Ondernemingsraad gerust gesteld Motie 'woningdelers' door raad aanvaard 'Pan&Atnaat 'PfVlfofaZOt X FINISH HAVENRESTAURANT TEXEL SnackSlippertje" HAVENRESTAURANT TEXEL Speciaal voor het jazz-festival Snackbar Pinkstertoernooi gewonnen door DSOV Motorongeluk bij Zuid-Haffel Picknickrit oude trekkers Zomervolleybal in Oosterend Bus schept rijwi Kerkentochten, Schuilhutwerk om en dia-avonden p' Duikclub voor televisie Zondag eerste crossloo PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 4 K 15 momer strand. Vrijdag 15 juni Het jazz-weekend gaat van st^ het programma zie de spreide speciale jazz-krant. Zaterdag 16 juni Rij het strand van paal 17 gaat uur de catamaranronde om start. Er zijn vanaf dat activiteiten op en bij het kei elders in dit nummer). en snackbar wensen alle deelnemers aan de catama ranrace „het Rondje Texel" een behou den vaart. Zaterdag a.s., tijdens de race, kunt u rond lunchtijd in het HAVENRESTAURANT TEXEL ge nieten van de langs zeilende catamarans. Speciale aanbieding; geldend uitslui tend voor zaterdag 16/6 twee gebakken zeetongetjes, gemengde salade, patates frites en remouladesaus van 715,50 voor ƒ12,50 het restaurant waar altijd alles vers is. hamburgers —saté loempia's en 1ste kwaliteit HOLLANDSE NIEUWE. KWALITEIT UIT EIGEN KEUKEN. Het pinkstertoernooi dat zondag en maandag op de velden van Texel se Boys werd gehouden is gewon nen door DSOV in de competitie van standaardteams. Voor de spelers van de 24 deelnemende teams was het uitstekend voetbalweer en over pu blieke belangstelling had het toer nooi niet te klagen. Zoals gebruikelijk was het ook een zeer gezellig toernooi, niet in de laatste plaats door de feestavond van zondag. Er werd over het algemeen sportief gestreden. De EHBO-ploeg hoefde wei nig in actie te komen. Een van de weini gen die zich wel moest laten behandelen was Gerard Legierse van SVO. Hij raakte in de allereerste wedstrijd flink gebles- serd en kon het toernooi verder wel ver geten. Dat betekende pech voor SVO dat op de elfde plaats eindigde. Dit in te genstelling tot vorig jaar toen deze ploeg kampioen werd. Gastheer Texelse Boys behaalde een verdienstelijke derde plaats en bij de re serveteams werd het tweede team van DSOV eerste. Finale uitslagen en eindklassering: Vogelzang-Oldemarkt 0—0 Berkhout-LEO 1 —2 Oosterend-Vios B. 5—0 Pesse 2-Tex. Boys 3 2—2 Oosterend 2-Cabauw 2 3—0 Tex. Boys 2-LEO 2 2-0 Berkhout 2-DSOV 2 1-2 Alw. Forward 2-Texel 3 3—0 WPB 2-Vogelzang 1 1 DSOV-Pesse 1-0 Tex. Boys-Alw. Forward 2—1 WPB-Cabauw 2—2 Eindstand standaardteams: 1. DSOV; 2. Pesse; 3. Texelse Boys; 4. Alw. Forward; 5. WPB; 6. Cabauw; 7. Oldemarkt; 8. Vogelenzang; 9. LEO; 10. Berkhout; 11. Oosterend; 12. Vios B. Eindstand reserveteams: 1. DSOV 2; 2. Berkhout 2; 3. Alw. For ward 2; 4. Texel 3; 5. WPB 2; 6. Voge lenzang 2; 7. Pesse 2; 8. Texelse Boys 3; 9. Oosterend 2; 10. Cabauw; 11. Texelse Boys 2; 12. LEO 2. Uit vertrouwelijke stukken van Teso die waren bestemd voor Rijks waterstaat, heeft het Pakt de conclusie getrokken dat Teso 23 perso neelsleden gedwongen ontslag zal moeten geven. Dat was mede aan leiding voor het schrijven van de brief aan de minister waarin werd ge pleit voor afstoting van de dubbeldekker en het in gebruik nemen van eenvoudige enkeldekkers van 100 pae. Bij het personeel hebben de conclusies van het Pakt enige onrust veroorzaakt. Men ging er daar tot dusver vanuit dat de vermindering van het aantal arbeidsplaatsen bij Teso zoveel mogelijk door natuurlijke afvloeiing tot stand zou ko men. Zijn de mensen door de directeur met een mooi praatje zoet ge houden en staan er straks toch enkele tientallen mensen gedwongen op straat? De kwestie was een der agenda punten van de woensdag gehouden vergadering van de ondernemings raad. Directeur Th. Hoogerheide leg de daar uit dat de conclusies van het Pakt onjuist zijn. Er zijn in het betref fende omvangrijke rapport allerlei vergelijkingen tussen 'modellen' en 'aannames' gemaakt, waaruit beslist niet afgeleid kan worden dat straks zoveel man gedwongen moet opstappen. ,,Dat men dat toch dacht, is het gevolg van ondeskun digheid of kwade trouw. Op