Texelaartjes ACEND4 Een wolk vaneen baby.. DE COCK EN DE MOORD IN SEANCE 'al! Diefstallen FAMILIEBERICHTEN [DAG 24 JULI 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 3 APPIE BAANTJER VERTELT «Karstens knikte nadrukkelijk. lelk aannemelijk bod. Zie je, ik heb |zo gezegd, in consignatie." k fronste zijn wenkbrauwen, snsignatie?" ■Karstens knikte heftig. r een gefortuneerde koper voor fik houd mij aanbevolen." lek keek de kunstenaar gespannen Ibedoel je?" heb je die Monet in gnatie?" Karstens gebaarde wat vaag. Annette van Leeuwenhoek. Ze hem een uurtje geleden gebracht." I feck keek de kunstenaar seconden- jan. Hij scheen weinig verrast. van Leeuwenhoek?" iardaad", antwoordde de schilder, lette van Leeuwenhoek. Deze Jonet is van haar. Er is ook een m°9« iaat van chtheid bij, maar die had ni at meegenomen. Vergeten. Maar ije een koper voor het doek hebt, kan je het certificaat bij mij komen d'9® i hebt haar adres?' 'en Munstenaar knikte. ^e,issum, Jan Toebacklaan." 3C^ jrom verkoopt ze het?" 'e cal [Karstens trok zijn schouders op. jldnood.... ik weet het niet. Ze was gespannen toen ze het bracht.... niet zo ad rem en zelfverzekerd als ze die kopieën bij mij bestelde. Ze- 3t a« «e op mij de indruk onder grote 1 dining te staan." ec^ aft ze daar iets over jdhei evoei nga, en ven uitkot Peters Karstens schudde traag zijn hoofd. Niets. Ze kwam gehaast binnen en is even gehaast weer vertrokken. We heb ben nauwelijks een paar woorden met elkaar gewisseld." De Cock streek over zijn kin. ,,Heb je voor het doek een bewijs van ontvangst getekend?" Peter Karstens maakte een grimas. Zelfs dat niet. Ze kan uiteraard met het certificaat van echtheid haar eigen domsrecht claimen. Bovendien ligt het allerminst in mijn bedoeling haar te bela zeren. Als ik met de verkoop van die Mo net een paar centjes van verdienen, is het mij al goed genoeg. Ik ken wel een paar mensen, die mogelijk interesse hebben." Hij grijnsde breed. ,,En als jij niet zo'n luizig ambtenarensalarisje had.... verkocht ik hem aan jou." De Cock lachte vrolijk. Plotseling trok hij zijn gezicht weer in een ernstige plooi. ,,lk wil hem even lenen." De schilder keek hem met verbaasde ogen aan. „Lenen?" De Cock knikte. ,,Een uurtje... dan breng ik hem weer terug." Peter Karstens grinnikte vreugdeloos. ,,Die Monet?" vroeg hij ongelovig. Ik weet niet eens of het doek is verze kerd.... en zo ja... tegen welk bedrag." Dat liet De Cock onverschillig. ,,Dat geeft toch niet. Ik sta er voor ga rant dat het doek onbeschadigd bij je terugkomt." Peter Karstens snoof. ,,Wat is zo'n garantie waard?" De Cock keek hem wat schuins aan; zijn gezicht in een beminnelijke plooi. „Onze vriendschap", was het simpele antwoord. Peter Karstens wreef zich peinzend ach- y 1 I 2 3 4 1 5 6 7 6 9 10 Wl2 I Hr 15 në tajn 1^ Üfl|i9 20 21 ■■22 23 I ■■24 mp |6 I 29 30 31 K2 B3 |H34 35 I Jb ■fjJ H §j39 I Mliü 41 [42 |'H5|43 ||l HH44 [Zs r 46 77 MM4ë 49 mm idno irjj»2 53 5J bb 5ó I ■KtI pjBbb 60 bi ■■52 63 I ■■bi 65 I 69 77 !