n r i-r OOSTEREND NAM FIETSCROSSBAAN IN GEBRUIK Noordzeecup voor surfer Hans Bakker veimg verrassingen J hoofdklasse r föO inks en Warnaar icksdorper hatS mpioen iijroko training Veel wind bij long distance-tocht Kampioenschap Deuce M 3rieten- Geslaagd 4 SEPTEMBER 1984 W3lc" TEXELSE COURANT PAGINA 7 goeds iet ven Ia-P1 nsloos :slopen zondag heeft de Cocksdor- speeid ustzeilvereniging de laatste serie rsterke!,ie wedstrijden, meetellend voor a een wbkampioenschap, gezeild, riotop teerste twee series was er weinig n nasi na31" zondag was het anders. Al sierde astart van de eerste wedstrijd stond mkan -stevige bries, die de hele dag tus- iswindkracht 5 en 7 bleef. Het werd lermsr >verken voor de deelnemers. avijf uur waren de clubkampioenen besli e vnie. ,el i id. Aan Martin Warnaar en Wob gj s werd de Camping De Krim- w ;:okaal" overhandigd uitslagen overall na drie lïijden: Warnaar/W. Rienks (8% pnt); 2. /Sijp/J. Ran (9% pnt); 3. A. Lange- ™JS. Langeveld (15% pnt); 4. D. Pool pnt); 5. R. Boon/H. Zuidema (23 5. A. Monen/G. Monen (36 pnt); Zuidema/M. Mantje (37 pnt). |g§brdag en zondag 8 en 9 september de CKZ voor de vierde maal de 3 kampioenschappen voor jj marans. has tijden van de Tevoko-training zijn sane fi|9{ gewijzigd: Do- :5t'tie woensdag 21.45-22.30 uur: dder 5y eatie donderdag: Ö-20.3O uur: Koffieshop, C.V.I. s Lu jyen 1-21.30 uur: Molenkoog, Expert, en Cafeetje; &-22.30 uur: Antiekhuisje, Segerink U :'eri9en- De windsurfclub Texel heeft zater dag de laatste van drie wedstrijden gehouden om de Noordzeecup. In tegènstelling tot de vorige keren stond er nu een hoge branding en konden de deelnemers dus onder spectaculaire omstandigheden hun bedrevenheid tonen. De vorige ke ren werd een long distance wedstrijd gevaren waarbij boeien waren uitgezet. Deze keer werd een afvalrace gehouden, waarbij de ver richtingen werden beoordeeld door een jury. De wedstrijd van -zaterdag leverde Hans Bij een zuidenwind," kracht 5 tot 6; begonnen zondag 34 surfers aan de tocht De Cocksdorp-Dijkmanshui- zen. Winnaar werd André v.d Berg in 1 uur en 25 minuten. Negen surfers vielen uit en werden door de beveiligingsvaartuigen veilig aan land gebracht. Uitslag: A-poule: 1. André v.d. Berg; 2. Mare v. Rijsselberghe; 3. Hans Bakker; 4. Gerard Roeper; 5. Nanco Eelman. B-poule: 1. Gerrit Spanhaak; 2. Jan van der Vis; 3. Jeroen Witte; 4. Gé Koot; 5. Jeanette van Heerwaarden. Door deze uitslag zal de laatste wedstrijd, die meetelt voor het clubkam pioenschap op zondag 16 september zeer spannend worden, want die long distance-wedstrijd zal beslissend zijn voor het clubkampioenschap. Bakker als winnaar op. Tweede werd Kees Bakker en de derde plaats werd ge deeld door Joris Lamens en André v.d. Berg. Vierde werd Simone Vellekoop uit Noordwijkerhout en vijfde Leo Tas uit Maasland. Voor het overallklassement werden voor elke deelnemers de resultaten van de twee beste wedstrijden opgeteld. Men moest dus aan tenminste twee Noordzeecupwedstrijden hebben meegedaan. Winnaar werd Hans Bakker (geen strafpunten), tweede André van den Berg (17,4 strafpunten), derde Kees Bak ker (30,4), vierde Klaas Jan van der Vis (34), vijfde Willem Houwing (49) en zes de Peter Jan Kuip (53). Bij de lange planken werd Gerard Roe per (39 strafpunten) eerste. Tweede