dit mo ment is nog steeds beleid dat het aantal arbeidsplaatsen bij Teso zo veel mogelijk langs natuurlijke weg moet verminderen, al kunnen we niet de keiharde garantie geven dat het helemaal zonder gedwongen ontslagen zal verlopen, omdat alle factoren die daarop invloed hebben, nu eenmaal niet bekend zijn. Het ge tal van 23 is dan ook helemaal niet hard al ligt het aantal arbeidsplaat sen waar we op den duur in ieder ge val vanaf moeten, wel in die orde van grootte". Directeur Hoogerheide en de Teso- bestuurders B. Bakker en T. Vlas-van der Vlies die ook aanwezig waren bij de bespreking met de ondernemersraad, betreuren de onrust die door de Pakt- brief is ontstaan. Hoogerheide: ,,Dat komt ervan als mensen zich meester ma ken van gegevens waarmee ze niet kun nen omgaan". Vertrouwen Leen de Veij van de Teso- ondememingsraad vertelde ons dat hij en zijn collega's nu aannemen dat het Pakt inderdaad verkeerde conclusies heeft getrokken uit het voor Rijkswa terstaat bestemde rapport en dat er dus geen geheime plannen klaarliggen om 23 man te ontslaan. ,,Ook president commissaris Bob Bakker heeft ons ver zekerd dat het Teso-bestuur uiterst zorg vuldig zal omspringen met het personeel en dat we zeer tijdig zullen worden geïn formeerd als de ontwikkelingen daar- toen aangeven, zodat we samen naar oplossingen kunnen zoeken. Daar moe ten we vertrouwen in stellen. Dat zulke rapporten in andere handen kunnen ko men heeft me trouwens niks verbaasd. Op Texel houd je immers niets geheim Zondag 17 juni De Sportvissersclub Texel hi 8.00 tot 10.00 uur een sportvisv bij het strand van De Krim. de Windsurfclub Texel hou wedstrijd (Olympische baan) manshuizen, start om 11.00 uur] Om 14.00 uur begint in ,,De Sc de expositie van Jürgen Reisinger. Maandag 18 juni Zaterdagmiddag rond twee uur deed zich op de Pontweg bij de af slag naar Zuid-Haffel een ongeluk voor waar twee personenauto's en een motor bij betrokken waren. De motorrijder, een 31-jarige inwoner uit Soest, raakte door het ongeval licht gewond. Een 62-jarige Texelaar reed met zijn Opel richting de boot en wilde afslaan bij Zuid-Haffel. De Texelaar stond voorge sorteerd te wachten totdat een groep motorrijders, die vanaf de veerhaven kwam, voorbij was. Ook vanaf Den Burg kwam tijdens dat wachten een 34-jarige Hollandse vakantieganger met een Ci- troën CX. Laatstgenoemde reed vrij hard, remde te laat en raakte de voorge sorteerde Opel die daardoor op de linker weghelft schoot en de motorrijder uit Soets schepte. De motorrijder werd per ambulance naar het Gemini ziekenhuis gebracht. Daar bleken de verwondingen mee te vallen: een lichte hersenschudding en enkele kneuzingen. Beide personenau to's waren total loss en ook van de mo tor was niet veel meer over. Adv. I.M. Wij van Deze trekker, een Farmall uit de vijftiger jaren, werkte tot voor kort nog gewoon mee in het bedrijf van de familie smn aan is niet onwaarschijnlijk dat hij binnenkort in gerestaureerde staat deel zal nemen aan de activiteiten van de Oude Tre er en o or De afdeling Texel van de Oude Trekkers en Motoren Vereniging houdt zondag een picknickrit voor haar leden. Vertrek om 10.30 uur bij de Aankoopcentrale in Den Burg. Omstreeks 12.30 uur moet de stoet bij het barbecueveld in de Dennen zijn aangekomen. Hoe lang de bij eenkomst daar zal duren hangt van de belangstelling af. Een route is nog niet bekend, die zal mede bepaald worden door weer en wind. Wel is zeker dat de tocht langs alle bejaardenhuizen van Den Burg zal voeren. Publiek is van harte welkom. De clu bleden bezitten inmiddels, twee jaar na In de raadsvergadering van dins dag voltrok zich een bijzondere ge beurtenis: met bijna algemene stem men werd een motie aangenomen die betrekking had op een onder werp van landelijk-politieke aard. Gebruikelijk is dat de Texelse raad zich over dergelijke kwesties niet uitspreekt en ook geen adhesie hecht aan moties van andere gemeenten die over landspo- litieke onderwerpen gaan. De door de PSP-er Peter Bakker inge diende motie verzette zich tegen de voorgenomen wijziging van normen van bijstandsuitkering aan mensen die sa men met anderen in dezelfde