J Volle kerk verwelkomde Doopsgezinde predikant Keuringsuitslagen Schapenfokdag 1984 leerden tegen kplaatsing kerkhof ogelmient rs Vreemd geld zamenlijk arrangement ornder ondernemers Peuterspeelzalen weer van start Dorpscommissie overweegt op te stappen Gourmetavond „Cobeton" maakt fietspad Oorsprongweg Riolering in buitengebied Zangvereniging Cocksdorp zoekt dirigent Open dagen PEN-centrale ezing over netamorfose- nassagetechniek ER rmJfliG 7 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT ijr. J. Belonje en prof. dr. H. #eV§er hebben zich tot de ge- pad gewend om verplaat- sn het omstreden kerkhof in jjg tegen te houden. Belonje pen „request", een verzoek- waarin hij de raad vraagt om jsluit in te trekken. Schutte- lende een bezwaarschrift in de verlening van een bouwver- jigvoor het terrein, wijzen erop dat het kerkhof in di van monumentale plaatsen td wordt. De heren vermelden in iefdat het hier niet om een graf maar om een kerkhof. Dat jjgen dat daar vroeger een kerk tebben gestaan en wel de kapel Westen (1415), die in 1559 tot pa- ürkwerd verheven. Tot zover lo- cbetogen evenwijdig. rflje gaat verder in op de histori- io morele kanten van de zaak. hij ;er vergelijking naar Terschelling, het Stryker kerkhof wel volledig als inent gekoesterd wordt. Boven helt hij dat de diensten van Mo- i rtenzorg en Oudheidkundig on- beslist niet werkloos toe zullen i ihoe het kerkhof ten gronde zal eh gericht. rievaer leeft zich in in de argumen- I ede gemeente zou kunnen hebben 'vergunning te weigeren en vervol- 3 hde argumenten die er eventueel Dijden kunnen leiden dat de ge- :e de vergunning niet zou uen. ast het historische belang, wijst hij e ontwikkeling die De Koog door- •i van „karakteristiek en liefelijk sdorp" tot „een kleur- en stijlloos, Dmers lawaaiig plaatsje voor goed- badtoerisme". vendien zegt hij dat het voort van een monument niet afhan- isvan wie de eigenaar is, volgens van de monumentenwet, üevaer vindt het een zaak van be- jk bestuur dat, nu er een voor de lieuw historisch licht op de zaak is irpen, het besluit wordt rokken. Afstoten professor is er niet bang voor dat ■meente de vergunning zou moeten nen als gevolg van het feit dat ze de eerder aan Ennia verkocht. Het hof is toen omschreven als „open- groen"en daar is dan ook voor be- Geen morele verplichting dus, en dien vervalt daarmee het argu- de bebouwingsdichtheid op stukje grond lager zou zijn. Het is im- niet als bouwgrond verkocht, its pleit er volgens de professor dat er wordt toegewerkt naar het ;n van 47.000 slaapplaatsen uit het punt van woningbouw- of recreatie- vbeleid. Bovendien noemt hij het aarschijnlïjk dat Ennia het complex afstoten als de geplande bouw niet ■'zou kunnen gaan. „Een op zichzelf derlijke gedachte (na rond 20 jaar exploitatie op de huidige voet), zij is dan ook door geen enkel controleerbaar cij fer of benadering onderbouwd!" Geldelijk gewin kan er, aldus Schutte- var, voor de gemeente ook niet inzitten, dat zou een „beleidsmatig schandaal" zijn. Groensingel Schuttevaer gaat nog even in op het feit dat hij zelf een tweede huis bezit naast de grafheuvel, waardoor hij partij zou kunnen zijn. Hij vertelt om persoon lijke motieven het te zullen betreuren als het „speelterreintje" zou verdwijnen maar dat een 3 meter brede groensingel het terrein aan het oog van zijn bunga low onttrekt. Zijn bezwaar is dan ook door geen enkel ander motief dan dat van het algemeen