au HET RAADHUIS i suwe inschrijving zou t juist zijn geweest WAT IK ZEGGEN WOU.." i PE COCK EN DE MOORD IN SEANCE Zon, maan en hoog water Andere busroute in Den Burg Jgl 'Terms of endearment' Storm bracht schade eachte redactie, (oger kerkhof Blunders! Mededelingen van B.mW.\ Verbetering van particuliere woningen Vaste data JER|jj „nAG 7 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT IV. over vervoer Buo-scholieren: W. vinden niet dat zij onjuist gehandeld door op rechter vel alsnog het taxibedrijf tjen in de gelegenheid te stellen schrijven voor het vervoer van lieren nadat dit eerder door de ijven Taxi 2000 en Taxi Toon It was gedaan, in plaats van het niseren van een nieuwe esteding. tlaten zij blijken in een brief aan de enteraad, naar aanleiding van een itdie door Taxi 2000 en Toon Smidt gemeenteraad is ingediend, noemde bedrijven willen publieke dering over de volgens hen on- gang van zaken. Ze vinden dat B. nadat de rechter in kort geding ijen in het gelijk had gesteld een të inschrijving voor het scholieren- >r hadden moeten houden. Door Ut te doen kwam Grootjen in een jlige positie want hij kon op de le zijn van de bedragen waarvoor en Taxi Toon Smidt al hadden ;hreven, zo menen de twee laatst- ide ondernemers, college laat nu weten dat hele- Iniet is gebleken dat Grootjen de be- jp van zijn collega's kende. In te- uit het feit dat hij veel lager in- ifdan nodig was om 'onder' de in- >ing van Taxi 2000 en Smidt te zit- iian afgeleid worden dat hij juist niet Ide hoogte was. bekend hadden B. en W. de be- Taxi 2000 en Smidt in aanmer- jlaten komen voor inschrijving en ze het bedrijf Grootjen nadrukkelijk brief uitgesloten omdat hij in het ver- nrekeningen had gestuurd (voor to- f3.600,— voor diensten die hij nooit verricht. Grootjen schakelde de iter in en die oordeelde dat Grootjen duidelijk uit de desbetreffende brief B, en W. heeft kunnen afleiden dat kansen om het leerlingenvervoer te en, voorlopig waren verkeken. Zo- werd uitgesproken dat Grootjen als- moest worden toegelaten tot de in- ijving. Aldus geschiedde waarbij (dat Grootjen voor het laagste be- had ingeschreven zodat het leerlin- rervoer aan hem werd gegund. Geen tijd et college vindt dus niet dat zij een iel nieuwe inschrijving had moeten den en voert daarvoor drie argumen- aan. Er was geen tijd meer voor (het R ooijaar begon op 27 augustus en met opstellen van de overeenkomst en D verkrijgen van groepsvervoervergun- gen zou veel tijd zijn gemoeid). Tweede argument was dat Taxi 2000 en Smidt al van eikaars prijsopgaven op de hoogte waren, zodat men bij een nieuwe inschrijving niet geheel 'blanco' tegenover elkaar zou staan. Bovendien bleek helemaal niet dat Grootjen van de bedragen van zijn collega's op de hoogte was, in tegendeel. Als hij de bedragen had gekend, had hij waarschijnlijk hoger ingeschreven. Derde argument was dat de rechtbank wel heeft uitgesproken dat Grootjen als nog moet kunnen inschrijven maar dat dit niet inhield dat de hele inschrijving opnieuw moest worden gehouden. De rechter heeft er zich zelfs van vergewist of Grootjen in staat zou zijn voor de oor spronkelijk geplande gunningsdatum (7 augustus) zijn inschrijving bij de ge meente in te dienen. Toen Grootjen de laagste inschrijver bleek te zijn, moest hem het vervoer worden gegund conform het beleid van de gemeenteraad op het gebied van aankopen en inschrijvingen. De zon komt 11 september op om 7.08 uur en gaat onder om 20.04 uur. Maan: 10 sept. V.M.; 18 sept. L.K. Springtij: 12 sept.; doodtij: 20 sept. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 7 september 7.14 en 19.59 Zaterdag 8 september 8.23 en 20.57 Zondag 9 september 9.07 en 21.33 Maandag 10 september 9.48 en 22.03 Dinsdag 11 september 10.29 en 22.36 Woensdag 12 september 11.08 en 23.10 Donderdag 13 september 11.29 en 23.40 Vrijdag 14 september 11.51 en Zaterdag 15 september 0.03 en 12.15 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Met ingang van vrijdag (heden) zal de bus een andere route door Den Burg ne men, omdat gedurende drie weken het stuk Witte Kruislaan tussen de Waal- derstraat en de Schoonoordsingel af gesloten zal "zijn. De bus rijdt nu via de Waalderstraat en de Bernhardlaan naar de Beatrixlaan. De beide haltes aan de Kogerstraat zijn vervallen. Nu wordt gestopt bij de Wagemakerstraat en vlak voor de kruising met de Kogerstraat, net voorbij de garage van Reij. §5^ jg||£ De filmindustrie waardeerde Terms of endearment" met maar liefst vijf Aca demy Awards. Oscars waren er voor Shirley Maclaine (beste actrice), Jack Nicholson (beste mannelijke bijrol), Ja mes L. Brooks (beste regisseur), de beste scenario-bewerkingen, de belan grijkste, voor de beste film. Het is echter niet alleen het fabuleuze acteerwerk dat deze film tot een der beste van dit jaar maakt. Producent, regisseur en scenari oschrijver James L. Brooks verdiende zijn sporen als de auteur van vele afleve ringen van ,,The Mary Taylor Moore Show" en ,,Taxi". Vooral het laatstge noemde programma blonk uit door Brooks flitsende dialogen. In Terms" legt hij zijn personages ook weer een he le serie intelligente en spitsvondige op merkingen in de mond, die zorgen voor een constante stroom van humor. De film gaat over de relatie tussen moeder Greenway (Maclaine) en haar dochter Emma (Winger). Moeder en dochter houden zielsveel van elkaar (de vader is jaren geleden gestorven), maar mama lijkt er op belust haar liefde tot uitdruk king te brengen door het tentoonsprei den van negatieve gevoelens. De moe der verafschuwt het feit dat ze ouder wordt en reageert daarom uiterst nega tief op blijde gebeurtenissen in haar dochters leven. Het feit dat Emma trouwt en dat ze een kind krijgt, drukt haar met de neus op het feit dat de tijd niet stilstaat. Als de moeder haar vijf tigste verjaardag viert, besluit ze voor zichzelf dat ze nog wel degelijk met de jeugd mee kan doen door haar buur- mans invitatie voor een lunch te accep teren. Deze buur is de ex-astronaut Gar ret (Jack Nicholson) die voortdurend dronken thuiskomt met een jonge vrouw aan de arm. Tussen Garret en Aurora ontstaat iets moois. Emma blijft onder tussen kinderen krijgen binnen het kader van een steeds slechter lopend huwelijk. Ze gaat daarom een verhouding aan met de bankemployé Sam. En zo dreigt het leven van de dochter een spiegelbeeld van dat van de moeder te worden. Tot op dat moment is „Terms" een vrolijke komedie, maar dan neemt de film een droevige wending en het laatste kwartier maakt de gulle lach plaats voor een dik ke traan. Een verrukkelijke film. Te zien van donderdag tot en met dinsdag, aanvang 20.00 uur. De storm van dinsdag heeft op diverse plaatsen schade doen ontstaan. De wind was hij vlagen erg sterk; op de veerboot Molengat werd zelfs een vlaag van windkracht 12 gemeten. Op Texel waaiden bom^n en tenten om en er ontstond averij aan de bootjes die vooj het Cocksdorper strandje voor anker liggen. Diverse buitenboordmoto ren raakten beschadigd. Een Cocksdor per, die met zijn visboot op weg was om een ander bootje naar veiliger water te brengen, werd met schip en al door de vereende kracht van wind en water ach terover geblazen. De'man kon zijn vaar- HEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Monumentenraad (een over- dslichaam dat zich bezighoudt met scherming van 'monumenten', gebou- r, andere bouwwerken, historisch belang zijnde terreinen enz.) vestig- mijn aandacht op het feit dat in het Ifidaardwerk „De Nederlandse Moriu- nten van Geschiedenis en Kunst", Izijde 254, de zéér enkele monumen- worden genoemd die er in De Koog Naast het kerkje wordt daar alléén neld: „een ongeveer rond verhoogd khof, waarop de middeleeuwse kerk itaan heeft die, in 1415 als kapel van Westen gesticht, in 1559 tot paro- ekerk is verheven. Midden op het khof is een zerk uit 1681 voor een telein