WELKOM Evenementen van 28 juli tot en met 5 augustus Texeltoerist voor een complete vakantie Zaterdag 28 juli Zondag 29 juli Zilveren slavenarmbanden Martin Tromp juwelier Maandag 30 juli •s#f'40 I Veranstaltungen für Gaste 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIII1MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIH noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. In het Ankerpark (nabij de r.k. kerk) te Oudeschild houdt de Texelse paar densportvereniging ,,De Blijde Rijders" een ringsteekwedstrijd. Tevens wordt een demonstratie figuurrijden gegeven. Begonnen wordt om 19.30 uur; het eve nement is omstreeks 21.00 uur afgelo pen. Publiek is van harte gratis welkom. De organisatie berust mede bij de Stichting Gemeenschap Oudeschild. Toen ik zes jaar geleden tot burge meester van Texel werd benoemd, was dat een van de gelukkigste mo menten uit mijn leven. Ook nu nog beschouw ik het als een voorrecht om op dit stukje Nederland te mo gen wonen en werken. De aantrek kelijkheid van Texel wordt vooral ge vormd door zijn veelzijdigheid en uitgestrektheid. Het is geen klein ei landje, maar een royaal gebied waal mensen met uiteenlopende interes sen uit de voet kunnen. Zowel lief hebbers van natuurschoon als van meer „menselijke"atracties kunnen er volop aan hun trekken komen, zonder elkaar te hinderen. Toeristen van allerlei „soort" zijn dan ook van harte welkom. Op Texel hebben we ons ingespannen om het de vakan tiegangers naar de zin te maken. Wie deze krant of het magazine „Texeltoerist" doorbladert, zal zien dat er heel wat te beleven is, zelfs zóveel dat één vakantie lang niet ge- J. A. Engelvaart burgemeester van Texel In het centrum van Oosterend is vanmid dag rommeltjesmarkt. Er worden al lerhande spullen te koop aangeboden, er draait een rad van avontuur, er wordt muziek gemaakt, enz. De rommelmarkt begint om 13.00 uur maar vers gebakken vis is al om 10.00 uur te koop. Om 10.30 uur start vanaf ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog een tocht methuifkarren, paarden en po ny's door de Dennen naar Den Hoorn. Onderweg wordt een picknick gehouden op een boerderij en de thuiskomst is ca. 17.00 uur. Meedoen kost ƒ45,— p.p. incl. picknick. Opgave via tel. 02228-289. De verkiezing van de sterkste man dag in De Koog wordt gehouden. S.V. De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren (t/m 34 jaar) en veteranen. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voetbalveld van SV De Koog aan de Boodtlaan. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en deelname kost f3— voor personen tot en met 14 jaar en ouderen betalen ƒ4— Iedere deelnemer die de eindstreep haalt ontvangt een herinne ringsmedaille, terwijl voor de eerste drie per categorie een beker of standaard be schikbaar is. Op de Hogeberg (Schansweg) nabij Den Burg begint om 14.00 uur een zeep kistenrace. ledereen tussen de 9 en 15 jaar die in het bezit is van een zeepkist Zomeraanbieding: 4 mm, van ƒ35— voor f19,95 5 mm, van ƒ42,— voor f24,50 6 mm, van ƒ54,— voor f29,95 Zie ook onze etalage met 50% korting. Weverstraat 34, tel. (02220) 2912 Grappen en grollen en vee! zang en dans zijn ingrediënten van de amateurrevueHappy Days" die vanavond vanaf 21.00 uur wordt gebracht in Den Hoorn Texel staat centraal in een showprogramma dat vanmid- Op de markt in het centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma. Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost ƒ1,— per persoon, en aanmelden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 20.00 uur begint in de kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg (te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontwea) de film ..Alsof het aisteren gebeurde". Verslag van Lucas over het leven Jezus. Entree ƒ2,50 p.p. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost ƒ1,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. ledereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor ƒ1,50 per persoon. Inschrijving is mogelijk met een team van 6 personen maar ook ie mand die alleen is kan altijd meespelen. De aanvang is 19.00 uur precies. Als het donker wordt is het toernooi afgelopen. