M l SI 1 Texelaartjes DE COCK EN DE MOORD IN SEANCE \T IK ZEGGEN WOU.' jan Wuis (1884-1973) tor „Amstel Tavenu" i üft koffieconcert FAMILIEBERICHTEN ïSDAG 11 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 3 VERANTWOORDELIJK HE© WN 0£ Lis honderd jaar geleden, vader |u op Texel werd geboren il uw lange leven lang &u daarvan gesproken. gedicht een eiland om de Noord men van ver de branding hoort— iu de loftrompet gestoken: emde de natuur, de vogels zee, de kust, het duin, het strand Tesselaars, nijvere mensen ids eeuwen varend, werkend, zee en op het land. ids eeuwen ook rustten zij vredig, voorouders van ons geslacht, ,een begraafplaats waar verwanten ir tranend, hebben heengebracht. voeg ik nieuwe tranen, vader de oude die toen zijn geschreid zntde gemeenteraad van Texel graven ruimen, het beleid juist dat plekje uitgekozen uinü toeristen daar verpozen) rust in vrede wordt ontwijd! jrusten niet meer vredig, vader sgrond zal worden omgewoeld izij de raad naar ons wil luisteren, Ivoelen, wat familie voelt. twil u niet verdrieten, vader vind dat u dit weten moet. ,etnq hoop dat ik u straks kan schrijven: In 0]> iet is niet gebeurd! Het kwam weer fel goed!" 25.W Nine Wuis Heerde (Gld.) Zondagochtend a.s., aanvang 130 uur, geeft het gemengd koor Amstels Tavenu" uit Amsterdam uitvoering in hotel „De Linde- com". Het koor komt (met eigen teren ilisten) naar Texel, als onderdeel enaasneen toernee ter gelegenheid van twintigjarig bestaan. Er wordt echtakn afwisselend programma ge le pn) racht, bestaande uit bekende in a oera- en operettefragmenten. Van de zijde van het Contactorgaan aat3|oor zang en muziek wordt erop gewe- dit een zeer aantrekkelijk concert ■looft te worden, zodat liefhebbers van pera en operettemuziek deze gelegen- >id zeker niet voorbij moeten laten enéan. Ook de entreeprijs is aantrekkelijk: ctia 2,50 per persoon. Het koor staat onder leiding van An- n kots van Eunen. Voor de pianobegelei- I ing zorgt Sonja Smit-Rietveld en de so- aalüiten zin Mary Meulman (sopraan), endiülien Lodewijks (sopraan) en Klaas de ansli ioede (bas/bariton). De zaal is open va- af 11.00 uur. Het programma luidt als volgt: treat n clu j s' Slavenkoor uit Nabucco G. Verdi I wai. Jeruzalem uit I Lombardi G. Verdi k i.Galia C. H. Gounod ij v.? I. Priesterkoor uit Die Zauberflöte W. A. Mozart Ave Verum W. A. Mozart .Pelgrimskoor uit Tanhauser R. Wagner Pauze Grande fantasie uit Les Pêcheur de and Ferle G. Bizet hip'1 La Virgine degli Angeli, uit La Forza Destino G. Verdi jartj L Priere uit Les Dragons de Villars A. C. Maillart r,qi f0.Gebet uit das Nachtlager in Granada C. Kreutzer 11. Das Lied der Berge T. Ortelli ]l Sag beim Abschied leise Servus P. Kreuder oj S. Chiantilied H. Winkler Dinsdag 11 september Dsgemeenteraad komt om 19.30 uur in !t raadhuis in openbare vergadering Ponderdag 13 september Om 19.30 uur begint in het raadhuis een penbare vergadering van de raadscom- issie voor welzijnszaken. Psychologe. Spreekuur volgens af spraak: op woensdag van 14.00 - 17.00 our, tel. (02220) 4887, het Groene Kruis- gebouw, kamer A1, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Mevrouw drs. R. Postma. Te vens bereikbaar: tel. (02223) 234, Kot- terstraat 24, Oosterend. Spreekuren college van B en W: Bur gemeester Engelvaart en wethouder Ze- jers maandag van 10.00 tot 11.00 uur; ithouder Schilling woensdag van 8.30 tot 9.30 uur en wethouder Barendregt vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur. Iedere woensdagavond houdt de Volksdansvereniging Texel een volksdansavond in De Wielwaal in De Vaal, aanvang 20.15 uur. Nieuwe leden f welkom. Informatie via telefoon APPIE BAAflTJER VERTELT Hij bemerkte na enige tijd dat er uit de collectie kostbare exemplaren waren ver dwenen. Hij riep op een avond Christine van der Waal ter verantwoording. Na het dreigement dat hij tante Jennifer op de hoogte zou brengen, biechtte Christine hem alles op... ook de verwisseling van de kostbare schilderijen." Vledder lachte bevrijd. Harry Donkervliet had een goudmijntje aangeboord." De Cock strekte zijn vinger naar hem uit. „Precies... neef Harry, die door zijn tan te zeer krap werd gehouden en voortdu rend in geldnood verkeerde, chanteerde Christine van der Waal en Annette van Leeuwenhoek." Vledder lachte opnieuw. „En van dat geld kocht hij voor zijn Viola een flatje in Purmerend." De Cock streek met zijn hand over zijn gezicht. „Dief en diefjesmaat. En nog was er geen wolkje aan hun criminele horizon. Ze hadden nog lange tijd onbekommerd en ongestoord met hun praktijken kun nen doorgaan als.... als Jennifer Jordan geen oogarts had gevonden die bereid bleek om met een operatie haar het ge zichtsvermogen terug te geven." Stoffel de Graaf plukte aan zijn baard. „Toen raakte het drietal in de problemen." De Cock knikte hem toe. „En het was weer Annette van Leeu wenhoek die een oplossing wist.... met medium Jennifer Jordan mocht nooit meer ziende worden." Mevrouw De Cock schoof naar het puntje van haar fauteuil. „Wat een serpent." De Cock trok zijn gezicht in een ernstige plooi. „Op dat moment was het fundament voor de latere moorden gelegd. Annette van Leeuwenhoek stelde vergif voor. Vermoedelijk ómdat ze daarmee al eer der succes had gehad. Christine van der Waal aarzelde. Ze vond het idee van moord aanvankelijk nog wat griezelig. Maar Annette van Leeuwenhoek drong sterk aan. Uiteindelijk stemde Christine toe. Zij zou de uitvoering ter hand ne men als.... als het maar een snelwer kend vergif was, zodat Jennifer niet echt behoefde te lijden." Ger van Lint viel hem in de rede. „En Harry Donkervliet?" De Cock gebaarde in zijn richting. „Tot zijn verdediging moet ik zeggen dat Harry Donkervliet van deze beraadsla gingen tot moord niet op de hoogte was gebracht. Men hield hem er buiten en wel om de simpele reden dat ook hij op hun lijstje stond." Mevrouw De Cock slikte. „Om te worden vermoord?" „Inderdaad. Het tweetal vond, dat zij lang genoeg aan zijn chantagepraktijken onderworpen waren geweest." Vledder trok denkrimpels in zijn voorhoofd. „Ik begrijp er niets van. Waarom werd Zwarte Sof ie dan vermoord?" De Cock liet zijn hoofd wat zakken. „De moord op Zwarte Sofie heeft mij heel wat hoofdbrekers gekost", sprak hij vermoeid. „Ik moet jullie eerlijk zeggen, dat ik er niets van begreep. En wat ik ook ondernam... ik kon voor de moord op haar geen enkel motief vinden. Het leek volkomen zinloos. Geloof me.... ik heb er slapeloze nachten van gehad. Op het laatst dacht ik.... is er wel een motief? Stierf Zwarte Sofie niet bij toeval? Was de moordaanslag wel op haar gericht? Was er geen vergissing in het spel? En als er een vergissing was... hoe had die dan kunnen plaatsvinden?" Hij zweeg even en trok een pijnlijk gezicht. „Ik ben toen alle dames van de spiritistische kring gaan vragen hoe zij hun koffie dronken. En wat bleek mij? Jennifer Jor dan en Zwarte Sofie