van Eierland geplaatst; zie ïrvoor „Genealogische en Heraldi- Gedenkwaardigheden, deel IV, idzijde 38". let zal u bekend zijn dat het gemeen- istuur van Texel beoogt, deze histori- e plaats eerlang aan vernieling en luistering prijs te geven, zulks door te Vorderen dat bouwvergunning voor ialf zomerwoningen zal worden ver- jnd. Blijkens een „Bekendmaking" in krant van 28 augustus kunnen tot 13 gember a.s. schriftelijk bij B. en W. szwaren tegen het verlenen van bouw- ïgurtning worden ingebracht. H. Schuttevaer, Voorschoten 'aap Bakker, jouw verbazing deel ik edig aangaande de handeling van gemeentebestuur bij de verkoop van eeuwenoude kerkhof in De Koog aan en projectontwikkelaar die er bunga- N/5 op gaat bouwen. In 1973 heb ik best gedaan om dit toen erg ver bloosde kerkhof en de paar aantoon- 1 grafmonumenten met foto's en ijven aan Mr. Belonje te sturen. Ik raakte destijds bij de restauratie van de sik van Oosterend ook een lijst van de raven voor de heren genealogen Dr. M. Dijt en Daarnhouwer, waarvan weer spieën aan Mr. Belonje werden bonden. Over dat Koger kerkhof is P. S. A. Kik- ert (destijds werkzaam bij V.U. oudheid- wndig onderzoek bij opgravingen) op onderzoek gegaan in 't Register op de Parochiën. Zijn conclusie was dat hier zo goed als zeker het graf van de laatste pastoor van De Westen, Thodrici Wil- helmi, was. De incrustratie op de steen en het Weikruisje zouden het bewijs zijn. Vorige maand schreef mij G. W. Jo nes, 31 Griffiths Ave West 2114, Australië mij: „Uw adres kreeg ik van John Vinke uit Illinois U.S.A. Mijn voorvaders zijn de Doggers van Texel. Ik zal alle kosten be talen, als u een geslachtenboek van de heren Dijt voor mij kan krijgen. I will be in Holland in April next year, and am try ing to gather as much information as I can before then". Deze Texel-afstammeling heeft meer gevoel voor de historische genealogie dan de gehele gemeenteraad bij elkaar. Zou de oorzaak mogelijk zijn, dat géén van alle leden van de raad een paar eeu wen oude relatie via voorouders met ons eiland heeft? En er ook zelf niet eens ge boren is? A. Wuis, Den Burg De familie H. A. F. Speekman-Bos te De Koog heeft blijkbaar mijn stukje te gen het opruimen van de oude histori sche begraafplaats bij De Koog, hele maal niet goed gelezen en verkeerd be grepen! Ik sprak nl. mijn waardering uit voor wat volgens het verslag in de Texel se Courant, door de burgemeester en de heer G. Jansen in de raadszitting was gezegd ter bezinning op het later toch genomen onzalige besluit van de ge meenteraad, terwijl u in uw stukje nog de indruk wilde wekken alsof ik niet zou beseffen welke blunder de raad daarmee beging! Bovendien zullen hun woorden en het verslag daarvan in de Texelse Courant waarschijnlijk tot gevolg zullen hebben dat deze blunder, te vergelijke met het opruimen van de Sommeltjes- berg bij De Waal in de vorige eeuw, ons nu bespaard zal blijven. Het ging immers helemaal niet om de naam Kikkert of Dekker, wat ik ook duidelijk deed uitko men. Het ging om de titel Kastelijn van het Eyerland en de geschiedenis van Texel, nu al meer dan 300 jaar geleden. Waarvoor dacht u dat ik eigenlijk dat al lemaal uit de annalen van onze familie vereniging, zo nauw met dit alles verwe ven, had opgediept? Maar het zij u ver geven. Ikzelf heb het ook wel eens mis gehad en veel te fel gereageerd in deze zelfde krant, maar dat is zo'n 50 jaar ge leden en later. Uw stukje bevatte ook een van de vele goede alternatieven die er ongetwijfeld zijn. Ik hoop tenminste van harte dat deze onverkwikkelijke ge schiedenis tot gevolg zal hebben dat ein delijk recht gedaan zal worden en alleen al uit piëteit en moreel oogpunt deze ou de begraafplaats tot een soort historisch monument wordt gemaakt, het enige wat De Koog op dit gebied heeft. Maar hoe u van 'zilverlingen' durfde insinue ren is toch al te dwaas. Hoe nietig is im mers deze zaak in vergelijking met het afschuwelijke verraad van Judas! Nu ik toch aan het schrijven ben zou ik, indien er wat ruimte is, als oud zeeman nog even de aandacht willen vestigen op het Eierlandsche Huis en de Castelijn die de ze voorpost van de Oost-lndische- Cmpagnie beheerde zo belangrijk wa ren. De zwaar beladen schepen uit de Oost waren vierkant getuigd, d.w.z. met ra's zodat ze niet schep bij de wind kon den zeilen. Daardoor kwamen ze vanaf 'De Kaap' eerst met de Z.O.