xelcup voor Minne Goënga Competitie zaaivoetbal morgen van start Zeven Texelaars bedwongen Marsdiep Eilandcompetitie volleybal van start Surfuitwisseling Noordwijk Herfstmarathon Training SV De Koog Geslaagd voor zwemdiploma (DAG 28 AUGUSTUS 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 de nummer 2, 7 en 3 van de Texelcup: Cees Timmer,Minne Goënga en Ruud tindorp. )e Hoornder loper Minne Goënga zondagavond de Texelcup in vangst nemen voor zijn presta- tijdens de crosslopen in De jg, De Cocksdorp en Den Hoorn, is heel goed mogelijk dat hij de ste is geweest die de cup in zijn vorm in ontvangst heeft ge- men, want speaker Aad Eelman ïdigde aan dat een wijziging in de iet van de competitie werd over men. Goënga liep ook goed in de ;er crossloop zondag, hij eindig- dicht achter Joost Brouwer als sede. Brouwer is weer helemaal ug, hij nam de enorme wisselbe- van De Koog in ontvangst. ■et blijkt dat lopen voor de Texelcup rveel atleten toch te inspannend is. lopen per week is gewoon te veel rveel mensen. Daar komt nog bij dat fc plaats minstens vier keer gelopen ïtworden. Als er meer keer deelge- men wordt vallen de slechtste resulta- weg, zodat veel lopers zelfs meer twaalf keer deelnamen voor de ''cup om hun uiteindelijke resultaat 'op te schroeven.. )e belangstelling voor de Koger «slopen is over het hele seizoen ge- wat slechter geweest dan het vorige Toen waren er in totaal 1739 deelne- s tegen 1678 dit jaar. Die teruggang samen met de komst van het mooie •raan het eind van het seizoen, het in leek voor de crossloop belovend. Rehabilitatie Joost Brouwer heeft duidelijk laten dat hij weer terug is. Zijn overwin- in het totaalklassement van de Ko- 'competitie betekent voor hem dat hij heeft gerehabiliteerd voor het ge ren in de Koninginneloop. Toen nam ngewonnen positie een verkeerde af- waardoor hij te veel tijd verloor. ,,lk ze nu toch laten zien dat ik nog sds de beste ben", aldus Joost, ürouwer kreeg nog een prijs, de Jaap 'I ikertrofee. Die trofee gaat naar de- 5,1 die zijn tijd van vorig jaar het best foeterde. De Oosterender was gemid- yper loop een minuut sneller. In ver ging met 1982 was hij overigend ge- Meld per loop nog een halve minuut ïzamer. In de andere klassen ging de !P Slikkertrofee naar Tilly Eelman fuwen), Bart Koning (jeugd) en Daan -horen (veteranen. Texelcup 9e Texelcup in de overige klassen naar Emelie Veeger (dames), A. "Her (jeugd) en W. Timmer (vetera- fl' Bij de Koger bokaal zag het er als 'Stuit: eerste bij de veteranen werd D. Bakker, bij de jeugd wederom A. Tim- 'en bij de dames eveneens wederom 're Veeger. Hieronder volgen de uit- Senlijsten van de Texelcup, de Koger Strijden en de laatste crossloop van fcxelcup: "res4 km: 1. E. Veeger 3.26.24; 2. N. -Ping 3.47.48; 3. C. Bakelaar 3.53.44; Eelman 4.12.53. ■3d4 km: 1. A. Timmer 3.19.09; 2. N. ton 3.31.09; 3. M. Nolting 3.53.58; Takes 3.59.16. ^8 km: 1. M. Goënga 5.40.01; 2. C. "mer 5.49.21; 3. R. Meedendorp 59.14. Het 16e eilandcompetitie seizoen start dinsdag 4 september met de gebruikelijke inspeelavond. lede reen, alleen of in teamverband, is welkom vanaf 19.00 uur in sporthal Ons Genoegen. De wedstrijdleiding tracht met onderlinge wedstrijden of een toernooitje bij een ieder het volleybalgebeuren weer op te frissen. De competitie start dit jaar op dinsdag 11 september. Opgave