IUIB „EDELMAN" EXELS STERKSTE WERD MAN il Boon: „Er was iets aan de hand" riendschap bestookt met bommen" Trainingen S.V. Oosterend Geluidsinstallatie Sporthal open op zaterdagavond voor competitie Aard beien kwark RANDWEER HIELD VEEL PUBLIEK WEG Noga! spectaculair was de demonstratie kickboksen. lib Eelman is zondagmiddag uitgeroepen tot de „sterkste van Texel". Bij de jaarlijkse titanenstrijd in het kader van De Koog Promotion-programma liet hij de overige zeven (daten ruim achter zich door de meeste van de zes onder van de wedstrijd te winnen. Tweede werd Tijs Witte en Hans Schade. nan neemt de titel over van René die deze keer van deelname had En en daardoor voor wat extra had gezorgd, overige deelnemers klasseerden is volgt: 4. Mare Weisman, 5. een plaats voor Carlo Witte en de Boer uit Utrecht; 6. Richard Den Helder en 7. Guus Hoep. oep genoegen moest nemén met iste plaats was voor een belangrijk wijten aan een blessure die hij in gin van de wedstrijd bij het staven aan een van zijn handen had ipen. Weinig publiek iterkste man-show met de daarbij inde extra amusement was per- «rganiseerd door Marinus van der het Fitnesscentrum Texel, voor hem en zijn naaste mede- was het erg jammer dat de ïijd minder belangstelling kreeg Trok het spektakel vorig jaar uizenden kijkers, nu moest men honderden doen. De oorzaak de hand: voor het eerst sinds was het stralend zonnig weer en eeste toeristen zullen daarom naar rand zijn gegaan inplaats van naar wedstrijdterrein aan de Nikadel. organisatie wordt er echter niet aangetild. Hans Dobber van De 'romotion: ,,Het is natuurlijk jam mer voor Van der Slikke want zijn pro gramma had meer belangstelling ver diend, maar het streven van De Koog Promotion is dat de gasten zich verma ken en niet het trekken van zoveel moge lijk publiek naar onze evenementen, ook al is dat om financiële redenen wèl be langrijk. Met dat mooie strandweer wa ren wij even blij als de toeristen. Mocht de sterkste man-wedstrijd financieel niet uitkunnen, dan zuivert De Koog Promo tion het tekort aan. Van der Slikke mag natuurlijk geen enkel risico lopen." De wedstrijd om uit te maken wie de man met de grootste fysieke vermogens is, begon met het onderdeel bankdruk- ken, waarbij de kandidaat op de rug lig gend een gewicht zo vaak mogelijk naar boven moest drukken. Huib Eelman (door commentator Ted Bouwens con sequent aangeduid als „Edelman") slaagde er 42 keer in, gevolgd door Chris de Boer met 34 keer, Richard Slot met 31 keer, Tijs Witte met 28 keer. Hans Scha de met 24 keer, Mare Weisman met 22 keer, Carlo Witte met 17 keer en Guus Hoep met 16 keer. Haarspeld Bij het staven buigen moest iedere kandidaat een dikke ijzeren staaf over zijn hoofd of nek ombuigen tot een voor werp dat zoveel mogelijk op een haarspeld leek. De afstand tussen de twee uiteinden moesten derhalve zo kort mogelijk zijn. Huib Eelman kwam tot 53 centimeter, Tijs Witte tot 73, Hans Schade tot 91 en Mare Weisman tot 98 centimeter. Volgend staaltje van vergelijkende krachtpatserij was het optrekken waarbij de kandidaat zich aan een korte rekstok van het „powerstation" zo vaak moge lijk moest optrekken waarbij de kin tel kens op minstens dezelfde hoogte als de stok moest komen. De geblesseerde Guus Hoep moest al na één keer opge ven. Eelman lag hier weer aan kop met 35 keer. Mare Weisman met 33 keer, Tijs Witte met 30 keer, Richard Slot met 29 keer, Carlo Witte met 35 keer, Hans Schade met 11 keer en Chris de Boer met 9 keer. Bij het auto trekken ging het erom een forse personenwagen zo snel mogelijk enkele tientallen meters over het terrein aan een touw te verslepen. Winnaar werd hier Hans Schade die er slechts 35 seconden voor nodig had. De resultaten van de anderen: Witte 43 seconden, De Boer 48 seconden, Eelman 49 secon den, Weisman 50 seconden, Witte 52 seconden, Slot en Hoep 49 seconden. Schade won ook het onderdeel katrol trekken.