Donderdag 5 juli Woensdag 4 juli RECREAKTIEF TEXEL - 30 JUNI T/M 8 JULI 1984 Strandspelen voor jong en oud bij paal 28. Op het strand bij paal 28 wordt vanaf 14.00 uur strandhockey gespeeld, le dereen kan hieraan gratis meedoen en wanneer er voldoende deelnemers zijn kan een toernooi gespeeld worden. De deelname is gratis en naast hockey zijn ook tal van andere speelmaterialen aan wezig die benut kunnen worden. Mocht het erg druk zijn op het strand dan wordt uitgeweken naar rechts, gezien vanaf de strandopgang. De recreatieleiders zijn op het strand herkenbaar aan hun gele shirts en jacks. Op het veld achter het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp be gint om 16.00 uur een jeugd minivoet- baltoernooi voor iedereen tussen de 8 en 14 jaar. Meedoen kost ƒ1,— per per soon en inschrijven kan in teams van 6 personen maar ook wie alleen is kan al tijd in een team ingedeeld worden. Er wordt gespeeld met aangepaste regels. Voetbalschoenen zijn niet toegestaan. Om 19.00 uur begint op het veld achter het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp een mini- voetbaltoernooi voor spelers en speelsters van 14 jaar en ouder. Mee doen kost ƒ1,50 per persoon en inschrij ven is mogelijk vanaf 18.40 uur in teams van 6 personen. Ook als men alleen in wil schrijven is dat mogelijk. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbalschoenen zijn verboden. Om 19.00 uur begint een volleybaltoer nooi van Recreaktief op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog. De in schrijving start om 18.40 uur en voor ƒ1,50 kan iedereen vanaf 13 jaar en ou der meedoen in teams van 6 personen. Ook individueel inschrijven is mogelijk. Dan wordt ter plaatse een team gevormd. Sportvereniging ZDH houdt een strand en duinloop voor recreatielopers, jeugd, dames, senioren (t/m 34 jaar) en veteranen. De afstanden zijn 4 en 8 kilo meter. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van ZDH aan de Witteweg (richting Hoornderslag). Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en meedoen kost f3 voor personen tot en met 14 jaar, oude ren betalen ƒ4,—. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt ontvangt een herin neringsmedaille terwijl voor de drie snelsten van elke categorie bekers be schikbaar zijn. In het park van Den Burg, de Wezen- tuin, (achter het raadhuis) wordt van middag en vanavond een popfestival gehouden met medewerking van alle De Durper feestmarkt in De. Cocksdorp is altijd gezellig druk. Om 13.45 uur start de inschrijving voor een fietspuzzeltocht in of bij de kanti ne van camping De Koornaar aan de Grensweg. Deze camping is gemakkelijk te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg. De tocht voert aan de hand van verschillende aanwijzingen en op drachten door het bosrijke gedeelte van Texel. De eerste groep vertrekt om 14.00 uur. De deelnamekosten zijn f2— per persoon, een kop soep inbegrepen. Op het strand bij paal 17, even voorbij het Natuurrecreatiecentrum, kan iede reen vanaf 14.00 uur meedoen aan strandvolleybal. Wanneer er voldoen de teams aanwezig zijn kan een toer- nooitje worden opgezet. De deelname is gratis, terwijl naast het volleybal ook de mogelijkheid bestaat om aan andere spelen mee te doen. De inschrijving voor een volleybaltoer nooi op camping Woutershok aan de Rozendijk (zijweg 11 van de Pontweg) start om 18.40 uur. Het toernooi start om 19.00 uur. Inschrijven is mogelijk voor iedereen vanaf 12 jaar voor ƒ1,50 per persoon. Men kan zich opgeven in teams van 6 personen, maar ook als men alleen komt, is er altijd plaats in een team. Op het Turfveld (een stuk bos tussen