet nodig is en dat aan de wensen van de Blijde Rijders best is tegemoet te komen door wijziging van statuten en een nieuwe bestuursverkiezing. Prestige? Het probleem was echter dat de Blijde Rijders daar geen genoegen mee ne men. Die willen dat beide verenigingen worden opgeheven, zodat met een schone en nieuwe lei kan worden be gonnen. Prestigeoverwegingen zouden dan geen rol spelen; niemand zou als „overwinnaar" uit de fusiestrijd tevoor schijn kunnen komen. Zoals bekend ontstond de vereniging De Blijde Rijders door een breuk die zich vijf jaar geleden voordeed, als gevolg van ongenoegen over het beleid van het bestuur van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Een echte scheuring was het feitelijk niet want het merendeel van de Blijde Rijders bleef evengoed lid van de Vrienden van het Paard, wat gezien de lage contributie (een tientje per jaar) niet zo bezwaarlijk was. Het feit dat er nooit een echte afsplitsing is geweest was gisteravond voor sommige Paarden vrienden mede de reden om tegen op heffing te zijn. Wat in de discussie ook speelde was dat de vereniging voor Vrienden van het Paard weliswaar meer leden (285) telt dan de Blijde Rijders maar dat de aantallen actieve leden van de respectievelijke verenigingen veel minder verschillen. Het merendeel van de leden van de Vereniging voor Vrien den van het Paard rijdt niet zelf en is ook op andere wijze niet actief bij de vereni- ledere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel in Den Burg oud papier, lom pen en oude schoenen op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende za terdag wordt het oude papier etc. opge haald in de volgende straten: Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Noordwester. De Cocksdorp en Eierland: Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. ging betrokken. Ze zijn in feite dona teurs, maar formeel volwaardig lid met stemrecht. Ze hebben daarom invloed op activiteiten waar ze zelf nauwelijks bij betrokken zijn. De Blijde Rijders hebben actieve leden met daarnaast donateurs. Tweede keer Het betuur van de Paardenvrienden had al eerder de leden gepolst over de techniek die moest worden betracht om tot één vereniging te komen. Van de toen aanwezige 56 leden spraken er zich 25 uit voor het instandhouden van de vereniging, waarbij de afgescheiden Blij de Rijders zich weer zouden moeten aansluiten na hun eigen vereniging te hebben opgeheven, de zg. oplossing I. 26 leden spraken zich uit voor de zg. oplossing II (opheffing beide verenigin gen en oprichting van een nieuwe orga nisatie) en er waren ook enkele stemmen voor oplossing III, die inhield dat de bei de aangespannen paardensportvereni gingen samen met de Waddenruiters en de Kleppertjes onder een overkoepelen de organisatie zouden worden gebracht. Die laatste oplossing bleek al gauw geen haalbare kaart; de Waddenruiters en de Kleppertjes waren daar nog niet aan toe, zodat daarover verder niet meer is ge praat. De oplossingen I en II bleven ech ter in de aandacht. Het bestuur van de Paardenvrienden vond dat de leden met hun meerderheid van slechts één stem geen duidelijke uitspraak hadden gedaan en trachtte De Blijde Rijders te interesse ren voor oplossing I, wat dus niet lukte zodat men akkoord ging met oplossing II, zij het niet van harte. De leden van de Vereniging voor Vrienden van het Paard bleken gisteravond echter minder bereid te zijn tot deze soepelheid, waardoor de zaak waarschijnlijk weer in het slop zit. Al snel was duidelijk dat het opheffings- voorstel er niet zou doorkomen. Iemand