Dekker onthulde Hoorn der vraagbaak \(f\l NAUTA mm -JM Diefstallen inghy aangespoeld Irossloop De Koog Geen voorrang Zwemdiploma's in nieuw jasje Deur niet goed dicht Windvlaag Doorrijders BOEK&BEELD SDAG 17 JULI 1984 TEXELSE COURANT jn i ^vin^eristen in het monumentale Den Hoorn vragen heel wat af. laaldelijk benaderen ze winke- en andere inwoners. Waar is die ogisch dynamische boerderij fiatus? Waar is het scheepvaart- seum? Hoe kom ik bij camping SI :dsmansduin? Waar kun je hier in huren en hoe kom ik bij dat nekoekenhuis aan het Klif? de VVV uit Den Hoorn is ver- jn is de behoefte aan een taagbaak" nog duidelijker :ej rarden. actieve Hoornder ondernemersve- ging heeft er wat aan gedaan. Niet, men wellicht zou denken, door alle irnder op te roepen deze vragen toch zoveel en zo vriendelijk mogelijk te itwoorden omdat er niets gaat bo- persoonlijke benadering, maar door ids aanbrengen van een plattegrond van ;pro dorp achter een glas op.de gevel van hadInga's supermarkt en het pand van m ik Troost aan de andere kant van het pdie plattegrond kan de weetgierige ist zien wat er in het dorp te zien en nop is. Met nummers en foto's wordt delijk gemaakt waar zich de voor toe risten belangrijk geachte objecten bevin den. Men beperkt zich niet tot de dorps kom. Ook Loodsmansduin en het haven restaurant van 't Horntje zijn aldus aan gegeven. De landkaart met foto's zit achter een degelijk stuk gewapend glas. De laatste hand moet er nog aan worden gelegd want er ontbreken enkele foto's en ook is nog verzuimd het punt aan te geven waar de informatiehongerige toe rist zich bevindt. De vraagbaak werd ver vaardigd door Willem Witte, Pieter de Vries en Han Bakker. Onder het goedkeurend oog van voor zitter Wil van Hintum van de Hoornder ondernemersvereniging werd het infor- Bij een supermarkt in De Koog wer den woensdag enkele kratten bier van het opslagterrein gestolen. De politie is nog bezig met het onderzoek maar zeker is dat het een groep jongelui betreft die met behulp van een auto het bier heb ben gestolen. Op het strand bij Paal 22 spoelde ïrinfeermorgen een opblaasbaar red- ïgvlot aan. De dinghy is afkomstig van de Griekse fikerFiliatra Legacy". De rubberboot niet meer compleet en de politie zal p ntact opnemen met de strandvonderij iter verder moet gebeuren. De Griek- rederij zal geen belangstelling tonen, dat de waarde van het vlot niet op- tegen de vervoerskosten. De mo- i Ikheid bestaat dat deze strandbuit n plaatsje krijgt in het maritiem idfjseum. Met een recordaantal deelnemers 236) ging zondagavond de vijfde (ossloop van SV De Koog van start. De weersomstandigheden waren voor dit sportieve hardloopevene- w ent. Bij de dames doet Emelie Veeger e et uitstekend. Zij weet zich steeds weer de prijzen te lopen. Opvallend is leeds weer het grote aantal enthousi- jeugdigen dat meeloopt. Zondag elf acht wordt er weer gestart aan de loodtlaan. lecreanten: R. Brouwer 16.52; E. H. 17.00; A. Knaapen 17.12. Jeugd: A. Roza 17.40; A. Timmer 8.29; J. Schraar 18.37. lames: E. Veeger 19.24; K. Link 19.54; Bruining 21.06. leren: J. Brouwer 27.37; M. Goënga 28.14; C. Timmer 29.09. leren veteranen: E. Heinz 29.05; W. lueck 29.48; D. J. Bakker 30.13. Donderdagmiddag gebeurde op de kruising Keesomlaan/Pontweg een lich te aanrijding wegens het niet verlenen n voorrang. Een 55-jarige Texelaar reed met zijn auto vanaf de Keesomlaan de Pontweg en zag te laat een auto komende va