zaten aan de ronde eiken tafel niet alleen naast elkaar maar zij gebruikten ook hun koffie op dezelfde wijze... met veel melk en veel suiker." Mevrouw De Cock tikte haar man op zijn knie. „Dat begrijp ik niet.. Jennifer Jordan en Zwarte Sofie dronken bejden hun koffie met veel melk en suiker. Wat betekent dat?" De Cock boog zich iets naar haar toe. „Dat de beide kopjes er wat de inhoud betreft volkomen gelijk uitzagen... dat juist die kopjes konden zijn verwisseld. Iemand die zijn koffie zwart drinkt, zal niet grijpen naar een kopje koffie met veel melk. Daar blijft hij van af. Maar wanneer de inhoud volkomen gelijk is..." Hij staarde even voor zich uit. „De kop jes zijn ook verwisseld. Waarom Zwarte Sofie het kopje van Jennifer Jordan nam, zal wel voor eeuwig een raadsel blijven. Misschien was haar kopje niet helemaal schoon... was er bij de afwas een restje lippenstift op de rand achter gebleven. Misschien was het kopje van Jennifer wel voller. Bedenk, dat Zwarte Sofie door haar late komst haar eerste kopje koffie had gemist. Hoe het ook zij... Zwarte Sofie koos onbewust voor de dood. Christine van der Waal, die vanmorgen een volledige bekentenis heeft afgelegd, vertelde mij, dat ze tot haar verbijsterig zag dat Zwarte Sofie het kopje van Jen nifer nam.... de koffie met het vergif. Ze had op dat moment willen opstaan.... schreeuwen.... maar ze was zo verlamd door schrik, dat ze in ontzetting toezag hoe Zwarte Sofie voor haar ogen stierf." De Cock klemde zijn lippen op elkaar. Zijn gezicht kreeg een verbitterde uit drukking. „Wel snel en pijnloos... zoals ze had gewild, dat het gif zou werken." Vledder keek hem bewonderend aan. „Door die gedachte aan een verwisse ling kon je met reden concluderen dat de moordaanslag die Zwarte Sofie velde, in feite was gericht op het medium Jenni fer Jordan." De Cock beet peinzend op zijn onderlip. „Ik had toen misschien moeten ingrij pen, maar ik had voor mijn theorie geen enkel bewijs. Het was een vermoeden... meer niet. Bovendien wist ik niet van welke kant het gevaar kwam. Toen Jennifer Jordan een paar dagen la ter werkelijk stierf, had ik het gevoel dat ik had gefaald. Ik was kwaad op mij zelf... woedend om mijn onvermogen om op tijd de daders of daderes te vat ten. Terecht noemde Marretje van der Vaart mijn speechje in het huis aan de gracht tegen de vrouwen van de kring „een toespraak van de onmacht." Toch kreeg ik op vrijwel datzelfde mo ment het idee, dat ons tot de oplossing voerde. Mathilda van Lochem had mij verteld dat Jennifer Jordan de komende maand door professor Hemminga uit Groningen zou worden geopereerd en weer zou kunnen zien. De vraag was dus niét... waarom vermoordt men een blin de vrouw... maar waarom vermoordt men een blinde vrouw... die binnenkort weer zal kunnen zien? Het antwoord lag voor de hand... omdat zij dan dingen zou zien die ze niet mocht zien." Vledder knikte. „De schilderijen." De Cock pauzeerde even. Zijn keel was droog geworden. Omzichtig schonk hij zichzelf nog eens in. „Ik had de schilderijen in het huis aan de gracht gezien en ik wist dat ze heel goed waren. Ik bedoel... als het vervalsingen waren, dan waren ze perfect. Er was maar één man die ik in staat achtte een dergelijke perfectie te bereiken... Peter Karstens. Tijdens een kostelijk bezoek aan zijn ate lier vertelde Peter mij dat Annette van Leeuwenhoek bij hem imitaties had besteld van twee Renoirs en een Mo net." Hij glimlachte. „Toen