SUIKEROORLOG [2S0 Kilo ƒ1,99 ALMARKT DE KOOG fir «tujuj DE COCK EN DE MOORD IN SEANCE Vanaf vapdaag Wij doorbreken de minimumsuikerprijs Alleen bij 16 t STUSijinSDAG 7 AUGUSTUS 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Istrijf ltadger, litstel cheeni ómeT id®stem van v,edder sloop ongeduld. dieeC°ck staarde voor zich u't- nen .Christine van der Waal", sprak hij mat. 3r ls; heb ik het huis aan de gracht dezelf- it V Monet zien hangen." g^6'- De Cock manoeuvreerde de volkswa- 5 nen zwetend en met een rood hoofd jjor het drukke stadsverkeer. Hij hield tëtvan autorijden. Hij bezat geen enkel r27.49; gvoel voor techniek. Ook begreep hij s Tims jets van het gedrag van automobilisten, cehem zowel links als rechts voorbijsto- 0i. Het maakte hem onrustig, nerveus. tel28.{ i^ke het voortbewegen was zijn ziel in 1 Timr |at zwierige tijdperk van de trekschuit en de diligence blijven steken, gij het huis aan de gracht vond hij met en 18.3 moeite een parkeerplaatsje aan de walle- nnena fent tussen de bomen. Hij nam het doek coder zijn arm, sloot de wagen af en stak de rijbaan over. 17.01; De deur werd op zijn bellen vrijwel on- en 3; middelijk opengedaan. Hijgend, met het weet nog in de handen, liep De Cock met het doek onder zijn arm, de trap op. Broth Op het portaal, boven aan de trap, stond 16.11; Christine van der Waal. Het zwarte, reeds grijzende haar. hing los op haar schouders. Ze trok een verbaasd >en: gezicht. Hebt u bericht over Harry?" De Cock zette het schilderij aan zijn l weten. .Nee, geen bericht over Harry. We we ten nog steeds niet waar hij is." Hij glim- 4.131 vriendelijk. ,,Maar hij loopt niet in teven sloten tegelijk." Christine van der Waal vouwde haar 2J3I handen, èral APPIE BAANTJER VERTELT int Ik maak mij toch zorgen. Harry is geen man om alleen te zijn. Daar kan hij niet tegen. Als Jennifer en ik wel eens een paar dagen weg waren...." De Cock onderbrak haar. Ik kon niet in verband met Harry." Ze keek hem wantrouwend aan. ,,Niet in verband met Harry?" De Cock schudde zijn hoofd. Hij nam het schilderij op en liep langs haar heen de lange gang in. Achter zich hoorde hij haar driftige voetstappen. Aan het einde van de gang opende hij de deur naar de kamer van de seances. Met het doek in zijn hand bleef hij midden in de kamer staan en keek demonstratief om zich heen. Aan de wanden, links en rechts, hingen twee Renoirs, een Monet en een Toulouse-Lautrec. Er ontbrak er geen. Van onder de grote ronde eiken tafel trok hij een stoel en zette het schilderij er op. Voorzichtig haalde hij de lappen eraf. Na een paar seconden straalde de Monet in volle glorie. De Cock keek schuin omhoog naar Christine van der Waal. Zijn scherpe blik tastte haar gelaatstrekken af. Ze zag bleek, vond hij, erg bleek en haar lippen trilden. Met een glimlach om zijn mond gebaarde hij naar de schilderijen aan de wanden. Ik zie", riep hij opgewekt, bijna vrolijk, ,,ze zijn er nog allemaal. Gelukkig." Zijn tong gleed langs zijn lippen. Ik eh... hakkelde hij verlegen, ,,ik was bang dat er een verdwenen was." Hij strekte zijn arm naar het schilderij op de stoel. ,,lk zag vanmorgen toevallig dit doek bij een kunsthandel staan en ik meende mij te Adv. I.M. de> Maximum 3 kilo per klant. herinneren dat er ook zo'n schilderij hier in de kamer hing. Ik dacht... vrij impul sief moet ik zeggen... dat doek is vast uit het huis aan de gracht gestolen. In ben toen domweg die kunsthandel bin nengestapt en heb het schilderij in beslag