ladde grasmat zorgde oor snelle manches Gert Coevert beste disco-danser sensatie in eerste MAB-cross Vier records in Hoornder crossloop Boogschutter Witte beste in Texelronde Crossloop De Koog Musical en filmvertoning op „Dennenoord" TEXELSE COURANT PAGINA 7 geplukt" zei speaker Kees Schoenmaker over de wagens die deelnamen a wagens zagen er nog echt goed uit. i de 1700 cc. klasse. Dat was een beetje overdreven eerste MAB-cross van dit seizoen had niet mooier kunnen beginnen, eerste wedstrijd van zondagmiddag dook Klaas Jan Modder met zijn bij de eerste bocht in de sloot. De eerste premie, een bezoekje aan jna, was binnen en het publiek begreep dat de aankondiging „sensati- autocross" deze keer wel eens helemaal waarheid zou kunnen wor- Kunnen we ons uit het verleden herinneren dat slechts één wagen de tot rustplaats verkoos, zondag zagen ruim 4300 mensen tientallen in water belanden. Wagens vlogen over de kop, men kreeg enkele indru- ikkende crashes voorgeschoteld en het ging op de gladde grasbaan on hard. Dat de coureurs op 12 augustus weer moeten aantreden was blijkbaar geen beletsel. Men wierp zich volledig in de, vaak span ende, strijd. MAB-club heeft een nieuwe spek- aan het programma toege- De race met wagens tot 1700 cc, amb^ezogenaamde middenklasse bleek een in de roos. De wagens waren al- voorzien van rolbeugels, maakten herrie en oogden vaak als wa- die tot voor kort nog op Texels dre- werden waargenomen. Dat was in gevallen ook zo. Het idee van „je stuk rijden" kwam hier goed tot t omdat grote verstevigende las- onstructies ontbraken en er daardoor opzet gebotst kon worden. Het ten echte snelheidsronden worden diverse coureurs schroomden niet en ook deze wagens.bleken ling og tegen een fors stootje te kunnen, de Porto werd zondag eerste bij de wagens, Bert Bakker won de 1700 asse en Jan Vonk passeerde als de finishlijn in de keverrace. Slecht zicht droge baan zorgde voor veel zand nstof maar de westenwind maakte dat Nes et publiek daar geen last van had. kon men door de stofwolken de vagens slecht onderscheiden maar een oordeel was dat de coureurs ook kamp- in met slecht zicht. Dat maakte de kans ipeen duik in de sloot of in de strobalen illeen maar groter. twee snelle manches met weinig IgJingelukken, uitgezonderd de genoemde l loureur Modder in de sloot, was de der- rc te manche voor grote wagens zeer i pannend. Theo Veeger en Frits van der Siacht reden aan kop en voerden de ani nelheid steeds meer op. Het lukte van rsb de Gracht steeds niet om Veeger te pas seren. Beide favorieten trokken zich wei- le'nigaan van de coureurstragiek om zich heenKees Smit reed iets te onstuimig zette zijn vehikel op z'n kant en diver- wagens eindigden hoog en droog op de strobalen. Jack Betsema dook bij de keverrace i met zijn wagen in de sloot en Anton vf Witte was de enige kevercoureur die de 'ringschans tot groot plezier van het iac|publiek consequent benutte. De wagen van Witte had niet zoveel power maar door de schans te gebruiken en daar door een stuk van het parcours af te snij den kon hij zijn collega's die hem op het rechte stuk passeerden weer afgroeven. In de tweede keverronde werd de schans benut door W.P. Eelman maar die verloor meteen na de duik door het luchtruim de macht over het stuur en de wagen schoof op zijn kant in de strobalen. Smak Drie kevers zochten in deze ronde een plaatsje in de sloot, waaronder Jan Vonk die later keurig revanche zou nemen. Jan Stapersma maakte met zijn Daf in de 1700 cc klasse een „rotsmak". De wagen stuiterde in de bocht, stond een moment op de voorbumper om daarna door te rollen en weer op vier banden te recht te komen. Het fors gedeukte wa gentje ronkte nog wel maar rijden was ondanks het pientere pookje niet meer mogelijk. Aan de vaste wal zorgt de mid denklasse cross voor veel snelheid en weinig deuken. Harder dan de grote wa gens gingen de middenklassers zondag niet. Het grote aantal deuken was echter minstens zo leuk. Niet alleen