werd Marc van Rijsselberghe (42,7), der de Nanco Eelman (54,4), en vierde Mar- go NóófnT Op de foto van links naar rechts: Hans Bakker, Kees Bakker, André van den Berg, Joris Lamens, Simone Vellekoop en Leo Tas. De jaarlijkse clubkampioenschappen van Deuce" zijn in volle gang. Het weer heeft tot nu toe flink meegewerkt om er voor te zorgen dat de 145 wedstrij den, waarvan sommige uitlopen tot twee uur gespeeld kunnen worden. Zondag 9 september worden vanaf 10 uur alle finales gespeeld van de enkel-; dubbel- en de mixed partijen van de juni oren en senioren. Dan valt ook te bezien of de wisselbekers in dezelfde handen blijven. De 11-jarige Jeroen Schroeder en de even jonge Maurice Riemens wa ren zaterdag de eersten die gebruik maakten van de fietscrossbaan in Oosterend. Deze eer viel hen te beurt wegens hun aandeel in de ac tie die tot de aanleg van de fiets crossbaan heeft geleid. Jeroen en Maurice vonden namelijk dat er voor de jeugd in Oosterend te weinig ver- maakmogelijkheden waren en hiel den daarom een handtekeningenac tie om kracht bij te zetten aan hun verlangen naar een fietscrossbaan. De actie —waarbij geen huis werd overgeslagen slaagde. Slechts vijf mensen wilden niet tekenen. Ht resultaat van deze volksraadpleging werd voorgelegd aan voorzitter Joh. C. Roeper van de Oosterender dorpscom missie en die zorgde er met zijn mede- commissieleden'en vrijwilligers voor dat de baan er kwam. Roeper gaf zaterdag met de geblokte vlag het startsein voor de eerste wedstrijd die op de nieuwe baan werd gehouden, waarbij Jeroen en Maurice met hun fiets door het startlint braken. Het fietscrossbaantje is gemaakt op het voormalige opslagterrein van aanne mer Cor Timmer, vlakbij het grote par keerterrein nabij het dorpshuis. Dit ter rein is eigendom van de gemeente die het voor niets beschikbaar heeft gesteld aan de dorpscommissie. Geregeld is dat het terrein binnen drie maanden wordt ontruimd als de gemeente het nodig heeft en ook de dorpscommissie kan de 'huurovereenkomst' met inachtneming van deze termijn opzeggen. Op het ter rein zijn zandbulten gemaakt en is een parcours uitgezet met autobanden. De hoogste bult is het startpunt en deze plek is met betonnen platen verhard. Veel animo Op de eerste gebruiksdag was sprake van grote belangstelling. Aan de wedstrijd namen 42 kinderen deel en er waren ook veel toeschouwers, voorna melijk ouderen. De dorpscommissie (in het bijzonder Adrie Rentenaar die het leeuwendeel van het voorbereidende en uitvoerende werk verrichtte) had dus eer van zijn inspanning. De eerste manche (vijf- en zesjarigen) ging van start met vijf coureurtjes. Na wat gedrang op de startheuvel kwamen ze goed door de eerste bocht. Tom Wit te zegevierde. De herkansing van deze groep gaf een valse start te zien van Au- ke Vermeulen. De finale voor vijf- enzes- jarigen viel voor Tom Witte slecht uit want hij vloog in de tweede bocht over de kop waardoor hij vertraging opliep en koploper Ben Rentenaar niet meer kon inhalen. Bij de manche voor zeven- en achtjari gen waren enkele meisjes van de partij (Nadja Daalder en Jessica Tuinhout) die tien meter voorsprong kregen om tegen over het sterke geslacht een redelijke kans te hebben. Cor Vlaming ging hen echter toch voorbij en werd eerste. Voor