de Turfweg en de Nattevlakweg) wordt va naf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen die met een bepaalde opdracht het bos worden ingestuurd. Inschrijven is mogelijk vanaf 22.00 uur, op de krui sing van Westerslag en Nattevlakweg bij het begin van de trimbaan. Iedere deel nemer betaalt f2— en na afloop wordt een kop soep geserveerd. Een zaklan taarn zal zeker van pas komen. Om 14.00 uur start achter de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog een ker'kentocht langs een aantal monu mentale kerken in de zuidelijke helft van Texel. De kerken kunnen gratis onder deskundige leiding van binnen en buiten worden bekeken. De tocht wordt met ei gen auto's gemaakt. Niet-autobezitters kunnen in de regel bij anderen instappen. In Den Hoorn wordt de Hoornder don derdag gehouden. Dat is een gevarieer de feestmarkt die om 19.30 uur begint. Vanavond worden o.a. wedstrijden scha penscheren en schapenmelken gehou den om het Hoornder kampioenschap. Om 21.00 uur is er een grote barbecue op het dorpsplein met muzikale on dersteuning van fanfare DEK. Van 19.30 tot 22.30 uur is er discotheek voor de jeugd in dorpshuis De Waldhoorn. In Het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp is vanaf 20.30 uur disco voor de jeugd. De toe gang is gratis. Op het adres Warmoesstraat 42, Den Burg houden Jan en Paula Brouwer van af 20.00 uur een bijbelstudie die voor ieder vrij toegankelijk is, In de Kikkertstraat in De Cocksdorp be gint om 19.00 uur de Durper feest markt. In allerlei kraampjes wordt van alles verkocht. Er is een optreden van een folkloredansgroep en een de monstratie met motoren, ledereen kan gratis meedoen op de waterbaan (met voor iedere deelnemer een kleine atten tie). De zanggroep The Messengers tre den op en ook wordt een demonstratie parachutespringen gehouden. De Wielervereniging Texel houdt wieler wedstrijden op het circuit aan de Haf- felderweg in Den Burg. Deelname van gasten is mogelijk. De jeugd, tot en met 13 jaar, start om 18.30 uur in twee ver schillende categoriën. De senioren star ten vanaf 19.00 uur in A-, B- en C-klasse. Meedoen kost ƒ2,50 en toeschouwers hebben gratis entree. 119.00 uur begint een volleybaltoer- oi van Recreaktief op de speelweide ide Boodtlaan in De Koog. De in lijving start om 18.40 uur. Voor ƒ1,50 [persoon kan iedereen van 13 jaar en der meedoen in teams van 6 perso- ii, Ook individueel inschrijven is mc- Ijk. Ter plaatse wordt dan een team lOrmd. De Wielervereniging Texel houdt wieler wedstrijden op het circuit aan de Haf- felderweg in Den Burg. Deelname van gasten is mogelijk. De jeugd,-tot en met 13 jaar, start om 18.30 uur in twee ver schillende categoriën. De senioren star ten vanaf 19.00 uur in A-; B- en C-klasse. Meedoen kost ƒ2,50. Toeschouwers hebben gratis entree. 118.40 uur start de inschrijving voor !n minivoetbaltoernooi voor perso- invan 14 jaar en ouder op de speelwei- ïaan de Boodtlaan in De Koog. Mee- >en kost ƒ1,50 per persoon en inschrij- ig is mogelijk in teams van 6 pereo- n. Ook kan men zich individueel in drijven om dan samen met anderen nteam te vormen. Er wordt gespeeld et aangepaste regels waarbij voetbal- boenen verboden zijn. De aanvang is 00 uur en het is afgelopen tegen de f dat het donker is. 