/ELKOM jvenementen van 30 juni tot en met 8 juli Bxeltoerist voor c9A7 complete vakantie Dinsdag 3 juli Maandag 2 juli Zondag 1 juli Zaterdag 30 juni om* S./ V nd IIpy Agende für deutsche Gaste centrum van Oosterend is deze •g rommeltjesmarkt. Er worden inde spullen te koop aangeboden, ait een rad van avontuur, ér wordt ■kgemaakt en vanaf 13.00 uur ge- vis verkocht. In disco dancing Question in. Den Burg is vanavond Avro's Toppop Discoshow met D.J. JanWillem Krooshöï. Dë toe gangsprijs is 75,—. Jitze Beintema, jentehuis Texel, 1, Den Burg, •02220) 3041, t A (H v/h Langeveld Rooy |^k| Den Burg - Auch die deutschen Touristen sind auf unserer Insel herzlich wilkom men. Deshalb ist es schade, dass es uns aus finanziellen und techni- schen Gründen nicht möglich ist, Recreaktief-krant auch ganz in deut- scher Sprache herauszugeben. Diese Übersicht ist kurz aber die Übersicht in hollandischer Sprache ist auch leichtverstandlich. Sollten Sie trotzdem noch Verstandnis- schwierigkeiten haben, dann können Sie sich jederzeit an die Texela- ner wenden, die Ihnen bestimmt helfen werden. Samstag, 30. Juni Um 13.00 Uhr ist im Zentrum von Oosterend Trödelmarkt. In der Disco-Dancing Question ist heute Abend eine Toppop-Discoshow mit D.J. Jan Willem Krooshof. Eintritt: Hfl.5, Sonntag, 1. Juli Auf dem Fussballplatz vom Texelse Boys am Haffelderweg in Den Burg be- ginnt um 10.00 Uhr ein Fussballspiel. Flieran nehmen verschiedene Hotel- und Gaststattengewerbe teil, sowie ein Team Avro's Toppop (Bekannt vom holl. Fernsehen). Der Zugang ist kostenlos. Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel- den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3,für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,— Montag, 2. Juli Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. Um 16.00 Uhr findet auf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennenoord (am Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1,— anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoord (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier alter als 14 Jahr. Anmeldung ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Auch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann man sich ab 18.40 Uhr zu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfl.1,50 für Erwachsene und Hfl.1,für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hf 1.10— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in der Kantine des Campingplatzes De Bremakker am Tempeliersweg anmelden (Sei- tenweg Nr. 12 ab Pontweg). Teilnahmegebühr Hfl.2 p.P, die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. Dienstag, 3. Juli Um 13.45 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt anmelden und zwar in der Kantine des Campingplatzes De Krim am Krimweg bei De Cocksdorp. Die erste Gruppe fahrt um 14.00 Uhr los, die Kosten betragen Hfl2,— p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpstraat, De Koog eine Kir- chenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Jeder Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW, Teilnahme is kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley balspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P, die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen. De Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl.2,50 p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. In der Kaapstraat Nr. 15 in De Koog ist eine Ausstellung sowie Vorfürung von Brandmalerei zu besichtigen. Es ist von 14.00-18.00 Uhr geöffnet und der Ein tritt is gratis. Ab 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden; halbwegs vom Pelikaanweg (Seitenweg 14, am Kopjesweg). Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P. Es wird in Gruppen von 4 oder 5 Personen gespielt. Mittwoch, 4. Juli In der Disco Question ist heute Abend eine Toppop Discoshow mit D.J. Jerry Jetson. Eintritt Hfl.5,—. In dem Gebaude neben der Ref. Kirche in De Cocksdorp werden von 14.00-17.00 Uhr und von 19.00-21.00 Uhr Hand- en Stickereiarbeiten verkauft. lm Schwimmbad Molenkoog in Den Burg finden ab 14.00 Uhr verschiedene Schwimmbadspiele statt. Ab 19.30 Uhr kann man sich zu einem Minifussballspiel auf den Sportplatz an der Boodtlaan, De Koog, anmelden. Er wird in Gruppen von je 6 Pers. gespielt, jeder Teilnehmer bezahlt Hfl.1,50 Anmeldegebühr. Anfang ist um 19.00 Uhr. Auf dem Platz hinter der Jan Drijver Schule in Den Hoorn fangt um 19.00 Uhr eind Volleyballspiel an, jeder ab 12 Jahren kann daran teilnehmen. Teilnahme gebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Um 22.00 Uhr kann man sich in der Kantine auf dem Campingplatz Loodsmansduin in Den Hoorn zu einer Abendorientierungswanderung anmel den. Teilnahmegebühr betragt Hfl.2,— p.P., die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. Sehe weiter auf Seite 2. Een volleybaltoernooi in De Cocksdorp. Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 topt 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma. Op het sportveld van camping Denne noord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost 71,per persoon, en aanmejden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 19.00 uur start op het-sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost 71,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor 71,50 per persoon. Inschrijving is mogelijk met een team van 6 personen maar ook ie mand die alleen is kan altijd meespelen. De aanvang is 19.00 uur precies. Als het donker wordt is het toernooi afgelopen. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf 20.00 uur een serie op Texel gemaakte dia's ver toond. Op deze wijze wordt een veelzij dig beeld gegeven van de eilandelijke na tuur en cultuur. De diavertoning wordt gehouden onder verantwoordelijkheid van de gezamenlijke Texelse kerken. De entree is 71,50 voor volwassenen en 71,— voor kinderen. Om 20.00 uur begint in hotel De Linde boom aan de Groeneplaats in Den Burg een vrije bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slam. Het inleg- geld is 710,— per paar. Er zijn leuke prij zen. Wanneer u geen kaartpartner hebt, kunt u even contact opnemen met de wedstrijdleider (02220-3096). Om 22.00 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij de kanti ne van camping De Bremakker. Deze camping is het makkelijkst te bereiken via zijweg 12 van de Pontweg. Meedoen kost 72,— per persoon. De eerste groep start om 22.30 uur. Dan is het donker en het is noodzakelijk een zaklamp mee te nemen. In zwembad Molenkoog aan de Slinger weg begint vandaag een zwemvier- daagse, georganiseerd door het zwem badpersoneel. De bedoeling hierbij is dat men vier maal een bepaalde afstand zwemt, variërend van 500 tot 1000 me ter. Voor de jeugd zijn de afstanden tus sen de 250 en 500 meter. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij de kassa van het zwembad. U ontvangt dan tegen be taling van 75,— een deelnemerskaart. Wanneer u de eerste dag komt zwem men geeft u de kaart af bij de controle post van het bad. Deelnemers met een achternaam beginnend met A t/m K starten van 17.30 tot 18.30 uur en ach ternamen beginnend met L t/m Z star ten van 18.30 tot 19.30 uur. De volgende drie dagen zijn 3, 5, en 6 juli dezelfde tij den. Deelnemers die alle vier keer mee doen ontvangen na afloop een herinne ringsmedaille. Toeschouwers hebben tij dens deze uren vrij entree. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 21.00 uur een optreden van de revuegroep Op de Bonnefooi met de voorstelling „Happy Days". De entree is 75? Kaarten voor deze gezellige revue met Texels toneeltalent zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij restaurant Klif 23 in Den Hoorn. msloop door bos en duin rond De Koog. leze Recreaktief-krant maakt Fding van alle dagelijks wisselen- ienementen op Texel. Maar op land is nog veel meer te doen beleven. Denk aan de vaar- en ;hten, excursies, bowling, jolf, Jan Plezier, exposities. Daarvoor verwijzen we naar oerist, een gedeeltelijk in kleur 'oerd magazine dat om de drie i verschijnt en overal op Texel r2,25 te koop is. In Texeltoerist Jen plattegrond van Texel en de n, een hoogwatertabel, regeling voor boot en bus, ver- dreseen voor fietsen, paarden, rwagens, visboten, adressen sningstijden van bankvestigin- rtsen, autodealers, postkanto- n nog veel meer, waaronder !ds wisselende actuele artikelen vele tientallen tips en wetens- irdigheden. De „Texeltoerist" 'gratis bijlage vormen een com- 't Texels informatiepakket. Dat ■tu niet missen voor een geslaag- Texel-vakantie! Op het wie/ercircuit in Den Burg worden vanavond wedstrijden gehouden. Om 13.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht bij de kantine van camping De Krim aan de Krimweg bij De Cocksdorp. Deze tocht voert aan de hand van verschillende routes en op drachten door het noordelijke deel van Texel. De eerste groep start om 14.00 uur. De kosten zijn 72,— per persoon, in clusief een kop soep tijdens of na de tocht. d ik zes jaar geleden tot burge er van Texel werd benoemd, lg. jst een van de gelukkigste mo- Rooy >n uit mijn leven. Ook nu nog 'ks"y bouw ik het a/s een voorrecht o dit stukje Nederland te mo- nonen en werken. De aantrek- heid van Texel wordt vooral ge- door zijn veelzijdigheid en irektheid. Het is geen klein ei- maar een royaal gebied waar %n met uiteenlopende interes- i/f de voet kunnen. Zowel lief- trs van natuurschoon als van menselijke" atracties kunnen Hop aan hun trekken komen, 2% y elkaar te hinderen. Toeristen mllerleisoort" zijn dan ook van welkom. Op Texel hebben we tiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het magazine Texeltoerist" doorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet ge noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid a/s van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel vgespannen om het de vakan- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De Koog houdt een crossloop 'bos en duinen voor recreatielo- jeugd, dames, senioren en vetera- De afstanden zijn 4 en 8 kilometer, start is om 19.30 uur vanaf het voet- sld van S.V. De Koog aan de Boodt- Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en emerskosten zijn 73,— voor perso- tot en met 14 jaar. Ouderen betalen .Iedere deelnemer die de eindstreep B, ontvangt een herinneringsmedail- le, terwijl voor de eerste drie per catego rie een beker of standaard beschikbaar is. Op het voetbalterrein van Texelse Boys aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 10.00 uur een voetbaltoernooi met teams van de café's Jelleboog, De Toe komst, 't Cafeetje, De Zwaan, Casino, Question, PH Hotel en een team van Avro's Toppop. De toegang is vrij. De prijsuitreiking is om ongeveer 17.00 uur.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7