is vanaf heden tot en met maandagavond 10 september mogelijk. Telefonisch 02220-4802/5320 of aan de zaal op dinsdagavond. Kosten per team bedragen dit jaar ƒ215,—. Opgave van teams is mogelijk met uitspraken over voorkeurstijd en gewenste klasse, waar bij keuze mogelijk is uit vroeg, midden of laat en klass.e (mannen of vrouwen) 1, 2 of 3. Opgave gemengde teams is alleen mogelijk in de mannenklasse. Veteranen 8 km: 1. W. Timmer 6.26.57; 2. T. Takes 7.14.25; 3. P. Bakelaar 6.08.03. Eindklassement De Koog: Wedstrijdlopers: 1. J. Brouwer 3.14.11; 2. M. Goënga 3.21.30; 3. C. Timmer 3.24.51; 4. J. Zijm 3.32.36. Veteranen: 1. D.J. Bakker 3.30.47; 2. D. Welboren 3.40.49; 3. W. Timmer 3.43.57; 4. W. Daman 3.54.45. Jeugd: 1. A. Timmer 2.07.32; 2. N. Eel man 2.15.07; 3. R. Kikkert 2.36.39; 4. J. Takes 2.37.02. Dames: 1. E. Veeger 2.14.03; 2. M. Brou wer 2.24.54; 3. N. Bruining 2.25.28; 4. C. Bakelaar 2.29.04. Uitslagen laatste crossloop: 4 km recreanten: 1. Peter Veldman 17.50; 2. Tony van der Vis 19.12; 3. E. Jansen 19.49. 4 km jeugd: 1. Mike Nolting 20.39; 2. Andreas Schraag 21.19; 3. Marco Vee- nendaal 21.24. 4 km dames: 1. Hennie Zoetelief 25.41; 2. Netty Driehuis 27.43. 8 km wedstrijd: 1. Rien Brouwer 31.34; 2. Ruud Meedendorp 34.18; 3. Remco de Beer 35.13. 12 km wedstrijd: 1. Joost Brouwer 41.33; 2. Minne Goënga 41.46; 3. Cees Timmer 42.39. 8 km veteranen: 1. Wim Daman 33.17; 2. Ed Mooien 37.28; 3. Joop Moerbeek 42.25. 8 km dames: 1. Emelie Veeger 33.54; 2. Nel Bruining 38.39. 3. Coby Bakelaar 38.58. 12 km veteranen: 1. Daan Welboren 46.30; 2. W. Timmer 47.25; 3. Piet Bake- laar 4907. 8 km jeugd: 1. André Timmer en Norbert Eelman beiden 37.54. Woensdag verschijnen de eerste zaalvoetbalteams in de startblokken met de bedoeling zo hoog mogelijk in hun klasse te eindigen. Liefst 52 ploegen gaan strijden. Vorig jaar wa ren er 53 ploegen. Het roemruchte Dubbeldik behorende tot de pioniers van het zaalvoetbal heeft opgehou den te bestaan. De overgebleven spelers hebben weliswaar onderdak gevonden bij andere verenigingen, toch is het jammer dat een dergelij ke vereniging (die in zijn beste jaren behalve drie teams ook junioren be zat) zo snel is verdwenen. In de hoofdklasse zal men nieuwko mer Jelleboog aantreffen. De hoofdklas se bestaat verder uit teams die ook afge lopen jaar al meededen, alleen de sa menstelling van deze teams is soms nogal gewijzigd. Kampioenskadidaat is weer Gamma 1. Deze vereniging zag Rob van de Stap vertrekken naar Mar- mag maar wist zich te verzekeren van de steun van Simon Brand afkomstig van Oosterend. Keeper Ed de Bruijn wil het wat rustiger aan doen en dat was voor Charles lepenburg de kans om een vaste plaats in het doel van het eerste te vero veren. De nieuwe coach is Wim Koorn. Het tweede van Gamma kent een aantal nieuwe gezichten in de vorm van Jan Hein Studulski, Martin Koorn en Rieu- wert Pol. In dit team zijn door blessures Ryan van Heerwaarden en Frank Riteco weggevallen. De keer is ook nieuw, va der Charles wordt opgevolgd door zoon Bernhard lepenburg. Nissan eindigde afgelopen seizoen als tweede en wil die positie weer bereiken. Nissan zag wat spelers weggaan naar Jelleboog en Oosterend, maar dankzij de opheffing van Dubbeldik kwam een flink aantal andere spelers het team uit de nood helpen. Nissan 1 is nu verzekerd van de steun