eslaagde triathlon i stromende regen A+0 pakt punt van Gamma blgend jaar wordt st helemaal echt. Sterke start Tetak 1 Ondersteboven in de sloot Ilampex" op 26 oktober tonkbalwedstrijd arregende Huisvrouwengymnastiek RMag 25 SEPTEMBER 1984 TEXELSE COURANT PAGINA 5 1*4»'' jUTKLON KSXELi Een gemotiveerd A O speelde de ze week gelijk tegen de gedoodverf de kampioen Gamma. Nissan was daardoor de lachende derde want dit team kon de koppositie van de hoofdklasse pakken. In de eerste klasse zet het jeugdige Citroën zijn zegereeks voort en in de tweede klasse was het gelijke spel van Alke- ma zeker verdienstelijk. In de derde klasse lijkt Jelleboog een kandidaat voor de top en in de vierde klasse Oosterend. Dat Gamma in de hoofdklasse een keer punten zou gaan verliezen was te verwachten want het team is weliswaar op papier beter geworden, maar in de praktijk valt het vertoonde spel wat te gen. Gamma speelde zonder Louis Uriot en dat is een te groot gemis. Simon Brand is niet de persoonlijkheid die deze man kan vervangen en zonder leider speelt Gamma een beetje doelloos. De prestatie van A 0 is er echter niet min der om. A 0 speelt snel en gretig en om elke vierkante meter wordt gestre den. Het team had een zwakke sei zoenstart maar nu gaat het al een stuk beter. Nissan heeft een ijzersterk team op de been gekregen dat er vrolijk op los scoort. De come-back van Klaas Dirk Koorn is opvallend en ook de aanwezig heid van Nanning Kikkert is een verster king. De uittocht naar Jelleboog van di verse spelers is zeker niet nadelig ge weest voor het eerste team. Bij Casino mag intern wel eens gereorganiseerd worden want het tweede team verschijnt met betere spelers in de zaal als het eerste. Het ligt toch voor de hand dat een vereniging zijn eerste team zo sterk mogelijk maakt. Mantje draait goed en had geen moeite met het zwakke Nissan 2. ZDH daarentegen valt ook dit jaar, on danks de goede bedoelingen van coach Jaap Lap, wat tegen, al moet gezegd worden dat Gamma 2 wel erg sterk speelde, dankzij Wilke Wassenaar, die viermaal scoorde. Debuut Citroën nadert in de eerste klasse de top. Deze keer werd Nissan 3 aan de kant gezet, Bij Gamma 3 speelde de nieuwe aankoop Marcel Uriot mee en zijn debuut tegen Texel leverde gelijk drie doelpunten op. ZDH 2 en Gamma 4 wa ren aan elkaar gewaagd en speelden ge lijk evenals Rab en Casino. Alkema en A O 2000 2 speelden ge lijk in een spannende wedstrijd. A O heeft een vrij agressieve speelstijl en dat was wennen voor de jeugdige Alkema's. Marcel Bakker was de beste speler bij Alkema en ook een van de weinige die was opgewassen tegen de stugge verde diging van A O. Hij scoorde dan ook beide doelpunten. A O scoorde een maal zelf en profiteerde van een foutje van keeper Erwin Zoetelief. In de vierde klasse kwamen alle teams in actie. De Koog heeft zichzelf omge doopt in Zaanderwijk en voetbalt daar door een stuk beter. Oosterend 7 won ruim van Verenigde Schilders 2 en is tot nu toe ongeslagen. De vrouwen van Gamma gingen gela den de strijd aan met runner-up Topido. Jolanda Ott was nu veel beter op dreef en scoorde dan ook driemaal. Corinne Timmer en Helga Kiewiet zorgden ieder voor een treffer waartegen Topido slechts twee doelpunten kon scoren. To pido wisselde sterke momenten af met vrij zwakke en dat zou bij een andere wisseling van speelsters niet nodig hoe ven te zijn. Rentenaar won van Nissan met duide lijke cijfers. Carolien Wetekamp produ ceerde maar liefst vijf doelpunten. Nis