belang ingegeven. ik Het p IV foornder bedrijven zijn met een amenlijk initiatief gekomen waa- asten een vijfdaags arrange- wordt aangeboden dat hen in gelegenheid stelt optimaal met dorp kennis te maken, pakket omvat vijf overnachtingen ontbijt en één diner in hotel Op De vier andere diners afwisselend Kompas", „Klif 23", „Paal 9" en oodsmanswelvaren", een huurfiets de firma Troost, een bezoek aan het fisepvaartmuseum en een bezoek aan kaasboerderij Wezenspyk. formaties en reserveringen kunnen hotel Op Diek geregeld worden. Ho- fouder W. Wiertz: „Wij hebben wel VW benaderd maar die waren niet 'nteresseerd in de boekingen. Daarom we het op deze manier, maar het is «oluut niet onze bedoelingen om de dwars te zitten". Toeristen gaan voor dit pakket 50 per persoon betalen als ze een- ioer met warm en koud stromend wa llen hebben, voor eigen douche en Afbetalen ze 742,— meer. aanstaande zaterdag wordt in 'delijke dagbladen, te beginnen met reiskrant van „De Telegraaf" reklame "naakt voor het pakket, dat overigens ^geen naam heeft. Westduitse marken 100 71 10,50 Belgische franken 100 7 5,41 Franse franken 100 7 35,25 Zweedse kronen 100 7 37,50 Zwitserse franken 100 7133,00 Deense kronen 100 7 29,25 Amerikaanse dollars 1 7 3,23 Engelse ponden 1 7 4,11 Oostenrijkse schilling 100 7 15,80 Italiaanse lires 10.000 7 17,30 Spaanse peseta's 100 7 1,89 De peuterspeelzalen die bij de Vereni ging Kindercentra Texel zijn aangesloten hebben de vakanties beëindigd. Kinde ren vanaf 2/z jaar kunnen opgegeven worden. Bij de meeste speelzalen is nog voldoende plaats, voor die van De Koog is het zelfs erg belangrijk om aanmeldin gen te krijgen in verband met het halen van de minimumnorm waarbij nog ren dabel gewerkt kan worden. Als kinderen erg snel in hun ontwikkeling zijn bestaat de mogelijkheid ze op iets jongere leef tijd al op te geven. Voor de diverse speelzalen gelden de volgende openingstijden en contactadressen: De Waldhoorn, Herenstraat 30, Den Hoorn, open dinsdag en vrijdag van 9.15 tot 11.45 uur. Opgave bij Anneke de Vries, Stolpweg 16, Den Hoorn, (02226-487). Olleke Bolleke, Ruyslaan 31, De Koog. Open dinsdag en donderdag van 9.00 tot 11.30 uur, opgave bij Janneke Tho massen, Kaapstraat 4, De Koog (02228-593). De Bijenkorf, Mulderstraat 37, Ooster end. Open dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 11.30 uur. Opgave bij Fij Vlaming- Trap, Oranjestraat 29, Oosterend (02223-874). Spelemaer, Schilderend 39, Den Burg. Open op werkdagen van 8.45 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Op gave bij Lenie Boekel-Kooyman, Thijsse- laan 31, Den Burg (02220-3412). De Kokkeltjes, Klimpstraat 33, De Cocksdorp. Open dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur. Opgave bij Pietje van der Heide, Ploosterstraat 5, De Cocks dorp (02222-524). Opgave is ook altijd mogelijk in de speelzaal zelf, tijdens de openingsuren. Na afloop van de intrededienst maakte dominee knipscheer tweede van rechts) onder meer de voormannen van de andere plaatselijke kerken. Op de foto schudt hij pastor Kolkman van de r.k. parochie Texel de hand. Dominee Leendert D. G. Knipscheer (39) heeft zondagmiddag intre de gedaan als predikant van de Doopsgezinde Gemeente Texel. De in trededienst trok veel belangstelling. Naast de Texelse gemeenteleden waren er veel bezoekers van het vaste land. Maar liefst 118 mensen uit Knipscheers vorige standplaats Veenwoude (Buitenpost en