|sw'/8 rs B'T° ei J8i Horizontaal: 1. gewas 5. deel van een klok biljartstok tot nader order persoonlijk voornaamwoord meisjesnaam eenzaam meisjesnaam vorm van namen eenheid van kracht 22. europeaan deel van het gebit reptiel snavel vorm van eten draagvat modegek rangtelwoord jongensnaam engels voorzetsel oosterse jongensnaam rivier in Italië meisjesnaam jaargetijde natuurkundeterm 46. annop kern gewicht meisjesnaam vruchtje hoofddeksel vogel lidwoord maand holte onder de arm tweestrijd omroepvereniging zangnoot watering lang dun stuk leer meisjesnaam bar voorzetsel herkauwer lokspijs russisch heerser (meervoud) 82. ruzie Verticaal: 1. vrijgevig 2. godin 3. meisjesnaam 4. windrichting 5. militaire opleidingsschool 6. jaargetijde 7. per maand 8. horizon 9. bijbelse naam 10. beroep 11. ieder 16. slot 17. de jongere 18. wapen 20. kenspreuk 23. stuk grnd 25. betrekking 26. spoedig 27. deel van de bijbel 29. boom 31. soort onderwijs 33. leger 35. verlangen 38. te zijner tijd 39. woonschuit 42. familielid 45. kleur 46. boom 47. vreemde munt 49. altijd 51. ijle stof 53. verenigde naties 54. raad 56. niet hetzelfde 57. onmeetbaar getal 58. insekt 60. jongensnaam 63. keurtroep 65. gewas 67. afstandsmaat 68. bevel 70. vorm van eten 72. telwoord 74. water in Utrecht 75. voorzetsel 77. bevel 79. ambtshalve (lat.afk.) ter in de nek. Hij had duidelijk moeite met een besluit. „Oké", sprak hij na een poosje. „Maar als je binnen een uur niet met het doek" hier in mijn atelier terug bent, doe ik aan de Warmoesstraat aangifte van ver duistering en laat jouw opsporing verzoeken." De Cock lachte bevrijd. „Dat is fraai, Peter, heel fraai. En aan dat bevel tot opsporing werk ik dan zelf weer mee." De kunstschilder vatte hem bij de arm. Zijn anders zo jolig gezicht stond ernstig. Hij wees naar de Monet op de ezel in de hoek. „Zonder dollen, De Cock. Dit is een kostbaar werk. Onvervangbaar. Ik zou mij geen raad weten als..." De Cock stak afwerend zijn hand op. De lach was van zijn gezicht verdwenen. „Ik weet hoe kostbaar het is. Peter., Het heeft al twee mensenlevens gekost." Ze reden van de Noordermarkt weg. Op de achterbank van de volkwagen, in lap pen gewikkeld, stond de Monet. De Cock keek op zijn horloge. „Het is al kwart voor drie. Het lijkt mij het beste datje naar het sectielokaal aan de Overtoom rijdt, je kunt dokter Ruste loos niet laten wachten." „En dan?" „Dan neem ik de wagen van je over." Vledder duimde naar het schilderij op de achterbank. „Waar ga je daarmee naar toe?" „Aan iemand laten zien." „Wie?" De speurder antwoordde niet. Zijn ge dachten speelden koortsachtig met de vraag waarom;. Annette van Leeuwen hoek zich zo plotseling van dat doek wil de ontdoen? Stond ze inderdaad onder druk? En van wie ging die dan uit... Har ry Donkervliet? „Wie.... aan wie ga je dat schilderij laten zien?" (Wordt vervolgd) Woensdag 25 juli Het bestuur van de Welzijnsstichting Texel heeft een openbare vergadering in het raadhuis,, aanvang 19.30 uur. Op camping „Dennenoord" wordt-om 19.30 uur een kindermusical opgevoerd en om 20.00 uur worden twee films van het Wereldnatuurfonds vertoond. Voor de overige evenementen wordt verwezen naar de Recreaktief-krant die bij de krant van vrijdag j.l. was ingesloten. Het afgelopen weekend kreeg de politie weer een zeer groot aantal aangiften van diefstal te verwerken. Uit een tas met boodschappen werd za terdag in De Koog een zonnebril gesto len. De bril had een waarde va f300,—. Dezelfde dag werd een vrij nieuwe Puch Maxi weggehaald van een camping bij De Koog. De brommer is eigendom van een Texels meisje. Het voertuig stond niet op slot. Een toerist uit Wassernaar raakte zon dag tussen vier en zes uur zijn porte monnee en fototoestel kwijt. Hij had zijn spullen in een kastje in een jeugdherberg gelegd maar deze bewaarplaats bleek niet veilig. In de beurs zat f125 Zondag werd een autoradio met scanner gestolen uit een wagen die stond gepar keerd op de Diek in Den Hoorn. De ap paratuur