Peter Jan Geus weer zeepkist-kampioen Para op auto Campercontrole Wie vocht met wie? Vistoernooi met rackets Vernielingen I Rijden zonder rijbewijs Tussen dijk en duinenrij De één zijn dood, de anders brood Bewakin gs dienst vatte inbrekers Sterren kijken op De Krim Tenten op voetbalveld Achteruit tegen stilstaande auto Telefonisch gemeld Van fiets gevallen Ida Mary naar gestrand jacht Vandalen in sloot Auto over tuinwal Aanrijding door vermoeidheid PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 7 AUGUSTUS] DA' Een Engelse leerlingparachutist, die als gast gebruik maakte van de facilitei ten van het Texelse paracentrum koos woensdag omstreeks 20.00 uur een wat ongewone plaats uit om zijn contact met moeder aarde te hernieuwen; hij landde bovenop een aan een Duitser toebeho rende auto van het merk BMW, die over igens op een terreintje stond dat niet voor parkeren bestemd is. De Engels man bleef ongedeerd, terwijl van de wa gen een zijraampje sneuvelde. De verze kering van de para dekt de schade. De politie voerde in de nacht van vrij dag op zaterdag een controle uit op ille gaal kamperen met kampeerauto's. Van de parkeerterreinen bij paal 21, paal 12, paal 17 en in de Dennen werden campe reigenaars verwezen naar de noodcam- ping. Toen in de daaropvolgende nacht bij paal 21 weer één van de gewaar schuwde kampeerauto's op het terrein werd aangetroffen, werd proces verbaal opgemaakt wegens illegaal kamperen. Vier jongens uit Almere deden in de nacht van van woensdag op donderdag om 1.00 uur aangifte bij de p.olitie van een vechtpartij. Zij zouden door een groep van 12 jongens te pakken zijn ge nomen. Bij de vechtpartij werden honk balknuppels en andere wapens gebruikt. De groep jongens zou verblijven op een camping in De Koog. Van dat terrein was inmiddels ook een klacht binnengekomen over een groep jongelui die met knuppels en dergelijke overlast veroorzaakte. Ter plaatse aange komen was de groep makkelijk te lokali seren, hun wapens bleken inmiddels in de tenten te liggen. De verklaring die zij aflegden over de vechtpartij met de vier jongens uit Almere week nogal af van de aangifte. De kampeerders vertelden dat een paar van hen eerst door een grotere groep aangevallen zouden zijn om later met hun vrienden de tegenaanval te ondernemen De tennisvereniging Deuce heeft; dag het „vistoernooi" gehouden, toernooi ontleent zijn naam aan de; vissen die na afloop voor spelers schouwers ter consumptie klaar Een bijzonderheid van het toernooi^ het geen prijswinnaars kent. Er v* uitsluitend mixed (gemengd) ge en bij elke wedstrijd wisselen de van samenstelling. Dat biedt het deel dat vaste klassen en clubjes do broken worden. Omdat duidelijk om tennisplezier wordt gespeeld ervaren Deuce leden het ontbreken van prijj bepaald niet als een gemis. De deelr aan het toernooi was maximaal, der. was optimaal. Van twee auto's, geparkeerd in i nassiastraat en de Brink in De werden tijdens de nacht van 31 julie augustus banden lekgestoken. tea Y da I Vier nachten later was het weer raak, werden van een aan de Ruyslaanin badplaats geparkeerd staande autotn banden lekgeprikt. Diezelfde nacht omstreeks 2.00 uur vu op de Brink een Renault 5 op zijn Iq gezet. De vandalen hebben zich zods ?r' ingespannen dat de wielen van de gen kromgetrokken waren. Ook in Den Burg blijken onverlateni messen in de weer te zijn geweest. Zi dagnacht werden van een auto diea ja, de Burgwal geparkeerd stond twee bi ,st den lekgestoken. Een 17-jarige Rotterdamse k dag rijles van een automobilist uit Hoorn. Zij had de pech dat er een tieauto achter haar kwam rijden, onervaren rijgedrag viel op, na een be: stond ze opeens midden op de weg Proces verbaal werd opgemaakt. -'T-- door Klaas Bonne Ik zit daar op een stenen muurtje Op de Koger braderie Vanwaar ik met mijn zak patatjes Het immer schranzend volk bezie Want een warme worst, een swarma broodje Rolt er altijd nog wel in En voor de minder goed bedeelden Is er nog de