san is zonder Tina Stolk, de waarschijn lijk het hele jaar niet meer in de zaal ac tief zal zijn, slechts een middelmatig team. Beste speelster bij Nissan is marti- ne Eelman die tweemaal het doel trof. Bij de junioren was het duel tussen Sluiters Offsh. Service en Ratronics ze ker de moeite waard. Deze wedstrijd had een ongekende grote belangstelling van veel ouders en dat is zeker een stimulans voor de spelers. Coach Bousma van SOS had een verdedigende tactiek uit gestippeld voor zijn team. Dat resulteer de lange tijd in een wedstrijd zonder doelpunten, maar na 15 minuten kon Ed gar Klippel toch uit een bijna afgeslagen aanval van Ratronics scoren. Ratronics, nog zoekend naar de juiste vorm, begon beter te spelen, vooral door de aanwe zigheid van de sterk spelende Germaine Raalte. Sommige combinaties stierven echter in schoonheid, maar Edgar Klip- pel wist toch nog een tweede doelpunt te maken. Bij SOS was keeper Huizinga op dreef en spits John Nieboer. Kikkert Supermarkt won in een gele genheidsopstelling van Zeven Provin ciën. Zeven Provinciën kon niet tot sco ren komen dankzij het zeer bekwaam verdedigen van Peter Witte van Kikkert Supermarkt. Graaf Spuiterij kwam tegen Zeeaas Veldman op achterstand, maar later in de wedstrijd won de ploeg toch vrij gemakkelijk. Texelse Boys 3 won on verwacht van Texelse Boys 2 en Para centrum blameerde zich door van de meisjes van Texelse Boys 4 te verliezen. Gamma leverde een goede prestatie door slechts met gering verschil van het grotere ZDH te verliezen en Texel tenslotte won eervol van de meisjes van ZDH 2. Spannend Volgende week kan de partij tussen Jelleboog en Oosterend 2 spannend worden. In de tweede klasse zijn Mantje 2 en Topido aan elkaar gewaagd en bij de vrouwen is Gamma 2 favoriet in de wedstrijd tegen Texelse Boys 2. Bij de jongste jeugd een topper tussen Gamma 3 en NMS. De mannen van Oosterend dienen goed op het programma te letten want zij spelen komende week twee maal. De wedstrijd Oosterend 4 tegen Pakhuus is niet op woensdag maar op donderdag. Woensdag speelt op die tijd De Mok tegen ZDH 2. Alle Tetak-teams startten de nieu we competitie met een thuis wedstrijd in sportzaal De Ferrever te Den Burg. Tetak 1, dat vorig jaar kampioen was geworden in de 5de klasse, moet het nu gaan waarma ken in de 4de klasse. Dat zal onget wijfeld erg zwaar worden, maar de start was zaterdag in ieder geval uitstekend. Tetak moest het opnemen tegen Spirit 6 uit Noordscharwoude. Altijd een gere nommeerde tegenstand, maar ditmaal was de tegenstander toch minder als verwacht. Bovendien verkeerden alle spelers in een erg goede vorm. Vooral Martin Janssen speelde erg betrouwbare partijen en won dan ook al z'n enkelspe len. Door overwinningen van Martin Janssen en Max Hagedoorn nam Tetak 1 een comfortabele 2 0 voorsprong. Door verlies van Ruud Koorn werd de voorsprong teruggebracht tot 2—1. De daarop volgende dubbel was erg belang rijk. In een erg spannende 3-setter zagen Martin Janssen en Max Hagedoorn kans deze partij winnend af te sluiten: 10-21, 21-16, 22-20. Alleen Max Hagedoorn ver loor daarna nog één partij, zodat de uit eindelijke uitslag een 8—2 overwinning opleverde voor Tetak 1Deze kwam tot stand door 2 overwinningen van Ruud Koorn en Max Hagedoorn en 3 overwin ningen van Martin Janssen. Verder werd het dubbelspel ook nog gewonnen. Der halve een zeer goede start, die mogelij kerwijs perspectieven biedt voor de rest van de competitie. Tetak 2 had het een stuk