ctiviteiten van AOK >regeld in riderwetvergunning Musica Texla concerteert met organist Oudkerk Folklore van start met oude ambachten AK3ENB4 elingen nieuw aalvoetbalseizoen Elke woensdag een ander thema Naastenhulp niet beloond Aanrijding op IMikadel Indelingen KNVB 1984-1985 Geslaagd Eigenaar pakt fietsendief fO!vOr-3.. Vaste data 6 JULI lOAG 6 JULI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 9 mini»#" klachten over het amfibisch oefenkamp nemen de laatste jaren jsch toe. Eerder is al gevraagd uw activiteiten te regelen in een hinder- running en we vinden dat thans een normale afweging via deze pro 's moet plaatsvinden", schreven burgemeester en wethouders in maart ;an de commandant van de Joost Dorleinkazerne. Die afweging heeft twee jaar later plaatsgevonden en de ontwerp-beschikking voor de hin- etvergunning voor het amfibisch oefenkamp ligt vanaf vandaag ter in- op het raadhuis. mag de krijgsmacht op het AOK overi gens maximaal een uur per week schie ten of explosieven tot ontploffing bren gen en overdag maximaal twee uur per dag. Het college kan de vergunninghou der verplichten meetrapporten te over leggen van een onafhankelijk bureau. Kogels Aan de bezwaarmaker is meegedeeld dat er inderdaad een munitieopslag aan wezig is maar dat deze gegevens ver trouwelijk waren en blijven. Wel zijn in de hinderwetbeschikking tientallen voorschriften opgenomen voor de opslag. De schietbaan is ook niet in de aanvraag genoemd en de werkgroep Landschapszorg constateerde dat er een onveilige zone rond de baan is. ,,De ko gels liggen soms over de rand van de Horspolders." In de ontwerp beschikking die nu ter visie ligt is de hui dige schietbaan verboden. Er komt een nieuwe baan die „van een zodanige constructie en uitvoering moet zijn dat daarbij geen onveilige zone behoort". De oude schietbaan wordt niet alleen verbo den gebied maar er moeten zodanige voorzieningen getroffen worden (binnen drie jaar) dat de baan niet meer kan wor den gebruikt. Voor de nieuwe schiet baan is ook aangegeven welke wapens mogen worden gebruikt. Helicopters Als het geluid te ver reikt zal de nieu we schietbaan geheel of gedeeltelijk overkapt moeten worden of dienen er andere geluiddempende maatregelen genomen te worden. De omroepinstalla tie moet zodanig worden opgesteld dat dit geluid buiten het terrein niet of nau welijks hoorbaar is. Het bezwaar van Landschapszorg dat de landingsplaats van helicopters niet is genoemd wordt door het college weersproken met de mededeling dat dit buiten'het kader van de hinderwet valt. Wel is het geluid van de helicopters aan regels gebonden. Een vuilstortplaats is niet meer op het oefenkamp aanwezig. Tot 21 juli kan bezwaar worden gemaakt tegen de ontwerp-beschikking waarbij te verwachten valt dat protesten niet al leen uit de milieuhoek.zullen komen. De vergunningvrager is niet op de hoorzit ting verschenen en er is kans dat hij de huidige hinderwetregels wil uitbreiden. activiteiten van het oefenkamp sinds 1959 geregeld in een ver voor een schietbaan die met ieuwe vergunning vervalt. Later is {roonvergunning verleend voor een inrichting op de Hors maar deze lining is inmiddels ook vervallen. |de Hors is geen nieuwe aanvraag {end maar het college moest vol de wet besluiten tot opheffing van igunning omdat de baan meer dan ir buiten gebruik was. Hilversum 