Stapersma profiteerde van z'n rolbeugel ook Pieter Jan Kaan had alle baat bij deze verstevi ging. Hij kwam op de kop in de sloot te liggen. Adrie Rentenaar parkeerde zijn Opel ook in het kroos en een Simca 1301 belandde in het stro. De tweede ronde van „gewone" wagens bracht minder ongelukken. Stockcars Henri van Maldegem reed even op twee wielen om vervolgens de wagen op z'n kant te zetten en langzaam maar ze ker in de sloot te glijden. Het wordt een tonig maar ook Henk Broekman dook met veel vaart in het drabbige nat. Dat gebeurde in de herkansingsronde voor grote wagens waarbij Kees Smit niet schroomde om met één voorband de ra ce uit te rijden. De eerste herkansings ronde werd gewonnen door Willem ter Steege die in de finale al in de eerste bocht in de strobalen belandde. Drie wa gens raakten verwikkeld in een crash en toevallig waren het alle stockcar model len. Piet Koning had weinig geluk. In de eerste ronde brak zijn stuuras en in de herkansing stortte bij in de sloot. Kees Koopman deed dat ook, maar1 de mooiste duik kwam van een duo waar mee meteen een potentiële kampioen, Jaap van der Vis, werd uitgeschakeld. Van der Vis reed te hard en kwam dwars op de baan te staan. Hij lag aan kop in deze herkansingsronde maar Ma rio Heerschap duwde Van der Vis een slag in de rondte en kwam samen met hem in de sloot tot stilstand. Deze bot sing ging zeer snel en de coureurs moe ten de nieren dan ook goed gevoeld heb ben bij de klap tegen de walkant. De herkansing van kevers was weinig spek- takulair. Op één pechvogel na reden alle wagens de race uit. Jan Vonk werd eerste. Hartendief De herkansing van de lichte wagens was daarentegen weer een spektakel ronde. In korte tijd zag het publiek Pieter Jan Kaan voor de tweede keer de sloot induiken, Freek van der Wal sloeg over de kop en een wagen verloor één band. Adrie'Rentenaar duwde dat het een lieve lust was en Hans Vlaming stal de harten van het publiek. Vrienden hadden tien glazen bier uitgeloofd als hij in de sloot zou gaan en speaker Kees Schoenmaker verzocht Vlaming enkele malen zijn wa gen zelf in het water te deponeren. Dat deed de Oosterender pas nadat hij de fi- nishvlag was gepasseerd. Met een slak- kegangetje reed hij op de sloot af en hij vergat even te remmen. Een lachsalvo vanaf de dijk was, naast het geestrijke vocht, zijn beloning. Protest In de eerste finale voor grote wagens werd Theo Zuidewind eerste, op de voet gevolgd door Frits van de Gracht. Drie wagens konden wegens motorpech niet aan de start verschijnen en mede daar door bleven botsingen achterwege. Elke wagen had de ruimte. Dat was anders in de tweede herkansingsronde waarin drie wagens in de sloot terecht kwamen. De eerste van dit drietal was Johan Hooger- heide die al negen jaar in dezelfde, zwaar gehavende, wagen rijdt. Henk Schraag kon zijn auto ook niet op de baan hou den en Jan List vloog met grote snelheid vlak voor de publieke tribune in het wa ter. De tweede halve finale werd gewon nen door Maarten Koorn, die „aartsri vaal" Theo Veeger nog een leuk kunstje flikte. Koorn had een ruime voorsprong en kon laatkomer Veeger nog net passe ren voordat de finishvlag viel. Deze ron de voorsprong op het laatste moment bereikte hij door Veeger in de laatste bocht voor de finish keurig een paar me ter opzij te duwen. Theo Veeger kon dat blijkbaar niet verkroppen en ging zijn be klag doen bij de wedstrijdleiding over het slechte zicht op de baan.... Salto De finale van kevers was voor Jan Vonk een probleemloze ronde. Hij raakte al snel in voorste positie en wist de num mer twee en drie, Theo Kuip en Marcel Bakker, netjes op afstand te houden. Aanvankelijk lag Ron Eelman in derde positie maar Bakker wist men op tijd te passeren. De beste dame in de keverrace was Nancy Koorn. Dat de middenklasse in de Texelse cross moet blijven bewees de finale. Het ging er hard aan toe. Edo Pool duwde Hans Strik in de sloot, Frans Stolk vloog op de strobalen en Maarten Drijver maakte een