genomen." Hij spreidde zijn han den en schudde triest zijn hoofd. Ik heb mij vergist. Duidelijk." Hij wees op nieuw naar het doek. ,,Dit hier... dit moet een vervalsing zijn." Christine van der Waal knikte nauwelijks merkbaar. „Inderdaad", sprak ze toonloos, „dat moet een vervalsing zijn." De Cock pakte de Monet weer in en nam hem onder de arm. Hij keek op en lachte wat schaapchtig. „Het spijt mij, dat ik u heb lastig gevallen." Hij trok zijn schou ders op. „Dat komt er van als een leek zich met kunst gaan bemoeien." Hij liep naar de deur. Daar bleef hij staan en draaide zich half om. Ze stond bij de stoel, waarop het schilderij had gestaan. Kaarsrecht. De armen gevouwen voor haar borst. De Cock keek haar aan. Een moment leek hij besluiteloos. Toen opende hij de deur en liep de lange gang in. „Hoe was de sectie?" Vledder maakte een grimas. „Het leek wel of dokter Rusteloos op stukloon stond." de Cock lachte hartelijk. „Was hij zo op dreef?" Vledder knikte. i,,Het is gewoon fascinerend om dokter Rusteloos tijdens zo'n sectie aan het werk te zien. Die man heeft zoveel vak kennis, zoveel routine, dat je vergeet waarmee hij feitelijk bezig is. Verschrik kelijk. Hij was in nog geen vijf kwartier klaar." „En?" Vledder haalde zijn schouders op. „Geen bijzonderheden. Jennifer Jordan is net als Zwarte Sofie vrijwel zeker aan vergif gestorven. Ik heb dokter Ruste loos gevraagd of er nog verschillen wa ren tussen de beide sterfgevallen. Vol gens de patholoog-anatoom was dit niet het geval. Indien Zwarte Sofie en Jenni fer Jordan geen gif te drinken hadden gekregen, hadden ze allebei vermoede lijk nog lang en gelukkig geleefd." De Cock keek hem bestraffend aan. „Dat is een cynische opmerking." Vledder wierp hem een hulpeloze blik toe. Is dit geen vak om cynisch te worden?" De Cock gaf geen antwoord. „Wat wist de huismeester van het flatgebouw?" Vledder lachte. „Viola Wijngaard moet inmiddels somber zijn gestemd. Vriend Harry heeft zich al enige dagen niet laten zien." De Cock keek hem scherp aan. „Viola is er wel?" Vledder knikte vol overtuiging. „Zeker. De huismeester heeft vanmor gen nog met haar gesproken toen ze haar post uit het vak in de hal haalde. Een onschuldig babbeltje over het weer. Hij heeft niets bijzonder aan haar ge merkt." Er viel even een stilte, „Ik heb wel een verrassing voor je." De Cock grijnsde. „Een aangename?" Vledder keek bedenkelijk. „Dat is moeilijk te zeggen. Ik heb, zoals jij me vroeg, ook notaris Pool gebeld. Hij had van Christine van der Waal alle be scheiden gekregen." „En?" Harry kreeg nooit een cent." De Cock keek hem verbaasd aan. „Geen cent?" Vledder schudde zijn hoofd. „De notaris vertelde mij, dat Jennifer Jordan nooit andere inkomsten had dan die, voortvloeiende uit haar kapitaal." „Rente." „Inderdaad... rente. Haar vermogen was-zo groot dat ze geen kapitaalverlies leed. Integendeel, haar kapitaal groeide nog jaar op jaar. Van de genoten rente werql jaarlijks namelijk niet meer dan der tigduizend gulden opgenomen." De Cock fronste zijn wenkbrauwen. „Dertigduizend?" Vledder boog zich naar hem toe. „En van die dertigduizend gulden werd de gehele huishouding van het huis aan de gracht gefinancierd." De Cock slikte. „Het onderhoud van haarzelf, Christine van der Waal en neef Harry." Vledder knikte heftig. „Begrijp je? In dat budget zit geen ruim te voor schenkingen aan Harry Donker- vliet... zeker geen schenkingen, die een flat in Purmerend en het rijden in een du re wagen kunnen