f woensdag rans Eigenraam bleef e beste scheerder ende zwemvierdaagse jevarieerd zwemfeest Texelaartjes AGEND4 Ik zie, W: Vrachtauto ramde gevel ,,The good, the bad and the ugly' FAMILIEBERICHTEN t iSDAG 10 JULI 1984 TEXELSE COURANT eerste Hoornder donderdag in het teken van het Texelse 3. Dat hield in dat de hoofd- il van het programma dat 's ds in het dorp was te beleven. Texe'J°nd uit een wedstr'jd schapen- ren en een wedstrijd schapen- Winnaar bij het scheren IFrans Eigenraam, die daarmee litel prolongeerde en het melken gewonnen door Marius Witte Wezenspyk. 3 Nat sch|ern i de 'zake scheer- en melkwedstrijd on makkelijk in en kermisachtige tiehijand waarbij op onwaardige wijze dieren wordt omgesold. De rnder organisatie had 'echter waar getroffen om het verantwoord te Jen, wat onder meer bleek uit de iftei fizigheid van veterinair toezicht eoefend door dierenarts J. Klinkers) lardfthet feit dat bij de beoordeling ook werd op „omgang met het dier." het scheren werden verder punten ekend voor de wijze van ophalen en leiden, het afleveren van een onbe- ïdigde vacht, het totaalbeeld van het iioren schaap en de scheertijd, naar Frans Eigenraam die 690 pun- verwierf leverde een mooi schaap verwondingen af. Toch was hij der snel dan nummer twee Martin kert die 632 punten kreeg en voor het eren 2.56 seconden nodig had. De de plaats werd gedeeld door Henk kert en Kees Zijm (elk 627 punten) en is Witte bezette met 574 punten de iste plaats, mede als gevolg van het dat hij een „moeilijk" schaap onder ien had.' jury bestond uit Johan Bakker en Roeper. Vakkundig commentaar geleverd door Willem Bakker van pyk". De schapen waren beschikbaar child ak w an on gesteld door Thames Commandeur van „De Stolp". Voor het schapenmelken meldden zich 10 deelnemers die onder de ogen van ju ryleden J. Klinkers en J. Koolhof gerouti neerd aan het werk gingen met schapen die beschikbaar waren gesteld door H. Smit van Zuid Haffel. Hier werd niet al leen gelet op de hoeveelheid melk maar ook op de omgang met het dier, de voor behandeling van de uier, de handstand („Dat is geen acrobatische toer maar de manier waarop de spenen in de hand worden gehouden", legde Willem Bak ker uit), de houding van de melker en het „schoonste geheel". Winnaar Marius Witte leverde 1220 cc melk bij de jury af. Nummer twee was een vrouw: Mar van Maldegem-Benit die 1200 cc melk uit een schaap haalde, nummer drie was Henk Witte (1120 cc) en vierde werd Frans Bakker met 1050. Bij het scheren werden aan elke deelne mer twee schapen toegewezen en bij het melken één. Beide wedstrijden verliepen zonder in cidenten of problemen. De schapen ble ven er monter onder, wat niet van zelfsprekend is, want vorig jaar kreeg met tijdens de wedstrijd te maken met een geval van „scheerziekte" en kon door snel ingrijpen een schaap nog maar net van de dood worden gered. Scheer ziekte („een slag in de darm") is het ge volg van een ongewone houding waarin het schaap voor het scheren wordt ge dwongen terwijl ook schrik een rol schijnt te spelen. Ook het overige programma was ge noeglijk. Het fanfare zorgde voor de mu ziek en er waren in de Herenstraat tien tallen stalletjes waar van alles te koop werd aangeboden, terwijl er in het dorpshuis disco was voor de jeugd. Dit alles veroorzaakte een flinke toeristen- drukte en dat was uiteraard de bedoeling. Een tot dusver onbekende vrachtauto heeft de woning Koetebuurt 20 in Oos terend zodanig geraakt, dat dakgoot, muur en balklaag ernstig werden ontzet waardoor van aanzienlijke schade sprake is. De aanrijding gebeurde reeds dins dag, omstreeks 12.00 uur. De vrachtwa gen, vermoedelijk crème of wit, reed door. De politie hoopt op inlichtingen uit het publiek. De Italiaan Sergio Leone heeft met zijn westerns filmhistorie gemaakt. Hij streeft, zo zegt hij zelf, naar realisme en laat hebzucht, corruptie en geweld zien op een manier zoals geen enkele regis seur voor