\i I m Kruiswoordpuzzel DE COCK EN DE MOORD IN SEANCE Jassen gestolen Goede resultaten voor hangoorfokkers Schapenstamboek viert jubileum Vrouwen uit Heemstede voor „zwemdag" naar Texel Opgave pony-rubriek concours hippique Autobrandje aangestoken? Rijverbod Gladde band Uit het verkeer Kroegentoernooi op 1 juli Maandlotto S.V. De Koog Gepromoveerd Vaste data Brommer gestolen PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 26 JUNI vm °|P volksdansavond in De Wielwaal in [J& Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe y zijn welkom. Informatie via telefc 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank vanU re houdt spreekuur in d'Ouwe Ul£ maandags, dinsdags, woensdags envii dags van 8.30 - 9.30 uur en donderdag* van 18.30 - 19.30 uur. Een 27-jarige Texelaar is zijn groen ef fen herenjas door diefstal kwijtgeraakt. Het kledingstuk moet van 16 op 17 juni zijn weggehaald uit de garderobe van hotel De Lindeboom. Een Duitse toerist deed bij de politie aangifte van diefstal van een jas. Hier ging het om een wit exemplaar dat kort voor 17 juni is weggehaald uit een strandhuisje bij De Krim. De ramen van het huisje waren ingegooid. Zaterdag behaalden de Texelse Franse Hangoorfokkers goede resul taten op de jongdierendag van Den Helder en omstreken. Ter keuring werden aangeboden jonge dieren geboren in januari en februari. Martien Verseput behaalde met zijn wit te Franse hangoor ram het hoge predi kaat Fraai". P. v.d. Molen wist ook het predikaat Fraai" te behalen met een zwart-bonte Franse hangoor ram. De overige resultaten zijn: Franse hangoor, ram, wit: P. v.d. Molen: 1x zeer goed; M. Verse put: 1x Fraai, 2x zeer goed; A. Timmer: 1x zeer goed. Franse hangoor, voedster, wit: M. Verseput: 1x zeer goed. Franse hangoor, Madagascar, ram: P. v.d. Molen: 1x zeer goed. Franse hangoor, ram, bont: P. v.d. Molen: 1x Fraai; A. Timmer: 1x goed. Franse hangoor, voedster, bont: A. Timmer: 1x zeer goed. Vlaamse Reus, konijngrijs, ram: S. P. Plaatsman: 1x zeer goed, 1x goed. Vlaamse Reus, voedster, wit: S. P. Plaatsman: 1x goed. Het Texels Schapenstamboek in Noordholland herdenkt zaterdag 25 augustus het 75-jarig bestaan. Ter gele genheid daarvan zal die dag een excursie met leden en genodigden op Texel wor den gemaakt. Daarbij worden twee vooraanstaande fokbedrijven bezocht: C. Kikkert bij Den Burg en P. Verberne te Oosterend. Wie daar geen belangstel ling voor heeft kan een bezoek brengen aan het agrarisch museum en een rond rit maken over het eiland. Het gezel schap wordt om tien uur ontvangen in De Lindeboom, waar ook de Texelaars onder de genodigden zich zullen aan sluiten. De dag wordt besloten met een koffietafel in hetzelfde etablissement. Een groep van ongeveer vijftig vrou wen uit Heemstede brengt vandaag een bezoek aan Texel. Na aankomst vanmor gen om negen uur bezochten ze fietsend diverse bezienswaardigheden op het ei land. Rond het middaguur zouden ze in het zwembad Molenkoog een de monstratie trimzwemmen, ,,aquarobic" zwemmen en kunstzwemmen geven. Ze hebben zich in deze zwemtechnieken bekwaamd onder leiding van de heer Jan Hopman die vroeger werkzaam was in het bad Molenkoog en zich in Heemstede onder meer bezig houdt met het trainen van deze groep vrouwen in het bad Groenendaal. De vrouwen (allen rond de veertig jaar) oefenen drie och tenden per week. Voor het concours hippique van de Vereniging voor Vrienden van het Paard op 21 juli a.s. kunnen kinderen tot en met 15 jaar zich opgeven voor de rubriek aangespannen ponys gereden door kin deren. Dat kan tot donderdag a.s. bij mevrouw A. Bakker-Witte, telefoon 02226-464. Wegens vakantie van me vrouw De Wit kunnen deelnemers voor de tuigpaardenrubrieken zich uiterlijk woensdagavond ook nog opgeven bij mevrouw Bakker-Witte. Vrijdagochtend even na half vijf ont dekte een taxichauffeur dat brand