van Klaas Dirk Koorn en Piet Monster, beiden spelers die hun sporen met zaalvoetbal hebben ver diend. Behalve deze twee mensen kwam Nanning Kikkert over van A O 2000. Het tweede team van Nissan is radicaal veranderd, maar liefst vier Dubbel- dikspelers komen hier in uit. Keeper Jan Cnossen, Hans Geus, Douwe Dijker en Jan van Bennekom aangevuld met jeug dige Nissanspelers die vorig seizoen nog in het derde speelden moeten ervoor zorgen dat Nissan 2 hoger zal eindigen dan afgelopen seizoen. De derde vereni ging met twee teams is Oosterend. Het eerste is drastisch gewijzigd en dat is maar goed ook, want ze speelden vorig jaar niet erg geïnspireerd. Joost en Rien Brouwer zijn weer terug in het eerste evenals Douwe Bootsma (Nissan) en Bert v.d. Wal (Question). Nieuwkomers zijn keeper Marco Drijver en Aart Johan v.d. Brink, ooit zaalvoetballers bij Dat- sun. Klaas v.d. Berg is ook weer present en hij is gematigd optimistisch over de verrichtingen van dit team. Een kampi oenschap zal er nog niet inzitten maar bij de eerste drie eindigen is mogelijk. Het tweede team van Oosterend is drastisch verjongd. Enkele oudere spelers zijn overgestapt naar het derde en opge volgd door jongeren. Het team bezit twee keepers, Rob Bakker en Erwin Ko ning, nieuwkomers: Eric Kramer, af komstig van Nissan en Leendert Eelman, afkomstig van Gamma. De enig overge bleven speler van vorig seizoen is Mar- tien Huizinga. Het jeugdige team zal het zwaar krijgen in de hoofdklasse vooral door het gebrek aan routine en coach Joost Brouwer zal ze moeten motiveren. Syndroom ZDH is eindelijk verlost van het groepjes-syndroom. Te veel bleven de jongens met elkaar spelen, niet op basis van voetbalkunde of prestatie maar meer op basis van relaties. Bij ZDH was het dan ook mogelijk dat het tweede team beter speelde dan het eerste. Co ach Jaap Lap heeft hier een einde aan gemaakt en de beste spelers verzocht in het eerste te spelen. Als keeper heeft hij Hans Zijm gekozen boven de van Oosterend afkomstige Rob Vonk. Uit het tweede zijn Henk de Ruyter, Bram Brou wer, Marcel Witte en Wilco Bakker ge haald en van Oosterend is Bep Vonk overgekomen. ZDH kan met dit team in de hoofdklasse zeker zeer hoog gaan eindigen. Bij A+O 2000 is weinig veranderd. Nanning Kikkert is vertrokken en Willem van Heeringen is overgekomen van Oosterend. Het team is er in kwaliteit niet veel op achteruit gegaan, maar een rol van betekenis in de hoofdklasse zul len ze waarschijnlijk niet gaan spelen. Hetzelfde geldt voor Mantje dat nu we liswaar in het bezit is gekomen van een echte keeper, Johan Bokma overgeko men van Gamma, maar dat behalve een vaste kern, bestaande uit Jitse Beinte- ma, Henk Jan Klok en Gerard Legierse te weinig voetballers heeft die goed kun nen meekomen in de hoofdklasse. Ingespeeld Question zal het beter gaan doen dankzij de komst van André Keesom van Dubbeldik. Het eerste is versterkt en re delijk in staat om in de buurt te komen van de bovenste plaatsen. Texelse Boys heeft Frank de Grave afkomstig van A+O 2000 kunnen strrikken. Texelse Boys heeft vorig jaar goed gedraaid in de hoofdklasse en zal dat dit jaar zeker weer gaan doen. Van het eerste team van Texelse Boys is verder weinig nieuws te melden. Jelleboog heeft nu twee teams waarvan één in de hoofdklasse. Het eerste team bestaat voornamelijk uit spelers