Texel-SRC: 2—2 Opmerkelijke successen van juniorenteams SVO/Z begon competitie met gelijkspel delfde onderspit 10 man «else Boys laat inten liggen «tbaluitslagen Gerrie Plaatsman breekt kuitbeen De Koog won derby tegen Zwaluwen Behoorlijke deelname sportviswedstrijd Honkballers kwamen niet in actie Course racing bij Windsurfclub ;)AG 11 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Leerste elftal van SVC dat deze j, uit naar Berdos moest had [fde start van de competitie an- Xvoorgesteld. Wegens een lange Lblesseerde spelers en enkele Ldankjes stond er bij de aftrap llhts tien man in het veld. jdanks een veldoverwicht van Ber- Jjide eerste helft kan deze ploeg niet p|]Lvaarlijk worden voor het doel van ■^lljdorp. Door het goed hanteren van jitenspelval en het attent keepen jlman Roel Veldman kwamen er gevaarlijke momenten. Cocks- ,am in deze periode slechts enke- jnin de omgeving van het Berdos Na een half uur spelen werd de bal goed genomen corner van Berdos Piet Douma uit de kruising gekopt, 13k voor de rust trad Roel Veldman bij een doorbraak van de Ber- spits. Na de rust probeerde Berdos juk te verhogen door de bal meer de vleugels te spelen. Na vijftien .:en ontstond bij een terugspeelbal etdoel van Cocksdorp een ongeluk- hotsing waarbij een forse speler van Es bovenop Veldman terecht i. Het gevolg was een zeer pijnlijke jder. Vijf minuten na dit ongeluk i Berdos op 1 0 toen een voorzet de spits keihard werd ingekopt. ia dit doelpunt viel de tweede tref- ]ndanks appel voor buitenspel werd i door de scheidsrechter goedge- Een schot van Maarten Boon i rakelings naast, terwijl een kogel Hans Witte door de Berdos doelman linkerbenedenhoek werd getikt, voor tijd kwam Berbos door een jgenomen vrije schop op 3—0. Er niet meer gescoord, zodat een l/zerkend Cocksdorp met een 3—0 irtaag naar huis ging wat gezien de andigheden geen schande was. een aantrekkelijke wedstrijd, iskend geleid door scheidsrech- K. Bergers, heeft Texelse Boys, sn de gecreëerde kansen, twee laten ligen. tt eerste kwartier van de eerste helft duidelijk voor HSV Sport dat te- 1—0 voorsprong nam. Gelei- wisten de Boys zich aan het itrijdritme aan te passen. De ploe- vvaren toen zeker gelijkwaardig en je tijd was het Boys-team zelfs ster- dan zijn tegenstander, in het vorig seizoen de beginfase competitie zeer productief, nu het maar niet een zeker verdiende ■ntreffer te scoren. In de laatste fase een alles of niets offensief ingezet dat bood HSV Sport de gelegenheid side laatste minuut van de wedstrijd tot 2—0 uit te breiden. 8 september 1984: Afdeling Noordholland: )'Z-Asconia 1-1 Jos-Cocksdorp 3-0 Ï/Z 2-BOL 3 6-4 Junioren: jer Boys A1-Texel A1 2-2 i Boys A1-Oosterend A1 2-2 Boys B1-Succes B1 2-2 e'Bi-Zeemacht B1 5-4 <oog B1-Texel B2 2-6 fcdorp B1-JVC B2 4-1 macht C1 -Texel C1 0-5 el C2-HRC C3 4-0 Boys C1-Watervogels C2 5-0 xes C2-Oosterend C1 0-7 :l C3-JVC C3 2-2 antsoog C2-Tex.Boys C2 2-4 Barnes: 'Boys-Reiger Boys 1-6 Meisjes junioren: •ex.Boys-Vios/W 1-9 Oosterend-WGW 0-12 MFC-Tex.Boys 1-0 pillen: :SC D1-Texel D1 3-0 'El D2-Tex.Boys D1 8-1 E1 Tex.Boys E1 8-0 el E2-Texel D3 1-2 'Boys F1-Texel F1 1-0 tBoys F1 -Oosterend E1 0-0 tól F1-0osterend F1 0-0 Zondag 9 september 198 4: toe klasse KNVB: *el-SRC 2-2 Wdeling Noordholland: ^Sport-Tex.Boys 2-0 B-De Koog 0-1 eterend-Alkm. Ayildiz afgekeurd esters 2-Texel 2 1-2 el 3-Vesdo 2 0-4 •Boys 2-ZAP 2 2-1 H2-WGW 7 2-6 e' 5-SRC 5 2-2 macht 4-Tex.Boys 3 5-4 el 6-Helder 8 1-0 De inzet /eet de corner ven Wilke Wassenaar zien die de directe aanleiding tot het tweede Texel-doelpunt was. De eerste competitiewedstrijd is voor Texel niet helemaal naar wens verlo pen. Niet alleen verspeelde Texel een punt. De ploeg zag ook Gerrie Plaats man na een „smerige" overtreding van SRC spits Bert Neusser met een ge broken kuitbeen naar het ziekenhuis vertrekken. Barnes: 'Dynamo-Oosterend 2-5 Texel-SRC was een veel te harde wedstrijd, voornamelijk omdat de scheidsrechter veel te lankmoedig op trad tegen grove overtredingen. Texel was verre weg de beste ploeg. Met goed opbouwend voetbal wist men ondanks de sterke tegenwind, SRC geheel onder druk te houden. Alleen de doelrijpe kan sen bleven uit. Het meeste gevaar kwam van Rob van de Stap die tot tweemaal toe de keeper van SRC op zijn weg vond. Toen Texel na twintig minuten spelen balverlies leed op het midden veld, kon spits Bert Neusser ongehin derd oprukken naar het Texel doel. De Texel verdedigers stonden elkaar aan te kijken wie er zou ingrijpen, maar voordat men daarover een beslissing had geno men was het al raak; 0—1. Het moet ge zegd worden dat Texel niet in paniek raakte en met groot zelfvertrouwen bleef voetballen. Vlak voor rust was men dichtbij een doelpunt toen Louis Uriot de bal met een kopbal teruglegde op Piet ZDH ontving zondag De Koog als competitieopening, nadat de beide verenigingen jaren niet tegen elkaar waren uitgekomen omdat ze in ver schillende klassen speelden. De wind, die voor geen van beide partij en profijtelijk was, was de derde deelnemer aan deze derby, die door De Koog niet geheel verdiend werd gewonnen met 0—1. De Koger doelman Theo Bonne impo neerde vriend en vijand door de vele schoten die vooral in de eerste helft met rugwind op zijn doel werden gelanceerd te stoppen. Zijn collega bij de Zwalu wen, Rob Vonk, had veel minder te doen. In de eerste helft lieten de spelers uit de badplaats wel wat aanvallen zien. De druk kwam echter van ZDH. Na de rust begon De Koog wat sterker en na veertien minuten wist John List dat overwicht te verzilveren door een corner in te koppen. ZDH nam direct het initia tief weer over. Theo Bonne bleek echter ongenaakbaar, zodat het veldoverwicht niet leidde tot doelpunten. De eerste wedstrijd na de zo merstop werd zondag gevist aan de dijk bij het Reddingboothuis te De Cocksdorp. De deelname viel niet tegen, 16 deelnemers, 6 jeugd en 10 senioren. Totaal gevangen: 24 vissen met een gezamenlijke lengte van 676 cm. In de afdeling jeugd werd eerste Alexander Duinker (2 vissen, 56 cm.), tweede Martin van der Zwaag met 1 vis van 34 cm, derde Monique Verhagen, 1 vis van 20 cm. Totaal 5 vissen met een totale lengte van 116 cm. In de afdeling senioren werd eerste Ad Souwer (4 vissen, 119 cm), tweede Wim Verhagen (3 vissen, 100 cm), derde Rein Kuyper (3 vissen, 79 cm). Totaal 19 vis sen, lengte 560 cm. Het volgende treffen van de sportvis sersclub Texel is de najaarsvergadering op vrijdag 14 september, aanvang 19.30 uur in de Schakel. Zondag 16 september wordt er gevist van 8.00 tot 10.00 uur t.o. de R.K. kerk te Oudeschild. Monster die echter geen kans zag om het karwei af te maken. De tweede helft speelde zich bijna geheel af op de helft van SRC. De druk van Texel werd zo groot dat doelpunten niet uit konden blijven. Wie anders dan Piet Monster was de man van de gelijkmaker. Bij een scrimmage voor het SRC doel was de attente spits van Texel ter plekke en dat betekende 1—1. De beide ploegen gingen steeds har der spelen en de wedstrijd werd grimmi ger. Toen de rechterspits van SRC over rechts doorbrak haalde Gerrie Plaatsman hem onderuit in het strafschopgebied, De voorbereiding van het zaterdag 1 team van SVO onder leiding van trainer Martin Land was erg goed verlopen: geen oefenwedstrijd werd verloren. Daarom was zaterdag het gelijke spel enigszins teleurstellend. Met name de fysieke kant was bij Asonia stevig te noemen, terwijl de scheidsrechter niet sterk was. Hij zag veel door de vingers. Sterk begin SVO