achtige wielrendag opening baan HfK TESSELAAR KAMPIOEN Honkballers verliezen eigen toernooi Dauwzwemmen met luilak Zwemmen in Marinebad Hardloopvereniging in oprichting? Surfwedstrijden om Noordzeecup Inschrijven voor Avondvierdaagse daarom wa erenigingen 5 JUNI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 7 elnemers aan de prominentenrace. die overigens gelijktijdig eindigden. V.l.n.r. P. A. Ze- J. van Dijk, J. van Boven, J. A. Engelvaart en N. C. Barendregt werden gehouden. Er waren twee af standen, 4400 en 8800 meter, correspon derend met 4 en 8 rondjes op de baan. De beste tijd was voor Wim Timmer die zowel in de heren- als de veteranenklas- se eerste werd. Bij de dames bleek Truus van de Berg de snelste, terwijl André Timmer bij de jeugd zijn gelijke niet tegenkwam. Dikke banden De opkomst voor de dikke bandenrace was vrij bedroevend. Zo kon het gebeu ren dat de derde plaats bij de ouderen werd veroverd door Simon Appel. Bij zonder was daarbij dat hij één been in het gips had, hij kon met krukken net ge noeg lopen om de prijs in ontvangst te nemen. Eerste werd Jan Rey en eerste bij de jeugd werd Daniëlle Roeper. De wedstrijd voor de 12- tot 14-jarige wiel- renjeugd werd gewonnen door Bas Vaars, die daarmee de door Co Vinke als „schrik van Ameland" omschreven Evert Koopman achter zich liet. Bij de prijsuitreiking sprak Vinke de hoop uit dat het nu op Texel verreden kampioen schap voor niet-licentiehouders een jaar lijks terugkerende „klassieker" wordt. Diverse renners van de overkant betuig den dan zeker weer mee te zullen doen. Uitslagen: Kampioenschap Noordholland: I. Peter (Pink) Tesselaar, 2. Klaas Vriend, 3. Dirk Sleutel, 4. C. Minkema, 5. Corn. Groenewegen, 6. Paul van Arnhem, 7. Willem Oosterbeek, 8. Hans van der Sloot, 9. D. C. Sun, 10. Jan Verschoor, II. Leo Suiker, 12. Harrie Stam, 13. Leen van Elk, 14. Peter Wokke, 15. Peter Potter. Luilaknacht, zaterdagmórgen, or ganiseert zwembad Molenkoog in samenwerking met de zwemclub TX '71 het traditionele dauwzwemmen. Tussen 05.00 en 07.00 uur kan men in het zwembad terecht om minimaal 250 meter of maximaal 500 meter te zwem men. Deelnemers kunnen na afloop van het zwemmen gebruik maken van een ontbijt. Het ontbijt bestaat uit een speci ale luilakbol, een krentenbol en warme chocolade of thee. Als herinnering ont vangen alle deelnemers een „dauwdrup pel". ledereen die in het bezit is van een diploma en aan deze activiteit wil mee doen, kan zich opgeven aan de kassa van het zwembad. Deelname kost ƒ2,50. Het jeugdzwemmen in het Helderse marinebad vervalt zaterdag 9 juni. Theo Legierse van de Sportshop Texel inventariseert middels een en- quete of bij hardlopend Texel de wens bestaat om te komen tot oprichting van een vereniging. Bo vendien onderzoekt hij of er animo zou zijn voor wedstrijden op de nieu we wielerbaan in Den Burg in perio des dat er aan het hardloopfront weinig te beleven is. Al jaren wordt in Texelse sportkringen uitgezien naar de oprichting van zo'n vereni ging, maar wellicht omdat hardlo pen zo'n individuele sport is werd nog nooit een dergelijk initiatief ontplooid. Legierse organiseerde de hardloop wedstrijden bij de ingebruikname van de wielerbaan. Aan alle inschrijvers stelde hij een paar vragen met betrekking tot gebruik van de baan voor hardlopen en het oprichten van een vereniging. De reacties die hij kreeg waren zonder uit zondering positief, ook van de lopers die zaterdag niet meededen maar die wel aanwezig waren. Tot nu toe enqueteerde hij ongeveer veertig mensen. Belangstellenden kunnen contact met hem opnemen in zijn winkel, We verstraat 50, Den Burg (02220-3145) om alsnog de enquetevragen te beantwoorden. Het is overigens niet uitgesloten dat de vereniging onder de vlag van de Wie lervereniging Texel zal gaan varen, maar de plannen zijn nog in een zodanig pril stadium dat er nog van alles kan gebeuren. Hans Bakker op weg naar de overwinning in de tweede manche. Pink Tesselaar (r) neemt zijn zoveelste Texelse trofee in ontvangst van Co Vinke. wielerbaan rond de Texelse Boysvelden is zaterdag op klinken- gebruik genomen met diverse wedstrijden, waaronder ook een De Texelse lopers waren enthousiast over de