„Deuce'7 nam tenniscomplex feestelijk in gebruik 92 Banenplan" helemaal geslaagd Opmerkelijke tentoonstelling „Groep Witte" in Drieangel VVV „Flierefluiters" komen met aangepast programma Van de weg gehaald Opgevoerde brommer Openbare dronkenschap Rijverbod Geslaagd Aanrijding Winkeldiefstal Rijverbod Musicalvereniging brengt TEXELSE COURANT DINSDAG 2 OKTOBER ,/t Is mooi geweest. Genoeg is genoeg. Tennissen is veel leu ker!" Aldus een ontboezeming van Bob Coutinho, voorzitter van de commissie die belast was met de uitvoering van het „banenplan" van de tennisclub Deuce. Coutinho bracht aldus tot uitdrukking dat het werk van zijn commissie niet makkelijk is geweest omdat het stichten van vier nieuwe banen en een daarbij behorende kantine veel hindernissen had ondervonden. De voldoening over het bereikte resultaaat is er echter niet min der om want het tenniscomplex voorziet volledig in de behoefte van de (nog steeds groeiende) tennisclub. Coutinho was één der sprekers bij de officiële ingebruikstelling van het com plex, zaterdagochtend. De bouwcom missie werkte in twee fasen. Eerst wer den de kunstgrasbanen met de oefen- kooi tot stand gebracht en anderhalfjaar geleden in gebruik genomen, dus ge volgd door de kantine. Het tot stand brengen van de plannen is niet zonder problemen en botsingen verlopen. Over de plaats waar de banen moesten ko men is al veel te doen geweest. Geen wrok ,,De contacten waren intensief, veel vuldig en soms controversieel", aldus spreker die er echter aan toevoegde dat in de laatste fase er sprake is geweest van goede samenwerking, met name met de Welzijnsstichting. Er is dan ook geen sprake van enig wrokgevoel. Dat laatste werd bevestigd door bur gemeester J.A. Engelvaart die de aan wezigen er aan herinnerde dat zij geluk kig in een vrij land leven waar je kunt vinden en zeggen watje wilt. Engelvaart bewonderde de inzet die het bestuur aan de dag had gelegd en sprak van een fraai complex op de goede plaats". Met voldoening constateerde hij dat tennis geen elitesport meer is. In zijn vorige ge meente had hij nog meegemaakt dat de pogingen om een tennisbaan te stich- ten, strandden op vrij algemene afkeer, „zoiets was alleen maar iets voor stu denten en rijke lui", zo werd gerede neerd. De burgemeester stelde vast dat de goede accommodatie ongetwijfeld de ledengroei bij Deuce heeft gestimu leerd. Wat hij heel belangrijk vond, was dat Deuce zijn leden uit alle leeftijds groepen recruteert; de vereniging heeft dan ook een brede leeftijdsbouw. Een geschenk had de burgervader niet mee genomen. Dat hoefde ook niet want er was van gemeentewege ruimschoots gesubsidieerd. Hij sprak de hoop uit dat ook de laatste portie subsidie door de gemeenteraad zal worden goedgekeurd. Mechaniek De heer Engelvaart trok daarop aan een touw en dat moest een gecompli ceerd systeem in werking brengen, waarbij vanaf het dak een massa tennis ballen op de genodigden zouden rollen, terwijl twee grote weerballonnen zouden opstijgen en daarbij het plastic voor het clubembleem op de gevel wegtrekken. Dit proces verliep niet geheel volgens bedoeling, het embleem was uiteindelijk onthuld en daarmee was de opening een feit. De burgemeester was weer op zijn plaats gaan zitten, maar Deuce voor zitster Aja Coutinho-van Reijendam had nog een geschenk voor hem. ,,Kom es effe terug!" De burgemeester deed wat hem gezegd werd en nam een klein Deuce-embleem in ontvangst, bestemd om op het bureau te worden gezet, zo dat hij nog vaak aan Deuce zou denken. De voorzitster blikte even terug in de ge schiedenis van de tennisclub, maar be lichtte vooral de historie van de stichting van het nu in gebruik genomen com plex. De kosten die daarmee gepaard zijn gegaan, zijn wel iets hoger dan de ƒ498— die in 1913 nodig wasd voor de tennisbaan bij het Gesticht van Weldadigheid. Dankbaar voor protest De nu in gebruik genomen banen zou den eerst op het terrein bij het zwembad Molenkoog komen, hoewel de club met deze locatie niet erg was ingenomen uit vrees voor geluidsoverlast. „Gelukkig gooide de zwem- en poloiclub TX 71 roet in het eten door te protesteren te gen dit banenplan", aldus de voorzitster, die duidelijk liet blijken dat zij de zwem- club zeer erkentelijk was voor deze te genwerking. De gouden tip om het com plex te stichten naast de sporthal Ons Genoegen kwam van de ambtenaar sportzaken van de gemeente. Een