'oertocht Vaals-Texel leze keer vrij zwaar Texel had weinig moeite met HCSC Duidelijke verschillen tussen motorcrossers Drielanden pun/ T" Texelse honkballers verslaan Rangers Succesvolle marathon Vrienden van het Paard Scouting begint weer Texel-HCSC 5- Jeugdtraining SVT Training Smash '68 Cursus atletiektrainer Europas en cheques gestolen Nog één kerketocht Veel eerste premies bij Dwerggeiten keuring GINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 SEPTEMBER'^ jOA ioor de start, nog héél ver van huis. Van links n =r van der Vis en Rob Blok. r rechts: Jan Zijm. Kees Wonder, Gijs Jansen, Ton Smit, Joop Schouwstra, Ton Domhof, De ,,Taxi 2000 toertocht Vaals- Texel" is door acht Texelse toerfiet- sers weer tot een succes gemaakt. Zaterdagavond arriveerde de groep r a 360 kilometer doordouwen in Den 3urg en maakt voorafgegaan door de politieauto een ererondje. De r onstertocht van de ene naar de an dere uithoek van Nederland was vaarder dan de meeste voorgaande Het was warm en drukkend en hal verwege de tocht hadden we een tijd de harde wind pal tegen. Maar iedereen voelt zich evengoed kiplekker", aldus be- vdeider Ko Lexmond nadat het achttal op ;e finishplaats (de Taxi 2000 garage in de Var moesstraat) was aangekomen en aar door familie en bekenden met kus- sen en bloemen werd begroet. Het huzarenstukje werd deze keer vol bracht door Rob Blok, Peter van der Vis, Joop Schouwstra, Gijs Jansen, Kees .Vonder, Jan Zijm, Tom Domhof en Ton Smit. Het was de vijfde keer dat deze oertocht werd gemaakt. Er werd echter jen lustrumfeest van gemaakt want geen der deelnemers van deze keer heeft alle voorgaande tochten meegemaakt. Deze keer gingen Blok, v.d. Vis en Dom hof voor de eerste keer mee. Voor de 20-jarige Ton Smit (de jongste deelne mer), Jan Zijm en en voor Joop Schouwstra was het de derde keer en Kees Wonder en de 46-jarige Gijs Jansen (de oudste deelnemer) was het de vierde keer. Niet elk jaar Niet elk jaar slaagt Toerclub Taxi 2000 erin een behoorlijk getrainde ploeg voor deze monsterrit bij elkaar te krijgen. Vo rig jaar moest daarom van de rit worden afgezien. De groep die daags tevoren gemotori seerd naar Zuid-Limburg was gebracht (waar traditiegetrouw in het hotelletje van Piet Haan werd overnacht), had voor de terugweg naar Texel 18 uur nodig. Daar ging een uur of vier aan rustpauzes af. Zoveel mogelijk werden binnenwegen ge volgd, ongeveer volgens dezelfde route als vorige jaren. De harde zuidwestelijke wind kregen de toerrijders tussen Hilver sum en Amsterdam recht van voren. De materiaalpech bleef beperkt: totaal drie lekke banden. Valpartijen deden zich niet voor. Drie keer moest de groep zich met een pontje over de rivier laten zetten. In enkele ge vallen was de pont net weg en ontstond door het wachten een half uur vertraging. Inzinkingen Tijdens de buitensporig lange toertocht voelden de rijders zich natuurlijk niet voortdurend even lekker, leder kreeg ge durende de rit wel twee inzinkingen te verwerken. Bij het naderen van de kop van Noordholland en tijdens het afsluiten de ritje op Texel bleek alle vermoeidheid wonderwel verdwenen. ,,Het leek wel of we het laatste stuk vleugeltjes hadden". Het organiseren van de jaarlijkse tocht vergt veel voorbereiding en de kosten die ermee gemoeid zijn, belopen ruim f2200, De deelnemers