verklaren." De Cock wreef peinzend over zijn kin. „Neef Harry Donkervliet heeft dus ande re bronnen van inkomsten." Vledder snoof. „Duistere bronnen. Het is verrekte jam mer, dat we dat nu pas weten, anders had ik. hem daarover aan de tand kunnen voelen." De Cock knikte traag. „Zijn verdwijning begint mij nu toch te intrigeren. Het lijkt mij het beste...." De telefoon begin te rinkelen. Vledder nam de hoorn op en luisterde. Ineens verstarde hij. De Cock keek hem gespannen aan. Vledder hield zijn hand voor het spreek- gedeelte van de hoorn. „Annette van Leeuwenhoek", sprak hij hees. „Vermoord." Recercheur Vledder legde de hoorn op het toestel terug en staarde wezenloos voor zich uit. Zijn neus was wit en zijn neusvleugels trilden. Het bericht had hem zichtbaar geschokt. De Cock kwam achter zijn bureau van daan en legde bemoedigend een hand op zijn schouder. „Vermoord?" vroeg hij .kalm. Vledder knikte nauwelijks, rqerkbaër. „In haar woning aan de Jan Toeback- laan in Bussem." „Hoe?" Vledder trok een pijnlijk gezicht. „Ingeslagen schedel." De Cock trok diepe denkrimpels in zijn voorhoofd. „Ingeslagen schedel?" Vledder slikte. „Met een zware pook van het haardstel." „Sporen van braak?" (Wordt vervolgd) AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een .nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. We zijn blij met de ge boorte van onze dochter en zusje Jolanda Maria Wij noemen haar Jolanda. Anneke, Jan en Liesbeth Breman Texel, 6 augustus 1984, Hotel ,,'t Kogerend", Kogerstraat 94, 1791 EV Den Burg. Tot ons verdriet is plotseling van ons heenge gaan onze lieve, trouwe vriendin en tante Trijntje Hendrica Kikkert, op de leeftijd van 86 jaar. A. J. Verweij N. M. van der Wardt-Kikkert Jan Willem Marlies M. A. T. Holleman-Kikkert S. W. Holleman Wessel Arnoud Texel, 6 augustus 1984, Thijsselaan 2b, 1791 VH Den Burg. De crematieplechtigheid vindt in de familiekring plaats op donderdag 9 augustus om 16.00 uur in het crematorium te Schagen. De overledene is opgebaard in de Doopsgezinde kerk. Liever geen bezoek. Bedroefd moet ik u mededelen, dat in groot ge loof en in volle overgave, na een kortstondige ziekte, te vroeg van mij is heengegaan, mijn in nig geliefde onvergetelijke en zo blijde man Thomas Martinus Graaf, echtgenoot van Catharina Kauw, geb. 16 april 1917 - overl. 5 augustus 1984. Tiny Graaf-Ka uw Molenstraat 24, 1791 DL Den Burg, Texel. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op woensdag 8 augustus om 11.00 uur in de pa rochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Er is gelegenheid om afscheid van Tom te ne men tijdens en na de avondwake die dinsdag 7 augustus om 19.00 uur in bovengenoemde kerk wordt gehouden. Daar kunt u ook het condoleance-register tekenen. Met groot leedwezen moesten wij afscheid ne men van onze lieve broer, zwager en oom Tom Graaf, op de leeftijd van 67 jaar. Hij zal in onze gedachten blijven als een hartelijk en goed mens. 5 augustus 1984. Fam. Graaf Fam. Kauw Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van onze oom Tom Graaf. Neven en nichten. Texel, 5 augustus 1984. Ons is naar de hemel voorgegaan Tom Graaf onze buurman en vriend. Zijn afscheid nemen is voor ons geweest zoals wij hem kenden: eerlijk, vriendelijk en waardig. 