-passaat (wind), via de equatorale stiltegordel met de N.Orpassaat, door de doldrums, ver naar het westen in de Atlantische Oceaan terecht en konden dan beter 'om Schotland' bij Terschelling binnen val len. Het Engelse Kanaal was vaak moei lijk te bezeilen voor deze schepen, niet alleen vanwege talloze klippen, zand banken en felle getijstromen (vooral on- de de Franse wal), maar vooral door de kapers en tijdens oorlogen met mogelijk de ladingspapieren in Amsterdam heb ben en lieten die dus van Terschelling, over Vlieland en Texel komen. De kaste lijn op het Eierlandsche Huis moest zor gen voor kamers, bedden enz. In de gro te huiskamer zullen al heel vaak wat za ken geregeld zijn voor de heren de vol gende morgen in de postkoets naar het zuiden reden om naar Den Helder te worden overgezet. De grote Oost- Indiëvaarders deden er over de Zuiderzee heel wat langer over om in Amsterdam te komen en lagen soms dagenlang voor Pampus op voldoende water te wachten. Jac. Kikkert, Den Burg tuig weer terug naar de kant krijgen waar hij het weer omdraaide. Een groter schip sloeg van zijn anker en liep vast op het wad. op grond van de „Beschikking gelde lijke steun verbetering particuliere wo ningen" kunnen bijdragen ineens wor den verstrekt voor verbetering van inde ling en/of woongerief van woonhuizen en voor het opheffen van bouwtechni sche gebreken daarvan. Tot 31 december kunnen, via de ge meente, bijdragen van het Rijk worden verkregen. Met ingang van 1 januari 1985 zullen deze bijdragen niet meer door het Rijk worden uitgekeerd. Vanaf die datum kunnen bijdragen slechts worden verkre gen uit het Provinciaal Stadsvernieu wingsfonds. Voor de gemeente Texel zal binnen dit fonds een vast budget wor den vastgesteld, waaruit de woningver betering zal worden gefinancieerd. Zoals het er nu naar uitziet, zal het te besteden budget aanzienlijk minder zijn dan de bij dragen die nu jaarlijks worden verkre gen. Dat betekent dat vanaf 1985 op een verzoek vaker „Neen" zal moeten wor den gezegd. Wij dringen er bij een ieder, die zijn woning nog moet c.q. wil verbeteren en voor de regeling in aanmerking komt, op aan dit jaar nog doch tot uiterlijk 7 de cember 1984 een aanvraag voor wo ningverbetering in te dienen. Immmers, vanaf 1985 geldt het principe „wie het eerst komt, het eerst maalt". Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling bouw - en woningtoezicht van de dienst ge meentewerken (kamer 306). APPIE BAAWTJER VERTELT Hij grinnikte opnieuw. „Gistermiddag kwam ze naar buiten. Ze had duidelijk haast. Op een holletje liep ze naar haar wagen. Ik stapte op haar toe en sprak haar aan." „Met rozen?" Stoffel grinnikte. „Natuurlijk... met rozen. Ze zei, dat ze geen tijd voor mij had en reed weg. Ger van Lint volgde haar onmiddellijk. En ik ging weer achter Ger aan." „Tot aan de boerderij." Stoffel de Graaf knikte. „Het was kinderlijk eenvoudig." De Cock klopte de „Reus van de War moesstraat" op zijn schouder en ging hem voor naar de huiskamer, waar de anderen al zaten. De Cock had Dick Vledder, Stoffel de Graaf en Ger van Lint uitgenodigd voor een avondje bij hem thuis om opening van zaken te geven. Hij deed dat altijd wanneer een ingewik kelde zaak tot een oplossing was gekomen. De Cock schonk een verrukkelijke cog nac in diepbolle glazen, mevrouw De Cock serveerde schalen met louter lek kernijen en in de open haard knapperde een gezellig vuur. De Cock hief zijn glas. „Op de misdaad", riep hij