wielerbaan als De belangrijkste wielerwedstrijd was het Noordholland kam- voor niet-licentiehouders. Peter „Pink" Tesselaar kwam als de streep. Paul van Arnhem die vorig jaar Nederlands kampioen werd, moest genoegen nemen met een zesde plaats. Wel e beste Texelaar. Een publiekstrekker was ook de prominentenrace, echte wedstrijd op de baan. Eerste werd het erelid van de wielerve- Jan van Boven, in een overigens praktischh gelijktijdige finish met ester J. A. Engelvaart, de wethouders P. A. Zegers en N. C. Baren- gemeentesecretaris J. Van Dijk. wedstrijd over twee ronden was ijk sportief, terwijl van „strijd" ske was. Wethouder Zegers ver- ijvoorbeeld per jaar negen keer i*2!iN! Ste zitten, als hij met een klas ihoolzwemmen moest, terw'jl in Dijk lid van de wielervereni- rle secretaris kreeg dan ook een ivan 100 meter. Bij de eerste st bleek Zegers al op de laatste liggen, maar de eindstreep rkelijk „collegiaal" genomen, eede evenement van de och- de Verleden/Toekomst race, 40-plussers het op moesten »gen de 10- en 11-jarigen. Hier faring en het nog steeds actief enners als Gerrit Terwindt (1e), ler (2e) en Leo Vlas (3e) sterker an het enthousiasme van de laar het verschil was niet be groot. Stephan Kikkert, Jor- en Elmar Keyser kwamen als 1, klel ij de jeugd aan. Samenwerking pauze van het programma kre- kers de gelegenheid hun zegje maar Co Vinke, de voorzitter Vielerverenieing Texel, bond hen art dat de opening een sportief ant was en geen finkomst. Riessen, hoofdbestuurslid van Het bord dat de Wielervereniging aan V.V. Texelse Boys schonk. nieuw bord dat de toegang van het Boys-terrein siert en waarop namen en emblemen van beide verenigingen zijn opgenomen. De wielervereniging schonk dit bord aan de Boys toen het eerste elftal kampioen werd. 71 kilometer Het Noordhollands kampioenschap was een zware wedstrijd over 71 kilome ter. Een groot deel van de route voerde door het vlakke polderland van Eierland en Het Noorden. De renners bleken hier een zware dobber aan te hebben, er wa ren op dit traject dan ook diverse uitval lers. Langs de „Vlielandboulevard" ging het naar De Koog, door de Dennen, de Westen en het Hogeberggebied naar de finish, die natuurlijk op de nieuwe wie lerbaan was. Door de wind werd het veld sterk uit elkaar getrokken, zodat het geruime tijd duurde voordat iedereen binnen was. Gelijktijdig met de ronde organiseerde de Sportshop Texel hardloopwedstrijden zodat het publiek ook in de tijd dat de renners weg waren aangenaam bezig en Eï )flj Kei iklijke Nederlandse Wielren Unie Hij moest in de maand juni opening van een wielrenvoor- meemaken, en dat betekende och nog beweging in de wie- sïflivereld zit, ondanks de slechte tijden. Hij sprak de verwachting ook nog wel eens een clubac- latie bij zou komen, maar Co /eersprak dat in zijn antwoord: ize baan is 7380.000,— gemeen- ild besteed, dat is wel genoeg. hebben we een uitstekende erking met Texelse Boys over imenlijk gebruik van hun kantine Ikamers." ie werd uitgesproken door Boys- er Cees de Grave die de club een blok aanbood in de kleuren van ubs met een klein fietsje erop ge- rd. In het blok bevond zich een et, Koning-Kistemaker vertelde na- e Sportraad dat niet alleen blijd- ook enige zorg over de van de investering bestond, was het prettig dat de goed samenwerkten, blijkt ook uit een 12-14 jarigen: 1. Bas Vaars, 2. Evert Koopman, 3. Ri chard Koopman, 4. Hans van Os, 5. Ro bert Visser. Dikke banden: Jeugd: 1. Daniëlle Roeper, 2. Peter Beers, 3. Remco Veeger. Ouderen: 1. Jan Rey, 2. Leen den Bra ven, 3. Simon Appel. Hardlopen: jeugd: 1. André Timmer, 2. Norbert Eel- man, 3. Robert Visser. Dames: 1. Truus van de Berg, 2. Coby Bakelaar, 3. Brigitte Kuip. Heren: 1. Wim Timmer, 2. Dirk Witte, 3. Theo Legierse. Veteranen: 1. Wim Timmer, 2. Theo Ta kes, 3. Paul Verhagen. De Windsurfclub Texel en de Kust- zeilvereniging Westerslag hielden donderdag bij Paal 17 de eerste surf- wedstrijd om de Noordzeecup 1984. Deze eerste wedstrijd startte met de ongunstige aflandige zuid-oosten wind die varieerde van 3 tot 4. Hierdoor werd door bijna alle surfers een lange plank gebruikt en bleven de veel kortere „jum- pertjes" thuis. Het rustige