3 aanvraag om een hinderwetver- •jig hebben de Werkgroep Land- pszorg en de Vereniging tot Behoud de Waddenzee bezwaar gemaakt 3t de aanvraag volgens beide groe- niet volledig was. De werkgroep ede een aantal zaken die niet in de van de directeur materieel van Koninklijke Marine waren genoemd munitie-opslag, een onveilige rond de huidige schietbaan, de lan splaats voor helicopters, de :ortplaats op het terrein en de om- installatie. Volgens de werkgroep uit de aanvraag niet op te maken iiactiviteiten zullen blijven en welke wijnen en hetzelfde bezwaar heeft 'ereniging tot Behoud van de Wad- Tijdens de hoorzitting die in it dit jaar werd gehouden voerde de Kikkert van boerderij „De Kroont- nog aan dat hij veel last had van de dsinstallatie vooral als die aebruikt jom het hele kamp te laten meege- sn van radioprogramma's. „Hilver- 3schalde dan over de zuidpunt van aldus Kikkert, werkgroep vroeg de gemeente re- ing te houden met het feit dat het :bisch oefenkamp in een natuurge- lligt. Twee zones het gemeentebestuur werd ge- igd rekening te houden met de en trektijd van de vogels en daar- regels op te nemen in de hinder- vergunning. Daar wordt in de iverp-beschikking echter geen reke- gmee gehouden. Volgens het colle- uitgegaan van de bestaande situa- waarbïj de hinderweteisen voor ge- Isoverlast voor „woonwijken in de J" zijn toegepast. Daarbij wordt ge- fkt met twee zones: het kamp zelf en geveer vijfhonderd meter rond het mi- terrein. Op vijfhonderd meter af- ind mag het geluid niet meer dan 67 :ibel bedragen met een maximum van schoten per uur. Het maximaal aantal toten per uur is bepaald op 200 en mag het geluid niet harder zijn dan dB. Deze waarden gelden voorschie- overdag. Van 19.00 tot 23.00 uur is geluidsoverlast minder, 's Avonds Hoofdklasse: ifnma 1, Gamma 2, Nissan 1, Nissan Oosterend 1, Oosterend 2, ZDH, 0 2000, Texelse Boys, Casino, Mant- Jelleboog. Eerste klasse: 3H 2, Rab, Oosterend 3, Casino 2, imma 3, Gamma 4, Citroën, De Mok, Nissan 3. Tweede klasse: (Hotel, Zegel Modes, Mantje 2, A O 00 2, Oosterend 4, Oosterend 5, Topi- Alkema, Texelse Boys 2, Pakhuus. Derde klasse: Boys 3, Verenigde Schilders, :npo, De Muy, Casino 3, Jelleboog 2, imma 5, Nissan 4, Nioz, Oosterend 6. Vierde klasse: Koog, Texel 2, Topido 2, Verenigde toilders 2, Verenigde Schilders 3, fêterend 7, Texelse Boys 4, Rab 2, 2, ZDH 3. Dames: amma 1, gamma 2, Rentenaar, Texels imsvlees, ZDH, Texelse Boys 1, Topi- Nissan, Texelse Boys 2. Junioren 1: ifeetje, Gamma 1, Nissan, Vissers auwbedrijf, ZDH, Gamma 2, Verenigde ihilders, Texelse Boys 1. Junioren 2: tronies, Graaf Spuiterij, Zeven Provin- «n, SOS, Texelse Boys 2, Kikkert Su- «rmarkt, Texelse Boys 3, ZA Veldman; Junioren 3: ^centrum, Gamma 3, Gamma 4, MS, Texel, Texelse Boys 4, ZDH 2, DH 3. Het 25 leden tellende Musica Texja in de Hervormde kerk van Oosterend gefotografeerd tijdens een repetitie voor het concert van dinsdag a.s. Het om zijn bonte instrumentatie waarschijnlijk unieke amateur sym fonieorkest Musica Texla geeft dins dag a.s. een uitvoering in de Her vormde kerk van Oosterend samen met organist Adriaan Oudkerk uit Alkmaar. Begonnen wordt om 20.15 uur. ledereen is gratis welkom maar bij de uitgang wordt wel een collec te gehouden. Het concert eindigt om ongeveer 22.15 uur. Musica Texla, dat onder lei ding staat van Dyo