moei zame affaire was het echter wel, waar van echter bij voorbaat vast stond dat het doel uiteindelijk zou worden bereikt. Van nabije waarneming wist mevrouw Coutinho: „Als Bob ergens aan begint wordt het tot een goed eind gebracht." Zonder opofferingen verliep het niet. Een contributieverhoging van 50% was onder andere nodig om het plan haal baar te maken. De keus viel op de tame lijk dure kunstgrasbanen die het hele jaar gebruikt kunnen worden en „lede- maatsvriendelijk" zijn. Nu de papierwin kel (met onder andere een artikel 19 pro cedure) achter de rug is, is de club trots op het resultaat dat volgens de voor zitster „voor en door" de leden tot stand is gebracht. Waarmee ze wees op de zelfwerkzaamheid die bij de uitvoering van het project is betracht. Dank werd Het uit plexiglas gemaakte Deuce-embleem komt in zicht. Links de burgemeester e zitster Aja Coutinho. gebracht aan allen die op een of andere manier hadden meegewerkt, onder an dere aan een reeks commissies die Deu ce in het leven had geroepen. De leden van de bouwcommissie kregen allemaal een zakje studentenhaver, ged achtig een voor deze gelegenheid aan gepast spreekwoord: „Paarden die de haver verdienen krijgen die bij Deuce dubbel." Ceremoniemeester Marcel Wernand kondigde de volgende spreker aan: me vrouw Helen Boermeester van het dis trict Noordholland Noord van de landelij ke tennisbond. Die zwaarde ook veel lof toe aan de sedert 1980 bij de KNLTB aangesloten tennisclub. „Jullie hebben hier een puur best spulletje." Ze bood als geschenk een vlaggetje aan waarin zich geld bleek te bevinden voor de aankoop van een grote nationale vlag. Kars van Karsen bood namens de Sportraad iets dergelijks aan; nu betrof het echter een Texelse vlag. Trainingskamp Oud-voorzitter Jan Drentje schetste zijn voldoening over het feit dat de club nu bijna 400 leden telt, totaal zes tennis, banen heeft alsmede twee daarbij beho rende accommodaties. Hij had een origj. neel geschenk: op zijn kosten mag een talentvol jeugdlid ergens in Nederland een trainingskamp bezoeken. Oud-bestuurslid Simon Dros, nauw betrokken geweest bij de werkzaamhe den, zei dat hij en de anderen veel heb ben gedaan maar ook veel fouten heb ben gemaakt. Hij stelde vast dat het erg frustrerend is om verwijten te krijgen als je je best hebt gedaan. „Maar waar ge- werkt wordt, worden nu eenmaal fouten gemaakt en ondanks die fouten is er wat goeds van de grond gekomen." Dros had als geschenk een foto, die oorspron kelijk bedoeld was om de uitnodiging voor deze dag mee te sieren, maar dat was bij nader inzien te duur gebleke Ook uit de woorden van Gijs Oskam va de Welzijnsstichting was af te leiden dat de plannen van Deuce niet over n._„. zijn gegaan. De Welzijnsstichting hadop allerlei manieren aan de totstandkoming van het complex meegewerkt: door sub sidies, leningen en overdracht van eigen dommen. Oskam vond dat hij zich d om kon permitteren om met lege handen te staan. Hij maakte nóg een soepel ge baar. Wijzend op het feit dat het zojuist onthulde embleem zich niet op de kanti ne maar op de werkplaatsmuur ernaast bevindt, zei hij: „Ik ga graag akkoord met üw embleem op ónze muur." Oud Volgens het drukwerk van Deuce is de vereniging opgericht op 10 april 1959. De heer Hans Boswijk kwam vertellen da dit in ieder geval fout is want de vereniging is veel ouder. Uit eigen herinnering wist hij dat Deuce al voor de oorlog een ten nisbaan had op de plaats waar nu de ge reformeerde kerk in Den Burg maar bij het doorbladeren van oude jaar gangen van de Texelse Courant was hij er achter gekomen dat de club al sinds maart 1913 bestaat als onafhankelijke vereniging. Tot dat jaar hadden de ten nissers een afdeling binnen de sportvere niging Texel, net als de korfballers. Als geschenk had Boswijk een handge schreven gemeentelijk stuk meege bracht, zijnde een verklaring van het Deuce-bestuur uit 1922 waarin men zich verplicht de afrastering tussen de tennis baan op het land van R.J. Keijser en het terrein van het Gesticht van Weldadig heid te herstellen. Die afrastering was blijkbaar door toedoen van de tennissers in ongerede geraakt. De sprekersrij werd besloten door Nico Erwich die namens Mantje Sport een waardebon overhandigde. Revuegroep De Flierefluiters onder lei ding van Jannie Craanen treedt woens dag 7 november op in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp voor de leden van de plaatselijke afdeling van de ouderen bond, aanvang 20.00 uur. Er wordt een programma gebracht dat nog geen titel heeft maar dat voor een deel bestaat uit successen uit het verleden. Er zijn echter tal van nieuwe liedjes toegevoegd waar bij tamelijk scherpe satire niet ontbreekt. Onder andere kan men genieten van ver gelijkende uitbeeldingen tussen de gang van zaken in een dameskransje van vroe ger en hoe iets dergelijks tegenwoordig in zijn werk gaat. Haast alle liedjes heb ben een duidelijk Texels stempel. Omdat de leden van de groep veel beter zingen dan toneelspelen worden bijna alle on derdelen gezongen. Op 22 november treedt de groep op in schouwburg De Kampanje in Den Helder waar een uurtje cabaret wordt gegeven voor de daar sa mengekomen leden van de „Sinterklaa scentrale." Op 19 december verzorgen de Flierefluiters een optreden ter gele genheid van het 35 jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de Vrouwen bond FNV in Hoorn. Ingaand januari is de groep weer be schikbaar om op Texel op te treden. Ver enigingen, organisaties, verzorgingshui zen e.d. die belangstelling hebben kun nen zich wenden tot mevrouw Craanen. De creatieve groep waarmee voor malig Texelaar Frans Witte de vorige week op Texel huisde, stelt sinds vrijdag haar werk tentoon in de Drie angel. Deze expositie geeft blijk van een vooral door het gevoel gedic teerde visie op het Texelse landschap. Witte heeft in het Limburgse Meers- sen een creatief centrum waarin hij aan belangstellenden les geeft in schilderen en tekenen. Zijn leerlingen komen eens per week een dag bij hem werken. Hij De politie hield zaterdag nabij Oude- schild een personenauto met aanhanger aan die in zodanige staat bleek te verke ren, dat de hele combinatie van de weg moest worden gehaald. De auto, van een 24-jarige man uit Almelo, had vier gladde banden en de verlichting van de aanhanger was niet in orde. Het kente ken werd ingenomen en de eigenaar heeft 20 dagen de tijd om de zaak te herstellen. was nu met zijn „donderdaggroep" een week naar het eiland gekomen om op verschillende plaatsen landschappen te maken. Daarbij werden aquarellen, gou aches, olieverfschilderijen en penteke ningen geproduceerd. Witte: „Het ging er vooral om dat mijn metgezellen de gevoelens die Texel bij hen opriep vertaalden op het doek." Dat resulteerde in een vaak sprekend gebruik van kleuren, soms ook bij aquarellen. Dat de Limburgers dat van geen vreem de hebben tonen drie van de vier doeken die Witte zelf maakte. De kwaliteit van het getoonde is wis selend, van heel goed tot matig. Vooral een paar luchten knallen er uit. Een bespreking per doek of per deelnemer zou hier te ver voeren. Wel is op te mer ken dat, gezien het doel van de week, zoals Witte dat verwoordde de ten toonstelling een compliment voor Texel is. Oorspronkelijk zou het werk alleen vrijdagavond en zaterdag te zien zijn. De Drieangel bleek echter deze week nog open te zijn, zodat op het laatste mo ment werd besloten de doeken een hele week te laten hangen. De politie hield nabij Oosterend een bromfietser aan wiens voertuig van an dere onderdelen was voorzien, waardoor dit veel te hard reed. De brommer werd uit het verkeer genomen en tegen de 16-jarige eigenaar werd proces verbaal opgemaakt. Vrijdag maakte de politie proces ver baal op tegen een Texelaar wegens openbare dronkenschap. De man lag in de Weverstraat en werd naar zijn woning in Oosterend gebracht om zijn roes uit te slapen. In de nacht van woensdag op donder dag werden in Den Burg twee automobi listen aangehouden die met drank op achter het stuur zaten. Het betrof een 41-jarige Texelaar en een 63-jarige man uit Nichtevecht. Beiden kregen een rij verbod van acht uur. Aan het Nautisch College „Noorder- haaks" is Jan Aris Eelman geslaagd voor 3e stuurman grote handelsvaart. Materiële schade ontstond zondag middag tegen vier uur op de Westerweg nabij de kruising met de Bakkenweg, toen daar een AOT-bus een bestelbusje van een 43-jarige inwoner van De Koog inhaalde. Vlak voordat de bus zou passe ren week het bestelbusje uit naar links. De buschauffeur stuurde scherp bij maar schampte toch nog langs het busje waarbij plaatschade ontstond. De bus kwam als gevolg van de uitwijkmanoeu vre in de modderige linkerberm terecht en velde daarbij een verkeersbord. Zaterdag werden in een boetiek in Den Burg