Hartjes npassing fuikhaven EZWARENZITTING HET RAADHUIS Marktverordening blijft in beweging Ik zie, stickers L///R „Duel" "4 Branchetouwtjes weer aantrekken Waar maken „Molengat" vaart op drie motoren FAMILIEBERICHTEN kj 15 JUNI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 3 onderscheidt zich van iedere bioscoopfilm, doordat er zo ialogen in voorkomen. Met puur middelen maakte regissuer Spielberg een ijzingwekkende jtilnet een solide, simpele story- n ils de meeste Spielbergfilms is )8Jdpersoon een representant van vone man", over wie we weinig weten komen dan dat hij voor zijn werk auto rijdt. Spielberg beschreef zijn karakter (de acteur is Dennis Wea ver, bekend van de TV-serie Mc.Cloud) als een man die nooit grotere problemen verwacht dan de panne van zijn TV en de noodzaak om een reparateur te bel len. Bij uitstek is het dus een Spielberg- held, die onverwacht geconfronteerd wordt met een anonieme macht, veel sterker dan hij ooit gekend heeft: de uit daging op leven en dood bestaat uit een vrachtwagen die hem op vele manieren naar het leven staat. De identiteit van de chauffeur, laat staan zijn motieven, blijft tot het,einde verborgen. „Duel" is te zien van donderdag t/m maandag. De problemen rond het uitvoeringsbeleid van de nieuwe marktverorde ning zijn voor de gemeente nog niet afgelopen. Nadat de marktverordening was aangenomen en het college de uitvoeringsnota van de verordening in werking stelde (waarin branches en het aantal standplaatsen per branche waren geregeld) kwamen zoals bekend protesten van 4 markthandelaren die minstens twee branches per kraam wilden. Die protesten werden gehono reerd: twee branches per kraam mocht. Nu hebben 33 markthandelaren be zwaar gemaakt tegen de twee branches per kraam omdat het niet strookt met het eerder voorgestelde beleid. Vier van hen hebben inmiddels een be zwaarschrift ingediend. Dat betekent voor het gemeentebestuur in feite te rug naar af en het college heeft nu besloten enkele aparte branches uit de verordening samen te voegen tot één branche om zo de eerste vier bezwaar makers en de meerderheid die later bezwaar maakte tevreden te stellen. Het college concludeert dat de oorspronkelijke branche-indeling het beste was. De grootstmogelijke meerderheid van markthandelaren stond achter dat beleid en slechts vier bedrijven konden niet tevreden worden gesteld. Nu zijn de bedrijven Eys- sens, Van de Werf, Zegel en Bosma wel tevreden maar voelt de rest zich gedupeerd omdat de eerdere discussie met de marktkooplui zeer snel aan de kant is gezet. Het college meent dat nu niet weer (voor een derde maal in korte tijd) wijzigingen in de verordening kunnen worden doorgevoerd, ledereen die dan bezwaar maakt bij de Arob-rechter krijgt zeker gelijk omdat er geen enkele rechtszekerheid meer is voor de handelaren. Probleemgeval Het uitvoeringsbeleid gaat uit van de 'oude', door de gemeenteraad vastgestelde verordening met speciale aandacht voor de vier probleemgevallen in de branche tex tiel en snoepgoed. Door een minder gedetailleerde branche-indeling voor deze categorieën kan vol gens het college iedereen tevreden worden gesteld. De verkoop van textiel was onderverdeeld in zes branches en daar wil het college vanaf. Nu wordt het één branche onder de noemer „confectie/platgoed en stoffen". Het maximaal aantal standplaatsen in deze branche wordt zes en volgens het college moet eventuele onenigheid tussen de textielhandelaren, voortvloeiende uit deze rui me branche, „door hen zelf worden uitgevochten". Voor de snoepkoopman die ook koek wil verkopen is door burgemeester en wethouders eenzelfde constructie be dacht. Dat wordt de nieuwe branche: „brood, banket, drop en snoepgoed". pa ei d dagavond a.s. hebben de- ie bezwaar maakten tegen e van een bouwvergunning dubbeldeks aanleginrich- legenheid om hun bezwaar ichten jegens de bezwaar- pcommissie. De betrokke- ijn daartoe inmiddels