Wassink gaf vorig jaar een concert in de Hervormde kerk van Den Hoorn. De belangstelling was toen zo groot dat er nauwelijks plaats genoeg was. De kerk van Oosterend is wat groter, maar de reputatie van Musi ca Texla is ook gestegen zodat muziek liefhebbers er goed aan doen op tijd aan wezig te zijn. Het concert wordt georganiseerd door de Raad voor het zomerwerk van de Texelse kerken. Het programma van dinsdagavond luidt als volgt: A. I Orgel-strijkers: lm kühlen Maien, Hassler II Orgel III Orgel-strijkers: Orgelconcert nr. 5 in F dur, Handel. Pauze B IV Musica Texla: Hymne I en III trad.; Two Themes, Applebaum; Andante, Haydn; Menuet, Mozart. Twee Duitse vrouwen van 21 en 22 jaar hielpen maandag een invalide in een rolstoel op de Brink in De Koog en lieten een tas met papieren en geld een kort ogenblik onbewaakt achter in een telefooncel. Even later was de tas echter verdwe nen. In de tas zat ongeveer 1200 gulden, een rijbewijs, een paspoort, een bank- pasje met cheques en een studentenkaart. Dinsdagmiddag gebeurde op de Nika- del in De Koog een aanrijding tussen twee auto's. Een personenauto, bestuurd door een 33-jarige Duitse vrouw wilde rijdend op de Nikadel linksaf slaan en sorteerde voor. De bestelauto die achter haar reed kon rechts passeren maar reed aan de linkerkant voorbij op het moment dat de vrouw afsloeg. De bestelwagen werd bestuurd door een 35-jarige Texelaar. Beide auto's hadden lichte materiële schade. Zaterdag voetbal: Eerste klasse: Asonia, Bergen, BOL, DZS, HSV, KGB, KW Meervogels, Monnickendam, Oosterend, SRC, SVAP. Derde klasse: Alkmaarse Boys, Ber- bos, BKC, Cocksdorp, Egmondia, Fla mingo's, Huiswaard, De Koog, Uit geest, USVU, Zeevogels. Zondag voetbal: Tweede klasse A; ASV, BKC, DESS, KSV, MOC, HSV, Sport 1889, Succes, Tex.Boys, Vesdo, Waard '75, Woudia. Derde klasse A: Callantsoog, CSV, Dirkshorn, Huiswaard, Koedijk, De Koog, Oudesluis, Petten, Schoorl, Sint Boys, Winkel, ZSH. Derde klasse B: ALC, Ayildiz Spor, Apollo, Berkhout, DWOW, Hauwert, HOSV, IVV, Purmerend, Oosterend, WSW, Zuidermeer. Dames hoofdklasse: Alkmaarse Boys, Always Forward, EVC, Hollandia, HOSV, IVV, Purmerend, Reiger Boys, Texelse Boys, Winkel, WFC, ZCFC. Woensdag a.s. begint het seizoen van de Stichting Folklore Texel. Die eerste dag staat in het teken van de oude ambachten. Om daar het nodi ge van te laten zien zullen mensen van elders tussen 10.30 en 17.00 uur in de straten van het centrum van Den Burg demonstreren met glas blazen, leerlooien, scharenslijpen, schapenscheren, korven vlechten, etc. Om 16.00 uur treedt de kinder dansgroep op (op het podium op de Groeneplaats) en in de Wezentuin wordt om 14.30 en 15.15 uur een pop penkastvoorstelling gegeven. Hier zijn ook kinderspelen en in de Wezentuin is bovendien folkloristische rommeltjesmarkt. Dat laatste biedt aan „kunstzinnige" marktkooplieden die krachtens de gemeentelijke regels niet meer op de gewone markt mogen staan, een mogelijkheid om zich te presente ren. Ook zijn er kinderspelen. Woensdag 18 juli is het thema de dans, zodat deze folkloredag als „De dag van de dans" wordt aangekondigd. Van 10.30 tot 17.00 uur zullen verschil lende vormen van dans worden gede monstreerd door de Texelse dansgroep Oude Dansen, de kinderdansgroep, het jazzballet, de volksdansgroep en de bal letgroep. Ook zijn er dansgroepen uit