startte sterk, liet de bal goed rond gaan en Asonia had de handen vol. Aart Johan van de Brink die veel opbou wend werk verrichtte, gaf zijn spitsen Rien Brouwer en Biem Trap de bal goed mee in de voeten. Al na vijf minuten kreeg SVO op de helft aan de rechter kant een vrije trap. Joost Brouwer plaatste zich achter de bal en gaf een prima pass voor het doel langs. Zijn broer Rien Brouwer aarzelde niet en scoorde 1—0. Asonia was wat van slag na deze snelle treffer. Toen SVO leek door te drukken moest Aart Johan van de Brink het veld geblesseerd verlaten. Deze speler is voor SVO erg nuttig zodat dit een verzwakking betekende. De spit sen van Asonia die razend snel waren gaven de verdediging van SVO veel werk, maar de defensie stond deze mid dag goed te voetballen. Op de linkerkant was Leendert Eelman als nieuwkomer van de junioren goed op dreef. Toen een van de spitsen van Aso nia doorbrak was Gep Brouwer attent en Asonia moest met handen en voeten de ze speler afstoppen. Keeper Marco Drij ver was steeds op tijd zijn doel uit. Piet Daalder en André Brouwer stuurden el kaar de ruimte in, maar de goede voor zetten konden niet worden afgerond. De tweede helft gaf een fel Asonia te zien. Zoals meestal was het eerste kwar tier nog voor SVO. Dirk Trap gaf mooie passes naar zijn spitsen maar Asonia ging fysiek behoorlijk te keer. de geïrriteerde SRC-spits nam wraak door bovenop het kuitbeen van Plaats man te gaan staan, waardoor dit brak en de Texel speler per brancard moest wor den afgevoerd. Dit was voor enkele Texel spelers het sein om de zaken ook anders aan te gaan pakken. Met name Gert Pansier en de sterk spelende Simon Brand betaalden SRC met gelijke munt terug. Het gevolg was dat de slecht flui tende scheidsrechter de wedstrijd uit de hand liet lopen. Toch vergat Texel niet om goed te bijven voetballen en het was Nicol Schermer die met een hard schot Texel op 2—1 bracht. Texel waande zich toen veilig en waar velen al voor vrees den gebeurde vijf minuten voor tijd toen de laatste man van SRC oprukte en va naf 25 meter keihard in de kruising schoot; 2—2. Een behoorlijke domper voor Texel dat het publiek echter een goede partij voetbal voorschotelde, wat veel befooft voor de komende competi tiewedstrijden. De wedstrijdbal werd de ze keer geschonken door bouwbedrijf Martin Visser. Een tegenstander pikte een tegen hem begane overtreding van Gerrie Plaatsman niet. Het r sulfaat van zijn wraakaktie was dat Plaatsman van het veld afgedragen werd. Een gelijkspel is het eerste resultaat voor SVO/Z in de competitie die za terdag is begonnen. Rien Brouwer voor SVO scoorde in de eerstee minuten en Asonia bracht via middenvelder Keijzer in de tweede helft de stand op ge lijke hoogte. Eén van de beste mensen van Asonia, middenvelder Keijzer, kreeg de bal na 20 minuten bij de middenlijn en soleerde tot de rand van het strafschopgebied. Hij haalde hard uit en scoorde onhoudbaar 1—1. Piet Daalder, die vooral in de eerste helft goed had gespeeld, zakte in de tweede helft wat terug en werd vervan gen door Erik Kramer, afkomstig van SV Texel. Deze speler met een vreselijk hard schot kon zijn stempel nog niet op de wedstrijd drukken maar een blessure uit de oefenperiode speelt hem nog parten. De spitsen van Asonia probeerden in de ze slotfase de overwinning te forceren maar Piet Grisnigt, Jan Oosterhof, Gep Brouwer en Leendert Eelman in de ach terste liniue hielden het doelgebied goed dicht. Door het slechte weer van het afgelo pen weekeinde kwamen de junioren van HSV Te^la niet in actie. De confrontatie met koploper Urbanus bleef dus uit. Het gaat inmiddels om de laatste activi teiten van het seizoen. De jeugdige pea- nutballers hebben nog één training- spelmiddag voor de