^0 (ELKOM TOERIST ii 'éf 'li «r< >X< fenementen van 4 augustus tot en met 12 augustus Texeltoerist" voor een complete vakantie **sf I Zaterdag 4 augustus om niet op dersmans grond Martin Tromp Zondag 5 augustus Maandag 6 augustus firnVlaiT 1 Ja AüiJLi Veranstaltungen für Gaste Ten- Jitze Beintema, jentehuis Texel, ,eplaats 1, Den Burg, 52220) 3041, toestel 239. n kantoortijd 5114. Uitgave: b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel. TEXEL1 1984, het iiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiii 00- i ik zes jaar geleden tot burge er van Texel werd benoemd, it een van de gelukkigste mo- n uit mijn leven. Ook nu nog tuw ik het a/s een voorrecht dit stukje Nederland te mo- onen en werken. De aantrek- heid van Texel wordt vooral ge- door zijn veelzijdigheid en 1/rektheid. Het is geen klein ei- maar een royaal gebied waar ■n met uiteenlopende in'teres- K de voet kunnen. Zowel lief- ■is van natuurschoon als van menselijke" atracties kunnen ilop aan hun trekken komen, i elkaar te hinderen. Toeristen 'Ier/ei „soort" zijn dan ook van welkom. Op Texel hebben we igespannen om het de vakan- naar de zin te maken, krant of het magazine toerist" doorbladert, zal zien heel wat te beleven is, zelfs Idat één vakantie lang niet ge- noeg is om alles mee te maken. Waar ik in het bijzonder de aandacht op wil vestigen, zijn die geneugten die Texel van nature te bieden heeft. Wie geen interesse heeft voor een volleybaltoernooi, strandloop, bra derie of autocross, moet weten dat op hetzelfde moment dat dergelijke publiektrekkende evenementen plaatsvinden, het mogelijk is om zich urenlang uiterst rustig te ont spannen in de natuur en daarbij wei nig of geen andere mensen tegen te komen. Zowel liefhebbers van gezel ligheid als van stilte kunnen zelfs in de zeven weken die we „hoogsei zoen" noemen en waarin zo'n 30.000 toeristen op ons eiland verblijven, volledig aan hun trekken komen. Wij hebben ons best gedaan om door een afgewogen beleid deze gelukki ge situatie te bestendigen en daar door elke „soort" toerist zoveel mo gelijk van dienst te zijn. Ik hoop dat u de komende tijd zult ervaren dat wij daarin zijn geslaagd. J. A. Engelvaart burgemeester van Texel t vandaag voor het laatst voorstellingen in De Koog. 10.30 uur start vanaf ruitercentrum rif (Mienterglop 25 bij De Koog) een tmet huifkarren, paarden en po- door de Dennen naar Den Hoorn, erweg wordt een picknick gehouden en boerderij. De thuiskomst is rond Texelaars willen graag een gastvrij zijn, maar ze kunnen niet toelaten toeristen ongevraagd landerijen be- florn daar bloemen te plukken, die- fotograferen, overtuinwallen te lo- ki enz. Met name Texelse agrariërs in er over dat vakantiegangers blijk- denken dat men op boerenland komen als daar geen bordje verbo- toegang staat. Onder andere in de ir Het Noorden wordt last onder en van toeristen die tuinbouwper- oplopen om daar Aliums (uienbol- en andere bloemen te plukken. Dat al enkele malen geleid tot onaan- ime confrontaties tussen eigenaars rakantiegangers. Mensen, houdt het op Texel, respecteer andermans ei- dom en blijf weg van particuliere ïinen. 