naf 't Horntje. Laatstgenoemde wagen werd bestuurd door een 37-jarige vrouw uit Amstelveen. Beide auto's hadden schade aan de voorzijde. Donderdag deed een Texels meisje aangifte dat het verzekeringsplaatje van haar brommer was gestolen. Het plaatje heeft het opschrift FTM-635. Donderdag werd een zonnebril gesto len van een toeriste uit Bussum. Dat ge beurde tijdens bezoek aan de kinderboerderij. Zaterdag kwam een 20-jarige jongen uit Huizen de politie meedelen dat zijn fietspomp met een waarde van dertig gulden was gestolen. Zijn fiets stond ten tijde van de diefstal bij het vliegveld. Een 39-jarige Texelaar mist sinds woensdag zijn boottrailer. Deze aanhan ger moet het vorig weekend al gestolen zijn in De Koog. Van een auto die woensdagnacht op de Nikadel stond geparkeerd werden de rubbers van de ruitenwissers gestolen. Woensdag moest een militair uit Den Helder die bij het Paracentrum een cur sus volgt, op sokken naar huis. Hij had zijn legerschoenen naast de hangar op het vliegveld gezet. Toen hij na een sprong gemaakt te hebben terug kwam waren zijn ,,legerkistjes" verdwenen. De schoenen hebben een waarde van ƒ150,—. Bij een bedrijf in de Parnassiastraat in De Koog werd het bordje Toeristenme nu" en een schild met het bedrijfsvignet van de gevel gestolen. Een 18-jarige Duitser moest zaterdag constateren dat de buddyseat van zijn motor was gestolen. De motor stond op een parkeerterrein van een camping in De Koog en de dief kon met een schroe vendraaier de motorzetel losschroeven. Van een Duitse auto werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de kenteken plaat (MH - AN - 797) gestolen. De auto stond bij een camping in De Koog. matiebord donderdag officieel door VVV-directeur J. W. Dekker onthuld. Hij deed dat door de groen-zwarte Texelse vlag met wimpel van het glas weg te trekken. Vanaf 1 augustus zullen de zwem diploma's C, D, E, F, vervangen wor den door zwemvaardigheidsdiplo- ma's I, II, III. Het grote verschil tus sen de oude en nieuwe diploma's is dat de zwemvaardigheidsdiploma's I, II en III onderverdeeld zijn in een basispakket en een keuzepakket. Het basispakket, waarin onderge bracht zijn o.a. schoolslag, enkelvoudige rugslag, borstcrawl maar ook onderwa- terzwemmen en bordjes duiken moet door alle examenkandidaten afgewerkt worden. Daarnaast moeten de kandida ten twee onderdelen uit het keuzepakket afwerken. Het keuzekpakket bestaat uit zes on derdelen: springen van de plank, snorke len, zwemmend redden, kunstzwem- men, balvaardigheid en nostalgische sla gen. Zwembad Molenkoog start maandag 23 juli met de opleiding voor deze nieuwe diploma's. Spoed Men kan in het bad terecht voor alle drie nieuwe zwemvaardigheidsdiploma's en voor de onderdelen snorkelen, zwem mend redden, kunstzwemmen en bal vaardigheid. Omdat het diplomazwem- men reeds half september plaats zal vin den zal deze cursus alleen toegankelijk zijn voor kinderen die al in het bezit zijn van het oude diploma C. Belangstellen den kunnen zich opgeven aan de kassa van het zwembad, tel. 02220-3373. Een 64-jarige Duitse toerist stond woensdag met zijn auto langs de Redou te. Toen een vrachtwagen passeerde vloog een portier open dat door de ach terbumper van de vrachauto werd be schadigd. De vrachtwagen werd bestuurd door een 25-jarige Texelaar. De Duitser constateerde dat het portier niet goed was afgesloten en dat windzuiging veroorzaakt door de passerende vracht wagen er