afkomstig van andere verenigin gen zoals Joost Coutinho, Dirk de Lugt, Tom Bakker en Ger Vlaming van Nissan, verder Hannes de Vries van ZDH en Mar co van der Vis van Oosterend. Allemaal redelijk tot goede spelers maar het team zal nog niet ingespeeld zijn en dat gaat in de eerste helft van de competitie pun ten kosten. De mannen zullen hard moe ten werken om in de hoofdklasse te kun nen blijven. De eerste klasse belooft weer spannend te .worden, kanshebbers voor de bo venste plaats zijn er legio, zoals Gamma 3, versterkt met Marcel Uriot uit Alk maar, Texel 1, versterkt met Jan Mee dendorp, mogelijk ook Question 2 dat zal uitkomen met Roel Veldman in doel en misschien ook weer Oosterend 3 dat een mix is geworden van de wat oudere spelers van Oosterend 2 en 4 van vorig jaar. ZDH 2, Citroën en Gamma 4 zullen het het komend seizoen moeilijker krij gen en Rab en Nissan 3 zullen zich waar schijnlijk in de middenmoot gaan bewe gen. Outsider is zoals elk jaar het team van de Mok. De tweede klasse is min of meer bestemd voor voormalige junioren teams en het ziet er naar uit dat dat re delijk gelukt is. Alleen de teams van To- pido, Mantje 2, PH en A O 2000 2 zijn ouder. A O 2000 2 is grote kanshebber voor het kampioenschap, mogelijk ge volgd door Topido. Van de junioren teams in deze klasse hebben Texelse Boys 2 en Oosterend 4 de meeste erva ring en dat zal zeker op de ranglijst tot uiting komen. In de derde klasse zal Jel leboog 2 hoge ogen gaan gooien eve nals Nioz 1. Het gaat spannend worden in deze klasse waar dit jaar dus geen voormalige juniorenteams in zullen uitkomen. Recreatie De nieuwe vierde klasse bestaat uit veteranenteams en andere niet zozeer op prestatie gerichte teams. De rayonco- missie hoopt dat met het instellen van deze klasse een groot aantal recreatie voetballers met genoegen tegen een bal zullen trappen. Ze moeten wel bedenken dat als ze het te goed doen, het team kampioen wordt en promotie naar de derde klasse onvermijdelijk is. De vrouwen gaan dit seizoen met acht teams de competitie in. De kampioen van vorig jaar, Gamma, zal het dit jaar zeker moeilijker krijgen. Texels Lams vlees heeft zich verzekerd van Marian Brouwer en Natascha van der Vis, af komstig van Rentenaar. Rentenaar is versterkt met Mirjam Erne die bij Texelse Boys speelde. Texelse Boys zal zeker ook weer kampioenskandidaat zijn en weet zich verzekerd van Nicolien Keyser en hopelijk Gerrie Commandeur. Gamma komt nu ook uit met een tweede team dat bestaat uit voornamelijk nog jonge meisjes. Dit team heeft vorig jaar al mo gen ruiken aan zaalvoetbal, maar ze zul len dit seizoen nog veel moeten leren. Nissan zal zich zeker kunnen handhaven in de middenmoot dankzij selec tiespeelsters Tina Stolk en Martine Eel man, maar de sensatie van het seizoen kan het team van Topido worden met de zeer sterk spelende selectiespeelster Mieke v.d. Bent. Behalve Mieke zijn keepster Gerda Stoop en allrounder Cor- rie den Braven een gevreesd wapen. Bij de junioren zullen in de eerste klasse waarschijnlijk ZDH 1, Nissan en Cafeetje de dienst gaan uitmaken, al zullen Gam ma 1 en Vissers Bouwbedrijf zeker de nodige invloed kunnen uitoefenen op de competitie. In de tweede klasse zijn Ra- tronics en Graaf Spuiterij favoriet, maar beide teams zullen vooral rekening moe ten houden met nieuwkomer Kikkert Su permarkt uit De Cocksdorp. In de derde klasse zijn vier nieuwe teams ingeschre ven. De meest ervaren teams zijn Para centrum en Texelse Boys 3. Het is dan ook waarschijnlijk dat één van beide kampioen wordt. Programma Woensdag 29 augustus 17.15 u. Paracentrum-Gamma 3 17.45 u. Cafeetje-Gamma 1 18.15 u. Nissan-Vissers Bouwbedr. 