hem dat ooit deed. Deze film is hiervan een goed voorbeeld. De goe de (Clint Eastwoodf) en de gemene (Lee van Cleef) proberen een schat van $200.000 dollar op te sporen en stuiten daarbij op felle tegenstand van de slech te (Eli Wallach). Tussen hen begint een geslepen spel van list en bedrog, dat langzaam overgaat in een krachtmeting, waarbij alle wapens en trucs geoorloofd zijn. Niet alleen tegen elkaar maar ook tegen verschillende elkaar bestrijdende legereenheden (de Amerikaanse burger oorlog woedt nog steeds) die het trio voor deserteurs aanziet. Tenslotte tref fen de drie desperado's elkaar op de plaats waar de schat begraven ligt. Zij beseffen dat hij die het snelste schiet, rijk zal worden. Maar wie durft als eerste zijn pistool te trekken.." „The good, the bad and the ugly" is door de sobere verteltrant maar vooral ook door de verbazend sterke sfeer een western die met kop en schouders bo ven zijn soortgenoten uitsteekt. Te zien als woensdagwestern in City, 20.00 uur. Dinsdag 10 juli Van 19.00 tot 20.00 uur heeft de sport visclub een wedstrijd aan het binnenwa ter van de Oorsprongweg. In het raadhuis komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen, aanvang 19.30 uur. Organist Oudkerk uit Alkmaar en het amateursymfonie-orkest Musica Texla geven een uitvoering in de Hervormde kerk van Oosterend, aanvang 20.15 uur. De tiende zwemvierdaagse die vorige week in zwembad Molenkoog werd ehouden is een gevarieerd feest geworden. Vooral vrijdagavond was er in iirond het zwembad veel te beleven en het mooie weer gaf toen een zo- ers cachet aan de waterpret. Deelnemers tot elf jaar moesten 250 |Jt maximaal 500 meter zwemmen en K uderen konden 500 tot 1000 meter in (3 et water afleggen. Maar liefst 430 per sonen deden mee aan deze vierdaagse over dat aantal is de organisatie, het wembadpersoneel, zeer tevreden. Vo lg jaar verschenen 420 zwemmers op de artblokken van het bad. De oudste eelnemer was dit jaar de heer Witte (72 ar) en de jongste was Petra Witte (5 ir). Naast het zwemmen konden de selnemers en publiek elke avond genie- sn van allerlei activiteiten. Waterbakken Maandagavond moesten de 6- en •jarige fietscrossers voorronden rijden foor de finale van vrijdagavond. Het par- ours op de speelweide van het zwem- was beslist attractief. Met name een weetal waterbakken vormden voor de 'ossers glibberige obstakels. GVT ver- torgde een demonstratie minitrampoline pringen in het water. Dinsdagavond re ien de 8- en 9-jarige fietscrossers en verd de wedstrijd „voor paal staan" ge- ouden. De deelnemers moesten met een stok in hun handen watertrappelen uiteraard de stok zo lang mogelijk bo- l'-en water houden. Het lukte Jolanda Smit om de stok 45 minuteen droog !ehouden. Zij won dit onderdeel van de zwemvierdaagse. Joost Bruggeman bleek donderdaga vond zeer taai in de wedstrijd „paal han gen". Twee minuten en 24 seconden bleef hij aan een touw, dat bevestigd was aan de ppal, hangen om zo een taart te winnen. Donderdagavond ver maakte zwemclub TX '71 het publiek met een kleine kermis. Vrijdagavond was er ook kleine kermis en een vlooienmarkt van en voor kinderen. Daar werd veel overtollig speelgoed verhandeld. Door ziektf/xon een optreden van de play-backgro j Meatloaf niet doorgaan maar zij weraen ter elfder ure vervangen door drie kleine Star Sisters. Het trio liet het talrijke publiek genieten van een leu ke show die met een langdurig applaus werd beloond. Finales De finales van de fietscrosswedstrijd zorgden voor veel strijd op modder, gras en in het water. Maas de Hoog won de match van coureurs jonger dan zes jaar en Matthijs Albers en Jan Boyen Rienks werden winnaars bij de 6- en 7-jarigen. Marcel Ris won de poule van 8- en 9-jarigen en Jasper Mulder werd eerste bij de 10- 11 en 12-ajrigen. Alle deelne mers kregen na afloop een herinne- ringsrnpdaille en een bon voor de barbe cue die tot vrijdagavond laat duurde. Geheel