boeg. Daarna slui ten zij het seizoen op zaterdag 15 sep tember af met een onderling toernooi. Voor dit toernooi worden ook de familie leden van de jeugdige spelers uitgeno digd om mee te doen. Het toernooi be gint om 14.00 uur op het terrein van Texelse Boys. Softbal Ook de dames hebben nog een extra activiteit voor de boeg. Naast de gebrui kelijke training op donderdagavond is er een onderling toernooi op zondag 16 september gepland. Alle junioren en se nioren kunnen hieraan meedoen, aan- Het zaalvoetbalprogramma van af gelopen week bood niet zoveel spec taculaire wedstrijden in de hoofd klasse, al was iedereen wel nieuws gierig naar de verrichtingen van het kersverse team van Jelleboog in de ze klasse. In de eerste klasse werd een volledig programma afgewerkt en voor het eerst kwamen de teams in de vierde klasse aan bod. Opmer kelijk wareen de prestaties van twee jeugdige teams, namelijk Nissan 4 en Oosterend 5. Beide teams speel den tegen een meer geroutineerde tegenstander maar dat was geen probleem. In de hoofdklasse een onderonsje van de beide Gamma teams dat door Gam ma 1 werd gewonnen. Jelleboog trad nog niet compleet aan tegen A O 2000 en moest het onderspit delven. Jelle boog was verreweg de mindere en de vraag rijst of de hoofdklasse niet te hoog is gegrepen. Behalve Jelleboog liet ook het tweede team van Nissan een povere indruk achter want het verloor met rui me cijfers van een goed spelend ZDH. De mooiste en meest spannende wedstrijd was tussen Mantje en Casino. Casino nam een 4—0 voorsprong maar Mantje wist dankzij vier doelpunten van Gerard Legierse waaronder heel fraaie toch nog op gelijke hoogte te komen. In de tweede klasse verloor Oosterend 3 wederom en werd Nissan 3 overklast door Rab. Bij Rab stond Hans Witte aan de basis van vier doelpunten. Nissan was lang niet compleet maar dat is bij el ke competitiestart zo en dat kost menig Nissanteam dee nodige punten. Citroën speelde veel sneller dan Texel en won dan ook verdiend met ruim verschil. In de tweede klasse was de wedstrijd tus sen de routiniers van Mantje 2 en het nog jeugdige Oosterend 5 zeer de moei te waard. Moesten de spelers van Mant je het hebben van inzicht en balbehan- deling, de spelers van Oosterend daaren tegen streden om elke meter en verover den met voor het publiek leuk en aan trekkelijk voetbal een gelijkspel. Alkema en Oosterend 4 hadden de punten al verdeeld totdat de goed spe lende Erwin Daalder in de laatste dertig seconden alsnog het doel trof en zo doende Oosterend 4 de overwinning be zorgde. Pakhuus, dat won van een matig spelend Zegel Modes, kan het nog rede lijk ver brengen in de tweede klasse mits het samenspel wat beter verzorgd wordt. In de derde klasse was Nissan 4 aan gevuld met een viertal junioren waaron der Bas Vaars. Dat hebben de mannen van tegenstander Gamma 5 geweten want Bas scoorde maar liefst viermaal, Gamma 5 wist slechts tweemaal tegen te scoren. Nioz was in deze klasse ster ker dan Oosterend 6. In de vierde klasse haalde Topido 2 uit tegen Rab 2 en won Texelse Boys 4 nipt van ZDH 3. Ooste rend 7 was iets gelukkiger dan De Koog en Texel 2 werd kansloos verslagen door Ver. Schilders 2. Vrouwen Bij de vrouwen twee wedstijden. Topi do en voor Rentenaar waren veel sterker dan hun respectievelijke tegenstanders Nissan en Texelse Boys 2. Bij Topido scoorde Mieke van de Bent driemaal en Rentenaar Carolien Wetekamp viermaal. In de tweede klasse van de junioren Zondag houdt de Windsurfclub Texel bij het surfstrandje Dijkmanshuizen een wedstrijd. Het is de laatste wedstrijd die meetelt in de competitie om het club kampioenschap. Er wordt een „course racing-baan" gevaren. Een course racing is een soort uitgestrekte driehoeksbaan, met het accent op ruime