betalen daar zelf maar en klein deel van. Op tal van sponsors wordt iedere keer weer met suc ces een beroep gedaan. "\'og zeer fit op de finish in de Warmoesstraat. Van links naar rechts Ton Smit, verzorger Co Lexmond, Joop Schouwstra, Ton Domhof, Kees '■Vonder, Rob Blok, Peter van der Vis, Jan Zijm, Gijs Jansen en chauffeur Martin van de Wetering. In het afgelopen weekend hebben de junioren van h.s.v. Texla in een eenzijdige wedstrijd de Rangers uit Schagen met 18—0 verslagen. De Texelse verdediging speelde een foutloze wedstrijd. In de eerste inning nam Texla al een 3—0 voorsprong door alleen maar ge bruik te maken van het zwakke werpen van de Rangers werper. Éénmaal door 4—wijd op de honken werd er uiteinde lijk gescoord op doorgeschoten ballen. Verdedigend had Texla de zaken wel voor elkaar. Pepijn Wittop Koning gooi de een formidabele wedstrijd.Hij kreeg daardoor maar 14 slagmensen tegenover zich, waarvan er maar liefst 8 met 3-slag uitgingen. De overigen sneuvelden door de goede veldverdediging. Het was uiteindelik Andrew Cosslett die er in de tweede inning een echte wedstrijd van maakte door de eerste honkslag te plaatsen. Het werd een ho ge twee-honkslag waarop Simon Lap kon scoren. Even later werd zijn voor beeld gevolgd door Han de Graaff, die zelfs een drie-honkslag sloeg en een technische homerun liep, omdat de Ran gers bovendien een veldfout maakten. Han de Graaff was trouwens aanvallend erg goed op dreef, want hij sloeg in to taal drie keer een drie-honkslag. Vlak Texla liep in de vlakke wedstrijd steeds verder weg van de tegenstander. Bij het begin van de vierde inning was de stand 8—0. De vierde en laatste inning bracht nog het meeste leven in de brouwerij. De slagploeg blonk uit waarbij Pepijn Wittop Koning, David Wolff en Yvo Zutphen opvielen. Dan was er het incident met Arnoud de Graaff, die listig de catcher van de te genpartij omspeelde, maar uit werd ge geven voor het missen van de thuisplaat. In verdedigend opzicht was er tenslot te nog een erg knappe vangbal van Si mon Lap, achter het derde honk. Toen de laatste stofwolken waren opgetrok ken bleek het scorebord 18—0 aan te ge ven; een leuke opsteker voor het zware werk van het komende weekend. De cijfers zijn: h.s.v. Texla (1 werper): 8 maal 3-slag, 2 maal 4-wijd, 8 honksla- gen, 0 veldfouten, 1 vangbal. Rangers (2 werpers): 4 maal 3-slag, 13 maal 4-wijd, 0 honkslagen, 5 veldfouten, 2 vangballen, 2 maal werper geraakt. De herfstmarathon zaterdag van de Vereniging voor Vrienden van het Paard is een groot succes geweest. De rit voerde langs een mooie route vanaf Elisabeth-hoeve via de Dennen naar de Westen. Er werd deelgenomen door maar liefst 16 aanspanningen, waaronder 4 ponywagens. Mede door het mooie weer, de geva rieerde route en het grote aantal deelne mers, mogen de organisatoren en deel nemers terugzien op een zeer geslaagd evenement. De prijsuitreiking vond plaats in Hotel Den Burg, sponsor van deze marathon. De uitslag was: 1. Piet Beers, 52 strafp.; 2. Joh. Roeper 68 strafp., 3. R. Eelman 75 strafp. Door dit resultaat werd de wisselbeker definitief eigendom van Piet Beers. Scouting Texel heeft vrijdag 14 sep tember weer zijn eerste bijeenkomst voor alle groepen. Dan wordt zoals elk jaar, weer een spel gespeeld en een bar becue gehouden. Leden krijgen bericht