was uitgebroken in een op de Groeneplaats geparkeerde auto. Mede door de spoedi ge aanwezigheid van de brandweer bleef de schade beperkt: de bekleding van de rechtervoorstoel en van het dak werd gedeeltelijk weggebrand. Opvallend was dat het portier van de wagen niet op slot was, dat het dashboardkastje open stond en dat een doosje lucifers lag op Een 23-jarige Texelaar kreeg vrijdag nacht om één uur een rijverbod van acht uur omdat hij met teveel drank op een brommer bestuurde. Zaterdag hield de politie de bestelwa gen van een Texelaar aan. De auto bleek een spiegelgladde rechter achterband te hebben en de bestuurder beschikte niet over een geldig deel III van het kenteken bewijs. Proces verbaal werd opgemaakt. Gisteren werd op de Nikadel in De Koog een bestelwagen aangehouden die in zo slechte staat verkeerde dat deze uit het verkeer moest worden genomen. De wagen werd bestuurd door een 22-jarige Utrechtenaar en was eigendom van ie mand uit Vught. de stoelzitting vlak naast het wegge brande gedeelte. Het leek of de auto was doorzocht. De uit Blaricum afkomstige eigenaar van de wagen heeft verklaard dat hij de Ford Combi de avond tevoren om half twaalf op de Groeneplaats af gesloten heeft achtergelaten. Het lijkt er dus op dat iemand de wagen heeft opengemaakt en de brand heeft gesticht. De technische recherche heeft een onderzoek ingesteld. De politie hoopt dat er mensen zijn die in de be treffende nacht iets bijzonder hebben gezien rond de voor het raadhuis gepar keerde auto. De foto geeft een indruk van het beschadigde interieur van de wagen. APPIE BAANTJER VERTELT De Cock draaide zich half om. „Naar Bussum." „Wat is daar?" De Cock trok grijnzend zijn jas aan. „Daar woont Annette van Leeuwen hoek. En vannacht kwam ik tot de ont dekking dat ik in mijn achterhoofd toch wel een paar vragen had." N/.edder stopte in de Jan Toebacklaan in Bussum voor een statig herenhuis met een erker en een monumentale deur, met in het midden een koperen klopper onder een getralied venstertje. De beide rechercheurs stapten uit en lie pen op het huis toe. Het was met klimop begroeid en bood een wat sombere aan blik. De Cock nam de omgeving in ogen schouw. Toen vatte hij de koperen klop per en bonsde tweemaal. De mahonie houten deur vormde een prachtig klank bord. Zachtjes dreunde de klopper na. Het duurde een paar minuten, toen ging het venstertje boven de klopper open. Achter de tralies verscheen het gezicht van Annette van Leeuwenhoek. In haar ogen glansde een blik van herkenning, vermengd met verbazing en achter docht. Langzaam zwaaide de deur open. Ze droeg een hoog gesloten paarse blou se met een opstaand kraagje boven een zwarte wijd geplooide, kamgaren rok. Om haar magere hals hing een gouden ketting met een klein medaillon. De Cock lichtte zijn hoed. „De Cock", sprak hij minzaam en ge baarde opzij. „En dat is...." Annette van Leeuwenhoek onderbrak hem. „U behoeft zich aan mij niet meer voor te stellen", sprak ze streng, verwijtend. „Zo slecht is het met mijn geheugen nu ook weer niet gesteld." Ze blikte hem onbevangen aan en kuchte, „Ik neem aan, dat uw bezoek een ambtelijk karak ter draagt?" De Cock hield zijn hoed in de hand. „Dat draagt het", antwoordde hij vor melijk. „Wij zijn helemaal uit Amster dam gekomen om u te bezoeken." In zijn stem klonk iets van spot door. Annette van Leeuwenhoek trok haar neus iets op. „U weet toch al hoe ik mijn koffie drink." De Cock negeerde haar opmerking. Hij zette zijn hoed weer op en rilde. „Het is wat kil voor de tijd van het jaar... vindt u niet?" Annette van leeuwenhoek aarzelde even. Toen deed ze met de deur in haar hand een stap achteruit. „Komt u binnen." De heren liepen langs haar heen naar een imposante hal met een gestileerde eiken lambrizering in difuus licht., Annette van Leeuwenhoek sloot de deur zorgvuldig en ging de