-Daarbij moest met een eenvou dige hijsinstallatie die aan een driepoot was opgehangen een gewicht van 70 kg in zo kort mogelijk tijd omhoog worden gehaald. Schade had er 5,8 seconden voor nodig. De resultaten van de ande ren: Weisman 8 seconden, De Boer 914 seconden, Slot 10,4 seconden, Witte 9,4 seconden, Eelman 6,3 seconden, Hoep 8,8 seconden en Witte .8,9 secon den. De krachtproeven werden besloten met een zandzakkenrace, waarbij het er om ging wie het snelst een partij zware Deelnemers en jury poseren aan het slot van de wedstrijd. Staand van links naar rechts: Richard Slot, Mare Weisman, Tijs Witte, Huib Eelman. Hans Schede, assistent scheidsrechter John Smit. Goes Hoep. Carlo Witte en Chris de Broer. Hurkend: jurylid Catharine Zegelen en hoofd scheidsrechter Cees de Vreugd. Oerdeel staven buigen. zakken zand naar de andere kant van het terrein bracht. Weisman had voor dit karweitje 2 minuten en 22 seconden no dig, Slot 2 min. en 45 seconden, Schade 2 min. en 8 seconden. Amusement De sterkste man-wedstrijd was aan trekkelijker voor het publiek dan vorig jaar omdat tussen de onderdelen door niet alleen sportdemonstraties werden gegeven maar ook optredens van ar tiesten, nog afgezien van een mode show die samenviel met een demonstra tie trampolinespringen. Interessant maar minder spectaculair dan was verwacht, was de demonstratie Akaido, een Japanse verdedigingssport die sterk aan judo doet denken en werd gegeven in traditionele kostuums. Het als „mes- en zwaardvechten" aange kondigde onderdeel viel een beetje te gen. We hebben tenminste geen mes sen of zwaarden gezien en erg bloedstol lend werd het dus niet. De demonstraties trampolinespringen werden gegeven door Europees kampi oen Marcel Verstraten. Iemand uit het publiek mocht het ook proberen en daar bij werd extra duidelijk dat deze sport minder eenvoudig is dan het lijkt. Een viertal mannequins en dressmen was be trokken bij de modeshow van Cracker vrijetijdskleding die gedeeltelijk met trampolinespringen samenviel. Een bekende artiest die wat extra glans moest geven aan de wedstrijd was John Spencer, die samen optrad met Polly" uit het Vara-tv programma Pisa. Spencer die naam heeft gemaakt als imitator van Elvis Presley bracht diverse hits van zijn grote voorbeeld, waarbij hij zich liet be geleiden met op de band opgenomen muziek. Spencer deed erg zijn best, maar kreeg weinig reactie van het dun- gezaaide publiek, dat ook niet inging op het verzoek van de presentator om Spencer tot een toegift te bewegen. Voor de extra (en kennelijk gewaardeerd) intermezzo zorgde een groep medewer kers van het circus Mullens dat juist zijn tent verderop had opgezet. Bij het plaat sen van zo'n circustent moeten maar liefst 150 ijzeren pennen van meer dan een meter lengte in de grond worden ge dreven. Benny van der Wouw, Vincent Boogaard, Freddy Mullens, Mario en Sa- cha Cort lieten zien hoe bedreven zij daarin zijn, door gezamenlijk enkele sta ven met voorhamers razendsnel de grond in te slaan. Onder leiding van trainer Rob Pardoel van de sportschool Kyo Tai uit Heerhu- gowaard gaven Brian Pieters en Marcel ter Wolbeek (beiden 18 jaar) een de monstratie kickboksen. Dit is een aan-, valssport waarbij naast de vuisten ook de (blote) voeten gebruikt mogen wor den, want nogal spectaculair is. Het tweetal speelde drie ronden van drie mi nuten. Een andere demonstratie werd gegeven door de zeer sterke man Kees de Vreugd die als arbiter aan de jury van de wedstrijd was toegevoegd, maar tus sendoor gaarne bereid was om samen met onze eilandelijke powerlift-ster Ca- tharina Zegeren een auto op zijn kant te zetten, waarin Stefan de Wit als vrijwilli ger was gaan zitten. De Wit rondde op eigen initiatief de show af door op de ge kantelde auto te klimmen en zijn broek te laten zakken, aldus zorgend voor een extra cultureel accent aan deze middag. De Vreugd frommelde ook in enkele se conden een damesfiets in elkaar, zoge naamd om Polly" een dienst te bewij zen die klaagde dat zij de fiets anders niet in haar auto kon krijgen. De eerste prijs voor Huib Eelman bestond uit een geldbedrag van 7500- alsmede een