voor had gezorgd dat de deur open vloog. Bij de politie kwam de afgelopen dagen een aantal meldingen binnen over doorrijders na een aanrijding. Donderdag nam een autobus de bocht Hoofdweg-Slufterweg zodanig krap dat een daar rijdende fietser uit Nij megen werd geraakt. Het voorwiel van het rijwiel was krom. De politie nam later contact op met de chauffeur van de bus en deze verklaarde niets te hebben gemerkt. Een inwoonster van Oosterend meld de de politie zaterdag dat een onbeken de in de nacht van vrijdag op zaterdag tegen haar in de Vliestraat geparkeerde, auto was gereden. De linkerzijde van de wagen was beschadigd en de veroorza ker had geen briefje achtergelaten. Een 22:jarige automobiliste uit Rulte constateerde donderdagmorgen dat haar geparkeerde auto op de Vogelen zang was aangereden. Een windvlaag was er volgens een 19-jarige automobilist uit Oss don derdag de oorzaak van dat hij met zijn Golf in de sloot van de Hoorn- derweg belandde. De automobilist reed met grote snel heid richting Den Hoorn en passeerde een Texelse fietser, die volgens de toerist door een windvlaag slingerde. Hij moest daardoor extra uitwijken en schrok. De schrikreactie zorgde er voor dat hij de macht over de auto verloor en in de berm tegen een verkeersbord botste, een halve slag draaide en in de sloot te recht kwam. De Golf was zwaar bescha digd maar de bestuurder bleef ongedeerd. Donderdag 19 juli Vanaf 19.30 uur vergadert in het raad huis de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid. Gesproken wordt over wijziging van de legesverordening en de overname van de gymnastiekinventaris van het dorps huis van De Waal. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreactief- krant die als bijlage was toegevoegd aan de Texelse Courant van vrijdag j.l. Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Door haar hemelse Vader is thuisgehaald onze lieve moeder, groot-; overgroot- en betovergrootmoeder Tjitske Dijkstra, weduwe van K. Pol, eerder weduwe van H. van Dijk, in de gezegende leeftijd van 102 jaar. Oosterend: J. J. van Dijk M. G. van Dijk-de Visser Nieuwe rkerk E. Wittebol-Pol a/d IJssel: D. Wittebol klein-; ach'terklein- ën achterachterkleinkinderen De rouwdienst vindt plaats woensdag 18 juli om 2 uur in de Ankerkerk te Hippolytushoef, waar na de begrafenis zal plaatsvinden. r Heer, herinner U de namen van hen, die gestorven zijn, en vergeet niet, dat zij kwamen langs de straten van de pijn, langs de wegen van het lijden, door het woud der eenzaamheid, naar het dag en nacht verbeide Vaderhuis, hun toebereid. Dankbaar, dat langer lijden haar bespaard is ge bleven, is na een liefdevolle verzorging in het verpleeghuis Texel" van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia Bakelaar, weduwe van J. Boon Czn., in de ouderdom van 91 jaar. T. Boon-Boon M. C. Boon P. Boon A. C. Boon-Roos klein- en achterkleinkinderen Texel, 15 juli 1984, Verpleeghuis „Texel". De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de begraafplaats te De Cocksdorp. Correspondentie-adres: Kikkertstraat 89, 1795 AC De Cocksdorp. Voor Uw belangstelling, betoond na het overlijden van onze moeder en oma NEELTJE BAKKER-METS zeggen wij U hartelijk dank. Texel, juli 1984. Fam. C. Snoey-Bakker Voor de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze geliefde zoon en broer KAREL betuigen wij onze oprechte dank. Fam. H. Kuip, Den Burg. Onze oprechte dank voor Uw medeleven