'Den Hoorn op het veldje achter de in Drijverschool begint om 19.00 uur in volleybaltoernooi voor iedereen haf 12 jaar. De kosten zijn ƒ1,50 per ftoon. Inschrijven is mogelijk vanaf '•45 uur. Men kan zich opgeven met hteam van 6 personen, maar ook indi- foeel. U wordt dan bij een team gedeeld. dnaf 22.00 uur is in of bij de kantine van hiping Loodsmansduin in Den Hoorn schrijven mogelijk voor een avondo- Intatietocht van Recreaktief. Deze cht voert aan de hand van (min of «er) duidelijke aanwijzingen door het S.V. Cocksdorp houdt een strandloop voor recreatielopers, jeugd, dames, seni oren (t/m 34 jaar) en veteranen. De start is om 19.30 uur op het strand bij paal 28 aan het einde van de Krimweg. De af standen zijn 4 en 8 kilometer. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ3,— voor personen tot en met 14 jaar en ƒ4,— voor ouderen. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt ontvangt een herinneringsmedaille, ter wijl voor de drie snelsten in iedere cate gorie een beker of standaard beschik baar is. Inschrijven vanaf 18.45 uur. In dancing Question in Den Burg is va navond Avro's Top pop discoshow met D.J. Jerry Jetson. De entree is ƒ5 per persoon. In het gebouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp is van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur een ver koopmiddag. De zusterkring en de vrouwenvereniging verkopen dan hand werken, borduurwerken, enz. De toe gang is gratis. in De Koog biedt voor elck wat w uur start achter de Hervormde de Dorpsstraat in De Koog een kentocht langs een aantal monu- itale kerkgebouwen in de noordelijke van Texel. De kerken worden van [en en van buiten bezichtigd onder kundige leiding. De tocht wordt met so auto's gemaakt terwijl niet- obezitters als regel bij anderen instap- i. Deelname is gratis. inschrijving voor een jeugd mini- itbaltoernooi op het veld van atsbosbeheer aan de Boodtlaan in Koog begint om 14.45 uur. Het toer- i, voor spelers van 8 tot 14 jaar, be- jom 15.00 uur. Meedoen kost ƒ1,—. chrijven is mogelijk in teams van 6 sonen, maar als men alleen is, kan oinschrijven om dan samen met an- reneen team te vormen. met levende muziek op straat. In het bos van Everstekoog (het bos tus sen de Californiëweg, Ruyslaan en Bos- randweg) bij De Koog wordt vanaf 22.30 uur een nachtspel gehouden. Omdat het donker is zal een zaklantaarn zeker van pas komen. Er wordt gespeeld in groepjes van 4 of 5 personen, die met een bepaalde opdracht het bos worden ingestuurd. Inschrijven is mogelijk vanaf 22.00 uur, halverwege de Polikaanweg (zijweg 14 van de Pontweg) bij de Kop- jesweg. Dat is een wandelpad door het bos. Iedere deelnemer betaalt f2— en na afloop wordt een kop soep geserveerd. In de Dorpsstraat in De Koog begint om 14.00 uur een braderie met tal van at tracties. Bij Kaapstraat 15 in De Koog is van 14.00 tot 18.00 uur expositie en de monstratie van het maken van gebrand schilderd glas. zuidelijke deel van Texel. De kosten zijn ƒ2,— per persoon, waarbij inbegrepen een kop soep na afloop. Om 19.45 uur start op de Groeneplaats de Taptoe Texel 1984. Met medewer king van drumband Margaretha Sinclair, drumband Excelsior en majorettes, KTF/DEK en Voorwaarts Mars. Ook spe len leerlingen van de 25 jaar bestaande muziekschool Texel samen met KTF/DEK en Excelsior de mars ,,Dam- bustere" van Eric Coates. Dit gebeurt o.l.v. Bert Kemper. De toegang tot deze taptoe is gratis, er wordt echter wel eer collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Toppop in Question met Jerry Jetson. 