de finale had Nadja Daalder een snellere fiets gevonden en zij gaf samen met Jes sica extra gas zodat een spannende fina le ontstond die echter toch Jan Boyen Rienks als winnaar oppleverde. Voor de manche voor dertienjarigen en ouderen was weinig belangstelling, maar na enige aandrang via de luidspre ker kwamen toch vijf coureurs aan de start, waarvan Edgar Klippel winnaar werd. Volledige uitslag Jongens 5 - 6 jaar: 1. Ben Rentenaar, 2. Arjan Oosterhof, 3. Johan van der Star. Jongens/meisjes 7 - 8 jaar: 1. Jan Boyen Rienks, 2. Jessica Tuinhout, 3. Nadja Daalder. Jongens/meisjes 9 - 10 jaar: 1. Pascal Riemens, 2. Robin Speets, 3. Jelle de Wolf. Jongens 11 - 12 jaar: 1. Nico van Ta- tenhoven, 2. Jeroen Schroeder, 3. Erik Jan Vermeulen. Jongens 13 jaar en ouder: 1. Edgar Klippel, 2. Duncan White. 3. Jan Kuiper. Overzicht van de volop in gebruik zijnde crossbaan. In het midden achter de startheuvel. AI E W*Jzaalvoetbalcompetitie is nu een n biek oud, maar veel spektakel heb- n^ de eerste wedstrijden nog niet ;rvS geleverd of het zou de ruime over- lF5 ling van Casino 2 op de kampi- kul van vorig jaar Oosterend 3 moe- 'e!3 zijn. Bij de junioren moest de la npetitieleider nu al het program- Veranderen omdat ZDH op het N tste moment het eerste junioren- 0,1 li terugtrok. In de hoofdklasse bij de dames wonnen alle de hoofdklasse werden vier strijden gespeeld. Gamma speelde het tweede van Oosterend en 'terend speelde tegen het tweede 'Gamma. Beide eerste teams won- '.al had Oosterend meer moeite dan 'ma. Oosterend 2 kon het tegen een 'Spelend Gamma niet bolwerken, kwaar werd Louis Uriot goed be kt door André Brouwer maar dat gaf to spelers meer vrijheid en daar ='<ten ze dankbaar gebruik van. De "st van Simon Brand geeft het spel 'Gamma een wat speelser aanzicht is leuk voor het publiek dat de ■'8 avond in ruime mate aanwezig 1 De wedstrijd Oosterend tegen nma 2 was veel spannender, vooral ^Gamma na een drie nul achterstand lÜkwam tot 3 2. Martin Bootsma toe voor Oosterend echter de be ende goal en bepaalde daarmee de -stand. toeide Nissanteams maakten er een ^pot van die met de korfbaluitslag '6-4door Nissan 1 werd gewonnen. Nissan 1 was keeper Jan Plaatsman 'op dreef. &H, dat sterker is dan vorig jaar, ver- Van Texelse Boys. Bij ZDH wordt te- is voor de uitstekende keeper Frans Stolk geen enkel probleem. Texelse Boys speelt wat slimmer en heeft in Frank de Grave een voortreffelijke afmaker. Daverend In de eerste klasse was de daverende overwinning van Casino 2 op Oosterend 3 een opmerkelijk feit. Casino speelde een snelle wedstrijd en daar had Ooste rend niet op gerekend. Bij Oosterend werd nauwelijks gecombineerd en veel te veel gelopen met de bal. ZDH 2 verloor nipt van Rab. Rab is een team dat tot het einde doorgaat en dat brak ZDH 2 op. Texel leverde een pri ma prestatie door overtuigend Nissan 3 te verslaan. Nissan 3 speelt nog niet in de juiste samenstelling en dat kost in het begin van de competitie punten. Citroën maakte een goed debuut in de eerste klasse door gelijk te spelen tegen De Mok. De beide Gamma teams in de ze klasse speelden tegen elkaar gelijk, maar ook hier zijn beide teams nog niet op oorlogssterkte. In de tweede klasse traden vele nieu we teams op die afkomstig waren uit de