als Gert Coevert die hartstochtelijk pleit te voor opheffing van beide verenigin gen in het belang van de eenheid in de paardensport kreeg onvoldoende steun. Als de Blijde Rijders toch bereid zouden zijn hun vereniging op te heffen om weer een actieve rol te gaan vervullen bij de Paardenvrienden, zou men bereid zijn de statuten naar hun genoegen aan te pas sen en ze op korte termijn ook een kans willen geven om in het bestuur te ko men. Eén van de statutenwijzigingen zou het opnemen van een bepaling zijn waardoor de voorzitter niet langer dan twee keer drie jaar zijn functie mag ver vullen. Ook zou er duidelijk onderscheid komen tussen echte leden en donateurs. Vanzelf Jan Uitgeest wees erop dat maar wei nig leden van de Blijde Rijders tevens le den van de Paardenvrienden zijn. Hij vond het te gek om de zaak op zijn kop te zetten terwille van dit kleine aantal. Hij meende dat de reeds 25 jaar bestaan de vereniging intact moest blijven en vertrouwde erop dat de Blijde Rijders vanzelf wel zullen komen als aan hun grieven wordt tegemoet gekomen. Het algemene applaus dat deze woorden opriep gaf duidelijk aan hoe de kaarten lagen. Van de 86 aanwezige stemgerech tigde leden stemden er 24 vóór ophef fing en 62 tegen. APPIE BAANTJER VERTELT „Via Ineke Peters." „De vrouw van de bioloog?" Bobette van Zon zuchtte. „Martha was niet zo fanatiek. Ik ook niet. Ik houd meer van bollen en eenjari ge planten. Maar Agatha kweekt orchi- deëen in de kas. Ze is daar erg goed in. Ze heeft wel eens hele nieuwe variëtei ten opgekweekt. En daarmee prijzen ge wonnen. Eind vorig jaar zijn er plotseling planten doodgegaan. Mooie orchideeën waarop Agatha erg gesteld was. Er wa ren beestjes in de kas gekomen... insec ten, vliegjes, torretjes en luizen. Die maakten alles kapot. Toen heeft Agatha Ineke gevraagd of daar wat aan te doen was." „En?" „Ineke heeft er met haar man over gesproken en op een keer bracht ze Asepta mee." De Cock keek naar niet-begrijpend aan. „Wat is dat?" „Zo heet dat spul. Het is cyaangaspoe- der. Dat staat op de verpakking met zo'n doodshoofd. Je moet er erg voorzichtig mee zijn. Dat was Agatha ook. Erg voor zichtig. Ze volgde de voorschriften nauwkeurig. Dat poeder is uiterst ge vaarlijk. Het maakt blauwzuurgas en als je dat binnenkrijgt ben je direct dood." De Cock bracht zijn handen voor zijn ge zicht. Het verhaal van Bobette van Zon bracht het raderwerk van zijn hersenen op volle toeren. Koortsachtig zocht zijn brein naar verbanden en motieven. „Stond dat spul in het tuinhuisje open en bloot?" Bobette van Zon schudde haar hoofd. „We hadden er een apart kastje voor. Boven het aanrecht. Daar stonden nog meer van die dingen in. Voor de tuin. Agatha had met een rood viltstift op het deurtje 'Vergif' geschreven." „Er zat een slot op dat deurtje?" Bobette van Zon trok wat aarzelend haar schouders op. „Ach nee", sprak ze ontwijkend, „geen slot. Waarom ook? Dat was niet nodig. Er kwamen bij ons nooit kinderen in de tuin. Alleen groten." „Wie?" Bobette van Zon spreidde haar handen. „Een paar oude buurtjes van Agatha... en alle dames van de kring." „Ook Annette van Leeuwenhoek?" Bobette van Zon likte aan haar droge lippen. „Ook Annette." De Cock grinnikte vals. „En ik dacht dat Agatha een hekel aan haar had." Bobette knikte bedachtzaam. „Dat is ook zo. Agatha mag haar niet. Maar als ze bijvoorbeeld in gezelschap van Mathilda van Lochem kwam, dan kon je haar slecht de deur wijzen." „En dat is wel eens gebeurd?" „Wat?" „Dat ze samen met Mathilda van Lo chem kwam?" „Ja." „Wanneer