lastiger tegen Turnlust 2 uit Den Helder. Vooral Lieuwe van der Veen was erg goed op dreef en won zeer overtuigend al z'n enkelspelen. Frans Room deed het ook goed, maar liet eenmaal de winst ontglippen: 21-23, 19-21. Wilco Bakker kwam ditmaal dui delijk iets te kort en hij verloor alle 3 en kelspelen. Het dubbelspel werd nipt in 2 sets gewonnen: 22-20 en 21-19. Zodoen de kon Tetak 2 toch redelijk tevreden huiswaarts keren met een 6—4 overwinning. Ongelukkig Het Tetak jeugdteam kwam ietwat on gelukkig uit de strijd door met 6 4 van Turnlust 1 uit Den Helder te verliezen. Jammer was het dat Hans Segers niet tot winst kon komen. In zijn eerste partij was hij er toch dichtbij. Melanie van der Kooi en Alexander Bakker wonnen elk knap twee partijen. Het dubbelspel werd door laatstgenoemde twee spelers ruim verloren in twee sets. Zodoende bleef de eindstand steken op een 6 4 nederlaag voor het Tetak jeugdteam. De komende week spelen alle teams een uitwedstrijd. Tetak 1 gaat naar Bo- venkarspe om het daar op te nemen te gen Treffers 8. Aanvang 12.30 uur. Ver trek met de boot van 11.05 uur. Tetak 2 speelt in 't Zand tegen Doko 4. Aanvang 13.00 uur. Vertrek met de boot van 12.05 uur. Het Tetak jeugdteam gaat naar Cal- lantsoog en bindt daar de strijd aan te gen Batavo 1. Aanvang 13.00 uur. Ver trek met de boot van 12.05 uur. Voor het jeugdteam staan deze week opgesteld Melanie van der Kooi, Alexander Bakker en Mirjam Gerritsen. Hans Segers is reserve. Een 25-jarige Texelse die zondagoch tend vreesde te laat bij haar werk te ko men raakte op de Postweg ter hoogte van het Molenbos in een slip. Haar wa gen werd onbestuurbaar en belandde uiteindelijk in de sloot naast de weg. De vrouw werd met verwondingen aan het gezicht naar het Gemini ziekenhuis gebracht. schild, 2.56.40; 9. Piet Schuyl, De Koog, 3.02.43; 10. Donald de Vrind, Den Burg, 3.07.49; 11, Henk Keijser, Den Burg, 3.08.40; 12. Sieb Keijser, Den Burg, 3.12.22; 13. Ralf Grabowski, Den Hoorn, 3.13.00. ierde slechtst denkbare weers- 3ndigheden werd zaterdag de triathlon in Den Burg gehou- maar aan het succes heeft dat afbreuk gedaan. Het hele j'ment liep als een trein wat te was aan de buitengewoon (ijldige voorbereiding. Tot op te moment kon zaterdag het tijdschema van het boek worden gewerkt. Onge- of ernstige blessures bleven jrwege. organisatoren beschouwen de triathlon een beetje als leerstof echte" kwart triathlon, die dd jaar op 7 of 22 september wordt oden. Dat ,,echt" slaat op het feit ^deelname dan niet beperkt zal zijn "S maar dat „iedereen" mee doen. Dik Haker en Gert Pansier jchten dan zeker 250 deelnemers, pnd van het feit dat een dergelijke ion in Anna Paulowna ook zoveel liijvers telde. Een spectaculaire aan- ielijkheid is het feit dat het zwemge- zich in zee zal afspelen. Ter hoog- gemaal de Schans zal een baan 500 meter worden uitgezet die dus ikeer moet worden gezwommen, ipjwel onbeperkte zwemruimte bete- het aantal deelnemers zeer ,tan zi'n' Start afgelopen weekend moest men echter nog met het verwarmde openluchtbad Molenkoog behelpen". Daar knalde om precies 12 uur het start pistool en begonnen de vijf vrouwelijke deelnemers aan hun zwemkilometer. Een uur later was het voor de dertien mannelijke sporters zover. Ook de regen god Pluvius had de knal blijkbaar ge hoord, want hij deed onafgebroken zijn best. De hevige buien hielden veel pu bliek weg, wat erg jammer was omdat publieke belangstelling in hoge mate de sfeer van zo'n evenement