digd. raadsleden bestaande commis- de hoorzitting advies uitbren- B. en W., waarna het college ioverweging' moet uitmaken of iren gegrond zijn. Als de be akers in het gelijk worden kunnen zij zich wenden tot de State. totaal 332 bezwaren ingediend, er 47 binnenkwamen na afloop voorgeschreven termijn. Voor het •|<el waren het standaardbezwaar- die door de PSP Texel waren Als gevolg van dat uniforme kunnen deze snel worden afge- naar verhouding de meeste tijd !Jle uiteenlopende 'eigen' argu- die de mensen aan het voorbe- ijstje hebben toegevoegd. De ictie is ook in de gelegenheid om op de zitting het woord te naar zal daarvan geen gebruik Er komt wel een schriftelijk ver in dat te kunnen maken heeft oteur Hoogerheide een com- -fjllectie afschriften gehad van de ichriften. Artikel 19 jg kwam de voorgenomen aan- van de aanleginrichting in 't iweer eens ter sprake in de ge- Iraad, nu naar aanleiding van het Jfeidingsbesluit dat van de raad gevraagd om met toepassing van l( 9 de wegenstructuur óp het ha- ■tEin op de meest gewenste wijze enen aanpassen aan de dubbele iie voorgenomen aanpassing is „net het bestemmingsplan omdat Ie stukken grond nodig zijn die nu enbaar groen' zijn. Persé noodza- dat echter niet. Als het moet kan 'jj de aanleg van verkeersvoorzie- ook binnen het terrein blijven dat juiste bestemming heeft maar Herre van ideaal. °|uikaanpassing zelf is niet strijdig it bestemmingsplan. De hoogte installatie blijft namelijk ruim- onder het maximum van tien W. wilden van de raad het ge- voorbereidingsbesluit omdat ze fhten dat al betrekkelijk gauw met ^passing van de verkeersvoorzie- moet worden begonnen. Tegen kon worden verwacht liet Peter van de PSP in de raadsvergade- feten dat hij tegen het voorberei- lesluit was. De redenen waarom m elke medewerking aan fuikaan- g is, achtte hij genoegzaam be- n hij zei er verder niets over. Terpstra van het Pakt vroeg zich irom het voorbereidingsbesluit niet n de raadscommissie voor ruimte- huisvestingsbeleid is behandeld, ouder Schilling zei dat dit niet no- s, omdat meer dan voldoende be- hoe in de gemeenteraad over de- istie wordt gedacht. Er is nu een- besloten medewerking te*geven aan de aanleginrichtingen en de bijko mende' voorzieningen en dit voorberei dingsbesluit moest daarvan maar als konsekwentie worden gezien. Niet spoedeisend Terpstra was daarmee niet tevreden. Hij had de motiveringen graag nog eens gehoord en had vooral antwoord willen hebben op de vraag waarom men hier met artikel 19 wil werken terwijl het hele maal geen spoedeisende aangelegen heid is, zodat deze best door middel van planwijziging kan worden aangepakt. De procedure die voor planwijziging nodig is, geeft maximale rechtszekerheid en dat is zeer gewenst in dit belangrijke ge val. Schilling antwoordde dat het colle ge de kwestie wèl spoedeisend vindt. De bouwvergunning voor de aangepaste fuiken is immers al afgegeven. „Als je A zegt, moet je ook B zeggen. Als je toestaat dat de fuiken worden ver bouwd, moeten de wegen die erheen lo pen ook op tijd kunnen worden aange past. We hebben onlangs een brief ge had van Rijkswaterstaat met een verzoek om toelichting; er zit beweging in deze affaire". Planwijziging vond Schilling in dit geval ook niet gewenst omdat niet van een echt ingrijpende wijziging spra ke is. Ook het bestaande bestem mingsplan geeft ruimte tot aanpassing van de wegen, al beperkt het de moge lijkheden om het góed te doen. „We wil len dit optimaal uitwerken". Terpstra constateerde dat het weinig zin had om over deze kwestie de degens nog verder te kruisen. „We worden het toch niet eens". Wel wilde hij eraan her inneren dat de raad destijds onder enkele nadrukkelijke voorwaarden zijn instem ming heeft betuigd met het inzetten van een dubbeldekker van 190 pae. Een van die voorwaarden was dat een halfuurs- dienst in stand gehouden zou worden en van een tweede dubbeldekker mocht geen sprake