betoond bij de ziekte en na het overlijden van m'n lieve man en onze vader en opa ADRIAAN DE VISSER. Fam. A. de Visser' Texel, juli 1984. Blij en gelukkig zijn we met de geboorte van Suzanne Maria (Suzanne) Theo, letje en Japie Witte Gerritslanderdijkje 18, 1791 AB Den Burg. Theo Rutten en Marjo Zoetelief gaan trouwen op vrijdag 27 juli 1984 om 15.00 uur in het Gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.45 uur in de R.K. kerkte Oudeschild. Receptie van 18.00 tot 19.30 uur in Hotel ,,De Lin deboom", Den Burg. Toekomstig adres: Een- drachtweg 6, 1795 LD De Cocksdorp. André Boogaard en Conny van de Wetering gaan trouwen op vrijdag 27 juli 1984 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.00 uur in de R.-K. Johannes de Doper-kerk te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 19.30 tot 21.00 uur in „Calluna", Schumakers- weg 1, De Koog. Bernhardlaan 8, Den Burg. Molenstraat 49, Den Burg. Toekomstig adres: Weverstraat 58, 1791 AE Den Burg. Aan iedereen die het wil horen, Ons eerste kindje is geboren, een jongetje lief en klein, waarmee wij zeer gelukkig zijn. Aan dit wonder van leven hebben wij de naam gegeven Dick. Geboren op 13 juli 1984. Kleis en Corien Hooyschuur Kikkertstraat 78, 1795 AE De Cocksdorp. Tijdelijk: Gemini zieken huis Den Helder. Dankbaar en blij 'geven wij kennis van de geboorte van Esther Klaas en Matthy van den Berg Texel, 12 juli 1984, Boogerd 4, 1791 GX Den Burg, (02220) 4008. Tijd. Gemini Ziekenhuis, Den Helder. Visite alleen na telefoni sche afspraak. Gerrie Plaatsman en Anja Tjepkema trouwen op vrijdag 27 juli 1984 om 14.15 uur op het raadhuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. De receptie is van „.19.30-21.00 uur in ,,De Bij enkorf" te Oosterend. Jullie zijn van harte welkom. Schoudieck 22, Den Burg. De Drie Musketiers gezien, zaterdag in De Balcken? Heel hartelijk bedankt voor uw belangstelling tij dens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuiskomst. Mevr. Moens- den Braven De Cocksdorp. Ons 50-jarige huwelijks feest is een onvergetelijke dag geweest. Hiervoor wil len wij iedereen bedanken voor kaarten, bloemen, planten en geschenken, die wij van u mochten ontvangen. Wim en Jo Kiewiet Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man, onze vader en opa, zeggen wij U hartelijk dank. Fam. E. v.d. Star- Keijsper Texel, 13 juni 1984, Warmoesstraat 58, Den Burg. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Te koop drumstel, 3-delig met 24" bas, 14" snare, 8" ketel hi hat en 10" bekken; elektr. gitaar en 10 watt versterker. Ook een acoustic gitaar. Alles 6 mnd. oud. Tel. (02220) 5071. Wij zoeken iemand die drie dagen per week voor onze zoon van 7 mnd. wil zorgen m.i.v. eind au gustus. Tel. (02220) 4460. Gevraagd: kinderfietsje met zijwieltjes en rieten poppenwagen. Tel. (02223) 380. Te koop Ford Escort 1300 GL, 43.000 km, bouwjaar juli 1981 (nieuw model), schadevrij. Luxe uitvoering. (02228) 626. Gezocht babyzitter voor 2 ochtenden per week, met kennis van de Engelse taal. Na 20.30 uur. (02228) 468. Te k. gevr. orgel. Tel. (02220) 3257. De Kleine Beurs zo ori gineel met zijn bedrukte T- shirts, dat anderen het slechts kunnen imiteren. Donderdag 19 juli Top- pop in Question. Te k.a. Kreidler racekuip frame en uitlaten. Tel. (02223) 621. Te koop gevraagd accor deon. Tel. (02220) 3724. Natuur op zijn mooist in lente, zomer, herfst en winter door Jan van der Kam, van ƒ79,50 