Zwaag- westeinde) waren met twee bussen naar Texel gekomen om de predi kant (die 10 jaar in Veenwoude heeft gewerkt) geluk te wensen. hem een rustiger werkkring. Bovendien vindt hij het tolerante levensklimaat van Texel erg aantrekkelijk. Hij kende het ei- Men heeft dominee Knipscheer daar node zien vertrekken. Voor hem is nog geen opvolger gevonden. De predikant was zeer verkocht aan Veenwoude maar wilde toch weg omdat de werkdruk te zwaar werd. De 309 leden tellende Doopsgezinde Gemeente Texel biedt Als de dorpscommissie van Den Burg niet per één januari 1985 met nieuwe leden wordt uitgebreid heft hij zichzelf op. Een besluit van die strekking werd van de week door de commissie genomen omdat de hui dige leden door oorzaken als studie, gezinsuitbreiding en werkzaamhe den elders minder tijd over hebben om het werk te doen. Daardoor zien ze het winterprogram- ma in gevaar komen, waarop niet alleen koffieconcerten, fietscrosswedstrijden en playbackwedstrijden staan, maar ook de viering van koninginnedag en ouwe sunderklaas. Inwoners van Den Burg en omgeving die graag mee willen doen worden ver zocht zo spoedig mogelijk contact op te nemen met Job van Hoorn, telefoon (02220) 2797, Lilian Koorn (02220) 2245, Anneke Jaspers (02220) 3821 of Ed Momberg (02220) 4936. land omdat hij er meermalen is geweest als deelnemer of leider van de Doopsge zinde vredeskampen op „Bloem en Bos" in Gerritsland. Knipscheer huldigt, zoals veel Doopsgezinden vrijzinnig christelijke opvattingen, werkt graag met andere kerken samen en is een warm voorstander van oecumene. Op Texel hoopt hij aan verdere samenwer king van de kerken te kunnen bijdragen. Aan het begin van de kerkdienst werd een officieel welkom uitgesproken door voorzitter Dick J. Bruin van de kerkeraad die daar ook mevrouw Knipscheer na drukkelijk bij betrok. Bruin wees erop dat bij het bouwen op het enig aanvaardbare fundament, zoals door Paulus omschre ven in 1 Cor. 3, niet alleen een zaak is De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Den Burg opent op dinsdag 18 september het nieuwe sei zoen met een gourmetavond in de schouwburgzaal van hotel De linde boom. Deze avond zal worden verzorgd dor het Slagersbedrijfschap. Leden die deel willen nemen aan deze gourmeta vond worden verzocht zich op te geven voor 9 september a.s. bij mevrouw G. Roeper-Kuip, telefoon (02220) 2157. De aanvang is 19.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. van de predikant. „Ook de gemeente moet het helpen waarmaken". Dominee Knipscheer baseerde zijn preek op de door Dom Helder Camara doorgegeven woorden over Severina, de vrouw uit het Brazilaanse krottenwijk die door haar ogen, oren, stem, adem, mond, voeten, benen, hoofd, hart en vooral haar geloof de ware rijkdom bezit. De dienst had een bondig karakter. Op verzoek van de predikant werden geen toespraken gehouden maar wel kreeg ie der na afloop de gelegenheid kennis te maken met de nieuwe voorganger en zijn vrouw. De firma Cobeton (Schiphol) was de laagste inschrijver voor het fietspad langs het gedeelte van de Oorsprong- weg dat ligt tussen Postweg en het fietspad langs de duinen. Het is een pad van 1300 meter dat voor 7156.100,— wordt aangelegd. Het voorbereidende grondwerk wordt verricht door de firma Tatenhove. De aanleg zal waarschijnlijk in oktober beginnen en betekent dat een eind komt aan de zeer rommelige situa tie ter plaatse. Het stuk Oorsprongweg tussen duinen en Postweg