vrolijk. Mevrouw De Cock keek hem bestraf fend aan. „Op de misdaad toost men niet." De Cock keek verbaasd om zich heen. „Zonder misdaad hadden wij recher cheurs geen bestaan." De Graaf en Van Lint lachten hartelijk. Vledder niet. Hij staarde wat somber voor zich uit. Hoewel hij het onderzoek naar de moorden in het huis aan de gracht van het begin af had meege maakt, vatte hij de samenhang niet. Dat kwelde hem,. Hij boog zich wat naar vo ren en keek De Cock onderzoekend aan.' „Stoffel, Ger en ik", begon hij, „hebben gisteren in een oude boerderij in Midde- lie Harry Donkervliet gearresteerd. De grond voor die arrestatie, zei jij, was chantage. Wie chanteerde hij dan?" De Cock nam met welbehagen een slok van zijn cognac en voelde hoe de nectar fluweelzacht langs zijn keel gleed. Hij zette het glas neer en bracht zijn vinger toppen tegen elkaar. „De kwade genius in deze gehele affai re", sprak hij ernstig, „is Annette van Leeuwenhoek. Alle puur misdadige ideeën ontstonden in haar verziekt brein. Er wordt gefluisterd dat zij haar eerste man heeft vergiftigd. In hoeverre dat gerucht een grond van waarheid heeft, speelt nu geen rol meer. Annette van Leeuwenhoek zal inmiddels wel ge oordeeld zijn door Hem, die alle feiten kent.... ook zonder recherche." Hij zweeg even; zocht naar een zinnige voortzetting van zijn betoog. „Aan de basis van vrijwel elk misdadig gedrag ligt een moment van liefdeloos heid. Dat is een kreet, waarin ik steeds meer begin te geloven. Dat moment van liefdeloosheid brak aan, toen Jennifer Jordan Christine van der Waal weigerde geld te lenen om een serviceflat te kopen." Vledder reageerde wat verward. „Een serviceflat?" De Cock knikte nadrukkelijk. „Ruim vier jaar geleden", legde hij uit, „stierf de vader van Christine van der Waal. Door een wat onverstandig... mis schien wel overmoedig zakelijk beleid had hij vele schulden gemaakt. Om zijn meubelbedrijfje van een faillissement te redden, had hij een zware hypotheek op zijn huis genomen. Na zijn dood bleek zijn vrouw niet in staat de lasten van die hypotheek te dragen. Ze riep de hulp van haar dochter in. Christine van der Waal wilde haar oude moeder voor de rest van haar leven ge borgen zien. Een serviceflat leek haar ideaal. Christine van der Waal bezat geen eigen vermogen. Ze ontving voor haar inspanningen in het huis aan de gracht geen salaris. Het lag dus min of meer voor de hand dat zij aan de schat rijke Jennifer Jordan een lening vroeg." Mevrouw De Cock keek naar haar man op. „Jennifer Jordan weigerde." De Cock zuchtte diep. „En daarmee begon het. Christine van der Waal maakte tijdens een van de seances Annette van Leeuwenhoek deelgenoot van haar zorgen. Ze vertelde ook dat Jennifer Jordan niet bereid bleek haar een lening te verschaffen. Annette van Leeuwenhoek had onmid- delijk een oplossing voor alle problemen." Vledder reageerde scherp. „Wat voor een oplossing?" De Cock grijnsde. „Haar redenering was simpel... wat heeft een vrouw aan fraaie schilderijen... als zij ze toch niet kan zien. Annette van Leeuwenhoek, die wel iets van de schil derkunst wist, had al eerder een begeri ge blik geworpen op de paar echte im pressionisten aan de wanden in het huis aan de gracht. Ze zei tegen Christine van der Waal dat die schilderijen veel geld waard waren. Ze zei ook dat ze wel ie mand wist die schilderijen zo goed ver valste, dat vrijwel niemand ze van de echte kon onderscheiden... zeker een blinde vrouw niet." Vledder knikte begrijpend. „Peter Karstens." De Cock glimlachte. „Precies.... vriend Peter. Annette van Leeuwenhoek gaf hem de opdracht om twee Renoirs en een Monet te maken. Op een tijdstip dat Jennifer Jordan, be geleid door haar neef, een concert bij woonde werden de schilderijen aan de wanden verwisseld. Annette van Leeuwenhoek, die voor de verkoop van de echte impressionisten zou zorg dragen, pleegde onmiddelijk bedrog. Ze verkocht de twee Renoirs en behield