17.00 uur. Meedoen kost 745,— p.p., in clusief picknick. Opgave via tel. 02228-289. Om 15.00 uur en om 20.30 uur zijn er voorstellingen van circus Mullens in de tent op het terrein aan de Nikadel in De Koog. Van 14.00 tot 16.00 uur is er bij het strandjeNieuweschild aan de IJsdijk langs de Waddenzee een windsurf- instuifDe plaats is makkelijk te herken nen aan de gele Recreaktief-bus. Het is de bedoeling kennis te maken met de surfsport waarvoor een aantal surfplan ken aan een boei liggen en instructeurs aanwezig zijn. De deelname aan deze in stuif is gratis. In De Cocksdorp wordt vanaf 18.30 uur de Ronde van Zuidema wieler wedstrijd gehouden. Naast de grote ra ce wordt er een dikke banden- en vrou wenrace gehouden. Start en finish zijn in de Kikkertstraat. 'omeraan bieding: ilveren slavenarmbanden mm, van 735,— voor ƒ19,95 mm, van 754,— voor Z29.95 louden oorbellen Bn 739,50 voor ƒ24,50 Zie ook onze etalage met 50% korting. Weverstraat 34, tel. (02220) 2912 Om 14.00 uur begint een 24 uurs-race voor catamarans voor het strand bij paal 33 bij het reddingboothuisje. In deze wedstrijd, georganiseerd door de Cocks- dorper Kustzeilvereniging gaat het erom in 24 uur zoveel mogelijk kilometers af te leggen op een olympische baan. Publiek is van harte welkom en heeft gratis en tree. In totaal doen 35 boten mee en de finish is (voor alle duidelijkheid) morgen middag om 14.00 uur. Op de Hogeberg bij Den Burg start vanmiddag een zeepkistenrace. S.V. De Koog houdt een crossloop door bos en duinen voor recreatielo pers, jeugd, dames, senioren en vetera nen. De afstanden zijn 4 en 8 kilometer. De start is om 19.30 uur vanaf het voet balveld van S.V. De Koog aan de Boodt- laan. Inschrijven kan vanaf 18.45 uur en deelnemerskosten zijn 73— voor perso nen tot en met 14 jaar. Ouderen betalen 74,—. Iedere deelnemer die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsmedail le, terwijl voor de eerste drie per catego rie een beker of standaard beschikbaar Om 19.00 uur begint een lange strandrit te paard voor de gevorderde ruiter van af ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25 bij De Koog. De duur van de rit is 3 uur en 3 kwartier en de prijs inclusief koffie is 745,— p.p. Opgave via tel. 02228-289. Op de Hogeberg (Schansweg) nabij Den Burg begint om 14.00 uur de derde zeepkistenrace van dit seizoen, leder een tussen 9 en 15 jaar die in het bezit is van een zeepkist (een zelfgemaakt bestuurbaar wagentje) kan gratis mee doen. Voor de jeugd tot en met 9 jaar is er een autopedrace waar ook gratis aan meegedaan kan worden. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.30 uur opgeven bij de gele recreaktief-bus die iets óver de top van de Hogeberg staat opgesteld. Om 10.00 uur begint in de kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg een zomer evangelisatiedienst. Op de markt in net centrum van Den Burg zijn van 10.00 tot 12.00 uur recrea tieleiders van Recreaktief (herkenbaar aan hun gele jacks of shirts) aanwezig. Zij delen deze krant uit en geven u des gewenst meer informatie over hun vakantieprogramma. Op het sportveld van camping Dennen oord aan de Grensweg, te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg, begint om 16.00 uur een minivoetbaltoernooi voor de jeugd van 8 t/m 13 jaar. De in schrijving start om 15.30 uur. Meedoen kost 71,— per persoon, en aanmelden is mogelijk in teams van 6 personen, maar ook als u alleen bent kunt u meedoen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels en voetbalschoenen zijn verboden. Om 20.00 uur begint in de kantine van camping Gortersmient aan de Grensweg (te bereiken via zijweg 11 of 12 van de Pontweg) een