14.00 uur zijn de recreatieleiders Recreaktief in zwembad Molenkoog de Slingerweg in Den Burg voor al- ileizwembadspelen. ledereen die in itzwembad is kan gratis meedoen aan wel spelen op de speelweide als spe- in het water. Hiervoor zijn o.a. drijf- Jterialen en een loopbrug beschikbaar. naf 19.30 uur is er voor iedereen vanaf Ijaar volleybal op het schoolveld ach- rde christelijke school in Oosterend. !t terrein is te bereiken via het in- istrieterrein of via de Bijenkorfweg. leedoen kost ƒ1,25 per persoon. De jgd onder de 14 jaar kan gratis mee- tën aan lijnbal. Um 19.45 Uhr findet auf dem Groeneplaats in Den Burg der Zapfenstreich Texel 1984 statt. Der Zugang ist kostenlos. Am Strand bei Paal 28 kann man sich ab 18.45 Uhr zu einer Strandlauf anmel- den. Man kann an verechiedenen Kategorien teilnehmen. Teilnehmer bis zu 14 Jahren zahlen Hfl.3 Altere zahlen Hfl.4,— Donnerstag, 5. Juli Ab 13.45 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt anmelden: Kantine vom Campingplatz De Koornaar am Grensweg. Die erete Gruppe fahrt um 14.00 Uhr los, Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P. Am Strand bei Paal 17, vorbei am Natuurrecreatiecentrum, v.-ird um 14.00 Uhr Volleyball gespielt, jeder kann daran teilnehmen. Ausser Volleybal werden noch andere Spiele organisiert. Auf dem Sportplatz des Campingsplatzes Woutershok am Rozendijk beginnt um 18.40 Uhr (erst Anmeldung) ein Volleybal-Wettkampf. Teilnahmeegebühr Hfl.1,50 p.P., das Spiel beginnt um 19.00 Uhr. Um 14.00 Uhr beginnt an der Ref. Kirche in De Koog eine Kirchenfahrt, sie führt zu allen Kirchen des südlichen Teils von Texel. Teilnemher fahren mit ei genen PKW's. Teilnahme is kostenlos. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden: Kreuzung Nattevlakweg-Turfweg. Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P., das Spiel beginnt um 22.30 Uhr. In Den Hoorn ist ab 19.30 Uhr Hoornder Markt. U.a. werden Schafe geschoren en gemolken. Ab 21.00 Uhr wird gegrillt, mit Musik. Von 19.30-22.30 Uhr ist für die Jugend im Dorfshaus Disco. In der Warmoesstraat 42 in Den Burg geben Jan und Paula Brouwer ab 20.00 Uhr Bibelstunde, Teilnahme ist kostenlos. In der Kikkertstraat in De Cocksdorp beginnt um 19.00 Uhr der „Durper Markt", hier ist allerhand zu sehen, u.a. Motorfahrer und Fallschirmspringer. Der Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kan mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl.2,50 p.P., Start für die Jugend (bis 13 Jahr.) um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. Freitag, 6. Juli Am Strand bei Paal 28 wird am 14.00 Uhr Strandhockey gespielt. Teilnahme ist kostenlos, die Leitung ist an gelben Shirts oder Jacken zu erkennen. Auf dem Platz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp beginnt um 16.00 Uhr ein Jugendminifussballspiel, für Jugendliche von 8-13 Jahren. Bei- trag Hfl.1,p.P. und es wird in gruppen von 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley- balwettkampf, für Teilnehmer ab 13 Jahren. Beitrag Hfl.1,50 p.P. und ab 18.40 Uhr kann man sich anmelden. Am Sportplatz am Witteweg bei Den Hoorn beginnt um 19.30 Uhr eine Strand- en Dünenlauf, für verechiedene Kategorien. Beitrag Hfl.3,— für Pers. bis zu 14 jahre, Altere zahlen Hfl.4,—. Ab 18.45 Uhr kann man sich anmelden. Um 16.00 Uhr beginnt im „Wezentuin" hinter dem Rathaus in Den Burg das fünfte Texelpop-Festival. Es treten 8 Gruppen auf, Eintritt ist kostenlos. Sonntag, 8. Juli Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boocftlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3,— für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,—. amateurgroepen die Texel rijk is. Het festival heeft de naam Texelpop en de volgende bands treden vanaf 16.00 uur op: Blue Breeze, Easy East Band, Bottle neck, Struggle Ahead, Dawn Patrol, Who's Talking, Blues Train, Scrap Heap en Russian Gaspipe on the Rocks. De toegang tot het festival is gratis. Een popfestival in Den Burg met Texelse popgroepen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9