onverwacht is van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Dirk Jacob Keyser, echtgenoot van A. Keyser-Bakker, op de leeftijd van 79 jaar. Den Burg: A. Keyser-Bakker Opmeer: J. Specht-Keyser J. Specht Amsterdam: M. Laag water-Keyser F. Laagwater Den Burg: D. J. Keyser B. Keyser-Liedermooy Haren: J. Keyser A. Keysër-O'Gorman Rijsenhout: A. Keyser J. Sirkel en kleinkinderen Texel, 8 juli 1984, Meijertebos 2, 1791 MA Den Burg. Een korte rouwdienst wordt gehouden in de Doopsgezinde kerk te Den Burg op donderdag 12 juli om 13.00 uur waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Na een langdurige ziekte is toch nog onver wacht overleden mijn lieve man Pieter Bruin, op de leeftijd van bijna 76 jaar. J. Bruin-Eelman Texel, 6 juli 1984, De Houtmanstraat 32, Oudeschild. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de' Oudeschilder begraafplaats. Na een ernstige ziekte is van ons heengegaan, gesterkt door het H, Sacrament der Zieken, mijn man, onze vader en opa Cornelis Johannes van der Star, op de leeftijd van 78 jaar. E. van der Star-Keysper kinderen en kléinkinderen Texel, 6 juli 1984, Warmoesstraat 58, 1791 CS Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de Oudeschilder begraafplaats. Blij zijn wij met de geboor te van onze zoon en broertje Ivar Leen, Margriet en Fedor van Elk Schoorwal 23, 1791 HM Den Burg, Texel, 8 juli 1984. Dankbaar en blij zijn we met de geboorte van onze dochter Alice Judith (Alice) Piet Bas Ellie Bas-Versteegh Kotterstraat 5, 1794 BD Oosterend, Texel, 4 juli 1984. Wij zijn dolgelukkig met de geboorte van Martine Susanne Zij is geboren op 6 juli 1984 en is de dochter van Joop Steenvoort en Ineke Steenvoort-Wolse Schoudieck 10, Den Burg, Texel. Tijdelijk adres: Gemini ziekenhuis, Den Helder. ken nemer kaarten kollektie kt» kjien c-' uw uiutuwn trouwt 'cUukktf- Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg - Texel tel. (022201 2741 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft gedaan, delen wij u mede dat na een kort ziekbed, toch nog onverwacht, van ons is heen gegaan onze lieve moeder en oma Aleida Hendrika Bisselink, op de leeftijd van 62 jaar. A. Voorthuijzen H. Voorthuijzen B. Voorthuijzen-Jonker D. Voorthuijzen-Voorthuijzen P. Voorthuijzen A. Jonkman-Voorthuijzen W. Jonkman J. Voorthuijzen A. v. d. Korput-Voorthuijzen P. v. d. Korput M. Versteeg-Voorthuijzen C. Versteeg M. Voorthuijzen P. Voorthuijzen P. Eelman-Voorthuijzen G. Eelman C. Woestenberg-Voorthuijzen T. Woestenberg en kleinkinderen Texel, 8 juli 1984, Ada van Hollandstraat 2, 1791 DH Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 11 juli om 14.00 uur vanuit de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk, op de algemene begraaf plaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 10 juli van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in de ver gaderzaal van de Doopsgezinde kérk. Tot ons groot verdriet is op 6 juli 1984 heenge gaan onze lieve man, vader en opa Lammert Bakker, echtgenoot van D. Buijsman, op de leeftijd van 71 jaar. D. Bakker-Buijsman Nel Marjan en Jan Tineke en Edde Den Burg, Texel, Beatrixlaan 28. De begrafenis heeft maandag plaatsgevonden in Den Burg. Met droefheid geven wij kennis dat van ons is heengegaan onze beste zwager en oom Lammert Bakker P. Buijsman M. Buijsman-Mes D. Hillen J. Hillen-Buijsman en kinderen Dankbaar voor de vele jaren vriendschap nemen we bedroefd afscheid van onze vriend Lammert Bakker echtgenoot van D. Buijsman Aris van der Vis Dieuw van der Vis-Vonk Op 6 juli hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve Opa Bakker Linda - Joop Juliëtte Miranda Stefan Pieter-Jan Gerda Bij ons is geboren op 2 juli 1984 onze lieve zoon Adriaan Marcus Jan Mare en Geertje van Rijsselberghe Monnikenweg 4, Den Burg. Bezoektijden tussen 16.00 en 17.50 uur of .belt u ons even, (02220) 3766. Willem Roeper en Monique Bremer U begrijpt het al