1 l/ELKOM venementen van 14 juli tot en met 22 juli Bxeltoerist voor en complete vakantie Zaterdag 14 juli Maandag 16 juli Zondag 15 juli Veranstaltungen für die Gaste - gg yni^ M Mé i'-jM Auch die deutschen Gaste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründen nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprache herausgeben zo können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Verantaltungen für Urlau ber auf unserer Insel. Die Programmübersicht un holl. Sprache ist et- was ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstantungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, sie helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag, 14. Juli lm Zentrum von Oosterend ist ab 10.00 Uhr Fischverkauf. Um 13.00 Uhr ist im Zentrum von Oosterend Trödelmarkt. In der Disco-Dancing De Jelleboog spielt heute Abend die gruppe „Shoreline". Sonntag, 15. Juli Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel- den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3,für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,—. Auf dem Hogeberg (Schansweg) in der Nahe von Den Burg beginnt um 14.00 Uhr ein Seifenkistelrennen. Jeder zwischen 9 und 15 Jahren, welcher ein Sei- fenkistel besitzt, kann kostenlos teilnehmen. Für Kinder bis zu 9 Jahren wird ein Rollerrennen organisiert. Teilnehmer können sich ab 13.30 Uhr beim gelben Bus anmelden. lm Dorfshaus d'Ouwe ULO beginnt um 20.00 Uhr der Film: „Draag Greenham mee naar huis". Dieser Filmabend ist nur für Frauen zuganglich. Montag, 16. Juli Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. Um 16.00 Uhr findet auf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennenoord (am Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1 anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoord (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier ëlter als 14 Jahr. Anmeldung ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Auch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann man sich ab 18.40 Uhr zu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfl.1,50 für Erwachsene und Hfl.1,für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hf 1.10— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in der Kantine des Campingplatzes De Bremakker am Tempeliersweg (Seitenweg 12 ab Pontweg) anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.2,p.P., die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. In der Disco-Dancing Question ist heute Abend eine Toppop Discoshow mit DJ Jerry Jetson. Eintritt Hfl.5,—. Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1— p.P. Dienstag, 17. Juli Um 13.45 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt anmelden und zwar in der Kantine des Campingplatzes Sluftervallei am krinweg bei De Cocksdorp. Die ersle Gruppe fahrt um 14.00 Uhr los, die Kosten betragen Hfl2,- p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpsstraat, De Koog eine Kirchenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Je der Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW, Teilnahme is kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley balspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P, die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen. De Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl.2,50 p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. In der Kaapstraat Nr. 15 in De Koog ist eine Ausstellung sowie Vorfürung von Brandmalerei zu besichtigen. Es ist von 14.00-18.00 Uhr geöffnet und der Ein tritt is gratis. Ab 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden; halbwegs vom Pelikaanweg (Seitenweg 14, am Kopjesweg). Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P. Es wird in Gruppen von 4 oder 5 Personen gespielt. Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1,—. In der red. Kirche in Den Hoorn beginnt um 20.15 Uhr. ein Orgelkonzert von Evert Westra. Um 15.00 Uhr findet auf dem Platz an der Boodtlaan, De Koog, ein Jugend- fussbalspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1,— an melden. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Von 19.00-21.00 Uhr ist am Strand bei Paal 9 Seewettangeln. Anmeldegebühr Hfl.5— für Erwachsene und Hfl.4- für Jugendliche bis zu 16 Jahren. JULI sfctje: Jitze Beintema, [entehuis Texel, 1, Den Burg, GBfflSPp: ■22201 3041, toestel 239. v/h Langeveld en De Rooy h--.H A Avro's Toppop disc jockey Jerry Jetson is vanavond in Question Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 topt 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 tot 14 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost f\— per persoon, en aanmelden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u-alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost ƒ1,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij Vandaag verschijnen op de Hogeberg zeer snelle zeepkisten. per categorie een beker of standaard be schikbaar is. Op de Hogeberg (Schansweg) nabij Den Burg begint om. 14.00 uur de eerste zeepkistenrace van dit seizoen, leder een tussen de 9 en 15 jaar die in het bezit is van een zeepkist (een zelfgemaakt bestuurbaar wagentje) kan gratis mee doen. Voor de jeugd tot en met 9 jaar is er een autopedrace waar ook gratis aan meegedaan kan worden. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.30 uur opgeven bij de gele recreaktief-bus die iets over de top van de Hogeberg staat opgesteld. Van 14.00 tot 17.00 uur kunt u komen kennismaken met keramiste Rosemary van der Pieterman en haar werk in De Scholerie, Postweg 72 in Zuid-Eierland. In dorpshuis d'Ouwe ULO houdt een vrouwengroep vanaf 20.00 uur een film voorstelling. De film Draag Greenham mee naar huis gaat over het vrouwen- vredeskamp in Greenham Common in Engeland. De filmavond is alleen bestemd voor vrouwen. De Koog houdt een crossloop bos en duinen voor recreatielo- i jeugd, dames, senioren (t/m 34 en veteranen. De afstanden zijn 4 Skilometer. De start is om 19.30 uur if het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en deelname kost f3 voor personen tot en met 14 jaar en ouderen betalen f4,—. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt ontvangt een herinne ringsmedaille, terwijl voor de eerste drie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi'r strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. ik zes jaar geleden tot burge er van Texel werd benoemd, int een van de gelukkigste mo to uit mijn leven. Ook nu nog iouw ik het a/s een voorrecht dit stukje Nederland te mo- nonen en werken. De aantrek- \heid van Texel wordt vooral ge- i door zijn veelzijdigheid en istrektheid. Het is geen klein ei- j maar een royaal gebied waar ten met uiteenlopende interes- iit de voet kunnen. Zowel lief- <s van natuurschoon als van menselijke" atracties kunnen dop aan hun trekken komen, elkaar te hinderen. Toeristen Werlei „soort" zijn dan ook van welkom. Op Texel hebben we Ingespannen om het de vakan- mgers naar de zin te maken, deze krant of het magazine Hoer ist" doorbladert, zal zien heel. wat te beleven is, zelfs ui dat één vakantie lang niet ge- J. A. Engelvaart burgemeester van Texel te kust en te keur in het oude dorpscentrum van Oosterend. Deze Recreaktief-krant maakt "ding van alle dagelijks wisselen evenementen op Texel. Maar op 'eiland is nog veel meer te doen 'e beleven. Denk aan de vaar- en tochten, excursies, bowling, ei-golf, Jan Plezier, exposities, Daarvoor verwijzen we naar eltoerist, een gedeeltelijk in kleur Sevoerd magazine dat om de drie ten verschijnt en overal op Texel ir f2,25 te koop is. In Texeltoerist at een plattegrond van Texel en de 'pen, een hoogwatertabel, nstregeling voor boot en bus, ver- uradreseen voor fietsen, paarden, 'derwagens, visboten, adressen openingstijden van bankvestigin- i. artsen, autodealers, postkanto- 1 en nog veel meer, waaronder 'eds wisselende actuele artikelen vele tientallen tips en wetens- ardigheden. De „Texeltoerist" "gratis bijlage vormen een com- st Texels informatiepakket. Dat itu niet missen voor een geslaag- jTexel-vakantie! lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll van Oosterend is vanmid- Er worden al- spullen te koop aangeboden, een rad van avontuur, er wordt piek gemaakt, enz. De rommelmarkt begint om 13.00 uur maar vers gebakken vis is al om 10.00 uur te koop. In discotheek de Jelleboog in Den Burg is vanavond een optreden van de groep Shoreline.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5