indrukwekkende salto. Edo De winnaars van de grote wagens. Links Theo Zuidema (tweede plaats), in het midden Jan Wil lem Koorn (derde plaatsen rechts Siem de Porto. Pool zorgde tevens voor hilariteit door met een afgebroken radiatorslang rond te racen. Het slangetje spoot veel water en Pool kreeg steeds nét niet een hete douche. Edo Pool werd derde in de mid denklasse, Jan van Maldegem tweede en Bert Bakker wist met een snelle wa gen zonder pesterij van anderen als eerste te eindigen. Spekglad Blijkbaar had de kritiek van Theo Vee- moeten rijden waardoor hij zich muur vast op de strobalen plantte. Dat was pech en Koorn kreeg dan ook de pech- prijs. Siem de Porto reed net als Koorn vrij hard maar beschikte over genoeg stuurmanskunst om glijdend de sloot kanten te ontwijken. De Porto werd keu rig eerste met in zijn kielzog Theo Zuide ma en Jan Willem Koorn. Bert Keijser zag het niet meer zitten en zocht, als laatste die middag, een plaatsje in de sloot. Een flinke buiteling van een Daf met coureur Jan Stapersma, die met meer geluk dan wijsheid zijn wagen terug weet te zetten op vier banden. De 19-jarige Gert Coevert uit Den Burg werd vrijdagnacht in dancing De Jel/eboog uitgeroepen tot ,,disco-king" wat zoveel betekent als de beste disco danser en de grootste disco persoonlijk heid van de deelnemers die de afgelopen maanden meededen aan de disco queen of king-verkiezingen van genoemde dancing. Gert Coevert won vrijdag in de finale een week vakantie naar Ibiza. Of hij Ne derland zai vertegenwoordigen in de Eu ropese verkiezingen die op het Spaanse eiland worden gehouden is nog de vraag, want eerst moet Coevert zijn kun nen tonemin een Nederlandse finale die in oktober wordt gehouden. De verkie zing van de Texelse disco-king of disco- queen was een nek aan nek race. Nadat de onderdelen dansen op zelf gekozen muziek, verplichte muziek en een presentatie-interview waren afgewerkt en de jury (bestaande uit Peggy Kamper man, LiHane Hoogerheide, Marijke Lems en Jo/anda van der Wieleneen kritische blik had geworpen op kleding en kapsel bleven er vier kandidaten over die exact gelijk waren geëindigd. Het waren Marie-Lou van etten, Clarc de Boer, Hans Strik en Gert Coevert. 'Laatstge noemde werd na een extra nummertje dansen uitgeroepen tot disco-king en kreeg uit handen van Rob van der Kooi van de Jel/eboog de envelop met vlieg ticket aangeboden. Coevert werd in de voorronde van april tweede en had volgens eigen zeg gen nooit gedacht de hoofdprijs in de wacht te slepen. De bescheiden maar gevarieerd dansende Coevert (,,ik doe gewoon wat me op dat moment te bin nen schietsloeg zijn mede-finalisten wat danspresentatie betreft veel hoger aan. Het moeilijkste van alles vond hij het interview voor publiek met presenta tor Ruud Wijsman. Blijkbaar was de jury gecharmeerd van de bescheidenheid van Coevert. Na veel zweet in een volle discotheek mag hij van 17 tot 24 oktober uitrusten op Ibiza. ger zoden aan de dijk gezet bij de wedstrijdleiding want er werd besloten de baan met water te besproeien om stof en zandwolken in de finale tegen te gaan. Dat leverde voor de grote wagens een spekgladde baan op waarop niet hard gereden kon worden. In vergelijking met de vorige ronden krópen de 14 fina listen over de baan en deze laatste ronde was dan ook geen moment spannend. „Weer wat geleerd" moet de wedstrijd leiding gedacht hebben. Het was echter geen afgang omdat de cross al veel moois had geboden. Maarten Koorn lag in de finale lange tijd aan kop. Toen hij echter een slag in de rondte ging meen de de favoriet een stukje achteruit te De MAB-club kan over deze vier uur crossvermaak niet ontevreden zijn. On tevreden was men ook niet over de 4310 bezoekers want dat waren er enkele hon derden meer dan bij de cross van au gustus vorig jaar. De renners hebben ook een pluim verdiend voor hun inzet en dokter Eissen had dankzij de zorgvul dige veiligheidsmaatregelen een rustige middag. Hoe scherp op de veiligheid