bepaalt. De deelnemers zelf trokken zich nergens wat van aan, maar het koude regenwa ter maakte vooral het onderdeel hardlo pen (10,5 km) erg zwaar. Bij Ralf Grabowski en Donald de Vrind scheelde het niet veel of ze hadden er een blessure aan overgehouden. Gra bowski had niet of onvoldoende ge traind, wat er de voornaamste oorzaak van was dat hij kramp kreeg en even on der para-medische handen moest alvo rens hij kon doorlopen. Die vertraging bracht hem op de laatste plaats. Winnaar werd Loek van Vliet uit Den Burg met een tijd van 2 uur, 31 minuten en 12 seconden. Tweede werd Kees Tim mer uit Oosterend (2.34.50); derde Theo Franchimon uit Den Hoorn (2.38.32). De overige uitslag: 4. Adrie Verkaart, De Cocksdorp, 2.44.48; 5. Paul Verha gen, Den Burg, 2.46.54; 6. Dirk Eelman, De Waal, 2.51.02; 7. Wil Braam, Den Burg, 2.51.20; 8. Dirk Bakker, Oudë- Vrouwen Bij de vrouwen werd Nel Bruining uit Den Hoorn winnaar met drie uur en 26 seconden. Tweede werd Coby Bakelaar uit Den Burg met 3 uur, 9 minuten en 13 seconden en derde Tilly Eelman uit Den Burg met 3 uur, 22 minuten en 50 secon den. Angelien Bakker en Piëta Bakker uit Den Burg eindigden gelijk met 3.35.16. Het is maar goed dat de organisatie gebruik kon maken van de tegenover het zwembad gelegen overdekte ruimte van Graaf Spuiterij, anders zou de ceremonie protocolaire aan het slot van de dag een weinig verheffende vertoning zijn ge worden. Dik Haker sprak zijn grote vol doening uit over het verloop van het evenement. „Er is helemaal niets fout gegaan", zo verklaarde hij met trots en onder applaus van alle aanwezigen. Ha ker bracht dank aan de deelnemers en deelneemsters, waarvoor hij een „drie dubbel applaus" kreeg en ook aan de ve le vrijwilligers die zich hadden laten in zetten. Zo groot was het enthousiasme geweest, dat zich tussentijds nog men sen hadden aangemeld die graag op een of andere manier aan de triathlon wilden meewerken. Mede-organisator Gert Pansier dankte alle sponsors die met fi nanciën of materialen het evenement mogelijk hadden gemaakt en kondigde aan dat de Stichting Triathlon Texel spoedig zal worden opgericht en dan zal meedraaien in het landelijk klassement. Zondag Zondag was het weer zo mogelijk nog slechter. Niet alleen viel nu de regen met bakken uit de lucht maar 's middags on weerde het ook en wel op zo korte af stand, dat het toen juist begonnen vrij zwemmen in bad Molenkoog (in het ka der van de afsluiting van het zwemsei- zoen) moest worden gestopt en ook de geplande familie-estafette en het onder- waterzwemmen om het kampioenschap van Texel werden afgelast. De jeugdtriathlon om 10.00 uur 's morgens ging nog wel door, evenals de triathlon-estafette. Laatstgenoemd onderdeel werd een overwinning voor groep 8, bestaande uit Een zwaar geteisterde Donald de Vrind gaat als een der laatsten over de finishstreep. Uitslag jeugdtriathlon Leeftijdsgroep 9 - 12 jaar: 1. Olivier de Koning; 2. René Kooiman; 3. Guido Nagtegaal; 4. Frans Witte; 5. Elmar Keij ser; 6. Stefan Smit; 7. Douwe Hoek man; 8. Jesse Helder: 9. Jeroen Takes; 10. Micha Witte; 11. Denhard v.d. Slikke; 12. Udo Visser; 13. Roald v.d. Slikke. Leeftijdsgroep 13 - 14 jaar: 1. Norbert Eelman; 2. Bas Vaars; 3. Robert Visser; 4. Evert Koopman; 5. Richard Koopman; 6. Dennis Boonstra; 7. Marco v.d. Berg. Leeftijdsgroep 15 - 17 jaar: 1. Eduard Dijker; 2. Maarten Dijker; 3. Alfred Bakker. Meisjes: 1. Melanie v.d. Kooi; 2. Si- mone Winter. muwen. Van links naar rechts Coby