is thans slechts voor een deel verhard en nauwe lijks voor verkeer te gebruiken, in de praktijk fungeert het voornamelijk als landbouwweg, maar ook bezoekers van de (noordelijke) Slufter maken er gebruik van. Het nieuwe betonnen pad betekent koppeling van twee bestaande fietspa den waardoor de mogelijkheden voor wielrijders worden uitgebreid. De genoemde kosten worden voor het overgrote deel door subsidie gedekt. PAGINA 7 De gemeente zal binnenkort op nieuw enkele stukken buitengebied van riolering voorzien. Het betreft hier kleine projecten die uitgevoerd kunnen worden dank zij de thans nog zeer gunstige bijdrageregeling. Al eerder werden stukken buitenge bied van riolering voorzien volgens een plan „Sanering riolering en ver spreide lozingen" dat in volgorde van urgentie wordt afgewerkt. Deze keer is de Schansweg-Schilder- weg aan de beurt. Van Schansweg 22 tot aan Schilderweg 173 is momenteel sprake van ernstige overlast. Zinkputten werken niet meer en het afvalwater loopt vrij door de greppels. Vroeger wa ren hier veel minder problemen. De mensen in de buurt denken dat de ver slechtering te maken heeft met de drink waterinfiltratie in het Hogeberggebied. De riolering die hier wordt aangelegd zal via een pompgemaal worden aangeslo ten op het gemeentelijk rioolstelsel. Twaalf percelen aan de Schansweg-Schilderweg zullen kunnen worden aangesloten. Ook De Rede bij 't Horntje is een pro bleemgebied wat de afvalwaterlozing betreft want hier worden de sloten vrij sterk verontreinigd door de panden 3, 7 en 9. Deze huizen zullen nu met een pompgemaal worden aangesloten op het gemeentelijke riool. Ook de woningen Bomendiek 1, 3 en 4 in De Waal hebbenproblemen bij de lo zing van hun afvalwater en zullen daar om op het riool worden aangesloten via een pompgemaaltje. Misschien zal ook de woning Laagwaalderweg van riole ring worden voorzien. Met de riolering van Schansweg, De Rede en Bomendiek is totaal 7168.000,— gemoeid. Tezamen met stroomkosten en onderhoud vloeit hier 719.602,— aan jaarlijkse lasten uit voort. Deze lasten worden ruimschoots gedekt door de ri oolbelasting die de aangeslotenen moe ten betalen plus de rijksuitkering (samen 71150,— per jaar per aansluiting). De gemengde zangvereniging van De Cockdorp zoekt zowel een nieuwe diri gent als nieuwe leden. De muzikaal lei der zou desnoods zelfs voor twee avon den in de maand kunnen komen. Be langstellenden of mensen die lid willen worden kunnen bellen naar (02222) 313 of 358. De eerste bijeenkomst-van -het koor is donderdag 13 september om 20.00 uur in het gebouwtje naast de N.H. kerk. De Texelse elektriciteitscentrale zal vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober te bezichtigen zijn voor het publiek. Dat gebeurt in het kader van een lan delijke actie voor energiebesparing. In heel Nederland zullen centrales te bezichtigen zijn. Bezoekers kunnen dan niet alleen in zicht krijgen in hoe de kosten van de stroomvoorziening tot stand komen, ook kunnen ze zich laten voorlichten over manieren waarop ze kunnen bespa ren op hun stroomrekening. De centrale zal van 10.00 tot 17.00 uur op beide da gen geopend zijn. Johanna Kempers houdt vrijdagavond =naf 20.00 uur een lezing over 'vlamorfose-massage techniek. Dat is ^techniek die bedoeld is om spannin- Hn en blokkades in de mens op te hef- Er bestaat al enige tijd een groep op ^el die met deze massagetechniek be- :9is. De lezing wordt in „De Schakel" gouden en is voor een ieder vrij ^ankelijk. Rubriek 1. Oudere rammen. 