voor het laatst?" „Een paar weken geleden. Toen leefde Martha nog." „En sindsdien is het vergif weg." Bobette van Zon wierp hem een hulpelo ze blik toe. „Dat weten we niet. Misschien was het al eerder weg. We zijn pas gaan kijken, toen Zwarte Sofie door blauwzuurgas stierf." „Toen was het weg?" Bobette van Zon liet haar hoofd zakken. „Ja", antwoordde ze hees, „toen was het weg. Je kon door het stof nog wel het plekje zien waar de bus had gestaan." Ze zweeg, friemelde opnieuw met haar vingers aan de brede zoom van haar rok. Pas na een tijdje keek ze op. „Dit blijft onder ons. Ik bedoel, u mag niet tegen Agatha zeggen dat ik u dit al lemaal heb verteld. Ik had haar beloofd te zwijgen." De Cock keek haar aan. „En als Agatha inmiddels wakker is ge worden en merkt dat u er niet bent?" Rond de mond van Bobette van Zon dar telde een glimlach. „Dan zeg ik gewoon dat ik even een om metje heb gemaakt, omdat ik niet kon slapen." Ze stond op en knoopte haar mantel dicht. „Dat doe ik wel meer." De Cock kwam van zijn stoel overeind. „Is er wel eens ingebroken?" „Bij ons in het tuinhuisje?" „Ja." f A Bobette van Zon schudde haar fioofd. „Bij ons nog nooit. Wel verderop in een ander laantje van het tuincomplex." De Cock knikte begrijpend en begeleid de haar tot aan de deur. Daar reikte hij haar de hand. Onderwijl tastte hij haar gelaatstrekken af, scherp, observerend. Op zijn gezicht lag een vriendelijke grijns. „Hoe stierf Martha?" Bobette van Zon werd plotseling furieus. Ze liet geschrokken zijn hand los. Haar wat kinderlijke houding verdween. Haar ogen schoten vuur en haar lippen vorm den een smalle strakke lijn. Haar volle wangen kleurden bloedrood. Ze bracht haar gezicht dicht bij hem en snauwde bijterig: „Niet door vergif." De Cock was de volgende morgen al weer vrij vroeg aan het bureau War moesstraat. Zijn korte nachtrust had hem niet verkwikt. Integendeel, de slaap had alle spankracht uit zijn lichaam ge zogen. Hij had vermoeide voeten en zijn knieën kraakten bij iedere beweging. Bo vendien leek het alsof duizenden kleine duiveltjes met scherpe naalden geniepig in de ballen van zijn kuiten prikten. Het maakte hem wat timide. Hij wist wat die pijn betekende. Telkens als een onder zoek slecht verliep, als hij het verlam mende gevoel had steeds verder van de oplossing weg te drijven, gaven zijn voe ten acte de presence. Hij leunde wat achterover in zijn stoel en tilde zijn be nen op zijn bureau. Vledder keek hem bezorgd aan. „Zere voeten?" De Cock knikte met een pijnlijk gezicht. „Ik heb er vannacht, op weg naar huis, nog eens over nagedacht", sprak hij traag. „Misschien hadden we zo brutaal moeten zijn om alle dames van de kring reeds bij de moord op Zwarte Sofie te la ten fouilleren." Vledder schudde zijn hoofd. „Ik heb er ook bij de moord op Jennifer Jordan wel aan gedacht, maar de wet staat het niet toe." De Cock grijnsde. Dat is de ellende met de wet.ze geeft ons opsporingsambtenaren vaak zo wei nig mogelijkheden. Om het stel te kun nen fouilleren hadden we hen inderdaad onmiddellijk na de moord op Jennifer Jordan alle acht moeten arresteren. Ik heb even met die gedachte gespeeld maar ik durfde het eerlijk gezegd niet zo goed aan. Ik vond het ook niet redelijk ten opzichte van die vrouwen van de kring die onschuldig zijn." Hij gebaarde hulpeloos. „Misschien hadden we wel een bevel tot huiszoeking kunnen lospeuteren, maar met meester Van Lo chem als oficier van justitie twijfel ik zelfs daaraan." Vledder schudde zijn hoofd. „We zullen die beide gifmoorden toch moeten