KELKOM [venementen van 7 juli tot en met 15 juli Texe/toerist voor se/7 complete vakantie Zaterdag 7 juli Zondag 8 juli Maandag 9 juli Agende für deutsche Gaste JUL! tciiiicuia, Sen ECREAKTKfEL v/h Langeveld en Rooy l£^K' a jgjWL^^B -j^Bfel 1ÜLW-' Den Burg - Texel. @3^ gPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII tiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het magazine „Texeltoerist" doorbladert, zat zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet ge noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. ik zes ji den tot burge van Texel werd benoemd, lat een van de gelukkigste mo ten uit mijn leven. Ook nu nog houw ik het als een voorrecht dit stukje Nederland te mo mmen en werken. De aahtrek- \heid van Texel wordt vooral ge ld door zijn veelzijdigheid en istrektheid. Het is geen klein ei- je, maar een royaal gebied waar ten met uiteenlopende interes- uit de voet kunnen. Zowel lief- Iers van natuurschoon als van „menselijke" atracties kunnen tolop aan hun trekken komen, je« Ier elkaar te hinderen. Toeristen allerlei „soort"zijn dan ook van welkom. Op Texel hebben we J. A. Engelvaart burgemeester van Texel Ingespannen om het de vakan- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"""""'""""""!""""""""""""""""""""""""""""""""""" niaag kan de mo, tercentrum Bornrif organiseert een gtocht met huifkarren, paarden en po 's. Er wordt afwisselend op paard of nyen in de huifkar gereden, zodat rui- svan elk niveau de tocht kunnen vol- sngen. De start is om 10.30 uur en de jsten zijn ƒ45,— per persoon, incl. de iknick die onderweg wordt aangebo- n. Graag tijdig aanmelden op het rui- tentrum, tel. 02228-289. voldoende wind draait tussen 13.00 voor paarden en pony's zonder zadel en andere hulpmiddelen. De race bestaat uit de volgende onderdelen: 100 meter in stap, 100 meter in draf en 100 meter in vliegende" galop. Er wordt gereden in de volgende categoriën: pony's met een stokmaat tot 1.25 meter; pony's met een stokmaat tot 1.50 meter en paarden met een stokmaat boven 1.50 meier. Voor de deelnemers zijn geldprijzen te verdienen. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de maneges Elzenhof, Bornrif, Zoetelief en Kikkert of op het sportveld aan de Nika- del in De Koog op de dag van de wedstrijd vanaf 19.00 uur. Deelnemende paarden of pony's betalen ƒ10,- inschrijf geld, en de entree voor kinderen is ƒ1,— volwassenen betalen ƒ2,50. Crossloop bij De Koog SM. De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren en vetera- hen. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voet balveld van S.V. De Koog aan de Boodt- laan. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en deelnemerskosten zijn f3,— voor perso nen tot en met 14 jaar. Ouderen betalen ƒ4,—. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsmedail le, terwijl voor de eerste drie per catego rie een beker of standaard beschikbaar het Noorden worden bezichtigd. en 17.00 uur de molen van polder Het Noorden bij Oosterend. De molen kan dan van binnen en van buiten gratis wor den bezichtigd onder leiding van vrijwilli ge molenaars. Om 19.30 uur begint op het veld aan de Nikadel in De Koog een Tally-ho wedstrijd, georganiseerd door de vere niging van het aangespannen paard ,,De Blijde Rijders" in samenwerking met De Koog Promotion. Tally-ho is een race Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 topt 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma. Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost ƒ1,— per persoon, en aanmelden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost ƒ1,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur. mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen Deze Recreaktief-krant maakt "elding van alle dagelijks wisselen- e evenementen op Texel. Maar op et eiland is nog veel meer te doen te beleven. Denk aan de vaar- en istochten, excursies, bowling, nini-golf. Jan Plezier, exposities, nz. Daarvoor verwijzen we naar exeltoerist, een gedeeltelijk in kleur itgevoerd magazine dat om de drie 'eken verschijnt en overal op Texel 'oor ƒ2,25 te koop is. In Texeltoerist een plattegrond van Texel en de lorpen, een hoogwatertabel, Üenstregeling voor boot en bus, ver- 'uuradreseen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen openingstijden van bankvestigin- en, artsen, autodealers, postkanto- sn en nog veel meer, waaronder Jds wisselende actuele artikelen vele tientallen tips en wetens- Waardigheden. De „Texeltoerist" gratis bijlage vormen een corn- fleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaag de Texel-vakantie! DE KOOG Schumakersweg rsOCi-: Gerritslanderdijkje DEN BURG Rozendi)k Gasthuisstraat