kam er einde lijk licht in de zaak." Stoffel de Graaf boog zich naar hem toe. „Wat zei Annette daarvan?" De Cock schudde zijn hoofd. „Ik vertelde het haar niet. Wel liet ik tij dens ons bezoek aan haar duidelijk mer ken dat ik geïnteresseerd was in Franse impressionisten, vermoedelijk heb ik haar angstig gemaakt, want onmiddellijk na ons bezoek bracht ze de echte Monet die ze had achtergehouden, naar Peter Karstens. Ze wist uiteraard niet dat ik al contact met hem had gehad. Ik leende de Monet van Karstens en liet met een smoes het schilderij aan Christi ne van der Waal zien. Op dat moment moet Christine hebben begrepen dat haar spel uit was. Bovendien drong het tot haar door dat Annette van Leeuwen hoek haar had bedrogen. In enkele mo menten van helderheid zal ze beseft heb ben dat Annette van Leeuwenhoek in feite verantwoordelijk was voor alle el lende waarin ze was verzeild. Ze besloot met haar af te rekenen. Heel koelbloe dig. Ze begreep dat ze met vergif bij de geslepen Annette geen kans maakte." Vledder slikte. „Daarom gebruikte ze de zware pook." De Cock plukte aan zijn odnerlip. „Bram van Wielingen heeft haar vinger afdrukken op haar koffiekopje vergele ken met die van de pook uit Bussum. Ze kwamen overeen." Een tijdlang zwegen allen... ieder bezig met zijn eigen gedachten. Het was Stof fel de Graaf die de stilte verbrak. „Als ik het goed begrijp dan heeft Harry Donkervliet met die hele moordenreeks niets te maken." De Cock schudde zijn hoofd. „Hij is niet medeplichtig... of iets derge lijks. Maar reeds bij de dood van Zwarte Sofie begreep hij wie daar de hand in had. Dat is ook de reden waarom hij op zoek ging naar die gifring. Zijn arrestatie kwam hem niet eens ongelegen... hoe vreemd dat ook klinkt. Hij was ook niet verbaasd toen hij vernam dat zijn tante het volgende slachtoffer was. Hij be greep alleen dat hij met twee deksels ge vaarlijke vrouwen te doen had." Mevrouw De Cock glimlachte. „Daarom verdween hij?" De Cock knikte. „Hij ging na zijn vrijlating eerste naar Annette van Leeuwenhoek. Hij vertelde van de gifring en maakte duidelijk dat hij het spelletje van de beide vrouwen door zag. Bovendien liet hij merken dat hij niet van plan was hun volgend slachtof fer te worden." Vledder keek De Cock wat schuins aan. „Waarom zou Annette van Leeuwen hoek ons van die gifring hebben verteld?" De Cock gebaarde hulpeloos. „Ik weet het niet zeker.... en we kunnen het haar ook niet meer vragen... maar ik denk om in een laatste poging de hele schuld van de moorden op Christine van der Waal te schuiven... uiteindelijk was zij de vrouw die het dodelijke gif werke lijk had toegediend." Er viel opnieuw een stilte. Mevrouw De Cock verdween naar de keuken en kwam terug met een nieuwe voorraad lekkernijen. De Cock schonk nog eens in. Het gesprek werd algemener. De gru welijke moorden in het huis aan gracht raakten wat op de achtergrond. Vledder zat wat onderuitgezakt in zijn fauteuil. Hij deed aan de gesprekken niet mee. Plotseling stond hij op en kwam naast De Cock staan, „Tijdens de tweede seance, in tegen woordigheid van onze commissaris en de officier van justitie wees het kruis en bord Harry als dader aan. Christine van der Waal heeft later uitgelegd waarom de uitslag van het kruis- en bordspel fout was. Ik vond haar uitleg heel aanneme lijk." Hij zweeg even en stak zijn rechter wijsvinger omhoog. „Bij die eerste seance kwam „Sjaan sterft" op het bord. Zie je, dat