zijn. Terpstra meende dat die voorwaarden nu 'om zeep' worden geholpen, zonder dat de raad zich daar over heeft uitgesproken. Hij vond dat zeer kwalijk. Het was destijds vooral het CDA dat bedenkingen had tegen de dubbeldekker, maar deze partij ging overstag nadat de genoemde voorwaar den in het besluit waren opgenomen. De Pakt-fractie en de PSP stemden tegen het voorbereidingsbesluit. sticker v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uurvoorde krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Sinds enkele weken vaart de dubbel dekker Molengat op drie motoren, wat een brandstofbesparing geeft van om streeks 15%. Het schip vaart nu wel iets langzamer, maar kan de dienstregeling toch goed bijhouden. Normaal is dat de dubbeldekker op vier (van de zes) motoren vaart. Dat het met één motor minder ook kan, bleek uit testproeven op de Waddenzee, die al ge ruime tijd geleden zijn genomen. Het heeft even geduurd alvorens de techni sche voorzieningen waren getroffen, waardoor het varen op drie motoren in de praktijk mogelijk werd. heb good U gaal Houwen. U hebt nog uw twijfels.' Vast niet meer als u met de pat tner van uw keus de prachtigesti'lv >llt ■rouwkaarten van de Kernenier Kaarten KoUcktie bij ons komt bekijken. Kaarten met karakter. Met stijl, met persoonlijkheid. Huwelijkskaarten 19S2. Je r.ou er haast voor in het huwelijk treden. ken nemer kaarten kollektie Ik houd van iemand die zijn kleinheid en zijn eigen zwakheden kent en erkent en er geduldig mee weet te leven. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede, dat plotseling van ons is heengegaan onze zorgzame man, va der en opa Willem P. E. J. Combé, echtgenoot van Eelkje M. Eelman, op de leeftijd van 71 jaar. E. M. Combé-Eelman Sietske - Piet Eddy - Marry Grieta - Nico Klarina - Jitze Texel, 11 juni 1984, Emmalaan 13, 1791 AD Den Burg. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 15 juni om 14.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis op de algeme ne begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren donderdag 14 juni van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Geen bloemen. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, nemen wij afscheid van on ze lieve opa Combé. Gerry'- Eveline Albert - Linda Melanie Clarck - Cindy Bart Toch nog onverwachts is van ons heengegaan onze lieve zwager en oom Wim Combé. Willem - Grietje Piet - Nel Jaap - Henderika Carla - Tjeerd en kinderen Texel, 11 juni 1984. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Met droefheid vernamen wij het overlijden van onze oud-medewerker, de heer Willem P. E. J. Combé. Vanaf 1947 tot 1976 is hij in ons bedrijf werk zaam geweest. Met dankbaarheid herinneren wij ons zijn colle gialiteit en warme belangstelling voor ons bedrijf. Bakker's Ijzerhandel B.V. Voor de overweldigende belangstelling, welke U heeft getoond na het overlijden van mijn dierbare man, onze vader en opa W. J. VISSER, betuigen wij U onze oprechte dank. J. Visser-van der Leij kinderen en kleinkinderen Juni 1984. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onze zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Pieter Kalis, weduwnaar van Sara Kolijn, in de ouderdom van 87 jaar. Namens de verdere familie: C. Kalis Stolwijk, 12 juni 1984. Huize „Stolwaard", Bilwijkerweg 6. Correspondentie-adres: C. Kalis, Libellenveld 2, 2318 VG Leiden. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Huize „Stolwaard". Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag 15 ju ni a.s. van 12.45 tot 13.15 uur, ingang Jan Steenlaan. De teraardebestelling zal daarna plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Stolwijk om 14.00 uur. Indien U de plechtigheid wenst bij te wonen, wordt U verzocht om 13.30 uur aanwezig te zijn in Huize „Stolwaard". Mijn genade is u genoeg. 