heren voor naar een ruim hoog vertrek met een indru kwekkende natuurstenen haard in het midden. De Cock liet zijn blik langs de wanden glijden. Er waren een paar uit stekende imitaties van John Constable in brede vergulde lijsten en fraaie repro ducties van Breitner achter ontspiegeld glas. Bij een Amsterdams stadsgezicht bleef hij staan en tilde het glas iets van de wand. Annette van Leeuwenhoek monsterde zijn bewegingen en kwam van opzij naar hem toe. „U houdt van Breitner?" vroeg ze met een frons in haar voorhoofd. De Cöck knikte met een ernstig gezicht. „Ik vind die impressionistische schilder wijze van Breitner zo prachtig, zo kleur- Mensen die ook in de zomermaan den geen genoeg kunnen krijgen van veldvoetbal kunnen zondag 1 juli een kijkje nemen bij het jaarlijkse „kroegentoernooi", georganiseerd door zaalvoetbalvereniging Question. Aan het toernooi doen zeven teams van plaatselijke horecagelegenheden mee en de wedstrijden worden gehou den op de velden van Texelse Boys. Van de vaste wal komt een team met disc- jockeys en technische medewerkers van Avro's Toppop disco-show. Elke wedstrijd duurt twee keer 25 minuten en de eerste match begint om 10.00 uur. Wedstrijdprogramma: 10.00 u. Jelleboog-De Zwaan 10.30 u. Cafeetje-PH Hotel 11.00 u. De Toekomst-Casino 11.30 u. Question-Toppop 12.00 u. Jelleboog-De Toekomst 12.30 u. Cafeetje-Question 13.00 u. De Zwaan-Casino 13.30 u. PH Hotel-Toppop 14.00 u. De Zwaan-De Toekomst 14.30 u. PH Hotel-Question 15.00 u. Jelleboog-Casino 15.30 u. Cafeetje-Toppop 16.00 u. 3e- 4e plaats 16.30 u. finale 17.00 u. prijsuitreiking De maandlottoformulieren van S.V. De Koog kunnen ook in Zuid-Eierland worden ingeleverd. Vanaf deze week kan dat bij Koos Zegers (02222) 445. De for mulieren kunnen natuurlijk ook bij de A&O-winkel in het dorp worden ingeleverd. And ré Ran uit Den Burg promoveert vrijdag a.s. in de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Dinsadg 26 juni De raadscommissies voor algemeen en organisatorisch beleid en van financieel, economisch en technisch beleid hebben in het raadhuis een extra vergadering over de aanschaf van automatiserings apparatuur; aanvang 19.30 uur. Woensdag 27 juni De Welzijnsstichting Texel heeft in het raadhuis een openbare bestuursvergade ring, aanvang 19.30 uur. In het NOS televisieprogramma „Van ge west tot gewest" wordt waarschijnlijk een reportage over de Texelse duikclub uitgezonden. Om 19.30 uur begint in de Muziekschool Texel een informatieavond voor aan staande instrumentale leerlingen en an dere belangstellenden. Staatssecretaris A. Ploeg bezoekt Texel. Om 20.00 uur spreekt hij in hotel De Lin deboom tijdens een openbare bijeenkomst. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02220) 4887, het Groene Kruis- gebouw, kamer A1, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Te vens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kot- terstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze gers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een rijk, zo markant. Hoewel ik laatst heb gelzen dat hij bij zijn studies gebruik maakte van de toch meestal wat stati sche fotografie, vind ik dat zijn objecten vrijwel altijd bruisen van leven."iHij draaide zich om en gebaarde naar de an dere wand. „Het is nooit zo lieflijk en verstild als de landschappen van John Constanble." Annette van Leeuwenhoek glimlachte beleefd. „Daarom heb ik ze ook juist als tegen stelling tegenover elkaar gehangen." Ze keek hem van terzijde aan, steels, met een spottend lachje om de mond. „Ik merk: de opstelling heeft educatieve waarde." De Cock trok zijn gezicht in een grijns. De hautaine houding van de vrouw hin derde hem bovenmate. Het kostte hem moeite om zijn ergernis te bedwingen. „De Franse impressionisten kan ik erg waarderen", reageerdë hij wat mat. Annette van Leeuwenhoek