thuis. Niet-leden kunnen zich opgeven bij N. Slijderink, Schilderend 66, Den Burg. De trainingstijden voor de S.V. Texel- jeugd zijn als volgt gewijzigd: Maandag: 17.30-18.30 uur Junioren C1 en C2; 18.30-19.30 uur Keepers A1, B1, C1 Dinsdag: 16.30-17.30 uur Pupillen E1 17.30-18.30 uur junioren A1 en B1 Woensdag: 15.30-16.30 uur pupillen E2 en F1 16.30-17.30 uur pupillen D2 en D3 Donderdag: 16.30-17.30 uur pupillen D1 '7.30-18.30 uur Junioren B2 en C3 Vrijdag: 17.30-18.30 uur junioren C1 en rest 3.30-19.30 uur junioren A1 en B1 Vanaf woensdag zijn de Srnash 68-trainingstijden als volgt: an 19.30 tot 21.00 uur dames 2 en 3 en de nieuwe volleybalsters. ■/an 21.00 tot 22.30 uur dames 1, de he en en de nieuwe heren. Het is morgen belangrijk dat iedereen komt in verband met het opgeven van teams voor de eilandcompetitie. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Texel heeft de eerste ronde van de KNVB-beker weinig moeite gehad met de tweede klasser zaterdag HCSC uit Den Helder. De 5—1 over winning was volkomen verdiend en wanneer paal en lat niet driemaal in de weg hadden gestaan was de uit slag beslist nog groter geweest. De wedstrijdbal was deze middag ge schonken door Gerrit Coevert. Bij Texel ontbrak Piet Monster en mocht Paul van Exel het in de spits proberen. Nicol Schermer speelde linksbuiten terwijl de van Oosterend overgekomen Simon Brand liet zien dat Texel met deze speler een prima voetballer heeft binnengehaald. Texel-HCSC is een wedstrijd met to taal verschillende helften geworden. De eerste helft speelde Texel erg rommelig. Veel balverlies was het resultaat en dat kwam voornamelijk doordat de spelers te veel met de bal aan de voet gingen lo pen terwijl de combinaties vergeten werden. Toch kwam de ploeg van de nieuwe trainer Luc Post snel op voorsprong, toen Louis Uriot na 10 minuten spelen een daverend schot losliet, die in de krui sing van het HCSC-doel verdween: 1-0. Afstand Ook hierna moest Texel het van af standsschoten hebben. Nicol Schermer schoot nog eenmaal op de lat en Uriot mikte net te hoog. Vooral om binnen de eigen gelede ren een trainersgroep op te bouwen, biedt de A.V. Texel aan geïnteres seerden de mogelijkheid een cursus jeugdatletiektrainer te volgen. Niet alleen zij die actief zijn binnen de A.V. Texel kunnen deelnemen, voor een ieder die interesse heeft in atle tiek en training staat de deelname open. Bij voldoende deelname start deze cursus al dit najaar nl. medio oktober. De cursus vindt plaats in Den Helder. Indien men in aanmerking wil komen voor deelname, dient men zich op korte termijn, uiterlijk 11 september, op te ge ven bij Ed van Bommel (02220) 448, al waar ook verdere informatie kan worden verkregen. De organisatie van deze cursus berust bij de Nederlandse Katholieke Sportfe deratie (N.K.S.) in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (K.N.A.U.). De motorcrosswedstrijd die zondag middag op de crossbaan in Eierland ge reden werd maakte duidelijk dat er nog enorme kwaliteitsverschillen tussen di verse beoefenaars van deze sport op Texel bestaan. De race begon wat later omdat in een oefenronde Marcel van Bo ven verkeerd over een springheuvel ging. Hij kwam zo ongelukkig neer dat hij per ambulance naar het Gemini- ziekenhuis moest worden gebracht. Van Boven bleef tijdens de sprong op zijn machine