de echte Monet. Zelfs van het geld, dat de beide Renoirs opbrachten, hield ze een groot gedeelte achter en gaf de rest aan Christine van der Waal. Dat bedrag was echter nog ruim voldoende om voor haar moeder de zo begeerde serviceflat te kopen." Ger van Lint onderbrak hem. „Merkte de neef bij zijn thuiskomst de verwisseling van de schilderijen niet op?" De Cock schudde zijn hoofd. „Het viel niemand op. Toen de dames van de spiritistische kring bij de volgen de seance weer tezamen waren, was er niemand die iets van de verwisseling be merkte." De Cock grinnikte. „Ik verzeker jullie.... Peter Karstens is een vakman." Vledder wuifde wat ongeduldig. „Wanneer kwam Harry Donkervliet in het spel?" De Cock antwoorde niet direct. Hij reikte naar zijn glas en nam nog een slok van zijn cognac. „Het was opnieuw Annette van Leeu wenhoek die met een plan kwam. De rij ke Jennifer Jordan bezat buiten de fraaie schilderijen nog een kostbare postzegelverzameling." Vledder knikte. „Daar sprak Smalle Lowietje al over." De Cock snoof. „Annette van Leeuwenhoek volgde de zelfde redenering.... wat heeft een vrouw aan een postzegelverzameling... als ze die verzameling toch niet kan zien? Ze zorgde voor een aantal waardeloze postzegels en verruilde die voor zeer waardevolle exemplaren." Mevrouw De Cock schudde verbijsterd haar hoofd. „Duivelsgemeen." De Cock knikte traag, „Dat was het. Maar het edele tweetal had nu toch duidelijk een fout ge maakt." Hij zweeg even voor het effect. „Harry Donkervliet, die niets van schil derijen wist.... wist alles van postzegels. (wordt vervolgd) Donderdag 6 september De sectie Sport, Recreatie en Lichame lijke Opveding van de Welzijnsstichting vergadert vanaf 19.30 uur in het RST- kantoor aan de Slingerweg. Gesproken wordt over de administratieve begelei ding van de sectie en over de voorstellen van B. en W. ten aanzien van de Welzijnsstichting. Vrijdag 7 september In dorpshuis D'Ouwe Ulo wordt een openbare bestuursvergadering gehou den van de Stichting Lokale Omroep, aanvang 20.00 uur. In „De Schakel" houdt Johanna Kern- pers een lezing over de massagetechniek „Metamorfose";aanvang 20.00 uur. Toegang voor ieder. Bij het strandje paal 33 beginnen de Texelse kampioenschappen brandingzei- len. Inschrijven vanaf 9.00 uur. Zondag 9 september De Sportvisclub Texel heeft van 8.00 tot 10.00 uur een viswedstrijd aan de dijk van Oudeschild. Veronica-televisie zendt het programma „Vakantie '84" uit met onder andere beelden van Texel (ca 21.00 uur via Ne derland II). Maandag 10 september In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gege ven, aanvang 20.00 uur. Spreekuur raadsfracties: Iedere don derdag voorafgaand aan de week waarin de raadsvergadering wordt gehouden hebben de raadsfracties van CDA, PSP, Pakt en WD spreekuur in het raadhuis, van 19.30 tot ca. 20.15 uur. leder kan daar terecht met vragen, aan- en opmer kingen, in het bijzonder over kwesties die in de raadsvergadering aan de orde zullen komen. Texels Belang houdt dit fractiespreekuur op de maandagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. De WAO groep komt elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur bijeen in dienstencentrum De Buureton (oude St. Jan) aan de Molenstraat in Den Burg. Trombosedienst. Iedere woensdag ochtend bestaat na afspraak van 9.00 tot 10.30 uur in het Groene Kruisgebouw in Den Burg (ingang tandartsenpraktijk) gelegenheid om bloed te laten prikken. Telefoon 02220-4887 (b.g.g. Geminizie- kenhuis Den Helder 02230-11414). Wie niet op dit tijdstip kan komen, moet con tact opnemen met het laboratorium van het Geminiziekenhuis in Den Helder, te lefoon 02230-11414, toestel 232 of 299. Men dient trombosedienstgegevens en verzekeringspapieren (ziekenfondskaart) bij zich te hebben. Het politiebureau in Den Burg en De Koog is elke dag geopend van 8.00 tot 23.00 uur.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 9