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf 20.00 uur een serie op Texel gemaakte dia's ver toond. Op deze wijze wordt een veelzij dig beeld gegeven van de eilandelijke na tuur en cultuur. De diavertoning wordt gehouden onder verantwoordelijkheid van de gezamenlijke Texelse kerken. De entree is f2 voor volwassenen en ƒ1 voor kinderen. Om 20.00 uur begint in hotel De Linde boom aan de Groeneplaats in Den Burg een vrije bridgedrive, georganiseerd door bridgeclub Groot Slam. Het inleg- geld is ƒ10,— per paar. Er zijn leuke .prij zen. Wanneer u geen kaartpartner hebt, kunt u even contact opnemen met de wedstrijdleider (02220-3096). Om 22.00 uur start de inschrijving voor een avondoriëntatietocht bij de kanti ne van camping De Bremakker. Deze camping is het meest gemakkelijk te be reiken via zijweg 12 van de Pontweg. Meedoen kost f2— per persoon. De eerste groep start om 22.30 uur. Een za klamp zal zeker van pas komen. Van 14.00 tot 16.00 uur kan men het Hoornder kerkje gratis bezichtigen. Te vens is er gelegenheid om de toren te beklimmen voor ƒ1,—. Dat geld gaat naar het restauratiefonds van het kerkje. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 21.00 uur een optreden van de rtvuegroep Op de Bonnefooi met de voorstelling Happy Days". Deze revue is een gevarieerde show over va kantie op Texel. Geschikt voor jong en oud. De entree is f5? Kaarten voor deze gezellige amateurrevue zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij restaurant Klif 23 in Den Hoorn. (een zelfgemaakt bestuurbaar wagentje) kan gratis meedoen. Voor de jeugd tot en met 9 jaar is er een autopedrace waar ook gratis aan meegedaan kan worden. Deelnemers kunnen zich vönaf 13.30 uur opgeven bij de gele recreaktief-bus die iets over de top van de Hogeberg staat opgesteld. Om 19.00 uur begint een lange strandrit te paard voor de gevorderde ruiter va naf ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog. De duur van de rit is 3 uur en 3 kwartier en de prijs, incl. koffie, is ƒ45,— p.p. Opgave via tel. 02228-289. In de kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg begint om 10.00 uur een camping evangelisatiedienst. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt op het evenemententerrein aan de Nikadel in De Koog de Sterkste man van Texel verkiezing gehouden. Naast deze ver kiezing worden tal van andere attracties gepresenteerd, zoals optredens van John Spencer en Gerda Kraan (Pisa), een demonstratiepartij kickboksen, een demonstratie mes/zwaardvechten en de grootste trampoline ter wereld. Ook zijn mensen van de Konika;Zomertoer aan wezig om verschillende publieksprijzen uit te reiken. De toegangsprijs voor deze middag is f5,— voor ouderen en ƒ2,50 voor kinderen tot en met 10 jaar. Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wisselen de evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, exposities, enz. Daarvoor verwijzen we naar Texeltoerist, een gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f2,25 te koop is. In Texeltoerist staat een plattegrond van Texel en de dorpen, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, ver- huuradreseen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openingstijden van bankvestigin- gen, artsen, autodealers, postkanto ren en nog veel meer, waaronder steeds wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetens waardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een com pleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaag de Texel-vakantie! Auch die deutschen Gëste sind auf Texel herzlich wilkommen. Daruml tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründenl nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprachel herausgeben zu können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Verantaltungen für Urlau I ber auf unserer Insel. Die Programmübersicht un holl. Sprache ist et-1 was ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmtel Veranstaltungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal l ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder-1 zeit an die Texelaner wenden, sie helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag, 28. Juli lm Zentrum von Oosterend ist ab 10.00 Uhr Fischverkauf. Um 