knikte nau welijks waarneembaar. „Ik ook." Het onderwerp schilderkunst scheen haar matig te interesseren. Ze trok haar hoofd naar achteren en liep bij hem van daan. Tegenover Vledder nam ze plaats in een leren fauteuil bij de haard en sloeg haar benen over elkaar. De Cock keek nog even rond; zocht naar kleurverschil len in het behang. Toen ging hij bij de anderen om de haard zitten. Annette van Leeuwenhoek streek het lange grijze haar uit haar gezicht en blik te naar De Cock op. „U komt mij toch ook niet beschuldigen van de moord op Jennifer Jordan?" De Cock antwoordde niet. Haar directe vraag had hem wat overrompeld. Hij trok diep denkrimpels boven zijn neus. „Op het moment, dat ik u beschuldig", sprak hij na enige tijd plechtig, „heb ik de bewijzen van uw schuld achter de hand." „Die heeft u dus niet.'" De Cock schudde zijn hoofd. „Nog niet," merkte hij fijntjes op. „Maar als ik u was, zou ik niet"wanhopen. Het is in mijn carriere meer gebeurd dat het lang duurde voor ik over deugdelijke be wijzen beschikte." Annette van Leeuwenhoek klemde haar lippen op elkaar. Er kwam een blos op haar bleke wangen. „Ik voel er weinig voor",sprak ze geagi teerd, „om met u een soort kat- en- muisspel te spelen. Ik zeg u nog eens in alle duidelijkheid... ik heb mijn eerste man niet vermoord... ik heb mijn schoonzuster Sjaan niet van kant ge maakt... en ik ben niet verantwoordelijk voor de moord op Jennifer Jordan." De Cock boog zich iets naar haar toe. „Hoe vaak was u op het tuincomplex Nut en Genoegen in het tuinhuisje van de zusters Van Keulen?" Annette van Leeuwenhoek zuchtte diep. „Agatha van Keulen is een gemene intri gante. Ze is duivels en geslepen... veel duivelser en geslepener dan de faam, die ik geniet. Gelooft u mij.... haar hetze te gen mij is een handige zet.... richt de schijnwerper op een ander uemand en niemand heeft nog aandacht voor jou." Ze schudde traag haar hoofd. „Ik heb dat vergif niet uit dat kastje genomen." De Cock keek haar verrast aan. „Hoe weet u dat uit dat kastje vergif is verdwenen?" (wordt vervolgd) Horizontaal: 1. N.V. (duits) 3. plaats in Duitsland 7. nauwe 10. goud (frans) 12. boom 14. gaat 16. heidebloempje 18. schouwburgplaats 20. voorzetsel 21. bijwoord 22. slechthorend 23. selenium 24. slimme 26. persbureau 29. japanse titel 31. ten laatste 32. rangtelwoord 34. frans onbepaald voornaamwoord 35. oneer 37. meisjesnaam 38. tot en met 40. sportterm 42. meisjesnaam 44. uitroep 46. goedgeefs 47. gedicht 49. zangnoot 50. meisjesnaam 53. aanzien 55. onder het nodige voorbehoud (lat.afk.) 57. het romeinse rijk 58. schaaldiertje 61. klaar 63. zoogdier 65. in orde 66. onbepaald voornaamwoord 69. boek 71. landbouwwerktuig 72. dubbelklank 73. als eerder 74. reeds 75. lengtemaat 76. van het jaar 78. makker 80. geur 82. zvaardwalvis 84. heilige 85. voeg 86. verharde huid 87. kindergroet Verticaal: 1. de somma van 2. ingedikt vruchtensap 4. vloerbedekking 5. en omgekeerd 6. muziekterm 7. frans voegwoord 8. klaar 9. bijwoord 10. uitroep 11. rondhout 13. windrichting 15. familielid 17. zijrivier van de Donau 19. luister 21. voegwoord 23. vlek 25. lichaamsbouw 26. op de wijze van 27. zwak 28. vulkaan 30. jongensnaam 31. engels lidwoord 33. bosgod 36. verlies opleverend 39. meisjesnaam 41. landbouwwerktuig 43. titel 45. frans lidwoord 49. water in Friesland 50. delfstof 51. handelsterm 52. deel van een huis 54. schatten 56. verstand 59. vloot 60. kloosterzuster 62. zangnoot 64. groente 67. gelijk 68. windrichting 70. bijwoord 71. vogel 73. deel van de wet 75. vreemde munt 77. engelse ontkenning 78. deel van Amerika 79. de onbekende 80. jongensnaam 81. persoonlijk voornaamwoord 83. vogel Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week wat- de raadsvergadering wordt gehout hebben de raadsfracties van CDA, PS Pakt en VVD spreekuur in het raadhu