18.45 u. Oosterend 4-Oosterend 5 19.25 u. Gamma 1-Gamma 2 20.05 u. Gamma 1-Oosterend 2 20.55 u. Oosterend 3-Casino 2 21.35 u. Tex.Boys 3-Ver.Schilders 22.15 u. Gempo-De Muy Zaaldienst: 17.15 uur: Alkema 20.00 uur: Nissan Donderdag 30 augustus 17.15 u. Ver.Schilders-Tex.Boys 1 17.45 u. ZDH-Gamma 2 18.15 u. Tex.Boys 2-Pakhuus 18.55 u. Rentenaar-Tex.Lamsvlees 19.35 u. Tex. Boys 2-Tex.Boys 1 20.15 u. Mantje 2-A O 2000 2 20.55 u. Citroën-Mok 21.35 u. ZDH 2-Rab 22.15 u. Casino 3-Jelleboog 2 Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 31 augustus: 17.05 u. Texel-Tex.Boys 4 17.35 u. ZDH 2-ZDH 3 18.10 u. PH-Zegel Modes 18.50 u. Tex.Boys-ZDH 19.40 u. Topido-Alkema 20.20 u. Texel-Nissan 3 21.00 u. Gamma 2-Oosterend 1 21.50 u. Gamma 3-Gamma 4 22.30 u. Nissan 1-Nissan 2 Zaaldienst: De Koog De Kustzeilvereniging Westerslag houdt in samenwerking met de Wind- surfclub Texel dit weekend een uitwisse ling met de Kustsurfvereniging Noord- wijk bij paal 17. De prominenten van de Noordwijkse Kustsurfvereniging, o.a. profsurfer Olaf van Tol en andere bekende bran dingsspecialisten zoals Fred Dijssel- bloem en Dick van der Spek zullen in verband met deelname aan de Holland Surf Pool niet aanwezig kunnen zijn, maar de kwaliteit van de overige surfers is ook de moeite waard. Vrijdagavond om 20.30 uur is er een kennismaking met de Noordwijkers in de kantine van camping Dennenoord. Za terdag wordt er gestart met een geza menlijk ontbijt waarna men zich tot 10.45 uur kan inschrijven voor de bran- dingwedstrijde (3e Noordzeecup 1984). Deze wedstrijd start om 11.00 uur. De za terdag wordt afgesloten met een geza menlijke maaltij in de tent om ±18.00 uur. Zondag start men weer met ontbijt op het strand waarna men gezamenlijk ver trekt naar De Cocksdorp om deel te ne men aan een Ago-toertocht, georgani seerd door de Windsurfclub Texel. Deel name aan het weekend kost f25 inclu sief de inschrijving voor de toertocht op zondag. Bij ongunstige weersomstan digheden wordt er een alternatief pro gramma aangeboden. Op 2 september a.s. houdt de vereni ging voor Vrienden van het Paard haar herfstmarathon. Alle eigenaren van aan gespannen paarden en ponies kunnen zich tot vrijdagavond opgeven bij me vrouw I. de Wit-Roeper, tel. 02226-357. Deze week beginnen bij SV De Koog de jeugd- en vrouwentrainingen. Dins dag van 16.00 tot 17.00 uur trainen de jongens vanaf 6 jaar en vanaf 17.00 uur trainen de meisjes-pupillen. Donderdag vanaf 18.30 uur trainen de B-junioren en de vrouwen worden elke woensdaga vond vanaf 19.30 uur op de training verwacht. Spenenzalf en vaseline waren zaterdagmiddag weer vaste attributen om het zwemlichaam op temperatuur te houden tijdens de jaarlijkse Marsdiep- tocht van Den Helder naar Texel die door zeven Texelaars werd uitgezwom- men. Onder gunstige weersomstandigheden en vergezeld van veel publiek werden de vijfenveertig deelnemers om 13.30 uur zaterdagmiddag bij Lands End het water ingedirigeerd. Onder het beschermende toezicht van een vloot van