suikerspin Al stapte dan het circus Mullens Met het hele spul aan boord Het voederen der wilde dieren Gaat hier onverdroten voort En in het zwoele zweet des aanschijns Bakt en zwoegt de middenstand En lichten 's avonds laat hun laatje Tenminste in. het binnenland Want zij, die 'n strandtent exploiteren Zien slechts een uitgedund terras Zien inplaats van bruine billen Maar al te vaak een winterjas Maar wie weet gaat straks de zon nog schijnen Voor de verkleumde exploitant Zien zij hun zorgen nog verdwijnen Onder 't opgespoten zand Hans Zijm van de bewakings dienst BeST betrapte vorige week een groep jongeren op heterdaad bij het plegen van een inbraak in de kantine van camping De Parel. Hij droeg één van de jongens, een 21-jarige Waddinxvener over aan de politie. De Parel is één van de objecten die Zijm moet bewaken. Hij had naar aanlei ding van eerdere gevallen de indruk ge kregen dat herhalingsinbraak nog voor het weekend beslist niet uitgesloten zou zijn en hij vatte daarom donderdagavond op een verdekte plek post in de buurt van het magazijn van de kantine. Zijn ge duld werd beloond. Toen hij er net stond kwam er een groep van ongeveer 12 jon gens. Zijm constateerde dat een deel van hen bezig was een luik open te bre ken, zodat hij er op af ging. De hele groep nam de benen, waarbij Zijm één van de jongens, die overigens niet met terdaad aan de poging tot braak had deelgenomen, in de kraag kon vatten. Via de mobilofoon waarschuwde hij zijn alarmcentrale, die het bericht door gaf aan de politie. Daar kwam de bood schap echter niet helemaal goed door, zodat de nachtwaker besloot zelf met zijn arrestant naar het bureau in De Koog te gaan. De jongen ging gewillig mee. De groep bleek op een nabijgelegen camping te verblijven. Hun aandeel in andere inbraken wordt nog onderzocht. Vanavond verzorgt het Zeiss- Planetarium uit Amsterdam een avond over sterrenkunde op cam ping De Krim bij De Cocksdorp. De avond is niet alleen toegankelijk voor campinggasten, ook Texelaars die geïnteresseerd zijn in sterrenkunde zijn van harte welkom. De avond begint om 21.00 uur met een diavoorstelling in de kantine van de camping waarna, als het donker is, ster ren bekeken kunnen worden met tele scopen en andere apparatuur van het planetarium. De toegang is gratis. Een politiepatrouille hoorde in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens werkzaamheden op het parkeerter rein aan de Nikadel geritsel op het aanpalende voetbalveld. Bij controle bleek dat zes Duitsers, die met 'de laatste boot per motorfiets waren aangekomen daar hun tenten had den opgeslagen. Zij konden geen plaats meer op een camping vinden en besloten in arren moede dan maar op het voetbalveld te gaan staan. Hoewel het flink regende sommeerden de dienaren van Herman dad de motorrijders hun spullen weer in te pakken om alsnog een reguliere kam peerplaats te zoeken. Daar hadden de zes geen trek meer in; zij brachten de rest van de nacht wakend door onder een luifel in de Dorpsstraat. Een 21-jarige Dordtenaar reed zater dag zijn wagen achteruit van een cam pingoprit de Kamperfoelieweg op. Deze manoeuvre eindigde tegen de linkerkant van een langs die weg geparkeerd staan de auto van een Duitse toerist. Dit laatste voertuig liep schade op. De aan rijding vond plaats omstreeks 16.00 uur. Een Texelaar meldde donderdag om streeks 22.15 uur telefonisch bij de politie dat hij ongeveer een uur tevoren met zijn wagen op de Nikadel in De Koog uit de bocht was gevlogen. Daarbij waren twee markeringspaaltjes stukgereden. De bestuurder verklaarde met zijn ge dachten elders te hebben vertoefd toen hij daar reed. Een man uit Soest viel donderdag om streeks 1.15 uur van zijn fiets. Hij was na cafébezoek in Den Hoorn op weg naar zijn camping toen hij op de Witteweg de macht over het stuur verloor. De onfor tuinlijke wielrijder werd per ambulance naar het Gemini ziekenhuis in Den Hel der vervoerd. Donderdagmiddag om vijf uur moest de reddingboot