Duitse meisjes betrapt bij het ste len van een vijftal sjaaltjes. De zes meis jes, allen rond 14 jaar oud, hoorden tot een groep die momenteel met vakantie is op Texel. In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks vier uur werd een 27-jarige Texelaar die op weg was van De Koog naar Oudeschild aangehouden. Hij bleek drank te hebben gebruikt en kreeg een rijverbod van acht uur. zou worden ingegaan zou de ge meente de bezuinigingen zelf opleg gen. Voorzitter Wuis vertelde dat het bestuur heeft geantwoord dat de VVV niet kan bezuinigen. De enige post die teruggebracht zou kunnen worden betreft de promotie en daar heeft men juist méér geld voor nodig inplaats van minder. Bij de komende onderhandelingen met betrekking tot het voorgestelde gewijzigde sub sidiesysteem zal ook dit probleem ter sprake worden gebracht. De heren Bob Bakker en Willem Goënga werden met vrijwel algemene stemmen in het bestuur herkozen. Voor mevrouw L. Vonk-Koorn die om gezond heidsredenen het bestuur tussentijds had verlaten en niet herkiesbaar was, zal pas volgend jaar een opvolger(ster) wor den gekozen omdat het bestuur nu geen kandidaten heeft kunnen vinden. Bob Bakker liet weten dat hij zich eigenlijk ook niet opnieuw beschikbaar had wil len stellen maar hij vond het niet fair om als penningmeester „weg te lopen" nu de VVV in financiële problemen zit. „Ik blijf dus herkiesbaar totdat de zaak weer in het reine is gebracht." Idee bazing van de VVV een poststuk te heb ben ontvangen waarin geen VVV drukwerk zat maar de uitslagen vandi catamaranronde om Texel alsmede e> op ledenwerving gericht stuk drukwerk van de Stichting „Wad en Land". Hij vroeg of de VVV zich bezig houdt mei het onder eigen vlag verzenden van drukwerk voor anderen. Dat laatste werd ontkend. De organisatie van de Ronde om Texel heeft voor het verzen den van haar drukwerk gebruikt c maakt van het gemachiniseerde postver- zendsysteem van de VW waartegen geen enkele bezwaar bestaat gezien de waardevolle promotie voor Texel die de catamaranronde telkens met zich mee brengt. Hans Bakkeren Jaap Dekker lie ten echter blijken dat zij er allerminst ge lukkig mee zijn dat tegelijk ook het druk werk van „Wad en Land" is verstuurd. De VVV distantieert zich daarvan n drukkelijk. Het wordt betreurd dat nu de indruk is ontstaan dat de VVV achterde doelstellingen van „Wad en Land" staat. De heer Boerhorst gaf de tip om de gasten pas bij vertrek de toeristenbe lasting te laten betalen. Het probleem van achteraf moeten terugbetalen a men door weers- of andere omstandig heden eerder vertrekt is dan uit de we reld. Boerhorst vond het verder jammer dat op de contracten die bij bungalow- bemiddeling aan gast en gastheer wor den gestuurd de huurvoorwaarden niet zijn vermeld. Hans Bakker zei dat de voorwaarden uitvoerig zijn vermeld op een begeleidend schrijven aan de huur der; het formulier waarop Boerhorst doelde is een eenvoudige „print" uitds computer. Frans Witte fuiterst links) met een aantal van zijn pupillen in de Drieangel. leg Plaatsman uit De Waal had een idee om aan voldoende geld voor de broodnodige Texelpromotie te komen. Verhuurders zouden een bepaald bedrag per overnachting moeten afdragen, via de gemeente, dus net als bij de toe ristenbelasting. Op die manier zouden ook verhuurders die niet bij de VVV zijn Vjv3 MfiXiCO' aangesloten bijdragen. Uit het antwoord van voorzitter Wuis bleek dat deze het voorstel Plaatsman niet had begrepen want hij maakte een vergelijking met het „beddengeld" dat enige jaren geleden om allerlei redenen van de hand is gewe zen. Plaatsman zal zijn voorstel nu uit eenzetten in een ingezonden stuk in de Texelse Courant. Hij staat kritisch tegen over de wijze waarop de VVV Texel steeds meer gaat verkopen: via reisbu- reau's die ca. 20% provicie van de boe kingen vangen. Rondvraag in de rondvraag kwam de heer Miede- ma met het idee om bij het boeken van bungalowarrangementen meteen de toeristenbelasting in rekening te bren gen, zodat de gastheer dat niet apart hoeft te doen. Er hoeft alleen maar iets te worden veranderd aan de gegevens die in de computer zijn gebracht. Toege zegd werd dat dit zal worden bekeken, maar van enkele leden kwam ook pro test. Men verwachtte problemen als gasten eerder vertrekken en dan recht hebben op restitutie. Harry dp Graaf zei onlangs tot zijn ver-

Texelsche Courant | 1984 | | pagina 2