begeleidingsboten vormde zich al snel een kopgroep van vijf „kilo metervreters" waaronder de eilandelijke Peter Haker. Zij gaven elkaar op het toch nog winderige Marsdiep geen „golf- breed" toe. Halverwege het Marsdiep kregen de deelnemers te maken met een geduchte tegenstroom. Dit gepaard gaande met zon, zout en kwallen maak te het voor sommige deelnemers extra moeilijk om de zuidpunt van de Hors tè bereiken. Hier was ook het moment waarop de vijftienjarige Willem Anton Schagen uit Oudeschild vanwege de koude op moest geven. In tegenstelling tot andere jaren was het op de Hors een drukte van belang om de deelnemers te begroeten. Zij zagen hoe de kopgroep uitgedund werd tot drie deelnemers. Pe ter de Meyer uit Middenmeer kwam als eerste op de Hors aan, op enkele meters gevolgd door Robbert Kooyman uit Haarlem en de weer sterk zwemmende Texelaar Peter Haker. Haker heeft hier mee andermaal aangetoond dat hij tus sen deze ervaren marathonzwemmers uitstekend mee kan komen en dat hij duidelijk meer mogelijkheden in zich heeft dan deze overtocht. Zij kregen alle drie van de wedstrijdleiding een tijd op de klokken van 1 uur en 10 minuten. De andere Texelaars kwamen met de vol gende tijden op de Hors aan. Norbert Eelman 1 uur en 20 minuten, Mariette Smit 1 uur en 30 minuten, Fenny Scha gen 1 uur en 40 minuten. De zusjes Ci- linda en Natascha van der Vis in 1 uur en 45 minuten. Wedstrijd Na de prestatietocht van zaterdag volgde zondag de wedstrijdtocht Den Helder-texel v.v. Bijna de gehele Neder landse marathontop was hierbij aanwe zig. Voor de Texelse Petra van der Vis was het gewoon een thuiswedstrijd. He laas ging het gewoon niet lekker met Pe tra. Van de vijftien gestarte deelnemers eindigde zij als laatste met een tijd van 2 uur en 33 minuten. De drievoudige win naar van de laatste jaren, de Haarlem mer Edwin Koyman „rondde" nu ook als eerste de Hors met een tijd van 55 minu ten. Zijn eindtijd bij Lands End was geen verbetering van z'n record voor deze overtocht wat staat op 1 uur 49 minuten en 1 seconde. Nu stopten de klokken op 1.50.23 uur. Tweede was Marcel Boer en derde Roel de Hoop. De volgende Texelaars slaagden in zwembad Molenkoog voor het zwemdiploma. Diploma A: Ronnie Witte, Niels Jansen, Franciska Sijtsma, Ronald Witte, Jolanda Krijnen, Marleen Heijne, Robert Kuipers, Anoes- ka Moens, Marco Beers, Fiona Zijm, Da- niëlle van de Feen, Steven Lemstra, Mir jam Beijert, Saron Ramaker, Maryse Eis- sen, Christien Pennings, Wendy Vla ming, Vera Blom, Petra J. Noppert, Mar cel Duinker, Ewoud Huisman, Petra Kooiman, Femke de Harde, Jelte Nieuw- land, Yaltah Pansier, Mariska Plaatsman. Diploma B: Kees de Waal, Jan van der Star, Iris Bak ker, Monique Smit, Niels Huisman, Ce cile Bakker, Anne-Mieke Bakker, Mariët v.d. Werf, Krista Keijzer, Emiel Boom, Tessa Blom, Jeroen de Waal, Erna Kik kert, Marleen Roeper, Jeroen Wijdogen, Sandra Bakker, Jeroen Spigt, Petra Wit te. Brenda Spanjer. De Texelse Marsdiepploeg. Staand v./.n.r. Norbert Eelman He). Mariette Smit f5xl. Peter Haker f3x), Natascha van der Vis He). W. Anton Schagen uitgevallenZittend: Fenny Schagen f2x). Colin da van der Vis f3x) en Silvia Uithow. Tussen haakjes staat het aantal malen dat zij aan de Texel-tocht hebben meegedaan. (foto Henk van Qennip).

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5