2 Cor. 12 9 Na een kort ziekbed heeft de Heere tot onze die pe droefheid van ons weggenomen mijn gelief de man, onze zorgzame vader en lieve opa Klaas Eelman, echtgenoot van Cornelia J. Geerts, op de leeftijd van 70 jaar. C. J. Eelman-Geerts Dieni - Arie Jaap - Hennie Wim - Lenie Jannie - Henk Beppïe - Cor Teun en kleinkinderen Texel, 8 juni 1984, Vliestraat 18, 1794 AV Oosterend. De begrafenis heeft woensdag plaatsgevonden op de Algemene begraafplaats te Oosterend. Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan onze geliefde zwager, behuwdzwager en oom Klaas Eelman, echtgenoot van Cornelia J. Geerts, op de leeftijd van 70 jaar. F. Stark G. Stark-Ringley E. Fontijn-Gèerts M. Wansing P. Wansing-Timmer H. Geerts J. Geerts-Griep F. Geerts P. Geerts-v.d. Zee neven en nichten Texel, 8 juni 1984. ne Van ons is heengegaan Ome Klaas Eelman Wij wensen tante Cor en de kinderen veel sterk te toe in de komende tijd. Neven en nichten Amsterdam Zaandam Biddinghuizen Blokker 8 juni 1984. Voor de hartelijke blijken van medeleven tijdens de ziekte en het overlijden van mijn vriendin ANK BEELDMAN, betuig ik mijn oprechte dank. P. Kikkert De Cocksdorp. Enige kennisgeving voor Texel. Voor de vele blijken van belangstelling bij het overlij den van onze lieve zoon, broer en kleinzoon MAARTEN W. BRUIJN, zeggen wij hartelijk dank. Fam. M. Bruijn A. Bruijn-Roeper, Edisonlaan 23, Weverstraat 35, Oosterhout (N.B.) Den Burg AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Tommy Giel, Roma en Ruben Boogaard Texel, 6 juni 1984, 1797 AG Den Hoorn - Texel, Herenstraat 55. Hoera, Papa en mama zijn zondag 17 juni 12'/2 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd. Jacob en Willemijne Keijzer Hierbij willen wij ieder een nog hartelijk bedanken voor de bloemen, planten en kaarten op onze trouw dag, 18 mei j.l. Jan en Dorina Lusthof Noordwester 33. Hierbij willen wij ieder een bedanken, die onze trouwdag tot een onverge telijke dag hebben ge maakt. Hartelijk bedankt voor alle bloemen, plan ten, cadeaus en gelukwensen. Jacques en Henny Hin Vloedlijn 44, 1791 HK Den Burg, Texel, tel. (02220) 5166. leder, die mijn zieken- huistijd heeft verkort door hun welgemeende be langstelling in vele vor men, danken wij van gan ser harte voor hun medele ven, ook bij mijn thuiskomst. Fam. A. Dros-Koorn Bernhardlaan 121, Den Burg. 1934 1984 Op zaterdag 23 juni hopen wij met onze ouders en opa en oma Klaas Kalf en Grietje Eelman hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Zaandam: Adrie Kalf Els Ka If-Kuiper Margreeth - Joop Betty - Peter Sandra Zaandam: Piet Kalf Gezina Kalf-Oord Petra - Maarten Klaas-Jan Gelegenheid tot feliciteren van 19.30 uur tot 20.30 uur in Café-Bar Strends End, Achtertune 9, Oosterend, Texel. Oost 28, 1794 GP Oosterend, juni 1984. Vanaf heden zijn wij ie dere dinsdagmiddag weer open. Slagerij Kre- lekamp. Oosterend. Hout, diverse partijen nu zeer voordelig. Barhorst Houthandel, Maricoweg 2a, Den Burg. Dag moeder, geef va der voor vaderdag een dagcursus windsurfen. Int. Windsurfcentrum Texel, tel. (02223) 987 of (02228) 487. Voor woninginrich ting zaterdags van 9 tot 5 uur geopend Weststraat 5. Bosma. Sinds luilaknacht ver mist grijze kat. Inl. 3126. Te k.a. grenen ledikant matras dekbed, 140x200. Tel. 4805. Massief grenen laden- kastjes en een grenen rol luikbureau. Barhorst Meu- belhandel, Maricoweg 2a, Den Burg. Schoonheidsspecia liste Anneke Rienks- Koorn, Wilhelminalaan 21, Den Burg, tel. 3235. Imker moest z'n volken aan de wal laten en voelt zich nu hopeloos „moer loos". Welke imker wil mij helpen aan wat vo'kjes? Piet Hogenboom, (02228) Een goed stuk tapijt. goed advies en mooi ge legd. Bosma. tel. 3023. Gegarandeerd leren surfen volgens de ANWB-lesmethode. Voor dag/weekcursussen, verhuur van planken en wetsuits dus naar Dijk manshuizen. Texels beste surfstek. Int. Windsurf centrum Texel, 't Lage Veld 7, Oosterend, tel. (02223) 987 of (02228) 487. i

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3