Akenbuurt Westerweg 6 (.Keesomlaan //V-ZEIemert Hoornderweg _eemkui! Zuid-Haffel (7) De Rede Avro's Toppop disc-jockey Rob Ronder. De Pontweg, de verbinding tussen de veerhaven en De Koog, is de belang rijkste verkeersader van Texel. Om uw bestemming op het eiland vlot te kun nen bereiken moet u letten op de zij wegen die allemaal een naam hebben maar ook een nummer dragen. Als in een publicatie van een recreatiebedrijf of in de aankondiging van een evenement wordt gesproken van „zijweg dan wordt een zijweg van de Pontweg be doeld. Het nummer heeft niets te maken met de nummers van de kilometerpalen op het strand. Zijweg negen loopt dus niet naar het strand paal 9. Auch die deutschen Gaste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Grimden nicht in der Lage sind. diese Zeitung ganzlich in deutscher Sprache herausgeben zo können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Verantaltungen für Urlau- ber auf unserer Insel. Die Programmübersicht un holl. Sprache ist et- was ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstantungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, sie helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag 7. Juli Bei günstigen Winden dreht sich zwischen 13.00 und 17.00 Uhr die Mühle in Polder Het Noorden bei Oosterend. Die Mühle kann dann von innen und aus- sen kostenlos besichtigt werden, unter Leutung von freiwilligen Müllern. Urn 19.30 Uhr beginnt auf dem Sportplatz an der Nikadel in De Koog ein Tally- Ho Wettkampf, für Pferde und Ponys. Man kann sich bei den manegen Elzen hof, Bornrif, Kikkert und Zoetelief anmelden, sowie am Tag des Wettkampfes, ab 19.00 Uhr. Zuschauer bezahlen Hfl.2,50 (Erwach.) und Hfl.1,(Kind.). Teil nahmegebühr (Einlage) Hf 1.10,— p. Pferd. Sonntag, 8. Juli Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3 für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4— Montag, 9. Juli Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. Um 16.00 Uhr findet auf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennenoord (am Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1,anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoord (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier alter als 14 Jahr. Anmeldung ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Aufch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann man sich ab 18.40 Uhr zu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zëigt. Eintritt Hfl.1,50 für Erwachsene und Hfl.1,— für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg) Bridge spielen. Einlage betragt Hf 1.10,— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in der Kantine des Campingplatzes De Koornaar am Grensweg anmelden. Teilnah megebühr Hfl.2 p.P., die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. In der Disco-Dancing Question ist heute Abend eine Toppop Discoshow mit DJ Rob Ronder. Eintritt Hfl.5 Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1,- p.P. Dienstag, 10. Juli Um 13.45 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt anmelden und zwar in der Kantine des Campingplatzes Loodsmansduin bei Den Hoorn. Die erste Gruppe fahrt um 14.00 Uhr los, die Kosten betragen Hfl2— p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpsstraat, De Koog eine Kirchenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Je der Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW, Teilnahme is kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley balspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen. De Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl.2,50"p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. In der Kaapstraat Nr. 15 in De Koog ist eine Ausstellung sowie Vorfürung von Brandmalerei zu besichtigen. Es ist von 14.00*18.00 Uhr geöffnet und der Ein tritt is gratis. Ab 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden; halbwegs vom Pelikaan weg (Seitenweg 14, am Kopjesweg). Teilnahmegebühr Hfl.2,- p.P. Es wird in Gruppen von 4 oder 5 Personen gespielt. Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1 Um 15.00 Uhr findet auf dem Platz an der Boodtlaan, De Koog, ein Jugend fussbalspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1,— an melden. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 20.15 Uhr in der Ref. Kirche in Oosterend konzertiert Adriaan Oudkerk mit Musica Texla. Mittwoch, 11. Juli In dem Gebaude neben der Ref. Kirche in De Cocksdorp werden von 14.00-17.00 Uhr und von 19.00-21.00 Uhr Hand- en Stickereiarbeiten verkauft. lm Schwimmbad Molenkoog in Den Burg finden ab 14.00 Uhr verschiedene Schwimmbadspiele statt.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7