en voor de windse rakken en waarin een boeiensla- lom is opgenomen. Dit is voor surfers een aantekkelijke en voor publiek een goed te volgen baan. Er wordt dan ook op veel deelnemers en publiek gerekend. De inschrijving is van 10.00-10.45 uur en wordt om 11.00 uur gestart. vang 12.00 uur. Bovendien zijn er nog onderhandelingen gaande over een vriendschappelijke wedstrijd. Honkbal De junioren zijn definitief tweede ge worden. De voorsprong op nummer drie is onoverbrugbaar geworden. De wedstrijd van zaterdag zal dan ook ge bruikt worden om alle spelers in het veld te brengen. Het moet een sfeervol afsc heid van het seizoen worden. De jon gens hebben een goed seizoen achter de rug. De senioren komen ook nog éénmaal in actie in een vriendschappelijke wedstrijd. Nadere gegevens volgen. werd gelijk een topper gespeeld. Ratro- nies verloor van Graaf Spuiterij in een spannende wedstrijd. Graaf Spuiterij speelde beter dan Ratronics dat schijn- baar de zomer nog in de benen had. Doelpuntenmaker bij Graaf Spuiterij was Alwin Rootlieb. Alwin is voor Graaf Spuiterij een duidelijke versterking. NMS leverde een prima prestatie door gelijk te spelen tegen het oudere Para centrum en ZDH dat tweemaal speelde won ook tweemaal van ZDH 2 en van Texel. Gamma 4 tenslotte moest de meerdere erkennen in de meisjes van Texelse Boys. Volgende week het eerste optreden van de A-juniorenselectie die uitgeno- digd is op het politietoernooi op zater dag 15 september in sporthal Óns Ge noegen in Den Burg en in de hoofdklas se de subtopper Texelse Boys tegen Nis san. Bij de vrouwen zal de ontmoeting van Gamma en Texels Lamsvlees span nend worden en bij de junioren zal Ca feetje de handen vol hebben aan VissersJ Bouwbedrijf. Voor de A-juniorenselectie zijn uitge nodigd keeper Bernhard lepenburg. Jan Hein Studulski, Martin Koorn en Wim van Veen van Gamma, Wim Zadeits, Leendert Eelman, Bert v.d. Wal en Mar tin Bootsma van Oosterend en Marcel Boogaard van Texelse Boys. De coach van de A-juniorenselectie is Klaas v.d. Berg en de oefenwedstrijd woensdag is tegen ZDH. Uitslagen: Hoofdklasse Gamma 1-Gamma 2 4—1 Jelleboog-A O 2000 1—6 Mantje-Casino 4—4 Nissan 2-ZDH 1 -4 Eerste klasse: De Mok-Gamma 3 1—5 Casino 2-ZDH 2 4-3 Nissan 3-Rab 0—8 Gamma 4-Oosterend 3 3—1 Texel-Citroën 2—5 Tweede klasse: Oosterend 5-Mantje 2 2—2 Alkema-Oosterend 4 0—1 Pakhuus-Zegel Modes 4—0 Derde klasse: Gamma 5-Nissan 4 2—4 Nioz-Oosterend 6 5—3 Vierde klasse: Topido 2-Rab 2 5—1 Tex.Boys 4-ZDH 3 3—2 De Koog-Oosterend 7 0—1 Texel 2-Ver.Schilders 2 1—5 Vrouwen: Topido-Nissan 4—0 Rentenaar-Tex.Boys 2 5—2 Junioren: Tweede klasse: Ratronics-Graaf sp. 0—1 Zeven ProvrSluiters O.S. 0—1 Tex.BOys 3-ZA Veldman 4—2 Derde klasse: Tex.Boys 4-Gamma 4 2—1 NMS-Paracentrum 1—1 ZDH 1-ZDH 2 3-0 ZDH 1-Texel 4-0 Programma: Woensdag 12 september: 17.15 u. Gamma 4-NMS 17.45 u. Vissers BouwbedrrCafeetje 18.15 u. Nissan 4-Casino 3 18.55 u. Selectie Jun. A-ZDH 1 19.35 u. Nioz 2-Topido 2 20.15 u. Jelleboog 2-Gempo 20.55 u. Nioz-Gamma 5 21.35 u. Oosterend 6-Ver.Schilders 22.15 u. Rab 2-De Koog Zaaldienst: Texelse Boys Donderdag 13 september: 17.15 u. ZDH 2-Gamma 3 17.45 u. Tex.Boys 1-Gamma 1 18.15 u. Pakhuus-Oosterend 5 18.55 u. Texels Lamsvlees-Gamma 1 19.35 u. Tex.Boys 1-Gamma 2 20.15 u. Oosterend 3-De Mok 20.55 u. De Muy-Tex.Boys 3 21.35 u. Tex.Boys 4-Ver.Schilders 3 22.15 u. Oosterend 4-Mantje 2 Zaaldienst: Nissan Vrijdag 14 september: 17.00 u. Gamma 2-Nissan 17.30 u. Ver.Schilders-Vissers Bouwb. 18.00 u. ZDH 2-Gamma 3 18.40 u. A O 2000-Casino 19.30 u. Tex.Boys 2-Topido 20.10 u. Jelleboog-Mantje 21.00 u. A O 2000 2-PH 21.40 u. Oosterend 1-Oosterend 2 22.30 u. Tex. Boys-Nissan 1 Zaaldienst: Gamma

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5