Wieringen en Wijdenes. Het programma in de Wezentuin is gelijk aan dat van 11 juli. Hobby's Woensdag 25 juli staat in het teken Liesbeth Roeper, Marjan Uitgeest, Rya van Hees, Carla van der Veen, Caro lyn de Vries en Itty Rienstra slaagden voor de 2-jarige INAS-opleiding aan „de Vijfsprong" te Den Helder. Aan het Instituut Schoevers te 's Gra- venhage slaagde Dalea Dekker voor de opleiding management-assistente. Aan de Slagers Vakschool te Utrecht behaalden Rob Maas'uit Den Burg en Hans Zijm uit Den Hoorn naast het sla gersdiploma het diploma handelskennis en vakbekwaamheid, het ondernemers diploma voor klein-; midden en groot be drijf. Deze opleiding duurde zes jaar. van het verzamelen en van de hobby's. Van 10.30 tot 17.00 uur kan men op de Groeneplaats kramen bekijken waarin Texelaars iets van hun hobby's en verza melingen laten zien. Verzamelaars en hobbyisten die nog willen meedoen wor den verzocht zich op te geven bij me vrouw Van Sambeek-Schrama, telefoon 3839. Op dit moment is er nog onvol doende opgave om tot een leuke presen tatie te komen. Verder is er 's middags een demonstratie kantklossen en in de Wezentuin is weer kinderrommel- tjesmarkt, kinderspelen en poppenkast (om 14.30 en 15.15 uur). 1 augustus is de „Dag van het schaap" met vanaf 10.30 uur een schapenmarkt waarbij zo'n duizend schapen worden aan- en afgevoerd, een tafereel dat in geen jaren op de Groeneplaats meer te zien is geweest. Ook worden schapen geschoren. In de Wezentuin is het pro gramma zoals op de andere woensda gen, met poppenkastvoorstellingen om 14.30 en 15.15 uur. Paarden Woensdag 8 augustus is „De dag van het paard" met om 10.30 uur ringsteken op pony's door De Kleppertjes. 's Mid dags om 14.00 uur is er een rondgang door Den Burg met paarden en oude wagens. Op de Groeneplaats is een ex positie van oude landbouwwerktuigen met paardentractie. Verder worden paarden beslagen en is een zadelmaker actief. Het programma in de Wezentuin is als dat op de andere woensdagen. Om 19.00 uur begint een ringsteekwedstrijd. Na afloop dansen in De Lindeboom met medewerking van de boerenkapel. Op 15 augustus is de „Dag van de fol kloristische feesten" gepland met uit- Een Texelaar had twee dagen na diefstal van zijn rijwiel zijn fiets weer terug. Zondagavond was de fiets gestolen en dinsdagavond zag de ei genaar zijn rijwiel voor een horeca gelegenheid staan. Hij wachtte enige tijd en toen een 17-jarige Texelaar de fiets wilde meene men vatte hij hem in de kraag en bracht de jongen naar het bureau. Daar bleek dat de jongen de fiets inderdaad had gestolen maar niet had weggehaald op de plaats waar de eigenaar hem had achtergelaten. De dief stal dus van een andere dief beelding van meierblis, luilak, pinkster- bruik, Sint Maarten en Ouwe Sunder- klaas. 's Morgens om 11.00 uur en 's middags om 14.00 uur is er allegorische optocht door Den Burg voorafgegaan door een drumband. Het programma in de Wezentuin is als op 8 augustus. De reeks folklorewoensdagen wordt besloten met de „Dag van de muziek" op 22 augustus. Van 10.30 tot 17.00 uur is er een draaiorgelshow, in de Wezen tuin is het vaste kinderprogramma met kinderspelen en een rommeltjesmarkt en om 19.30 uur wordt op de Groeneplaats een drumbandshow met medewerking van de Boerenkapel gegeven. - i f l'. <;V\ V Mandoline en spinet: Paduan, Peuerl; Minuetto, Tartini; Aria, Fox. VI Viool: Duet, Telemann. VII Musica Texla: Symfonie in D, Gossec. VIII Mandoline kwartet: Gily flower, Kok; Ouverture Prima Vera, Wassenaar. IX Musica Texla: Ouverture Min., Berti- ni; Tumbalalaika Volksl.; Polka, Smetana. Voor het seizoen '84 staan verder de volgende concerten op de rol: 17 juli, Den Hoorn, N.H. kerk: Evert Westra; 24 juli, Oosterend N.H. kerk: Rob van Effe- rink en Ina van Duijn, sopraan: 31 juli. Den Hoorn, N.H. Kerk: Bert Koelewijn; 7 augustus. Oosterend, N.H. Kerk: Jaap Kroonenburg; 14 augustus, Oosterend, N. H. kerk: Jan Teeuw; 21 augustus. Den Hoorn, N. H. Kerk: Frans Visser en José Jonkers, zang; 28 augustus, Den Hoorn, N.H. kerk: Peter Zwart en Hanny Roos-Schipper, zang; 4 september. Den Burg, R.K. kerk: Peter Zwart. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel in Den Burg oud papier, lom pen en oude schoenen op. De mensen worden verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende za terdag wordt het oude papier etc. opge haald in de volgende straten: Schilderend, Keesomlaan, Emma- laan, Haffelderweg, Ada van Hol landstraat, Pieter van Cuyckstraat, Elemert. De Cocksdorp en Eierland Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door oudercommissie en leerlingen van de o.l. school. Men wordt verzocht het papier uiterlijk 8.30 uur aan de straat te zetten. 's Middags wordt in de rest van de polder papier opgehaald door de Strij- bosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Vrijdag 6 juli De hoofdingelanden van het Water schap Texel hebben om 9.30 uur (dus 's morgens) een openbare vergadering in het Polderhuis. Gesproken wordt over de automatische bemaling van De Schans en er wordt een voordracht opgemaakt voor de benoeming van de nieuwe dijkgraaf. Om 20.00 uur begint in de aula van de Rijksscholengemeenchap de feestelijke diploma-uitreiking. AVRO's sportpanorama besteedt aan dacht aan de gedeeltelijk op Texel ge houden Schuttevaer-race (ca. 21.00 uur). Zaterdag 7 juli Om 20.00 uur start in zwembad „Molen koog" de „Nacht van Texel". Zondag 8 juli Bij paal 17 wordt om 12.00 uur een surf- wedstrijd gehouden om de Noordzee- cup. Van 11.30 tot 12.00 uur worden catamaran- en surfwedstrijden gehouden. Dinsdag 10 juli Van 19.00 tot 21.00 uur houdt de sport vissersclub een wedstrijd aan de Oorsprong weg. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in vergadering bijeen. Organist A. Oudkerk en het symfonieor kest Musica Texla geven in de Herv. kerk van Oosterend een concert, aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 uur, tel. (02720) 4887, het Groene Kruis- gebouw, kamer A1, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Te vens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kot- terstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze- gers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; wethouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Waal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden zijn welkom. Informatie via telefoon 02220-3565. Maatschappelijk werker Frank van La- re houdt spreekuur in d'Ouwe ULO maandags, dinsdags, woensdags en vrij dags van 8.30 - 9.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en VVD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmer kingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 15