zitten in plaats van te gaan staan. Daardoor kon zijn rug de klap van het neerkomen slecht verwerken. Hulp verlening was snel ter plaatse omdat tij dens het ongeluk een politiewagen bij de baan aanwezig was die een dokter op kon roepen. Deze besloot dat de onfor tuinlijke crosser naar het ziekenhuis moest om röntgenfoto's te laten maken. Daar werd besloten dat hij enkele dagen zou moeten blijven. In de manche werd volstrekt duidelijk dat een eerste vereiste om voorin mee te draaien een ijzersterke conditie is. Het uithoudingsvermogen was de factor die de mannen van de jongens èn de meis jes scheidde. In de 80 cc klasse deed na melijk een meisje mee. Miranda van Waesbergen wist met een niet onver dienstelijke rijstijl tweede te worden, maar ook zij bleek conditioneel wat te kort te komen. Dat gold bepaald niet voor de drie leden van de familie Muilen boom. Christiaan (50 cc) en Rick (250 cc) wisten beiden als eerste in hun poule te eindigen, terwijl Michael Muilenboom in een fraaie stijl als tweede aan de meet kwam in de 125 cc jeugdklasse. Een ver dienstelijke eerste plaats was daar voor Ron Vermeulen. Den Helder Bij de 125 cc junioren deden Danny Pormes en Rick Bleeker, respectievelijk 1 en 2, van zich spreken, terwijl bij de seni oren in dezelfde inhoudsklasse Johan Kistenmaker en Remco de Beer (1 en 2) indruk maakten. Niels Koorn en Nico Bakker (250 cc, 2e en 3e) reden goed, maar bij hen bleek dat Texelse renners toch conditie en wedstrijdervaring te kort komen. Veel van de renners die nu in de prijzen vielen kwamen namelijk uit keeper |e. rd werd: i| i rust op- 1 n. Dito*. HCSC kon door het vele balverlies Texel en door de slechte dekking meer vat op de wedstrijd krijgen. ,Hjj resultaat was dat na een half uur uit een goede 1-2 combinatie penburg kansloos gepasseerd werd' 1-1. Toch leek Texel op slag van rust nieuw een voorsprong te nemen. Uiteen voorzet van Louis Uriot kopte Nicol Schermer hard in, maar de HCSC- keeper redde schitterend. Goed Na de rust kwam Wilke Wassenaarde plaats innemen van de geblesseerde Koos Tjepkema. Evenals in de oefenwedstrijden begon Texel ook nu pas goed te voetballen, Met snelle combinaties werd HCSC vol ledig onder de voet gelopen. Doordatak le spelers constant in beweging kon de bal gemakkelijk in Texels bezit blijven. Doelpunten bleven dan ook niet ui Rob van der Stap kopte uit een i voorzet vanaf links beheerst in: 2 Nadat Gerrie Plaatsman eerst met est goed schot de lat raakte was het even la 8Ï ter wel raak. Uit een goede Texel-aanval legde Rob van der Stap de bal beheerst terug op Gerrie Plaatsman die met een hardi schuiver de HCSC-doelman liet: 3—1. HCSC werd helemaal zoek door het vooral conditioneel ijzersterte Texel. Simon Brand schoot na een - mooie 1-2 combinatie met Louis Uriotop de paal. Paul van Exel kreeg loon naa werken toen hij een strafschop versierde - Louis Uriot benutte deze buitenkans1 goed:4—1. Peter Brons kwam Nicol Schermer,v vervangen. Vijf minuten voor tijd een snelle vrije trap van Louis Uriot op Paul van Exel,(fi via de onderkant lat raakschoot: 5-1 Een goed gespeelde tweede helft wa voor Texel dus voldoende voor een mi me overwinning. Zondag thuis tegen SRC de eerst competitiewedstrijd. Texel zal dan beslis een hele wedstrijd goed moeten voetbal len wil men de ploeg uit Schagen