1A fokker G. Bakker, Texel, eig. A. Brans Pzn, Texel; 1B fokker L. C. Eelman, Texel, eig. J. Eelman, Oosterend; 1C fokker L. Cleiren Meisen, Ossendrecht, eig. C. M. Veeger, Den Hoorn;1D fokker F. Dekker, Oterleek, eig. Fa. J. D. Roeper zn., De Waal; 1E fokker D. C. Kikkert, Texel, eig. H. Tjepkema, De Waal; 1F fokker Fa. Vendrig, Schellingwoude, eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2A fokker C. Verberne zn., Texel, eig. J. Eelman, Oosterend; 2B fokker L. C. Eelman, Texel, eig. J. Eelman, Oosterend. Rubriek 2. Tweejarige rammen. 1A tevens kampioen fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 1B fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 1C tevens reserve kampioen fokker A. Brans P.zn., Texel, eig. mevr. R. Zuidewind, Texel; 2A fok ker C. Kikkert, Texel, eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker G. Bakker, Texel, eig. J. Mantje, Oudeschild; 2C fokker P. Donker, Twisk, eig. R. J. Witte, Den Burg; 3A fokker P. C. Kikkert, Texel, eig. A. Brans D.zn., Oosterend; 3B fokker A. Brans D.zn., Texel, eig. W. C. Bakker M.C.zn., Den Hoorn. Rubriek 3a. Eenjarige rammen. 1A tevens jeugdkampioen fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B tevens reserve jeugdkampioen fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C fokker P. Donker, Twisk, eig. L. C. Eelman, Oos terend; 1D fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. P. Zijm, Den Burg; 1E fok ker/eig. G. Bakker, Oosterend; 1F fok ker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2A fok ker/eig. A. Brans P.zn., Texel; 2B fok ker/eig. G. Bakker, Oosterend; 2C fokker F. Goethals, Westdorpe, eig. C. M. Vee ger, Den Burg; 2D fokker G. Bakker, Texel, eig. H. J. Smit, Den Burg; 2E fok ker G. Bakker, Texel, eig. M. Witte, Texel. Rubriek 3b. Eenjarige rammen. 1A fokker/eig. D. C. Kikert, Den Hoorn; 1B fokker D. C. Kikkert, Texel, eig. H. Tjepkema zn, De Waal; 1C fokker P. C. van der Vis zn, Venhuizen, eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D fokker J. G. Lansing, Monnickendam, eig. Fa. J. C. Hin Et zn., Oosterend; 1E fokker/eig. P. Zijm, Den Burg; 1F fokker P. J. Verber ne, Texel, eig. H. Tjepkema Et zn., De Waal; 2a fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2B fokker D. C. Kikkert, Texel, eig. C. H. Cupido, Oudeschild; 2B fok ker Fa. J. C. Hin Et zn., Texel, eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2C fokker L. C. Eel man, Texel, eig. P. J. Verberne, De Waal; 2D fokker L. C. Eelman, Texel, eig. P. J. Verberne, De Waal; 3A fokker/eig. P. J. Verberne, De Waal. Rubriek 4a. 2-tal ramlammeren van één vader. 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C G. Bakker, Oosterend; 1D G. Bakker, Oosterend. Rubriek 4b. 2-tal ramlammeren van één vader. 1A C. Kikkert, Den Burg; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. Kikkert, Den Burg. Rubriek 4c. 2-tal ramlammeren van één vader. 1A J. Mantje, Oudeschild; 1B J. C. Roe per, Oosterend; 1C D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1D C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 5a. 3-tal ramlammeren van één vader. 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B W. J. Bakker, Den Hoorn; 1C W. J. Bak ker, Den Hoorn; 1D G. Bakker, Oosterend. Rubriek 5b. 3-tal ramlammeren van één vader. 