juniorenklasse. Zegel Modes trof het slecht want het ontmoette het ervaren PH Hotel dat goed op schot was. Het mooiste doelpunt van de week kwam in deze wedstrijd op naam van Piet Koning. Oosterend 5 speelde tegen het iets ou dere Oosterend 4 en wist in de laatste minuut te winnen. Alkema zou het op papier zwaar krijgen tegen het altijd soli de spelend Topido. Het samenspel bij Al kema is echter dusdanig ontwikkeld dat Topido geen antwoord had op de vaak listig opgezette aanvallen. De vijf doel punten werden door vijf verschillende mensen gemaakt en dat is een aandui ding dat het team goed combineert. Pakhuus was geen partij voor het ver jongde Texelse Boys 2 dat met slechts één wissel het karwei gemakkelijk wist te klaren. Favoriet A O 2000 2 verloor van Mantje 2, door een doelpunt van Hans van Slooten. Het tweede team van J'Elleboog zal in de derde klasse hoog gaan eindigen. De meste spelers van dit team hebben erva ring opgedaan in de eerste klasse. De eerste wedstrijd werd een eenvoudige overwinning op het niet bijster sterke Casino 3. Verenigde Schilders leverde een behoorlijke prestatie door het altijd taaie Texelse Boys 3 te verslaan, terwijl in deze klasse De Muy de baas bleef over Gempo. Leren De vrouwen kwamen bijna allemaal in actie. Gamma 1 speelde in een slechte wedstrijd tegen Gamma 2 en bewees dit team dat het nog veel moet leren. On danks het matige spel wist Gamma 1 maar liefst acht maal te scoren. Rente naar verloor kansloos van Texels Lams vlees dat versterkt is met twee speelsters van Rentenaar. Selectiespeelster Nata- scha van der Vis scoorde maar liefst vier maal. Texelse Boys 1 was veel te sterk voor Texelse Boys 2. Bij Texelse Boys 1 scoorde Nicolien Keijser driemaal. In de eerste klasse van de junioren verloor kampioenskandidaat Nissan een punt aan Vissers Bouwbedrijf. Cafeetje maakte echter geen fout tegen Gamma en won terecht. Gamma 1 speelde ook nog tegen Gamma 2 en won vrij gemak kelijk. Verenigde Schilders won niet he lemaal overtuigend van een nu wat beter spelend Texelse Boys. In de tweede klas se boekte debutant Kikkert Supermarkt de eerste overwinning. Slachtoffer was Texelse Boys 2 en doelpuntenmaker de goed spelende Sil Warnaar. De derde klasse belooft een spannen de klasse te worden. Veel jeugdige teams vanaf negen jaar komen hier in actie, hopelijk aangemoedigd door talrij ke ouders. Gamma 3 verloor de eerste wedstrijd van het meer ervaren Paracen trum en Texel won afgetekend van de meisjes van Texelse Boys. Sterker? Volgende week kunnen we te weten komen of ZDH inderdaad sterker is ge worden als ze zullen spelen tegen Nissan 2 en kunnen we getuige zijn van de eerste wedstrijd van het nieuwe team van J'Elleboog dat zal spelen tegen A+O 2000. In de eerste klasse zal Ci troën zich waar moeten maken tegen Texel en in de tweede klasse is Alkema tegen Oosterend 4 een topper. De vierde klasse gaat ook van start en bij de vrou wen is de wedstrijd van Topido tegen Nissan aan de orde. Bij de junioren zal de wedstrijd Ratronics tegen Graaf Spuiterij in de belangstelling staan en de derby NMS-Paracentrum en 7 Provinciën te gen Sluiters Offshore Service. Uitslagen Hoofdklasse: Gamma 1-Oosterend 2 8—0 Tex. Boys-ZDH 4-2 Gamma 2-Oosterend 2 4 Nissan 1-Nissan 2 6—4 Eerste klasse: Oosterend 