5 augustus 1984. Fam. Keijzer Enige en algemene kennisgeving. Diep verslagen en verv.uld van droefheid geven wij U kennis van het plotseling overlijden van Hans J. van Swinderen, op de leeftijd van 41 jaar. Catrien Sandra en Gerard Ester - Rob Fam. Van Swinderen Fam. Schraag Oosterend, 3 augustus 1984, Koetebuurt 22. Corr.adres: Hogereind 1, De Waal. De uitvaart heeft in stilte op 6 augustus j.l. plaatsgevonden in het familiegraf op de R.K. Begraafplaats te Den Burg. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van Hans van Swinderen. Hij was voor ons een goede buur. Fam. Gieskes Fam. Koorn Fam. Kuiter Fam. Trap Oosterend, 3 augustus 1984. Hiermee gedenken wij Hans Easy East Band, Hans, Nils, Frans, Jaap, Pip A.s. zaterdag weer live- music in Café De Zwaan. Hoornder donderdag, 9 augustus wielerwedstrijd meetellend voor het Texels kampioenschap. Na afloop idikke banden-wedstrijd. De herinnering blijft Het Cafeetje, Monique, Marleen, Henny en Frans. In plaats van kaarten. Peter Huisman Lorraine Oostveen trouwen op 17 augustus 1984 om 13.30 uur in het ge meentehuis te Den Burg, Texel. De receptie is-van 18.30 t/m 20.00 uur in Bowling De Koogel, Dorpsstraat 29, De Koog. Ons adres is: Bijenkorfweg 3, 1794 AE Oosterend. 16 - 8 - '34 16 - 8 - '84 Onze ouders en grootouders vieren hun 50-jarige bruiloft J. D. Bakker M. A. Bakker-Commandeur Gelegenheid tot feliciteren op donderdag 16 augustus van 18.00 tot 19.30 uur in het Havenrestaurant op 't Horntje. Corry - Jan Rien - Rigtje Theo - Tiny Jo Ria - Arno Carla - Willem en de kleinkinderen: Ria, Karien, Piet, Marcel, Regina, Jerry, Ruud, Yvo, Marion, Jan, Johnny, Sabina, Anne-Mieke, Mark op 4 augustus Geboren 1984 Arnold, Jan Wuis. Zoon van Piet Wuis en Elisabeth Wuis-Vrijdag Dokstraat 25, 4331 HK Middelburg. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en mijn broertje Meivin Sebastiaan Marius, Marjoke en Manon Kikkert Texel, 3 augustus 1984, Duinreep 16, 1791 HP Den Burg. Met grote vreugde ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Hermanus Albertus Wij noemen hem: Herman. Zijn gelukkige ouders, zus en broer zijn: Auke, Martha, Wilma en Leon Laan Langeveldstraat 19, 1795 AG De Cocksdorp, Texel, 3 augustus 1984. Tussen 1 en 4 uur rusten moeder en zoon. 25 juli geboren: Rose Linde Dochter en zusje van Wim, Klaartje en Hanna-Maria Trap Evt. bezoek graag n« afspraak. Wij willen iedereen be danken voor kaarten, bloe men en geschenken, die wij op onze trouwdag van U mochten ontvangen. Het is voor ons een onver getelijke dag geworden. André en Conny Boogaard U allemaal bedankt voor bezoek, fruit en bloemen tijdens mijn verblijf in en thuiskomst uit het Elisa beth Ziekenhuis te Alk maar. L. Dob Starkenburgh 34, 1791 VP Den Burg. Te huur gevraagd loods of opslagruimte voor strandpaviljoen, van okto ber tot april. Tel. (02228) 439. Typen/Tekstverw. Scheidegger Instituut, Antwoordnummer 1250, 1200 WB Hilversum, tel. (035) 850190. Hoppe jenever 18,95. Kooijmans Slijterij. Wyzonol -.dekkend en transparant. Uit voorraad leverbaar. Arn. Looyer, Spinbaan 1, tel. 3179. Te huur schuurruimte. Tel. (02226) 394. Na 18.00 uur. Donderdag 9 augustus Toppop in Question. Disc-jockey Krijn Torringa. Vrouw, 30 jr., zoekt voor 1 14 dag admin. werk. Brie ven onder no. 761 aan bu reau Tex. Courant. Te koop bankstel, 3-zits 2 fauteuils. Prijs n.o.t.k. Tel. (02228) 452. Nou Voskuil, als we de Texelse Courant geloven moeten, breng je van de portretschilderkunst vrij wel niets terecht! Of zijn je prijzen soms te laag? Te koop: Etna fornuis, koelkast tafelmodel, wand- bak- en grilloventje Tefal. T. Oostindiër, tel. (02226) 654. Wijnmakers opgelet! Alles voor je hobby ver krijgbaar