02220-2066 osmos-reisgids over bddeneilanden VOLGENDE WEEK COLLECTE OP TEXEL! BON ede klasseringen bosloop Bergen Scheuren trok de aandacht Open morgen in de peuterspeelzaal Oosterend Tenniskampioenschappen geplaagd door slecht weer Bij brand en spoedeisende ambulance: lflgerÊ P I Verzoeke, geheel vrijblijvend, informatie over uw over- ;4LBEfts 'nes 23 Verzekeringen DLG Postbus 15, 9400 AA Assen Tel. 05920-49444* Telex 53693 TEXELSE COURANT DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 bekende serie Kosmos-reisgidsen is nu een gids van de hand van C. en herdrukt met als onderwerp en titel „De Waddeneilanden". Het me boekje geeft vooral inlichtingen over de natuur, maar kort sa- .„jevat wordt ook een overzicht gegeven van voor de toerist aantrekkelij- Lgelijkheden tot vermaak die de eilanden bieden. Dat laatste is echter 1de sterkste kant van het boekje, de gegevens zijn summier en hier en Igedateerd. Het is duidelijk dat de maker zich beter thuis voelde in het van informatie over de natuur. 128 bladzijden tellende boekje 04,90. Het zal vooral zijn nut heb- voor vakantiegangers die naar een neiland op vakantie willen en nog weten welk. Juist voor die groep echter wat meer aan de juistheid inlichtingen gedaan kunnen zijn. ordt bijvoorbeeld op bladzijde 50 t de maximale opnamecapaci- Texel in het seizoen 1982 bereikt Daarmee wordt de indruk gewekt lexel „vol" zou zijn, terwijl Texel nu bijde relatief rustigste waddeneilan- hoort. Bovendien kunnen er vol- alom geaccepteerde 47.000 laatsennorm nog een klein 10.00 bij voordat de maximale opna- paciteit is bereikt. In het boekje gesproken over 2.500.000 over- ngen per jaar, om aan te geven dat imum wel bereikt zou zijn, maar er zegt niets over de piekdrukte in izoen en de rust in voor- en nasei- terwijl dat gegevens zijn waar de roep van het boekje zijn voordeel zou kunnen doen. staat echter tegenover dat er ge worden verstrekt over het niet- sche Texel. De opbouw van de mie, de geschiedenis en de belan- gegevens van de dorpen worden rij gezet. Het valt zonder meer te dat er op gewezen wordt dat er anks het slechte weer trok de in Bergen afgelopen zondag deelnemers. Theo Franchimon is na sure weer helemaal terug. Kort de winnaar Van Bemmel (Noord- werd Theo tweede in 29.25 min. De was 8 km. Eduard Dijker werd bij tweede op de afstand van 4 km min. Hij moest de oud-Texelaar Vassens voor laten gaan. de wedstrijdlopers waren aktief afstand van 4 km. Daar wist Maar- Dijker zich als 6e te klasseren in ook een eigen eilandleven bestaat, naast de toeristenindustrie. De verzorging van het boekje is vooral in de zwart-wit foto's niet zo best, de platen worden nogal eens ontsierd door vlekjes en dergelijke die met een klein beetje moeite weggeretoucheerd had den kunnen worden. Dat is jammer, want de foto's zelf zijn behoorlijk. De omslag ziet er smakelijk uit met frisse kleuren en een mooie foto van de Ame lander veerhaven. Tweede druk Het exemplaar dat de redactie werd toegezonden was een tweede druk. De eerste druk kwam uit in 1981 en voor de ze tweede druk is de tekst herzien. De gegevens over Texel zijn echter soms achterhaald en niet altijd compleet. Het is dan ook aan te raden dit boekje niet voor meer dan een algemene oriëntatie op de eilanden te gebruiken, daarvoor voldoet het goed. Voor specifieke inlich tingen over de mogelijkheden van Texel is het beter de actuele