met een waarde van f550,— is van een Texelaar. Dezelfde dag werd een bromfiets gesto len op de Koningsweg. De brommer is eigendom van een Texelaar en moet tus sen vijf en zes uur 's avonds zijn ontvreemd. De afgelopen dagen werden enkele jas sen gestolen uit discotheken of café's in De Koog. Het ging steeds om gebleekte spijkerjasjes. Woensdag werd zo'n jasje weggegaald met in de zakken vijftig gul den. Dezelfde avond verdween in een ander café ook een spijkerjasje met een waarde van f165,—. Zaterdag werd een jasje gestolen van een Duitse toerist en in de nacht van dinsdag op woensdag miste een 19-jarig meisje uit Oudkarspel haar spijkerjasje met een waarde van f198,-. Van een op de Nikadel geparkeerde auto werden donderdag de wieldoppen gestolen. De wagen is van een Duitse toerist. Donderdag werd de portemonnee gerold van een inwoner uit Beverwijk. In de beurs zat f90,—. Uit een tent in De Koog werden een gele trui en twee poloshirts weggenomen. De kledingstukken hebben een waarde van ruim 300 gulden. Een radio-cassetterecorder met negen bandjes, totale waarde f475,—, werden donderdag uit een tent gestolen in De Koog. Twee geluidsboxen en zeven cassette bandjes werden gestolen uit een woning aan de Ruijslaan. De diefstal moet ge pleegd zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag. Een forse tentdiefstal werd zaterdag ge pleegd op een camping in De Koog. On bekenden namen twee fototoestellen met objectieven mee. De totale waarde van de apparatuur is f1625,—. De toestel len zijn van inwoners van Utrecht en Houten. Uit de hangar van het vliegveld werd za terdag een body-warmer ontvreemd, met daarin een rijbewijs. Het kledingstuk is eigendom van een 22-jarige Hagenaar. Door een ruit van een auto in te slaan kon zaterdag een fototoestel en radio cassetterecorder worden meegenomen. De auto stond op een camping in De Koog. Twee spijkerbroeken en een blouse wer den zondag van een scheerlijn van een tent gehaald. Ook werd een joggingpak en een sportshirt gestolen. Totale waar de van de kleding f420 Natuurlijk bent u. net als ieder ouderpaar in de wolken met uw gezinsuitbreiding Laat uw familieleden, vnenden en kennissen dat dan ook weten, via een stijlvol geboortekaartje uit de Kennemer Kaarten Kollektie. Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje en alle beetjes die je stierf 't is vreemd, maar die vergeet je. Het is je dikwijls ontgaan je zegt ik ben wat moe, maar op een keer dan ben je aan je laatste beetje toe". Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft be tekend, is na voorzien te zijn van het H. Sacra ment der zieken van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgroot moeder Marie Sophie Stephanie Baraké. 's-Gravenhage, 13 maart 1907 - Texel, 22 juli 1984 M. S. A. van der Geest-Brugmans N. J. van der Geest I. J. Hendrikx-Brugmans N. Hendrikx S. J. Reijnen-Brugmans E. Th. C. Reijnen W. M. C. van Eendenburg-Brugmans C. van Eendenburg kleinkinderen en achterkleinkind Starkenburgh 26, Den Burg. De H. Eucharistie-viering zal worden gehouden op woensdag 25 juli om 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 24 juli van 19.00 - 20.00 uur in St. Jan en na de begrafenis in het zaaltje van Starkenburgh. Dinsdagavond om 18.30 uur wordt in de kapel van St. Jan de rozenkrans gebeden. Correspondentie-adres: Robijn Reijntjesstraat 9, 1785 EL Den Helder. Zaterdag 28 juli 1984 zijn onze ouders Aaf en Jaap Koorn 25 jaar getrouwd. Wilt U ze feliciteren? Dat kan in hotel „De Lin