woning wonen, de zg. woningdelers of voordeurdelers. In de motie werd naar voren gebracht dat dit plan in strijd is met de maat schappelijk aanvaarde systematiek van de all in norm (het bedrag waarvan men geacht wordt te kunnen rondkomen) en dat het nieuwe systeem zo ingewikkeld is dat de uitvoerende instanties (de ge meentelijke sociale dienst) in de proble men komt. Bovendien ontstaan te grote financiële verschillen tussen niet en wel zelfstandig wonenden en door deze ver schillen wordt onder andere het wonen in groepen of bij ouders of kinderen on aantrekkelijk gemaakt, wat weer gevol gen heeft voor het huisvestingsbeleid. Steun de oprichting, ongeveer twintig trekkers en evenveel stationaire motoren. Die worden met veel geduld opgeknapt, in sommige gevallen zelfs in nieuwstaat teruggebracht. Men beschikt sinds kort ook over een antieke dorsmachine met bijbehorende balenpers. Deze machine wordt met een snaar door een antieke trekker aangedreven. Op het picknickterrein worden de sta tionaire motoren ook opgesteld, zo mo gelijk draaiend. De club zal dit seizoen ook elders op Texel nog actief zijn. Op de Hoornder donderdag van 12 juli is er ringsteken met oude trekkers. Een reis naar de overkant staat eve neens op het programma. De landelijke vereniging viert zijn vijfjarig bestaan op 1 en 2 september in het ponypark te Slag haren. Daar zullen dan zeker ook Texelse trekkers te zien zijn. genoemde bezwaren. Het moest geen oordeel inhouden over de wetsontwerp in zijn geheel. In die zin werd de motie gewijzigd, waarna alle raadsleden erach ter konden staan, met uitzondering van Gerbrand Poster van de VVD die vond dat hij toch nog te weinig over het on derwerp was geïnformeerd. Bestemmingsplan De vertraging in de Kroonbehandeling van het bestemmingsplan buitengebied was door Jan van Asselt van Texels Be lang aanleiding om het college te ver zoeken in Den Haag op spoed aan te dringen. Dirk Terpstra was ook niet blij met de gang van zaken, maar vreesde dat aandringen op spoed weinig zou hel pen. Wethouder Schilling deelde echter mee dat het college 's morgens had besloten toch aan de bel te trekken. Geïnformeerd zal worden waar de schoen wringt en er zal 'beleefd' worden verzocht om snelle afhandeling. Briefpapier Henk Vink uit Den Burg zal door de gemeente op een of andere manier tege moet worden gekomen in de schade die hij heeft ondervonden als gevolg van ge wijzigde huisnummering. Vink's huis in de Gravenstraat kreeg een ander num mer, nadat op de Maasvlakte de huizen van de Woningbouwvereniging waren gebouwd. Vink heeft onlangs briefpa- De Oosterender volleybalvereniging Smash '68 is weer begonnen met het houden van zomeravondvolleybal op het schoolland achter de christelijke school. Het terrein is bereikbaar via de Bijenkorf- weg of via het industrieterrein. Be langstellenden van 14 jaar en ouder kun nen meedoen van 19.30 tot 22.00 uur 71,25 per persoon. Voor kinderen die nog geen veertien zijn is er gratis lijnbal. pier laten drukken en heeft ook een stempel waar nu dus een verkeerd huis nummer op staat. Hij lijdt daardoor 7550,— schade. Hij schreef dat dit voor komen had kunnen worden door de acht nieuwe huizen van nummers met letters te voorzien: Gravenstraat 13a, b, c en d alsmede Gravenstraat 15a, b, c en d. ,,Kan ik mijn onkostennota nu bij u in re kening brengen?". De raadsleden Poster, Van Asselt en Jansen brachten naar voren dat ze de gang van zaken inderdaad ongelukkig vonden. Het college maakte duidelijk dat Vink tegemoet zal worden gekomen. De omstreden huisnummering blijft maar Vink mag op kosten van de ge meente door een stempeltje of door la ten overdrukken zijn drukwerk correct maken. B. en W. zullen de zaak verder afhandelen. Pakt en PSP stemden tegen het voor- bereidingsbesluit waardoor met toepas sing van artikel 19 kan worden meege werkt aan de verplaatsing van het visse rijbedrijf van A. Blom uit Oudeschild naar een stuk terrein op de hoek Schilderweg-Van Neckstraat, thans nog eigendom van de gemeente. Op de hui dige plaats aan de De Ruyterstraat heeft het bedrijf geen ontplooiingsmogelijkhe den. De grond waar Blom nu heen