evangelisatiefilm. En tree 72,50 p.p. Om 19.00 uur start op het sportveld van camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetbaltoernooi voor spelers van 14 jaar en ouder. Meedoen kost 71,50 per persoon en inschrijven is vanaf 18.40 uur mogelijk in teams van 6 perso nen. Ook kan men individueel inschrij ven om dan samen met anderen een team te vormen. Er wordt gespeeld met aangepaste regels, waarbij voetbal schoenen niet zijn toegestaan. Vanaf 18.40 uur kunt u inschrijven voor een volleybaltoernooi op het veld bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Iedereen vanaf 12 jaar kan meedoen voor 71,50 per persoon. Inschrijving is mogelijk met een team van 6 personen maar ook ie mand die alleen is kan altijd meespelen. De aanvang is 19.00 uur precies. Als het donker wordt is het toernooi afgelopen. In de Hervormde kerk in de Dorpsstraat in De Koog wordt vanaf 20.00 uur een Deze Recreaktief-krant maakt melding van alle dagelijks wisselen de evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excursies, bowling, mini-golf, Jan Plezier, exposities, enz. Daarvoor verwijzen we naar Texeltoerist, een gedeeltelijk in kleur uitgevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 72,25 te koop is. In Texeltoerist staat een plattegrond van Texel en de dorpen, een hoogwatertabel, dienstregeling voor boot en bus, ver- huuradreseen voor fietsen, paarden, bolderwagens, visboten, adressen en openingstijden van bankvestigin- gen, artsen, autodealers, postkanto ren en nog veel meer, waaronder steeds wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetens waardigheden. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een com pleet Texels informatiepakket. Dat kunt u niet missen voor een geslaag de Texel-vakantie! R Auch die deutschen Gëste sind auf Texel herzlich wilkommen. Darum tut es uns leid, dass wir aus finanziellen und technischen Gründen nicht in der Lage sind, diese Zeitung gënzlich in deutscher Sprache herausgeben zu können. Nachfolgend finden Sie kurz die wichtigsten Verantaltungen für Urlau- ber auf unserer Insel. Die Programmübersicht un holl. Sprache ist et- was ausführlicher und kann Ihnen bei Ihrer Auswahl für bestimmte Veranstaltungen behilflich sein; der Text ist absichtlich einfach gehal ten. Sollten Sie trotzdem noch Fragen haben, so können Sie sich jeder- zeit an die Texelaner wenden, sie helfen Ihnen bestimmt weiter. Die Redaktion wünscht Ihnen einen angenehmen Urlaub. Samstag, 11. August lm Zentrum von Oosterend ist ab 10.00 Uhr Fischverkauf. Urn 13.00 Uhr fangt ein Trödelmarkt an. Um 10.30 Uhr beginnt ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, ei- ne Fahrt mit Planwagen, Pferden und Ponys, die Fahrt führt zum Naturgebiet De Dennen (Tannenwald) nach Den Hoorn. Unterwegs wird auf einem Bau- ernhof Picknick gemacht, und gegen 17.00 Uhr ist man dann wieder zurück. Teilnahme kostet Hfl.45,— p.P., einschl. Picknick. Vorher bitte anmelden, Ruf 02228-289. Von 14.00-16.00 Uhr ist am Strand bei Nieuweschild ein Windsurfinstuif. Teil nahme ist kostenlos. Um 19.30 Uhr beginnt auf dem Sportplatz an der Nikadel in De Koog ein Tally- Ho Wettkampf, für Pferde und Ponys. Man kann sich bei den Manegen Elzen hof, Bornrif, Kikkert und Zoetelief anmelden, sowie am Tag des Wettkampfes, ba 19.00 Uhr. Zuschauer bezahlen Hfl.2,50 (Erwach.) und Hfl.1,(Kind.). Teil- nahmegebühr (Einlage) Hfl.10,— p. Pferd. Sonntag, 