Ida Mary uit varen wegens een gestrand jacht 3,5 mijl ten westen van de Vliehors. Het jacht „Wendel" uit Nijkerk lag vast op een bank maar de kapitein gaf de reddingbootbemanning te kennen geen hulp nodig te hebben. Ook de Fa. Doeksen die met een sleepboot arriveerde kreeg te horen dat hulp niet nodig was. De schipper van de Ida Mary adviseerde de zeiljachteigenaar dan in ieder geval zijn anker te verplaat sen omdat zijn eigendom anders bij wis seling van het tij richting de Vliehors zou drijven. Om half tien 's avonds kwam de „Wen- del" inderdaad op eigen kracht los. Aan boord van de Ida Mary waren Jaap Groen, Gerrit Moens, Jochem Ennia en Martien de Ridder. Om zeven uur was de reddingboot weer terug. In een sloot naast de Ruigendijk trof de politie donderdag omstreeks 13.00 uur een verlaten auto aan, die daar in de ochtend uit de bocht zou zijn gevlogen. In de auto werden een aantal asbakken aangetroffen die toebehoorden aan di verse horecabedrijven en in het weiland rond het voertuig lagen diverse verkeersborden. Toen 's middags de eigenaar van de wagen, een 24-jarige Amsterdammer en zijn 22-jarige vriend, zich kwamen mel den werden zij gelijk aangehouden en vastgezet. Tijdens het verhoor bleek dat zij in hun vakantie flink op strooptocht waren geweest. Onder meer drie vlag gen inclusief vlaggemast en zeven ver keersborden hadden het moeten ontgel den. Het grootste deel van deze partij kon op aanwijzing van het tweetal weer worden teruggevonden. Tegen hen werd proces verbaal wegens diefstal opgemaakt. In de nacht van zaterdag omstreeks twee uur sloeg op de Hoornderweg een auto over de kop. Eerst om half vijf uur meldde de bestuurder, een 23-jarige man uit Roermond, zich bij de politie. Hij ver klaarde dat hij moest uitwijken voor een fietser. Zijn vaart was zodanig dat zijn voertuig, waarin ook vijf passagiers, na het over de kop slaan over een tuinwal stuiterde en eerste dertig meter verder in het weiland tot stilstand kwam. Een paar van de passagiers waren licht gewond. Met een taxi ging het gezelschap naar een dokter, waarna met hetzelfde ver voermiddel teruggekeerd kon worden naar de verblijfplaats. Waarschijnlijk door oververmoeid heid reed een 24-jarige Oosterender vrijdag met zijn auto tegen een stilstaande wagen van een mevrouw uit Hardinxveld/Giesendam aan. De Oosterender raakte hierbij gewond aan neus en gezicht. De man moet in slaap gesukkeld zijn achter het stuur. Het is niet bekend hoe groot zijn snelheid op dat moment was. Wel is bekend dat de schade groot was. De bijna nieuwe geparkeerd staande wa gen was total loss, terwijl de auto van de Oosterender ook flinke schade opliep. Verticaal: I. houten schoeisel 3. langspeelplaat 4. tijdperk 5. ongetemd 6. werelddeel 7. voorzetsel 8. reeds 9. gelegenheid 10. tot nader order II. persoonlijk voornaamwoord 13. glad neerliggend (van haarl 15. plat 17. stofmaat 21. rivier in Frankrijk 23. bid (latijn) 25. spil 27. ter herinnering 28. heilig boek 31. godin 33. europeaan 34. bijbelse figuur 36. geografische aanduiding 37. lekkernij 39. netto 40. besturen 43. hoofdslagader 45. niets uitgezonderd 46. kloostervoogd 50. plaats in Brabant 51. lief 52. vadsig 53. het leven verliezen 54. dubbelklank 55. lidwoord 59. godin 60. plant 62. vogel 63. vlagzalm 66. jongensnaam 68. vochtmaat 70. gerecht 72. uitroep 73. vreemde munt 76. staatsbedrijf 78. frans lidwoord 79. in opdracht 80. soort onderwijs 81. water in Friesland 2. wapen 8. bedrijvigheid 12. briefaanhef (lat. afk.) 14. uitstekend 15. onbeschreven 16. spaanse uitroep 18. engels bier 19. bevestiging 20. windrichting 22. voormalig soort onderwijs 24. spoedig 26. muurholte 28. vogel 29. onmeetbaar getal 30. het romeinse rijk (lat.afk.) 32. godsdienst 34. vod 35. plaats in Noordholland 38. water in Brabant 39. wrede keizer 41. deel van Amerika 42. boom 44. en anderen 46. meisjesnaam 47. militair 48. de onbekende 49. ruim genomen 53. deel van het hoofd 56. plaats in de