wil heeft echter slechts voor een gedeelte een bedrijfsbestemming, zodat het bestemmingsplan moet worden gewijzigd. Dirk Terpstra vond dat een onjuiste aanpak. Alleen in spoedeisende gevallen moet artikel 19 worden toegepast. Bo vendien vond hij dat het bedrijf op een ander terrein kan worden gevestigd, waar de bestemming wèl klopt: het ou de industrieterrein. De door Blom geko zen plek zou dan beschikbaar blijven voor wat 'zwaardere' industrie die wat verder van de woonbebouwing moet blijven. Deze argumenten werden alleen door de linkse raadsleden gedeeld, zodat het voorbereidingsbesluit met vier stem men tegen werd genomen. Wethouder Zegers zei over het alge meen 'allergisch' te zijn voor dergelijke moties maar in dit geval vond hij het steunen evan gewenst. Ook de gemeen te Texel voorziet dat de sociale dienst grote problemen krijgt als de maatregel zou doorgaan. Het hele college onder schrijft dan ook het verzet. Ook de vere niging van Nederlandse Gemeenten heeft zich uitgesproken tegen de maat regel. Die instantie vindt dat nauwelijks te controleren is in hoeverre er sprake is van gezamenlijk wonen en vreest dat de maatregel zal leiden tot 'fictieve verhuizingen'. Zegers was bang dat de maatregel bo vendien tot oneerlijkheid zal leiden. De woonsituatie is in een kleine gemeente als Texel misschien nog te beoordelen, maar in een grote stad komt er niets van terecht. Bijstandsgerechtigden op Texel zouden dan gekort worden en hun lotge noten in de steden niet. De vergadering werd tien minuten ge schorst om ieder in de gelegenheid te stellen zich te beraden (de motie werd pas in de vergadering uitgereikt en enke le raadsleden sputterden dan ook dat ze niet de gelegenheid hadden gehad zich in het probleem te verdiepen). Gelein Jansen maakte namens zijn fractie duidelijk dat hij de motie wel wil de steunen, maar alleen als duidelijk zou zijn dat het uitsluitend ging om de daarin De raadscommissie voor algenonc organisatorisch beleid heeft or b bio; ialoge mi< Spiel uur een openbare vergadering raadhuis. Gesproken wordt over slaggeving van raadsvergadering jaarverslag van het coordinate net Waddengebied en over wensen lis de groting en investeringsplan 1985 dpers yone wete Vrijdagmiddag gebeurde Californiëweg bij bungalO| Vredelust een ongeval waarl 69-jarige Duitse vrouw met e< te hersenschudding naar het huis werd vervoerd. Een AOT-bus passeerde op def* niëweg een personenauto en op de moment fietste de Duitse toe de inrit van het bungalowpa vrouw kon niet meer remmen er - de bus. De bus werd bestuurd di dag 41-jarige Texelaar. ie t e v< pigc De kerkelijke activiteiten vo gasten nemen de komende tilra. aanvang. Maandagavond starL wekelijkse dia-avonden in de S hut met een vertoning van d(Pv beelden die F. Veldwisch maakPr®r het Texelse landschap. De aanvang van deze avon^ s 20.00 uur. Volwassenen betalerjtot om binnen te mogen en kindereer Vanaf heden is de bibliotheek VcPor! Schuilhut" achter de N.H. kerkle'v Koog weer geopend. Behalve zè, d en zondag kunnen toeristen dai1- avond van 19.00 tot 20.00 uur tepul Dinsdagmiddag is weer de eersf^ kentocht. Deze rit langs enkeleL^ Texelse kerken start achter de N.h- t in De Koog om 14.00 uur. MeedLct gratis en mensen zonder auto kurjorT de regel met andere deeliLg meerijden. L. Een cameraploeg van de NOS-rille „Van Gewest tot Gewest" heeft vjsc dag en gisteren opnamen gemaai de activiteiten van de Texelse duikt relatie tot het Maritiem Museum. de bedoeling de reportage woens' vond a.s. uit te zenden. Zondagavond gaat vanaf he van S.V. De Koog aan de Boor de eerste crossloop van start kan beschouwd worden als de ning van het hardloopseizoen R beginnen ook de strandlopei ■»- Den Hoorn en De Cocksdorp. Voor al deze lopen zijn de wedst gels hetzelfde, omdat de organis^j samenwerken. Het inschrijfgeld, draagt 73,— voor de jeugd tot 14 jsje 74,— voor ouderen. Voor alle deelnL zijn er medailles en de recreatieloop vier kilometer mag ook wandelend, den afgelegd. De loop van zondag| gaat over vier of acht kilometer. L vang van deze en andere lopen is uur. n

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2