13.00 Uhr fangt ein Trödelmarkt an. Um 10.30 Uhr beginnt ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, ei-1 ne Fahrt mit Planwagen, Pferden und Ponys, die Fahrt führt zum Naturgebietl De Dennen (Tannenwald) nach Den Hoorn. Unterwegs wird auf einem Bau-I ernhof Picknick gemacht, und gegen 17.00 Uhr ist man dann wieder zurück.l Teilnahme kostet Hfl.45,- p.P., einschl. Picknick. Vorher bitte anmelden, Ruf 02228-289. Sonntag, 29. Juli Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel-I den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3,- für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,— Auf dem Hogeberg (Schansweg) in der Nahe von Den Burg beginnt um 14.00 Uhr ein Seifenkistelrennen. Jeder zwischen 9 und 15 Jahren, welcher ein Sei-1 fenkistel besitzt, kann kostenlos teilnehmen. Für Kinder bis zu 9 Jahren wird ein Rollerrennen organisiert. Teilnehmer können sich ab 13.30 Uhr beim gelben Bus anmelden. Um 19.00 Uhr beginnt ein extra langer Strandritt zu Pferd für fortgeschrittene l Reiter, ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog. Der Ritt dauert31 3/4 Std. und der Preis betragt, einschl. Kaffee, Hfl.45,- p.P.. Bitte vorher an-f melden: Ruf 02228-289. Von 14.00 bis 17.00 Uhr wird auf dem Platz an der Nikadel in De Koog e starkste Mann von Texel gewahlt. Ausser dieser Wahl finden auch noch ande-1 re Veranstaltungen statt. Eintritt betragt Hfl.5,—Kinder bis zu 10 Jahren zah-j len Hfl.2,50. In der Kantine vom Campingplatz Gortersmient am Grensweg beginnt um| 10.00 Uhr eine Camping-Evangelienmesse. Montag, 30 Juli Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. I Um 16.00 Uhr findet auf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennenoord (am I Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 JahrenI kann sich für Hf 1.1— anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt, V Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoordl (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier alter als 14 Jahr. Anmeldung I ,ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Auch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann manl sich ab 18.40 Uhr zu einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,501 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel c zeigt. Eintritt Hfl.1,50 für Erwachsene und Hfl.1,für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hf 1.10,— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in c Kantine des Campingplatzes De Bremakker am Tempeliersweg (Seitenweg 121 ab Pontweg) anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.2,— p.P., die erste Gruppe gehtj um 22.30 Uhr los. In der Disco-Dancing Question ist heute Abend eine Topopop Discoshow mit I D.J. Jerry Jetson. Eintritt Hfl.5,—. Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostenlos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1,p.P Ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, können Sie mit einem I Planwagen zum Markt nach Den Burg fahren. Die Fahrt geht über schóne Waldwege. Abfahrt ist um 9.30 Uhr ab Bornrif. Rückfahrt ca. 13.00 Uhr. Der Preis betragt Hfl.10,— p.P. und Kinder bis zu 12 Jahren bezahlen Hfl.7,50. Vor-1 her bitte anmelden: Ruf 02228-289. lm Saai des Restaurants Azië in Den Burg wird um 20.00 Uhr Karten gespielt: heute: Jassen. Teilnahme kostet Hfl.10.,- p. Paar. Um 15.00 und 20.30 Uhr gibt Circus Mullens eine Vorstellung auf dem Ver- anstaltungsplatz in De Koog. Um 20.00 Uhr wird in der Kantine vom Campingplatz Gortersmient am Grens weg der Film: Alsof het gisteren gebeurde (Als ob es gestern geschah) ge- zeigt. Eintritt Hfl.2,50 p.P. Dienstag, 31. Juli Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr kann man sich zu einer Fahrrad-Puzzelfahrt an melden und zwar in der Kantine des Campingplatzes De Krim am Krimweg bei De Cocksdorp. Die Kosten betragen Hfl.2,— p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpsstraat, De Koog f Kirchenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Je der Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW, Teilnahme ist kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley-

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 8