nu ƒ34,90 bij Nauta boek Et beeld. Te koop koelkast ƒ150,—. Tel. (02220) 5351. Te koop ruim 250 versch. schelpen met naam en vindplaats, ƒ375,— Jan Drijver, tel. (08389) 4946. I Te koop Volvo 122 S(i wit, jaargang 1966. Ver-[ keert in uitstekende staat. I Net gekeurd. Weinig kilo-! meters. Discussieprijs ƒ8000,-. Tel. (02226) 435. Wij zijn elke dag (maan-l dag t/m vrijdag) tot 21.00 geopend. Nauta foto Et- video - boek Et beeld. Te koop 1-persoons bed. Tel. (02220) 3823. Met de „Vriendschap" en de „Jan Plezier" kan men een uitstapje maken naar Vlieland. Aan het einde van de rit is „Het Posthuis" met zelfbedie ningsrestaurant en over nachtingsmogelijkheden met half-pension. Reserve ren noodzakelijk. Tel. (05621) 282 b.g.g. 339. Te koop 200 trottoir tegels. Tel. 2454. Gevraagd vakantiehulp voor 3 weken in augustus. Hotel Tatenhove, De Koog, tel. 274. Grolsch beugel 19,95. Kooymans Slijterij, de win kel naast je autodeur! Bekijk het eens anders met een luchtfoto van uw (recreatie-) bedrijf, ge maakt door de vakfoto graaf voor Texel: Nauta foto Et video. Onwijs gaaf, ai die kaarten, bloemen en kado's. Alle maal bedankt. Francien Bedankt voor de reak- ties op de expositie. Alleen jammer dat het boekje met de reakties gejat is. Graag terug. Sjoerd Jan, tel 4782. Verse zuivelprocucten van de boerderij. Sint Donatus, Hoornderweg 46. Geopend do. en za van 8.30 - 18.00 uur. Steun- en wan delstokken. Artima, Gra venstraat 7, Den Burg, te lefoon (02220) 3592. Wist u dat Harry Keizer Autobanden uitlaten mon teert tegen messcherpe prijzen? Spinbaan 3a (02220) 3348. Wist U-dat Harry Keizer Autobanden 155x13 Mi chelin MX Tub levert voor ƒ115,00 (incl. BTW en montage!) Spinbaan 3a, (02220) 3348. Te koop gevraagd konij nenhok met ren. (02228) 571. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf ƒ475,—. Fa. Ta tenhove, Oosterend, Tel. (02223) 202. Schilderijen van Texelse landschappen, de haven van Den Helder (met TESO bootje), stadsge zichten, schepen, bloe men enz. bij Hans van der Klift op de „Overloop". Surfers, voor barbecue opgeven bij Feestcommis sie tot vrijdag a.s. 19.00 uur. Te k. gevr. campingbed. Tel. 4970. Te koop gevraagd auto zitje en kindermand voor op de fiets. Tel. (02220) 4460. Te k. 2-klaviers elektro nisch orgel met voll. ped. Riha Allegro. (02223) 614. Te koop: Moulinex grill, keukenbuffet 1.20 breed. Wie wil zijn ronde eiken ta fel ruilen voor een vierkan te. C. Gieles, Bernhardlaan 36, tel. 3259. Schilderijen, aquarellen, gouaches, tekeningen, et sen, gravures, hout- en li nosneden, litho's, houtgra vures, staalgravures en nog veel meer bij Kunst handel Hans van der Klift. Surfers, denk om de barbecue op 22/7. De Feestcommissie. Te koop groene 2-3 per- soons bungalowtent, in prima staat, ƒ250,—. Tel. (02220) 4460. Zaterdag verloren zwarte strip van auto. (02228) 274. Alleen uw Combifoto- vakman geeft op uw kost bare foto- en videoappara tuur 2 jaar garantie en ver zekering. Nauta foto Et video. NIEUW ACTUEEL De nieuwste Desmond Bagley: Nachtelijke dwa ling, gebonden ƒ22,50 Papilion - Henri Charrière, éénmalige voordeel uitgave, ƒ16,90 Winterlicht - Jeroen Brouwers ƒ34,50 26 nieuwe verhalen van o.a. Tessa de Loo, Cees Noote- boom. Maarten 't Hart - een dikke va kantie pil, ƒ25— Parelpockets Lite rair o.a. Heinrich Böll, Adam waar ben je? ƒ9,90. Nieuwe en actuele boeken vindt u altijd bij

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3