12. August Um 19.30 Uhr fangt der Gelandelauf an, Platz: Boodtlaan, De Koog. Anmel den ab 18.45 Uhr. Teilnahmegebühr Hfl.3 für Kinder bis zu 14 Jahren; Altere bezahlen Hfl.4,—. Um 19.00 Uhr beginnt ein extra langer Strandritt zu Pferd für fortgeschrittene Reiter, ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog. Der Ritt dauert 3 3/4 Std. und der Preis betragt, einschl. Kaffee, Hfl.45,— p.P.. Bitte vorher an melden: Ruf 02228-289. In der Kantine vom Campingplatz Gortersmient am Grensweg beginnt um 10.00 Uhr eine Camping-Evangelienmesse. Auf dem Gelande van Nic. Dros am Genteweg, nahe bei Oosterend beginnt um 14.00 Uhr Autocross. Eintritt für Erwachsene Hfl.7,und für Kinder bis zu 12 Jahren Hfl.3,—. Montag, 6. August Auf dem Markt in Den Burg wird von 10.00-12.00 Uhr diese Zeitung ausgeteilt. Um 16.00 Uhr findet auf dem Sportplatz des Campingplatzes Dennenoord (am Grensweg) ein Jugendminifussballspiel statt. Jeder zwischen 8 und 14 Jahren kann sich für Hfl.1anmelden p.P. Es wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Um 19.00 Uhr findet auf dem Sportplatz vom Campingplatz Dennenoord (Grensweg) ein Minifussballspiel statt, für Spieier alter als 14 Jahr. Anmeldung ab 18.40 Uhr, Teilnahmegebühr betragt Hfl.1,50 p.P. Auch hier wird in Gruppen mit je 6 Pers. gespielt. Auf dem Sportplatz hinter dem Eierlandsche Huis in De Cocksdorp kann man sich ab 18.40 Uhr zu,einem Volleybalspiel anmelden. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P. Spielanfang ist om 19.00 Uhr. In der Ref. Kirche in De Koog wird ab 20.00 Uhr eine Dia-Serie über Texel ge- zeigt. Eintritt Hfi.1,50 für Erwachsene und Hfl.1,für Kinder. Um 20.00 Uhr kann man im Hotel De Lindeboom (Groeneplaats, Den Burg), Bridge spielen. Einlage betragt Hfl.10,— pro Paar. Um 22.00 Uhr kann man sich zu einer Abendorientierungswanderung in der Kantine des Campingplatzes De Koornaar am Grensweg anmelden. Teilnah megebühr Hfl.2,— p.P., die erste Gruppe geht um 22.30 Uhr los. In der Disco-Dancing Question spielt heute Abend Anita Meyer. Eintritt Hfl.5- Von 14.00-16.00 Uhr kann man die Hoornder Kirche kostenlos besichtigen. Auch kann man den Turm besteigen. Kosten Hfl.1— p.P. Ab Ruitercentrum Bornrif, Mienterglop 25, De Koog, können Sie mit einem Planwagen zum Markt nach Den Burg fahren.-'Die Fahrt geht über schone Waldwege. Abfahrt ist um 9.30 Uhr ab Bornrif. Rückfahrt ca. 13.00 Uhr. Der Preis betragt Hfl.10,— p.P. und Kinder bis zu 12 Jahren bezahlen Hfl.7.50. Vor her bitte anmelden: Ruf 02228-289. lm Saai des Restaurants Azië in Den Burg wird um 20.00 Uhr Karten gespielt: heute: Jassen. Teilnahme kostet Hfl.10.,- p. Paar. Dienstag, 7. August Zwischen 13.45 und 14.15 Uhr kann man sich zu einer Fahtrad-Puzzelfahrt an melden und zwar in der Kantine des Campingplatzes Loodsmansduin bei Den Hoorn. Die Kosten betragen Hfl.2,— p.P. Um 14.00 Uhr beginnt bei der Ref. Kirche in der Dorpsstraat, De Koog eine Kirchenfahrt; sie führt entlang der Kirchen des nördlichen Teils von Texel. Je der Teilnehmer fahrt mit eigenem PKW. Teilnahme ist kostenlos. Um 19.00 Uhr beginnt auf dem Platz an der Boodtlaan in De Koog ein Volley- ballspiel, jeder, ab 13 Jahren, kann mitmachen. Teilnahmegebühr Hfl.1,50 p.P., die Anmeldung ist ab 18.40 Uhr. In der Dorpsstraat in De Koog ist ab 14.00 Uhr Markt mit vielen interessanten Standen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9