werd gelet bleek wel uit het feit dat een coureur op het bekende pijpje van de po litie mocht blazen omdat bij hem drank lucht was waargenomen. Het pijpje werd niet groen. De coureur mocht de baan op in de wetenschap dat politie en MAB niet terugdeinzen voor een officië le „dopingcontrole." Goede weersomstandigheden le erden afgelopen vrijdag vier record- ijden op bij de derde ZDH-crossloop in Den Hoorn. Minne Goënga (senioren) en Werner Lueck (veteranen) verbeterden hun twee i oude records op de 8600 meter. Jeroen Majoor stelde het record op de 4300 meter recreatieloop scherper en Er ik Wassens (jeugd) verbeterde zijn eigen toptijd van vorig jaar op dezelfde afstand met ruim één minuut. De 149 deelnemers zorgden voor de vol lende uitslagen. !600 meter senioren: 1. Minne Goënga 2902; 2. Cees Timmer 30.21; 3. Loek van Vliet 31.21. meter veteranen: 1. Werner Lu eck 31.00; 2. D. J. Bakker 31.16; 3. Daan Welboren 32.04. 4300 meter vrouwen: 1. Emelie Veeger 12.21; 2. Nel Bruining 18.26; 3. Coby Ba- kelaar 18.46. 4300 meter jeugd: 1. Erik Wassens '4.54; 2. André Roza 15.27; 3. André Hmmer 16.30. $00 meter recreanten: 1. Jeroen Ma- oor 14.40; 2. Rinze Koornstra 14.51; 3. tyan Knaapen 14.55. De volledige uitslagen en klassemen ten kan men inzien bij de inschrijving 'an de volgende crossloop a.s. vrijdag. De start is om 19.30 uur precies vanaf 'et sportterrein van ZDH aan de IVitteweg. Gert Coevert (links) blikt tevreden de zaal in als hij verneemt dat hij de Disco King 1964 is geworden. Naast hem presentator Ruud Wijsman, voorzitster van de jury LiHane Hoogerheide en rechts Rob van der Kooi van dancing De Jelleboog. Zondag werd op het Texelse Boys ter rein met mooi weer voor de achtste keer de Texel-ronde verschoten. Dit toernooi, georganiseerd door de handboogschiet vereniging de Eilandschutters, werd me de mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Rabobank Texel. Aan de ze wedstrijd namen 56 schutters van ze ven verenigingen deel. De Texelronde bestaat uit twee delen, verschoten moe ten worden twee maal 36 pijlen. 36 pijlen over een afstand van 35 me ter en een tweede serie van 36 pijlen over een afstand van 25 meter. Vooral door toedoen van het goede weer met weinig wind werd er aanmerkelijk beter geschoten dan vorig jaar. Van de Eiland- schutters wist echter alleen Henk Witte zich een prijs te veroveren en wel een tweede prijs in de tweede klasse. De wisseltrofee die vorig jaar voor de twee de maal naar Noordkop uit Den Helder ging voor het beste verenigingsdrietal ging dit jaar voor het eerst naar de „Waerd" uit Heerhugowaard met 1764 punten. Noordkop werd nu tweede met 1741 punten. De Eilandschutters werden derde met 1686 punten. „Achilles" uit Heiloo werd vierde met 1679 punten en Zeemacht (Den Helder) werd vijfde met 1643 punten, „Voltreffers" uit Schagen zesde met 1634 punten, terwijl de hand boogschietvereniging Hilversum geen drietal inzette om mee te dingen naar deze wisseltrofee. Aan de zesde crossloop van SV De Koog deden zondagavond 240 mensen mee. De uitslagen zijn als volgt: 8 km senioren: 1. J. Zack 27.48; 2. J. Brouwer 27.57; 3. C. Timmer 29.04. 8 km veteranen: 1, A. Mantel 28.50; 2. E. Heinz 29.12; 3. W. Lueck 29.51. 4 km dames: 1. E. Veeger 19.13; 2. N. Bruining 20.36; 3. M. Brouwer 20.50. 4 km recreanten: 1. J. Majoor 16.14; 2. B. Drinkwaard 16.29; 3. R. Brouwer 16.53. 4 km jeugd: 1. A. Roza 17.04; 2. A. Timmer 18.31; 3. T. Peters 18.59. Woensdagavond (morgen) wordt in het vakantiecentrum Dennenoord een musi cal opgevoerd door kinderen van gasten die deze onder leiding van het recreatie team hebben ingestudeerd. Het verhaal gaat over „Bartje de zeehond" en be gint om 19.30 uur. Bij goed weer in de openlucht, anders in de kantine. Om 20.30 uur worden in dezelfde kanti ne twee films van het Wereld Natuur- fonds vertoond: „Waddenzee, vogel- land" en „Een familie die leefde bij de olifant". De entree is ft'—

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7