Bakelaar, Ne! Bruining en Tilly Eelman. Op 26 en 27 oktober wordt onder spïciën van de Sportraad weer een skend Amfibische Expeditie („Wam- gehouden. De Wampex is een if^portief en vrij zwaar evenement waarbij deelnemers (tevoren geheime) op- shten moeten uitvoeren, voor een ingrijk deel op en bij het water. Het is ivierde keer sinds 1979 dat de Sport- een Wampex organiseert. De afge- ïn jaren waren er steeds 25 tot 30 Inemers. hele Wampex zal zich in ongeveer itig uur voltrekken. De start is vrijda- ind 26 oktober in sporthal Ons Ge ien, waar de opdrachten zullen wor- uitgereïkt om 18.30 uur. Liefhebbers men zich opgeven bij André van der it, telefoon (02220) 4802. Het seniorenteam van Texla heeft rdag met 4—0 verlioren van imtigers uit Krommenie. De dstrijd was er één uit een serie lerlaagwedstrijden, georgani- ird door Cromtigers. De regen hechter na 2 innings spelbreker. Het team van Cromtigers komt uit in Eerste klasse en speelt dus één klasse ir dan Texla. Dat verschil was dan in het vertoonde spel terug te vin- 6n. De tegenstanders waren vooral aan sterker. Bovendien had hun pitcher ^snellere bal. De schade bleef even- beperkt, doordat de Texelse veldspe- ^hun werper Piet Schneider voortref- steunden. Vangballen van Gerrit *pstra, Saco van der Bijl en Andrew Cosslett (2xzijn daar voorbeelden van. Aanvallend kon Texla weinig terug doen. Gerrit Terpstra sloeg weliswaar een 2-honkslag en even later sloeg Piet Schneider een honkslag langs hét derde honk, maar deze acties stonden te veel op zichzelf om punten op te leveren. Modder Inmiddels regende het steeds harder, waardoor verder spelen onmogelijk werd. Zo sloeg Han de Graaf een zekere honkslag, maar omdat hij in de modder rond de thuisplaat onderuit ging, kwam hij toch op het eerste honk te laat. Het was dan ook een verstandig besluit van de scheidsrechter om een einde te ma ken aan deze sportieve wedstrijd. Resterend programma Het honkbalseizoen lopopt op z'n ein de. De volgende activiteiten staan nog op het programma: 1. Donderdag 27 september de laatste veldtraining van dit seizoen voor de honkballers en softballers. 2. Zaterdag 29 september softbal, vriendschappelijke wedstrijd HSV Texla- Zuidvogels. 3. Zondag 30 september honkbal, laatste competitiewedstrijden van de ju nioren. Urbanus-HSV Texla (double hea der - Hoorn). Vanaf woensdag 3 oktober startten de gymnastieklessen weer in de „Ferrever". Huisvrouwen kunnen dan van 9.00 - 10.00 uur onder deskundige leiding hun spieren versterken en lenig maken. De kosten bedragen ƒ3,50 per gevolgde les. Het enige droge onderdeel van de triathlon was de ceremonie protocolaire die zich voltrok in het gebouw van Graaf Spuiterij. op het ereschavotje van links naar rechts Kees Timmer. Loek van Vliet en Theo Franchimon. Links organisator Dik Haker. Ingrid van Lubek (zwemmen), Jan Buis (wielrennen) en Albert Hoven (hardlo pen) met een tijd van 4 uur, 7 minuten en 19 seconden. Tweede werd groep 10 (Adrian Verkaart, Kees Boks en Daan Welboren) met een tijd van 3 uur, 10 mi nuten en 9 seconden. Derde werd groep 5 (Hanneke v.d. Vis, Theo Boom en An dré Brouwer) met een tijd van 3 uur, 11 minuten en 21 seconden. De tijden van de overige deelnemende groepen (voor de namen zie de Texelse Courant van vrijdag j.l.): 4. Groep 4, 3.15.58; 5. Groep 7, 3.16.29; 6. Groep 3, 3.18.19; 7. Groep 1, 3.19.47; 8. Groep 9, 3.21.24; 9. Groep 2, 3.22.58; 10. Groep 6 uitgevallen.

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 5