bronnen die het eiland zelf biedt te gebruiken. Een 26-jarige Amsterdammer trok in de nacht van zaterdag op zondag de aandacht van de politie door de manier waarop hij met zijn auto door Den Burg scheurde. Na de beide blaastesten moest de man een bloedproef onder haan. Hij kreeg een rijverbod opgelegd en proces verbaal wegens rijden onder invloed werd opgemaakt. Dinsdag 18 september houdt de peu terspeelzaal de Bijenkorf een koffie- en kijkmorgen voor moeders en/of vaders met hun peuters vanaf 2 jaar. Van 9.30 tot 10.30 uur wordt men in de gelegen heid gesteld nader kennis te maken met de peuterspeelzaal. Nadere informatie geeft Fij Vlaming, telefoon 02223-462. Onder weinig gunstige weersomstan digheden werden in Den Burg de kampi oenschappen van de tennisclub Deuce gespeeld. Het vele hemelwater heeft de voortgang van het spel echter geen ogenblik in gevaar gebracht. De baan bleek het overdadige vocht prima te verwerken. Bij de senioren ging het kampioen schap naar Els Postma en Hans van Slooten. Laatstgenoemde bewees voor de derde keer de sterkste speler van de vereniging te zijn. De wisselbekers voor het enkelspel ju nioren gingen naar de jeugdige Greta Beijert, die deze trofee voor de tweede keer ontving en naar Marcel Boogaard. Uitslagen: Meisjes Enkel (jongste leeftijdsgroep): 1. Yvonne Daaalder; 2. Frederique Boorsma. Meisjes Enkel (oudste leeftijdsgroep): 1. Greta Beijert; 2. Marja Goslinga. Meisjes Dubbel: 1. Greta Beijert en Fre derique Boorsma; 2. Sabine de Groote en Annette Boekei. Jongens Enkel (jongste leeftijdsgroep): 1. Jacco Geus; 2. Ruben van Daalen. Jongens Enkel (oudste leeftijdsgroep): 1. Marcel Boogaard; 2. Wim Zadeits. Jongens Dubbel: 1; Wim Zadeits en Pa trick Smit; 2. Ruben van Daalen en Ro nald v.d. Wetering. Een eervolle vermelding kregen Anne- mieke Plug en Etienne van Bennekom. Dames Enkel: 1. Els Postma; 2. Wil van Daalen. Dames Dubbel: 1. Ilian de Klein en Lilian Koorn; 2. Els Postma en Liesbeth Schermer. Heren Enkel: 1. Hans van Slooten; 2. Barthold Munnikhuizen. Heren Dubbel: 1; Wim Soerderhuizen en Barthold Munnikhuizen; 2. Hans van Slooten en Koos Doeven. Mixed: 1. ingrid Koorn en Hans van Slooten; 2. Ilian de Klein en Frans Kuip. Neen, DLG sticht geen eigen levensverzekeringsmaat schappij. Want die hebben we al: dat is OBF-leven, de verzekeraar die niet een déél van de winst doorgeeft aan zijn verzekerden, maar de héle winst. De produkten van die maatschappij geven wij graag onze naam mee, naar u toe. Vandaar: De DLG-risicopolis, de schakel tussen uw leven en OBF-leven. Levensverzekering is meer dan wat ook een kwestie van vertrouwen. Bij ons kunt u zélf kiezen: - gelijkblijvende dan wel gelijkmatig dalende uitkering - op één leven of op twee levens - hoe lang de verzekering moet lopen - de hoogte van het verzekerd bedrag - hoe u uw aandeel in de winst wilt bestemmen. De DLG-risicopolis, een nieuw produkt, ook voor u en ook met lage premies. lijdensnsicoverzekering. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Zenden aan: Verzekeringen DLG, Antwoordnummer 45, 9400 VB ASSEN. (Een postzegel is niet nodig.) ILI WJtTt GREMI Auto-import bv Postbus 303, 9700 AH Groningen Telefoon 050-183121 (8 lijnen) 200 dealers in Nederland. Service in geheel Europa.l DEN BURG: Automobielbedrijf Den Burg, Spinbaan 13, tel. (02220) 3808.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 7