metfe ge handen naar huis laten gaan. Een 52-jarige Duitse deed zaterdagb^m de politie aangifte dat de voorgaands dinsdag in een eethuis in Den Burg haar Europas met achttien bijbehorende che ques was gestolen. Den Helder. Zij draaiden hier een ken nismakingswedstrijd, aangetrokken door de Eierlandse baan die door zijn zware zandparcours veel natuurlijker is als de Helderse baan. Deze wedstrijd gaf, hen de gelegenheid te beslissen of zij lid van de MAB zullen worden. De volgende clubwedstrijd is 21 okto ber. De uitslagen zagen er zondag als volgt uit: 50 cc: 1. Christiaan Muilenboom 60 p. 80 cc: 1. Richard van Leufden 60 p., 2. Miranda van Waesbergen 52 p., 3. Cees Pol jr. 48 p. 125 cc jeugd: 1. Ron Vermeulen 57 p., 2. Michael Muilenboom 55 p., 3. Ruud van Veen 52 p. 125 cc junioren: 1. Danny Pormes 60 p., 2. Rick Bleeker 52 p., 3. Leon Pieter van Waesbergen 48 p. 125 cc senioren: 1. Johan Kistemaker 60 p., 2. Remco de Beer 54 p., 3. Jack van Diepen 50 p. 250 cc: 1. Rick Muilenberg 60 p., 2. Niels koorn 52 p., 3. Nico Bakker 27 p. Aan het eind van het seizoen wordt nog één keer een kerketocht verreden. Op donderdag 6 september om 14.00 uur is de start bij de N.H. kerk (,,De Schuilhut") in De Koog. Indien mogelijk met eigen autovervoer. In Purmerend werd zondag de jaarlijkse selektiekeuring van dwerg geiten gehouden. Van de 113 aange voerde dieren waren er 27 van Texel afkomstig. Alle 27 waren goed voor een eerste premie. Boklammeren: 1a Willem 39 van Ty- eslemore, eig. Voskuil; 1b Dirk 1 van Hayenwood, eig. Hoogenbosch; 1c Wil lem van Tyeslemore, eig. De Ridder. Jonge bokken: 1a Andrew v.d. Her- mihoeve, eig. comb. Pool/Logchies; 1d Adelborst 61 v. Adelhof, eig. Voskuil; 1e Ceazar 7 v.d. Posthoorn, eig. De Ridder. Oude bokken: 1b Janus v. 't Wieme- rinck, eig. De Ridder. Geitlammeren: 1a Jacaranda 4 v. Ty eslemore, eig. Voskuil; 1c Karin v. Hay enwood, eig. Hoogenbosch; 1a Marike3 v.d. Veldhof, eig. Pool; 1b Farinde 3 v. Tyeslemore, eig. Voskuil; 1F Saskia v.d. Burght, eig. Pool; 1c Carola v.d. Post hoorn, eig. De Ridder. Jeugdgeiten: 1b Esther 4 v.d. Dennen-Boer, eig. De Ridder; 1c Jeanet 2 v. 't Rheewold, eig. Voskuil; 1e Jeanei 3 v. 't Rheewold, eig. De Ridder; 1FDo minique v.d. Posthoorn, eig. De Ridder; 1a Colette v. 't Rheewold, eig. Voskuil; 1c Hilda v.d. Aurora, eig. Pool. Jonge geiten: -A Sandraudigasüi ciënne, eig. Voskuil; 1d Meta v. Hayen wood, eig. Hoogenbosch; 1f Wanda Rheewold, eig. De Ridder. Oude geiten: 1a Renske v.d. Veldho' eig. Pool; 1b Josien v.d. Broekse Hoevj eig. Voskuil; 1d Nelleke v.d. Posthoorn, eig. De Ridder; 1g Jacaranda 3 v. Tyesle more, eig. De Ridder; 1c Carla v.d Roodheuvel, eig. De Ridder. Veteranen: 1a Lia v.d. Posthoorn. Reserve-kampioen van oude en jons bokken samen werd Janus van 't Wif merinck,' eig. De Ridder. Kampioen b de geitlammeren werd Marike 3 vandi Veldhof, eig. A. C. Pool, Reservé kampioen bij de geitlammeren werd Fa rinde 3 van Tyeslemore, eig. Voskuil Idem bij de jeugdgeiten werd Coletti van 't Rheewold, eig. Voskuil. Dezetiü bij de jonge geiten was voor Renske va de Veldhof, eig. Pool. Kampioen bij dl veteranen werd Lia van de Posthoorn eig. M. Hoogenbosch.' Eén van de zes Texelse bekerwinnaars w res. kamp. jeugdgeit Colette v. 't Rheewoli

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 6