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. Kikkert, Den Burg; 1D Fa. J. C. Hin Etzn., Oosterend; 1E L. C. Eelman, Oosterend; 1F L. C. Eelman, Oosterend; 1G Fa. J. C. Hin Et zn., Oosterend: 1H Fa. J. C. Hin Et zn., Oosterend. Rubriek 5c. 3-tal ramlammeren van één vader. 1A C. Kikkert, Den Burg; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C P. J. Verberne, De Waal; 1D J. Mantje, Oudeschild; 1E J. Mantje, Oudeschild. Rubriek 6a. Schaap met 2 ramlam meren. 1A fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1B fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1C fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1D fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 2A fokker/eig. P. Zijm, Den Burg; 2B fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2C fokker/eig. A. Brans P.zn., Texel; 3 fokker/eig. A. Brans P.zn., Texel; 3 fok ker/eig. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 6b. Schaap met 2 ramlam meren. 1A fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B fokker/eig. Fa. J. C. Hin Et zn., Ooster end; 1C fokker/eig. Fa. J. C. Hin Et zn.. Oosterend; 1D fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 1E fokker/eig. P. Zijm, Den Burg; 2A fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 2B fokker/eig. J. C. Mantje, Oudeschild; 2C fokker/eig. J. Eelman, Oosterend; 2D fokker/eig. J. Mantje, Oudeschild; 2E fokker/eig. P. Zijm, Den Burg. Rubriek 7c. Schaap met ooi ramlam. 1A fokker/eig. C. Kikkert, Den Burg; 1B fokker/eig. H. Tjepkema Et zn., De Waal; 1C fokker/eig. P. Zijm, Den Burg; 2A fok ker/eig. J. Mantje, Oudeschild; 2B fok ker/eig. H. Tjepkema Et zn.. De Waal; 3 fokker/eig. J. Mantje, Oudeschild; 3 fok ker/eig. P. Zijm, Den Burg; 3 fokker/eig. P. Zijm, Den Burg. Rubriek 8. Schaap met twee ooi lammeren. 1A fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B fokker/eig. H. Tjepkema Et zn., De Waal; 1C fokker/eig. H. Tjepke ma Et zn., De Waal; 2A fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2B fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn; 2C fokker/eig. L. C. Eelman, Oosterend; 3 fokker/eig. C. M. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 9. Schaap met drie lam meren. 1A fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Hoorn; 1B fokker/eig. J. Eelman, Oosterend. Rubriek 10. 4-tal oudere fokooien. 1A tevens kampioen C. A. Comman deur, Den Hoorn; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D Fa. J. C. Hin Et zn.. Ooster end; 1E J. C. Roeper, Oosterend; 2A C. Kikkert, Den Burg; 2B L. C. Eelman, Oosterend; 2C J. Eelman, Oosterend. Rubriek 11. viertal 1-jarige ooien van één vader. 1A tevens reserve kampioen C. Kikkert, Den Burg; 1B C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D Fa. J. C. Hin Et zn., Ooster end; 1E J. Eelman, Oosterend; 1F C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1G C. Kik kert, Den Burg; 2A L. C. Eelman, Oos terend; 2B J. C. Roeper, Oosterend; 2C M. C. Veeger, Den Hoorn. Rubriek 12. Viertal ooilammeren van één vader. 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1A C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1B C. Kikkert, Den Burg; 1C C. Kikkert, Den Burg; 1D C. Kikkert, Den Burg; 1F J. Mantje, Oudeschild; 1G Fa. J. C. Hin Et zn., Oosterend; 1H H. Tjepkema Et zn., De Waal; 2A D. C. Kikkert, Den Hoorn; 2B C. M. Veeger, Den Hoorn; 2C L. C. Eelman, Oosterend; 3 J. C. Roeper, Oosterend; 3 H. Tjepkema Et zn., De Waal.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7