Betuwe 57. uitroep 58. dadelijk 61. zaak 62. vrucht 64. anno 65. in persoon 67. verlaagde toon 68. smalle weg 69. noodsein 71. vleesgerecht 73. zangnoot 74. in casu 75. omslag 77. lidwoord 78. soepel 80. troep jachthonden 82. frans lidwoord 83. muziekterm 84. draak De winnaars van dit seizoen in de categorie grote wielen met hun bekers. V.l.n.r. Joop Velt- kamp f tweede plaats). Peter Jan Geus (eerste plaats) en Denhard van der Slikke (derde plaats). Dirk Lakeman 718, 4. Roald van der Slik ke 711, 5. Denhard van der Slikke 701. Peter Jan Geus heeft net als vorig jaar beslag weten te leggen op de eerste plaats in de zeepkistenraces. Zondag werd de laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden en Geus wist in de categorie grote wielen 1068 meter af te leggen. In de eerste race van dit seizoen zette de kampi oen maar liefst 1170 meter op zijn naam en met het gemiddelde resul taat van 1119 meter (alleen de twee beste afstanden telden) kon hij op geen stukken na geëvenaard worden door Joop Veltkamp, die met zijn ranke bolide tot de gemiddelde af stand van 1062 meter kwam. In tegenstelling tot de eerste twee ronden trok de finale van het zeep kistenspektakel veel publiek. De zon en de zwakke zuidwesten wind zorgden naast het geratel van de karretjes voor een goede sfeer op en rond de baan. Er verschenen slechts vijf grote wagens aan de start maar daar tegenover ston den 12 wagentjes met kleine bandjes en 16 deelnemers aan de autopedrace. Deze race werd zondag gewonnen door An neke Veltkamp met de afstand van 434 meter. In het algemeen klassement was Ko Veltkamp echter iets beter en hij ging dan ook met de eerste prijs van dit sei zoen naar huis. Anneke Veltkamp werd tweede en Micha Witte derde. De cate gorie kleine wielen, die nog enigszins verwant is aan de term zeepkist, werd 7nndan newonnen door Marcel Banda. gevolgd door Remco Kenbeek en op de derde plaats Hans van Osch. Laatstgenoemde wist 679 meter te ha len en Banda 687 meter. Van Osch kwam in de tweede race echter tot 740 meter en die uitstekende afstand bracht hem zondag zonder veel moeite in de top van het klassement met de afstan den 710 en 686 meter. Marcel Banda besteeg zondagmiddag de derde en laagste ladder van het erepodium met op zijn naam de genoemde afstand van 687 en 710 meter in de tweede race. Hoewel de animo voor zeepkistenra ces wel eens groter is geweest, is het niet te wensen dat dit feest voor de jeugd door verdere bezuinigingen op Re- creaktief zou verdwijnen. Het plezier van het racen straalt van de gezichten van de deelnemers en onder schat ook de vaders niet. Enkele Texelse ouders namen zondagmiddag graag de uitnodiging aan om ook een keer de Ho- geberg af te rijden in het karretje van hun kroost. Toen kwam mogelijk aan het licht wat er nog aan de wagens verbe terd kan worden. De vaders/monteurs hebben in ieder geval weer even de tijd om de trots van de familie te verbeteren. Uitslagen 5 augustus: Grote wielen: 1. Peter'Jan Geus 1068, 2. Joop Veltkamp 1035, 3. Jan Kleine wielen: 1. Marcel Banda 687, 2. Remco kenbeek 686, 3. Hand van Osch 679, 4. Bonito Daalder 517, 5. Christian Dros 470, 6. Jan Maarten Dros 464, 7. Jeroen Schoo 445, 8. Dave Zwie- ringa 434, 9. Albert van der Schans 430, 10. Alexander Anchelon 367, 11. Ray mond Anchelon 347, 12. Joop Veltkamp. Steps: 1, Anneke Veltkamp 434, 2. Mi cha Witte 431, 3. Marko Koorn 429, 4. Ellen Bouman 425, 5. Danielle Berger 421, 6. Miranda Bakker, 7. Tanja Vogt 414, 8. Joop Veltkamp 410, 9. Rianne Kenbeek 405, 10. Ko Veltkamp 404, 11. Marike Bouman 391, 12. Wobbe Witte 390, 13. Oliver Vogt 387, 14. Marjolein Schoo 372, 15. Roald van der Slikke 370, 16. Marretje Witte 100. Bob Dros had een kar voor zijn kroost gemaakt die sterk verwant is aan zijn kunstzinnige aspi raties (glasfiber vliegtuigen en auto's). Niet zonder trots reed Bob zelf ook een stukje in zijn ,,Oldsmobile". Horizontaal:

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 4