wij gaan trouwenen wel op vrijdag 20 juli 1984 om 14.15 uur in het gemeente huis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in de Gerefor meerde kerk te Den Burg door ds. Blaauw. Gelegenheid om samen het glas op deze heugelijke gebeurtenis te heffen bestaat van 19.30 tot 20.30 uur in „Theodorahoeve", Kogerstraat 24, Den Burg. Ons adres is: Koorkap 27, 1613 DE Grotenbroek. Een kaartje of een woordje doet zo goed, daarom wil ik allen die belangstelling toonden tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst heel har telijk dank zeggen voor hun belangstelling. B. de Jong Voor al uw belangstelling, zowel in het ziekenhuis als na mijn thuiskomst, wil ik iedereen hartelijk heel har telijk bedanken. Het heeft mij heel veel goed gedaan. M. v. d. Brink-v. Leeuwen Oranjestraat 4, Oosterend. Gratis af te halen 3 jonge konijnen. 02220-2604. Zaterdag a.s. 13.00 uur rommelmarkt in Ooste rend, met vers gebakken vis vanaf 10.00 uur. Gevraagd voor snackbar jongen of meisje, 17 - 18 jaar. De Buteriggel, tel. 02228-362. PAGINA 3 Te koop aangeb. 1 tour caravan merk Sprite 435 met nieuwe voortent. Prijs 72.000,-. Tel. 02220-2661. Zoekgeraakt tussen 1 en 6 juni ecru kleurig kort jasje met gebloemd zijden voe ring. Verkeerd afgehaald bij de stomerij aan de We verstraat. Graag bericht aan Ank Plaatsman, Hoge- reind 18, De Waal, tel. 3190. Te koop slaapbank 2 stoelen. Jan Dirkszoord 14, tel. 4554 na zes uur. Te koop aangeb. BMW 320. Tel. 02220-4277 na 18.00 uur. Te koop Kreidler, op knapper. Incl. verz. Tel. 2290. Te koop Ford Taunus 1.6 L, bj. nov. '76. Te bevr. Schilderend 121A. Er waait een frisse wind bij Hans van der Klift. (On danks het mooie weer). Nieuw! Linosneden, etsen en acryldoeken met Texel se voorstellingen van Neeltje van Sloten. Bij Hans van der Klift in de Weverstraat. Okido op de bon met jeep en kar. De grondploeg Drijver. Wij werken in het don ker, maar de resultaten mogen gezien worden. Fo- tohandel Pieter de Vries, Herenstr. 11, Den Hoorn. Vermist grijs blauwe perzische poes, Den Burg, 02220-5003. Te koop Yamaha FS 1 goed onderhouden. D. Os- sel, tel. 02228-445. Te koop Maico crossmo tor, prijs 7650,—. Tel. 02220-4819. Te koop witte trouwjurk mt. 40. 02228-353. Te koop aangeb. kam- peerbedje. Tel. 02220-4200. Icob voordeelboek: Ali ce in Wonderland, origine le uitgave van 727,50 voor 712,50. Alleen bij Nauta boek beêld. Clowns, goochelen en de sprekende pop, donder dag 's middags op de Kinderboerderij. Café De Zwaan elke za terdagavond live muziek. U.S. TOP een te gekke, leukke fijne spijkerbroek, lekker wijd, gebleekt, 64,90. Mantje Mode, Ho- gerstraat 5. Het telefoonnummer van schoonheidsspecia liste Anneke Rienks-Koorn is tijdelijk (02220) 3679 - liefst vóór 10 uur bellen. Zaterdag a.s. 13.00 uur rommelmarkt in Ooste rend. Met vers gebakken vis vanaf 10.00 uur. KK, KG en maten. Dit kunnen we even niet laten. Bedankt voor het feest, 't Is knal geweest. We zullen er nog lang over praten. Gevraagd ervaren bran- dingsurfinstructeur voor hele dagen. Telefoon 02226-489. Wie heeft zaterdag 30 juni 's avonds een verkeerd jack meegenomen uit „De Lindeboom". Te ruilen bij A. Ag ter, tel. 02220-4807. Zaterdag a.s. 13.00 uur rommelmarkt in Ooste rend. Met vers gebakken vis vanaf 10.00 uur. Citroën GS break '79 perfect onderhouden, 1e eig. vr.pr. 73.750,—. Tel. 02220-2007. Te koop gevraagd bol derwagen. 02220-4225. Te koop aangeboden ra cefiets Miyata, zeer goed onderhouden 7400,—. Tel. 02220-2197, na 16.00 uur vragen naar Korrie. Te koop 6 jaar oude Opel Rekord diesel. Pr. n.o.t.k. Tel. 02223-823. Donderdag 12 AVRO'S toppop Question. juli Te koop z.g.a.n. lucht kussen grasmaaier en 17 nieuwe Heugaveld tegels, rood, redelijke prijs. Tel. 02225-638. John Rebo's jeugdvarie- té, iedere donderdagmid dag op de Kinderboerderij. Te koop 1 jong dwerg- geitje. Heetveld, tel. 2873.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3