beker. Voor de tweede^ prijswinnaar Tijs Witte was er 7250,-' plus een beker en derde prijswinnaar Hans Schade kreeg 7100,— en een beker. De geldprijzen waren beschikbaar gesteld door De Koog Promotion en de bekers kwamen van de Drankencentrale Texel en Victoriawater. De winnaars van de eerste drie prijzen werden bovendien verblijd met allerlei premies en andere at tenties, zoals gratis bier, banden en films van het cameramerk Konica, een gratis saunabad, etc. (eerboot bestookt met oefenbommen" en „Bommen zorgen voor pa- waren vorige week enkele koppen in landelijke dagbladen waarin 1 verhaald over het droppen van een oefenbom vlak naast het schip „De ndschap" dat een dienst onderhoudt met Vlieland. Dat gebeurde vol- sde berichten in o.a. De Volkskrant, Het Nieuwsblad van het Noorden st Algemeen Dagblad woensdag rond elf uur en het gooien van een oe- (die alleen een knal geeft en rook produceert) door een Phantom aljager op honderdvijftig meter afstand van het schip zorgde voor grote lek onder de passagiers van De Vriendschap. Alle opvarenden zouden torn buis in zijn gevlucht en later met grote schrik op de Vliehors aan zijn gestapt. (flens het schippersechtpaar Janka 'Ier Brink en Sil Boon zijn de kran- srhalen schromelijk overdreven, zo grotendeels uit de duim gezogen, feite was er niets aan de hand". :no elf uur 's morgens wordt er re- 8tig door straaljagers op de Vliehors fend en Sil Boon zegt dat dan altijd act wordt opgenomen met het oe- top als hij door laag water niet kan ran aan de steiger bij de zandplaat, werd woensdag gevraagd nog 'e wachten met aanleggen en over 9edwongen wachten mopperde de 'Per. Toen even later een oefenbom ver van het schip terecht kwam toteerde Sil Boon „dat deze wel erg Pij was." Die opmerking is volgens -flenaar van de bootlijn voor ten- één passagier reden geweest om verhaal te doen aan een journalist. „Of de betreffende passagier was zelf journalist en heeft zijn ervaringen, met veel sensatie, doorgebeld aan anderen", aldus Janka van der Brink. Banken Dat de passagiers van schrik onder de banken in het kombuis vlogen is volgens haar gelogen. „Ze kunnen bij ons niet eens onder de banken kruipen. De men sen die aan dek waren bleven aan dek en degenen die beneden zaten bleven beneden." Het schipperspaar werd na de kran tenmelding gebeld door journalisten en volgens beiden heeft vooral het Alge meen Dagblad de woorden verdraaid. Janka van der Brink: „Ik vertelde dat we over een gewone scheepsroutr varen waar ook regelmatig catamaranzeilers komen die de oefeningen boven de Vlie hors gadeslaan. Daar maakte het Alge meen Dagblad van dat catamarans ook werden bestookt met bommen." Door de exploitanten van „De Vriend schap" is een klacht ingediend over de berichtgeving in het Algemeen Dagblad. Dat er oefenbommen worden gegooid ten tijde van het afmeren is volgens Sil en Janka niets bijzonders. Meestal als men rond elf uur arriveert is dat het ge val en de afspraak was dat men niet aan land gaat voordat de oefening beëindigd is. Nu is die afspraak met een vaste stel regel verbeterd. Door middel van een sein (groen of rood) vanaf de verkeersto ren wordt aangegeven of de Vliehors vei lig is. Donderdag beginnen voor SV Ooste rend de trainingen. Vanaf 19.00 uur kan er iedere donderdag en dinsdag getraind worden door senioren en A-junioren o.l.v. Martin Land. Op vrijdag wordt niet meer regelmatig getraind maar wel inci denteel. De keeperstraining zal gehou den worden voor de gewone training. Dat gebeurt donderdag a.s. nog niet. Het eerste zaterdagelftal speelt de eerste oefenwedstrijd tegen Texel en ver volgens op 18 augustus thuis tegen HCSC, 25 augustus thuis tegen ZDH en 1 september thuis tegen Dirkshorn. De training van de B- en C-junioren, dames, meisjes en pupillen zal omstreeks 20 au gustus beginnen. Het schema van deze trainingen wordt nog gepubliceerd. Aan de oefenwedstrijden in het kader van de Texelcup doen het eerste zondagelftal en het tweede zaterdagelftal mee. In het bericht over de problemen