deboom" van 5 tot 6 uur. Nelleke en Ron Warmoesstraat 68, 1791 CS Den Burg. ledereen heel hartelijk bedankt voor de. vele, kaar ten, die ik_iijdens.mija ve[- blijf in het ziekenhuis heb mogen ontvangen. Hartelijk dank! Cees Dekker Tijdelijk adres: IJsdijk 25, Oosterend. Donderdag 26 juli Top- pop in Question. Bij slechtweer- voorziening hoort een mooi appartement, ver zorgde kamer, gezellige bar, gemoedelijk hoekje enz. Kunsthandel Hans van der Klift helpt u mee. Heel hartelijk bedankt voor uw belangstelling tij dens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuis komst. Mevr. A. C. v.d. Kooi, Binnenburg, Den Burg. Banden- en uitlaatspecir alist. Hoge kortingen, gra tis montage. Bovag-lid. Autocentrum Segerink- Eelman, Wezenland 7, tel. (02220) 5055. Prima aardappelen (Do- ré). Fa. F. Oosterhof en Zn., 't Riemke, Oosterend, tel. (02223) 481 of 367. Voor Uw medeleven, betoond bij de ziekte en na het overlijden van onze lieve man, vader en opa LAMMERT BAKKER, zeggen wij U hartelijk dank. Den Burg, juli 1984. Namens allen, D. Bakker-Buijsman Voor de vele blijken van medeleven, ondervonden tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en na het overlij den van onze lieve man, vader en broer ANTONIE BAKKER, betuigen wij onze oprechte dank. Fam. Bakker, Marsweg 13, Den Burg. Vermist sinds donder dag: kater 4 maanden oud, rug donker cypers, witte poten, witte buik, kop be neden de ogen wit, met witte stip aan linkerkant van neus. Daan Koopman, tel. 3548, na half zes. Het telefoonnummer van schoonheidsspecia liste Anneke Rienks-Koorn is tijdelijk (02220) 3679 - liefst vóór 10 uur bellen. Wist U dat Harry Keizer Autobanden 155x13 Mi- chelin MX Tub levert voor f115,00 (incl. BTW en montage!) Spinbaan 3a, (02220) 3348. Hierbij geven wij Peter van der Heijden en Ans Garretsen te kennen, dat wij gaan trouwen op vrijdag 3 au gustus 1984 om 13.30 uur in het Gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 14.15 uur in de Geref. Kerk te Den Burg door ds. B. Nawijn. Gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 20.00 uur in Hotel „De Lindeboom", Groeneplaats 14, Den Burg. Ons adres: Keesomlaan 6, 1791 DC Den Burg. Te huur of te koop ge vraagd grote schuur voor vestiging van zelfkazend geitenbedijf. Achterstallig onderhoud geen bezwaar. Tel. (04189) 1605, Hooghout jenever en Plantiac Vieux, f18,95. Kooymans Slijterij. Caravanstalling en opslag. Tuinderij Buijs man, Hollewal 20, (02220) 2133. Te huur gevr. voor per manente bewoning: wo ning met garage, bij voor keur Den Burg of omtrek. Huur tot f800,— p.m. Tel. (075) 285845. Te k. Zündapp Kreid- ler onderd. Na 5 uur (02225) 288. Te k. gevr. herenfiets met 3 versn. Tel. (02220) 3485. Aangeboden 1.6 ha. grasgewas voor kuil of hooi (is al gemaaid). Nabij De Koog. D. J. Drijver, (02226) 432. Te koop gevr. parkiet, vr. Tel. (02220) 3704. Een mooie foto vanuit de lucht? Inlichtingen na 18.00 uur: (02220) 4396. Jan Haag/Tessel Air. Nu weer aardbeien ver krijgbaar. L. Huisman, Fruitkwekerij, De Veen, tel. 2203. Jan Brouwer, TV - Hifi - Stereo, Spinbaan 15, Den Burg, tel. (02220) 5130. Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297. Modestoffen! 't Swar- te Schaep, Kogerstraat 4, (bij Stenenplaats). US Top, een ijzersterke spijkerbroek! Strak model, gebleekt en stoned was: hed! 64,90. Mantje Mo de, Hogerstraat 5. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen Tel. 2525, Snel-service. Wist u dat Harry Keizer Autobanden ook een ge deelte van uw uitlaat ver vangt? (Dat scheelt!). Vakbekwame reparatie van radio, TV en antenne installaties. Ook aanleg van nieuwe antenne installaties. Gebr. Schoorl, b.v. Muziek voor Uw brui loft of partij: Hammond organist/zanger C. Rood, tel. 4412. Coupons, 't Swarte Schaep, Kogerstr. 4 (bij Stenenplaats). Jeansboetiek De Koog ruimt op: bij aan koop van een broek een gratis T-shirt, overhemd of sweater uitzoeken uit ons opruimingsrek. Te koop grasgewas van 4 ha. A. P. Kikkert, Mei- jertebos 19, Den Burg, tel. (02220) 2825. Te koop nieuwe pelen, Doré. Bakker, Cali- forniëweg, tel. (02228) 216. Mooie kwaliteit jog gingbroeken in 6 kleuren, f35,—. De Kleine Beurs, Kogerstr. 2, Den Burg, tel. 5196. We knippen eenvoudige patronen gratis, 't Swarte Schaep, Kogerstr. 4 (bij Stenenplaats). Voor een slaapzak, een gympie of fietstassen kun je altijd terecht in de Twee Paardjes, Haffelderweg 1a, Den Burg. Snackbar Ploff-inn da gelijks geopend vanaf 11.00 uur. Tel. 4708. Om niet te vergeten: Eethuis De Taveerne. Onze kwaliteit al 5 jaar als vanouds. Dagelijks tot 22 uur geopend. Bistro tot middernacht. Tennissers opgelet! Maak gebruik van ons de monstratiepakket! Keuze uit 8 modellen, geheel vrijblijvend en gratis! Mantje Sport. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Een stijlvolle en per soonlijke huwelijksreporta ge in levensechte kleuren maakt alleen de vakfoto graaf Nauta foto video. Nieuw: diverse gegrilde specialiteiten op de boven verdieping van De Taveer ne, De Koog. Te koop gevraagd in goede staat verkerende lichte bromfiets (Solex o.i.d.). Sandra de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog. Tel. (02228) 266. Zonwering. Ook aan bedrijven leveren wij goed spul tegen scherpe prijs. Jan Waaijer, (02223) 446. Te koop gevraagd bas- versterker box. Tel. (02220) 5207. Restant garens, nu su pervoordelig. 't Swarte Schaep, Kogerstr. 4 (bij Stenenplaats). Een vrolijke gezinsfoto gewoon bij u thuis! Bel Jan Haag na 18 uur, tel. (02220) 4396. Te k. prima nieuwe aard appelen. Terpstra, De Re de 13, P.H. Polder. Te k. gevraagd stapel bedden. (02228) 289. Opruiming bij de- Jeansboetiek De Koog. De complete Linda Lu- collectie met 20, 30, 40% korting. Stoffen van f4,90 per meter tot f69,— per meter, voor elk wat wils. 't Swar te Schaep, Kogerstr. 4 (bij Stenenplaats). Nog enkele plaatsen in *t kinderkamp op „Elba". Inl (02220) 2836. Te koop gevraagd dwarsfluit. Lydia Lap, (02226) 566. Onze videotheek is weer aangevuld met tientallen nieuwe titels. De betere films huurt u bij Nauta boek beeld. Goedkope èn dure zon wering kunt U bij ons ko pen! Jan Waaijer, Peperstr. 25, Oosterend, (02223) 446 Wij zijn elke dag (maan dag t/m vrijdag) tot 21.00 geopend. Nauta foto video - boek beeld. Mooie zomerbroeken in 6 kleuren, van 69,— voor 59,—. De Kleine Beurs, Ko gerstr. 2, tel. 5196. Nieuw in De Koog, bo ven „De Taveerne". Bar- Bistro, voor div. gegrilde vleesspecialiteiten of spies. Geopend v.a. 18.00 uur tot middernacht. Zonwering. Ook aan particulieren leveren wij goed spul tegen scherpe prijs. Jan Waaijer, (02223) 446. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reü nie, vergadering enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Open haardenbezitters! Husqvama kettingzagen reeds vanaf f475,—. Fa. Ta tenhove, Oosterend, Tel. (02223) 202. Alleen uw Combifoto- vakman geeft op uw kost bare foto- en videoappara tuur 2 jaar garantie en ver zekering. Nauta foto video.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3