oplossen," merkte hij verlegen op. De Cock keek naar hem op; een matte glimlach om zijn mond. „We zullen wel moeten. We zijn het aan onze reputatie verplicht." Ineens, in een flits, nam hij zijn benen van zijn bureau, stond op en stiefelde naar de kapstok. Vledder kwam hem verwonderd na. „Waar ga je heen?" (wordt vervolgd) Toen ik in de krant van woensdag 23 mei las over de modderpoel-vraag van G. Poster over het Kasko-middenterrein en het antwoord van K. Barendregt dat dit terrein weliswaar van de gemeente is, doch dat de bewoners te kennen hebben gegeven dat middenterrein zelf bij te wil len houden en dan ook zelf de conse quenties maar moeten dragen, voelde ik een mengeling van verbazing en erger nis. Misschien wist Barendregt niet be ter, doch zijn verhaal is niet waar. Als het al zo zou zijn, verbaas ik me nog in ster ke mate over het feit dat je hier eerst meer dan een half jaar moet wonen en dit dan pas te horen krijgt en nog wel via de krant. Wij hebben van de „dienstver lenende instellingen" nooit iets over het middenterrein vernomen. Bijna een jaar geleden heeft een werkgroep van Kasko een rapportje geschreven over onze wensen omtrent de in onze nabijheid ge legen schapenboet, over de groenvoor ziening in de wijk en over het middenter rein. Dit, nadat ik een halfjaar daarvoor van het gemeentehuis was weggestuurd met de mededeling dat men nog lang niet aan die zaken toe was en wij eerst maar eens moesten zien onze wijk te realiseren. Daarna zijn we een keer op het gemeentehuis geweest, waarbij de afspraak is gemaakt dat wij voor een rap portje zouden zorgen waarin onze wen sen en de consequenties daarvan ston den. Dat was in juni 1983 gereed. In het vroege voorjaar van 1984 is er op het ge meentehuis een gesprek geweest over de boet, waarvoor ik was uitgenodigd. Nadien heb ik daar niets meer over ver nomen. Van onze wensen omtrent de groenvoorziening en het middenterrein is niets meer vernomen. Is het voor het ambtenarenapparaat zo moeilijk iemand een antwoord te geven? Wel is reeds een aanvang genomen met de beplanting doch geheel anders dan we ons hadden voorgesteld en buiten ons om. Is het vreemd dat je zo gaat twijfelen aan ook maar de geringste wens tot dienstverlening van de betref fende ambtenaren? Dit neigt naar autori tair optreden en bevoogding van de be woners en zal zeker de goede verstand houding met de burgers niet bevorderen. Omtrent de inrichting/onderhoud van de groenvoorziening algemeen en het mid denterrein hebben wij het volgende ge vraagd: Aanleg en onderhoud voor de gemeente. Dat wat boven de begroting van de gemeente valt, valt te bespreken met ons. Dan kunnen we bekijken wat we er zelfwaan kunnen doen. Waar het onderhoud boven de begroting van de gemeente uit zou komen (bv. bij onze wens om hoogstam appelbomen aan te planten) zouden wij dat zelf gaan doen, waarbij we gevraagd hebben een beroep te mogen doen op de deskundigheid van bv. de plantsoenendienst voor het krij gen van adviezen. Een redacteur van de ze krant heeft mij in die tijd ook gevraagd om het rapportje. Dat is door mij gewei gerd omdat ik vond dat daarmee de be treffende ambtenaren onder druk kwa men te staan. Achteraf vraag ik me af, of ik daar goed aan heb gedaan. Als ik dan een antwoord in de krant lees van de wethouder die niet eens lijkt te weten waar hij over praat en ons indirect grove nalatigheid in de schoenen schuift, is ergernis mijnerzijds dan misplaatst, meneer Barendregt? Jaap Vlaming, Schoudieck 44 Den Burg

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7