3-Casino 2 1 —7 Citroën-De Mok 1 1 ZDH 2-Rab 2-3 Texel-Nissan 3 3 0 Gamma 3-Gamma 4 1 1 Tweede klasse: Oosterend 4-Oosterend 5 2 3 Tex. Boys 2-Pakhuus 7—1 Mantje 2-A O 2000 2 1-0 PH Hotel-Zegel Modes 10—0 Topido-Alkema 1—5 Derde klasse: Tex. Boys 3-Vèr. Schilders 1—2 Gempo-De Muy 0—1 Casino 3-Jelleboog 0—3 Vrouwen: Gamma 1-Gamma 2 8—0 Rentenaar-Texels Lamsvlees 0—6 Tex. Boys 2-Tex. Boys 1 2—10 Junioren: Cafeetje-Gamma 5—2 Gamma-Gamma 2 6—0 Nissan-Visser bouwbedrijf 1—1 Tex. Boys 2-Kikkert supermarkt 0 1 Paracentrum-Gamma 3 3—2 Texel-Tex. Boys 4 4 2 Ver. Schilders-Tex. Boys 1 3—1 B-junioren selectie: Texel-Almere 1 11 C-junioren selectie: Texel-Almere 3 5 Selecties Behalve de competitie waren ook nog twee selectieteams actief. De B- juniorenselectie en de nieuw opgerichte C-juniorenselectie speelde zaterdag een oefenwedstrijd tegen selecties uit Alme- re. De B-juniorenselectie is nogal ver jongd en bestaat nu uit spelers van voor namelijk Alkema aangevuld met Arnold Kaercher en Robert van Dijk van Cafeet je, Sydney de Haan van Nissan en Ro bert Boogaard van Oosterend. De te genstander bleek iets ouder te zijn en overklaste de B-selectie van Texel. De sondanks een nuttige aanloop voor het B-junioren selectietoernooi dat komend jaar gehouden zal worden op Texel en wel waarschijnlijk op Hemelvaartsdag. De C-juniorenselectie is nieuw maar levede een uitstekende prestatie. Welis waar ging de wedstrijd verloren, maar het verschil was gering en de beste kan sen waren voor Texel. De C- juniorenselectie bestond uit Pieter Bak ker, Pieter Jan Boekei en Martin van Veen van Gamma, Benjamin van Heer- waarde en Ruud van de Wetering van Visser Bouwbedrijf, Ronald Biesboer van Nissan en Jasper Joosten van Alke ma. Voor de achtste plaats in deze selec tie waren Jefrey Androg van Ratronics en Marco van der Knaap van Graaf Spui terij uitgenodigd die om beurten even mochten meespelen om zoals dat heet ,,de sfeer te proeven". De wedstrijd van het C-juniorenteam was het aankijken meer dan waard en voor Texel het teken dat er voldoende ta lenten bij de jeugd aanwezig zijn, om mee te kunnen strijden in toernooien van selectieteams. Programma Woensdag 5 september 1984: 17.15 u.: Tex. Boys 4-Gamma 4 17.45 u.: ZDH 1-ZDH 2 18.15 u.: Ratronics-Graaf Spuiterij 18.45 u.: Topido-Nissan 19.25 u.: Gamma 5-Nissan 4 20.05 u.: Topido 2-Rab 2 20.45 u.: De Mok-Gamma 3 21.25 u.: Casino 2-ZDH 2 22.05 u.: Gamma 1-Gamma 2 Zaaldienst Oosterend. Donderdag 6 september 1984: 17.15 u.: NMS-Paracentrum 17.45 u.: 7 Provinciën-Sluiters Off. 18.15 u.: Oosterend 5-Mantje 2 18.55 o.: Alkema-Oosterend 4 19.35 u.: Pakhuus-Zegel Modes 20.15 u.: Rentenaar-Tex. Boys 2 20.55 u.: Nioz-Oosterend 6 21.35 u.: Tex. Boys 4-ZDH 3 22.15 u.: De Koog-Oosterend 7 Zaaldienst Gamma Vrijdag 7 september 1984: 17.05 u.: ZDH 2-Texel 17.35 u.: Tex. Boys 3-Zeeaas Veldman 18.10 u.: Texel 2-Ver. Schilders 2 18.50 u.: Jelleboog-A O 2000 19.40 u.: Nissan 3-Rab 20.20 u.: Gamma 4-Oosterend 3 21.00 u.: Mantje-Casino 21.50 u.: Texel-Citroën 22.30 u.: Nissan 2-ZDH Zaaldienst Topido. Aan de rij- en tractieschool van de Ko ninklijke Landmacht te Eindhoven slaag de Rudy Wetsteen voor het diploma rij- instructeur voor de categorie B, C en E.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7