3 WELKOM Evenementen van 21 juli tot en met 29 juli Texeltoerist voor een complete vakantie Zaterdag 21 juli Zondag 22 juli i Maandag 23 juli Veranstaltungen für Gaste Jitze Beintema, |i|lllllllllilllllllllllllllllllllMlllllllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid a/s van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. Toen ik zes jaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het a/s een voorrecht 0m op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en ijtgestrektheid. Het is geen klein ei- je, maar een royaal gebied waar mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel Hef- irs van natuurschoon a/s van „menselijke"atracties kunnen er volop aan hun trekken komen, der elkaar te hinderen. Toeristen allerlei „soort" zijn dan ook van 5e welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het de vakan tiegangers naar de zin te maken. We deze krant of het magazine „Texeltoerist" doorbladert, zal zien er heel wat te beleven is, zelfs téveel dat één vakantie lang niet ge- tij Nieuweschild wordt een windsurf-instuif gehouden. Op het sportterrein aan de Wilsterstraat in Den Burg is van 11.00 tot 17.15 uur concours hippique, georganiseerd door de 25 jaar bestaande vereniging voor vrienden van het paard. In het ka der van dit jubileum zijn er de .volgende extra attracties: western-riding met ech te kalveren en diverse shows van de in ternationaal vermaarde vereniging van het Friese paard in klederdracht en met rijtuigen van 200 jaar geleden. Zij komen met 17 paarden. De entreeprijs is 77,50 voor volwassenen en 73— voor kinderen tot en met 12 jaar. Van 14.00 tot 16.00 uur is er bij het strandje Nieuweschild aan de IJsdijk langs de Waddenzee een windsurf- instuif. De plaats is makkelijk te herken nen aan de gele Recreaktief-bus. Het is de bedoeling kennis te maken met de surfsport waarvoor een aantal surfplan ken aan een boei liggen en instructeurs aanwezig zijn. De deelname aan deze in stuif is gratis. Om 10.30 uur start vanaf ruitercentrum Bornrif (Mienterglop 25 bij De Koog) een tocht met huifkarren, paarden en po ny's door de Dennen naar Den Hoorn. Onderweg wordt een picknick gehouden op een boerderij. De thuiskomst is rond 17.00 uur. Meedoen kost 745— p.p., in clusief picknick. Opgave via tel. 02228-289. Inde kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg in de Dennen begint om 10.00 uur een camping- evangelisatiedienst. S.V. De Koog houdt een crossloop ddor bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren en vetera nen. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voet balveld van S.V. De Koog aan de Boodt- laan. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en deelnemerskosten zijn 73,— voor perso nen tot en met 14 jaar. Ouderen betalen Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wisselen de evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities, enz. Daarvoor verwijzen we naar Texeltoerist, een gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 72,25 te koop is. In Texeltoerist staat een plattegrond van Texel en de dorpen, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, ver- huuradreseen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openingstijden van bankvestigin- gen, artsen, autodealers, postkanto ren en nog veel meer, waaronder steeds wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetens waardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een com pleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaag de Texel-vakantie! J. A. Engelvaart burgemeester van Texel giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHwimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii Vandaag is er een spectaculaire autocross bij l 74,—. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsmedaii- le, terwijl voor de eerste drie per catego rie een beker of standaard beschikbaar Op het terrein van Nic. Dros aan de Gen- teweg nabij Oosterend organiseert de -MAB club Texel een spectaculaire auto cross. In totaal komen zo'n 100 auto's aan de start, verdeeld over drie klassen. De zware crossauto's, de keverrace en dit jaar nieuw de middenklasse voor au to's tot 1600 cc die, behoudens de veilig heidseisen, zo van de weg geplukt kun nen zijn. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en de entreeprijzen zijn 77,— voor volwassenen en 73 voor kinderen tot en met 12 jaar. In de nabijheid van het crossterrein is voldoende parkeer ruimte aanwezig. Als de toeschouwers de aanwijzingen van de politie opvolgen, zorgen zij voor een vlotte verkeersafwik keling van en naar het crossterrein. Om 19.00 uur begint een lange strandrit te paard voor de gevorderde ruiter va naf ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25 bij De Koog. De duur van de rit is 3 uur en 3 kwartier en de prijs inclusief koffie is 745,— p.p. Opgave via tel. 02228-289. Om 14.00 uur opent een nieuw atelier aan de Gasthuisstraat 98 haar deuren. De galerie heet „Jan Pelgrim" naar de eigenaar van de kunstzinnige ruimte. Tot en met 15 september is er een expositie van Paul Overhaus met pastels, goua ches en houtsneden. Het atelier is, be halve maandag, elke dag van 10.00 tot 13.00 uur geopend. Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 topt 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma. Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost 71per persoon, en aanmelden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 20.00 uur begint in de kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg (te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg) de evangelisatiefilm De Ont voering. Entree 72,50 p.p. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost 71,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor 71,50 per persoon. Inschrijving is mogelijk met een team van 6 personen maar ook ie mand die alleen is kan altijd meespelen. De aanvang is 19.00 uur precies. Als het donker wordt is het toernooi afgelopen. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf 20.00 uur een serie op Texel gemaakte dia's ver toond. Op deze wijze wordt een veelzij- Roberto Jacketti en the Scooters brengen vrolijke klanken in discotheek Question. Auch die deutschen Gëste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründen nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprache herausgeben zu können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Verantaltungen für Urlau- ber auf unserer Insel. Die Programmübersicht un holl. Sprache ist et- was ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstaltungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, sie helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag 21. Juli Von 14.00-16.00 Uhr ist am Strand bei Nieuweschild ein Windsurfinstuif. Teil- nahme is kostenlos. Urn 10.30 Uhr beginnt ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, ei- ne Fahrt mit Planwagen, Pferden und Ponys. Die Fahrt führt zum Naturgebiet De Dennen (Tannenwald) nach Den Hoorn. Unterwegs wird auf einem Bau- ernhof Picknick gemacht, und gegen 17.00 Uhr ist man dann wieder zurück. Teilnahme kostet Hfl.45,p.P, einschl. Picknick. Vorher bitte anmelden, Ruf 02228-289. Sonntag, 22. Juli Urn 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3— für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,— Auf dem Gelande von Nic. Dros am Genteweg, nahe bei Oosterend beginnt urn 14.00 Uhr Autocross. Eintritt für Erwachsene Hfl.7,— und für Kinder bis zu 12 Jahren Hfl.3 Um 19.00 Uhr beginnt ein extra langer Strandritt zu Pferd für fortgeschrittene Reiter, ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog. Der Rit dauert 3 3/4 Std. und der Preis betragt, einschl. Kaffee, Hfl.45,— p.P. Bitte vorher an melden, Ruf 02228-289. Montag, 23 Juli Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12,00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. Um 16.00 Uhrfindetauf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennehoord (am (Grensweg) ein Minifussballspiel statt für Spieier von 14 Jahr und alter. Anmeldung kann sich für Hfl.1anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoord Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 13 Jahren ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Auch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann man sich ab 18.40 Uhrzu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfl.2,— für Erwachsene und Hfl.1 für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hfl.10,— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in der Kantine des Campingplatzes De Koornaar am Grensweg anmelden. Teilnah megebühr Hfl.2,— p.P., die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. In der Disco-Dancing Question spielt heute Abend Roberto Jacketti and the Scooters. Eintritt Hfl.5,— Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1,p.P. Ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, können Sie mit einem .Planwagen zum Markt nach Den Burg fahren. Die Fahrt geht über schone Waldwege. Abfahrt ist um 9.30 Uhr ab Bornrif. Rückfahrt ca. 13.00 Uhr. Der Preis betragt Hfl.10,— p.P. und Kinder bis zu 12 Jahren bezahlen Hfl.7,50. Vor her bitte anmelden: Ruf 02228-289. Dienstag, 24. Juli Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt an melden und zwar in der Kantine des Campingplatzes Loodsmansduin bei Den Hoorn. Die erste Gruppe fahrt um 14.00 Uhr los, die Kosten betragen Hfl2,— p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpsstraat, De Koog eine Kirchenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Je der Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW, Teilnahme is kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley balspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P., die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen. De Radfahrverein Texel organisiert auf der Rundstrecke am Haffelderweg in Den Burg ein Radrennen. Jeder kann mitmachen, Jung und Alt. Teilnahmege bühr Hfl.2,50 p.P. Start für die Jugend um 18.30 Uhr, Altere um 19.00 Uhr. In der Kaapstraat Nr. 15 in De Koog ist eine Ausstellung sowie Vorfürung von Brandmalerei zu besichtigen. Es ist von 14.00-18.00 Uhr geöffnet und der Ein tritt is gratis. Ab 22.00 Uhr kann man sich zu einem Nachtspiel anmelden; halbwegs vom Pelikaanweg (Seitenweg 14, am Kopjesweg). Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P. Es wird in Gruppen von 4 oder 5 Personen gespielt. Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostelos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1,—. Ab 20.15 Uhr konzertiert in der ref. Kirche in Oosterend Rob van Efferink mit Ina van Duin.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9