bij Kooymans Slijterij. Merktapijten uit voor raad leverbaar. Snel en vakkundig gelegd. Arn. Looyer, Spinbaan 1, tel. 3179. Hoornder donderdag, 9 augustus. Wieler wedstrijd meetellend voor het Texels kampioenschap. Na afloop dikke banden wedstrijd. Te koop Caravan Bürst- ner, 5.50 m. Incl. kachel, koelkast, voortent, event, seizoenplaats. Info Cam ping Turkse Tent, seiz.pl. 111, Bosrandweg, De Koog. Prima opoe-fiets koop. Tel. 3953. te Te koop aangeboden 1 Datsun 120 AF II coupé, voorzien van diverse acc. (02223) 857. Aangeboden nabij Oosterend: kost .inwo ning voor alleenstaande. Brieven onder nr. 762 aan bur. van dit blad. Met spoed gevraagd: oppas voor mijn zoon van 3 jaar gedurende 314 dag per week. Tel. (02223) 959. Na 20.00 uur. Gevonden 1 zwart en 1 driekleurig katje. Af te ha len Dierenpension Ellen, tel. (02220) 3308. Moderne etsen voor ge motiveerde mensen. Be halve oude en nieuwe schilderijen vindt U bij Kunsthandel Hans van der Klift kleuretsen van Neeltje van Sloten. Te koop Daf 46 voor on derdelen of cross. Tel. (02225) 748. Wie leende of weet mijn graaf? Tjakkerstraat 2, tel. 2215. Te koop Austin Metro, sept. '83, 18.000 km, zilver. Blauwe bekleding. Tel. (02220) 5071. Te koop drumstel voor beginner 3-delig hi hat., 1 elektr. gitaar, 1 acoustic gitaar. Tel. (02220) 5071. Caravanstalling. Bakker, „De Bunders", tel. (02223) 477. A.s. zaterdag weer live- music in Café De Zwaan. Hoornder donderdag, 9 augustus wielerwedstrijd meetellend voor het Texels kampioenschap. Na afloop dikke banden-wedstrijd. Te k.a. van vak.ganger Audi 100 GL, groen getint glas, luxueus Pullman inte rieur, bj. '77 ƒ2950,—. Te bezichtigen uitsluitend dinsdagavond 8 tot 9 uur. Diek 24, Den Hoorn. Jan Brouwer, TV - Hi. - Stereo, Spinbaan 15, Den Burg, tel. (02220) 5130. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Nieuw: diverse gegrilde specialiteiten op de boven verdieping van De Taveer ne, De Koog. Snackbar Ploff-inn da gelijks geopend vanaf 11.00 uur. Tel. 4708. Moerbeek bv, H gerstaat 8-14, Den Bur voor alle soorten zonwi ring. Bel voor vrijblijvend informatie en prijsopgave (02220) 2572. Bruiloft, conferentie, :oud buffet, receptie, reü- iie, vergadering enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pe likaan", Pelikaanweg, De Koog, tel. (02228) 202. Nieuw in De Koog, bo ven „De Taveerne". Bar- Bistro, voor div. gegrilde vleesspecialiteiten of spies. Geopend v.a. 18.00 uur tot middernacht. Zonwering. Kwaliteit en service staan hoog in ons vaandel. Jan Waaijer, tel. 02223-446. Om niet te vergeten: Eethuis De Taveerne. Onze kwaliteit al 5 jaar als vanouds. Dagelijks tot 22 uur geopend. Bistro tot middernacht. Tennissers opgelet! Maak gebruik van ons de monstratiepakket! Keuze uit 8 modellen, geheel vrijblijvend en gratis! Mantje Sport. Nu volop rode bessen verkrijgbaar. L. Huisman, Fruitkwekerij, De Veen, tel. 2203. Wij zijn elke dag (maan dag t/m vrijdag) tot 21.00 geopend. Nauta foto video - boek beeld. Theorieles nieuwe stijl. Op 3 september om 7 uur starten wij weer een nieu we cursus in het gebouw De Schakel. Kosten ƒ95,—. Aanmeldingen Rijschool Langereis, 02230-28816; mevr. Van Kouwen, 02220-2490; dhr. Wiersma, 02220-4082. Stichting Dorps- lerstel vraagt panden te koop om te restaureren. Inl. Th. Timmer, tel. 4422. Wist U dat Harry Keizer Autobanden 155x13 Mi- chelin MX Tub levert voor ƒ115,00 (incl. BTW en montage!) Spinbaan 3a, (02220) 3348.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3