met de geluidsinstallatie in de raadszaal staat een fout. Het college heeft besloten 73000,— uit te trekken voor verbetering van het bestaande systeem. Dat tevens is besloten te zijner tijd een geheel nieu we installatie aan te schaffen is onjuist. Welzijnsstichting Het bestuur van de Welzijnsstich ting vindt dat de sporthal op zater dagavond verhuurd moet worden aan de rayoncommissie KNVB voor het spelen van de zaalvoetbalcompetitie. De rayoncommissie had gevraagd de sporthal zes zaterdagavonden te mogen huren in de maanden december, januari en februari. Met de beheerders was af gesproken dat de hal alleen wordt ver- Nieuw Texels produkt: Aan de reeks Texelse produkten is er weer een toegevoegd. Het biolo gisch dynamisch landbouwbedrijf Sint Donatus brengt sinds vorige week aardbeienkwark op de markt: volle kwark met biologisch dyna misch geteelde aardbeien. De kwart wordt op het eigen bedrijf vervaardigd maar de aardbeien komen van een B.D. kwekerij in Zuidholland. Sint Donatus heeft een ton van deze aardbeien gekocht in de vorm van ge conserveerde aardbeienmoes. In Den Hoorn wordt de moes met de kwark in potjes van 350 gram gedaan. Aangezien de voorraad aardbeienmoes langdurig houdbaar is, kan het hele jaar aardbeien kwark worden geproduceerd. Het eigen dorp had de primeur: op de afgelopen Hoornder donderdag werd de aardbeien kwark voor het eerst verkocht. De potten zijn voorzien van een kleu rig etiket waarop niet alleen het Demeter-merk is vermeld als garantie dat het om een echt b.drprodukt gaat maar ook een opsomming van alle ingre diënten. Daaruit blijkt onder andere dat 7,1% suiker is toegevoegd, wat heel wei nig is. Volgens Mark van Rijsselberghe is aardbeidenkwark een uniek produkt. Het is althans nergens anders in Neder land te koop. Voorlopig zal de kwark al leen op Texel verkrijgbaar zijn, op het be drijf zelf en op de verkooppunten waar ook andere Donatus-produkten verkrijg baar zijn. De verkoopprijs per pot (ca. 3 weken houdbaar) zal omstreeks drie gul den zijn. huurd als het een toernooi betreft dat minstens twee dagdelen duurt. De aan vraag van de rayoncommissie werd door de beheerders dus afgewezen en ook de sectie sport, recreatie en lichamelijke op voeding adviseerde negatief. Het bestuur van de Welzijnsstichting nam in haar vergadering van woensdagavond dit advies niet over. Bestuurslid Jo van Beek legde uit dat de sectie had beslo ten dat de hal dicht moest blijven om het personeel te beschermen. „Anders heeft beheerder Willem Kalk nooit vrij." Annie Dogger was het daar niet mee eens: „Dan moeten er maar mensen bij. We moeten die handel zo veel mogelijk verhuren." Uiteindelijk werd besloten de organi satorische problemen op te lossen in overleg met de beheerders en dan de KNVB te berichten dat de hal gehuurd kan worden op zaterdagavond. Schouwburgbus De busverbinding van de schouwburg naar de boot zorgde bij voorstellingen waarvoor een extra boot werd ingezet nogal eens voor problemen het afgelo pen theaterseizoen. Eén keer moest drie kwartier op de bus worden gewacht en een keer een half uur. De sectie amateu ristische kunstbeoefening stelde naar aanleiding van de klachten voor het bus vervoer in de toekomst te laten verzor gen door de fa. Van Boven. Voor 7140,— is de Texelse firma genegen vier maal heen en weer te rijden tussen schouw burg en boot en de sectie had uitgere kend dat dat bij zevenig bezoekers (het minimum aantal voor een extra schouw burgboot) altijd uitkon. Daarvoor moe ten de kaartjes van de schouwburg met 72,— worden verhoogd. Dan heeft iede reen „gratis" vervoer naar de boot. Die suggestie werd niet overgenomen door het bestuur. Veel schouwburggangers wandelen na de voorstelling naar de boot en het bestuur vond het niet te recht de wandelaars te laten meebetalen aan het busvervoer. Een ander belangrijk argument was dat de overkantse buson derneming beterschap heeft beloofd. JDAG 31 JULI 1984 JULI ia, TEXELSE COURANT PAGINA 5

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5