van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder fe daar terecht met vragen, aan- en opme kingen, in het bijzonder over kwesti die in de raadsvergadering aan de on zullen komen. Texels Belang houdt djl fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woensda van 10.00 tot 12.00 uur bijeen j dienstencentrum De Buureton (oudeSt Jan) aan de Molenstraat in Den Burg, Trombosedienst. Iedere woensdi ochtend bestaat na afspraak van 9.00 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw Den Burg (ingang tandartsenprakti} gelegenheid om bloed te laten prikke Telefoon 02220-4887. Wie niet op tijdstip kan komen, moet contact opr men met het laboratorium van hetGenv niziekenhuis in Den Helder, telefoo- 02230-11414, toestel 232 of 299. Ma dient trombosedienstgegevens en ver keringspapieren (ziekenfondskaart) zich te hebben. iel /era t) Milieuklachten (over b.v. stank of la) bodemverontreiniging, e.d.) kunnen da en nacht worden ingediend via telefoon' nummer 023-310200. De privacy vanó; indieners wordt gegarandeerd en elk klager krijgt antwoord. Het Natuurrecreatiecentrum is geope::,ei van maandag tot en met zaterdag va-JJ" 9.00 tot 17.00 uur. Entreeprijs f4,- vo; volwassenen en 72,50 voor kinderen, De speel-o-theek is elke woensdag middag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagmiddag van 15.00 tot 17.00 geopend in de voorspeelzaal van he dorpshuis aan de Wilhelminalaan. De Openbare Bibltiotheek aan de Dri verstaat in Den Burg is (behouders feestdagen en andere bijzondere ge genheden) geopend op de volgende den: Maandag 10.00 tot 12.00 uur; dirs j dag 14.30 tot 17.00 uur en 19.00 to 21.00 uur; woensdag 14.30 tot 17.00iu donderdag gesloten; vrijdag 14.30 to 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur. Begeleidingsgroep borstamputati; j. Den Helder en omstreken. Wie te j, langstelling heeft voor individuele groepsgesprekken kan contact opnero? met de kruisvereniging Den Helder, Air, woordnummer 10, 1780 AM Den Held? 7 telefoon 02230-14375. Iedere eerste dinsdag van de kunnen leden van de diabetesverenigin; spuiten en testmateriaal kopen bij c; zusters J. B. Mannessen en J. Ho Schoorwal 45, Den Burg (t£ 02220-3242) tussen 16.00 en 19.00 Bewijs van lidmaatschap meebrengen In dringende gevallen kan telefonist een afspraak gemaakt worden. De club Texelkoers speelt elke dirs dagmiddag koersbal van 13.30 tot 15,3 uur voor mensen die al langer lid r Nieuwe leden zijn welkom van 15.30to 17.30 uur. Gespeeld wordt in De Buut ton aan de Molenstraat in Den Burg, De Texelse AA-groep (Anonieme A! coholisten) komt elke dinsdagavond va 20.00 tot 22.00 uur bijeen in De SchaL bij de Hervormde kerk in Den Burg. 1 der met alcoholproblemen is vrijblijven welkom voor een of meert gespreksbijeenkomsten De dam- en schaakclub En Pass komt elke dinsdagavond, aanvang 2( uur bijeen in hotel De Lindeboom. Bij geestelijke nood kan men terechtt mevrouw drs. R. Postma. Spreekuurvd gens afspraak op woensdag van 14.0 tot 17.00 uur, tel. 02220-4887, Groei* Kruis-genouw, kamer A1, Witte Kruis laan 19 in Den Burg. In dringende geval len ook in het weekend bereikbaar via ia lefoon 02223-234, Kotterstraat 24 Oosterend (woning dokter Barnard). Elke maandagavond worden door rë Klaverjasclub Den Burg zomeravondd'- ves gehouden in Chinees restaurant tó aan de Groeneplaats in Den Burg. Aar vang steeds om 20.00 uur. Elke woensdagavond van 19.30 tot 22.CC uur is op het terrein achter de Christel; ke school in Oosterend zomeravondvc- leybal en voor de jeugd lijnbal. Een 18-jarig Texels meisje kwam politie zondag vertellen dat haar brom fiets (een groene Yamaha) was gestolen De brommer had niet afgesloten geste? voor de woning van haar ouderlijk hut aan de Hallerweg. Het verzetó ringsplaatje van 1984 heeft het nummê RZF 963.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6