frappeerde mij toch. Niemand van de spiritistische kring kon op dat moment weten dat Sjaan Streuf- fels per ongeluk zou sterven. Begrijp je... hier was vals spel uitgesloten. De aankondiging van Sjaans dood moet uit het hiernamaals zijn gekomen." De Cock slikte. Zijn gezicht stond ernstig. „Er is meer tussen hemel en aarde.... dan wij vermoeden." Vledder keek hem onderzoekend aan. Zijn blik tastte de hem zo vertrrouwde gelaatstrekken af. „Dat zeg jij?" vroeg hij wantrouwend. De Cock schudde zijn hoofd. „Schakespeare... in Hamlet." EINDE AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Diep bedroefd geven wij U kennis, dat wij, na een moedig gedragen ziekte, afscheid hebben genomen van mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, oma en overgrootmoeder Margaretha Hoogerwerf, op de leeftijd van 72 jaar. Den Burg: D. Slot De WaalP. Slot M. Slot-Vonk WieringerwaardM. van Waas-Slot F. Th. van Waas Canada: J. Slot L. Slot-Marshall Julianadorp: N. J. Bakker-Slot J. Bakker Grootebroek: H. Slot T. Slot-Muller Hoorn: H. Dernison-Slot Th. Dernison kleinkinderen en achterkleinkind Texel, 9 september 1984, Bernhardlaan 73, 1791 BK Den Burg. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woensdag 12 september om 16.00 uur in het crematorium, Haringhuizërweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 11 septem ber van 19.00 - 20.00 uur in het zaaltje bij Star- kenburgh, en na de crematieplechtigheid in het crematorium. Moeder ligt thuis opgebaard. 9 september is van ons heengegaan onze lieve schoonzuster en tante M. Slot-Hogerwerf. G. van der Poll-Slot T. van Egmond-Slot J. H. Nieboer J. Nieboer-Slot D. W. Keijser N. Keijser-Slot Heden overleed, na een moedig gedragen lij den, onze broer en zwager Piet Boon, in de leeftijd van 71 jaar. Adriaan en Trijn Martje Kathrien De Cocksdorp, 6 september 1984. Heden is van ons heengegaan ome Piet. Jan en Tineke Maarten Maarten en Carla Roel en Hetty Martin De Cocksdorp, 6 september 1984. Heden ging, na een kortstondige ziekte, van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Teunis Pongers, in 1945, 25 jaar machinist TESO, op de leeftijd van 80 jaar. Uit aller naam: W. Pongers-van Riessen 8 september 1984, „De Havezate", K 302, Gombertstraat 350, 8031 MK Zwolle. Thuis liever geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatshebben don derdag 13 september a.s. om 12.00 uur in het crematorium aan de Zomerdijk te Meppel. Vertrek plm. 11.15 uur van de aula Nieuwe Markt 16 te Zwolle. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den na het heengaan van HANS zeggen wij hartelijk dank. In het bijzonder Hein van Heerwaarden voor zijn grote inzet. Fam. Van Swinderen Texel, september 1984. Vrijdag 21 september willen wij samen met onze ouders en grootouders Wybren Pranger en Rensje Donker de dag gedenken, dat zij 50 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. Bert Sara, Arie, Pieter Janke, Leo, Yolanda en Marcel, Richard en Lia Wietze, Nely, Marco, Diana Boukje, Jan, Andrea en Freek Carolyn en Chris Martin Marie, Doede, Wiebe, Jaap-Willem Janny, Renske en Erwin Keesjan Mischa Klaas, Jos, Paul, Krista Receptie van 19.30 tot 20.30 uur in de Theodora Hoeve, Kogerstraat. Op zondag 16 september hopen wij feest te vieren met onze zus:' Zuster Barbara (Marie Bakker) ter gelegenheid van haar vijftigjarig kloosterjubileum. Uit dankbaarheid is er om 10.45 uur een eucharistie viering in de R.K. kerk te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren in de „Witte Burcht" van half vier tot half vijf. Namens de familie: Fam. C. Hin-Bakker Hoornderweg 10, 1791 PN Den Burg. Heel gelukkig zijn wij met de geboorte van ons doch tertje en zusje Eva Jenny, Frits, Sander en Elles Witte Texel, 4 september 1984, Hogereind 14, 1793 AG De Waal. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Wilhelmina Jacoba Roepnaam: Jacobien Zusje van Ernst en Hans. Kees Zijm Ineke Zijm-Jansen Texel, 5 september 1984, Schilderend 45A, 1791 BB Den Burg. Moeder en dochter rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Gerben van der Feen en Lidy Medema trouwen op 21 september 1984. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 uur tot 21.30 uur in Hotel Tatenhove, Bos- randweg 202 te De Koog. De Wittstraat 15, 1792 BN Oudeschild. Hartelijk dank voor de belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. P. Rozendaal-Dob Schoorwal 24. Anders bedankt. Dankzij de voortreffelijke instruc ties in één keer geslaagd voor auto- en motorrijbe wijs bij Rijschool Anders. Bert (de bloemenman). Te k. gevr. gebruikte VHS video. Tel. (02228) 775. Verhuisd van Buyten- gors 45 naar De Hout- manstr. 44, Oudeschild. Peter-Jan (Pietje) Kager. Te koop slaggitaar f75,— met hoes. Tel. (02220) 4794. A.s. zaterdagavond weer Live - music in Café De Zwaan. Boetiek 22 blijft voor u open op dinsdagmiddag en vrijdagavond. Waar mag ik mijn cara van stallen? Tevens te koop bungalowtent, nieuw f1198,— twee weken ge bruikt f500,—. Johan Hoo- gerheide, (02220) 4897. Schoonheidsspecialiste Anneke Rienks-Koorn, Wilhelminalaan 21, Den Burg, tel. (02220) 3235. Vrouwenagenda 1985. Nu al te koop voor f12,95 bij Nauta boek beeld. Sloten maaien met maaikorf. Barhorst grond werken, tel. (02220) 2381. Postzegelvereniging „De Postzegelbeurs" heeft donderdagavond een ruil- avond in de „Witte Burcht" om 20.00 uur. Bedrijfsloodsen te huur per m2 of per loods. Voor korte of lange duur. Ook voor opslag of werkruimte. Drijver bouw b.v., Den Burg, tel. (02220) 2277. Bar 't Steigertje. Vrijdag7 zaterdag- en zon dagavond geopend. Wie heeft mijn grijze tas met kleren gevonden in de bus van 7.30 uur (10 sept.) van de Texelse boot naar het station. Tel. 4465. September fit- nessmaand. Elke 10e in schrijving 1 maand gratis trainen bij Fitnesscen trum Texel. Vrijdag 20.00 uur dia's „Loofhuttenfeest in Is raël". 't Kamphuis, Zuid- haffel 27. Biedt zich aan: huishou delijke hulp, 20 jaar. Be trouwbaar en hardwer kend. Tel. (02223) 403. Schapevachthoezen nu halve prijs, andere hoezen flinke kortingen. Autoshop Garage Jan Reij. Te k.a. Sunfish zeilboot. In goede staat. Tel. (02223) 403. Vr.pr. f1500,-. Van schilderijen geniet men eeuwen lang. Kunst handel Hans van der Klift. Te huur gevr. bollenland voor crocussen. Tel. (02220) 3485. Te koop gevraagd: Bu taan/propaan geysers (keuken of bad). Tel. (02223) 690. Gratis af te halen grote tweezitsbank. Tel. 3783. Meditatiecentrum Prem Mandir, Oudeschild Winterprogramma vanaf 18 sept. a.s. Elke dinsdag van 17.30 tot 18.30 Kunda- lini meditatie; elke woens dagavond wisselende me ditatie, aanvang 20.00 uur, gevolgd door een lezing van Bhagwan. Bijdrage f3,50. 24 september star ten wij met een serie van 10 maandagavonden: Li- chaamswerk. Aanvang 20.00 uur. Bijdrage f65,—. Opgave zo spoedig moge lijk. Informatie en opgave (02220) 4013.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 3