water en het mooie weer zorgden voor een behoorlij ke opkomst en tijdens de gehele wedstrijd voor een uitstekende sfeer. De wedstrijdbaan was langs de kust uitge zet en ook het publiek op het strand ge noot van de strijd. Hans Bakker wist alle manches te winnen. Er was duidelijk meer strijd om de tweede en derde plaats tussen Mark van Rijsselberghe en André van den Berg. Zij konden deze plaatsen om beurten bemachtigen. Uitslagen: 1. Hans Bakker 0 pnt., 2. An dré van den Burg 11,7 pnt., 3. Mark van Rijsselberghe 11,7 pnt., 4. Nanco Eel- man 21,7 pnt., 5. Klaas Jan van der Vis 26 pnt., 6. Kees Bakker 35,1 pnt. De honkballers van HSV Texla hebben een goed besteed weekeinde ach ter de rug. Weliswaar werd het door de vereniging georganiseerde toernooi met fors verlies afgesloten maar het onderlinge verschil tussen de teams was gering. In de laatste wedstrijd van Red Lions tegen Alphians toonde laatstgenoemde zich de sterkste van het toernooi en sleepte de eerste prijs in de wacht. Tij dens het toernooi bewees de door de fir ma Tebo geplaatste backstop haar waar de, wat een snelle voortgang van het toernooi garandeerde. Programma: Zaterdag 12.00 uur terrein Texelse Boys: Texla-Flying Petrels (jeugdwedstrijd) Van 18 tot en met 21 juni wordt de 41-ste avondvierdaagse gehouden. Voorinschrijving voor deze wandeltocht is mogelijk bij de volgende adressen: K. Druif, Kikkertstraat 54, De Cocksdorp. Vrijdag 8 juni van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 9 juni van 14.00 tot 16.00 uur. A. Bakker, Diek 21, Den Hoorn, C. van Heerwaarden, Loodssingel 33, Oude- schild, H. Eelman-Trap, Mulderstraat 3, Oosterend en E. van Heerwaarden, Duinroosstraat 17, De Koog. Men wordt verzocht zich 's avonds op te geven. Inschrijving met korting is mo gelijk tot zaterdag 9 juni 16.00 uur. Inwo ners van Den Burg en omgeving kunnen zich laten inschrijven in hotel De Linde boom op vrijdag 8 juni van 19.00 tot 21.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 74,— voor personen tot en met 13 jaar. Ouderen betalen 75,—. Voor leden geldt een reductie van respectievelijk 70,75 en 71,—. Bij de start kost deelname 71,— meer. Voor verdere informatie kan men terecht bij de organisatoren I. Gerritsen, Zeebries 19 (02220) 3464) of bij B. A. Roest, Ada van Hollandstraat 23 (02220-4451). Ook dit jaar is Blue Band de laatste dag aanwezig om de jeugd van een presentje te voorzien. De in tocht wordt voorafgegaan door diverse muziekkorpsen. Het toernooi werd zaterdagavond ge opend met een zeer geslaagde barbecue voor de deelnemers. Zondagmiddag speelde Texla de openingswedstrijd te gen Alphians. Dit was wennen voor de senioren van Texla. De Alphians speel den geroutineerd en hadden een sterke slagploeg. Bij 0 8 was iedereen aan Texelse zijde pas bij de les. Peter Agter startte toen met een honkslag en dat be tekende de inleiding tot een klein offen sief. Honkslagen en 4-wijd brachten de honken vol, waarna Piet Schneider met een 2-honkslag drie spelers binnensloeg. Attent honklopen deed de rest: 6-Et. In de vijfde inning scoorde Texla zelfs gelijk door Henk Huitema en Gijs Afman. In middels was Saco van der Bijl door een blessure uitgevallen. Tekort routine In de beslissende fase wreekte zich het tekort aan wedstrijdroutine. Onnodig werd verzuimd om in een eenvoudige si tuatie de derde nul te maken. Alphians scoorde prompt daarna nog drie keer. Texla kreeg alleen Jan Verveer nog op de honken, maar hij kon niet meer tegenscoren. In de tweede wedstrijd tegen Red Lions was het puntenverloop gelijkmati ger. Texla nam steeds een voorsprong maar Red Lions passeerde weer in de gelijkmakende slagbeurt. In deze wedstrijd zagen we goed werk aan slag van Peter Agter, Gijs Afman, Hans Oo- mens en Piet Schneider. Vermeldens waard is ook een schitterende stop van Gijs Afman op een hard geslagen bal ruim naast hem. Meer dubbelspel Een aantal jeugdspelers heeft in deze wedstrijden met succes meegespeeld. Opvallend was dat in seniorenwedstrij den zich toch andere spelsituaties voor doen dan bij jeugdwedstrijden. Er wordt meer geslagen en er komen daardoor veel meer dubbelspelsituaties voor.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7